Reklama

sobota 17. listopadu 2018

Proč je se 17.listopadem spojeno zklamání?

František Roček
17. 11. 2018 PrvníZprávy
Bude to již bezmála 30. let a já stále nesnáším žvásty o 17. listopadu jako o líhni demokratické přítomnosti. Přitom na ty dny roku 1989 vzpomínám rád.
Nesnáším oficiální žvásty, protože demokratická současnost připomíná praktiky z doby tzv. reálného socialismu.


Zažil jsem pohnutý rok 1968 jako školák, prožil si i čas dvouleté vojenské služby, a po listopadu 1989 jsem čekal, co bude dál. Konec roku 1989 byl plný očekávání: Zvedala se opona dosud nepoznaného. Za ní měla být rajská zahrada demokracie a obchody přeplněné zbožím. Pro lidi kolem Charty 77 to byl okamžik ne nepodobný Kristovu zmrtvýchvstání. U řady partajních činitelů, ředitelů fabrik, úředníků, a také u veksláků a kriminálníků, to bylo čekání na nové možnosti.

Osobně si vzpomínám na příchod nové doby (převrat) rád, protože jsem poprvé v životě začátkem roku 1990 začal psát do novin, zakrátko se z toho stala má nová profese. Pro mne byl převrat v listopadu 1989 požehnáním. Nikdo nemůže říci, že můj kritický pohled na EU a NATO je pohledem staré zapšklé struktury…

Čas vystřízlivění
Dnes, zhruba 30 let od převratu, optimismus 1. poloviny 90. let vyvanul. V referendu jsem hlasoval proti vstupu České republiky do EU, protože jsem netušil, že politická banda, která nás vede, nebude schopna se ubránit machinacím, které z nás udělají v rámci EU jenom naivní vazaly. Dnes se to, (nejenom) v souvislosti s dlouhodobou migrační krizí, potvrzuje.

Nebyl jsem ale proti vstupu ČR do NATO. Považoval jsem alianci za bezpečnostní prevenci: Ne přímo vůči Rusku, ale celkově proti nejasným vlivům, které začaly ze všech stran na Evropu doléhat.

V roce 1998 jsem v armádním odborném časopisu Vojenské rozhledy varoval, že nějaké mírové operace jsou jenom politickým nesmyslem. Je potřeba opět intenzivně zbrojit, protože oblast Evropy kolem roku 2015 zasáhne bezpečnostní krize.

Stalo se: Nejpozději v roce 2003 se začal stupňovat politický chaos (USA v tom hrály prim) a v roce 2015 naplno propukla migrační invaze a vzestup islamistické politické agrese směřující na Balkán a celkově na jih a západ Evropy.

Pocit sílící beznaděje

Zhruba od roku 1997 jsem měl pocit, že EU je pro budoucnost ztracena, protože ji řídí idioti, podobně jako za dob hlubokého socialismu. Nejedná se o jejich ideologii, ale jenom o to, že tehdy i dnes jde o idioty – mentální nuly.

Je rok 2018, a co jsem v roce 1997 tušil, před čím jsem v roce 1998 varoval, to v roce 2018 představuje naprostou jistotu.

Proto mnoha lidem, kterým bylo v roce 1990 třicet let a více, a nastoupili do tramvaje jedoucí do ráje západní demokracie, přítomnost v čase kolem 60. let věku poněkud zhořkla.

Já jsem se s tím snažil vyrovnat popisem dnešních zdrojů a způsobů násilného a podvodného chování na severu Čech ve dvou knihách „Severozápadní jatka“ č.1 a č.2, a z mezinárodního hlediska analýzou současné mocenské situace v knize „Bombardovat nemocnice je normální“, kterou jsem péčí ústeckého nakladatelství AOS Publishing poslal do knihkupectví v roce 2017.

Vzpomínka na generály


Zažil jsem socialistickou armádu, socialistické důstojníky a generály a hejno socialistických politiků. Byl jsem překvapen, když koncem 90. let začala mluva politiků, důstojníků a generálů demokratické Armády České republiky nebezpečně připomínat politickou hantýrku doby socialismu. Kdysi za socialismu byl nepřítelem Západ, dnes je to Rusko.

