Reklama

sobota 24. listopadu 2018

Prezident pro MfDnes:,,Víte, já jsem byl 17. listopadu 1989 nejen na Národní třídě, ale krátce po něm i na fakultách, v divadlech, na Letenské pláni a tak dál. Mám na to krásné vzpomínky a nenechám si je vzít nějakými pitomci. Ale například ta příhoda s kytkami do koše svědčí o jistém, řekněme, protofašistickém charakteru části pražských demonstrantů.,, Můj názor je, že část tzv. pražské kavárny reprodukuje období druhé republiky."

24.11. 2018   Hrad
Rozhovor prezidenta republiky pro MF DNES
Reprodukuje ho nenávistností, intolerancí a hlavně tou povýšenou představou, že jejich názory jsou nadřazené názorům druhých. Já vám ovšem řeknu svůj opačný pohled. Pánové, ty názory nejenže nejsou nadřazené. Ty jsou tak pitomé, že jsou inferiorní (méněcenné, slabomyslné – pozn. red.). A ten, kdo nedokáže akceptovat, že prohrál ve volbách, si nemůže osobovat právo být soudcem české společnosti. Ostatně Praha je jen deset procent české populace. Kromě toho je řada slušných Pražanů, kteří v těch ulicích se řvoucím davem nebyli. V Brně bylo tisíc lidí, v Ostravě sto a jinde nic. Zase zveličujeme význam Prahy. A já bych docela souhlasil s větou Krnáčové o zpovykaných Pražácích.

Sociální demokraté při hlasování o nedůvěře vládě odejdou ze sálu, čímž fakticky podrží kabinet Andreje Babiše. Je to od nich správné řešení?

Tak z aritmetického hlediska je úplně jedno, jestli odejdou ze sálu, anebo jestli budou hlasovat proti. Protože pokud nedosáhnete 101 hlasů, tak je výsledek v zásadě tentýž. Když jsem přemýšlel o tom, proč se tak rozhodli, tak jsem si uvědomil, že ve vedení ČSSD jsou objektivně dvě skupiny, z nichž jedna je pro setrvání ve vládě a druhá pro odchod z vlády. Jediný způsob, jak tyto dvě skupiny skloubit, bylo právě toto šalamounské rozhodnutí. Mně to nevadí. Spíš mě zaujala druhá část jejich usnesení, která říká: sežene-li se 105 hlasů, přidáme svých 15 a budou předčasné volby. Víte, nemám pocit, že když děláte každý rok předčasné volby, které stojí miliardu korun, tak že tím demonstrujete něco víc než svoji vlastní neschopnost. A nejhorší na těchto lidech je, že si ani neuvědomují, že právě tímto návrhem demonstrují vlastní neschopnost. Takže v této fázi vycházím z toho, že vláda zřejmě nedůvěru nedostane. Teď jsem natáčel pravidelný pořad pro TV Barrandov. Řekl jsem, že nejsem Edvard Beneš, abych ustupoval tlaku hulákajícího pražského davu. A že ctím výsledek svobodných demokratických voleb. Právě proto, ať to dopadne jakkoli, budu usilovat o to, aby další volby byly až za tři roky.

Použil jste termín šalamounské rozhodnutí. Někdo postoj ČSSD může nazývat spíš alibismem, ne?


No, vždyť jo. Vy si myslíte, že Šalamoun nebyl alibista? Tak si, prosím vás, přečtěte jeho příběh s rozdělením dítěte na dvě poloviny.

Poslanci ČSSD ale odejdou ze sálu a tam budou nadále sedět jejich ministři. Není to absurdní?


Je to absurdní. Nicméně politika je velmi často absurdní divadlo a má jenom jednu nevýhodu. Nemá úroveň ani Ionesca, ani Becketta.

Na postoj ČSSD si stěžoval i Andrej Babiš s tím, že ho nechápe a vnímá jako politikaření. Sociální demokracie by podle něj měla vládu podpořit aktivně. Má pravdu?


V zásadě ano. Ale opakuji, že aritmeticky je výsledek tentýž.

Andreji Babišovi nabídl Tomio Okamura, že kdyby ČSSD z vlády vyšoupl, mohla by menšinovou vládu spolu s komunisty podporovat jeho SPD. Nebylo by to pro šéfa ANO jednodušší?

Samozřejmě nelze vyloučit, že k tomu dojde. Záleží na tom, jak se ČSSD bude chovat v dalších týdnech a měsících do svého březnového sjezdu. Nezapomeňte, že tady máte i jinou variantu. To znamená, že premiér má svaté právo vyměnit jakéhokoli člena vlády. Mohu vás ujistit, že těmto výměnám bránit nebudu.

Mimochodem, co jste říkal tomu, když se Okamura postavil vedle dalších opozičních lídrů s tím, že chtějí vyvolat hlasování o nedůvěře vládě?

Samozřejmě že dělám reklamu TV Barrandov. Tam jsem to komentoval slovy, že cudná dívka se nemá spojovat s prostitutkami.

V poslední krizi se zdáli být nejstabilnější komunisti. Jejich předseda Vojtěch Filip od začátku odmítal, že by něco měnili na svém postoji. Příští týden se koná valná hromada ČEZ, Filip zatím neúspěšně usiloval o to, aby měla KSČM zástupce v dozorčí radě. Myslíte, že teď díky svému postoji dosáhne svého?

