Reklama

čtvrtek 8. listopadu 2018

Pohřeb západní civilizace

Jaroslav Král
8. 11. 2018
Nedávno jsem si z nostalgie znovu přehrál výpravný film USA z roku 1964 Pád říše římské (Fall of the Roman Empire), který všem doporučuji. Popisuje úpadek impéria po smrti císaře Marca Aurelia, příchod barbarů a pokus o jejich integraci udělením římského občanství. Ukazuje vrchol materiálního bohatství, jdoucího ruku v ruce s naprostým morálním úpadkem, kdy mj. všechny veřejné funkce jsou na prodej, včetně stolce císaře. Kbyby dnes žila moje babička, moudrá žena z lidu, tak by asi řekla, že se lidé měli tehdy tak dobře, že už nevěděli roupama, co dělat. Film končí komentátorskou větou, že „Velká říše nebývá zničena zvenčí dřív, než se zničí sama zevnitř.“


Na tuto prorockou větu jsem si vzpomněl právě dnes, když jsem četl v novinách zprávu o tom, že v Praze byl po vzoru Barcelony, Amsterodamu a Německa otevřen první nevěstinec se silikonovými pannami (název a adresu podniku neuvádím, abych mu nedělal reklamu). Jsou prý „ultrarealistické“, takže se stávají dokonce atraktivnějšími než reálné ženy. Podle provozovatelů nevěstince, tento podnik „bude doslova přístavem pro osamělé duše, ostýchavé stydlivé partnery nebo řešením potlačovaných fantazií. Pro některé páry možná i přípustnou nevěrou a cestou, jak zachránit uvadající manželství“. Nevěřil jsem vlastním očím, ale četl jsem dále, že „Panny jsou připraveny naprosto sterilně profesionální procedurou bez nutnosti vlastní přípravy, jako by tomu bylo s takovou pannou doma. Klient se vyhne vlastnímu čištění, přenášení, oblékání a pudrování panny.“ Toho, kdo je chtivý takového erotického zážitku, vyjde půlhodina s drobnou zrzkou Rebeccou nebo s tmavovlasou a prsatou Yasminou na 1 200 korun. No nekupte to!

Nejprve jsem se s chutí zasmál, ale byl to spíše hořký smích. Uvědomil jsem si, že skutečně žijeme v období prokazatelného úpadku naší západní civilizace. A to z mnoha důvodů, nejen kvůli příkladu tohoto obskurního nevěstince. Vypadá to, že po období úpadku může přijít i její pohřeb. A kdy k tomu dojde? Symbolicky nejspíše v okamžiku, kdy se na příslušnou matriku dostaví lesbická žena s tím, že chce s touto „ultrarealistickou“ pannou uzavřít stejnopohlavní manželství. Chtěl bych věřit tomu, že je to pouze sci-fi, ale po tom všem, co se nyní děje, si nejsem jistý už ničím.

47 komentářů :

 1. Je tomu tak. Když ještě přihlédneme k míře hlouposti, která se v jistém poměru projevuje i v této diskuzi, naznačená perspektiva se potvrzuje.

  OdpovědětSmazat
 2. Ještě,že ta příroda má rozum a jednoho dne smete naši zdegenerovanou sebranku ze svého povrchu jako celek. A protože mám přírodu rád, doufám,že se tak stane co nejdřív.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MÁŠ LI BOL, VEN RADOSTOL ! Velmi účinné srací kapky
   od fy. RADOSTA se re o.

