Reklama

čtvrtek 8. listopadu 2018

Příběh snad se šťastným koncem - pákistánská křesťanka Asia Bibi už sedí v letadle na cestě ze země.

Jana Maříková
8. 11. 2018
Křesťanka Asia Bibi byla propuštěna z vězení. Hlásí to BBC a zpravodajská agentura AFP. "Moje klientka je v letadle, ale nikdo neví, kam se chystá přistát," prohlásil její obhájce Saif-ul-Malook pro tato dvě média. Před několika dny jsem na Nové Republice zveřejnila článek, ve kterém jsem čtenáře seznámila s causou pákistánské křesťanky Asie Bibi, obviněné a odsouzené k smrti za rouhání, urážku proroka Mohameda, jehož se měla dopustit ve sporu s muslimskými ženami, se kterými pracovala na poli.


Ve středu večer ve 21:25 přinesly největší německé noviny Frankfurter Allgemeine na svém webu zprávu o jejím propuštění v článku " Případ rouhání v Pákistánu - Asia Bibi propuštěna z vězení".

Ve vězení seděla již téměř devět let. Minulou středu pákistánský Nejvyšší soud zrušil rozsudek smrti a přikázal sprostit ženu, jejíž případ vyvolával mezinárodní rozruch, všech obvinění. Následně radikální muslimové protestovali několik dní proti rozhodnutí soudu. Po masivních prostestech a kraválech se pákistánská vláda v pátek 2. listopadu dohodla s islamistickou stranou Tehreek el Labaik - Ti, kteří volají k Bohu - na tom, že proti rozhodnutí soudu bude podáno dovolání a Bibi bude znemožněn odjezd ze země.


Ve středu přišel ale do vězení ve městě Multan, kde byla křesťanka držena, rozkaz k jejímu propuštění. Pro agenturu AFP to uvedl zástupce velitele věznice. Bibin manžel Ashiq Masih požádal Spojené státy americké, Velkou Británii a Kanadu, aby pomohly jeho manželce a rodině uniknout z Pákistánu a poskytnout jim azyl. Několik zemí již uvedlo, že tak učiní,ale přesný seznam dosud není znám. Masih se obává o život celé rodiny. Bibin právník Malook již mezitím uprchl do Nizozemska.

Rouhání neboli blasfémie je v přísně konzervativním islámském Pákistánu vážným proviněním. Zhruba 40 lidí si v současné době odpykává doživotí nebo čeká na popravu, jak tvrdí odhady Výboru pro náboženskou svobodu Spojených států. Znovu a znovu se objevují lynčování po obvinění z rouhání. Bibi, matka pěti dětí, byla odsouzen k smrti v roce 2010 v provincii Punjab a od té doby bojuje o svůj život. Snad má tedy příběh šťastný konec. Ale ti ostatní, kteří neměli to štěstí, že se za ně postavily skupiny bojující za lidská práva či tehdy dokonce i papež Benedikt XVI., ti budou hnít v žalářích dál. Pákistán je i náš spojenec kvůli válce v Afghánistánu. Čím dál víc našich spojenců si libuje ve válečných zločinech a zločinech proti lidskosti, kteréjsou od druhé světové války zakázány mezinárodním právem. Počínaje Tureckem, přes Saúdskou Arábii a zmíněným Pákistánem zdaleka nekonče. Jak potom máme brát vážně povyk kolem "evropských hodnot" a Globálního paktu o migraci, když " Syřani" paní kancléřky Merkelové přicházejí i z těchto zemí? A jen výjimečně jsou to oběti, častěji, jak ukazují causy zejména v Německu, pachatelé.

15 komentářů :

 1. Jo, středověk neskončil, středověk trvá....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestlipak máme záznamy z našeho středověku o takových případech? Snad jen v Losinách "Jindřich František Boblig z Edelstadtu, německy: Heinrich Franz Boblig von Edelstadt", odkudpak to ten vitr fouká? A pak pan Johann Wolfgang Goethe: Západovýchodní díván. Jestlipak nekdo toto dílko četl a nedej Pámbů nad nim přemýšlel. Ostatne stačí nebýt duševně otylý a přecist si, co páni Marx a Engels řekli na adresu slovanského obyvatelstva. Takže je dobrý sledovat souseda a nezapomínat jeho skutky. A trochu si vzít něco z povahy populace ve starém Řecku, kdy těm pánům nedalo spát, že odmocnina ze dvou není racionální číslo. V naší době je každému všechno fuk a když už sám nedělá zvěrstva, tak ani nedokáže pochopit, že je páchá soused.
   Jsme jak kuřata z umělé líhně, bez instinktů, bez zdravého rozumu. Na vaši poznámku třeba jen odpověď, z Werichovy forbíny. To si, ale, někde najdete.

   Smazat
 2. Chyba, paní Maříková. Šťastný konec by byl, kdyby v letadlech, ve vlacích (i nákladních) a v lodních prostorách v protisměru cestovali do islámistánů všichni musulmani z Evropských bílých zemí kromě tradičních Habsburgských Muslimů.

  Na USA táhnou z jihu (podle TASSu) 3 miliony vetřelců, kolik se jich již roztahuje v Evropě a "zakakává" nejenom pařížské ulice, sršíce poloviční "vzdělanosti".. výlučně v Koránu.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto ty blbče napiš jak tvoje strana komunistů dávala VŠEM obyvatelům za komunistů ten Nepodminěný zakladni přijem a kde zmizel.
   Ty dřisty si strč do prdele!

