Reklama

úterý 20. listopadu 2018

Postsovětským limitrofům nedá spát existence Ruska

Ruslan Ostaško 
Ruslan Ostaško
20. 11. 2018 Outsidermedia
Poté, co se seznámíme se zprávami, nabýváme často dojmu, že se v postsovětských limitrofech*) o „totalitárním Rusku“ dokonce i sní. No, a po procitnutí začínají o těchto děsivých snech psát do svých bložíků.


Čerstvým příkladem toho, jak se po nocích trápí držitelé moci v zemích, sousedících s Ruskem, je rodák z Kurska stižený bacilem „svidomosti“**) Pavel Klimkin. Tento pacient (jinak ukrajinský ministr zahraničí) napsal v Twitteru poté, co Rada Federace RF rozhodla o schválení zákona o oslavách Dne přijetí Krymu do rámce Ruského Impéria: „Včerejším výpadem ve věci Krymu, za vrčení na deklarace řady civilizovaných zemí, Rusko demonstruje svoji slabost. Je to politováníhodný krok, jestliže se Rusko hrabe v historii, aby našlo nápravu dnešních zločinů. Ruská Federace hledá argumenty v minulosti, zatímco civilizovaný svět v mezinárodním právu.“

I kdybychom Klimkinovi odpustili nevzdělanost, jestliže nedokáže formulovat normální větu a prověrkou napsaného opravit automatickou korekcí „випраления“ на „виправдания“, tedy „nápravu“ na „zdůvodnění“, stejně zůstane patologický soumrak vědomí šéfa ukrajinského zamini.

„Civilizovaný svět“, nad kterým slintá Klimkin, žije – obecně vzato – podle precedentního anglosaského práva. Takže nejenže hledá argumenty v minulosti, ale podle těchto argumentů i rozhoduje v současnosti. Kdyby ukrajinský ministr nebyl debil, tak by nejspíš poznal, že napsal hloupost, a vůbec by skromně mlčel v naději, že bude považován za akceschopného člověka.

Dalším zářným příkladem soumraku vědomí, do kterého hrouží lidi „svidomost“, žije v Lotyšsku. Tento politický činitel, poslanec Sejmu, se jmenuje Alexandr Kirštejns, který jestliže příjmení v záchvatu svidomizmu „polotyšil“ přidáním „-s“, tak křestní jméno ponechal „moskalské“. Hanba, Alexandře, vždyť každý rižský patriot ví, že cara starodávné Makedonie ve skutečnosti zvali Alexandrs, ale sviňské Rusko evropskému monarchovi ukradlo poslední písmeno.

Takže, tento pacient napsal na Twitteru následující: „Jenom po rozpadu Ruska na malé země podle etnického principu skončí vojenské konflikty a v Evropě zavládne na dlouhá léta mír.“

A znovu vidíme neschopnost vyhodnotit napsané, stejnou jako u Klimkina. Kdyby byl Kirštejns při smyslech, připomněl by si historii Německa, díky které Lotyši vůbec získali písmo, a pochopil by, že rozpad na malé země nevede ke snížení počtu konfliktů, ale k řeži ve formátu „každý sám za sebe“. Kdepak! Já vím, že právě to Kirštejns a jemu podobní přejí Rusku, ale nelze být přece až tak tupý, aby nebyl schopen vyhledat pro svoje tužby nějakou přiléhavou historickou analogii.

Takže si to on a jemu podobní představují asi takto:

Naši spoluobčané, například, okamžitě nalezli odpověď Kirštejnsovi poukazem na shodu jeho prohlášení s programem Třetí říše.

„Tohle už máme za sebou. Potom, podle výsledků bude otvírat svoji lebku v lesích Brazílie a považovat se za oběť diktatury,“ vysmál se Kirštejnsovi publicista Armen Gasparjan.