Myslím, že není důvod, proč by v dozorčí radě ČEZ neměla mít politická strana, která toleruje vládu, svého reprezentanta. Tam nehrozí, že by měl většinu a přehlasoval zbytek. Ale má svaté právo žádat informace o polostátním podniku s, tuším, asi 70 procenty vlastnictví státu. A pokládám tento požadavek za naprosto oprávněný.

Svého člověka by v dozorčí radě ČEZ měli rádi i sociální demokraté. Tím by ale Babiš přišel v radě o majoritu, kterou v létě získal, když oběma stranám nevyhověl. Jak to podle Vás dopadne teď?

Podívejte se, záleží na tom, kdo všechno se převolí. Jsou tam čtyři zástupci zaměstnanců. Myslel jsem si o vás, že jste docela informovaný. Ti čtyři zástupci zaměstnanců spolupracují s Andrejem Babišem a jsou to v podstatě jeho lidé. Vy je počítáte do k Babišovi nepřátelského tábora, což je váš hluboký omyl.

Vraťme se ještě k počátku poslední vládní krize. Spustila ji reportáž TV Seznam o údajném zavlečení Babišova syna na Krym a později o "uklizení" do Švýcarska, aby se nemohl účastnit vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Není to legitimní důvod pro kroky, které opozice dělala?


Tak pro mě je tato záležitost uzavřena prohlášením pana profesora Cyrila Höschla, který je ředitelem Národního ústavu duševního zdraví. A ten jasně konstatoval, že mladý Babiš trpí schizofrenií. Pokládám za naprostý hyenismus zneužívat nemocného člověka pro politické hrátky.

Ona reportáž ovlivnila i připomínku výročí 17. listopadu. Demonstrovalo se proti Babišovi, jeho i Vaše květiny skončily v koši. Co jste tomu říkal?
Víte, já jsem byl 17. listopadu 1989 nejen na Národní třídě, ale krátce po něm i na fakultách, v divadlech, na Letenské pláni a tak dál. Mám na to krásné vzpomínky a nenechám si je vzít nějakými pitomci. Ale například ta příhoda s kytkami do koše svědčí o jistém, řekněme, protofašistickém charakteru části pražských demonstrantů. Můj názor je, že část tzv. pražské kavárny reprodukuje období druhé republiky. Reprodukuje ho nenávistností, intolerancí a hlavně tou povýšenou představou, že jejich názory jsou nadřazené názorům druhých. Já vám ovšem řeknu svůj opačný pohled. Pánové, ty názory nejenže nejsou nadřazené. Ty jsou tak pitomé, že jsou inferiorní (méněcenné, slabomyslné – pozn. red.). A ten, kdo nedokáže akceptovat, že prohrál ve volbách, si nemůže osobovat právo být soudcem české společnosti. Ostatně Praha je jen deset procent české populace. Kromě toho je řada slušných Pražanů, kteří v těch ulicích se řvoucím davem nebyli. V Brně bylo tisíc lidí, v Ostravě sto a jinde nic. Zase zveličujeme význam Prahy. A já bych docela souhlasil s větou Krnáčové o zpovykaných Pražácích.

Ve středu jste jmenoval nové členy Bankovní rady a ve svém projevu jste zmínil i to, že jeden z odcházejících viceguvernérů by se měl brzy ujmout významného diplomatického postu. Nic dalšího jste neřekl, proto se chceme zeptat, kdy se stane pan Tomšík velvyslancem v Pekingu?

Jmenování pana Tomšíka prošlo vládou a já jsem povinen ctít diplomatické zvyklosti, které říkají, že se definitivně k tomu nevyjadřujeme do doby, než ten velvyslanec dostane agrément. Nemám důvod předpokládat, že by z čínské strany agrément nedostal, a protože už pan Tomšík byl se mnou na jedné návštěvě Číny a byl tam velice užitečný svými odbornými znalostmi, tak předpokládám, že všechno dopadne dobře.

Takže problémy, které s obsazením souvisely, včetně toho, že pan Poche pana Tomšíka blokoval a chtěl do Pekingu vyslat pana Kauckého, jsou vyřešeny?

Vycházím z toho, že velvyslance vládě navrhuje ministr zahraničí, vláda ho schvaluje a prezident ho buď jmenuje, nebo nejmenuje. A když ho nejmenuje, tak přes to nejede vlak. Pan Poche není ani ministr zahraničí, ani vláda, ani prezident, takže mně dovolte citovat latinsky: Minima non curat praetor. Najděte si to ve slovníku a pochopíte, jak jsem vám odpověděl.

Nedávno jste byl v Číně na Expu pro importéry a v jeho rámci podepsala skupina PPF memorandum o spolupráci s čínskou skupinou CITIC. Co mají v plánu?

Společnost CITIC převzala aktiva po CEFC a zavázala se, že bude pokračovat investiční expanze v České republice, což je dobře.

Takže se spolupráce PPF a CITIC týká České republiky?


Samozřejmě ano. I když Home Credit má své aktivity na území Číny, Ruska a dalších zemí.