Vrátil jsme se s nechtěně do mladých let. Opět politici a vojáci žvaní podobné nesmysly jako kdysi. Jejich žargon je velmi podobný, mluví univerzální politickou techničtinou.

Proti období socialismu jsou dnešní důstojníci o jednu až dvě generace mladší, ale chovají se obdobně jako v době reálného socialismu… Poslušně naslouchají momentálním politickým trendům padajícím shora. Proto politici a vojáci kdykoliv vysloví kdejakou nesmyslnou ptákovinu, a tváří se vážně, protože, to odpovídá trendu okamžiku.

Za socialismu jsem zažil, že důstojníci a generálové něco říkali oficiálně, ale něco jiného si mysleli. Vzpomínám si na okamžiky, když se politruk zašíval při velkém nástupu příslušníků pluku v jaroměřických kasárnách – zmizel za dveřmi ošetřovny. Když čekal na ukončení nástupu pluku ve stínu ošetřovny, v té chvíli se mnou nehovořil mezi čtyřma očima politruk, ale normální člověk se svými vlastními názory. Shodli jsme se i na tom, že v Chartě 77, která byla právě na přetřesu, není napsáno nic nerozumného.

Co by dělali, kdyby došlo k propuknutí války? Zeptal jsem se na to řady důstojníků jen tak mezi řečí (v sedmdesátých letech). Shodně si povzdechli, že by se asi zastřelili. Tlak politického vedení v čase míru na armádu byl tak nesnesitelný, že by nechtěli zažít, co by se dělo při přechodu na válečný stav uprostřed vůně jaderného ohrožení.

Proto, ať říkají dnešní oficiální politici, politologové, důstojníci a generálové do médií cokoliv při obhajobě znovu rozpoutané studené války, již jsem to zažil v předchozím politickém režimu, říkají žvásty.

Ze zkušenosti vím, že co si lidé v uniformách skutečně myslí, nemusí být tím, co oficiálně říkají.

Proto se jim nepošklebuji za jejich studenoválečnické kecy. Kdo ví jak hluboké je jejich skutečné utajované pohrdání politiky a vojenskými koncepcemi NATO, kvůli oživování válečnické hysterie. Podobně jako v socialistické armádě, i dnes v rámci NATO, je vnímána studená válka především jako kšeft, skluzavka směřující k politickým a ekonomickým korytům.


- - -


53 komentářů :

 1. Opili nas rohlikem....Mrtvy student Smid (alias agent Zivcak) je jasnou ukazkou toho,co byli zac....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak? Rád bys totalitu, diktaturu jedné strany dodnes, viď, bolševiku.

   Smazat
  2. 12:58Troubo...mame ji porad jen se vymenili protagoniste...a ze to vypada,ze stran mame sto je jen kosmeticka uprava

   Smazat
  3. 12.58 teď tu máme vládu kartelu politických stran, národní fronta hadr a dirigují to média,nálepku vynechávám

   Smazat
  4. Proč je s tímto svátkem spojeno zklamání ? Protože už většině došlo o co tu ve skutečnosti šlo, o nové trhy, odbytiště sajrajtu,kolonie a montovny. O tom se ovšem na tehdejších náměstích nemluvilo.

   Smazat
  5. 13:02 a 13:09

   Většina národa si to nemyslí. A vy ve skutečnosti taky ne. Jen jste nasraní, že nevítězí vaši favoriti.

   Smazat
  6. 13;19 Tak to jste uplne mimo."Vysledky" jsou videt,takze nasranost je celkem logicka.Tezko nekdo chtel,abychom byli po celkovem vyprodeji zadluzeny stat

   Smazat
  7. 13:19 A ta většina, co si to nemyslí, bydlí zhusta na západ od nás, raduje se z toho, jak nám pomohla k tomu, že už nejsme rozvinutí, ale jenom rozvojoví, a že kromě zvyšujících se dluhů, už skoro nic nevlastníme.