   Smazat
  2. Mistře Radosto,
   jsem uchvácen vzdělancem schopným tak fundovaně ochopit informaci z článku a vysvětlit ji nám méně chápavým.
   Rád bych byl jako Vy a tak prosím mi napiště něco o sobě, ať se můžu také já, případně jiní zájemci zdokonalit a třeba si i přividělat. Nějaké vzdělávání, univerzita třetího (xtého) věku, kurzy na velvyslanectví a pod.
   Předem děkuji,
   Váš obdivovatel
   STrol

   Smazat
  3. Jdi už do prdele ty radosto přiblblej! Vem si domů nějakou takovou tu gumovku a šoustej jí namísto psaní těch přitroublejch sraček. To je něco pro impotentní pitomce - co? Je vůbec možný, že muži jsou až takoví pitomí sráči, že by lezli do takového bordelu a platili za šoustání s loutkou? To ani nemusím číst o pádu říše Římské -protože tohle znamená, že už jsme jako generace totálně v prdeli. Tak hnusně blbí určitě nebyli ani lovci mamutů.

   Smazat
  4. 18:56 A nač? Však zesranej putleroffskejma hovnama seš i bez laxativ, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Smazat
 4. Nebo si ji tam přivede muž. A budou spolu mít rozkošná plastová děťátka...

  OdpovědětSmazat
 5. To je nezpochybnitelná pravda! Základem rozmachu každé civilizace je permanentní vedení války! Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapoměl jsem se podepsat Hoňsilulu někdy také Světlonoš. Trumpeta to dokáže.

   Smazat
  2. Byl to pro mne kvíz a na konci pod pisem odpověď. Kéž tento filozofický směr je znám jako překonaný a jen v souvislostí s tragédií XX-tého století která byla v režii A.Hitlera. Bylo by vhodné tragické epochy dějin neopakovat. Já si rozumím s amíky, kteří natočili film TŘI DNY KONDORA.

   Smazat
  3. Pokusy s mikrovlnama 5G v Haagu,
   viděl jsem článek na Zvědavci o tom, že tam padají k zemi mrtví ptáci, zřejmě jako důsledek pokusů s 5G vysílači. Nemohu posoudit, ale byl jsem tam na služební cestě. V okolí hotelu vždy řvali racci a to hlubolo do noci. Tentokrát ticho. Ptal jsem se hoteliéra a ten o ničem zvláštním nevěděl.Ani hlásek.
   Také je v tom článku popsán účinek na krávy, které se plaší až do stupně paniky.
   Tímto si ve zkrácené formě vysvětluji také zvláštní chování našich přátel ze západní, civilizovanější části Evropy. Asi z něčeho zhloupli a ztratili s tím i pud sebazáchovy.
   Ty nafukovací panny jsou jenom drobnost v mozaice stupně degenerace.
   Jsem čím dále radši, že jsem na tzv. "Východě", kde je život ještě alespoň trochu v pořádku. Jenom drobná technická, také se mi zdálo, že kolem Karlova mostu létali racci a nějak je nevidím.....Inu ty nafukovací panny se blíží a pozor, brzy budou mít zřejmě zabudovanou utilitku "me too.."

   Smazat
  4. Byl jsem na vojně na letišti. Skoro každé ráno jsme okolo radarů sbírali mrtvé sýčky. Ya tu odbu, co jsem tam sloužil, to byly desítky, možná stovky zvířat.

   Smazat
  5. 18:43 Nežvaň rudej xindle! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí winchestrovkou jak škodnou! Však proč jak, už brzy to bude povolený i u nás - na loveckej lístek!:)))))))

   Smazat
 6. Každý společenský systém, který je založen na nepřirozenosti v sobě obsahuje zárodek chaosu a ten ho nakonec zničí. Taková společnost se zhroutí sama do sebe. Historie je toho dokladem. Kapitalismus je takovým společenským systémem. Nenechme se oblbnout těmi, kteří tvrdí, že že je současně demokracií. Ne!! Nežijeme v demokracii, ale v kapitalismu. Skutečná demokracie - viz Švýcarsko, ne ta současná atrapa, je přirozeným sebe regulačním společenským systémem, proto je prosta zárodku chaosu - je vnitřně nezničitelná.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně Štefane, ve Švýcarsku nemají kapitalismus. Hlavně ty Švýcarské banky jsou majetkem onoho demokratického lidu. Nebo je to tím, že švýcarskému státu natolik vynášejí, že může udržovat sociální konsensus? Otázka ovšem je, která části světa tyto banky prostředky odčerpávají, aniž by tam nesly užitek? Štefane, Štefane ...

