Reklama

neděle 18. listopadu 2018

Oslavy konce první světové války

Martin Koller
18. 11. 2018
Širší a dlouhodobější témata aktuálně zanikají v mediální show kolem 17. listopadu a kolem Andreje Babiše, jeho pokáleného hnízda a syna, jenž ještě nedávno pilotoval jako držitel mezinárodního pilotního průkazu velký dopravní letoun a najednou je z něj téměř nesvéprávný blb. Stažené zadky některých policejných šéfů si dovedu představit, stejně jako fakt, že Babišovi sluhové Hamáček a Filip ho podpoří bez ohledu na cokoli.


Konec konců, Filip se dopodlézal k evidentnímu politickému, nicméně možná výnosnému konci a v současnosti se s pomocí Babiše, Hamáčka a svého multimilionářského asistenta z TOP 09 (!) snaží získat koryto velvyslance ve Vietnamu. Kdože to opouští potápějící se loď? Opravdový marxistický vizionář, který na rozdíl od nás vidí mezi Babišovými půlkami Hanoj. Nezištný komunista a nezdolný bojovník proti oligarchům za lepší zítřky pracujících každým coulem. A likvidátor české levice, stejně jako Sobotka a Hamáček. Děkujeme, odejděte.

Nicméně nedávné oslavy ukončení stého výročí ukončení první světové války, které se konaly v Paříži, byly vše jiné, než důstojné a poučné. Nakonec se jednalo především o ubohou demonstraci všestranné impotence EU, kterou zdůraznila neúspěšná snaha o předvádění se coby světových osobností ze strany našminkovaného Macrona a stále komičtější a nechutnější Merkelové. Když se k nim přidal Juncker, pravděpodobně opět podroušený, viděli jsme velmi reálný obraz německé EU v praxi. Pochod ubožáckých nul pod deštníky byl opravdu ilustrativní. Vzpomínáte na pochod nul po ulici po Charlie Hebdo, následné zamlčování zvěrstev muslimů při zločinech ve Francii a řízenou afroislámskou invazi. Tak oni bojují za naši bezpečnost. Ostatně už jen fakt, že na oslavy přijela reprezentantka státu, který vyprovokoval a vedl dvě světové války lze posuzovat jako čirou nesoudnost, nebo extrémní nestoudnost. Čtvrtá říše se pomalu a jistě potápí, ještě než vznikla. Možná měli místo deštníků donést čluny. Unii lži, korupce a úchylnosti chybí vůdčí osobnosti i národy ochotné za ni bojovat. V Německu se už organizují povinné demonstrace s vlajkami a mávátky, pěje se óda na radost, zbrojí přičemž krize a válka se smějí za dveřmi.

Při svém předvádění se Macron i Merkelová ztrapnili opakovaně Především podporou ukrajinského zfašizovaného válkychtivého režimu, jenž dovedl zemi do hospodářské katastrofy a chudoby. Dokonce volali po válce OSN proti obyvatelům Doněcka a Luhanska bez ohledu na fakt, že k základním principům OSN patří právo národů na sebeurčení. Přitom zároveň brojili, především Macron proti nebezpečí nacionalismu a volali po patriotismu. A který režim je více nacionalistický, než ten ukrajinský se svými nadšeně hajlujícími stoupenci tklivě vzpomínajícími na divize SS a doby německého nacismu s jeho pogromy a koncentráky s ukrajinskými dozorci? Kde chtějí v Evropě nahánět nějaký patriotismus, jestliže vedou desítky let nenávistnou propagandu proti všemu, co je vlastenecké, státem počínaje a evropskou rodinou konče. Závěrem opět vytáhli stupidní vizi evropské armády, s níž se předvedl Juncker volající po boji proti USA, Rusku a Číně. Jaký má zájem Portugalec, Ital, nebo Slovák bojovat proti Číně, a kde? Kdo by chtěl nasazovat život a zdraví za Merkelovou, Macrona, ale i mnohé naše politiky a jejich koryta? Duševní titánové EU začínají být zcela mimo realitu poté, co rozvrátili státy a národy, některé ožebračili a kolonizovali, zlikvidovali bojového ducha armád multikulturalismem, feminismem a úchylností a chtěli by si to rozdávat se světovými velmocemi. Kromě toho jaksi přehlížejí, že především obyvatelé středovýchodní Evropy, která jim slouží jako kolonie, nemají žádný zájem na jejich bláznivých válečnických choutkách, které by končily jadernou katastrofou. Hlavními postavami se tak v Paříži nestali trapný Ken se svojí babičkou, ani exsoudružka ze sovětských multikulturních svazáckých táborů pokrokových afrických levičáků, natož vypitý korupčník Juncker, ale reálné světové osobnosti Putin a Trump, kteří se nakonec směšností eurofigurek evidentně dobře bavili.

Češi a první světová válka

Kromě obecně známého faktu, že první světovou válku, která je v řadě zemí, především anglofonních známá jako Velká válka vyprovokovaly a zahájily pangermánské státy Německo a Rakousko-Uhersko, bude vhodné si připomenout některá méně známá čísla, především z hlediska české, případně československé historie.