   Smazat
  8. 13:34

   Jak je teda možné, že ve volbách drtivě nevítězí komunisti? Jak je možné že v senátních volbách soudruh David zcela propadl?
   Mimo je tu někdo jiný.

   Smazat
  9. 13;38 a nechcete mi rici k cemu by to bylo?Nejak by to zvratili?To tezko,takze zmeny jsou pomale

   Smazat
  10. Korunu lhaní nasadil ve svých projevech na Václaváku Václav Havel. Lež je základní idea Českého státu, protože na lži tento režim vznikl. Lidem jako 13:38 to ještě nedošlo.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. 16:50 Koukam,ze cim myslenkove prostsi tim delsi text.Tyhle blaboly si prosim priste odpustte

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. 17:24Hm...Ja bych vazne neukazovala,jak velky jsem omezenec.Ale kdyz z toho mate nejaky dobry pocit

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  16. 17:31 proste omezenec...

   Smazat
  17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  18. 17;39 Co si najit treba zenskou nebo pritele,ktereho bude vas "zivotni pribeh" zajimat? Tahle se cizi lide musi bat,ze se nam tu rozbrecite

   Smazat
  19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  20. Ale vykecal a vyžvanil se tady co? Zmrd jeden praštěnej, hajzl zakomplexovanej, malý hovno ve vysoký trávě jímž vždycky byl a jímž zůstal - co? Ta blažená svoboda slova mu konečně umožnila, aby mohl veřejně urážet a nadávat, aby se mohl zbavit přetlaku žluči, protože už na jeho mizerným a zbytečným životě nejde změnit nic. To přece musí někdo odsrat - ne? Alespoň ostatní diskutující ať si počtou ty přiblblý a sprostý sračky, když už jsou diskuze možné - co ty kreténe praštěnej! Ale nebuď smutnej, jistěže můžeš svůj život ubohý, trapný a zbytečný nuly změnit, dokonce povýšit - hoď si mašli! Co taky s duševním mrzákem. Stejně svůj život nezmění a nepřestane otravovat ostatní - tak co s ním? Papírovej spacák už čeká zmetku, a neboj, on už tě snad někdo někam zahrabe.

   Smazat
  21. 19:09 Tady slo spis o to,aby si uvedomil,co znamena diskuze.....Tohle si muze psat na blog.To bych se mozna i zasmala,ale takhle je to fakt omezenost

   Smazat
  22. Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu Miloše Burana a bačovského agenta Bureše - nástupce Husáka ??? Sám přivandrovalec - štve proti cizincům. Čo bolo, bolo, terazky som oligarchom !!!
   Podobně se střídali u výslechu „zlí“ estébáci s „hodnými“. Řídícím důstojníkem všech tří zůstává Putin. Každý buran ve funkci potřebuje svého vlastního třídního nepřítele – aby ho mohl předhodit sockám namísto žrádla a větší množství podlézavých zamindrákovaných ovčuráčkovských řiťolezů. Klaus i Zeman odhodili své dceřinné, uměle vytvořené partaje jako použitý a nepotřebný kondom (či WC papír) na cestě za Ural. Bureš zatím ještě ne, zatím chystá čistky. Bude vystřídán dalším čobolovským agentem krúpou ? A Zeman dalším Klausovým spoluagentem robejškem ? Na jiné vzory národ prostě nemá.
   Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
  23. 19:09 Áááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Normální a slušní? To jako ti Putinovi agenti, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do ráje Chujlostánu?-:)))

   Smazat
  24. 19:23 To není nic pro zasmání - tedy rozhodně ne pro ansámbl podlidí tvořených místními čechomužiky, kteří by za mé vlády byli stejně určeni pro použití coby biopalivo, jako to s nima dělával on, můj vzor! - https://78.media.tumblr.com/41e3271711cdbc5d234267674bac9d60/tumblr_nrdvakUyoQ1sqztn9o1_500.png