Je samozřejmě hřích posmívat se nemocným lidem, ale vždyť Klimkinův neduh a rozumová nedostatečnost poslance lotyšského parlamentu jsou prostě nebezpečné jejich okolí. Přičemž nikoli pro nás, ale pro spoluobčany samých svidomých činitelů, kteří se naposlouchají podobných blbostí, a začínají věřit tomu, že je možné „dojít až k Moskvě“:Možná to bude bolestivé. Ale bude to vypadat přibližně tak.*) Limitrofové – země obklopující Rusko, které se odštěpily od SSSR (je to termín známý už ze starého Říma – označoval pohraniční oblast Římské říše, která musela vydržovat vojska stojící na hranici).
**) Svidomizmus – ukrajinský výraz pro vědomé vlastní povýšení se nad druhé na základě příslušnosti k neexistujícímu ukrajinskému národu.

Zdroj: Ruslan Ostaško
Překlad: st.hroch 181117

37 komentářů :

 1. Německo se někdy rozpadlo na malé země? Tedy pokud vím, tak pravý opak je pravdou - a důsledkem sjednocení byly dvě světové války.

  OdpovědětVymazat
 2. Čínský svině ničej přírodu na Sibiři a putleroffskej režim proti tomu hovno dělá! Čím dřív bude zlikvidován, tím větší naděje, že se globální ekosystém nezhroutí! - https://zpravy.idnes.cz/cina-rusko-kaceni-lesu-tajga-ekologicka-katastrofa-fw5-/zahranicni.aspx?c=A181101_111015_zahranicni_baje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Emerice bylo takových ekologických katastrof na stovky! Proč ti to nevadí?

   Vymazat
  2. A to tu na nás jdeš se "zprávami" z IDěsu, trapný vygume?

   Vymazat
  3. Venco Plachto nehoň si triko. Pokud chceš zachránit planetu tak jdi redukovat počet přemnoženého druhu. Jiná cesta holt není. Ale nikdo na to nemá žaludek. Bo by mohl být součást té redukce.

   Vymazat
  4. 10:07, vidím, že jsi spravedlivě rozezlen. Netušil jsem, že tvoje rodina má podíly na Sibiři. Teď ti to Číňani kradou.

   Vymazat
  5. 12:46 To má dělat Putler! Atomovky na to má, tak proč nezačne? Zbylej žlutej xindl pak může dosloužit tradičně v roli kuliů s touhle šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Vymazat
 3. Co se nehodí do "krámu" je neo-marxistické či totalitní. Takových keců je v televizích až dost. A po událostech v Plzni by si "lůza" měla dát bacha před politiky tohoto ražení. Co na to ČSSD?

  OdpovědětVymazat
 4. Sovětský svaz už když přicházel na Svět, byl "trnem v zadku" kapitálu, samozřejmě. Všichni se ho snažili zničit, po r. 1917 vtrhli do Země žoldnéři Británie, USA, Francie a Japonska, ze zálohy pak čeští legionářští důstojníci (mužstvo se vzbouřilo a nechtělo proti sovětům válčit, proto byli i mnozí postříleni!). Pak nastoupil první nacista v Evropě pan Pilsudski s polskou armádou a okupoval Bělorusko a Ukrajinu, nadělal desítky Lidic s představou, kterou pak převzal Hitler, že bude tato území kolonizovat správnou rasou! Ze všeho se SSSR vyhrabalo a během 25 roků vybudovalo stát, schopný čelit v 2. světové válce armádě Německa, které vypomáhaly v bratrském obětí s nacisty divize ze Slovenska, Maďarska, Itálie, Španělska, pobaltských států, Rumunska...... a válku pak SSSR vyhrál.
  A zase velkohubě, jako kdysi Hitler, chtějí dnes politici a šéfové NATO rozhodovat o osudu Ruska a potažmo Světa. Ve službách diktatury světového kapitálu, který není spokojen s objemem svých zisků - pro kapitál je na Světě moc darmožroutů - otroci přece nemají ani nárok na chléb a hry, pokud se bouří, tak snad na šibenici, ostatně pražská kavárna, sebrání dehumanizovaných polointelektuálů už s nimi vyrukovala na Wenzelplatz! So, Heil Kalous, Fialka, Bartůš -kuš...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom bych ten seznam divizí doplnil o zbytek států v Evropě, více národů se zapojilo- postudovat historii plus a co je důležité i výrobní prostředky celé Evropy a především protektorátu B und M. Skutečná síla je v ekonomice...

