Reklama

úterý 6. listopadu 2018

Nohavicův hřích, G20 a slálá potřeba Bretschneiderů

Jiří Jírovec
6. 11. 2018
Když se V+W vrátili po válce do Prahy, začali si dělat srandu z protektorátních poměrů. Obratem narazili na výčitku: Tak pozor, pánové, vy jste tady v té době nebyli, takže nevíte, jak byste se sami chovali. Werich si následně uvědomil, že z bezpečí Ameriky označili s Voskovcem Vlastu Buriána za nacistu a fašistu a snažil se to napravit. Je to dávná, ale stále modelová situace: Odsuzujeme druhé za jednání za okolností, kterým jsme sami vystaveni nebyli.


Když jsem pracoval na Přírodovědecké fakultě, byli někteří spolupracovníci zváni před cestou na západ na pohovor do Bartolomějské ulice. Nevím, co na tam po nich chtěli. Možná je jen zdvořile upozornili na tu část povinné cestovní zprávy, kde byla otázka o styku s emigranty.

V české společnosti se dalo lecos okecat a zakrýt. Umělci, kteří "nesměli", psali pod pseudonymem a nebo jménem kamaráda a všudypřítomná tajná policie to ani nezpozorovala.

Naše společnost se vyznačuje zvláštní ochotou přijímat pravdu Velkého bratra za absolutní. Změní se fangle a plášť se nechá plandat po směru nové nenávisti.

Česko je patrně jediná země na světě, která má zákon, podle kterého lze odměnit občany za spolupráci s těmi "správnými" cizími výzvědnými a tajnými službami. Jsme patrně jedinou zemí na světě, která vyčlenila určité období své historie jako protiprávní. Jsme papežtější než papež.

Každá moc, tedy i ta československá z let 1948-89, reaguje na nebezpečí, ať skutečné nebo zdánlivé a tak shromažďuje informace na možné nepřátele. Třeba takto:

Nepřátelské ideologie, proklamované jednotlivci nebo skupinami, jsou v rozporu se statutem quo a současným rozložením moci v naší společnosti. Praxe spočívající v tajném sledování politických protestů je z právního hlediska snahou o odhalení případů, které lze soudně stíhat. Z politického hlediska jde o vytvoření atmosféry strachu z disentu. Při akci, zaměřené na ochranu politického jednání na nejvyšší úrovni, byli mezi disidenty nasazeni tajní policisté, udavači a 500 narychlo najmutých špiclů. Jejich informace zaplnily 70 000 stránek. Sedmnáct nejnebezpečnějších disidentů mělo být souzeno.

Ale pozor, abyste si neodplivli proti větru. Předcházející odstavec nesouvisí s Stb. Jde o část reportáže kanadské CBC o opatřeních na ochranu papalášů, kteří se účastnili schůzky G20, pořádané v roce 2010 v Torontu. Celkem to stálo 900 miliónů dolarů.

I naše současná moc sbírá informace, potřebuje svoje Bretschneidery, sleduje naše kroky a tváře. Proti Stb to je extraliga proti krajskému přeboru. Pokrok se nedá zastavit.

Motivace "spolupracovníků" je ale v principu stejná: (možná) ideály, strach, vlastní prospěch a poškození druhého.

Stejné platí pro ty, kteří teď kritizují Nohavicu. Nejde o to, že kdysi prozradil nějakou ptákovinu. Třeba, že Kryl má komplex z toho, že je malý a má v Mnichově skromný byt.
Není známo, že by Nohavica udal, aby dostal někoho do vězení a pak přebral jeho osamělou holku nebo znemožnil jiného zpěváka, aby přebral jeho publikum.

Nohavica ale zhřešil takměř smrtelně. Podal si ruku s Putinem v době, kdy NATO haraší zbraněmi a jeho dutolebí generálové a politici by nejraději zadupali Rusko do země. Jen kdyby věděli jak. Kultura je pro ně nebezpečná, protože má schopnost překonávat hranice a spojovat lidi. To věděl již Goebbels.

