Reklama

úterý 13. listopadu 2018

Proč se Kyjev tolik bojí voleb na Donbasu. Světový a historický význam současných voleb na Donbasu


Alexandr Chalděj
13. 11. 2018      regnum
Bez ohledu na to, jak budou ukrajinské sdělovací prostředky mluvit o problémech účasti ve volbách na Donbasu, proběhnou za jakéhokoliv počasí a jejich hlavním výsledkem bude návrh na ustavení části Donbasu odděleně od Ukrajiny. Se všemi výkřiky Západu a kyjevské junty o neuznání výsledků voleb nabudou realitu autonomního samosprávného regionu, který má legitimní vládu z pohledu demokratických institucí. A svou autonomii si zachová ve všech kontaktech s Kyjevem a všemi ostatními zprostředkovateli.


Ba co víc, z pozice nezávislosti bude Donbas také nyní vystupovat. A všechny procesy ohledně transformace Ukrajiny na federaci se již po volbách na Donbasu stávají neodvratitelnými. Svět je jednoduše postaven před tuto skutečnost.

Autonomní Donbas bude tak či onak nějaké vztahy s Ukrajinou budovat. Když ne teď, tak v budoucnosti, protože moc nacistů není věčná. Jakákoli forma asociovaných vztahů s Ukrajinou vyžaduje, aby se vycházelo z již existujícího autonomního statusu Donbasu, který si sám volí stupeň soudržnosti s ostatními politickými aktéry, od Ruska po Ukrajinu.

V souvislosti s touto úvahou vlastně nezáleží na tom, kdo je právě teď v čele Donbasu. Osoby se mohou měnit, ale stanovený princip zůstane nezměněn: Donbas je od nynějška autonomní území. A může se asociovat s kýmkoli na jakémkoli základě. Od přidruženého členství ke konfederaci a federaci. A žádnými výkřiky nelze tuto skutečnost nyní změnit - volby proběhly a vůle lidu byla vyřčena. Nejsou žádné důvody to ignorovat. V DLR a LLR bylo odhlasováno za hlavy republik podle vlastních, nikoli podle ukrajinských zákonů. Byla vytvořena nová realita. Jak je známo, nezávislé USA také nebyly založeny podle vůle a legislativy Británie a po dlouhou dobu nebyly uznávány.

Ve skutečnosti Rusko a Donbas prosazují dlouhodobou strategii obnovy postsovětského prostoru bývalého SSSR. V plánu je vybojování celé Ukrajiny. A vícestupňový proces, jehož první částí byly volby hlav DLR a LLR, je nyní politickou nevyhnutelností Ukrajiny, ať už se její nacistické orgány pokoušejí odvrátit uznání volebních výsledků.

Neboť je jasné, že nyní všechny vyjednávací postupy budou vyžadovat přítomnost legitimního vedení LLR a DLR. Stávají se stranou jednání a subjekty politiky. Bez jejich souhlasu nejsou na jejich území možné žádné kroky. A Rusko má nyní s kým podepisovat dohody a smlouvy o pomoci a podpoře. Kdy a jak to udělat, to je otázka volby politicky vhodného okamžiku.

Když se Rusko nachází pod silnou palbou, pro někdo pomalu, ale houževnatě postupuje ke stanovenému cíli. Další krok byl učiněn dnes. Žádné výkřiky a sankce, hrozby a ultimáta to nebyly schopny odvrátit. Politika je umění možného. Na Donbasu Svaz slovanských národů Ruska, Ukrajiny a Běloruska bojuje za svou budoucnost. Problém Ukrajiny a Běloruska je nyní nejdůležitějším problémem zahraniční politiky Ruska. Vytvoření plnohodnotného svazku těchto tří národů je nutnou podmínkou pro budování nějaké zahraniční politiky Ruska vůči celému ostatnímu světu. Je možné s jistotou říci, že Svaz slovanských národů začíná volbami na Donbasu.

Na těchto volbách závisí i korekce kurzu Běloruska, takže je nemožné volby na Donbasu a to, co národ Donbasu dělá v tento den, nadhodnotit. Donbas pokračuje v úniku ke svobodě a stává se předvojem protinacistického odporu. Pokud by se to podařilo Donbasu, proč by se to nepodařilo v Charkově a Oděse? Dněpropetrovsku a Záporoží? Samotná skutečnost, že Donbasu se to podařilo, má obrovský revolucionizující vliv na celou Ukrajinu. Režim v Kyjevě utrpěl další drtivou porážku bez ohledu na to, jak se to bude snažit skrýt za halasnou propagandou, která ale nebudí žádnou důvěru.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Článek byl opublikován 11.11., tedy v den voleb.

23 komentářů :

 1. Politika je umeni mozneho.....nemohli by si to konecne uvedomit vsichni ti valecni stvaci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je to za hloupost? Ukrajina je klíčem k Rusku a jeho zdrojům, jistěže se bude pokračovat a s ještě větší silou. Nutné jsou další sankce, tlak arbitráží a konfiskací, masivní tlak informační a také diverze. Už přišla hrozba ohledně NS2 i NS1. Potrubí je lehce dostupné a zranitelné a majetek v britských a amerických bankách lze zabavit kdekoliv. Leda, že by Rusko přišlo k rozumu a VŠECHNA svoje aktiva předalo Američanům a Britům. Tzn. včetně plynových polí a transportu, nejraději se závazkem, že servírovat to bude stát, státní firma. To samé bude potřeba i v ostatních surovinových oblastech, a ne nějakých směšných 19% pro BP a 20% pro Qatar.

