Reklama

sobota 24. listopadu 2018

Pohrdání voličem

Vidlák
24. 11. 2018  blog autora
Tak nám vládu neshodili paní Mulerová... Poslanci opozičního demokratického bloku (a Okamury) sice hlasovali jednotně, ale víc jak 92 hlasů dohromady nedali a tak vládu nepoložili. Sice se kecalo celý den, ale výsledek se dal docela dobře předvídat dopředu. Ostatně Andraj Babiš (seděl za řečníky) hýřil dobrou náladou.


Celá schůze se proměnila v takovou poslaneckou tiskovku. Všechny strany, hlasy a proudy se pokoušely před kamerami sdělit co nejvíce o svém programu a ze všeho nejvíc jsem měl pocit, že brzy budou předčasné volby a kampaň právě začala.

Ale jinak to bylo, jako když stárnoucí manžel povídá své mladé ženě, co všechno s ní večer bude dělat, ale když pak dojde na věc, dopadne to jako obvykle.

Nakonec nejzajímavější byly tiskovky po ukončení schůze. Opozice dostala dostatek příležitostí se vyjádřit a v podstatě všichni různým způsobem okecávali ten průšvih, že Babiš dostal 78 mandátů a oni mají jen zlomek z toho a sice by moc chtěli, ale nemohou s tím nic dělat.

Mimochodem - vzpomněl jsem si na jedno staré vystoupení bývalého ministra životního prostředí za ODS Tomáše Chalupy. Cha cha, kdopak si dneska ještě pamatuje, že takový člověk existoval? Já na něj mám jedinou už hodně starou vzpomínku. To bylo v době, kdy ještě o migrantech nikdo nic neslyšel, vládl Paroubek a ODS si brousila zuby na vládu. Tehdy právě tento Chalupa jako pěkný urostlý pyknik vystoupil na konferenci ODS a povídal tam v přímém přenosu o tom, že věří v pravici, která je sice tvrdá, ale spravedlivá. Že věří ve volný trh, v Evropu, kde vládnou podnikatelé a ne zaměstnanci. A právě na slovo zaměstnanci položil důraz, aby nikoho nenechal na pochybách, jak to myslí. Na Youtube by se to možná ještě našlo.

Nebyl samozřejmě jediný. Hodně kamarádů ODSáků mluvilo podobně. Byli tvrdí. žádná lůza nebude vládnout, to ten kapitál, prachy a samozřejmě oni budou u vesla a kormidla a nepustí před sebe nikoho. Ostatně Topolánek měl v té době víc než má dneska Babiš.

Teď jsem poslouchal Fialu a jako sláma z bot z toho jeho projevu čišelo, jak pan profesor nedokáže pochopit, proč ho lidi neposlouchají a proč volí Babiše. Inu milý Fialo... poslechni si, jaký svět chtěli tvoji spolustraníci. Poslechni si, co je vlastně vaším ODSáckým programem a co si každý může najít na internetu. A samozřejmě co dávají k dobrému všichni vaši kritici. Nemysli si, lidi to možná neumějí vyjádřit, ale tu vaši aroganci si pamatují.

A tak to hodili Babišovi, i když věděli jaký je, co dělá a že to není žádný lidumil. Ale usoudili, že vám nesahá ani po kotníky.

Podobná videa jen v jiném gardu bychom našli i o Marxové (Leninové) Tominové. Sobotkovi, Pochem a dalších papaláších z ČSSD. Jakmile začali pohrdat lidmi, šli od válu. Jakmile začali na svých sjezdech probírat, jak ochcat voliče = jak mu vysvětlit, proč dělají to co dělají, když on to nechce, tak šli do kytiček. Není za tím žádný volič Kobliha. Zkrátka jen volič dal přednost oligarchovi, který jím nahlas nepohrdá a prezidentovi, který chce přízeň voliče a ne přízeň Merkelové.

Babiš má šanci to pochopit. Zatím je hájený. Ale jen jednou začne dělat něco proti svému voliči a poletí jak namydlený blesk.

