Reklama

středa 28. listopadu 2018

Prezident Zeman se mýlí, nepřítelem není terorismus

Ladislav Jakl
28.11. 2018   institut V.K.
Naším největším nepřítelem je jízda. Ano, bylo to jezdectvo, které rozhodlo množství bitev v náš neprospěch.

Podceňovat ale nelze ani nebezpečí válečného loďstva, protože v dnešním propojeném světě si před jeho ničivostí nemůže být jist ani vnitrozemský národ. A co třeba letectvo! Co to už nadělalo zkázy. A dělostřelectvo! Všichni tito nepřátelé se neohlíželi ani na utrpení civilního obyvatelstva, ba často byli civilisté hlavním cílem jejich útoků, například kvůli podlomení naší morálky.

Nelze ale zapomínat ani na sabotáže, atentáty, přepady výsadkových či průzkumných jednotek. To vše je schopno způsobit nám strašlivé ztráty a to také i mezi nevinnými civilisty. Proto musíme proti jezdectvu, loďstvu, letectvu, dělostřelectvu či proti dalším válečným taktikám bojovat, ať se už objeví kdekoli ve světě.

Zdá se vám na těch řádcích něco divného? Tak to je s vámi vše v pořádku. Také si myslíte, že to vše jsou jen nástroje boje v něčích rukou? V rukou onoho případného nepřítele? A nepřítelem že tedy není jezdectvo, ale ten, kdo ho na nás pošle?

Přitom klidně opakovaně slyšíme, že „naším“ největším nepřítelem je mezinárodní terorismus. Copak terorismus je nějakým subjektem? Nositelem zájmu? Vůbec ne. Terorismus je „pouze“ instrument, ničivá zbraň v rukou nepřítele. I prezident Zeman opakovaně u příležitosti státního svátku opakoval tvrzení, že naším největším nepřítelem je mezinárodní terorismus. Nikoli. Nepřítelem je ten, kdo terorismus (ale i jiné nástroje) proti nám používá. Nepřítelem může být pouze nějaká mocnost, stát, organizovaná skupina s konkrétní motivací, stoupenci vůči nám nepřátelské ideologie, čísi vládnoucí rod.

Mluvit o terorismu jakoby personifikovaně a označovat ho za nepřítele je projevem alibismu. A to dvojnásobného. Vyhýbáme se tím totiž zaprvé pojmenování nepřítele skutečného, tedy toho, kdo terorismus (jezdectvo, letectvo, přepady) proti nám používá. A také nám to zadruhé umožňuje vyjet si zastřílet domorodce kamkoli do hor a pouští na druhém konci světa bez definovaného strategického a politického cíle.

36 komentářů :

 1. Pane Jakle, to je jediný správný závěr, plynoucí z logiky věcí. A ten, kdo takto neuvažuje, není hoden označení "moudrý člověk". Mírně řečeno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Jakle já vám nerozumím, když to víte tak nemluvte v jinotajích pojmenuje autory zla sám znáte-li je. Nepoužívejte k tomu slohové cvičení s jinotajným vkazem panu prezidentovi a vám podobným. Budu mluvit jen za sebe, nemám dostupné informace, které možná máte vy a možná i pan prezident. Myslím si,že jde o peníze (suroviny) a z toho plynoucí moc. Cíl se schovává za různé záminky strategické, jak obchodní, politické, vojenské či náboženské. Pak zjistit autory a investory není jednoduché. S vaší inteligencí víte, že se vše se vyvíjí v čase a ne lineárně, zlom přineslo 11.září. Kdy byla nečekaně zasažena velmoc (s dokonalou obranou) skupinkou pár fanatiků. Máte pravdu, vždy je někdo za tím, ale jak vidno smrt Bin Ládina terorizmus neukončila. Terorizmus je, podle mne, dobře organizovaný systém bez centrálního řizení s cílem nepředvídatelným.Jeho aktéři jsou buď zfanatizováni ideologii,čí nájemní vrazi. Zodpovědné autory, lze najít mezi investory, nebo nad nimi. To je úloha pro nejlepší oddělení profesionálů inteligentních služeb všech států. Nedivte se, že pan prezident neukáže prstem na hlavní osoby teroru. Logické je že to neví, podezřívat může kohokoliv, ale označít ne. Navíc si nedělám iluze o našich rozvědkách, dle našeho tisku je zřejmé, že spolupráce civilní a vojenské není ideál. Jinak co se týče našeho prezidenta, v jeho chorobopisu zbabělost nenajdete.