   Smazat
 2. Ne. Dnes je to všechno mnohem horší. V padesátých letech štvala podplacená media lidi také, a například nepřímo zavinila popravu Milady Horákové a dalších. Jak mohl soud konat, když statisíce zmanipulovaných lidí ječelo "smrt zrádcům" a v podnicích se podepisovaly petice? Dnes o tom nikdo mluvit nechce, a mediální kurvy těmto popravených vzdávají hold, protože se to dnes hodí, ale ničí zas jiné lidi, a kdyby byly tresty smrti, popravovalo by se znovu. Dnešní mediální "průmysl" je horší svinstvo než samotná politika, a jako kurva za peníze splní zákazníkovi jakoukoliv perverzi, novinářská kurva se chová stejně. Perverzní chování, perverzní způsoby, perverzní články. Štvanice na lidi - a co jich už bylo. Například štvaní Ivety Bartošové, nebo proti Vítkovi Bártovi, to bylo něco ef ef. A další a další. A co lid? Ten se ukazuje jako chátra, zakomplexovaná, lačnící po krvi. Co věděli "lidi" před týdnem o synovi pana Babiše? Lautr fraj hovno! Dnes je každej nesmírně informovanej, plno těch, kteří diskutují, píší jakoby všechno znali od A až do Zet - a nenávist, zloba, závist, hnus, - to všechno zas vytlačuje ven obvyklý lidský páchnoucí hnis jak z boláku. Kde se tohle v lidech bere? Vždyť to, co tady zase zprostředkovala media, v slušném člověku musí vzbudit jen nechuť a zhnusení, a tomu, kdo je takto svinsky ničen, by měli všichni naopak vyslovit plnou podporu, protože svinstvo se zkrátka nedělá. Víte kolik už teď vydělaly mediální kurvy, které řídí to odporné zlo, se jménem Seznam.cz?? Stoka jménem Novinky.cz už na stejné tema vyplodila desítky článků, jen mění slovosled a zpřeházejí odstavce, a píší desítky stále stejných, dehonestujících sraček. A výsledek? Tisíce a tisíce diskuzí - taky pořád to samé. Proč to svinstvo lidi nedokážou ignorovat? Tyto mediální kurvy vydělávají na lidských tragediích, úmrtích,a dalších smutných věcech ročně desítky milionů - jen díky občanům. Pak se nedivme, že svinských novinářů přibývá, a mediální "průmysl" bobtná. Je to nejen stejné jako v létech padesátých, kdy media honila nejen politicky nepohodlné lidi, ale pořádaly se štvanice i na umělce, herce, vědce, sedláky, statkáře, továrníky.... ale dnes je to mnohem odpornější. Za náš nejspíš bohem prokletý národ plný lidí bez občanské hrdosti, se stydím. Stydím se za to, co lidi předvádějí. O létech okupace a potom, samozřejmě nemám přímé poznatky, ale dnes věřím všemu, co slyším o české povaze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Cechy bych to nehazela.Je to "dovozovy" mor....Mne spis vadi,ze musime kopirovat kazdou ptakovinu misto toho,abychom byli svi

   Smazat
  2. Ale ano.Nedelejte si iluze.Za banany poslapou i sousedovu babicku.Mozna i tu svou.Nenavist a xenofobie tu buji o 106.Nelžeme si do kapsy.

   Smazat
  3. Je třeba mít neustále na paměti, že český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).
   Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU Klaus a jeho poskoci. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Řešením je celková změna paradigmatu politiky na celém světě (viz závěr).
   Zakomplexovaný, mstivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje (po vzoru Klause) svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, (která si ho hovniválsky dovalila na hrad), jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural a záměrně provokuje islamisty k okupaci Evropy v zájmu Ruska a Izraele. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea ho bude vyhazovat stejná nesvéprávná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky. Ohání se Švédskem, (kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku).

   Smazat
 3. 12.58 to je čtení pro vás!

  Na dobrých pracujících lidech je, aby si ....

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ukradene-vyroci-Lidi-nebudte-uzitecnymi-idioty-Expert-na-geopolitiku-ukazuje-co-stoji-za-dnesnimi-protesty-proti-vlade-559711

  OdpovědětSmazat
 4. 13.12 ono je to asi takhle....

