Reklama

neděle 4. listopadu 2018

Pákistánský vražedný důkaz o mírumilovnosti islámu


Jana Maříková
4. 11. 2018
Příběh pákistánské křesťanky Asie Bibi ať je pro nás výstrahou. Osm let seděla v cele smrti za údajnou urážku Mohameda. Pákistánský Nejvyšší soud ji minulý týden osvobodil. Do ulic však vyrazily tisíce stoupenců islamistické skupiny Tehreek-e-Labaik Pákistán a spustily nepředstavitelný kravál. Od řevu a blokování ulic až po rabování. Bezpodmínečně žádají popravu osvobozené křesťanky a navíc i smrt soudců, kteří ji pustili na svobodu. Pákistánská vláda v pátek islamistům ustoupila a rozsudek Nejvyššího soudu bude znovu přezkoumáván. Její příběh může sloužit jako varování všem, kdo si myslí, že islám je ve své součané převažující podobě je mírumilovný. A že většina muslimů, kteří přicházejí v rámci uprchlické vlny, se stane spořádanými spoluobčany. Nikdy - nikdy a nikde - až na výjimky.

Na rozdíl od nás se touto causou v Německu zabývá řada oficiálních i alternativních médií. Komentátor a znalec islámského světa Faruk Firat srozumitelně případ rozebral "Co vlastně udělala tato žena? Řekla, že křesťanství je jejím náboženstvím a uznává Ježíše, ne Mohameda. Byla neuvěřitelně odvážná. Věří, že Ježíš je jejím pravým bohem, a proto ho nemůže popřít.", vysvětlil Firat. Desítky tisíc Pákistánců podle něj naopak právě proto vyrazily do ulic a křičí a žádají trest smrti. "Vzhledem k tomu, že protesty byly tak silné, se vláda dohodla s radikály na revizi rozsudku. Asia musí znovu bojovat o svobodu.", napsal Firat.
Případu se věnují i největší německé noviny Frankfurter Allgemeine. Christian Meier svůj článek ze 4. 11. nadepsal "Pákistánská lynčovní justice - Mocenské boje kolem zachování zákona o rouhání.":


V článku uvádí, že Asie Bibi je volná. Po více než osm let byla ve vězení s vyhlídkou na popravu. "Říká se, že urazila islámského proroka Mohameda; proroka, který není její, neboť Asie Bibi je křesťanka.", uvádí Meier. Poté, co ji nejvyšší soud v Pákistánu ve středu ve velkolepém rozsudku osvobodil, 51letá žena a matka pěti dětí okamžitě opustila vězení. "Sotva tomu mohu věřit," řekla. "Ale co znamená svoboda, když jen pár minut po veřejném rozsudku vyzýval dav k její vraždě - a spolu s ní i k vraždě tří soudců, kteříji osvobodili?", ptá se Frankfurter Allgemeine.

Liberálové doufali, že osvobozující rozsudek za blasfémii může posunout Pákistán směrem k méně religiózní zemi. Ale tyto naděje byly hned zmařeny a země je po rozsudku ve varu. Desetitisíce lidí v ulicích, školy a obchody zavřené, ulice blokované, došlo i k rabování. K ochraně veřejných a vládních budov muselo být nasazeno vojsko. Předseda vlády Imran Khan, který je v úřadu od srpna, oslovil lidi v televizním projevu večer v den výroku a varoval, že vláda nebude akceptovat výzvy k lynčování. Nepomohlo to. Vůdce islamistické strany TLP řekl v pátek: "Neustoupíme, dokud nebudou soudci propuštěni a Bibi pověšena!". Jeho zástupce dokonce otevřeně vyzval k vraždě Asie Bibi: "Buď její tělesná stráž, její řidič nebo její kuchař ji musí zabít," řval na protestním shromáždění.

Islamistická strana TLP má s protesty bohaté zkušenosti. Loni drželi tři týdny hlavní město

Islámábád v ochromení, protože nechtěli připustit změnu poslanecké přísahy - jen mírné omezení bezpodmínečného přihlášení se k Mohamedovi, což TLP viděla jako rouhání. Vláda ustoupila, ale to nestačilo - islamisté chtěli vidět padat hlavy. Ministr spravedlnosti musel odstoupit po kraválech, při nichž byli i mrtví a zraněno bylo přes 200 lidí. Islamisti pak slíbili, že nad ním nevznesou fatwu, což je rozsudek smrti. Pákistánská vláda se opakovaně nechává vydírat islamisty a říká se, že i armádou, jejíž část za nimi stojí. Celý název strany TLP je „Tehreek-e-Labbaik Pakistan Ya Rasul Allah“, což znamená přibližně - "Ti, co volají k Bohu". Základem je bezpodmínečné uctívání Mohameda, dá se říct, že je to "strana proti rouhání". Kauzy jako tahle jsou pro ně smysl existence.