PPF však říká, že spolupráce s CITIC se týká jen čínského trhu.

Jestliže se dvě společnosti dohodnou na spolupráci, pak není důvod, aby se tato spolupráce redukovala pouze na jeden trh.

CITIC přebírá aktiva CEFC, přičemž PPF dosud stála stranou spolupráce s CEFC. Znamená to, že by PPF měla hrát nějakou roli v tom, co bude CITIC dělat s aktivy CEFC na českém trhu?

Aktiva CEFC asi CITIC převezme a PPF k tomu nepotřebuje. Ale abych se vrátil k odpovědi na předchozí otázku, uvědomte si, že PPF se například velmi angažovala v mýtu. A to už není žádný čínský nebo ruský trh, to je český trh. Uvítal bych, kdyby spolupráce byla co nejširší.

Před šanghajským Expem dávala čínská strana najevo, že má zájem o zemědělské produkty z Česka. Rýsují se už nějaké kontrakty?


Včera jsem měl na Hradě ministra zemědělství Tomana. Jednání jsou blízko finalizace. Z hlediska objemu dovozu do Číny je mimo jiné velmi zajímavé sušené mléko, protože tam odpadají problémy spojené s dopravou. Z toho vyplývá, že naše přebytky se mohou uplatnit na obrovském čínském trhu.

Už před dvěma lety při návštěvě Číny říkal Bohuslav Sobotka, že jde hlavně o certifikaci pro naše zemědělské produkty. Také bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka říkal, že už je blízko k dohodě v této oblasti. Nebude to zase předčasné nadšení?

Nechci kritizovat pana Jurečku, protože už není ministrem – a dodávám: Díkybohu. Věřím odborným schopnostem ministra Tomana a věřím, že jednání dovede k úspěšnému konci.

Zjistil jste v Číně nějaké novinky ohledně zadržení šéfa CEFC a Vašeho poradce Jie Ťien-minga?

Předpokládám, že pokud se s ním něco zlého stane, budu o tom informován. Dosavadní informace zní tak, že je pouze vyšetřován a nic více.

Takže je stále vaším poradcem?

Nezrazuji své spolupracovníky, dokud nejsou pravomocně odsouzeni.

Před odletem z Číny zemřel v hotelu Váš lékař, delegace odletěla bez něj a později Vám mnozí vyčítali, že nikdo nešel do jeho pokoje zkontrolovat, co se stalo. Jak jste tu tragickou událost viděl Vy?

Zaprvé chci říct, že do pokoje se šlo a letadlo stálo na ploše dvacet minut, než jsme se dozvěděli, co s lékařem je. Když se ukázalo, že je v pokoji bez známek života, nemohli jsme už nic dělat. Neodletěli jsme, dokud jsme neměli všechny informace. Následoval hyenismus, který rozpoutal Marian Jurečka buď z hlouposti, nebo ze zášti. Ale nepřekvapuje mě to, protože podle mého názoru to byl nejhloupější ministr Sobotkovy vlády.

Máme ještě jednu otázku na závěr…

… ano? Zajímavé je, že se stále neptáte na Izrael. Já být novinář, tak se ptám především na Izrael. Zatímco v Číně vedeme obchodní jednání, v Izraeli je to hluboká spolupráce, která je dána úctou ke statečnému národu.

Nás zajímají v první řadě ekonomická témata, proto s Vámi mluvíme v první řadě o Číně. Ale když už jsme u Izraele, můžeme se bavit o případu zavražděného saúdského novináře Džamála Chášakdžího.


A to se týká Izraele?

Izrael je, jak známo, v mnoha oblastech spojencem Saúdské Arábie a dělá hodně pro to, aby se tato země kvůli vraždě Chášakdžího neocitla v izolaci. Máme podle Vás Saúdskou Arábii za vraždu novináře trestat?


Kdyby se podařilo dosáhnout celosvětového embarga na vývoz zbraní do Saúdské Arábie, byl bych pro to, aby se k tomuto embargu Česká republika připojila. Pokud by to byla jen izolovaná akce České republiky, tak zatraceně dobře vím – a vy to víte taky – že tam okamžitě vystartuje celá řada západních firem, které vyplní mezeru na trhu.

A teď nám řekněte, kdy přesuneme českou ambasádu do Jeruzaléma.
Vy byste toho chtěli! Nechte mě pracovat po etapách. Ty etapy byly zatím dvě: první byl honorární konzulát v Jeruzalémě před několika měsíci. Druhá etapa bude během mé návštěvy otevření Českého domu, kam se sestěhují CzechTourism, CzechTrade, CzechInvest a Czech Center. A pokud jde o třetí etapu, tak nezastírám, že můj boj za přesun ambasády do Jeruzaléma je komplikovaný. Ale já jsem zvyklý vést komplikované boje.

Proti tomu se staví ministr zahraničí Petříček.

No, proti tomu se staví spíš pan Poche. Že? Nemám rád loutky. Možná je dovedu pochopit, když je to Spejbl a Hurvínek, ale v české politice mi loutky připadají nevhodné.

To implikuje otázku, zda byste přijal návrh na odvolání pana Petříčka, kdyby s tím za Vámi premiér přišel?