V roce 1914 měly historické České země (Čechy, Morava, Slezsko) podle českého statistického úřadu 9 900 178 obyvatel, po ukončení války 9 624 230. Rozdíl je 275 948. Nicméně podle stejného pracoviště jsou celkové ztráty podstatně vyšší, počínaje vzrůstem úmrtnosti malých dětí a celkovým růstem úmrtnosti díky hladu a nemocem. Je uváděno 300 000 (?) padlých, 610 000 nebojových ztrát, 550 000 ztrát na živě narozených (pokles porodnosti a zvýšená úmrtnost dětí) a 600 000 z důvodu vyšší úmrtnosti. Součet tvoří 1 520 000 osob, přičemž počty byly sníženy narozením dětí v tehdy poměrně početných rodinách. Celkové demografické ztráty údajně dosáhly 910 000 osob. Z toho zhruba třetinu tvořili Němci žijící v prostoru historických českých zemí.

Celkové ztráty v Evropě dosáhly 35, 5 milionu osob, což bylo 9 % obyvatel a k negativním následkům lze počítat 24 milionů zmrzačených, většinou vojáků. Celkové hospodářské ztráty odhadli američtí analytici na 186 637 097 000 USD, přičemž dolar byl tehdy hodnotná, pevná a zlatem krytá měna. Stejní odborníci spočítali, že pokud by se vojáci místo nesmyslného válčení věnovali výrobě hodnot, vytvořili by produkci za 151 646 942 560 USD. Za to by si při tehdejší cenové relaci mohla každá rodina v Československu, Německu, Francii, Rusku, USA, Kanadě a Austrálii koupit menší dům se zahradou a vybavení do něj. A byla to rovněž poslední válka, kde bylo víc padlých a zemřelých vojáků, než civilistů. Následky války vedené v současnosti v Evropě jsou mimo reálný výpočet.

Celkově bylo po celém světě mobilizováno podle různých zdrojů 62 až 70 milionů mužů. Z toho v Rakousku-Uhersku, podle různých zdrojů 8, 4 až 9 milionů. Z nich padlo 1,1 milionu. V Českých zemích bylo mobilizováno 1,4 milionu, přičemž padlo zhruba 138 000 a dalších 210 000 se stalo invalidními. Náklady na zabití jednoho nepřátelského vojáka byly v průměru 16 000 USD. Rakouská armáda byla hodnocena z osmi hlavních armád na evropském bojišti podle bojové hodnoty a výsledků jako sedmá za Německem, Francií, Velkou Británií, Tureckem, USA a Ruskem a před Itálií. Z tohoto hlediska měla německá armáda, mimo jiné, ztráty v porovnání s protivníky na různých bojištích 1:1,5-2. Přitom hodnocení Turecka je sporné, protože značná část jeho vojáků bojovala mimo Evropu, stejně jako USA, které se účastnily bojů krátce. Z celkového počtu mobilizovaných ztratilo Rakousko-Uhersko mimo padlé rovněž 2 118 190 zajatých. Armáda byla v takovém stavu, že v době ukončení války vážili vyhladovělí rakouští vojáci v průměru 50 kg.

Pangermánský imperialismus vedl k obrovským politickým změnám v Evropě. Vznikly nové, případně se obnovily historické státy, Polsko, Československo, Jugoslávie, vesměs odchodem slovanských národů z rakouského a maďarského žaláře. Dále se objevily Litva, Lotyšsko, Estonsko a Sovětské Rusko. Ujal se princip práva národů na sebeurčení. Došlo k rozsáhlým změnám ve společnosti, počínaje sociálními jistotami a zdravotním zabezpečením pracujících a funkčním důchodovým systémem. Výrazně se zlepšilo postavení žen v evropské společnosti.

První světová válka nebyla naše válka, což dokazují i dobová hlášení rakouské armády a policie popisující nechuť českých obyvatel táhnout do boje na rozdíl od německých. Naši předkové neměli důvod bojovat za cizí, především pangermánské zájmy, proti Srbsku, Rusku, Británii a Francii. První světovou válku můžeme hodnotit jako porážku pangermánského imperialismu a zásadní krok k osvobození slovanských národů Evropy. Na mnohé z uvedených faktů se v současnosti účelově zapomíná v rámci překrucování naší historie a nové válečné psychózy.

Propagandisté se všemožně snaží popisovat Rakousko-Uhersko jako radostný spolek multikulturalistů, vzor radostné současné EU. Ostatně intelekt vůdců EU se nápadně podobá přestárlému rakouskému císaři, který byl rovněž mimo realitu. Stejné to bylo při srovnání současných 60 000 byrokratů v Bruselu a imaginární evropskou armádou s početnými tupými byrokraty a oficíry, počínaje četníky v Putimi, které realisticky popisuje Jaroslav Hašek. Masaryk, Štefánik, Beneš a mnozí další věděli moc dobře, proč chtějí odejít z Rakouska-Uherska. První světová válka byla především obrovským poučením pro obyvatele Evropy. Ještě poučnější byla ta druhá. Poučili jsme se? Opravdu by se někdo chtěl do těch dob vracet? Kdo chce bojovat za současné ukrajinské vedení, nejen kecy na internetu, ale na bojišti a riskovat život a zdraví, jestliže pět milionů Ukrajinců emigrovalo, z toho polovina do Ruska?