   Smazat
  2. A jaký společenský systém vládne v Evropě i v ostatním tzv. kapitalistickém světě? Máte-li peníze, koupíte si demokracii, buďto zvolí vás nebo vámi dosazeného paňáca, za peníze si koupíte svobodu a dokonce i spravedlnost. Bez peněz nemáte demokracii, nemáte svobodu ani spravedlnost. Jak šelmy se v naši společnosti rveme o peníze.

   Smazat
  3. 18:45
   Samozřejmě, že jsou i ve Švýcarsku kapitalisté. Ta zásadní skutečnost spočívá v tom, že nevládnou, pouze ovlivňují rozhodování - vládnutí lidu. Jak prosté.

   Štefan

   Smazat
  4. Štefan

   Ale to u nás přeci také. Kapitál ovládá informace a tím myšlení lidí. Fašismus tady zatím ještě nemáme, zatím pořád kapitálu stačí na naše ovládání měkká síla indoktrinace a vymývání mozků ve školách.
   Jen si tak tipnu, vy určitě s životem ve Švýcarsku žádné zkušenosti nemáte. Já sice jen zprostředkované, ale od skutečných Švýcarů. A věřte tomu nebo ne, život obyčejného člověka tam stojí za hovno jako všude jinde v Evropě.

   Smazat
  5. 21:08 Fašismus je apolitický, je to reakce etablované společnosti proti násilí podlidí!*)

   *) Tímto termínem definoval americký historik a novinář vrstvy neschopné se etablovat do stávající společnosti a usilující o její zničení násilnou revolucí! - https://en.wikipedia.org/wiki/Lothrop_Stoddard


   A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu povstávat aby nastolili svůj neřád, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 7. Ty silikonove panny taky nejsou muj styl. Zda se mne to divne a nepritazlive. Ale co ja vim: mozna, ze kdyz si nekteri vybiji sve pudy timto zpusobem, bude z toho spolecnost mit prospech.

  Vratil bych se k tomu Rimu. Rim se promenil z republiky na imperium a potom dlouho zachovaval republikansko fasadu. Teoreticky to byla demokracie, kde kazdy obcan mohl hlasovat na Forum Romanum. Obavam se, ze stejnym procesem dnes prochazeji Spojene Staty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přece vůbec nemá smysl o něčem takovém spekulovat. Že by byli muži -samci až tak úděsně blbí? Tak úděsně máknutí, že by byli schopni strkat ptáka do loutky ještě k tomu za peníze? To už ho můžou rovnou strkat do díry v plotě - ne? A nebylo by užitečnější všechny ty úchylný trapáky s poklopcem asi tak po čtyřicítce povinně kastrovat? Měli by po problémech s ptákama a chovali by se normálně.Žádná krvelačnost ani krvežíznivost. On ten čínskej císař dobře věděl, co jsou "chlapi" za havěť, proto všichni, kteří šli ke dvoru, museli být povinně kastrováni. I jinde se vládci obklopovali jen eunuchy -proč asi?

   Smazat
  2. Anonymní8. listopadu 2018 18:38
   „Vratil bych se k tomu Rimu. … Teoreticky to byla demokracie, ...“
   Systém, který stojí na práci otroků, se vždy nazýval otrokářský a ne demokratický. P.K.

   Smazat
  3. A pro homosexualy zadne ptaky nejsou ? Radi bychom s mazelkou Jirim tam vyrazili na zabavu koureni ve trech eventuelne pribrali do ctverylky nejakou trans zenu(zena s ptakem,mluvici hlubokym hlasem)Deti do 10 let take neni napad k zavrzeni zive ,filmy nas jiz nebavi ,co vy na perverti?