Jarek Nohavica nám přibližil určitou část ruské kultury i kousek duše té země. Udělal to aniž by se snížil na úroveň Vyčítala a Parkanové.

47 komentářů :

 1. Jak dojemné! Jak úspěšné! Milý Jarku!

  Co je to básnění a jak myslí bard? Vybavuji si zástupy dojatých lidí šeptajících se zapalovači rozžatými na koncertech Jarka Nohavici. „Když zpíváš něčí píseň, stáváš se částí jeho duše“ – tak mi to vysvětlil milovaný bard.

  Prozradil tak svou taktiku: říci něco hodně tklivého tklivě. To nevadí, že to nedává smysl – přece zpíváním zesnulého Vysockého, ani živého Nohavici se do jeho duše nenabourám / jeho částí se nestanu.
  Když to domyslíte, je to vlastně hrozba – když se necháte dojmout mými písněmi, praví Nohavica – stanete se částí mne, požeru vás.

  Vysockij ani Ukudžava ani Puškin nemají pranic společného s důstojníkem KGB bez mimických svalů. Jarek se dojal, a s vlastním blábolem zatměnou myslí a očima plnýma slz nad svým úspěchem to vše nějak přehlédl.
  Nechal se dekorovat Putinovou medailí za zásluhy.

  Básnění není sentimentální, záměrně nesrozumitelné blábolení působící dojetí nad sebou u co největšího množství lidí. Proto ne Nohavica, ale Josif Brodskij byl básník hodný odkazu Puškinova. Jenže tomu za jeho nekompromisní umění Putinovy soudruzi zaplatili pracovním táborem a vyhnanstvím.

  Smysl mi dává Nohavicův výrok naruby – stáváme se částí toho, kým se necháme oceňovat. Chudák Jarek byl tedy kusem zástupů fňuken na koncertech a teď je na vrch ještě kusem tyrana.
  Je-li to tak, je to až ďábelské.

  David Bartoň

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tomu říkám manipulační blábol. Tedy blábol ano, ale pokus o manipulace nevyjde.

   Smazat
  2. Pane Bartoni, je již vědecky dokázaná empatie u zvířat. U lidí je již také dokázáno, že mnohým chybí. Pan Koukolík to definoval již dříve jako patologický jev postihující procentně více politiky, včetně novinářů. Pokud empatii necítíte, maximálně v rodině, jste vhodný adept na úspěšnou kariéru mezi svými. Nám laskavě ponechte volnost vyjádřit své empatie po svém! Díky, apropó, pro koho pracujete?

   Smazat
  3. PS.-že mi to nedošlo, pro "Přítomnost"! Stačí kliknout na jméno.

   Smazat
  4. Jistě existují lidé, kteří i kdyby písně či básně pročetli několikrát tam a zpátky, i kdyby si udělali jejich větný rozbor, nikdy se nedokáží vcítit do toho, co do nich autor vložil. Pak je ale také mnoho takových, kteří to dokážou a ani se nemusí moc snažit.
   Nenechte se tolik sžírát závistí a nenávistí, že vy toho schopen nejste. Jistě by se našlo aspoň něco, vedle plivání po úspěšnějších, v čem jste aspoň trochu dobrý.

   Vysockij, Okudžava(nikoli Ukudžava, zřejmě nebudete zrovna jeho skalní příznivec) a Puškin mají s V.V.Putinem určitě společnou aspoň tu "maličkost", že jsou(byli) všichni Rusové(známí).

   Jistěže vy jste ta nejvyšší světová autorita, která má právo kádrovat a určovat, koho vyznamenat a koho nikoli. Jen to o vás nikdo neví. Trpělivost, jednou to všem přeci musí konečně dojít a nikdo už ani neposnídá aniž by se zeptal vás, jestli si zaslouží chleba s máslem, nebo jen nasucho. Váš velký den teprve přijde.