Všem, kteří se mne pokoušejí kontaktovat cestou sociálních sítí, včetně Linkedin, znovu připomínám, že sociální sítě nepoužívám a na kontakty touto cestou nereaguji.

62 komentářů :

 1. píšete lži, Babiš junior nikdy nepilotoval boeing, jen dělal na něho zkoušky a neuspěl...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě přesněji. Onemocněl a na zkoušky již vůbec nešel.

   Smazat
  2. Koller je obvykle zdrojem cenných informací a nečekaných souvislostí, dokáže skládat k sobě dílky tak, že nakonec to dává často nový smysl.
   Taky ale často ustřelí zrovna tak, jako v tomto případě. Asi je to logické při tom, jak jsou jeho analýzy obvykle široce pojaté.

   Nedá mi to ještě nedodat, že certifikace pilotů velkých letadel je složitá a podle manipulativního mainstreamu se asi nedá orientovat, kde vlastně se při ní Andrej mladší zasekl, byly by to jen dohady.

   Smazat
  3. Ja myslim,ze tady chtel kratce vyjadrit jen svuj nazor a neni to nic,cim by se nejak vice zabyval....Kazdopadne vsichni jen spekulujeme.Proto bych tyhle veci neresila.Pro mne je smerodatne,ze kauza je stara,penize byly vraceny atd.Vic nema cenu resit

   Smazat
  4. Mladý Babiš dělal zkoušky 2013. Onemocněl 2015.
   Koller byl ten "expert", který v ČT celý večer v den útoku Breivika snášel důkazy o tom, že "nepochybně" šlo o muslimskén teroristy.

   Smazat
  5. 12:44 Pan Koller viditelně netuší, že člověk se schizofrenií není "nesvéprávný blb", ale jen má své přeludy za pravdu. Pokud se Koller domnívá, že nemoc mladého Babiše je nahraná, tak ať laskavě vysvětlí, proč byla ukončena jeho pilotní kariéra, proč ho DOPRAVÁCI odvezli z D1 rovnou na psychiatrii, proč v Agrofertu zastával jen pozici poslíčka a jak může duševně zdravý člověk Slonkové tvrdit: "podepsal jsem nějaké papíry ale nevím jaké". Jestli toto považuje pan Keller za normální, tak pochybuji o duševním zdraví pana Kollera.

   Smazat
  6. Pro 18:12
   Naprosto perfektní shrnutí faktů, opakuji faktů.
   Mám rád pana Kollera a tak mu dnešní úlet odpouštím.

   Smazat
 2. Pěkný článek pane Kollere však vít proč jsem přestal volit KSČM jak otevře hubu dolejš tak to je jasné.

  Pravda a láska zvítězila v Brně:

  https://aeronet.cz/news/samet-v-brne-prisel-podporit-premiera-babise-s-petici-proti-puci-dockal-se-vsak-nadavek-plivancu-na-peticni-arch-a-nakonec-byla-i-rvacka-a-predvedeni-na-sluzebnu-utocniky-kteri-skandovali-hesla/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:16 Nevím co je pěkného na tom článku, byť jsem
   stihl jen antré. To stačilo.
   Pro přestání volit KSČM jako důvod si vybrat Dolejše ?
   Je potřeba si uvědomit, že to je člověk z Prahy. Byl
   tam zvolen zřejmě pražáky s podobným liberálním
   názorem. Navíc tam už dostal jednou přes hubu, a
   zřejmě by to nerad opakoval.

   Smazat
  2. 13:15.Ono je spousta lidi na ne nastvana kvuli tomu, jak zatocili s kridlem pana Skaly

   Smazat
  3. 13:15 No právě kdo se spřáhne s liberály toho nemůžu volit ty jeho kecy jak kdyby byl z stop09.

   Smazat
 3. BOŽE CHRAŇ NÁS PRED SMĚJICI SE BESTII PANEM KOLLEREM

  nejhorši bude,když zpozoruje,že špička jeho jazyka ukazuje směr nepolitické Společnosti voličů,OSV a jejich Národnimu programu.
  Posrali bychom se smíchem,kdyby pochopil i článek NP čislo 8.který zni

  NE NATO? VŮBEC NE!
  Kdo by nám řekl co bude potom?
  Udělejme ¨NATO "pro ČR zbytečným ušetřime miliardy ty si můžeme mezi sebou rozdělit a budeme se mit jako ve Švýcarsku a vite co by to bylo piv,cigár,kořalky a ženských?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zvrhlíci a kaciři z HzNR se zas podepsali,do pekla s vámi neznabozi.

   Smazat
  2. Ono to s tím Švýcarskem není tak moc růžové. Obyčejní lidé tam musí dost tvrdě pracovat, žádná sranda na pracovištích jako u nás, muži chodí každým rokem na vojenské cvičení, trochu jiné než byla zašívárna záložáků dřív u nás, v neděli odstřílet povinné střelby a prohlídka výstroje, žádné mateřské a jiné sociální a nemocenské výhody, a mnoho jiného. co u nás je jinak běžné. Žádné chaty a chalupy, tvrdé činže...

   Smazat
  3. FAKT JE TEN,ŽE BY TO S TIM NAŠIM PARLAMENTEM

   který vyrábi bez přestávky vadné zákony, viz exekučni nebyla taková sranda,kdyby každý volič měl v almaře panceřové pěsti,že ANO nebo NI?