   Smazat
 4. Salvini říkal, že si ji vezme do Itálie. To je borec!!! Slyšela jsem, že i u nás někdo navrhoval, udělit jí azyl. Škoda, že nás Salvini předběhl, mohli jsme tady pomoci. Tady ta si to zaslouží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi by to bylo lepší než padesát sirotků madam Šojdrové, které se snaží za každou cenu schrastit.

   Smazat
  2. 19.58 Zaslouží-li si někdo pomoc tím, že je křesťan, zaslouží si ji od VATIKÁNU... ale nechápu, proč do toho taháte nás, církvemi vykrádané a olupované, převážně ateisty?

   21.39 Když Šojdrová tolik touží mít padesát pastorků, ať emigruje do jejich rodiště, adoptuje je nezrušitelně podle tamních zákonů, příjme jejich neevropské občanství... a ze svého je živí, šatí, léčí, platím ze svého školné.. ALE JENOM ZE SVÉHO! Jako Albánka Matka Tereza žila se svými Indy v Indii - bez peněz od Hodži, ani od Albánie.

   Jinak ať ta zatrolená Šojdrová, jednající jako církev => shrábne prachy, prožere je, odvede do Vatikánu... a na potřebné z odíraných vyhlásí mezi ODRANÝMI SBÍRKU... odečte z vybraného své "náklady" a pak možná něco dá nějakým potřebným... jsou-li ovšem dostatečně farářům-milými.

   Smazat
  3. Protože být křesťan neznamená být katolík, dokonce nemusíte tak úplně věřit v boha a být pokřtěn. Prostě máte lidské cítění, nenávidíte zjevnou nespravedlnost a jste ochoten pomáhat těm, kteří se bez vlastní viny dostali do neštěstí a zároveň lze u nich předpokládat, že vaši pomoc přijmou s vděčností a nebudou ji pokládat za projev nějaké slabosti. Naproti tomu pomáhat těm, kteří vaší pomocí a vámi samotnými pohrdají je víceméně jen zdlouhavý způsob sebevraždy a ta je křesťanům zapovězena.

   Smazat
 5. Čtěte vitači co by vás čekalo kdyby tu vládli slimáci.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Zkuste se rouhat v nám spřáteleném (a prý demokratickém) Izraeli a uvidíte, co s vámi tamější barbarští fanatici provedou - ukamenují vás!

  OdpovědětSmazat
 8. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět oba svoje příspěvky z 8. listopadu, první z 16:09 a druhý z 23:18.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 9. Ti muslimové načichli Západem, snad!

  Jinak toto selhání prostě NELZE vysvětlit: My roduvěrní Češi a Rusové bychom rouhačku hezky pověsili (myslím HEZKY POMALU!) jako např. placenou agentku Západu Horákovou.

  Nebo ještě lépe a radostněji (myslím radostněji PRO NÁS!) bychom ji rozleptali kyselinou, jako maloruskou rouhačku Екатеринy Гандзюк.

  Ale páni muslimové „svou“ rouhačku klidně pustí …
  No, co taky můžeme očekávat od civilizace, která si dokáže postavit do svého čela ŽENŠTINY !!!

  To je jako na DEKADENTNÍM Západě, s jeho příslovečnou degradací přirozeného mužského panství! To bychom my roduvěrní Češi a Rusové - my Západoasiati - NIKDY neudělali, vážně.

  „Kde muslim či křesťan, tam nebezpečno. Kde vědecký ateista, tam LENINSKY bezpečno!“


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 10. Hlavně ať ta běženkyně nepřizpůsobivá neleze k nám!

  Až mně mráz začal jezdit po zádech obří slalom, při té DĚSIVÉ myšlence: Že by mohla ta „slavná“ Asijská Bibina, nějakým divným omylem neoběšená, přilézt k nám do našeho Česka.
  Vážně – už tady máme dost běženců (snad 12 nebo i víc!), a hlavně tady trpíme docela velkou menšinu nepřizpůsobivých křesťanů. Ano, ty křesťanské tmáře u nás doslova TRPÍME, ale už dlouho trpět nebudeme.

  Ano, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace uděláme s onou menšinou křesťanskou totéž, co jsme s nimi udělali po prvním osvobození touž armádou: Prostě je zašlapeme.
  Kněžoury pěkně pošleme poctivě makat (s výjimkou s. Duky a ostatních členů „Pacem in terris“), kláštery, kostely, fary vrátíme proletariátu.

  Tmářskou náboženskou literaturu spálíme, nejlépe na prvomájových vatrách, ať se mládí vydovádí, při přeskakování planoucích církevních spisů.
  A co uděláme s Halíkem, Malým a jinými podobnými, no tak o tom si nechávám zdát v nejlepších snech, snech inspirovaných smělými činy Jana Žižky a F. E. Dzeržinského.

  Prostě: Během jedné, maximálně dvou generací konečně vyřešíme křesťanskou otázku – a bude po ptákách, na věčné časy a nikdy jinak.

  Jinými slovy: Ať si ta Asijská Bibina táhne do Vatikánu či do Brusele, prostě tam, kde panují ODPORNÉ evropské hodnoty.
  My zde v Česku a Rusku máme svoje ZÁPADOASIJSKÉ hodnoty; k evropským pahodnotám máme vztah nesmiřitelně antagonistický.
  Krleš!

  „Kdo věří ve mne, živ bude, dokud nezemře.“ (V. I. Lenin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.