   Nohavicův výrok naruby by mohl znít na několik způsobů, ani jeden z nich by však při sebevětším zapojení fantazie nemohl znít "stáváme se částí toho, kým se necháme oceňovat". Tam se všechny větné členy míjí a tudíž to není Nohavicův výrok naruby, ale čistě váš konstrukt, z něhož pak vyvozujete své krkolomné závěry, motivované zlobou a nepřejícností.

   Ale že si umíte ve zlobě tak hovět, dám vám v této souvislosti palivo vaší tužby. Dobře, bývalý "KGBák bez mimických svalů" vyznamenal českého umělce. Hrozné, ale teď se držte, to bylo jen slabé kafe. Prezident ČR, Václav Havel, dokonce vyznamenal nejvyšším státním vyznamenáním - Řádem bílého lva, George Bushe st., bývaléfo ŠÉFA americké CIA s až groteskními mimickými dovednostmi.
   Je to sice už nějaký ten pátek, ale náboj nebyl dosud vůbec vyčerpán. Teď dejte průchod svému spravedlivému hněvu ať třísky lítají a zuřivý skřek se rozléhá celou ulicí. Přeji příjemnou zábavu.

   Smazat
  5. Odpovídám: Holota která řve vlast a myslí na Trůny a chlast. (tak jako Havel) To je manipulace.

   Smazat
  6. David Bartoň alias havloid radosta.

   Smazat
  7. Promiňte nevzdělanci, já mám jak pan Libíček v Pane Vy jste vdova jenom Vojenskou akademii, co je prosím Elf, to je ten, cl chápe věci jediným správným způsobem? Víte mé vzdělání je technického směru a my věříme, že je vždy více možných řešení. Prosím teda o vysvětlení, prosím trochu polopaticky, děkuji pane Elf

   Smazat
  8. Bartoni nějak jste se do toho všeho zamotal a překombinoval nedává to vúbec žádný smysl Vy musíte mít ale ze sebe radost...

   Smazat
  9. Pokud je David Bartoň 21:35 z rodu Bartoňů, kde si jistý předek pořídil baronský titul potom co úspěšně, jako faktor, odíral domácké tkalce, aby se stal továrníkem, nedivím se. Překroutit se dá všechno. Snad jen to ne, že jakás menšina spotřebovává mnohonásobně víc, než kolik užitečného vytváří, tedy krade a okrádá. Vidím to tak, snad i roduvěrný Bartoni. Nohavica sem, Nohavica tam.

   Smazat
  10. ano radost... bere pravidelně Radostol a defekuje i zde na NR.

   Smazat
  11. Kde sebral Barton ausgerechnet Brodskeho?Protoze byl v lagru,je to nejvetsi rusky basnik?Ale jdete,asi jineho neznate.Navic nema nic spolecneho s literaty z ciziny,kteri maji v lasce ruskou literaturu.Ti byli popravu Putinem vyznamenani.

   Smazat
 2. Globální pakty o migraci jsou tak (ne)povinné až budou povinné

  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=210062

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždycky se najde nějakej metnar, kterej rád podepisuje věci, který jsou čistě jen "formální" a "dobrovolné", protože "vůbec o nic nejde".

   Smazat
 3. Pane Bartoň jste geniální zvhlý parazit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Malem jsem uronila slzu:-)Tyhle blaboly fakt nekdo basti?

   Smazat
  2. Ty vole 22:19 jsi transexuál, že neustále měníš rody a postoje. Existuje aplikace na zjištění IP adres! Babochlape blbe

   Smazat
  3. 22:57 Kohoutek může mít doma slepičku, není-liž pravda ?

