Reklama

středa 28. listopadu 2018

Pátek nešťastný je den

Básník Karel Sýs
Karel Sýs
28. 11. 2018
České manipulační prostředky se předhánějí v akci Black Friday. Kromě odkazu na černou magii, kterou využívají i prodejci mobilů, jedná se o zneužití památky černého pátku 25. října 1929. Pád akcií na newyorské burze odstartoval velkou hospodářskou krizi, jež připravila o majetek i o práci miliony lidí po celém světě.


Kolik cynismu je třeba, aby se tato celoplanetární tragédie stala záminkou pro vyvolání předvánoční nákupní horečky? A navíc v angličtině, aby pokynu porozuměla i mládež, která už pomalu češtinu přestává ovládat?

Ale co jiného je možné čekat ve státě, v němž zelený skřet Alzy příšerným hlasem nestoudně huláká na zdebilnělý národ, který je odsouzen k utrácení. Utrácet, utrácet, utrácet…

Co čekat, když z první stánky Metra vykřikuje titulek: „Větší prsa a kulatý zadek. Vánoce jsou tu!“

To asi letos genderově zmatenému Ježíškovi vyrostou kozy a pro potěchu homosexuálů se mu zakulatí prdel!

- - -


83 komentářů :

 1. co tu komentovat, snad jen to, že :
  Svět se v kravskou pussy obrací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Sýsi, na můj vkus je forma vašeho názoru dost drsná, ale z obsahem plně souhlasím. Dělají z nás hlupáky.

   Smazat
  2. Ale... Proč by z vás někdo dělal hlupáky ? Když vy už dávno jste...

   Smazat
  3. 12:12 no, to se vám moc nepovedlo. Adonis není hlupák, když chápe, o co jde. Na rozdíl od vás, a těch, co na špek manipulátorům skáčou.

   Smazat
  4. kdyby dnes měl obchodnik trochu charakteru tak by černy patek komentoval asi takto ... puvodně jsme vas chtěli okrast o pět tisic ale že za tu cenu to kupuje malokdo tak vas okrademe jen o polovinu teto ceny beztak vas obereme vic než do čista

   Smazat
  5. Toto označení používám již mnoho, mnoho let - zdebilnělý národ. Bohužel takto chápaná skutečnost vede k rezignaci na naději v lepší zítřky. Láda

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Svět se vážený pane již dávno v kravskou pr...obrátil,a ta pr... je velká jak vrata od hangáru!!!

   Smazat
  8. Největším zločinem čs. komunizmu zdaleka nebyly jen stovky zahubených nekomunistů – ale obehnání země ostnatým drátem - vysokonapěťovým dobytčím ohradníkem a totální znevolnění milionů otupělých poddaných, kteří ztratili schopnost k samostatnému, mravnému a nezávislému myšlení, chování, a tím i k životu. A dosud ji nenabyli; (viz internetové diskuze). Řešení viz na konci příspěvku.
   Čím byl ve skutečnosti Listopad 1989? Dovršením loupeživého Února 1948 a božím trestem za pokrytecký a šalebný „samet“. V Únoru 1948 byl KSČ, vedoucí silou zbabělého, lenivého, kolaborantského a závistivého lumpenproletariátu, (s podporou tří oportunistických stran „národní fronty“ a oportunistického huhňavého křiváčka Beneše) po pečlivě převzatém vzoru dvou sousedních velkých totalit (Hitlerovy a Stalinovy), uloupen skutečným pracujícím a zákonným vlastníkům majetek za BILIONY, avšak „revoluční" (neústavní) cestou a zaveden feudalizmus dědičných Kádrových Soudruhů Československých = KSČ (bez několika rudých „sionistů“- tehdy preventivně ožraleckým buranem Gottwaldem popravených). Lůza spolu s disciplinovanými vyvlastněnci, ožebračenými měnovou reformou 1:50 na vkladech, dostávala pravidelné záchovné dávky, mávátka a pracovní umístěnky, dokud zásoba naloupeného vystačila. Předúnoroví odborníci směli (tiše a pokorně) režimu až do svého vymření sloužit a udržovat zbytky solidní předválečné „kapitalistické“ morálky (dnes klamně připisované komunistům). Až zásoby naloupeného došly, nebylo co a kam exportovat a „reálný socializmus s vyčuranou tváří“ se zhroutil jako prohnilá kadibudka, tak si to nedočkaví a tuzexem nadržení soudruzi a jejich „prognostičtí“ superagenti KGB „oposmluvně demokraticky zlegalizovali a zprivatizovali“ pomocí jednorázové, účelové a umělé „Strany Klausova Modrého Ptáka“ a „Zemanova Oranžového Levého Padělku“ (na Slovensku HZDS, KDH a SMER). Přemnožené „lůze“ (tj. „revolučním kleptopracujícím“) rozdali „za věrnost ČSSR“ kuponové knížky, neradi vrátili část zničeného majetku několika přeživším restituentům (včetně oportunistického, teatrálního "mouřenína" a „disidenta“ Havla). Disident = odpadlík, který směřuje ke korytu zkratkou mimo stávající systém. Šťastně se zbavili neužitečného idiota Dubčeka.
   Protože ve společném státě nebylo pro neobolševiky dost politických koryt, musel se stát rozdělit, aby se vytvořily.
   Ohánějí se "standardní parlamentní“ nacionalistickou kleptokracií huhňavého, křivohubého superagenta, vlastizrádce a haličského křiváčka Pružinského a jeho nahrávače Milouše. A s její pomocí úspěšně sabotují a diskreditují civilizovaný evropský kapitalizmus - na povel KGB - a tiše připravují půdu pro invazi islámu do EU, aby „odlehčili“ Izraeli i Pravoslaví.