   Smazat
  4. Kazdy neutralni stat je ve vetsim bezpeci nez my jako cleni NATO

   Smazat
  5. 13::14
   A na to jsi přišel sám a bez nápovědy?
   Václav

   Smazat
  6. 15:04 Na vsechno prichazim sama...takova jsem ja:-0....Vzdy staci jit primo po prameni a nechat si vnutit myslenky nejakym "predzvykavcem":-)

   Smazat
  7. 15:04 Jinak vim,ze treba Irsko (ktere je neutralni) ma problemy NATA celkem na haku

   Smazat
  8. 15:09
   No s Vaší inteligencí by jste mohla nám "prdzvykavcem" vysvětlit proč dodnes je spor mezi Tureckem a Řeckem. Jinak vylézt z jednoho paktu a vlézt do druhého. To je asi Vaše povaha rozvést se a vdát. Za podobného vola. Jenže milá dámo tady Vás nikdo neživí, ale chce na Vás peníze na zbrojení.
   s úctou Václav

   Smazat
  9. 22:33 asi vam nerozumim

   Smazat
 4. Komunistum za sociku se nedala uprit jedna vec.Vzdy trvali na tom,ze valky jsou svinstvo a mohli jsme si byt jisti,ze se do zadne utocne nikdy nepusti.V soucasnem rezimu si nemuzeme byt jisti nicim.Tedy dalsi z duvodu proc mne ten soucasny stve

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to naopak! Války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Smazat
 5. Pane Kollere, reagujte prosím na předchozí tvrzení, že Babiš junior nikdy nepilotoval dopravní Boeing a že neobstál při pilotních zkouškách. Prozraďte jméno miliardářského asistenta z TOP 09 páně Filipa co předsedy KSČM a povězte, jak by se mistr zahraničí pan Petříček a vůbec kdo z rozhodujících veličin mohl vyrovnat se jmenováním řečeného Filipa velvyslancem kdekoli, byť by to bylo třeba na Nauru, natož v KLDR nebo Vietnamu. Tentokrát, co vím tak podruhé, tak nějak ujíždíte. Nešlehnul jste si něčeho? Takhle se nejspíš zahazujete. Škoda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslel Dolejse?O tom se vzdy rika,ze patri do TOP 9

   Smazat
  2. Souhlas s 20.50
   Většinou to začíná malou možná nevědomou lzi, založenou na nedostatku informací nebo nechutí informace získat pak do toho dotyčný spadne docela A lže jako ČT

   Smazat
  3. 13:01 pravda, Dolejše si kdosi vydržuje k ničení KSČM. Vezměte jen to, jak ho nad jiné ráda prezentuje Česká televize. Kdyby neškodil tak ho stejně jako jiné před kameru nepustí. Že se ho KSČM nezbaví? Nejspíš na tu partu kolem Filipa leccos ví. Jak jinak to vysvětlit?

   Smazat
  4. 12:50
   Asi si pletete pana Kollera z někým z pirátů.
   Vás opravdu nemusíme komentovát.

   Smazat
  5. V luxusu žijící mládežník a bohém, který si se zákony velkou hlavu nedělá. Někoho takového byste si v Komunistické straně Čech a Moravy nejspíš dovedli představit jen těžko. Jenže třicetiletý Rudolf Rudyšar, který představuje vše zmíněné, zastává rovnou funkci asistenta stranického předsedy Vojtěcha Filipa!

   https://www.expres.cz/rudolf-rudysar-vojtech-filip-asistent-dy0-/zpravy.aspx?c=A181109_115457_dx-zpravy_stes

   Smazat
  6. 15:13 vyjádřete se prosím k položeným otázkám namísto nálepkování osoby. Pilotoval Babiš junior Boeing, ano/ne, uvedl pan Koller jméno miliardářského asistenta předsedy KSČM, ano/ne, je pravděpodobné, že za současné politické konfigurace lze předsedu KSČM prosadit za velvyslance ano/ne? To je to, v čem s panem Kollerem polemizuji. K tomu, namísto k mé osobě, k tomu se vyjadřujte. Držte se předmětu diskuze!