Mimochodem... Babiše od Mírova dělí jen voličských 30%. Jinak ho zlikvidují. Ideální stav pro běžného člověka mít takového premiéra. Člověk, který se musí bát o své hlasy, protože jinak bude odejit, zprivatizován a možná i zabit. Ideální demokratický premiér.- - -

40 komentářů :

 1. Babiš když nepodepíše migrační paskvil tak má hlasy jisté. Slavná ods si přihrála hlasy nespokojených podnikatelíčku co nechtějí platit daně a vadí jim EET. Takže vládne Babiš a žádná EET se rušit nebude. A kromě breku jak za vše můžou komunisti ods nic nenabízí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu hlavním důvodem pravicových stran, která je příčinou nenávisti k Babišovi je EET, viditelné zvýšení důchodů a slevy na jízdném.

   Smazat
  2. 13.54Jakjste na to přišel.Já jsem ho nevolil,ale ze ne z těch důvodů,co jste tady vypsal.Myslel sem,že jste chytřejší.Popřemýšlejte.

   Smazat
 2. Zákon o majetkovém vyrovnání se s církvemi je pro současnost i budoucnost věčné stigma CSSD! Pro mě určitě!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I v církvích jsou lidé, kteří tuší, že v době chudnutí širokých vrstev jim majetkové vyrovnání může způsobit nemajetkovou (morální ) újmu. Po první světové válce se to stalo.

   Smazat
  2. 22.32 a 4.45 Soudný Čech již od dob Mistra Jana HUSA ví, že BOHEM církví a "náboženských obcí" JE MAMON, DÉMON MOCI, a DUCH POKRYTECTVÍ - jejich skutečná (ne)SVATÁ TROJICE.

   Smazat
  3. Anonymní 25. listopadu 2018 10:45

   Naprostý souhlas, jen dodám mistr Jan Hus, (ne)byl
   takovým zaníceným ochráncem chudého lidu, jak se nám předkládá?

   On se obával ztráty OVEČEK a konce moci CÍRKVE nad LIDEM, díky nezřízené, očividně neskrývající, nenažranosti církevných prelátů, spojených s mocnými a jejich spoléčné cesty za věčným MAMONEM na úkor zbídačené žebroty, která již neměla o co přijít, díky hamižným SATANŮM měli je svůj mizerný život.

   MAMON a MOC nad OVEČKAMI, bojících se smrti a špatných událostí, kolem jejich těla, jelikož jejich duše patří ...?, jim stejně zůstává dodnes!

   Ramón

   Ps. Věřící režisér Jiří Strach, měl v úmyslu toto zveřejnit ve filmu o J. H. jiným pohledem, nebylo mu doporučeno!?

   Smazat
 3. Z jiného soudku. Právě jsem někde narazil na článek, který popisoval, jak zpěvák D. Koller na koncertu Lucie v O2 vyjadřoval svou nenávist k Babišovi a komunistům, kterým by "nejraději nakopal do prdele". Ten tedy musí mít nějaký velký škraloup z minuloszi, když ještě po 30 letech po revoluci cítí potřebu vyhrožovat komunistům. Škoda, že nejsou veřejnost dostupné seznamy agentů KGB...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Seznamy KGB nejsou a nebudou. Rusko nikdy ve své historii nedovolí , aby pasáci ovcí vodili po ministerstvech pracovníky zahraniční rozvědky a své agenty a jejich rodiny přivedli před popravčí četu.
   Československo už právě toto provedlo. Podle toho vypadá i jeho mezinárodní prestiž.

   Smazat
  2. Ad 4:53 - není co dodat! Tajná policie vždy byla je a bude důležitou součástí politické moci. Domácí popřevratoví všeznalci urputným bojem s Stb neví s čím vlastně bojují, ani proč!

   Smazat
  3. Anonymní 24. listopadu 2018 22:54

   Zpěvák David Koller je hnusně vypečený vocas, sám byl před lety, jako správný pražák, žebrat u A. Babiše (Agrofert) o SPONZOROVÁNÍ jeho koncertů, pražský koníček, osobně neuspěl!

   Tak v Praze okoukal, že musí co nejvíce nahlas a zejména kdekoliv, urážet Rusko, polo vyhynulé komunisty a ejhle má bezplatnou reklamu na ČT a ČRo a SPONZORUJE jej ČEZ tzn. my a já si to nepřeji! Ale to je asi tak všechno, co s tím mohu učinit.