   Vymazat
  2. Mýlíte se, vznik SSSR je v historii Ruska v podstatě jen "epizoda". Snahy o ovládnutí jeho přírodního bohatství započaly již dříve a pokračují dodnes:

   "V roce 1789 ve Francii 14. července, tedy podle oficiální verze, lid povstal, dobyl Bastilu a došlo k Velké francouzské revoluci. Sama francouzská revoluce se začala rozvíjet od roku 1793, od okamžiku, kdy Ludvíkovi XVI. usekli hlavu. A co se dělo potom? Začaly revoluční války a napoleonské války, které měnily mapu Evropy, přeskupovaly státy a národy, prováděly celkové přeformátování. Staré státy byly bořeny a budovaly se nové a vše to šlo dobře. Napoleon díky těmto válkám budoval novou Evropu až do té chvíle, než přišlo na řadu Rusko...
   (Pjakin, 12.11.2018)

   Vymazat
  3. 11:15 Rusko neexistuje. Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Vymazat
 5. Chtělo by to reinkarnovat němkyni, carevnu Kateřinu Velikou.
  A zase by ti kašpárci stáli v pozoru a salutovali.

  OdpovědětVymazat
 6. Jo to jsou zase banderovský keci až se Ukrajina rozpadne tak bude čučet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina se nerozpadne... Dříve či později její občané poznají proradnost USA a zasadí se, že státnost republik na Donbasu se rozšíří na celou Ukrajinu. Osud Ukrajiny závisí jen a jen na nich...

   Vymazat
  2. Nejlepsi jsou kecy treba od Lotysu,kterym utekla skoro polovina obyvatelstva......Ukrajinci by ze sve zeme zmizeli nejradeji vsichni...Kdyby se radeji starali o sve

   Vymazat
  3. 12:55
   A proč se ty nestaráš o své???

   Vymazat
  4. 14:37 Ja to ale delam.Ze je to pro vas tezko pochopitelne,je jina otazka

   Vymazat
  5. 12:55, zmizí Ukrajinci, přijdou černoši.

   Vymazat
  6. 15:58 Nechapu.Proc by mizeli Ukrajinci?Copak maji kam?

   Vymazat
  7. 16:04, jistěže mají. Pokud podle jisté nejmenované studie může EU přijmout přez miliardu lidí, pár desítek milionů Chochlů se sem v poho vejde.

   Vymazat
  8. 16:19 Ale oni by je ciste pripojili k tem Ukrajincum...ze by je cernosi nahradili o tom nemuze byt ani rec

   Vymazat
  9. 16:33, nepochopil jste, ale to nevadí.

   Vymazat
 7. Realita je nejspis nezajima.Take jsem cekala,ze po rozpadu socialistickeho bloku bude na svete klid.Stal se pravy opak.Dale tu mame rozbiti Jugoslavie.Jestli dotycnym pripada,ze to prineslo tamnim obyvatelum klid,tak jsou prinejmensim divni.Pak tu mame zmeny vlad.Treba Ukrajina...v roce 2013 prumerny plat kolem 27 000Kc....v roce 2017 necelych 7 000 Kc. Vic k vytvoreni nazoru nepotrebuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina neměla průměr 27k, když Česko tehdy mělo medián 22k a průměr 26k. Kde jste to vzala? Tomu absolutně neodpovídalo ani HDP per capita ani struktura ekonomiky. A ještě musíme vzít v úvahu, že východ Ukrajiny, Donbas a charkovská oblast vydělávali nejvíc. Ale ani oni zdaleka nedostihovali průměrných českých platů, ani mediánu. Podle informací byl ukrajinský průměr na tehdejší přepočty cca 3000.- az 3500.- Kč, na Donbasu mohli mít těch 4 - 8000.- Podotýkám průměr, protože někteří vydělávali relativně slušně a samozřejmě špička, to byli dolaroví milionáři. Dnes platy poklesly cca na polovinu, ale co horšího, markantně poklesla kupní síla. Bohužel, obviňují z toho Rusy.