Každý premiér má právo navrhnout prezidentovi odvolání jakéhokoli ministra. A odpověď na vaši otázku zní: Nevidím důvod, proč bych takovou demisi nepřijal.

57 komentářů :

 1. Hmm, Tak ambasáda Malého Jeruzaléma z Tel Avivu do Jeruzaléma. Nadstandardní vztahy mezi spřátelenými státy ovšem nejsou zadarmo, obvykle jde o vztahy VZÁJEMNĚ VÝHODNÉ s různým stupněm asymetričnosti.

  Úcta ke statečnému národu... ze strany Českého národa k Židovskému národu, nebo naopak, nebo oboustranně? To pan president nevysvětlil, ale diplomaticky zamlžil do ztracena. Izrael má od ČR mezinárodní podporu jeho mnohdy kontroverzní politiky. Ale nikdo mi nevysvětlil, co dostává ČR od židovských přátel narevanš. Třeba Sorosovy vetřelce do Evropy? Nebo ochranu před Němci (to je ironie)?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemůžete-li nepřítele porazit, udělejte si z něj přítele.

   Smazat
  2. Pane Povolný, ono to třeba v Německu za Hitlera moc nefungovalo. Jugoslávci a Srbové mají mladší zkušenost...

   Obecně platí, že i sluha a otrok byli často přáteli svých pánů... s těžištěm vztahu v libovůli pánů.

   Smazat
  3. Zemana jsem sice volil, ale pouze jako menší zlo. Konečně kdo ze slušných lidí chápe jeho prohlášení o statečnosti Izraele (asi při zabírání a okupaci palestinských území), nebo statečnosti a užitečnosti okupantů Afganistánu, odkud sice žádní teroristé nikdy nepřišli, ale bojuje se tam prý i za Prahu (che...).kde byl Zeman 17.listopadu 89 sice nevím, ale já byl zhodou okolností v posledním patře obchodního domu Máj na Národní Třídě, odkud jsem nechápavě civěl na televizní štáby světových značek s kamerami a světly, kteří zde byli natočit předem dohodnuté seřezání těch spratků "zlou" komunistickou policí, abych byl zabitím "studenta" Zifčáka vzbuzen "spravedlivý" hněv lidu na "nenáviděné" komunistické vedení země. Dále nemohu s hořkou pachutí nevzpomenout na doby Zemanova předsedování vlády, kdy slavili své úspěchy skvělé a férové konspirační hry jako "akce olovo","bamberský kufřík","padni komu padni..." atd. Dalším z důkazů neochvějné kozistence pana prezidenta je jistě vzpomínka na plamenné vyhlašování presumpce viny (některých) politiků v kontrastu obhajování presumpce neviny předsedy vlády (Babiše). Prostě spravedlnosti se musí pomoci (když je přece slepá, že?) a názory nemění jenom blbec...

   Smazat
  4. Seděl už někdy na pražském hradě ostudnější, vlezlejší a ubožejší bolševický intrikán ???
   Buran Gottwald měl svého kolaborantského lžikněze Plojhara a Rudé Právo a Zeman pupkatého agentského antikrista Duku, Národní Voloviny a Prasečí Listy ?
   V nezdravém těle - nezdravý duch ! Udrží ještě stolici ? Přežije Milouš Zeman Milouše Jakeše a překoná ho ???
   Na lumpenhradě plném kryptobolševických kolaborantských buranů a agentů. Jaký národ - takový lůzovitý prezident.
   Král Miloš Lávra má oslí uši a je miláčkem oslího ovčuráčkovského národa, stejně jako po zuby ozbrojená první dáma Zrovnazhovnapřemyslovna se švejkem na vozíku. Naděje v odkazu na konci příspěvku.
   Každý buran ve funkci potřebuje svého vlastního třídního nepřítele – aby ho mohl předhodit sockám namísto žrádla a větší množství podlézavých a ztopořených zamindrákovaných řiťolezů typu veleby, foldyny, kotrby, ringa, hůlky, renče, jandáka, doubravy, davida, hejmy, bureše či ovčuráčka a žantovského. Socky se kojí nadějí, že se nažerou papírových majetkových přiznání nebo jiných papírových slibů – ale žlučovitá závist je jenom dorazí.
   Číňané, Číňané přicházejí - zpívejme přátelé !!!
   Už vidím zemanovské čecháčky a Středulu, jak úderničí v poklusu jako čínští kuliové pro čínské investory a kopou zemanův bezvodý kanál, až celí sežloutnou a oči se jim sešikmí, jak budou zisky z "rodinného stříbra" putovat do Číny. "...a za hrnec stuchlé rýže poníženě důtky líže, jimiž tisíckrát byl bit ..." (Svatopluk Čech - Písně otroka).
   Buranova vepří hlava (s jitrnicí v rypáku) je nejlepší symbolikou levorukých buráků (burák = buran + č…). Spolehlivě přitahuje mouchy a odpuzuje nejen muslimy. Pomůže jateční pistole vyzbrojené První dámy ?
   Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus se svými poskoky Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to těmto agentům stále žerou - jako důchodci akce šmejdů. Oba střídá mladší a méně senilní Babiš, v budování oligarchického komunizmu.