   Smazat
 6. Bože, děkuji za STB-ka Kollera. Opět pravdou a fakty nabitý, dlouhý článek. Co věta to podnětná myšlenka. Trollové, měli jste rovněž spolupracovat /to je verze trollů ne moje, ta spolupráce pana Kollera s STB/ s STB. Psali byste možná podobně, ale to by jste již nebyli trolly.
  V článku je: Junker a další - jsou mimo realitu. Pro čtoucí můj příspěvek. Ano, je to tak, nová aristokracie je mimo realitu, nestará se o dělný lid. Viz k tomu blíže sociolog Petr Hampl ve své knize Prolomení hradeb, který v této knize troubí na poplach. Pokud novou aristokracii nesvrhneme, za 20 roků muslimové dobývají Evropu - ta se ocitá v nevratném stadiu islamizace. Zase píši totéž. Karthago delenda est. Karthago musí být zničena. Ostatně první stranu této knížky s vyobrazením trojského koně vidíte vlevo od toho komentáře jako reklamu knihy.Jinak z mého života, včerejšího. Návštěva u příbuzného s názory pražské kavárny. Zeman špatný, Drahoš dobrý. Bohužel obecenstvo nerozumělo ani tomu, co jsem řekl. Drahoše ne, protože chtěl vzít do republiky 2000 muslimů - to by prý pro nás byla moucha. Dnes si myslím: je to na prd. Tyto stránky totiž čte malo lidí, nečtou je takoví lidé jako lidé té včerejší návštěvy, kteří, když mluví tak nevědí o čem a jelikož mají vysoké školy, tak si myslí, že mluví dobře.
  A margo: profesionální lháři - doktoři - medicíny, práv. Část jejich reputace totiž je založena na lžích a to v momentě, když něco neví, tak přesvědčivě prohlásí i lež aby nepůsobili dojmem nekompetentních. A ještě na margo včerejší návštěvy. Kultura dnes: patrně horší úroveň než za komunistů, kdy jsem také dřepěl doma, jsem introvert. Kupoval jsem si jeden týdeník, byl z Polska, dal se přečíst od první stránky po poslední, bylo tam minimálně politických blábolů. Po převratných změnách jsem jej přestal kupovat. Polovina časopisu se zaměnila v reklamy. Naše kultura. Pohled introverta. Televize. Silvestry - ty komoušské nesrovnatelně lepší. Kdysi jsem viděl pouze fragment silvestra ruských nynějších milionářů. Obrovský kýč, především pro chování těch milionářů. Něco podobného jako Pieczka, polský herec ztvarňující milionaře v divadle v Zemi zaslíbené - polský kvalitní film z 80-tých let. Ty naše silvestry jsou jako ten ruský, jenže slabší odvar. Mimochodem kde se podělí komici - Mládek, Pitkin, kde jsou komici dávných dob - Sobota, Holzmann, Nahlovský, to jest kde je jejich nynější náhrada. Jak to, že za zlého bolševika intrevert se mohl zasmát u televize. Co je dnes v TV - Růžová zahrada, na to by se ještě dalo dívat a nevím jak se jmenuje ten příšerný seriál /anebo jich je několik?/ po americkém vzoru o vraždách. A ještě jedno. Ta atmosféra v sále při zábavných programech v TV za komouškých časů. Netěšili se lidé tehdy ty programy více autenticky než dnes, kdy reakce publika občas připomíná reakci porotců anglické televize v pořadu Nejlepší výkon - nebo jak se to jmenuje? Návrh komentáře pro trolly: Nářky starého prďoly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Juncker, Merkelová atd., nejsou mimo realitu, všichni táhnou za jeden provaz, který drží Soroš.

   Smazat
  2. 13:15 Take uz mne o tom presvedcili.Tim ze vytkli Madarsku neuctive chovani k Sorosovi...

   Smazat
  3. Anonymní18. listopadu 2018 13:00
   Hodně obsáhlé, ale poslední věta ta je neskutečně pravdivá.

   Smazat
 7. Dobrý článek, Koller je realista a proto se nenechal strhnou trapnými emocemi listopadového výročí a situaci vystihuje brilantně a to, že je zdivočelý chazarský hokynář z Čiernej pri Piče Babiš předsedou vlády je jen dokladem debility národního elektorátu a jeho neschopnosti vidět věci a dění reálně a v souvislostech. Naprosto bezcharakterní, vypočítavý, ale nevypočitatelný Babiš je i se svou pološílenou rodinou naše vizitka a obraz naší neschopnosti uspořádat si vlastní záležitosti, bohužel...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takhle bych to nesoudila.Lide chteli rozbit ten politicky kartel a nikdo vhodnejsi a hlavne silnejsi nebyl

   Smazat
  2. 13:22 Ty vole, když tě chytne sraní na poušti a nikde
   žádný hajzlpapír jen bodlák či nějaký list, tak co
   si vybereš.
   Já vím, ty bys s holou sjel dunu.

   Smazat
  3. 14:01-ano, tak přesně ty jsi ten ideální volič psychopata Babiše, který oč je míň národu nebezpečnější než tzv."demokradický blok" o to je maniodepresivnější a nevyzpytatelnější stejně, jako ten jeho nešťastný kluk. Babiš se neměl vůbec do politiky v Čechách srát a tím by byl českému národu nejprospěšnější...

   Smazat
 8. Pošlete známým ať ví, až je budou tahat do ulic!! Tady nejde o Babiše!

  Z vývoje posledních 48 hodin je zřejmé, že lidé z ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN, Pirátů – a to ve spolupráci s cizími mocnostmi, představovanými zejména pracovníky americké ambasády – skutečně hodlají vyvolat státní převrat, čímž jsou myšleny zejména jejich výzvy k projevům občanské neposlušnosti v ulicích našich měst. Musejí riskovat, protože jim JDE O VŠECHNO. Ztrácejí funkce, prebendy, dotace, vliv a moc. Jejich poslední baštou jsou televize a rozhlas. A právě tam musí vést zdrcující úder parlamentu poté, až bude tato krize překonána.

  Připomeňme si, že svržení legitimní vlády (přičemž je úplně jedno, co si kdo myslí o Babišovi) a navíc organizovaně, ve zločinném spolčení a na základě pokynů cizí mocnosti, je vlastizradou prvního řádu. Vyvolají–li v ulicích násilnosti, bude to znamenat jejich nevyhnutelný politický konec. Konec, ke kterému by došlo tak jako tak, ale později.