   Smazat
  2. 23:32, zlom nepřišel 11.9.2001, ale ještě předtím, když se zjistilo, co je Putin & comp. zač a Rusko po dvou bankrotech, několika vnitřních válkách a zhroucení vertikály moci nesměřuje tím správným směrem, tedy k mimořádně žádoucímu rozpadu. Země podobná Rusku splňuje všechna kritéria definice nepřítele podle Wolfowitzovy doktríny a Rusko to dokonce vysoce překračuje, protože je jako jediné schopni zasadit Americe tvrdou ránu v případě vojenského konfliktu.

   Protože my jsme součástí západního světa a zde je hlavním garantem Západních hodnot - demokracie, svobody a prosperity - západní kapitál, banky a nadnárodní korporace, především ty americké, jsme také my povinni se s touto doktrínou plně ztotožnit. Stejně tak tomu bylo v 1. i 2. světové válce, kdy naši dědové bojovali a umírali pro Západní hodnoty, neboť jen toto má svoji cenu. A nejen my, nýbrž celá východní Evropa bojovala proti Rusku za Západní hodnoty, ať to bylo za Napoleona, Franz Jozefa nebo Adolfa. A nejinak tomu bude i teď, když nevyhnutelně přijde k dalšímu podobnému konfliktu s Ruskem.

   Čili pravdu má Kalousek, nepřítelem světa, a především Západního, je jednoznačně Rusko, a to už po celá staletí.

   Smazat
  3. A prášek jste vzal? Nebo alespoň Tulamorskou rosičku(Tulamore dew), tu zase bere na deprese ten poslední Vámi jmenovaný. Inu alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství viz znovu důkaz v pánovi Vámi jmenovaném....

   Smazat
  4. 7:52 K takovému závěru může dospět jen duševně chorý člověk.

   Smazat
  5. Jakl má naprostou pravdu,pojmenovat kdo je ten světový terorismus není až tak složité,mohl to klidně říct na plno.V pozadí vždy najdete USA,ať to bylo jedenácté září kdy si USA sami sobě vytvořili záminku k oficielnímu boji proti němu.Nevím jakou roli hraje pán prezident Zeman svojí viditelnou přízní k státu Izrael.Izrael nemá ruce čisté v komplotu jménem terorismus !

   Smazat
  6. Vypadá to, že Zeman jakož i Klaus a jejich poskoci (Duka), včetně některých "chartistů" (slizký Kavan, Hoffman, Tubera a spol.), i rusofilních agentů-externistů (Best), patří do skupiny uměle vytvořené skupiny "disidentů" vypěstovaných předem estébáckou elitou za účelem přechodu od reálného socializmu k oligarchickému komunizmu, a to dlouhodobě. Sám jsem byl StB váben do skupiny pro změnu režimu jako student už v roce 1965 při své zahraniční studijní cestě do Rakouska, kde jsem měl získávat vhodné vlivné demokraty s kontakty v NATO apod. Také výběr jejich podivných zaměstnavatelů (povýtce virtuálních a s podezřelým založením) tomu odpovídá, jakož i celý jejich až nápadně a okatě protirežimní životopis. Už se stačili téměř úplně odkopat, ostatně kdo jsou dnes jejich oddaní voliči včetně KSČM a proč ???
   Nic reálného, vědeckého či jinak hodnotného po nich nezůstalo (leda snad ukradnuté chilské pero nebo šílený nápad na bezvodý kanál Balt - Orient).
   Zakomplexovaný a úskočný agent KGB, huhňavý Hovnoňuch Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných českých postkomunistických oligarchů a spoluagentů robejšků) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám, aby se mezi nimi jeho zakomplexovaný inkludovaný syn lépe ztratil. Viz jakl, hájek, zahradil, weigl, haas, knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (mach, macek, lenert, bartoš či štěpánek). Havlovo "Odcházení" je trefné.
   Buran Gottwald měl svého kolaborantského lžikněze Plojhara a Rudé Právo a Zeman pupkatého agentského antikrista Duku a Prasečí Listy ?
   Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus se svými poskoky Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to těmto agentům stále žerou - jako důchodci akce šmejdů. Oba střídá drzejší, mladší a méně senilní agent Babiš, v budování oligarchického komunizmmu-babišismu?

   Smazat
 2. Ne že bych s autorem nesouhlasil. Ale na tom, že je terorismus největším nepřítelem, se už dohodnul Západ i s Ruskem. Nejspíš i s Izraelem. Češi to nerozbourají, i když je šlechtí zdravý rozum. P.K.