   Smazat
  5. Pro 8:06 Je mi vás opravdu líto. Musíte mít veliký osobní problém nebo nějakou nemoc, protože takhle zlého člověka nepotkávám často. Měl byste se snažit vzít na vědomí, že kolem vás žijí ostatní lidé a vaše představa o uspořádání a běhu světa je jen jednou z mnoha. Toto se právě nazývá demokracií. Demokracie nehledá nejlepší řešení, jak se někteří mylně domnívájí, ale řešení, které vyhovuje nejvíce lidem. Pokud vaše mysl klesla natolik, že jste nucen urážet a napadat řešení které zvolila většina lidí v demokratickém systému, měl byste vyhledat odbornou psychyatrickou pomoc prozatím alespoň v nějakém záchytném krizovém zařízení jako je třeba RIAPS nebo Krizové centrum v Praze 8, Bohnicích. Věřím že pravidelným léčením by se měl váš stav vylepšit a vy se zase budete radovat ze života s ostatními respektujíce jejich vůli. V opačném případě vám hrozí dříve či později hospitalizace a docela nepřijemný pobyt na uzavřeném oddělení léčebny. Věřte, že bych pro vás nic tak nepěkného nechtěl.

   Smazat
  6. Opačná strana oslav 17.11. na Václaváku...

   https://filipfuchs.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=688445

   Smazat
  7. 9:42 Nevolnická lumpenproletářská lůza si dokoulela žvanila Miloše na hrad a opičáka Bureše do vlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou kuličku. ANO, bude ještě hůř!

   Smazat
 2. KDOVI,CO BY SE STALO,KDYBY SE SPOLEČNOST VOLIČŮ ZEPTALA

  svého člena pana presidenta v čem vidi přednosti a vady článků Národniho programu občanů voličů a zda je mezi nimi článek se kterým nesouhlasi a proč?

  Kdovi,zda tisk a tv budou snad brzy dostatečně odvážné,aby se ho na to svobodně zeptali a co by asi k tomu Programu dodal,kdyby tady mohl napsat co si o této vlastně celonárodni aktivitě svých občanů a voličů i mysli?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co VÁM, proboha, brání ten váš do nebes vynášený program zabalit a s dotazem ho předložit, cestou KPR, panu presidentovi?

   Smazat
  2. TAKOVÉ VĚCI PŘICHÁZEJI K PODPISU AŽ PO SCHVÁLENI

   politickými stranami,vládou a parlamentem.
   Ještě predtim by se to mělo schválit referendem občanů voličů a jelikož takový zákon neexistuje už skoro třicet let budete muset nejprve pomáhat uskutečnit aspon třetí článek Národniho programu a to tim,že budete volit jen ty strany a hnuti,které si Národni program osvoji jinak pana presidenta nepotěšite a on by vás asi taky nepotěšil!

   Co vy na to rozumbrado?

   Smazat
  3. PŘIPOMÍNÁME VÁM ZNOVU A DŮRAZNĚ,ŽE TISK A TV

   veřejnoprávnich ohlupovadel prozatim nechtěji s těmi,kteři je plati v tomto směru nijak komunikovat a novináři o tom psát prý nesměji i když to tady musi vidět černé na bílým,natož se dotazovat VŠECH ELIT CO JICH JENOM JE co ony na to ,takže chápete vy vůbec, kde je jádro pudla?

   Smazat
 3. Tento smradlavy Hradni oposum byl vsude. Hlavne v Sojuzu v centrale KGB byl nepocitane, kdyz tam podepisoval zavazek a chodil si pro instrukce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč sem taháte Havla? Dávno není presidentem a dávno je po kremaci...

   Smazat
  2. Ať se nám to líbí nebo ne, Miloš Zeman je politik světového formátu, a ne každý se s ním může měřit.

   Smazat
  3. 19:32 Přesně.

   Smazat
  4. 8:07 "...sockovitou třídu, která si ho hovniválsky dokutálela na hrad,..." - Kdybyste vy, oslové pravicoví, postavili proti Zemanovi kvalitnějšího
   protikandidáta a ne toho moulu Drahoše, tak by ho spousta socanů už nevolila! Babiš je zrovna tak výsledkem zlodějského šafářování bývalých(?) komunistů, převtělených v managéry, kteří staví na
   úrodných půdách obrovské sklady pro odbyt výrobků zahraničních řetězců. "Džastyntájm" po česku, jak ho chápou kom.managéři TYP Dlouhý & Hanák. sck

   Smazat
  5. 12:12 Na ten Hrad ho dokutálel hlavně rudý hovnivál Šlouf, kterýmu se ovarovitý buran odvděčil tím, že mu ani na funus nepřišel!:)))

   Smazat
 4. Zveličují se demonstrace Pražanů, opakuji Pražanů. Pražané nikoli všichni lidé tohoto státu protestují proti tomu, že byl Zeman demokraticky zvolen prezidentem a porazil přešlechtěného šlechtice Schwarzenberga, proti Zemanovi podruhé, že porazil převzdělaného Drahoše. A teď Babiš. Navíc v opozici. Samozvaná elita dostává na prdel na všech frontách. Oni nedají pokoj dokud se nedomohou svého ,,zaslouženého" postavení a ,,uznání" v této zemi. Uražená ješitnost a zneuznanost drtivou většinou společnosti je neodradí od dalších akcí. A bude se přitvrzovat. Opravdu 1.000 Pražanů na Hradčanském náměstí s přiblblými hesly, to má být vzorek celé naší společnosti? Bělobrádek vyzval národ aby byl trpělivý. Ano počkáme až se dojde zeptat Sudeťáků, co tady s tím. Posselt poradí. M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli jste si nevšimli, většina Pražanů tyhle hajzlíky nepodporuje!!!!

