Reklama

středa 14. listopadu 2018

Pentagon přislíbil, že podpoří úsilí Polska při kladení odporu Rusku. Washington je Varšavě vděčný za umístění amerických vojsk


14. 11. 2018     www.mk.ru/politics/2018 a interfax
Toto prohlášení učinil šéf Pentagonu James Mattis během setkání s polským ministrem obrany Mariuszem Blaszczakem. Podle jeho vyjádření bude Washington pokračovat v úzké spolupráci s Varšavou a bude podporovat její úsilí při kladení odporu Moskvě.


Ministr obrany USA James Mattis se setkal se svým polským protějškem Mariuszem Blaszczakem v Pentagonu a potvrdil zachování těsných bilaterálních vztahů ve vojenské oblasti, uvedla tisková služba Ministerstva obrany USA.

Šéf Pentagonu "potvrdil závazky v oblasti společných aktivit v rámci Severoatlantické aliance v boji proti Rusku". Mattis vyjádřil polským úřadům vděčnost za to, že Varšava hraje roli důležitého centra úsilí, které Washington vynakládá při zadržování ve střední Evropě, a za rozmístění amerických vojsk o počtu až 4500 osob na rotačním základě".

Připomeňme, že před týdnem šéf jednotného výboru náčelníků štábů Ozbrojených sil USA generál Dunford prohlásil, že Rusko nebude v letech 2025-2035 představovat stejnou hrozbu jako Čína, neboť nebude schopno udržovat svůj potenciál na současné úrovni.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

74 komentářů :

 1. Polaci jsou podle mne hlupaci...jestli cekaji,ze tou podlezavosti neco ziskaji...Zatim neziskal nikdo,takze neverim,ze budou "prvni"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budou první, ale na ráně.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. No, hlavně nějak pozapomněli, jak jim Spojenci pomohli v roce 1939, když k nim vpadl Hitler, jak jim pomohli, když vyvolali Varšavské povstání a jak věnovali půlku Polska Stalinovi.

   Smazat
  4. Poláci mají "štěstí " na své vlády, když nejdříve, se od roku 1934 paktovali s Hitlerem proti SSSR a Československu a dnes se opět paktují s nástupci Hitlera s vládou USA !!!
   Jsou národy, které se z historie nepoučí a potom budou naříkat jak dopadly !! Pro nás to znamená, že musíme vypadnout z agresivního NATA než bude pozdě !!

   Petr Herout.

   Smazat
  5. Poláci maj zaraženou hlavu v americkém zadku na celou délku svého vůdce.A co mi. Mi jsme teď pod americkým tlakem. Přišlo varování. Jestli Vestinghaus nebude stavět české jaderné bloky, půjde ke dnu koruna, zbaví moci premiéra. Kolaborantů co se na tom přiživí je tu vždy dost. To zas bude kolaborantskejch parchantů studovat v USA.

   Smazat
  6. Ten šéf pentagonu nám zapomně říci, že zdražování plynu a elektřiny je díky amíkům, od kterých kolaboranti začnou nakupovat jejich předražený plyn. A mi to musíme zaplatit.

   Smazat
  7. Já bych radši levnej ruskej plyn. Ale to jsem asi putinův agent. Beru zpět, koupim si novej silnej svetr a budu si klidně mrznout. Hlavně ať jsem COOL.