   Ramón

   Smazat
 4. Mě by zajímalo kdy už tu fašistickou lůzu v Praze rozeženou:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201811248541253-demonstrace-babis-vlajkia-ukrajina-cesko-video-foto/

  OdpovědětSmazat
 5. Možná jednou v budoucnu, místo rozcvičky po ránu v radiu bude zavedena Orwellovská desetiminutka nenávisti. Už se na tom pracuje, čas je uvolněn, dávno se po ránu necvičí. Snad to byla nebezpečná fosilie po totáči, stejně jako buřty ve stáncích bylo nutno nahradit hotdogy a fastfoody v minulém týdnu nám většina stanic véteru předvedla malou ochutnávku nenávisti. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 6. Jaký je rozdíl mezi primitivním českým zbohatlíkem a čecháčkem zvaný "Kobliha"? Odpověd zní, že v mentální úrovni podstatě žádná, ale po finanční stránce několik desítek miliard korun na účtě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0.47 A jaký je podle VÁS rozdíl mezi "čecháčkem", "skopčáčkem", "židáčkem" a das "Bauchfleisch wurstem"?

   Smazat
  2. Možná vám nerozumím 0:47 + 10:52, ale nejste náhodou z Klubu přátel pana Posselta ?

   Smazat
 7. Sklidni hormon a vymysli něco jiného. Primitivem nemúže být člověk mluvící čtyřmi (pěti)jazyky, pohrávající si v přímém přenosu s opozicí, jednající bez prostředníka s jakýmkoli cizím politikem a státnikem, mající majetek v různých zemích v hodnotě několika miliard. Navíc ani neni čecháčkem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, nevolnická lumpenproletářská lůza si dokoulela žvanila Miloše na hrad a opičáka Bureše do vlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku. ANO, bude ještě hůř!

   Smazat
 8. Dnes jsem měl v práci rozhovor s kolegou(antizeman i antibabiš)Už byl tak vytočený že mluvil o občanské válce, že lidi si to od Babiše nenchají líbit, že s takovou se najde někdo kdo Babišovi podřeže hrdlo a bude klid....teda zíral jsem.Naštěstí je takových lidí méně.Či si někdo myslí, že naštvaní lidé vytáhnou do ulic a bude občanská válka?To jako, že demoblok vyjadřuje názory většiny populace?Ani náhodou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buďte v klidu u nás to vypadá obdobně, ale mám (osobně) pocit, že s přibývajícím radikalismem a volání po občanské válce, které už nebývá ojedinělé se ti hrdinové indoktrinovaní IQ09 začínají bát svých vlastních slov. V každém případě můžeme v přímém přenosu vidět jak probíhá dělení obyvatelstva na dva nesmiřitelné tábory. Zajímavé je však to volání po krvi od opravdových demokratů a ostré vyhraňování se proti nevzdělanému venkovu.

   Smazat
  2. Jede se podle starých not : nespokojenost-nenavist-nasilí-chaos-bratrská pomoc-normalizace-(změna politiky o 180°-výměna židlí,nové-"přerozdělování" majetku-nová elita). Je to stejné od Bitvy na Bílé hoře. Záleží jen na zvolené stupnici zda hrajeme v Dur či Mol.