   Vymazat
  2. 16:17 Od Veroniky Susove- Salmien....Kdysi byl clanek na PL

   Vymazat
  3. Nechci rikat,ze jsem si uplne jista,ze to bylo 27 a 7....ale s cim jsem si jista, je ten rozdil 20 000.Ten nezapomenu

   Vymazat
  4. Průměr je dobrej akorát tak na h***o, jak by slušně řekl Palivec. Jeden má přeplněnej teřich, druhej chcípá hlady, ale v průměru jsou oba nažraní.

   Že bude na světě po rozpadu sodíku klid? To jste vážně čekala? Asi poučena stoeltou válkou, třicetiletou válkou, první a druhou světovou, Korejskou válkou, Vietnamskou válkou, operací Gladio, podporou saudských, bahrajských a katarských lidumilů .... vy ste teda etalon prognostiky.

   Vymazat
  5. 16:39, 20 tisíc čeho? To si pamatujete špatně. Moje hodnoty jsou z oficiálních zdrojů a nepochybuju, že Salminen určitě nemohla psát o tom, že Ukrajina byla platově srovnatelná s Českem, které bylo po Slovinsku v postkomunistickém prostoru platově nejvýš. Ukrajinci jako lídři bývalého východního bloku..., to je vtip. Už tehdy sem chodili za prací, a víme, jakou práci brali, a už tehdy jich bylo plné Rusko.

   Ukrajina klesla a to nejen v absolutních číslech, ale i v paritě kupní síly a v tom případě musíte pracovat s poměry nebo procenty, ne v korunách.

   Vymazat
  6. 16:40 - proto jsem uváděl medián, to jste zjevně přehlédl.

   Vymazat
  7. 17:57 ona uvadela prumerny plat...kde kdo se jim dnes ohani.Dulezite je,ze jim strasne klesla zivotni uroven

   Vymazat
  8. to 17:57 "Treba Ukrajina...v roce 2013 prumerny plat kolem 27 000Kc..." - opravdu je tam medián?

   Vymazat
  9. 21:24, ale to není můj text. Já na něj přece odpovídám.

   18:12, ok čili ty čísla nejsou správně.

   Vymazat
 8. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201811148466792-okamura-babis-vlada-je

  OdpovědětVymazat
 9. 13:37 Sputniku muže věřit pouze hlupák, ale je tady ještě něco daleko horšího, takovej AERONET, tak tam to nemá chybu. To snad píší z Bohnic!

  OdpovědětVymazat
 10. Ad 10:32. Ale naprosto nevěrohodným kanálem či stokou goebbelsovské propagandy je ČÉTÉ. K této zpravodajské žumpě lze přiřadit většinu dalších TV - a to nejen v oblasti zpravodajství, ale i ostatního programu. Řekl bych, že TV u nás vysílají sračky, ale to bych asi ty sračky urazil, je to ještě něco horšího. Zlatá televize za socíku, 2 programy, ale bylo na co koukat, dnes si z padesátky programů vybrat nemůžete, ppokud nesnášíte slaboduchost, herecký amatérismus, stupidní bumbumhudbu, idiotské rádobyvtipy a debilní hry, soutěže, Stardance = ukecaná exhibice nejen dvojice hlasatelů, soubor nesmyslů, prostě programy hospod 5. kategorie!

  OdpovědětVymazat
 11. anonym z 22. o 8:02 je buď Brzezinského levoboček aneb psal potají z latriny v Bohnicích

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.