   Smazat
  8. Takze to zacalo SLAVNOU SOLIDARITOU skoncilo to neslavne zase okupaci Polska..
   A polaci zase a velmi jasaji..
   Zaver tady je videt kam vede pathologicka nenavist.
   Predtim napadli a okupovali Rusko a obsadili Kreml v 17 stol. Ale ani silene muceni /I.Susanin/.neprozradilo ukryt cara Michala , kterej je vyhnal , dale pepadli Rusko /kdyz a hned jak je zase sjednotili,zase v 1920 a zase je vyhnali z Ruska vyhnali......Polaci jsou take predevsim sami sobe nebezpecny /jako pacient psychiatrickeho ustavu , ktery musi byt svazan ve sveraci kazajce , aby si neublizoval a nesprovodil se ze sveta... a touzi zrejme velice po zaniku. Nebo aspon jejich tupa, narodni ,zvireci a idiotska nenavist.
   Pentagon plnej generalu , ktery nikdy nic nevyhrali a a naopak, ted jiz naplanovali ,ze RUSKO PROHRAJE v 2025 a co /vyhraji/ to jeste nevime...
   Vitezny sny mel uz fasisti, nacisti Hitler , Mussolini , Napoleon , Truman , Churchill, Merkel Juncker , NATO a jsou tim slavne prosluly ...
   Nenavist proti svobodnym Slovanum je vrazedna a masove vrazedna ale zaroven NESMRTELNA...
   A taky zaroven jak je dobre videt sebedestruktivni..Dalsi zakladny , dalsi miliardy na vydaje , ktery nejsou treba jsou velmi potrebne jinde...A tim si predem prohravaji cokoliv..
   Ale do Kremlu se dostal Prilis Normalni
   KOSTEJ NESMRTELNY a tak se zase planujou sny , jak Rusko napadnou a porazi , ale az za deset nebo dvacet roku !!! A Cina?
   Ekonomicky uz dnes nedostizna...
   A kolik dalsich trilionu chystaji zase Pentagonisti ukradnout a zasabotujou si zase bezpecne USA valecne usili do dalsich proher...
   I s tem zbytecnejma zakladnama...

   Smazat
  9. 23:24 Je to tak! A plně by postačilo kdyby bývali byli Poláci rozumný a vše mohlo bejt tehdy jinak, kde dnes už Evropa mohla být! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
  10. Solidarita byla financovaná a instruovaná ze západu stejně jako náš diesnt. Svobodná Evropa a Hlas Ameriky jim dělali cílené PR. Bez zahraničních zdrojů a školení o pravé demokracii by se ani nevys...

   Smazat
 2. Po tom posledním dělení Polska, se už pro budoucnost, nic měnit nemělo.
  Booože, co už ti moji předci, po babce a džadkovi, nadělali
  ostudy.
  Omlouvám se tímto normálním Polákům, kterých bude většina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:10 - nebude jich většina. Poláci nikdy nezapomenou, že je Rusko vyhnalo z Ukrajiny, kterou měli obsazenou dost dlouho.

   Smazat
  2. 21.42 Poláky z Ukrajiny vyhnala polská velkopanskost, polský katolicismus, polský sejm, sejmiki… což vedlo k masovému kozáckému povstání, kdy se ale Chmelnického kozácké vatahy k chochlům chovaly stejně jako spojenecké tatarské a turecké... až Chmelnický, kterého v Rzeczpospolite čekala šibenice, nebo palik dobrze przysrugany, přilezl S PROSÍKEMK RUSŮM O POMOC PROTI POLÁKŮM, I PROTI JEHO SPOJENCŮM OD OSMANŮ A O PŘIPOJENÍ K RUSKÉMU STÁTU... Car nakonec vyhověl a zachránil rolnictvo (chochly) před vyvražděním a před trhy otrokyň a otroků v Cařihradě... a Ukrajina se stala ukrajinou/okrajinou Ruska.

   Pokud dnes někdo blábolí o odtrženém Krymu, Poláci mohou uplatnit stejně "právoplatný" nárok na restituci Litvy a Ukrajiny až bývalým osmanským a ruským zemím... tedy BEZ KRYMU TEHDY TATARSKOOSMANSKÉHO - který od Osmanů získala Carica Jekatěrína II. Němkyně rodem, Ruska vlastní svobodnou volbou.

   Smazat
 3. Poláci budou živit na věčné časy žoldnéře . Rusko má poláky na párku,protože v polsku neni ani ruská menšina .

  OdpovědětSmazat
 4. Hlavně si do naší krásné vlasti netahejme cizí vojska (dočasně) a hlavně uprchlíky! Marcel

  OdpovědětSmazat
 5. No zadarmo tam amíci nebudou,budu se vyhýbat polskému zboží v krámech ale budu asi sám ((( KaSt

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těch 4500 amerických vojáků přijde Poláky ročně minimálně něco přes miliardu USD (dle oficiálních údajů NATO o nákladech na jednoho amerického vojáka ročně).