   Smazat
 9. Žalostná bilance budování demokracie, když volič volí, pro něj, menší zlo.
  Asi málokdo si ještě myslí, že se Bureš nepřišel do politiky ještě více napakovat. Přesto mu to třetina voličů naházela. Autor má pravdu v tom, že arogance moci u našich "demokratů" je opravdu bezbřehá. Nikoho z nich volič a jeho problémy nezajímaly. Oni si vytvořili problém, který pro drtivou většinu problémem nebyl, a ten pak na náš účet "vyřešili". Jenom namátkou, Pandury, církevní restituce, nebo solární elektrárny. Kolika voličům asi vadilo, že náš sbor žoldáků nemá moderní OT? A kolika asi vadilo, že církev nemá majetky? Přesto tyto "problémy" naši demokratičtí hrdinové úspěšně vyřešili. Samozřejmě, na náš účet.
  To, že spoustu lidí trápilo třeba soužití s cikány, bezbřehé řádění exekutorské mafie, nebo obavy z možného přílivu ještě horšího etnika, než jsou naši cikáni, téměř nikoho nezajímalo. Hlavně že prachy tečou. Vždyť ten mandát trvá jenom čtyři roky. A po mě potopa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Hricáku, on někdo v historii lidstva přišel do politiky proto aby zchudl? Poučte nás, prosím kdo. Diogenes sice zchudl, ale do politiky ke korytu neměl zájem. Stačilo mu, aby mu Alexandr Makedonský nevrhal svůj stín na vchod do jeho "barel-squatu"...

   Smazat
  2. Souhlasím s 7:30, a potěší mne, když s někým sdílím názor a pohled ze stejného úhlu. Přesto si myslím, že velmi důležité, sbírat fakta a uďělat si názor vlastní a konfrontovat ho s jinými názory. Zarazil mě pan 11:06, výrokem " Poučte nás...", zde je riziko nekritického přijetí polopravd,demagogií a podlehnutí davovým psychózám. V naší zemi existují profesionálové na demagogii a nejen na reklamu.

   Smazat
  3. 7:30 Seznam zlodějů, kteří se podíleli na rozkradení České republiky

   Více zde: http://www.hnutisocialneslabych.cz/news/seznam-zlodeju-kteri-se-podileli-na-rozkradeni-ceske-republiky/?fbclid=IwAR3zkkoAc47pS2dZxr7Z-oeGPnpqZ06bc9LhYEQiyqhzP2OInxR_kxcwgc0

   Smazat
 10. Ten zmiňovaném projev jsem viděl. Proti tomu je Červený Hrádek a tolik zesměšňovaný M. Jakeš jen taková třetí liga.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tom zesměšňovaném projevu M.Jakeše je s odstupem doby smutné, že nebyl hloupý a je sakra aktuální.

   Smazat
 11. Tak vláda opět získala důvěru, v Praze máme opět demonstrace a ČT opět přilévá do ohně s podivným množstvím podivných politologů. V ČT máme radu s předsedou, který čpí nenávistí k Babišovi atd.
  Ptám se, kde máme tu demokracii když hrstka tzv vyvolených určuje co demo je a co není? Volby vyhrál prezident a Babiš přesto to v Praze nikdo neuznává? A ta aroganca a nenávist. Neměl by už někdo těm feťákům od pirátů,klousků, ods a flanďákům dát již pořádně přes dršku?k

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nová definice ČESKÉHO POLITOLOGA:

   Otázka: Kdo je to český politolog?

   Odpověď: Přeci SOFISTA, který ve městě (POLIS - MĚSTO) žvaní (LOGOS - SLOVO) přesně to, za co mu boháči dobře zaplatí...

   Smazat
 12. Kapitál, ale i občané mají zamotanou hlavu. ANO s oligarchou Babišem na čele dělá sociální politiku, o jaké se soc. dem ani nesnilo. Ale proč. Proč chce ANO a Babiš po kapitálu, aby platil daně a naopak je nekradl ze státní pokladny, jak bylo v posledních 30 letech u nás "dobrým" zvykem". Proč ANO a Babiš zvyšují platy a důchody a tím "okrádají" kapitál, který si zatím peníze vybíral od státu jako výpalné. Že pochopitelně taková to prospolečenská politika ANO a Babiše vyvolá odpor kapitálu a že politické loutky kapitálu tu nespravedlnost zvykového práva kapitálu na moc a exekuci neposlušných musí zachránit je jasné. Na Slovensku to vyřešili Kuciakem a pokusem o svržení zbytků práva a spravedlnosti najatými hulváty do ulic, jen s částečným a zdá se i dočasným úspěchem. U nás se pokouší kapitál vyrábět "kauzy" na Babiše a ANO - to je také způsob kuciakováni - českého kapitálu prostřednictvím služebnictva, různých těch kalousů, fialových, pospíšilků, černoprdků, stańourajících, ba i terorpirátů! Zatím tento hulvátov dovede u pražské zdi nářků - státní žvanírně - ukřičet slušnost, právo a spravedlnost - co by pražák za almužnu neudělal pak i v ulicích?
  Tak kdo vyhraje: kapitalistická totalita, prezentovaná protixdemokrtickým parlamentním blokem, nebo náznak demokracie hospodářské a sociální? Je to skutečně paradox, že levicoví voliči zachraňují stranu, vedenou oligarchou a potápí strany pravicové včetně sociální demokracie, vedené totalitním kapitálem. Je to cesta "udržitelného kapitalismu"?