   Smazat
  4. 2:05 Nestačila by ti do party tahle žůžovka? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Smazat
 8. "Gumu" kazdemu "nesmelemu".....nemeli by spis premyslet,kde je ve spolecnosti chyba,ze je tolik nevyrovnanych jedincu

  OdpovědětSmazat
 9. Budu hovořit za sebe, já bych se o tzv. západní civilizaci určitě nevyjádřil jako o "naší". Nikdy mi nepřipadaly myšlení a zájmy západních koloniálních národů blízké a dnes, po téměř 30 letech nuceného převychovávání na jejich mentalitu je mi doslova odporná.
  Když se rozhlížím a vidím, kam to vše vlečou, jsem od srdce rád, že jsou mi tak cizí.

  OdpovědětSmazat
 10. Kšeft je kšeft, vkusné nevkusné, mravné nemravné, prospěšné škodlivé, marné volání. Jestliže o existenci kohokoli rozhoduje schopnost dosahovat zisku, tj. obstát na trhu, jiné to nebude. I když jsou uplatňovány všelijaké ty regulace. Ovšem, všimněme si, že ty sociálně účinné vedou k nižší konkurenceschopnosti, tedy v důsledku, ke společenské chudobě. Pak to vypadá, že systém se vyčerpal a nemůže nepřijít nic jiného, než závěrečná krize. Nebo válečný konflikt odpovídající úrovně.

  OdpovědětSmazat
 11. Prosím pěkně, vykašleme se na politiky, naši vládu, parlament, soudy, policii! Věřte, že nás stejně nikdo před hrozícím kolapsem neochrání. Jediné, co můžeme změnit, jsme my sami. Pokusme se opět vytvářet a upevňovat rodinná pouta, věnujme čas svým dětem, čtěme jim naše pohádky, naučme se opět zahradničit nebo si alespoň vysaďme květiny před domem. Buďme hrdi na svůj mateřský jazyk a neprzněme ho odpornými anglikanizmy. Hledejme inspiraci v životě našich předků, kteří nám zanechali mnoho informací, o nichž se naše děti díky "osvícenému" školství nikdy nic nedoví. A hlavně nevěřme, že jedině stát je našim ochráncem a liberální demokracie tím nejlepším společenským zřízením, nad které není. Co např. víte o v životě v državách?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S vaším příspěvkem bych souhlasil, kdybyste to totálně nezazdil poslední větou. Feudální zřízení na bázi pán - nevolník, ve mně opravdu moc sympatií nebudí. To bychom si tedy pomohli...

   Smazat
  2. Naprosto nesouhlasím s "... vykašleme se na naše politiky ...." - to oni nás vedou do záhuby. Oni przní naše školství atd. atd. Musíme ty současné odstavit, nahradit zodpovědnými, kteří nás budou chránit.
   To ostatní co píšete, jistě, ano, mnozí to děláme. Ale moc cizích peněz a korupce našich politiků je realitou a převažuje stále víc. Děda.

   Smazat
  3. Člověk je nadán od přírody rozumem a za svojí existenci by už měl vědět co je morální a pro něj prospěšné a podle toho se chovat a dělat zákony. Moudrý člověk hledí omezovat své potřeby a neměl by hlupáky, zvrhlíky a parazity tolerovat. Dříve k tomu byly potřeba války a dnes by jsme již měly mít vypracovány morální kodexy a zákony na potírání zvrhlíků a parazitů.

   Smazat
  4. Souhlasím, naše národní(duševní) záchrana je vrátit se ke kořenům. Slovanství+vlastenectví+příroda. Dokážeme si to udržet?