  Tato nebezpečná situace je jednoznačně maturitou pro SPD. Pokud vládu nepodrží, může v příštích volbách rovnou zapomenout na lepší výsledek. Nyní nejde o Babiše jako takového, ale o ZÍSKÁNÍ ČASU PRO ČESKOU REPUBLIKU. Jde o odmítnutí Marakéše, schválení dostavby Rosatomem, postavení ČT a ČRo do latě a odsunutí některých opatření tlačených z Bruselu vedoucích k blízkému přijetí Eura.

  Kdybychom žili v normální zemi, která chrání státnost a skutečnou demokracii, a ve které správně a bezchybně fungují bezpečnostní orgány, v tuto chvíli by v sekretariátech zmíněných vlastizrádných stran a na jiných místech republiky již byli zajišťování pučisté, cizí agenti a diverzanti a dopravováni do CPZ.

  Neberu redakci její názor, ale IMHO bez Babiše nebude nic a zároveň bude vše, co si jen “můžeme” přát. Istanbulský protokol, Marakéšská smlouva, sirotci a další připrchlíci v neomezeném počtu, rozklad V4… A to je, oč tu IMHO běží.

  Především Slonkovou považuji za krajně nedůvěryhodnou už od té aféry s jejím údajným vražděním pomocí podivného „Citrona“ a posléze jejího volného přístupu do vyšetřovacího spisu Ratha a jiným podobným privilegiím. Vůbec celá ta parta kolem Seznam.Zprávy se mi jeví jako cíleně vedená a řízená hlásná trouba. Jen nedokážeme určit, zda je řízena státními strukturami nebo vlivovými skupinami. Nicméně v pořadu o Babišově synovi, vidím u Slonkové a Kubíka problém v porušování rezoluce Valného shromáždění číslo 46/119, které hovoří o zásadách ochrany duševně nemocných. Kdyby byl čas na analýzu, již by se to zjistit dalo. Ale škoda času, to je již věc generace za námi.

  V ulicích uvidíme 1% populace, ale média z toho vytvoří ( a pak kdo vytváří fakenews) národní většinu. Poděkovat můžeme naší ,,vyvážené ČT a rozhlasu, kteří z našich veřejnoprávních poplatků tuto propagandu podporují !
  POZOR ! Ne všichni lidé tomu věří, to se hluboce mýlíte. Tak dementní národ ještě nejsme ! Kéž je to pravda!
  Myslím,že nastala doba ukázat kavárně kdo a co představuje Český národ !  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:33-vážený pane, věc se má asi takhle:
   Z debaty z PL k názoru nějakého politologa Dr.Ing.Jiřího Valenty z Tel Avivu na události "listopadu 89":

   Ano, už to z nich leze, jak z chlupaté deky:, BPN, 18. 11. 2018 10:38:17
   ...celý ten slavný listopad tak velebený trouby a dutohlavy nebylo nic jiného než puč špiónů tzv. "Velká listopadová homosexuálně-sionistická parevoluce" řízená mezinárodním židovstvem a sám tenhle Valenta z Tel Avivu to potvrzuje a to na "plnou hubu" a to, že Prahou a celou republikou včetně Slovenska cloumají židé a supervstřícná politika našich vlád vůči Izraeli jen potvrzují jeho slova. Viz to mj. pravidelné a trapné "společné zasedání" vlád ČR a Izraele a ty hlouposti, co mektal Moše Zeman při udělení "Ceny za statečnost" od Světového židovského kongresu z rukou jeho předsedy Ronalda Laudera při zasedání židovské lobystické organizace AIPAC v NY r. 2015, kdy prohlásil po hebrejské zdravici, žid "já jsem žid"... No a taškařice dnešních dnů v Praze nejsou ničím jiným, než vyjádřením a projevem vzájemného boje a nevraživosti dvou skupin v Čechách vládnoucích židovský gangů. Jeden sionistický napojený přímo na sionisty ovládající USA a reprezentovaný "pražskou liberální favlistickou galérkou" a zhovadilými nevládkami a Bakalovými mocensko-propagandistickými institucemi, jako je KniHovna Václava Havla, CERVO, ASPEN atd. a Rusko ovládajícím gangem Chabad Lubavič, reprezentovaný Zemanem a pod krkem drženým Babišem, původem z chazarské ukrajinské rodiny...A naivní a hloupí Češi se zas nechávají vláčet pejzatými darebáky, jako v r.89. Doporučuji přečíst si "Zprávu Jiřího Dolejšího o 17.listopadu" všem těm "protestantům, snad se jim aspoň trochu rozsvítí v těch dutých palicích.
   Reagovat

   Ano, jde tu jen o to, která ta banda osedlá a bude naplno dojit hloupé a věčně, vlastní vinou a ignorancí, nasrané našince...