Případ Asie Bibi začal sklenicí vody. V roce 2009 se dostala do sporu s muslimkami, s nimiž pracovala na poli. Nabídla jim sklenici vody, z níž se ale předtím sama napila. Muslimky ji následně obvinily z urážky proroka Mohameda. Jako křesťanka patří k pronásledované menšině. V Pákistánu jsou 96 % obyvatelstva muslimové. Islám je základ státu. Asia popírala následně, že by jakkoli urazila Mohameda, ale situace se vyhrotila. Vesnický kazatel ji otevřeně označil za rouhačku a začala štvanice. Kdyby nezasáhla policie, došlo by nepochybně k lynči, jako se to v Pákistánu stává často. Jedna z organizací pro lidská práva spočítala, že v letech 1987 - 2015 došlo k 1500 obvinění z urážky boha. Obvinění z rouhání se často používá jako způsob odstranění nepohodlných osob. Podle Organizace spojených národů je v současné době v cele smrti kvůli rouhání téměř 40 lidí. Další si odpykávají dlouholeté tresty. Zatím nebyl žádný trest smrti proveden. Ale protesty islamistů vedly k desítkám vražd.

I Asia Bibi byla v roce 2010 odsouzena k trestu smrti. V roce 2014 byl rozsudek potvrzen, ale vykonání bylo stále odkládáno. Bibi se odvolávala, ale soudci měli odvahu vynést osvobozující rozsudek až nyní. Důvod je jednoduchý - jde tu o život. Krátce po prvním rozsudku se guvernér provincie v níž žila zasazoval o její omilostnění - a byl poté zastřelen svým vlastním tělesným strážcem. Pachatel Mumtaz Quadri byl odsouzen k smrti a přes četné proststy islamistů v roce 2016 oběšen. Jeho pohřeb se stal manifestací a vyhlášením boje proti státu - přítomní volali:" Tvoje krev bude počátkem revoluce!"

Agentura dpa přinesla k této věci v sobotu článek" Spor o křesťanku - Islámábád se sklonil před islamisty":

"Radikální islámská skupina Tehreek-e-Labaik Pákistán (TLP) se v pátek večer s vládou dohodla, že vláda nebude vznášet námitky proti odvolání proti rozhodnutí Nejvyššího soudu osvobodit Asia Bibi". Německé tiskové agentuře to řekl mluvčí TLP Pir Zubair Kasuri.

Navíc byly podniknuty kroky k "tomu, aby Bibi nemohla opustit zemi".

Její boj tedy zdaleka není u konce. Její advokát Saiful Malook musel uprchnout ze země. Aktivisté za lidská práva kritizují dohodu mezi vládou a islamisty v Pákistánu jako "vyhlášení úpadku právního státu". "Dohoda činí pákistanský právní systém kořistí islámského davu. Pokud se Nejvyšší soud vyslovil, vláda by neměla dovolit islamistům, aby měli větší vliv než jurisdikce", říká ředitel Společnosti pro ohrožené národy Ulrich Delius v Göttingenu.

A není zdaleka sám, kdo je rozhořčen. Ali Ertan Toprak, jeden z hlavních představitelů Kurdské německé obce, napsal na svůj Facebook: "Která křesťanská země se postaví za tuto ženu? Kdy muslimové vejdou ve stovkách tisíc do ulic proti "islamistickému rasismu" , stejně jako na Západě stovky tisíc lidí vyrazí do ulic proti svým vlastním rasistům? Kde je volání evropských muslimů po svobodě vyznání?

Ne ti, co kritizují islám, ale ti, kdo nevidí zločiny páchané islamisty, ti poškozují islám a muslimy."

Faruk Firat vyjádřil na FB své rozhořčení a zoufalství: "Jsem mega naštvaný !!!!!

Nejsem schopen slova. Nikdy jsem neviděl takovou nenávist vůči křesťanům jako v posledních dnech v Pákistánu. Desítky tisíc lidí řvou v ulicích, ničí a křičí ve jménu Alláha, protože Nejvyšší soud rozhodl, že Asie smí žít. Rozhovory s odpůrci Asie, kde odpovídají novinářům a vysvětlují, proč podle jejich názoru a vyznání Asie žít nesmí. Neuvěřitelné. Nemocné. Mám z toho rakovinu ucha. Něco takového snad není možné!