   Smazat
  4. 11:56 Ja bych spis rekla,ze nekteri (treba 22:57) jsou mirne nemocni .Vsude hledaji "agenty",misto toho aby pochopili,ze ne vsem se musi soucasna politika libit

   Smazat
  5. Tak transsexuál obtěžuje dospělé kdežto tenhle pederast - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
 4. Opet jste presne vystihl,to co si myslim i ja..Vzdycky odsuzujeme to minule a to nase,abychom mohli "opsat" neco jeste horsiho....Je to unavne a hloupe

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vole 22:08 jsi transexuál, že neustále měníš rody a postoje. Existuje aplikace na zjištění IP adres! Babochlape blbe

   Smazat
  2. Postoje fakt moc nemenim...jsem velmi typicka,tedy svehlava zenska...a vy budete trouba

   Smazat
 5. Bartoň. Že by nová, konkurenční značka Radostova sračkopudu ?
  Nebo samotný RADOSTA se re o, v novém hávu ?

  OdpovědětSmazat
 6. Omlouvám se, ale dívám se na Soukupa - no pokud si pozve na bytovou politiku - Valachovou tak je naprostý debil. Ta kráva nerozumí škoství a bytová politika je pro ni něco jako čínská medicina. Prostě soukup nakonec pozve na jadenou elektrárnu jožu z bažin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 6. listopadu 2018 22:35

   Neomlouvejte se, nejste jedinný kdo sleduje Soukupa z Barandova a sleduje i poslankyni za KSČM Hanu Aulickou Jírovcovou (jak náhodné, také zlatokopka a tlučhuba) politička ze Vtelna u Mostu, bydlící v satelitní oblasti (bazény, auťáky, prachy!), novodobá komunistická šlechta!

   Pro ni je dostupné bydlení pro nepřizpůsobivé, tak "důležité", jako karierní postup u komunistů a ukotvení ve Vtelně! V Mostě! V Ústí nad Labem, ale hlavně v Praze a už jen krůček od EU-parlamentu. Všude je činná a všude k ho√nu, směrem k nápravě života, naivních voličů.

   Ta žije 100 mil od nepřizpůsobivých individuí, včetně feťáků atd.. Celá ta parta buřtů a pirátů, co stála v Aréně u Soukupa, je tak zralá na pomeje a porážku.

   S pozdravem Ramón

   Smazat
  2. Radost z toho nemám, Ramóne 23:45, ale zdá se, že komunistům padesátých let byste vhod přišel. Dostatečně jednoduchý, záští hnaný, užitečný .....

   Smazat
  3. 23:55- pomiňme Ramóna, který v tom bordelu skutečně žije! Vy možná jako mnoho jiných(kecajících moudra) ne! Až ti kecalové půjdou příkladem v soužití sociálních skupin, nemají "komunisté padesátých let" šanci!

   Smazat
  4. Pane Povolný, jako občan ČR s trvalým pobytem v ČR v tom "bordelu" žiju taky. Dovoluji si pozeptat se, kde jste shledal jaká moje moudra? Domníváte se, že Ramón proto, že žije na Vámi definované úrovni "bordelu" má být nekritizovatelný? Napsal jsem "...radost z toho nemám." Chápete?

   Smazat
  5. 3:47- a Vy chápete? Vy žijete ve vyloučené lokalitě?

   Smazat
  6. 22:35 To je samozřejmě cíl, aby správný ministr ničemu nerozuměl. Tyhle lidi maj jenom číst noviny, kde jim sorošovský novináři napíšou, co maj dělat.

   Smazat
  7. Anonymní 6. listopadu 2018 23:55,

   Jak trefně poznamenal Vážený pan Miroslav Povolný: "Vy žijete ve vyloučené lokalitě?", když v "tom" taky žijete? Já pochybuji!

   Mostecké politiky znám velmi dobře, co melou, kde bydlí (satelity), jak všichni pouze žvaní a skutek utekl.

   A pokud něco udělají městskou vyhlášku atd.. PRAHA (BRNO), která vše zavinila tuto vyhlášku proti pořádku ZAKÁŽOU (Lidská práva - rasismus atd)!

   Máme komplet vypiplaný dům, každý ve svém vlastnictví. Jeden koupil cikán z Teplic a pronajímá jiným stejným za 12.000,-Kč měsíčně, platí stát (Vy?)!