   Smazat
 2. Každý den si prostě za každou cenu najít nějakou záminku k nenávisti k dnešnímu světu a k naší zemi. Je jedno jak hloupý oslí můstek použije. Dneska je to "černý pátek".

  Úkolem tohoto "básníka" a většiny autorů na NR je jen nadávat, šířit špatnou náladu, rozsévat nasranost, nenávist. Vskutku šlechetné poslání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, výraz oslí můstek označuje "propojení dvou jinak nesouvisejících témat". A až začnete přemýšlet, tak zjistíte, anonyme 6:13, že Karel Sýs tady na ten nehezký oslí můstek spíš upozorňuje, než že by ho sám vytvářel.

   Smazat
  2. Každý den si prostě i sprostě,nachází současný režim záminku k nenávisti a pomlouvání,kdysi hrdého Československa.....!!!!!

   Smazat
  3. Milý 6:13 prohlédněte si diskuzi na trochu svobodných internetových stránkách. Ostravak by řekl, že jste v dupě. Dělejte s tím něco, jinak jako ve Francii vám bouchnou saze.

   Ještě dotaz. Chystají se zdražit elektřinu. Voláte veřejně "Hosana, hosana, už jsem se nemohl dočkat". Elektrárny postavili komunisti. Jen Temelín jste dostavět, i když začali stavět komunisti. Tehdy hned po hadráku vám bylo blbé nechat staveniště rozkrást.

   Smazat
  4. Nutí Vás někdo, abyste každý den NR četl? Nečtěte a zůstane Vám dobrá nálada!

   Smazat
  5. RADOSTA opustil SOPLA a jal se být slušňoučký osel.

   Smazat
  6. Milý 6:13, přečti si pohádku Císařovy nové šaty. Možná se tam najdeš.

   Smazat
  7. 6:13 Stejně si myslím, že jste na NR proto, že na ostatních médiích, především ČT, je to mnohem horší. Buďte tu co nejvíce, aspoň se dozvíte něco pozitivního. Jen bych vám doporučil, než něco napíšete, tak si to, na co reagujete 2x přečtěte a pak chvilku přemýšlejte.

   Smazat
 3. V koloniích se vesměs hovořilo anglicky, portugalsky nebo španělsky.

  OdpovědětSmazat
 4. Není co dodat. Jen, že ten blekfrajdej, a půjčky nemajetným, mají od pondělí do neděle, od ledna do prosince...

  OdpovědětSmazat
 5. No jenom chybí ten "syrský inseminátr", který bude ty naše gendorové krávy objíždět, když už nebude u nás pohlaví mužské, ale asi deset jiných.

  OdpovědětSmazat
 6. Přesně tak pane Sýs angličtina je všude a jejich rádoby slevy si můžou nechat.