   No, hlavně nějak pozapomněli, jak jim Spojenci pomohli v roce 1939, když k nim vpadl Hitler, jak jim pomohli, když vyvolali Varšavské povstání a jak věnovali půlku Polska Stalinovi.


   Smazat
  2. Žádnou "půlku Polska" nevěnovali - šlo o staré ruské území, které Rusové/sověti ztratili podpisem Brestlitevského míru s Němci (1918).

   Smazat
  3. Polaci a Maďari.Ti druzi jeste v roce 1956 mluvili o Vysokych Tatrach jako o maďarskych horach.

   Smazat
 6. "Šéf Pentagonu "potvrdil závazky v oblasti společných aktivit v rámci Severoatlantické aliance v boji proti Rusku". Sakra, ona probíhá nějaká válka s Ruskem? Že jsem si ani nevšim.

  OdpovědětSmazat
 7. Ty staré bunkry v Orlických Horách je nutno udržovat.Člověk nikdy neví.

  OdpovědětSmazat
 8. To je fakt těžké, ona těm Rusům nestačila Katyně, vyvřaždění nejvyšší polské národní elity, během druhé světové 1940, oni ještě provedli 10.4.2010 ten Smolensk, zřícení polského vládního letadla TU-154M s polskou nejvyšší elitou na palubě, sto mrtvých včetně prezidenta, respektive Poláci si to myslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evropský soudní dvůr ve Štrasburku vydal usnesení , že SSSR nemá s Katyní nic společného , protože na podzim roku 1941 , kdy se to stalo , tam už dávno sovětská vojska nebyla !! Tudíž to mají na svědomí Němci , ale to Poláci nechtějí slyšet !!

   Smazat
  2. 22:52 Ty desetitisíce sovětských zajatců ze sovětských koncentračních táborů, tedy ta polská elita důstojníků a inteligence, byla zavražděna v roce 1940, v následujícím roce 1941 už jen několik dalších tisíc.

   Smazat
  3. Bestialni Vyvrazdeni 1.5 milionu ruskych zajatcu z valky proti Rusku , ktere napadli 1921 nestoji zrejme za zminku ...Higledy Pigledy a lidska blbost je taky nesmrtelna ....Jako ta polska nenavist.
   Prave ti z Katyne zbesile tenkrat vrazdili, masakrovali ...Rusy..
   Od 1926 polaci a jejich fasisticky rezim [po vzoru nacistickych germanu zase v jednom kuse vyhrozovali rusum tim samym. Asi neumi nic jineho..
   A co by udelali nam , kdyby je Hitler nezastavil v 1938-39.??/ Okupaci pri nejmensim ? Uz s ni zacali,ze ?
   Tak dostali svoji medicinu zpet a to je plno hysterie kolem toho ,ze ?
   Ktera to vse ma zakryt !!!
   Opakovani klise a frazi jinych nevede nikam jenom k opakovanym lzim...

   Smazat
  4. Všechno v Katyni bylo, zdá se, úplně jinak, než se oficiálně prezentuje:
   https://msuweb.montclair.edu/~furrg/research/furr_katyn_preprint_0813.pdf

   Smazat
  5. No jo ty američany v Ardenách také postřílelo asi ruské komando. Bože dnes jsou ty děti naprosto zblblé.

   Smazat
  6. Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské třetí císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později. Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA, jako v obou světových válkách ? Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!

   Smazat
  7. Už jsem v životě viděl hodně blbců, ale jejich fotr musíš být jenom ty.

   Smazat
 9. No co se dá dělat je to jejich zem hlavně do ČR žádné cizí vojáky a jaderné zbraně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česko je schopno vyrobit vlastní jadernou zbraň do jednoho roku, má k tomu naprosto vše, co potřebuje. Byly bychom opravdu nerady, aby dopadlo jako Ukrajina, která se jich vzdala oproti slibu - garanci tří velmocí včetně Ruska, že zaručí její bezpečí (Budapešťské memorandum 1994).

   Smazat
  2. - Česko, jaderná velmoc, která rozhoduje o osudu světa, smějeme se. Jako KLDR.

   Smazat
  3. 22:22 Ne, v Česku nejsme schopni vyrobit jadernou zbraň. A do jednoho roku už vůbec ne.