   A poté to vypadá takto, v hluboké noci vožralí (zfetovaný), házejí kameny do oken a vyřvávají do oken, když se dostanou do daného bytu, tak se chovají jak v pralese!

   Toto jsem nahrál u nás po 22:00 hodině ve čtvrtek, všude již zhasnuto, krom ...

   Stáhněte si odkaz (je to JEDNODUCHÉ ...), pusťte si pěkně pozdě večer a pořádně nahlas přes zesilovač (!) s otevřeným oknem, musí být slyšet až na 50 metrů, minimálně a stále do kola a každý den! Poté mi teprve něco odepište, jak si vás VY ...ote, váží vaši sousedé?

   ••••••••••••••••••••

   https://uloz.to/live/!WW7wKUMgUmZO/jak-prazska-intelektualni-luza-zdevastovala-a-nadale-devastuje-diky-sve-zhovadilosti-a-neprisbusobyvim-individuim-severozapadni-cechy-z-prahy-je-sama-vystrnadila-a-presunula-k-nam-viz-stehovak-r-vitek-6-mkv-avi-jpeg-mp4

   ••••••••••••••••••••

   Dobrou noc, Ramón

   Ps. Díky pane Mírku!

   Smazat
  8. Pro připodělaný komplikovaný, zhovadilostí hnaný, ale neposkvrněný ... 6. listopadu 2018 23:55


   Pákistánská menšina v Anglii si stěžuje na tu romskou !

   Dnes 7. 11. 2018

   Jedna menšina proti druhé. Tak by se dala popsat situace ve městě Sheffield na severu Anglie.

   Místní muslimská menšina, která v městské části Page Hall žije desítky let a pochází většinou z Pákistánu, si stěžuje na Romy, píše list The Guardian.

   Pákistáncům vadí zvýšený hluk, odpadky a špína a také zvýšené množství konfliktů! ...

   https://www.novinky.cz/clanek/pakistanska-mensina-v-anglii-si-stezuje-na-tu-romskou-40253139

   ••••••••••••••••••

   https://www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=2ahUKEwia_8bqq8PeAhVFlosKHSzjC_MQwqsBMCB6BAgJEAU&usg=AOvVaw0VTJzWxrN8ZFOD4xbU2nov


   Ramón v realitě na severu Čech !

   Smazat
  9. Chcete, pane Povolný 10:11 naznačit, že nálady a názory utvářené v prostředí vyloučených lokalit jsou veskrze nosné, nebo dokonce předpokladem, pro vstup do výkonné politiky? Ten "bordel" ve vyloučených lokalitách je, podle mého, důsledkem "bordelu" vyššího řádu, ve kterém žijeme Vy, Ramón i já. Takže klasifikovat to či ono, toho či jiného podle místa pobytu a jeho vybavenosti, považuji za nesmysl. Podstatné je, do jaké míry se o svou, ovšemže přiměřenou spotřebou, zasloužil skutečně užitečnou prací.

   Smazat
  10. 5:44-chci jen naznačit, než někoho odsoudím, jak bych se zachoval já na jeho místě.

   Smazat
  11. Anonymní 8. listopadu 2018 5:44

   Prosím Vás, již chytli na Zlínsku toho medvěda? A ty stále se množící vlky, co dáví místním ovce!

   Tak "JÁ" tímto jako 5:44 , kategoricky žádám z vyššího principu mravního, nechte je množit a rdousit VAŠE ovce, pomstychtivá, závistivá cházko! Vždyť je to z hlediska přírody přirozenost. Tak co je Vám do medvědů a vlků u VÁS!

   A navíc JÁ na Zlínsku nežiji, MOJE ovce to nejsou, žiji mimo medvědí a vlčí zónu. Místní mi jsou ukradení, ale jde mi o přírodní koloběh života a hluboce zabedněný život u VÁS.