  OdpovědětSmazat
 7. Mluvite si z duse pane Sýs.Debilizace ceskeho naroda pokracuje.V zaplave outfitu a pomoci českeho Radia Wawe (!!!!!)

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Sýsi. Kdo dneska ví, co znamenal výraz "černý pátek"? Stačí jakákoliv anketa v ulicích, kdese ptají teenagerů ale i mládeže okolo dvaceti,třiceti let. Na jakékoliv výročí. Třeba nedávno Mnichovské dohody. Drtivá většina nbetušila o co se jedná. Byli i tací, kteří tvrdili, že byla podepsána v Holandsku. To samé se dělo okolo "Vítězného února". A světe div se, u teenagerů narazili i se slavným Listopadem. Vsadím e, že ani polovina těch, co byli minulý týden na Václaváku vlastně ani nevěděla, co je to za výročí. Přišli jen řvát a přišli by i v jiný den. Kdyby výprodeje spojili s Bílou horou nebo s 15. březnem, bylo by jim to jedno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přišli si pro 2+půl tácu, ne?

   Smazat
  2. Cože, ono to bylo placené? To jsem měl vědět, sakra.

   Smazat
  3. Nezatracujme novou generaci, možná má šanci. Nás taky chtěli oblbnout Dědečkem Morozem, ale u nás v podpalubí nepřestal nosit dárky Ježíšek. Dnes se tomu usmívám a na vánoce si v TV pustím 3 oříšky a Mrázíka. Kéž by se neujal obchodní Valentin a vrátila se pusa na 1.máje pod Máchou na Petříně, (pro mimopražské stavění Májky). Proč blbnout s dýněmi, vždyť máme svoje Dušičky. Nejsem věřící, ale naše kultura a dědictví není horší, než ta za Atlantikem. V nesmyslném obchodním víru světadílů absorbujme novou filozofii, vědu, techniku,vzďělají ale zůstaňme sami sebou a neprodávejme se.

   Smazat
  4. 11.51
   no Mrazíka už si asi druhej rok nepustíš.

   Smazat
  5. Pro 12:19 Omyl! Vždy někde běží. Je to totiž klasika. A na YT si ho může pustit každý i v originále. A s tím Dědou Mrázem - ta snaha trvala pouze pár let v 50. letech. Pak to vzdali kvůli jasné ignoraci ze strany obyvatelstva. Ale když už jsme u tohoto tématu: Tak v Beneluxu už se NESMÍ!!! oficiálně uvádět "Vánoce", ale "Zimní svátky". Pod trestem! A pařížská radnice NESMÍ!!! mít betlém. Aby to neurazilo lidi jiných vyznání (rozuměj islámu). Z italských škol zmizely po tisíci letech kříže. Proti tomu byl nějaký děda Mráz čajíček. A multikulti to rozhodně vzdát nehodlají! Ani náhodou. Naopak. Snaží se přes evropské instituce protlačit tyto hovadiny do právních řádů evropských zemí a kontrolují plnění přes "neziskové" organizace. Na narušovatele barevných zítřků pořádají mediální (zatím) štvanice. Takže ať žije Mrazík.

   Smazat
 9. Jen ať si lidé půjčují na věci které nepotřebují a na které nemají peníze. Zase nastane další pokles voličů ČSSD, protože blbců co je dostali do parlamentu, je pořád ještě hodně a myslím to upřímně:)

  OdpovědětSmazat
 10. na svete je toľko vecí čo nepotrebujem - tuším Erenburg to povedal

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Soroš nám pomůže a spolu s panem Bakalou nám zajistí demokratické jistoty a proseritu.

   Smazat
  2. Antonín Zápotocký řekl jenom to, co všichni dobře víme. Pozitivní motivace k práci je předpokladem pro vyšší výkon a radost z výsledku našeho snažení. VK

   Smazat
  3. Koho zajímá, co řekl jakýsi Zápotocký?

   Smazat
  4. 10:01: Kdo ty idiote chce návrat minulých času s nějakými subotníky a voskresníky? To si myslíš, že lidé, kteří zde něco píši to chtějí? Ty voskresníky a subotníky, to má být pro tebe asi důkaz toho, že žijeme v těch nejlepších časech, jak to tvrdil ten japonský filosof, který tvrdil, že historie dospěla ke svému závěru, stejný idiot jako ty. Podpis: Autor 10.49.