Nakonec Faruk dodává: "Proč naši politici mlčí? Proč jsou Merkelová a spol. tak klidní? Jak se na něco takového mohou dívat v klidu? Proč jí nepomohou?"

Ano, proč? Bojí se snad kraválů i v ulicích Německa?

26 komentářů :

 1. Jejich "hodnoty" jsou jen "narazove"....a hlavne protimluvne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ISLAM JE MIRUMILOVNÉ NÁBOŽENSTVI.TY KTEŘI BUDOU TVRDIT OPAK VŠECHNY POZABIJIME!

   Žádejte po svých knihkupectvicjh KORÁN,který se budete muset učit nazpamět a pedřikáme vám tu súru 4 89 jako prvni

   A přáli by si,aby jste se stali nevěřicimi jako oni
   aby jste byli stejni.
   Neberte si mezi nimi přátele dokud se nedaji na stezku boži.
   A jestliže se obráti zády pak je chyťte a ZABTE KDEKOLIV JE NALEZNETE.
   A neberte si z nich ani přátele ani pomocniky!

   Smazat
  2. ZKUSTE SE PODÍVAT K SOUSEDŮM WWW.NWOO.ORG NA ČLÁNEK

   LENKA PROCHÁZKOVÁ MY KACIŘI a to dřive než zajde za obzor či bude zcenzurován vnitráky z ČSSD,je tam dnes skoro 200 zakázanych kaciřských kázáni,které jsou bezprecedentni a jasné pro všechny občany ČR a prý i pro všechny Slovany,kteři jsou holubiči povahy a budou prý brzy zneužiti neomarxismem JAKÉSI kavárny,která prosazuje vládu menšin nad většinou,nedemokracii a má být brzy zajištovana terorem jimi pozvaných afroarabů.

   MIGRACE NENI LIDSKÉ PRÁVO ,KAVÁRENŠTI POVALEČI!

   Smazat
  3. Padajici kancléřka se snaži brzdit svůj pád zavedenim cenzury pro celou EU a v tom ji podporuji socialisté,kteři spolu s ní nechápaji,že dostali od ni už jen polibek smrti!

   Smazat
  4. Dostanou polibek smrti i naši ČSSD,

   kteři maji ty vnitráky jen na to,aby zcenzurovali prý alternativu,která je ve skutečnosti HLAVNIM PROUDEM.

   PROČ SOCIALISTÉ LŽOU UZ V NÁZVU SVÉ PRÝ STRANY,ŽE JE SOCIÁLNI,ALE DĚLAJI SE HLOUPÍ,ŽE NEVI CO TO SOCIÁLNI STÁT JE!

   Zuřivě se bráni dát ho do prvniho článku naši ústavy kde by bránil svinskému Zákonu o exekucich,kterým nyni už prý trpí PĚT MILIONŮ JEJICH VOLIČŮ!

   PRYČ S čssd A TO NA VĚKY.
   Dost bylo podvodniků a podporovatelů zlodějů a jejich diktatury neomarxismu falešných humanistů,povalečů pražských kaváren a politické třidy Šmejdů!

   Smazat
 2. Proto musi moslimani zit ve svich krajinach a musi nad nima vladnout diktatori . Jestli ne , delaji to co v evrope .Zel brusel dodnes nepochopil , ze zavedl obcany eu do smrtelne situace ! A jeste jsou v bruselu tak drzi , ze nam budou vyhrozovat sankcemi , jestli je neprijmem .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BRUSEL RÍZENÝ PADAJICI KANCLÉŘKOU Z BERLINA CHCE CHAOS

   přičemž použivá tzv neomarxismus,kdy tento chaos u sebe pochodovat všemi institucemi za účelem rozbiit celé EU na sračku.
   EU se snaži odstanit demokracii, což je vlastně diskuse cenzurou a má být nastolena diktatura falešných humanistů tedy ve skutečnosti vláda menšiny nad většinou se kterou máme všichni zkušenosti z tzv komunismu.
   Sami nynějši komunisté se neumi od tohoto zrůdného systému vyvolávajiciho chaos distancovat.
   Stalo se,že dokonce,že i tzv Piráti jsou řizeni prý z Bruselu arabským vedenim!