   U VÁS na Zlínsku ty medvědi a vlci zůstanou o to se postarám, VY nenávistní komunisti z padesátých let "krev a šibenice, Vám dělá dobře".

   Já 5:44 končím jdu si zalít před domkem kytičky a zeleninku, nakrmím svého Oslíka. Otevřu si lahvinku vína a půjdu ve svém bezstarostném okolí spinkat, tak nerušit, zhasněte někdo, třeba ty ERŽIKO, jo ty si jen můj SEN ...

   ••••••••••••••••••••

   Vy mimoni a drzý pisateli Anonymní 8. listopadu 2018 5:44, vždyť Vy se bojíte i uvést, nejen město, ale i přibližnou oblast, kde bivakujete, já jsem z Mostu a Vy? Radši už držte prsty na uzdě, hrdino v černých podvlíkačkách.

   Ramón

   Ps. Zlínští Vám držím palce, udělejte si na SVÉM pořádek, ty ovce Vás živý a medvědi a ovce k nám nepatří, nechť si loví v Kyjevě, tam je kořisti až, až, hlupáku 6. listopadu 2018 23:55, pana Mírka, již vynechte, nekompetentní keci, jste měl na mne!

   Smazat
  12. Opr. ..."medvědi i vlci k nám nepatří"... R.

   Smazat
 7. Vždyť jsme tady poslouchali písničky od Nohavici ... Andělé na kúru haleluja, mají svoji kartotéku a v ní su ja atd. Tady jde o problém jednoho neumětela, kterého trápí "nesmrtelná teta", já už bych to neřešil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vole 22:37 jsi transexuál, že neustále měníš rody a postoje. Existuje aplikace na zjištění IP adres! Babochlape blbe

   Smazat
  2. 23:04 - Já vám to přeložím. Nesmrtelná teta je závist, hrála ji v pohádce paní Bohdalová a tu "tetu" mají , nebo lépe má jeden "kritik", kterého nikdo neposlouchá. Pan Nohavica není ten, kdo závidí, nemá tu potřebu.

   Smazat
  3. 23:58, já to zase převysvětlím vám, Anonymní 6. listopadu 2018 23:04 je tapeta obživlá mumie s kterou si někdo krátí čas a tlemí se, jak - kdo reaguje s Jarkem to má pramálo společného. Tož nějak tak! Buďme všímavější?

   Smazat
 8. Jo rozdíl mezi KGBákem a CIAákem je, že jeden dělá vše špatné proti nám dobrým lidem, zatímco ten druhý dělá všechny ty svinjárny jen pro dobrý účel celého lidstva.

  Proto u jednoho je to vždy připomínáno - když byl malý úředníček, zatímco u toho druhého - i když dával příkazy k vraždám a útokům na jiné státy - nám to vůbec nevadí.

  Tak je to ze vším dnes. Dříve jsme nadávali na všechno možné (třeba že nás odposlouchávají, zatímco jsme si v kanceláři telefonovali zadarmo kámošovi do Kanady (nebyl to náhodou Jírovec?), dneska nám nevadí, že nás maj natočený 24h immerwére (hlavně že to není už StB, že)...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vadí. KGB a CIA chrání jen cizí zájmy. To StB byla naše, ať se to někomu nelíbí. Jasně, že sbírali informace, možná i u Nohavici, Babiše,... Tak jako BIS dnes.

   Smazat
 9. Já jsem se u cibule nenašel. Možná ale jsem se nedopatřením
  svezl třeba s Havlem a spálili "mě" v té jámě, jak se říkalo.
  Za to vím, že jsem nejen já ale všichni tady a nejen tady,
  na seznamu "agenta" s krycím jménem Radosta.

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Jiří, píšete to pěkně, ale nedával bych tam ty dva. První je kretén a druhá totální slepice. A Nohavicovi to ze srdce přeji (jsem Putinovec), je výborný. Vám hodně zdraví, ať píšete dál, moudrých lidí není nikdy dost!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je fajn, přijď mezi nás! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.