  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/46309283_734070103624002_5520803528383135744_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=841f59f515a43f41429c07e9b84a397c&oe=5C7C1067

  OdpovědětSmazat
 5. A víte, co mně na tom všem zaráží nejvíc? Takzvaní "občané". Myslím si, že celé to slavné Čapí hnízdo, a občanství Babiše juniora a další blákoty bychom mohli mít s přehledem na háku - no a co je nám do toho? Žvatlali bychom o tom, a řvali bychom na náměstí, kdybychom jeden každý pobírali devadesát tisíc měsíčně jako minimálně pobírá všechna ta naše politická chátra napříč celým spektrem prolhaných a protřelých šmejdů? Sotva! Určitě je to fuk všem, kteří jsou takto upláceni. Všem, kteří si rochní v nakradeným majetku, všem, kteří se všelijakými podvody došmejdili do různých pozic a dobře placených postů. Proč nejdeme řvát a řičet do ulic se šibenicemi v ruce, a transparenty o tom, že na nemocné děti se vybírá, další děti nemají ve školách na obědy, lidé bez domova umrzají každoročně bez pomoci na ulicích - a politická chátra bere statisíce? Že ze společného rozpočtu bere jeden každý z nich měsíčně tolik, za kolik musí důchodce, i když celý život dřel, ŽÍT CELÝ ROK? Různí lidé, proti kterým media začnou štvát, nám vždycky hned vadí, a začnem organizovaně řvát v ulicích - ale kdo tam řve? Ti, kteří to účelově organizují, a potom ti, kteří vědí hovno co je to žít za minimálku, dřít dvanáctky denně a nestačí to ani na bydlení, ti blbečkové, kteří o současném životě dospěláků vědí hovno. Ti, kteří možná nikdy nebudou mít na byt, a nebudou mít ani důchod. Znovu se ptám, proč to, co můžeme mít na háku, nás dokáže vyprovokovat k různým pouličním zhovadilostem, ale abychom donutili politickou verbež zredukovat jejich platy na průměr .....?? Proč ne??? Jsou to snad nadlidi? Hovno jsou to nadlidi. A myslíte si, že by novinářská a další havěť organizovala mumraj v ulicích za minimálku? Že by novinářské kurvy z Novinek například psaly své štvavé a mnohdy směšné sračky bezúplatně - jen z lásky ke čtenářům, nebo za minimálku? Prostě - občané jsou směšná, hloupá, ubohá, zmanipulovaná chátra, ochotná ke všemu, jen ne zajistit si rovnost a spravedlnost. Nebo si fakt myslíte, že když oni berou sto tisíc měsíčně a vy patnáct - že je to spravedlivé? Ach bože....ale řvát kvůli Babišovi....

  OdpovědětSmazat
 6. Na tomto serveru se schazi nevzdelani frustrati, kteri za sve zivotni neuspechy obvinuji svoje okoli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jezis.Tak takhle mluvi nevzdelany frustrant....Ten vzdelany a hlavne premyslivy by toho ze sebe umel vyplodit vic:-)

   Smazat
  2. 14.29 najdi si diakritiku inteligente,nebo požádej ošetřující personál

   Smazat
  3. 14:29 nevzdělaní a neúspěšní frustráti nejsou schopní pochopit články, které jsou tu k nalezení. Dokonce nejsou schopni reagovat tak, jak je ke čtení v jisté části diskuze. Pokud se domníváte, že kupříkladu já patřím k neúspěšným, pochlubte se. Rád se přiznám, pokud budu pod vaši úroveň.

   Smazat
 7. Odstranění kytice prezidenta z Národní třídy je i odstranění mojí kytice, protože můj prezident Zeman tu kytici dal za celý národ, jako prezident celého národa. Samozvanci za demokracii ať nás nepoučují co je demokracie. Porušování piety, není demokracie!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porušení piety je právě demokracie, protože demokracie je svinstvo.