   Pražan

   Smazat
  2. Milý Pražane, plně si to uvědomuji. Budíž jim to ke cti. Ale prostě a jednoduše, ten odpad patří k vám, tak si na něj dávejte pozor ať vám nevyvedou ještě horší ostudu.

   Smazat
  3. Pozor,všichni blbci z Čech se sjíždějí do Prahy když chtějí dělat kravál

   Smazat
  4. Vystoupení Holobrádka (se zrzavým vousem) bylo odpudivé, zákeřné. On byl Holobrádek takový úskočný pánbíčkář odedávna, proslýchá se, že vlastizrádný. Herrmann ho doprovodí poplakat Sudeťákům na rameni. Bělobrada je ke všemu nafoukanec.

   Smazat
  5. Uz i kytka je zavilym nepritelem Havloidu..
   Komentare TECH MULTIKULTURNICH fandoJandu jsou velmi prospesne ,poucne pro politicke zdravi nas vsech a doufam ,ze jich bude vic.
   Neprijdou nazmar.

   Smazat
  6. Vypadá to, že Zeman jakož i Klaus a jejich poskoci (Duka), včetně některých "chartistů" (slizký David, Dvořák a spol.), i rusofilních agentů-externistů (Best), patří do skupiny uměle vytvořené skupiny "disidentů" vypěstovaných předem estébáckou elitou za účelem přechodu od reálného socializmu k oligarchickému komunizmu, a to dlouhodobě. Sám jsem byl StB váben do skupiny pro změnu režimu jako student už v roce 1965 při své zahraniční studijní cestě do Rakouska, kde jsem měl získávat vhodné vlivné demokraty s kontakty v NATO apod. Také výběr jejich podivných zaměstnavatelů (povýtce virtuálních a s podezřelým založením) tomu odpovídá, jakož i celý jejich až nápadně a okatě protirežimní životopis. Už se stačili téměř úplně odkopat, ostatně kdo jsou dnes jejich oddaní voliči včetně KSČM a proč ???
   Nic reálného, vědeckého či jinak hodnotného po nich nezůstalo (leda snad ukradnuté chilské pero nebo šílený nápad na bezvodý kanál Balt - Orient).
   Zakomplexovaný a úskočný agent KGB, huhňavý Hovnoňuch Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných českých postkomunistických oligarchů a spoluagentů robejšků) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám, aby se mezi nimi jeho zakomplexovaný inkludovaný syn lépe ztratil. Viz jakl, hájek, zahradil, weigl, haas, knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (mach, macek, lenert, bartoš či štěpánek). Havlovo "Odcházení" je trefné.
   Buran Gottwald měl svého kolaborantského lžikněze Plojhara a Rudé Právo a Zeman pupkatého agentského antikrista Duku a Prasečí Listy ?
   Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus se svými poskoky Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to těmto agentům stále žerou - jako důchodci akce šmejdů. Oba střídá drzejší, mladší a méně senilní agent Babiš, v budování oligarchického komunizmu.

   Smazat
  7. 8:09-pokud jsem Vás dobře pochopil, byl jste náborován StB a v 1965 jimi vyslán na studijní cestu do Rakouska s úkolem verbování agentů pro ČSR z prostředí NATO, mýlím se?

   Smazat
  8. 11:01 Co já vim, zeptej se ho na jeho blogísku!:))) - https://plus.google.com/102483489539857983790

   Smazat
  9. Já mám úplně jinej curicúlum víté, Míro! V uvedém járu jsem měl rok a první co pamatuju z politiky je to co jsem slýchával od spolužáků na základce, že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tomu s těma Židma jsem sice tenkrát nerozuměl (až mnohem později jsem v kanapi našel i Proces se Slánským a spol.), páč krom pár intelektuálů co komouše milovali jako osinu v zadku jsem žádné neznal, ale i tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ale já se stydět za ně memusím, a proto to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti bolševismu a zahájil boj s tímto rudým kolosem a ten neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života Čechů!!!
   Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, energii, vůli, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali tuto zem darem, nýbrž si ji museli za cenu nesmírných obětí vybojovat!

   Smazat
  10. Tomu už rozumím, jen nevím, jak po spojit potomky našich předků ale věřím že se to jednou podaří!

   Smazat
  11. PS. ještě mi napadlo, že bychom se lépe po spojili, vědět definici, co zahrnuje pojem "komunista". A vůbec si osvojit pravý nebo současný význam slov.