   Smazat
  2. 17:24
   Mnohem chytřejší lidé již řekli: pokud by byli volby Babiš by ještě posílil. Jenom Vy ve své hlouposti to neuznávate. Já Babiše nemohu ani cítit. Ale Volby vyhrál! Kdysi jsem byl svědkem toho jak moji spolužáci na setkání neustále sledovali volby a jásali nad tím, že Paroubek má nedostatek hlasů proti těm stranám, které utvoří koalici. Styděl jsem se za své spolužáky, kteří byli ve škole úspěšnější než já, ale v životě byli a jsou naprotí hlupáci.
   Stejně jako pan Paroubek, který přenechal své místo Sobotkovi. Jen zbabělec z boje utíká. Jen zbabělec se bojí zpovikaného davu. .

   Smazat
  3. 22:43-Už vůbec připuštění Babiše zúčastnit se privatizace a povolit mu podnikání a přiznat mu zdejší občanství byla zhovadilost nejvyššího řádu a o jeho připuštění do politiky a volba jeho strany tupl !!!

   Smazat
 9. 13:33: myslím si, že máte pravdu. Zdá se mi, že směřujeme k Majdanu.

  OdpovědětSmazat
 10. 13:33: Máte recht, podobně hodnotíte situaci jako Kyncl ve svém článku Ukradené výročí - viz níže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1359
   Toto výročí je kradeno a zneužíváno od r. 1990
   Tak co se divíte. Ale musím uznat, že za poslední čtyři roky je zneužívano daleko více a neustále se to zhoršuje.

   Smazat
  2. Co se stalo v roce 1359?

   Smazat
 11. 13:33 Jsem ta nejobyčejnější stará ženská, dávám vám ve všem za pravdu.
  Jen nevím, zda víte jak málo lidí se zajímá o to kdo nám bude vládnout. Bohužel, pokud zapředu rozhovor tímto směrem, stávám se neposlouchatelnou. Doufám, že je to tím v jakém prostředí nyní žiji a ne všeobecnou lhostejností ke všemu.
  Také by mě zajímalo, kdo to vše řídí, kdo tahá ty nitky. Podivuji se jak je možné že Babiš vadí, ale všichni ti, kteří připravili náš stát o miliardy jsou OK.
  To jsem si myslela, že mě již nic nepřekvapí. Asi tento svět do konce svého života nepochopím. Čím víc řvou o míru, lásce, pravdě, humanitě, lidských právech, demokratických principech, tím více je porušují pro svůj vlastní prospěch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cetla jsem jeden prispevek od pani,ktera ma ditka skolou povinna.Byla primo znechucena tim,co jim cpou do hlav ve skolach.Pry maji presvedcit sve prarodice,koho volit........Co je tohle za demokracii?

   Smazat
 12. Pan Koller zahlavie vaseho clanku bolo 100.vyrocie 1.sv.vojny.
  Neviem , preco ste citili potrebu poblit Babise a jeho syna.Mimo jine je to ten Babis , ktery dovedl CR k prebytku v rozpocte ,co neurobil ani jeden gen ceskeho naroda . Naopak , dvaja geni , Kalousek a Vonra obrali CR o 360 melounu v Promopro .Nik nezaluje , neprotestuje , neopruzuje , len preto , ce cesky obcan si to moze dovolit ? Niekto rozumny v Bruseli povedal - EU je plna Capich hnizd ! Nabuduce nekazte svoj prispevok chujovinou !jozka zo slovenska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:50 Jožko, máte naprostou pravdu, až na to "národovectví". Naši "demokraté" nenapadají Babiše proto, že je Slovák, ale proto, že s nimi odmítá lhát a krást. Stejně tak jim vadí Zeman a to je Čech jako poleno.

   Smazat
 13. 14:30
  Pokud jste nejobyčejnější stará ženská , tak jste určitě četla Sibylino proroctví pro 21 století . Píše se tam mimo jiné :"Bude se v té době neustále mluvit o míru , ale bude se při tom připravovat strašlivá válka ..."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:52 Ano to jsem četla, ale člověk vždy doufá v to lepší, zdá se že marně.

   Smazat
 14. Kollera čtu rád, ale k začátku tohoto článku chci jen dodat staré české přísloví: " I mistr tesař se utne". To stačí.

  OdpovědětSmazat
 15. Ja bych rada dodala,ze uz jsem si overila,ze tyhle komedie (treba ta vcerejsi) se deji jen ve statech,ktere patri (nebo maji patrit) do NATA.....Nejakou spojitost to tedy mit musi

  OdpovědětSmazat
 16. https://www.lidovky.cz/domov/zemanuv-poradni-tym-se-shodl-na-podpore-zahranicnich-misi-soustredit-se-chce-na-modernizaci-armady-i-nabor-vojaku.A181118_154448_ln_domov_ele

  Ahoj blbci. Poserte se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:02 Proč my? Vy jste předpodesraný stále, a ještě si v tom libujete.