   Smazat
  5. Oprava 11:08: Reakce patřila 10:O5, tedy Radostovi, jehož jméno asi pochází od radosti nad tím nejlepším zřízením, to jest nad neoliberálním kapitalismem, ve kterém žijeme dnes, nad tím, jak řekl jeden japonský filosof, že dějiny dospěly ke svému konci - jen podotknu, že to byl stejný idiot jak Radosta.

   Smazat
  6. 11:08, jsi stejný jako 10:05. V SSSR měli subotnik, my měli železnou neděli či jarní úklid. Uklidili jsme si kolem domů a byl pořádek. Ten kdo si sám uklidí, také pořádek udržuje. Proto je dnes všude tolik bordelu, svinstva a vše je počmárané. Myslím, že většina diskutujících by minulou praxi přivítala. V bordelu si libuje jen dobytek.

   Smazat
  7. 12:05 No nevím, kdo by si mohl přát tamten (mrtvý) režim i s jeho pracovními sobotami.

   Smazat
  8. Souhlasim s 12:05

   Smazat
 12. Jsme desorientování, na černý pátek v současnosti "krachují" ceny partiového zboží a na tom krachuje kdo: kupující nebo prodejce? Samozřejmě že ten kupující, i to je způsob, jak dopředu odsát platové/důchodové přilepšení do kapes kapitálu. O jakými jsme blbci, když si myslíme, že přidání peněz pracujícím/důchodcům znamená zlepšení jejich životní úrovně! Pravý opak, jde o zlepšení životní úrovně kapitálu. Občan si jen za větší obnos sotva koupí týž objem a kvalitu, jako před tím "darem"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozdravujte Chocholouška.

   Smazat
  2. 10:31 Když někdo dostane přidáno, tak je jasný, že bude více utrácet, to je jasný. A že to přilepší i prodejcům? To je snad v pořádku, o to přece jde, ne?

   Smazat
  3. Hloupí mají peníze, a kramáři odbyt.

   Smazat
  4. 11:04 Přesně tak. A tak to má být, tak je to v pořádku.

   Smazat
  5. Na rozdíl od Vás kritizujících příspěvků máte pravdu. Těch slibovaných 1000,- KĆ pro důchodce nebo - bude jen průměrných 900,-. Důchodci ještě neviděli ani korunu a už i postátní instituce si to rozebrali ( elektřina , plyn , nájemné , PHM, zdražení obilovin pro sucho a tím i zdražení základních potravin. Proto (NE)volte ANO (NE)bude líp.

   Smazat
  6. 11:12 To si nemyslím, a kramářům přeji málo hloupých.

   Smazat
  7. 12:29 Tak poraďte, koho volit, aby fakt bylo líp.
   12:38 A co jiného by se s penězi mělo dělat, než je utrácet?

   Smazat
  8. Anonymní28. listopadu 2018 10:49
   Vidím to podobně, to je zdravý tok ekonomiky.
   Ještě bych na to chtěl navázat, že tento tok by se upevnil, kdyby nové peníze dávané centrální bankou do oběhu, směřovaly na konta všech občanů, ne na konta několika bank. To není můj nápad, to je mínění části ekonomů, známé pod názvem „.. peníze z vrtulníku“. P.K.

   Smazat
  9. 14:12 Ano, tak to vyhovuje kramářům, a (často zadlužujícím se) hloupým, kteří by se bez těch krámů, které často ani nepotřebují, obešli.

   Smazat
  10. 15:06 Co byste si za ty „peníze z vrtulníku“ koupil?

   Smazat
  11. Anonymní28. listopadu 2018 15:48
   To by nebyly žádné horentní peníze, šly by do světa. A to je právě ta krev ekonomiky. Kdežto když se dávají peníze do oběhu zeshora, s myšlenkou, že ti velcí budou poptávat služby a tak se dostanou do oběhu, zcela nefunguje. Je to lež, ospravedlňující privilegování této vrstvy. Oni totiž raději ty peníze zmnožují na finančních trzích, zatímco v ekonomice scházejí. P.K.