   Smazat
  12. 19:25 V podstatě podčlověk, tak jak ho definoval americký novinář a historik Lothrop Stoddard! Jde o ty kteří by v pravěké tlupě či přírodní společnosti zemřeli jakožto slabí, ale kteří díky vymoženostem civilizace na kterých se podíleli jen minimálně přežili a domáhají se rovnosti s těmi na kterých tato stojí! Nerovnostářská společnost se proti nim vždy bude bránit všemi prostředky! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
  13. 20:13 "... a podruhé porazil převzdělaného Drahoše." - Drahoš a Převzdělaný? Na vzdělance tohoto Drahošova typu platí stará říkánka:" Byl
   jeden mnich, měl spoustu knih a houno věděl, co je v nich." sck

   Smazat
  14. 7:23-"podčlověk" je slovní nesmysl. Z odkazu mne zaujalo jen pravdivé, "fašizmus je národní, komunizmus mezinárodní boj o idee". V prvém případě vláda domácích, v druhém hostů. Z toho vyplývá, že současný kapitalismus se rovná komunizmu a fašizmus nás teprve čeká.

   Smazat
  15. 18:42 To není blbost, ale realita! Podlidé nesmíření se svým postavením proletářské lůzy v nerovnostářské společnosti založené na zákonech daných Přírodou se budou dále bouřit a podléhat v předem prohraném zápase železné vůli Nadčlověka! Páč jak praví klasik "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  16. 17:08-nelíbí se mi ta slova "pod a nad-člověk". Pro prvé je lépe užít zvěř, pro druhé Bůh. "Člověka" lze definovat jen jako druh z rodu. Bílý a jinak barevný je poddruh, nikoliv pod člověk. Ostatní platí( výběr násilím) nejen v druhu, rodu ale v přírodě obecně, které jsme součástí, ač se snažíme být bohy.

   Smazat
  17. PS. správně má být:...násilím) nejen v poddruhu, druhu.. Vykrádání včelstev včelami a boj různobarevných mravenců, nám podobných společenství budiž nám obrazem.

   Smazat
  18. PPS.- ještě jedno podobenství nabídnu. Je síla ve velikosti nebo v soudržnosti komunity? Sršně loví včely, přesto ony jsou chráněny. Židé ale i my Češi tu stále jsme a budeme! Jen doufám, že ti ortodoxní se dobrovolně vrátí na SV jako jiní nepřizpůsobiví.

   Smazat
  19. PPPS. až neokony odstřihneme od politické moci.

   Smazat
 5. Smrduty a jedovaty duchodce z Hradu reprezentuje fizly, udavace, pomocniky VB, pavlacove duvernice.
  Snad uz bude brzo prdet do hliny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, jasná prezentace úrovně kritiků demokraticky zvoleného prezidenta. Nemohl jste to vyjádřit lépe. Četl jsem na hesle: Odstup nebo zemři. Fakt myslíte, že jste tímhle příspěvkem zabodoval? Nemám Zemana rád ale respektuji ho jako demokraticky zvolenou hlavu státu. Ale tato vaše slova bych nepoužil ani proti vám, přesto, že jste nevychovanec. Zapolemizujte ještě, ukažte se více!

   Smazat
  2. VB uz 30 let neexituje Rovnez pavlacove duvernice a udavaci se oz pred 29 lety prevlekli do jine role .Dnes zde jsou nahradnici jako Česka televize,Jakub Janda,Kroupa,Svazacky z Čro a mnoho dalsich.Co tady pred 29 lety nebylo,to byli polofasisti s sibenicemi.Proste lumpenproletariat druhe republiky.

   Smazat
  3. Aby jsi do te hliny neprdel pred nim ..prdolo

   Smazat
 6. Ten Petříček je největší magor ve vládě za hodně dlouhou dobu.

  OdpovědětSmazat
 7. Přesně tak debílci z kavárny co jsi hrají na elitu a jejich šílená vize světa.

  OdpovědětSmazat
 8. Já tedy nevím, zda jsou pražáci zpovykaní, ale vím, ž jsou snadno zkorumpovatelní grošíkem z kapsy kapitálu, aby šli hulákat do ulic. Vím, že pražský dav i pražská kavárna jsou na tom sice platově lépe, než pracující zbylých 9/10, ale přesto nepohrdnou úplatkem za "dobývání se do Václaváku, Staromák" a taktéž za soptění jednou proti Masarykovi, Čapkovi, Benešovi, jindy se zase producírují v boji proti kapitalismu a za socialismus, nebo obráceně, kdo prostě platí, ten jede. Nyní je na tapetě likvidace zbytků demokracie, nejen její politické, ale především ekonomické a sociální stránky - a tak pražáci fachčí jako o závod, aby kapitalistické totalitě pomohli aspoň do bot! Jen mne štve ten Žižka, že na tu svoloč tak poklidně shlíží z Vítkova. Národ bude muset povolat blanické rytíře, aby si nemusel dál nechat kálet na svou hlavu pro chtivost pražáků, kteří pro pár drobných prodávají s úsměvem svoji rodinu do otroctví kapitálu.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší srací kapky na
   trrhu.
   Vyrábí a disrtibuje fa. RADOSTA se re o.

   Smazat
  2. Proboha, co to je za blbost? Co je to tady to Radosta? Já myslel, že estébáci už nemají sílu rozvracet kapitalistickou společnost. Tohle je tak neuvěřitelně okaté. Takové to, já ne to oni. Radosto, kde jsi byl registrován? Takovéto informace nemá normální člověk.Jednoduše, komunistický provokatér. Ale tohle už není účinné spíš trapné...