  OdpovědětSmazat
 3. Mezi největší nepřátele českých lidí patří "Institut V.K" a "Havlova knihovna", respektive vyčúránci, kteří z těchto blijností profitují.
  Jefim Fištejn je amostatná kategorie.

  OdpovědětSmazat
 4. Chudák Zeman. Když on tak zoufale musí ! Jak on sám, tak i
  Kalousek ví, že to není od srdce.

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Jakle, když jste to tak pěkně načal, tak to dopovězte. Kdo je tou mocností, která vyrábí, rozsévá a používá teroristy pro dosažení svých zájmů ? Která mocnost prakticky nepřetržitě od 2.světové války vede agrese, boří nepohodlné režimy, udržuje stovky vojenských základen mimo své území, zapřičinila smrt a utrpení miliónů civilistů ? Pojmenujte ty grázly - nebo si tenhle krok už nemůžete vy či institut V.K. dovolit ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tak. Také si říkám, že když Zeman hřímá proti mezinárodnímu terorismu, tak vlastně hřímá proti USA. Jen netuším, jestli vědomě nebo nevědomě.

   Smazat
  2. 20:48 ...a když už je řeč o Afghanistánu, kdo že tam vycvičil a vyzbrojoval někdejší "bojovníky za svobodu a demokracii", kterým dnes říkáme teroristé?

   Smazat
  3. I pan Jakl se nepřekvapivě bojí slova kapitalismus jak čert kříže(ostatně jako před léty "největší dramatik"!!!

   Smazat
 6. Terorismus ?Hahaha.Z lasky k Izraeli uz uplne zblbnul.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, Moše Zeman je dementní sionistický poskok, bohužel a to už od dob, kdy mu to ještě myslelo, takže NEMÁ žádnou polehčující okolnost...

   Smazat
 7. Spojení "mezinárodní terorizmus" má v daném kontextu ještě jiný význam (který se ovšem nesmí říct na plnou pusu): agresivní islámská ideologie. A myšlenka/ideologie sice není nepřítel z masa a kostí, ale je to něco, proti čemu se může bojovat.
  Pokud například zlikvidujete teroristickou skupinu, ale hned se tam narekrutují noví džihádisté, protože to považují za správnou (svatou) věc, tak to není žádná velká výhra...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se říká: nešťourejte do hovna, nebude smrdět. Nechte islamisty, ať si ve svém prostoru žijí po svém, ale nedejte jim žádnou šanci expandovat, nedovolte jim šířit džihád ani právo šaría, nedodávejte jim zbraně a bude klid. Bohužel oni sedí na surovinách, vyrábějí opium atd., a dodávají to ve velkém. A tak ti, kdo se zaklínají bojem proti terorismu, jsou zároveň největšími odběrateli a zároveň živiteli a podněcovateli všeho následného zla. Aby toho nebylo málo, tak zažíváme ještě obludný experiment masové migrace, ředění původního obyvatelstva s cílem rozbití národních států a výroby nového poslušného stáda schopného plnit úkoly, ale neschopného žádného zásadního odporu. Bůh s námi.

   Smazat
 8. Vezměte slova pana Jakla tak, že my mimo politiku si(zatím) můžeme dovolit určit "co se skrývá za teroristy. Lidé ve vysoké politice si to (zatím) dovolit nemohou a je na nás umět rozlišit, kdo je "kovanej" a kdo hraje hru. Na našem umu budou výsledky dalších voleb. Je třeba aktivovat notorické nevoliče osobní agitací.

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Jakl má zřejmě pravdu, ale zdá se mi, že příliš straní pěchotním vojskům.

  OdpovědětSmazat
 10. Nesouhlasim, nejvetsim nepritlem lidstva je TERORISMUS USA, podporovany NATO, EU a CZ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:41 udeřil hřebíček na hlavičku a kdo to neví, tak je taky tak trochu na hlavičku. Zeman, ač je mu vyčítáno že mluví nesmysly, přesně ví co říká, a proč to říká, a má to hlavu a patu, on se nenechá zbytečně napadat hloupými Zemanofoby. Proč taky, počká si až to co si myslí, řekne nějaká světová kapacita a potom ji ocituje. Nemá prostě hlavu jenom na kulicha jako mnoho jeho kritiků.

   Smazat
  2. 22:41 Přesně tak pane souhlas to jsou fakta.