   Smazat
 8. Ja sem spokojen s režimem po 89 delám pro neziskovku a nemusím pracovat jak dělnícka lúza protože sem ve správnim proudu.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Patrně budete jednou z obětí současného vzdělávacího systému, který bohužel již drahný čas plodí převážně idioty. Ale nic si z toho nedělejte, zkuste si občas něco přečíst, pokud jste se tedy dopracoval alespoň ke schopnosti chápat psaný text. Až se dovzděláte, pochopíte, že svět je mnohem složitější, než jste si představoval. Do té doby pá pá.

   Smazat
  2. Ať žije slepičí rozum pěstovanej v neziskovkách pro výstrahu i poučení budoucím generacím.

   Smazat
 10. Zklamán může být ten, kdo očekával něco jiného. Pokud mu očekávání vydrželo ještě do poloviny 90let, nebo snad dokonce dodnes, pak mu není pomoci.
  Tento režim je antičeský, zločinný a zavrženíhodný. Stát zde není pro občany, nejsme suverénní zemí, z lidí se staly lidské zdroje, jejichž hodnota se vyčísluje výhradně schopností generovat zisk vlastníkům kapitálu.
  Pokud s tímto někdo pojí nějaká očekávání, je to jeho problém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:03 Naprostý souhlas

   Smazat
  2. Toto je napsáno nepateticky a velice dobře. Viděl bych to jako dobré zakončení diskuze o mediální trapárně, která se zase snažila rozpoutat cosi, co se tak úplně nepovedlo, a nesplnilo to očekávání - naopak - celou řadu občanů to posílilo v jejich normálním a obyčejném nepatetickém občanském odporu proti hnusu, který nemá s požadavkem na normální a slušnou politiku nic společného. Bylo už zde dost špatného za těch třicet let, ovšem teď je to něco ef ef - doslova se brodíme ve sračkách. A jak říká klasik "vše, co začíná jiskrou, končí popelem" tak bacha!

   Smazat
 11. toto sa vinie celým bývalým Východom - nasratosť na politikov, sme skutočne veľmi, veľmi blízko toho, že sa začneme pre názor zabíjať, a zvlášť sme nasraní na tých, čo nám svoje názory predkladajú ako naše ....

  OdpovědětSmazat
 12. Já nejsem zklamán, za posledních 30 let se mám opravdu dobře, do 89 jsem byl zklamán.A mužete psát blábolu kolik chcete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pitomec se má dobře mezi pitomci, tak jdi demonstrovat a diskutovat se sobě rovnými.
   Do roku 1989 si musel být zákonitě zklamán, protože ten režim o pitomce neměl zájem a jako s pitomci s vámi také zacházel.
   V dnešní době se vy pitomci prohlašujete za elitu a proto všechno spěje do sra*ek.

   Smazat
  2. Kdybych aspoň občas nenarazil na člověka, který je s vývojem po plyši spokojen, říkal bych si, že ta nasranost je snad jen nějaká póza tohoto národa.

   Smazat
  3. 21:10 chápu vás tak, že taková ta obyčejná práce na něčem užitečném vám dost nevynášela, zatímco dnes jste chytil nebo si pořídil sice neužitečný jestli ne škodlivý, ale bezpracný kejkl. Takových vás je. A přibýváte, že?

   Smazat
  4. 21:10 To já si taky užil svobody, ale co to má společnýho se slibovaou kontrou!?!? Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tomu s těma Židma jsem sice tenkrát nerozuměl (až mnohem později jsem v kanapi našel i Proces se Slánským a spol.), páč krom pár intelektuálů co komouše milovali jako osinu v zadku jsem žádné neznal, ale i tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 13. Zklamani to je; po tom, co mne z Vaclava udelali statni svatek, udelali ho i z mych narozenin. Tenhle mne ale stve, bylo by nam o hodne lepe, kdyby 17.11.89 probehl uplne jinak. Zase bych mel hezke narozeniny, tyhle mi je kazdy rok kazi DEMOKRATICKY REZIM. Socialistickemu se to nepodarilo.

  OdpovědětSmazat
 14. Celý ten humbuk je schýza a je mi u zádele.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.