   Smazat
  4. 22:27 Ale jo, je to tak, podle vědců jo. Česko má technologii, materiál i vědecké informace, chybí mu ale koule a ty my dodáme.

   Smazat
  5. - Japonsko, například, nemá jadernou zbraň ale podle vědců ji je schopno vyrobit do pouhých třech měsíců. S Japonskem je to tedy stejné jako s jeho vrtulníkovými torpédoborci, z nich se vyklubaly čtyři nejmodernější střední letadlové lodě, kterými nyní tedy už disponuje.

   Smazat
  6. - Možná je nejhorší vlastností lenost a možná naivita.

   Smazat
  7. Pro 22.22 Garance skončila fašistickým pučem na Ukrajině v roce 2014 !!

   Smazat
  8. 22:55 No, tak to tedy mělo Rusko vrátit Ukrajině ty její jaderné zbraně, smějeme se, protože samozřejmě ta smlouva zůstala plně platná.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. 22:14 Jestli to nevíte tak proč chodíte na NR??????

   Smazat
  11. 22:24 KLDR je chudá, posměváčků na její adresu jsou tisíce. Ať je Kim jaký chce, nejni to poskok USA a kolaborant. A ať chceme nebo ne, všichni si zo za to svým způsobem váží. Prostě to nejni lacinej poskok jako 90% našich politiků a novinářů.

   Smazat
  12. Mozna je S.Korea velmi chuda . ale zato velmi zdrava jak se zda a velmi bohati USA maji z nich plnou prdel strachu..

   Smazat
  13. Velmi bohati Usaci, ale jeste vice NEZDRAVI..
   Mozna to bude ou chamtivosti..

   Smazat
 10. Pšonkové jsou nebezpeční nejen Nám, ale i světu.

  OdpovědětSmazat
 11. Nepřipomíná vám to radostu, užgrindance a další:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Michalek-Ceska-luza-se-pry-mstila-po-valce-na-nevinnych-prislusnicich-SS-559462

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, "nevinní" příslušníci zločinecké organizace - viz Norimberský proces. Česká lůza a nevinný esesák - chorý mozek, oikofob.

   Smazat
  2. 23:43 - čemu se divíš. Němec je pořád Němec a nikdy nic jiného. Dříve se říkalo "Němec je pořád Němec, pak kopka hnoje, pak dlouho nic a potom teprve komunista".

   Smazat
  3. 7.36 Popisujete svoji cestu vzhůru... z Němce na kopku hnoje a potom po pokus vstoupit do strany? Ve straně internacionalistů byste se mohl u Ulbrichtovat, u Honekerovat… genosse

   Smazat
  4. 7:36 Běž do hajzlu fašoune teď jsem si koupil knihu:

   https://www.databazeknih.cz/knihy/capesius-osvetimsky-lekarnik-70919

   Tak čti abys věděl.

   Smazat
  5. 7:36 Přesně tak! Dokonce já pamatuju že jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tomu s těma Židma jsem sice tenkrát nerozuměl (až mnohem později jsem v kanapi našel i Proces se Slánským a spol.), páč krom pár intelektuálů co komouše milovali jako osinu v zadku jsem žádné neznal, ale i tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 12. Katolická politika generování fašizmu*
  https://youtu.be/IvZEWYcxn1I

  OdpovědětSmazat
 13. Tak trochu mi to připomíná Polsko - německou smlouvu z roku 1934. Ta se také se netýkala neměnnosti hranic třetích zemí a také byla nakonec Polákům pendrek platná.
  Historie se neustále opakuje a lidé jsou nepoučitelní.

  OdpovědětSmazat
 14. Kaczynski by mohl vědět,že v případu kolize západ a Rusko,budou na ráně státy ze základnou NATO a budou to jaderné rakety a během vteřiny budou mit vše vnuveč,takže je to takové slepé vyskakování proti Rusku,které kdysi za Stalina jim ubližilo,ale ubližilo i Německo a k němu nemaji takovou nenávist,to je zajímavé

  OdpovědětSmazat
 15. V roce 1968 Rusi a Poláci u nás, v roce 2018 Amíci a Němci v Polsku. Jaký je v tom rozdíl? Okupace jako okupace. A pozvání politiky jako pozvání. Svět se za 50 let vůbec nezměnil, pouze se otočil o 180°...