   Smazat
  12. Problem je v tom,ze kola ekonomiky se toci jen kdyz lide nakupuji(tak je totiz nastavena)....to je i jeden z duvodu proc narusta zadluzenost statu(dalsi je samozrejme rostouci pocet lidi napojenych na statni kasu atd)....ale jeden z duvodu je ubytek strednni tridy (DPH z "exluzivnich" vyrobku pro jedno procento ji proste neroztoci dost)

   Smazat
  13. Anonymní28. listopadu 2018 16:50
   Vidím, že Vám se nic nelíbí, snad byste nechtěl opuštění toho osvědčeného systému, liberalismu a soukromých centrálních bank? P.K.

   Smazat
  14. 17:09 Máte pravdu. Nelíbí. "Tištěné" peníze soukromými centrálními bankami, když ty peníze nejsou podloženy prací, jsou pro ty banky samozřejmě osvědčený systém mršení ekonomiky.

   Smazat
  15. Trochu mne překvapilo jak jen někteří pochopili, že když dostanu tisícovku navíc a současně v obchodech atd. podraží mé měsíční životní potřeby o tisícovku, tak já jsem si nepřilepšil, ale přilepšil si obchod, který se samozřejmě o tu tisícovku podělí s "producenty" hodnot. Prostě se tomu říká inflace a tu právě pokryje to platové/důchodové "přilepšení". Věřím, že pokud by to přilepšení bylo menší, že i ta inflace by byla menší - prostě ani obchodník nechce abych se měl hůř, ale také ani lépe - tedy za více peněz stejně jako dříve za méně!

   Smazat
  16. Pardon, ale co je to "soukromá centrální banka"? Ona je ČNB soukromá?

   Smazat
  17. 18:27 Valorizace se odvíjí od předchozího roku, takže letošní zdražování nepokryje. Navíc je valorizace vyplácena až v lednu, ale na únor. A že by se obchodník nechtěl mít lépe je k pousmání.

   Smazat
  18. Anonymní28. listopadu 2018 18:27
   Tím, že dostanu tu tisícovku, tak si díky inflaci horko, těžko udržím životní úroveň na současném stavu, to snad chápe většina. Jenom bych z toho nedělal závěr, že to vše zůstane za drábky obchodníkům. Těm našim koncovým už pouze nějaké drobky. Hlavní zisk mají ti, jejichž prostřednictvím se peníze dostávají do oběhu. Tyto peníze totiž ještě mají předinflační hodnotu. Inflace bude postupně narůstat, jak se budou dále šířit tržními cestami. P.K.

   Smazat
  19. Anonymní28. listopadu 2018 18:31
   Téměř všechny centrální banky na světě jsou soukromé. Kromě bank „zločinných režimů“, tj. těch, které si nepustily lišku do kurníku. Je to Irán, Severní korea, byla to Libye a obtížně se toho snaží zbavit putinovo Rusko. P.K.

   Smazat
  20. P.K. Aha. A kde se dá zjistit vlastník ČNB?

   Smazat
  21. Anonymní28. listopadu 2018 20:08
   To asi nebude snadné, jisté je, že vlastníkem není náš stát. P.K.

   Smazat
  22. P.K. Tak jak můžete tvrdit, že ČNB je soukromá banka, když nevíte, komu patří?
   Bankovní radu ČNB jmenuje prezident. Takže tohle je ta figura, která dobře zná vlastníka ČNB a jmenuje členy bankovní rady podle pokynů vlastníka banky?

   Smazat
  23. Anonymní28. listopadu 2018 20:36
   Možná se prezident vyzná ve spleti vlastnických vztahů, to jsem nepopíral. Také souhlasím, že jmenuje členy bankovní rady. Ale bankovní rada už rozhoduje v zájmu vlastníka. P.K.

   Smazat
  24. P.K. Tak teď už tomu nerozumím vůbec. Tak v čím zájmu rozhoduje bankovní rada? Když ne v zájmu soukromého vlastníka, tak pak už mi zbývá jedině v zájmu občanů.

   Smazat
  25. Anonymní28. listopadu 2018 20:46
   Podle mého názoru, viz poslední věta ve 20:40. P.K.

   Smazat
  26. P.K. Tak to prezident musí být s majitelem jedna ruka, když mu do rady volí jeho lidi.
   No ale to by znamenalo, že se prezident chová proti zájmům českého lidu, ne?

   Smazat
  27. Anonymní28. listopadu 2018 21:04
   Co člověk, to názor. P.K.