   Smazat
  2. 7:55 Rusko neexistuje. Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  3. 10:19, tapetující kretén.

   Smazat
  4. 14:05 Ano, tvořím a kompiluju si různorodé tapeky. Tobě užgryndanej podlide z lžidvořákovy bandy rudejch zmrdů by nestačilo ani sto putleroffskejch univerzit, abys dokázal sesmolit jedinou podobnou, natož abys věděl kdy kde a jak ji použít!-:)))))

   Smazat
  5. 16.39.chory chlap.maly by u chocholouska obmedziť wifi

   Smazat
  6. 10:19 jen soustavně kopíruje ten svůj blábol, přičemž je přesvědčen, že stvořil něco velmi duchaplného, což si však myslí pouze on, protože každý normální člověk ví (kromě havlokavárníků, kteří jsou postižení obdobně), že se jedná o jedince s poruchou osobnosti, hnaného iracionální patologickou nenávistí vůči Rusku, a současně grafomana, typomana a eklektika v jedné osobě. Doporučil bych mu léčbu.

   Smazat
  7. 20:34 Tohle sem našel to vůbec není moje, co tu žvatláš? Podle mě to psal czeň z vesmírných civilizací, ale jistej si tím úplně nejsem. Ale každopádně po prostudování toho textu mi docvaklo že to je coudenhovnistická idea Panevropy! Páč to souzní s tím co hrabě psal o mongrelech, který budou obývat budoucí Evropu jako šťastná rasa která nahradí ty staré a zdegenerované jako jsou tito nepoužitelní mongslovani:) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
  8. Co se mě týká, naopak nejsem vůbec proti Rusům, těm původním teda, co už de facto jsou dnes na vymření. Původním Rusem totiž byl nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1

   Smazat
  9. Oprava linku! - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Smazat
 2. pokud vůbec zůstane nějaká Ukrajina, pak to bude jen ta severozápadní vymalovánka ... pokud si neukrojí jestě Polsko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polsko si ukrojí, leda ak mu to laskavě dovolí jeho pánové a vlastníci ze zámoří.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 4. zničit ten ukrajinský Chazaristan,já už ho mám u baráku, nic jiného než Ukrajinštinu tu neslyším, bojím se jít večer ven. máme tu velkou ubytovnu plnou Ukrajinců

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mi nejak nekorešponduje s rečami o milých, dobrotivých, pracovitých abstinujúcich ukrajinčanoch, ktoré vedú o nich moji príbuzní zazobaní u Vás v Prahe. Tento ušlachtilý národ ukrajinčanov si po plyšáku mičurinským spôsobom vyšlachtili na svojej predzáhradke Eurosojúza za Šengenským plotom z volakedajších "rusských okupantov". Tu sa tiež nádherne ukazuje výrok ktorý odznel v tomto článku že: politika je umenie všeho možného. A s dobrým brainwashingom v hlavách mojích príbuzných zazobaných Pražákov to ide úplne dokonale. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 5. Volby proběhly a vůle lidu byla vyřčena-tak to má být--LM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem vládnou média, živená ze zámoří, to's zapomněl říct!

   MM

   Smazat
 6. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 13. listopadu 23:43.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 7. Nebojme se voleb na Donbasu a v Karlových Varech!

  Vážně se není čeho bát: Nepřemožitelná Armáda Ruské federace ohlídá bezpečnost volebních místností, FSB a GRU 100% ohlídají kandidáty i voliče.
  Proto volby dopadnou SPRÁVNĚ: Zločinná opozice si ani neškrtne.
  Regionální vlády vzešlé z takto leninsky svobodných voleb splní přání oprávněných voličů: Vyhlásí resp. potvrdí plnou samostatnost.

  Po tomto SVĚTOVĚ HISTORICKÉM okamžiku se Karlovarsko bude nově nazývat Народная Республика Карловы Вары.
  Jako první uznají její svrchovanost a území celistvost Doněcká lidová republika, Luhanská lidová republika, Jižní Osetie, Venezuela, Nauru, Veliké Rusko, a nakonec i právní nástupce České republiky, ČMSSR (Česko-Moravská slovanská socialistická republika).
  O jejím přímém spojení s Velikým Ruskem prostřednictvím širokorozchodné železnice se zatím jen uvažuje.

  Jako první cizí státníci do HPKB zavítají národní Vůdcové ČMSSR, náš Miloš a náš Babiš.
  Ach, chtěl bych tam také zavítat v ten krásný den! Všude bude hrát hudba, všude bude tolik krásných vojáků i lidí …
  V Domě Armády Ruské federace (dříve „hotel Pupp“) vystoupí Alexandrovci, a z kašen poteče pravá ruská becherovka …
  Po pravdě řečeno, nevím, jestli dostanu vízum.
  No, když tak budu tu slávu sledovat jen v naší či ruské tělevizi, že.

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ludwig van Radosta : Sraní na radost.

   Smazat
 8. Hanuman Svatopluka ČECHA měl také něco jako senát... kde se žvanilo a žvanilo, Hanuman vyslechl všechny kecy - a pak dělal stejně, jenom to, co ho napadlo. A to ještě nezaverdl "nezávislý" tisk...

  OdpovědětSmazat
 9. Tak je to správné sebeurčení národů a vůle lidu časem fašouni padnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufejme že už brzy a oba! - https://pp.vk.me/c638823/v638823068/6e6b/-Vnc10oW1Wc.jpg

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.