   Smazat
 12. Ty umělé panny to je geniální nápad. Pastevci budou znásilňovat naše panny a domácí budou chodit do bordelu za peníze s gumou. Alespoň doufám, pokut tudo atrapu poškodí, že nebudou trestáni odnětím svobody na 15 let. Nebo snad ANO?????
  Václav

  OdpovědětSmazat
 13. Šťastný to člověk který v současnosti "řeší" nevěstinec se silikonovými pannami...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co řešíte Vy? Asi vůbec nechápete smysl těchto akcí.
   Václav

   Smazat
 14. No tak já se k západní civilizaci nehlásím jsem Slovan Čech a středoevropan.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A takto bude "odstraněn" adminisrátor blogu!:))- http://www.imagehosting.cz/?v=ivandavid.jpg

   Smazat
 16. Radosto, tolik demagogie na tak malém prostoru, to se hned tak neuvidí!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě jste nepochopil, že "Radosta" má za úkol měnit tvář webu tak, aby celkově vypadal jako žvatlání pomatených lidí. Tím že to komentujete jen zvyšujete obsah balastu.

   Smazat
  2. Anonymní9. listopadu 2018 10:50
   Souhlas.

   Smazat
 17. Prosím Vás už začněte toho Radostu přehlížet. Jinak naroste do obřích rozměrů a nebude tady nic víc než Radosta.

  OdpovědětSmazat
 18. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 8. listopadu 17:57.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 19. Zničení západní civilizace – náš cíl!

  Soudruh a soukmenovec Král sice čerpá své „znalosti“ historie z hollywoodských filmů, jako typicky pitomý USák, leč přesto má Leninskou pravdu: Západ jednou zničí sám sebe.
  Problém je, že se úspěšně ničí už cca 2000 let, a konec pořád v nedohlednu.

  Ano, Říše západořímská se zničila díky přijetí křesťanství; (Viz Gibbon, The decline and fall of the Roman Empire).

  Zato Říše Východořímská se UDRŽELA dalších 1000 let, vinou přijetí křesťanství.

  Právě na to hřeší současní Euroameričani – že OBRANOU evropských hodnot udrží svou úpadkovou civilizaci.
  Připomeňme si ty OHAVNÉ evropské hodnoty: Tzv. Pravda a tzv. Láska, tzv. lidská práva, vše nedílně spjaté s tmářským křesťanstvím; a z tohoto směšného harampádí vyvěrající kapitalismus a demokracie.
  Jedním slovem HNUS, z našeho zdravého západoasijského hlediska.
  Ano, my roduvěrní Češi a Rusové BYTOSTNĚ pohrdáme tmářským křesťanstvím, smějeme se tzv. lidským právům, pliveme na Pravdolásku, její šiřitele jednou postavíme ke zdi.
  A z toho ODPORNÉHO kapitalismu a demokracie si bereme jen to nejlepší: Mercedesy a BMW.

  Prostě: Muslimové – ti SKUTEČNÍ muslimové, ochotní řezat hlavy bezvěrců – jsou našimi přirozenými spojenci v našem ODVĚKÉM slovanském boji s dekadentním, kapitalisticko-demokratickým Západem.

  Ano, spolu s opravdovými nesmiřitelnými muslimy půjdeme na Brusel, Paříž, Londýn, my Západoasiati, my ateističtí Češi a Rusové, my komunisti a putinisti.
  A jednoho krásného dne zavlají pospolu naše vlajky – naše tříbarevná rusko-slovanská a zelená Prorokova – nad hořícími ruinami Bílého domu.
  A pak se konečně bude tančit všude!

  "Téměř všechny počítačové varianty na bázi programu ALTERNATIVY HISTORICKÉHO VÝVOJE uvádějí, že bitva u Tours roku 732 byla jednou z klíčových katastrof lidstva. Kdyby byl Karel Martell poražen, islám by si byl snad dokázal vyřešit vnitřní rozbroje, které vyúsťovaly v rozkol, a byl by pokračoval v zabírání Evropy. Dějiny by se byly obešly bez mnoha set let barbarského křesťanství, průmyslová revoluce by byla započala o celou tisícovku let dřív ..."
  (A. C. Clarke, Rajské fontány)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.