   Smazat
 13. No, nevím, asi jsem člověk, který si přeje, aby na světě bylo všechno tak jak to má být a tomu bohužel tak není a nejspíše tomu není ani tak, jak za komunismu. Proto každý den když čtu Novou republiku, a to jen některé články, čtu totiž pomalu a většinou čtu bohužel i všechny komentáře, se mi zdá že ten svět v mém staří je ještě horší, a to objektivně, než za mého mládí. Lidé jaksi nedělají nic tak, jak by se to mělo. Když si vezmete třeba jen dnešní úroveň vyučování.. Každý to říká, že klesá. Vemte si jen tu angličtinu. Mimochodem kde je národní hrdost, kde je chudak Jungmann, jež měl i německé jméno, který spolu s národními ostatními obrozenci zachraňoval to, co z českého národa zbylo a musel rozšířit i slovní zásobu poněmčeného českého lidu. Kolik lidí v dějinách položilo své životy ve věci uchování života v původní podobě, což je spravedlivé, nikoliv jakési dobývačné války. A člověk si pomyslí - na darmo? Vemte si jen druhou světovou válku, na 2. programu běžel film o zničení těžké vody v Norsku aby se nedostala nacistům. Zajatí Němci Angličané, popravovani ránou z revolveru do zatylí. A dnešní Noři, Svedi, Belgičané, Angličané, Němci a další klidně pustí do Evropy muslimy zničit vlastní civilizaci, jejíž uhájení si v minulosti vyžadalo tolik obětí.
  Příliš dlouhý úvod, úlet dalo by se říci.
  Co jsem chtěl říci? Angličtina. Když už anglicky, tak proč všichni - rádio třeba - řikají /fraidei/, když ve slovníku stojí /fraidi/. V závorkách je to proto, že se jedná o výslovnost. Když už něco dělám, tak pořádně a to ještě, když vystupují veřejně. /i/ z toho důvodu, že neakcentovaná slabika má místo vyslovovaného ei, jak ve slově day, což znamená den, pouze /i/. Člověk si pomyslí, holt Nová Magorská doba, která dělá všechno šlendriánsky, produkuje horší pračky než za komouše, aby je někdo koupil a aby bylo co vyrábět všechno ti dnešní lidé dělají tak nějak s menším nasazením s menším vynaložením úsilí, než kdysi. Ale život je bohužel z těch nejtěžších a vyžaduje si svoje, vyžaduje důkladnost, dochvilnost, vyžadují námahu. Ta dnešní mládež chodí třeba v platěných teniskách v každém počasí i v dešti. Ty boty hned promoknou a pak jsou nemocní. Zase šlendrián. No co řikáte, to je obraz světa, tak aby si člověk řekl, když umře tak to půjde k lepšímu. Já se obávám, že bohužel ne. A ta politika? Zase šlendrian. Vemte si jen poslední dobu - Kerčský průliv a co na to naše televize? Co na to říkají naši politici, opět šlendriáni. A pak nějaký pitomec - 6.13 - píše, že máme mít tento svět rádi. Vždyť tenhle jedinec není normální. První věc, kterou člověk má udělat, aby něco bylo dobře, je to, že musí uvidět, že ta věc není dobře udělaná, není v dobrém stavu. A to platí pro toho jedince samého i pro okolní svět, což je v jistém slova opět pro toho jedince, protože tento jedinec někde žije. Obávám se, že nakonec bude opravdu něco třeba udělat, ale pro lenochy bude pozdě. Ze svého života vím, že dělat něco pozdě je přinejmenším ztráta času. Tak ty pitomče od 6.13 měj rád takový svět jaký je teď, nedělej nic a čekej klidně.. až ti podřežou třeba krk... nebo tě zastřelí u Moskvy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem žádný lingvista, ale opravdu si myslíte, že anglické slovo day se vyslovuje "di"?