   VLÁDA SE DĚLÁ HLOUPÁ A NAMISTO,ABY PROSAZOVALA ABY V AFROARABSKÝCH ZEMICH SE JEJICH ELITA STARALA O OBYVATELE A JEJICH VĚŘICI COŽ JE NEPSANÝ ZÁKON

   Chce zajistit pry nové lidské právo na migraci a ignoruje,že bohaté země vlastnici gigantické a pohádkové sumy dolarů nepřijnou snad ani jednoho svého souvěrce a ženou je válkou do EU,která má být brzy rozbita jakousi kancléřkou,která hlása dál,že prý to OPRAVDU ŠAFNE!

   Smazat
 3. OPRAVDU MUSÍME RESPEKTOVAT NÁM CIZÍ HODNOTY A STRPĚT JE U NÁS A USTUPOVAT JEJICH NOSITELŮM?

  Dovoluji si dobrosery upozornit, že kromě Muslimů, Židů a Křesťanů mají své HODNOTY i nacisté jako BANDERA, Litvín Jonas NOREJKA (likvidoval za Hitlera Židy) který má pamětní desku jako hrdina ve VILNIJUSU a ne a ne ji sundat... VIZ 7kanal.co.il, ...a ZULU v JAR také mají své hodnoty - znásilnění panny přeci léči AIDS, lidožroutství je konzumace nejzdravější potraviny...

  Takže buď jenom naše české hodnoty v Čechách, nebo i cizí - proč ale ne všechny? Kdo určí které ano a které ne?

  OdpovědětSmazat
 4. A Srby jste chteli vsadit do islamskeho statu.

  OdpovědětSmazat
 5. Ti rvouni, co besni proti ustavnim cinitelum (npr. proti Zemanovi) se od toho Tehreek-e-Labaik Pákistán moc nelisi.

  OdpovědětSmazat
 6. Jsem asi magor, ale ctít evropské humanitní hodnoty snad neznamená nechat se sežrat lidojedy. Jestli to je možné zachraňte Asii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všeho do času. Žádný strom ještě nevyrostl až do nebe. A ani žádný nevyroste. Vždy se najde někdo kdo ho podsekne.

   Smazat
  2. Jasně, Sobotka, Topolánek, Nečas, Fiala, Kalousek, Bělobrádek nastoupěj a zachráněj.

   Smazat
  3. .....inu fašismus. Je to pořád stejné, jen jméno vůdce se mění.

   Smazat
 7. "Ó, jak je krásné sledovat občany, kteří nejsou rozdělování politiky. Jak jednotně chtějí "spravedlnost", a nebojí se nesouhlasit s vládou, soudy a prosazují své hodnoty. Společnost, kde zástupce islamistické strany TLP může svobodně vyzývat dav k vraždě. Náš vzor demokracie a skutečné vůle lidu na en-tou."
  "Jen si importujme islamisty s jejich návyky a kulturou do naší vlasti. Důvěřujme jejich identitě ústně stvrzené. Až jich tu bude většina, budeme si všichni důvěřovat a občanky už nebudou potřeba. Oni je nemají, tak proč by místní měli být diskriminováni? 0Prohlásím na letišti kdo jsem a poletím do ostatních zemí.
  A upravíme i hymnu:
  A to je ta země naše, celosvětový ráj to na pohled...
  Těšme se na světlé zítřky přátelé."

  P.S. "Jen mám strach o Mirdu Kalouska. Co když ti islamisté budou chtít okrást křesťanskou církev o její nově vrácené/nabyté statky? Sejdou se na náměstí a vláda/nevláda demokraticky se rozhodnou. Aby mu pak nepraskla cévka."

  OdpovědětSmazat
 8. Je to všechno velice hezké a pravdivé, chápu. Jediný problém bude asi v tom, že n ě k d o, chce lidstvo rozeštvat, každý má totiž tu svoji pravdu a je jedno kdo ho naočkoval těmi pitomostmi. Jak říkají Britové "rozděl a panuj". Jak je možné, aby v 21. století bylo lidstvo tak stupidní, asi ano, jinak bychom nebyli tam kde jsme. Všechno je o jednom, o manipulaci a ovládnutí, také o zdecimování lidstva, aby se elita měla dobře a my jim to tak krásně žerem. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 9. S náboženskýma fanatikama se nelze rozumně bavit oni mají tu jednu pravdu. Stačí si přečíst jak tam žijí podívat se na dokument islám do Čech nepatří.

  OdpovědětSmazat
 10. Každá činnost má svoje fanatiky...

  OdpovědětSmazat
 11. A Afghánistán je hned vedle, tam to bude to samé v bleděmodrém, proto NATO nikdy Talibán nemůže porazit.