   Smazat
  3. 15:56 To ty si zesranej putleroffskejma hovnama i bez laxativ od toho škaredýho mozolu, kterej ti místo hlavy vyrašil z rachitickýho trupiska až k děravým fuseklím na smrdutých haxnách čouhajících z laciných východoněmeckých polobotek, cos zdědil po svým udavačkým fotroj, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Smazat
 10. Radosto, dnes jsem ti zcela podlehl, jen si rozmysli zda jsi myslel vážně...co udělali naší ďědečkove po r.1945... Možná se ti vloudila chybička. Po konfrontaci s tatínkem, neb ďědeček je v nebi,jsme došli k závěru že šlo o r.48, pokus o pravdu, snad udělá pseudosradnu stravitelnější. Za sebe ti prozradím,že se ani nezasměji při četbě tvých děl i když dědeček by rozkulačen a násilně přestěhován do pohraničí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:15 "...TOTÉŽ, co s takovými udělali naši soudruzi otcové a dědové po r. 1945." - po r. 1945
   se děly události jinak! Máte mezery ve vědomostech i v charakteru, to svou upocenou vtipností nezamaskujete! Škvorecký ve ZBABĚLCÍCH Vás a Vaši morálku vykreslil přesně. Dokud celěho Škvoreckého nepřečtete, tak nic nepište!

   Smazat
 11. Někteří přispěvovatelé rovnou do fronty na diagnózu.

  OdpovědětSmazat
 12. Jsem pro dobré vztahy s Izraelem a jsem proto, abychom dělali politiku, která přivede Izrael od expanzionismu k dané, i tak velkorysé realitě. Jsem proto, aby Izrael zaujal hranice, které mu byly určeny za utrpěné křivdy, způsobené evropským, ale především německým nacismem za 2. světové války. Že odškodnění bylo učiněno ne na úkor škůdců, ale Palestinců by mělo vést k tomu, že Evropa bude kompenzovat takto Palestincům způsobené křivdy a zločiny.
  Stěhování vyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma je přilévání benzinu do ohně a proč bychom my měli být pyromany a ne spíše hasiči?! Jerusalém je město stejně křesťanské, jako muslimské, jako židovské. Prostě nemám rád politiku schválností a už vůbec ne rozdělávání ohně na víku barelu s benzinem!

  OdpovědětSmazat
 13. Ad fronta na dg. To byste se divil, jaký cenný studijní materiál na těchto stránkách díky některým přispěvatelům vzniká pro obor psychiatrie. Že to studují souběžně i cenzoři, to má ale jiný účel - to je pro účtování kuciakováním.

  OdpovědětSmazat
 14. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 25. listopadu 13:15.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 15. Slušní soudruzi a soukmenovci Pražákům rozbijí držku, normálně, slušně!

  Náš národní Vůdce Miloš má doslova LENINSKOU pravdu: Pražáci jsou nepřizpůsobivá menšina.
  A co my roduvěrní Češi a Rusové děláme s nepřizpůsobivými menšinami?
  No přece je ODSOUVÁME, tradičně slovansky humánně: Odsouváme je z naší země, nebo rovnou pod naši zeminu.

  Prostě: Po osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace uděláme s
  • Pražáky
  • buržousty
  • kulaky
  • továrníky
  • kavárníky
  • intelektuály
  • študenty
  • křesťany
  • sionisty
  • a jinými podobnými
  PŘESNĚ TOTÉŽ, co s takovými udělali naši soudruzi otcové a dědové po r. 1945.

  A budeme mít opět klid na práci, na budování reálného socialismu-babišismu-putinismu.

  Jen maličkost: Všichni víme, že náš (budoucí) národní Vůdce Miloš mezi zrádnými študenty na Národní NEBYL, tehdy na samém počátku pravicově-havlistického puče, placeného USA a Izraelem.
  Takže, tvrdí-li náš národní Vůdce Miloš, že tam tehdy byl, tak tam mohl být JEDINĚ NA SPRÁVNÉ – NAŠÍ – STRANĚ.

  Ano, náš (budoucí) národní Vůdce Miloš tam tehdy stál jako skála, vedle ostatních příslušníků a spolupracovníků naší hrdinné Státní bezpečnosti, bok po boku s uniformovanými příslušníky SNB, se soudruhem poslancem Zdeňkem „Mlátičkou“ Ondráčkem.
  A mlátil ty pražské študenty a intelektuály po těch jejich rozšklebených protisocialistických, protislovanských tlamách!
  Mlátil je jak se sluší a patří na budoucího národního Vůdce!
  Mlátil je slovansky humánně, jako naši starší ruští bratři (+ naši čínští soudruzi) dnes mlátí ty „svoje“ protisocialistické, protistátní živly!!!

  „Díky Ti! Díky Ti, Vůdče náš statečný,
  za Tvoji odvahu, rozum a sílu!
  Ty jsi náš kapitán - oni jsou zbyteční!
  Přidal jsi blankytu do křídel míru.“

  (Na motivy s.s. J. Laufera složil P. R.)

  Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.