   Smazat
  2. 11:16: Čtěte prosím Vás důkladněji. Výslovnost day je /dei/, výslovnost friday je /fraidi/. Z toho co jste napsal je vidět, že o zásadách výslovnosti angličtiny nemáte rovněž šajn. Přečtěte si ještě jednou jak se vyslovuje neakcentovana slabika ay. Je tam napsano, že se vyslovuje /i/. Předpokládám, že máte za sebou 10 let angličtiny ve škole. Pokud ano, je to opět důkaz na šlendrian ve škole. 10 let 3 hodiny denně stačí průměrně talentovanému člověku aby se stal virtuozem v libovolné oblasti vědění nebo umění na světové úrovni. To je poznamka jen na okraj. 10 let ve škole při vyučování angličtiny, která možná není každý den nicméně by měla být doba, která postačující k tomu aby si člověk osvojil základy každého jazyka. K základům každého jazyka patří především jeho výslovnost. Výslovnost v anglickém jazyce se zakládá ve výrazně jiné výslovnosti akcentovaných a neakcentovaných slabik. To Vám ten učitel angličtiny měl říct hned v prvních hodinách.

   Smazat
  3. 11:39, thank ju very much.

   Smazat
  4. Jen bůch asi chtěl, aby se křovácká řeč, kde se nějak píše a jinak čte, stala světovým jazykem.
   Zřejmě záměrně, aby normálním národům nebylo moc jasné
   co tím psaným myslí.
   Kožená bunda, je přece něco jiného jak Božena kunda.

   Smazat
  5. 11:16: Pán 10:49 + 11:39 má pravdu.

   11:45 To anglické "ju" je co? Máte v hlavě asi hodně "much".

   Smazat
  6. How do you do ... pijes vodu ?

   Smazat
 14. Kluci, nemarněte čas a pošlete dotaz do rádia Rosakovi.

  OdpovědětSmazat
 15. A což teprve lokální výslovnost (Skoti×Angličané, USA×UK)?

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Začíná mi to docházet,Radosta není pubertální cynik, ani dobře placená 5tá kolona, leč zakuklený nepřítel doktora Davida. Proč, to zatím nevím, zda pacient, nebo závistivý kolega a může být i obdařen parohy od pana doktora. V analýze budu pokračovat jsem Zvědavec.

   Smazat
 17. „Kromě odkazu na černou magii, kterou využívají i prodejci mobilů, ..“
  Není ona magie, jenom znalost psychologie? P.K.

  OdpovědětSmazat
 18. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 28. listopadu 10:05.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 19. Pátek je nešťastný, subotnik vše napraví, a nedělnik bude JEDNA RADOST!

  Pro naše mladé (rozuměj „typicky kapitalisticky mizerně vzdělané“) čtenáře:
  Subotnik (cуббо́тник) je krásný ruský název pro dobrovolnou sobotní směnu, konanou po pětidenním pracovním týdnu.

  Nedělnik (воскре́сник) je krásný ruský název pro dobrovolnou nedělní směnu, konanou po ŠESTIDENNÍM pracovním týdnu.


  Tyto směny jsou opravdu DOBROVOLNÉ, v plně leninském slova smyslu: в добровольно-принудительном порядке.
  Jinými slovy: Který lump na subotnik resp. nedělnik dobrovolně nepřijde s celou svou rodinou, bude trpce litovat do smrti, své i své rodiny.
  Ano, tak se buduje reálný socialismus resp. putinismus (v našem prostředí babišismus).
  A tak bude vybudován i komunismus-putinismus, jednou ve šťastné budoucnosti.

  Co vám mohu prozradit již dnes, drazí soudruzi a soukmenovci čtenáři a autoři naší milované Nové republiky: V komunismu-putinismu žádné výprodeje typu tzv. Black Friday nebudou.
  Nebudou jednoduše proto, že 100% plánované hospodářství vyrobí jen PŘESNĚ TO, co pracující opravdu potřebují, a v požadovaném množství.
  Vždyť jsme tento kýžený a NÁDHERNÝ stav hospodářství radostně zažívali, my starší, až do nešťastného Prohraného listopadu 1989.

  Naštěstí se vše v dobré obrací: Díky naší příslovečné české moudrosti si volíme naše národní Vůdce Miloše a Babiše, k tomu KSČM a SPD, takže se stále rychleji vracíme k Velikému Rusku a našemu typicky socialistickému blahobytu.

  „Jsou mnozí, kteří nechápou stále dosti jasně smysl pracovní svobody a rušení soukromokapitalistické, nucené pracovní otročiny. Nechápou, že svobodná, dobrovolná práce musí dát vyšší a lepší pracovní výkony než práce nucená.“
  (A. Zápotocký, 31. 7. 1946)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.