Reklama

pondělí 12. listopadu 2018

Praha, Jazzová sekce, 17. listopad 2018 od 11.00: „O nás s námi“

12. 11. 2018
Milí přátelé!
Blíží se 17. listopad, který je v kalendáři označen jako státní svátek. Někteří se z vás se možná těší, že se v ten den v pražských ulicích zase něco semele, že to televizní kamery zaznamenají a televizní odborníci vám ze studia vysvětlí, jak na to máte hledět, komu fandit a kým pohrdat. Jiní z vás, kteří televizi a její rady nepotřebují, si poradí sami, jak tu sobotu, na kterou státní svátek letos připadá, využít. Naše pozvání se týká těch, kteří si dělají starosti s dalším vývojem našeho státu a místo oslav či kritiky minulých dějů by raději debatovali o současných hrozbách a o možnostech, jak jim čelit.


Je to pozvání pro všechny znepokojené a přemýšlivé občany z kteréhokoli města či obce republiky, kteří vědí, že existence českého státu není a nikdy nebyla samozřejmostí, ale že je to úkol předávaný z generace na generaci. Přijmout tento úkol je niterným rozhodnutím každého z nás, ale uskutečnit jej, vyžaduje společnou kuráž a odhodlanost.

O Praze se říká, že je to stát ve státě. Ale i v Praze žije mnoho vlastenců, kteří neusilují o okamžitý osobní prospěch, lidí, jejichž myšlenky přesahují nejen obvod města ale i hranice vlastního života.

Milí přátelé, z blízka i zdaleka, nesuďte Prahu a její obyvatele podle televizního obrazu, nepodléhejte náhledu, který je klamný a má nás rozdělit. Překousněte, prosím, svou nevraživost a přijeďte 17. listopadu do Jazzové sekce v Praze, kde po celý den už od 11 hodin dopoledne budeme společně debatovat o stavu země, Evropy i světa. Jazzová sekce je ve Valdštejnské ulici číslo 14. Je to kousek od stanice metra A – Malostranská. Účast ve společné diskuzi zatím přislíbil Zdeněk Troška, Radim Valenčík, Ivan David, Marie Neudorflová, Eva Novotná, Lenka Procházková a další. Milí přátelé, do tohoto debatního zázemí v centru města, kde bude připraveno i drobné pohoštění, můžete přijít kdykoliv v průběhu dne a seznámit se s lidmi, které spojuje láska k naší zemi i obavy o její budoucnost. Úzkost, je-li osamocena, vede k beznaději. Naopak sdílená a vyřčená úzkost probouzí odvahu jí společně vzdorovat a začít věci měnit.

Setkání, na které vás 17. listopadu zveme do Jazzové sekce, má název „O nás s námi“. Těšíme se, milí přátelé, že vás přijede co nejvíc a pevně věříme, že to nebude marná cesta. Neboť platí přísloví: „Když andělé cestují, nebe se směje!“

Za organizátory setkání:

Karel Srp
Lenka Procházková
Eva Novotná
Ivan Votava

20 komentářů :

 1. Prý se tu má projednávat přejmenování letiště v Praze. Náhrh je Letiště Praha. Zruěení ostudného názvu po agentovi STB a opilci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:11-to by asi bylo málo. Radši bych dal téma: "Kudy z nudy, revolucí?". Proč nevyužít magický rok, byť v novém roce?

   Smazat
  2. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad.
   Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil).
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit. Patří za Ural.

   Smazat
  3. Tebe by nechtěli ani CIKORKY TY neČeskej potrate s IQ dnešního datumu v kalendáři!!!!!!!!

   Smazat
  4. 8:20 Že jo! To teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se rozdávalo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc či družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších nebo bez darů z EU. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni, jak správně napsal kolega výše!!!!!

   Smazat
  5. 10:26 Ty taky píšeš v pracovní době. Takže Tě za to platí? J.

   Smazat
  6. 11:05 Tak já už mám pracovní dobu kdy si ji určím, jsouce na volné noze jako důchodce! - https://twitter.com/sniperandcleane

   Smazat
  7. 15:39 No tak vidíte, jsou i jiné možnosti, než psát v pracovní době. A co takhle volná noha či směny? Kdo kdy píše, není určující, píše, kdy má čas, důležitější je, co píše. J.

   Smazat
  8. Ani ne tak CO, to je variabilní záležitost, ale KAM*) to píše.

   *) Nechtějme si namlouvat, že NR je něco víc, než běžný tu dobře, jindy mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax! Součást to hybridní války vedené vorující kremelskou klikou! - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
 2. Jo to je dobře že jsou i v Praze slušní lidi ale bohužel nejsem z Prahy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Praze je to jako na venkově, nebojte se . Už několik let je v noci Wilsonovo nádraží zamčené a prázdné. Jenom tam pobíhají jacísi hoši se samopaly a v maskáčích. K ránu se zase otevře.

   Smazat
 3. Děkuji organizátorům! Takové debaty jsou moc potřeba! Věra.

  OdpovědětSmazat
 4. Ano,určitě se tam sejde hafo užitečných idiotů(nic osobně)A to by bylo,aby se z těch ingrediencí nedalo něco uvařit.Kuchaři se už třesou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:31 Jeden "idiot" se hlásí a hodlá se určitě zúčastnit. J.

   Smazat
  2. Ale většina skutečně užitečných idiotů bude svrhávat vládu na Václaváku a spol. J.

   Smazat
 5. Dá se očekávat pěkný bugr v centru, vzhledem k nové "kauze Babiš". Další pokus o převrat... Ach jo. J.

  OdpovědětSmazat
 6. To jsou náhody!Do meilu jsem dostal otevřený dopis Kalouska mladšího,který ostře kritizuje Kalouska staršího ,jeho otce.Takže servitky si nebral!I ejhle!Další synáček nenávidí otce!Ale ten šel dál.Prý byl unesen na Krym,mučen na příkaz otce Babiše!.A najednou je ve Švajcu i s jejich občanstvím.!To je rychlost!Hodnověrnost pravdy v článku zaštiťují taková esa,jako je SLONKOVÁ,JUREČKA,PECZYNSKI,ŠÍDLO,ČT A JINÍ ZMRDI.

  OdpovědětSmazat
 7. 17. listopad - Mezinárodní den studentstva - na památku nněmecké perzekuce českých studentů a české inteligence v Němci okupovaném protektorátu BuM. Památka studenta Jana OPLETALA a dalších obětí německé rozpínavosti a sebevyvolenosti.

  Že si na tom chce ohřívat polívčičku tzv JAZZOVÁ SEKCE a podobní ... Jsou pozvaní i LIEBE LANDSLEUTE?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no tak tohle je totélně mimo mísu. Doufejme že po sobě uklidíš aby to tady dlouho nesmrdělo

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.