  OdpovědětSmazat
 12. Spojenecké invaze, pod velením USA,
  jsou jasným důkazem o mírumilovnosti křesťanství...
  když už nehovoříme o církevních restitucích*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Křesťanství se přece ke svým židovským kořenům už veřejně a pyšně hlásí.

   Smazat
 13. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět oba svoje příspěvky z 5. listopadu, první z 2:51 a druhý z 9:14.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 14. Proč si ti Pákistánci nevezmou příklad z nás Západoasiatů?

  Ano, my bychom se s takovou rouhačkou nepárali: Kdyby byla odsouzena dle Dekretu presidenta republiky č. 16/1945 Sb. (jeden z našich milovaných Benešových dekretů), tak bychom ji humánně oběsili do 2 hodin po vynesení rozsudku.
  A nějaké zdržování s odvoláním? Takové zbytečnosti ať si dělají v Euroamerice či muslimském světě, my Češi a Rusové se neodvoláváme.

  Samozřejmě: I v takovémto případě můžeme dát SPECIÁLNÍ milost, my Češi: Pokud byla odsouzena matka malých dětí, mohla zažádat o odklad popravy AŽ O DVĚ HODINY!
  Ano, až tak jsme humánní, že jsme ji popravili až za CELÉ 4 HODINY po vynesení rozsudku, aby se s ní mohly rozloučit její malé děti.
  Přirozeně: Pokud ti haranti oné odsouzené nestihly přiběhnout včas na maminčinu popravu, tak měly smůlu.

  Prostě: Kdyby se ti Pákistánci řídili naším příkladem, tak by rouhačku Asii Bibi UŽ DÁVNO popravili přes všechen sprostý sluníčkářský řev celého křesťansko-buržoasního světa - stejně jako jsme my popravili rouhačku a zrádkyni Horákovou, i když se z toho podělal i známý sionista Einstein.

  „Není člověk, není problém.“ (J. V. Stalin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 15. Humánnost našeho ateismu opět PLNĚ potvrzena!

  Tak si to srovnejme: Nehumánní, v tzv. Boha věřící Pákistánci nejsou schopni pověsit rouhačku CELÉ ROKY.
  Zato my leninsky humánní, v nic skálopevně věřící Slovani likvidujeme „naše“ rouhače a protiruské aktivistky doslova JEDNA BÁSEŇ.
  No tak dobře, zrádný pes Skripal přežil, zatím, první pokus.
  Ale placená agentka Západu Екатерина Гандзюк nikoli, a před svou zaslouženou smrtí si TAK UŽILA svého trestu, že my všichni komunisti a putinisti musíme ZATLESKAT našim soudruhům, kteří tak zkušeně vykonali rozsudek.
  Jen tak dál, ať jsme my Slovani jednou opět jednotní a šťastní.

  „Kde muslim či křesťan, tam nebezpečno. Kde vědecký ateista, tam LENINSKY bezpečno!“


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 16. Vždy jsem se domnívala, že jsem mírumilovný člověk. Když vidím obrázek těchto fanatiků, začíná mě ta mírumilovnost opouštět. Tohle snad se dá řešit jen hlazením až do úplného vyhlazení. Davy šílenců, přející smrt bezmocné ženě a všem, kteří by ji snad chtěly osvobodit, to už je jen na novou potopu nebo oheň z nebe … Snad se tam tou svou nenávistí zalknou sami.

  OdpovědětSmazat
 17. Islam neni mirumilovny, mirumilovni jsou KRESTANE, treba Rakusaci, co zavinili 1. svetovou valku, nevim kolik milionu mrtvych, nebo Nemci, 2.svetova, popravy na dennim poradku, snad 100 mil.mrtvych, nebo USA, sami krestane, 30 mil. mrtvych po 2.svetove, nebo Spanelsko, katolicka inkvizice 500 let, ci vice, 170.000 mrtvych, nebo krizove tazeni proti Husitum, 30ti leta valka mezi katoliky a evangeliky, nebo tisice zavrazdenych v USA kazdy rok, atd, atd, proti tomu verdikt proti jedne krestance, to by se nemohlo nikde stat, v USA po desetiletich se propousteji odsouzenci k smrti, a nebo take nevinni se popravi, co procesy po 2.svtove v., jak tady, tak v SSSR a v USA.
  Muslimove nezabili ani setinu, mozna ani tisicinu lidi, co krestane. Proto je islam tak nebezpecny. Tady v CZ soudy rozhoduji hur nez v 50.letech, podle penez. To je ta spavna vira. spavne nabozenstvi.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.