   Smazat
  3. 22:41
   Největším nepřítelem lidí je člověk. U nás se vtlouká od hadráku lidem do hlavy že jsme závistiví, několikrát jsem to slyšel i z úst M. Zemana. Ani závist není tak hrozná, jako pohrdání cizím životem. A to je přesně styl kapitalismu. Oblobování lidí že každý je strůjcem svého štěstí. To je ta neblbější pohádka kterou nás krmí od hadráku.

   Smazat
  4. Po vyhaslých a senilních agentech Klaus CSc. & Zeman CSc. nastupuje záložní lstivý, šimpanzovitý, drzý agent-oligarcha Bureš CStb, podbízející se parazitické, závistivé a neschopné sockovské lůze evidencí tržeb jemu konkurujících samostatných OSVČ a prskáním na konkurenční oligarchy, budováním státně-monopolistického kapitalizmu s následným přechodem k oligarchickému komunizmu.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu Miloše Burana a bačovského agenta Bureše - nástupce Husáka ??? Sám přivandrovalec - štve proti cizincům. Čo bolo, bolo, terazky som oligarchom !!!
   Podobně se střídali u výslechu „zlí“ estébáci s „hodnými“. Řídícím důstojníkem všech tří zůstává Putin. Každý buran ve funkci potřebuje svého vlastního třídního nepřítele – aby ho mohl předhodit sockám namísto žrádla a větší množství podlézavých zamindrákovaných ovčuráčkovských řiťolezů. Klaus i Zeman odhodili své dceřinné, uměle vytvořené partaje jako použitý a nepotřebný kondom (či WC papír) na cestě za Ural. Bureš zatím ještě ne, zatím chystá čistky. Bude vystřídán dalším čobolovským agentem krúpou ? A Zeman dalším Klausovým spoluagentem robejškem ? Na jiné vzory národ prostě nemá.
   Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.

   Smazat
 11. Odpovědět
  Anonymní28. listopadu 2018 22:29
  Mě to přišlo, že je spíš koňák, že mu chybí huláni. P.K.

  OdpovědětSmazat
 12. Terorista je každý kdo má menší produktivitu ve vraždění jak NATO.Pro mě jsou to stateční kluci, kterým se nelíbí co NATO vyvádí v jejich zemích. Teroristi by to byli kdyby Nato nedělalo ve světě bordel.

  OdpovědětSmazat
 13. Hlavním nebezpečím je myšlení. Pokud jedinec podlehne propagandě, což je vlastně jen manipulace davu davem, je nebezpečný sobě, rodině i národu.

  OdpovědětSmazat
 14. Největší nepřátelé jsou chtivost, nenávist a zaslepenost. Jak vlastní, tak cizí. Vlastní chtivosti a zaslepenosti tu máme dost. Chtivost, nenávist a zaslepenost v cizině jsou hojné především v USA, i dalších našich západních partnerech, i v Zemanově Izraeli, příteli nejvěrnějším, stejně jako v Saúdské Arábii, monarchii, která podle našich médií úspěšně rozvíjí toleranci.

  OdpovědětSmazat
 15. Jen cituji: Války jsou terorismem bohatých, terorismus je válkami chudých. Kdy a pro koho byli za 2. světové války partyzáni teroristé a kdy hrdinové? Prosím vás, rozbombardování třeba Drážďan vyrobilo jediným náletem na 150 tisíc mrtvých, převážně skutečně žen a dětí! To nebyl čistý terorismus? Hirošima, Nagasaki, Coventry? Nebo to bylo hrdinství západních letců? V menším to poznalo Brno (20.11.1944), Praha, Pardubice, Plzeň.....
  Terorismus chudých jsme si vyrobili svými dobyvačnými válkami proti slabším národům, to je nad slunce jasnější. S tím jsme si vyrobili i "imigranty".
  Škoda, že politici s návratem kapitalismu do zemí východní Evropy vzdali politiku světového míru a vesele si skotačí v zabíjení občanů jiné pleti, vyznání, přesvědčení.... Kde se nám zatoulala holubice míru a ten vskutku hrdinný odpor intelektuální fronty celého Světa proti válkám? Intelektuálové, umělci, vědci, herci, literáti si dnes hoví ve svém teplíčku zkorumpovaní kapitálem pro podporu jeho agrese proti občanům jiných zemí! Nerozkulačujme Svět, nebudou teroristé, nebudou migranti! Nejen slovy, ale skutky braňme lidská práva, především doma a pak podle potřeby v zahraničí. Nevysmívejme se "rovnosti" občanů za současného krasořečnění o lidských právech. I sociální spravedlnost patří do lidských práv, také právo na práci a odměna za ní!