   Smazat
 17. Pane Kollere, opravdu věříte, že tu válku vyvolalo jen Německo, příp. s R-U? Anglie ji skutečně nechtěla? Zjistil jste si, jak obratně navedl britský ministr zahraničí diplomaty k tomu, aby nakonec do války vstoupili (knížky s prameny o tom jsou i v češtině). Copak Britové si nepřáli zničit německého konkurenta, který měl navíc kromě nejlepšího průmyslu i nejsociálnější politiku a dokonalý právní stát? S vlastními silami na to neměl, takže potřebovat zapojit ostatní, nejlépe Rusko, které taky rostlo do nebezpečného konkurenta. Jenže jak to zařídit, že? Inu, nejlépe tak, že jacísi negramotní pasáčci koz dokáží provést úspěšný atentát na rakouského následníka trůnu. Kdo by z toho mohl podezřívat Brity, kteří jsou na druhém konci Evropy, že?
  Snad aspoň víte, že Únorovou revoluci v Rusku spískali (zorganizovali Britové, což se dnes už ví. Důvod: Mikuláš II. vážně zvažoval uzavření míru s Němci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mikeš: máte pravdu, velmi špatné ztkušenosti s Brity mají Poláci: Obě polská protiruská povstání v 19. století byla spiskaná Brity, Varšavské povstání v roce 1944 - rovněž spiskáno Brity. Již to na nich prasklo. Poláci jsou ale hloupí - to jest elity jsou hloupé - a nyní táhnou s Američany. Kolikrát si myslím, že kdybychom se my i Poláci dali dohromady s Rusy, tak možna že by zprvu nebylo na růzích ustláno, ale vyhlídky by s Rusy byly určitě lepší. V ER a s Emeričany nás nic dobrého nečeká.

   Smazat
  2. oprava 11:08: poslední věta - má být V EU a s....

   Smazat
 18. Za Rakouska jsme byli okupovaným státem s dobyvatelem vyvražděnou nebo do vyhnanství vyhoštěnou šlechtou a také inteligencí. Přečtěte si francouzského historika Denise, co soudí o Čechách po Bílé Hoře. Stačí si přečíst předmluvu. Podívejte se, co to bylo obrození, kdo v základech národ k obrození přivedl, kdo ho uskutečnil. Samostatný stát byl po 1. světové válce naprosto logický a setrvání v područí rakouských Němců by bylo definitivní tečkou za naší existencí. Kdo si pamatuje Mnichov a německou okupací, ten dobře ví, že rakouští Němci byly daleko nacističtější, než říští Němci - a ovšem sudetští Němci byli zase o další stupeň horlivějšími nacisty! Možná, že jen představa společného státu se Slováky byla přeceněna, nevím, zda to bylo v historii a tradici, ta protichůdnost vztahu obou těchto národů k nacionalismu - vím, že Slováci, byť na vymření, byli velmi horliví k domácí šlechtě, vzdor tomu, že slovenština byla na tom daleko hůř, než čeština, maďarizace až tak nevadila. Možná, že své sehrála i rozpolcenost Slováků náboženská, kupodivu intelektuálně zdatní evangelíci byly zatlačeni do pozadí luďáky.
  A debata o vině V. Británie na 1. světové válce - tedy na té druhé mají vinu 50%, těch druhých 50 % připadá Německu. V. Británie spískala Mnichov společně s Německem, Itálie a Francie byly jen do počtu. A proč Británie zařídila Mnichov - už jen to, jak horlivě jezdil Chamberlein za Hitlerem a Hitler za Chamberleinem se nenamáhal ani jednou, ukazuje na spolupodílnictví na zločinu 2. světové války. V Mnichově nešlo Británii o záchranu míru, ale o nasměrování Německa proti Rusku, ze kterého pak by mohl pak britský kapitál těžit další kolonie. To Britové dokázali pak po okupaci zbytku ČSR odmítnutím koalice se SSSR v případě válečného napadení Hitlerem. Nepochopitelná blbost britských diplomatů pak přivedla Ribbentropa do Moskvy a uzavření smlouvy o vzájemném neútočení. Hitler si z britské blbosti udělal báječný plán, který umožnil obsazení větší části západní, střední a jižní Evropy, většinou jen bojem s marionetovými armádami. Jen Srbové se drželi - mimo SSSR jediní na kontinentě až do konce války. Ti všichni porobení pak nacismu a mnozí docela horlivě sloužili při výrobě zbraní pro SS i Wehrmacht. No a nemůžeme si až tak lhát - válku v Evropě vyhrál nad Německem SSSR. A západní fronta byla otevřena 10 měsíců před pádem Německa a to jen proto, aby Rudá armáda neskončila na březích Atlantiku. A jak se zachoval V. Británie a Churchill na konci války ke svému spojenci SSSR - tomu, který ho nakonec vytáhl z bryndy? Churchill vyjednával s veliteli SS o přezbrojení, reorganizaci a o novém společném tažení s nacisty proti SSSR. A to se říká, že Angličané jsou džentlmeni! Podlí, zákeřní zrádci, padouši v jedné řadě - aspoň tehdy - s nacisty!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:31: naprostý souhlas a díky za tak dlouhý příspěvek.

   Smazat
 19. Sice s odporem čučím na "četé", kde blábolí nějaký senotor
  Láska. Tento "člověk" mi připadá že je na tom hůř jak ten
  mladý babinský. Který je podle té Lásky obrovské bezpečnostní
  riziko když přijel na krim. Hned se ho prý zmocnili agenti KGB a GRůů a vytěžili z něho co se dá. Dokonce i to, že je vlastně George Cloony.
  A jako takový by mohl vyhodit Temelín do větru, ještě před
  tím, než ho dostaví to House z Westu. Jestli podepsal spolupráci, zatím Laska neví, ale myslí si to. A navedl
  ho ten Protoprotoprotopopoff.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.