  OdpovědětSmazat
 16. Poláci jsou sice slované, ale s agresivními sklony vůči sousedním státům a s velkými anbicemi se spojit i s čertem, když jim to něco přinese.
  https://eurozpravy.cz/domaci/spolecnost/188623-mnichovskou-dohodu-zneuzilo-polsko-v-rijnu-1938-zautocilo-na-tesinsko/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou to de facto konkurenti Moskevského státu! Jenže pro nás by vítězství Republiky obou národů v tomto staletí trvajícím zápase dvou slovanských kohoutů bylo rozhodně prospěšnější ...

   Smazat
 17. Jde o strach Poláků z Němců a i o jejich požadavek válečných reparací!Cítí příležitost s ochranou US,takže to vypukne!

  OdpovědětSmazat
 18. No neberte to, když Vám blbec přinese na střbrném podnosu valastní zem a ještě je ochoten za to platit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na ja, Gorbačov, Jelcin, Havel, Kaczyński I., Kaczyňski II., Juncker,...

   Smazat
 19. Nezapomeňte, když část České republiky v roce 1938 zabralo hitlerovské Německo, tak se zabráním části Těšínska na tomto skutku přiživilo i Polsko. Nebudou jiní, historické kořeny se nemění.

  OdpovědětSmazat
 20. V tomhle Poláci nemají rozum a nepoučí se nikdy ze své minulosti. Před válkou lezli dopr*ele Německu, společně provedli zábor našich Sudet a nakonec je Německo sežralo i s Ruskem napůl. Teď lezou do řiti Amíkům a co čekají? Rozparcelují si je Amíci s Ruskem napůl zase? Asi jo. Ale Polákovi to nevysvětlíš, že se na ně vykašlou všichni.

  OdpovědětSmazat

 21. http://www.iniciativy.nazory.cz/vatikan/index.htm

  Politika katolické církve, generuje fašizmus*

  OdpovědětSmazat
 22. Nenapadlo někoho, že sympatie Poláků k Američanům mohou mít na pozadí strach ze silného Německa ? Němci se zcela určitě začnou ve vhodné chvíli zajímat o německé území sebrané po 2. světové válce a co potom? Trochu se to týká i nás přes Sudety. S Američany v zádech jsou Poláci v pohodě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:20 A vy opravdu věříte tomu, že v případě "silného Německa" by USA přišly Polsku na pomoc ? Kolik občanů USA ví, kde Polsko vůbec je ?

   Smazat
  2. Uvědomujete si, že nacisti po válce se přesunuli do USA? Byli to nacistické elity a ty měly děti a ty se dostaly do nejvyšších VIP kruhů v politice a firmách v USA? Německo je loutka USA, takže nalej - vylej.

   Smazat
 23. Jo jo, Američani budou proti Rusku bojovat urputně.
  Do posledního Poláka či ukra. Jinak to užitečného pablba.

  OdpovědětSmazat
 24. Celé polské dějiny jsou jasným důkazem, že statečnost sama o sobě nestačí. Vždy se musí doplnit minimálně špetkou inteligence a s tím mají Pšonci holt problém už odedávna.

  OdpovědětSmazat
 25. No Poláci, US boys rádi přijdou, vy budete platit jako mourovatí, ale na rozdíl od Rusů oni jen tak nikdy neodejdou. Pokud je mi známo, tak Američani odešli jen ze zemí odkud je hnali kulometama a to ještě dveřma je vyhodíš a vlísávají se oknem. Oknem je vyhodíš a lezou alespoň komínem. Irák, Větnam, Filipíny mohou vyprávět. Takže Poláci budete okupovaní a dobře chránění s nahým zadkem jako např. celá latinská amerika. A ještě vám i vládu správně zajistí aby to byla ta správná, demokratická a proamerická (koloniální). Kdo chce kam, pomozme mu tam.