  OdpovědětSmazat
 16. Ano správně to píše pán Jakl a pojmenovat to konkrétně a srozumitelně je pro pána prezidenta Zemana těžké.Jeho podpora Izraele je zřetelná,ale Izrael má své prsty ve financování ISIS,měl v Sýrií vojenské poradce a kdoví co všechno udělal aby dopomohl k svržení prezidenta Asada.Zamysleme se nad těmito souvislostmi.

  OdpovědětSmazat
 17. Zeman je ovšem osočován na druhé straně proto, že s českým kapitálem směřuje k dobrým ekonomickým vztahům s Ruskemn a Čínou. A jedni nám vykládají, ne z vlastní blbosti, ale z příkazu a za peníze západního kapitálu bludy o agresi Ruska či Číny. Ale proč by se mělo zajímat Rusko o válku s NATO, co by tím získalo, co s tou tříští národů, zájmů, preferencí a zejména nacionalismu při absenci jakéhokoliv přírodního bohatství by dělali? Obráceně, to si lze již dobře představit, že přírodní bohatství Ruska je neskutečným lákadlem pro Západní kapitál a proto pokud nějaká agrese v Evropě bude, tak Západu proti Rusku. Vždyť oligarchové si myslí, že je trestuhodné Rusům to bohatství nechávat, když by se jim tak dobře za pomocí NATO v Rusku kradlo, kradlo a zase kradlo. Tedy pokud bude někdy nějaká agrese v naší části Světa, tak to bude jen agrese NATO. Rusko nemá o války zájem, NATO z dobyvačných válek nevychází, jen velký teror plodí malý teror a migranty! Nyní se straší i Čínou a i to je zastrašování - šíření poplašné zprávy, aby se ospravedlnila agrese USA a vazalů či kompliců proti Číně. Ostatně co mají USA pohledávat v Jihočínském moři? Ropy a plynu by se zachtělo! Vyslovila Čína někdy nároky na Karibské moře?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Číňané, Číňané přicházejí - zpívejme přátelé !!!
   Už vidím zemanovské čecháčky a Středulu, jak úderničí v poklusu jako čínští kuliové pro čínské investory a kopou zemanův bezvodý kanál, až celí sežloutnou a oči se jim sešikmí, jak budou zisky z "rodinného stříbra" putovat do Číny. "...a za hrnec stuchlé rýže poníženě důtky líže, jimiž tisíckrát byl bit ..." (Svatopluk Čech - Písně otroka).
   Buranova vepří hlava (s jitrnicí v rypáku) je nejlepší symbolikou levorukých buráků (burák = buran + č…). Spolehlivě přitahuje mouchy a odpuzuje nejen muslimy. Pomůže jateční pistole vyzbrojené První dámy ?
   Podobně, jako huhňavý křiváček Beneš připravil cestu buranu Gottwaldovi, učinil tak i křivohubý Klaus se svými poskoky Zemanovi. Jsou jenom mnohem sehranější. A blbé socky to těmto agentům stále žerou - jako důchodci akce šmejdů. Oba střídá mladší a méně senilní Babiš, v budování oligarchického komunizmu.
   Zeman je bachratý jako Göring, ješitný jako Hitler a prolhaný jako Göbbels. Naštěstí je jeho lůzovitý, závistivý a švejkovitý pronárod natolik zbabělý a bordelářský, že žádnou válku nevyvolá a bude kolaborovat s každým, kdo přijde, třeba s čobolovským Burešem. Bude řešen globálně spolu s cikány, kteří jsou aspoň důslednější a samostatnější. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ohání se Švédskem, kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku. Ohání se Masarykem, který by mu ruku nepodal.
   Zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, absolvent dívčí střední školy, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho hovniválsky dokutálela na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea bude toho vyžírku vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky a chystá se mu postavit oslavnou pyramidu. (Z kotovic).

   Smazat
 18. Všichni diskutující chodí kolem pravé příčiny jak kolem horké kaše-největším nebezpečím pro lidstvo je KAPITALISMUS!!!

  OdpovědětSmazat
 19. S autorem Jaklem se dá souhlasit.
  Jen mohl pobrat více odvahy a pojmenovat ty, kdo ten "mezinárodní terorismus" přivedli na světlo boží. A kdo jej i dnes v jeho různých obměnách po světě podporují a přiživují živou vodou (petro)dolarů. A také by mohl doplnit, s jakými cíli se tak stalo ...
  Zeman je v tomto ohledu účelově povrchním, jakoby neviděl. Jenže on při jeho intelektu vidí!, takže pro svoji "povrchnost" má asi jiný důvod.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.