  OdpovědětSmazat
 13. Pan autor ty skutečnosti poněkud překrucuje. Pan Fiala něco slíbil svým voličům a toho se také vedení ODS drží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte polopravdu, jádro pudla je v tom, že často splnila to co ani neslibovala, uvolnila prostor kulošárnám a šmejdům (solárbaronům)..

   Smazat
 14. Český volič nemá jinou možnost, než volit to menší zlo, chceš li, tedy jednookého mezi slepými. Nedělám si velké iluze o kvalitách Zemana a Babiše. Ale nedovedu si představit Schwarzenberga prezidentem a ve vedení státu Kalouska, Němcovou, ministra pro menšiny(německé Sudeťáky)Bělobrádka...atd. Buďme vděčni za ty, co vedou zatím(!) náš stát. M.R.

  OdpovědětSmazat
 15. právě teď ten vobřezanej kripl s natrženým věnečkem v OVM zkouší vykřesat jiskru z politických mrtvol, aby oživil tah na Bureše.
  Možná by bylo dobré VM natrhnout pr del

  OdpovědětSmazat
 16. Kuberovi hrabe. Nechápu, proč by setkání příznivců Bakaly a Miroslava Kalouska na náměstí, mělo být důvodem k novým volbám.

  OdpovědětSmazat
 17. Nemusíme si dělat iluze o kvalitách Zemana ani Babiše, ale prostě lepší v politice nejsou. Ovšem pokud jste objevili, že jste lepšími vy, proč nemáte odvahu jít do politiky a věci napravit? Přece by vás těšilo, kdyby lidé říkali: "podívejte se jak Zemana a Babiše intelektem, znalostmi, rozhledem, poučením životem, znalostí cizích řečí, organizačními schopnostmi, schopností srozumitelně pro všechny souvisle promluvit, jak ty dva zatím nejlepší politiky současnosti trumfnul!" A lidé by jásali, že máme kabrňáka třeba na Hradě. Jenže zatím to vedle Zemana a Babiše byly jenom velkohubé fantasmagorické nicky!

  OdpovědětSmazat
 18. Ať tu bude vládnout kdokoliv, nikdy mu nepůjde o lidi,ale o sebe. Svatí jsou jenom na nebesích.

  OdpovědětSmazat
 19. Jak může ještě dnes někdo volit strany jakými jsou ODS a TOP 09, které za svého vládnutí zavedli zákon odchod do důchodu až 73 let a více pro generaci která se nyní narodila, což je úplná pitomost, ale pro ně to smysl mělo, že by lidé jako celý život platili na důchod a nikdo ho nedostali. I věk odchodu do důchodu, nyní zastropován na 65 let je pěkná sviňárna. Celá řada lidí se toho ani nedožije a celá řada musí odcházet do předčasného důchodu, což je pořádně zákonem a tedy ODS a TOP 09 sankcionováno. Taky platby u lékaře a tři dny nemoci bez mzdy to se ODS a TOP 09 taky povedlo. Vše proti lidem. Hlavně že zajistili odliv 360 miliard v dividendách z České republiky ročně ve prospěch západních tzv. demokracii. Za svou existenci tato strany ODS a TOP 09 a i lidovci měly jednu špinavou aféru za druhou a když je člověk vidí jak se naparují v parlamentu, je mu zle. Kdo je vlastně volí, asi jenom voli.

  OdpovědětSmazat
 20. Milý Parlamente, Ty zhrdáš mnou a já miluji Tě, však lásky mé buď varován. Tvůj mlující důchodce.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.