  OdpovědětSmazat
 26. noviczech
  ...na německé televizi běžel pořad, o Lechu Walensovi (omlouvám se za nesprávně napsané jméno), bývalém polském odboráři, silném bojovníku za "solidaritu", tak v sedmdesátých letech minulého století dostal od amerického CIA přes 20 milionů dolarů na švýcarské konto, ..jako pomoc proti vládě!
  ...můj názor: dokud bude takový ksindl na světě, tak tady líp nebude!!!!
  ...ale co s nim?, nevím.

  OdpovědětSmazat
 27. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 15. listopadu 1:15.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 28. Klást odpor Moskvě je NEJSMRTELNĚJŠÍ HŘÍCH !!!

  Drazí soudruzi a soukmenovci, připomeňme si fakta: Moskva je Stolica (hlavní město) Slovanské veleříše. Čili i NAŠE hlavní město.
  Ano, v Moskvě se skví Mauzoleum, pravý Střed Vesmíru.
  V Moskvě sídlí a pracuje Vůdce Všeho Slovanstva, dříve Car-báťuška, pak generální tajemník ÚV KSSS, dnes prostě Vůdce.

  Ovšem JAKÝ Vůdce: Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, je nejen největším žijícím leninistou (to se rozumí samo sebou), ale má úspěšně nakročeno k metě nejvyšší – k překonání samotného Velikého Stalina!
  Kdo by mohl (a chtěl!) klást jakýkoli odpor takovému městu, takovému Vůdci …

  No kdo: Přece dědiční nepřátelé míru, pokroku, Slovanstva a socialismu!
  Vyjmenujme si alespoň nejhorší z nich:
  • Euroameričani
  • buržousti
  • feudálové
  • papeženci
  • evangelíci
  • ukrajinští odpadlíci od pravého Moskevského Pravoslaví
  • intelektuálové
  • dokonalí blázni
  • a konečně – Poláci!

  Ano, Poláci kladou Moskvě, Vůdci a socialismu odpor TVRDOŠÍJNĚ, již celá dlouhá staletí.
  V dobách, kdy my Češi jsme úpěli pod rakousko-evropskou tyranií a volali jsme Cara-báťušku na pomoc, tak Poláci se Rusům zuřivě vzpouzeli!
  A ten HNUS, jakého se Poláci dopustili po VŘSR – ten jim prostě NELZE odpustit ani za 10 000 let!
  Ano, Poláci, místo aby poprosili Nesmrtelného Lenina o začlenění do Slovanské říše (budoucího SSSR), tak KLADLI ODPOR hrdinným ruským osvoboditelům!!

  Pak dokonce kladli odpor i Vůdci německému. Což byl nerozum skoro stejný – viz rozumný ústup nás hrdinných Čechů témuž Vůdci, že.

  A dnes, když mají šanci KONEČNĚ napravit své staleté zločiny, tak Poláci opakují svou prastarou chybu: Místo pokorné prosby Velikému Putinu, BJJP, o odpuštění a začlenění Polska do Velikého Ruska (jako plnoprávné svazové republiky, samozřejmě!), tak na své území pouštějí USácké agresory, doslova VELEZRÁDNĚ ...

  Na druhou stranu: Pro nás Čechy je polská nepoučitelnost přímo NÁDHERNOU příležitostí k rozšíření našeho území. Vždyť už v dobách po 1. sv. válce, kdy Poláci agresivně napadali rusko-sovětské osvoboditele, jsme jim statečně vrazili bodák do zad, a osvobodili jsme Těšínsko.

  Nyní tedy, po osvobození Polska a Česka nepřemožitelnou Armádou Ruské federace, dostaneme od Velikého Putina, BJJP, darem celé Horní Slezsko, nedílnou součást naší vlasti.
  Stačí k tomu málo: V příhodném okamžiku, až Poláci a okupanti z US Army budou zběsile střílet na ruské osvoboditele, tradičně pod Varšavou, znovu jim hrdinně vpadneme do zad.
  Ti budou koukat!

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 29. NEPOUČITELNÍ. Poláci se dosud nepoučili ze svých dějin, v nichž byla jejich zem několikrát roztrhána až do úplného zániku státu. Takže jednou se proto musí dožít toho, že definitivně zaniknou i bez onoho roztrhání mezi sousední mocnosti.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.