Reklama

pondělí 26. listopadu 2018

Provokace v Kerčské úžině: příčiny a důsledky

Rostislav Iščenko
26. 11. 2018     ukraina.ru
Když v létě propluly dvě lodě ukrajinského námořnictva přes Kerčskou úžinu, pokusil se Kyjev přesvědčit všechny, že se konal "hrdinský průnik". Je pravda, že se rychle ukázalo, že "hrdinové" v plném souladu s ruskými požadavky a pravidly předem informovali o průchodu, žádali o povolení a lodivodi se celkově chovali mimořádně opatrně. Tehdy se "vítězství" nekonalo. Ale to neznamená, že se myšlenky zřekli. Nyní, v listopadu, přistoupilo ukrajinské námořnictvo k reálnému průniku.


V čem spočívá idea ukrajinských provokací?

Za prvé, Kyjev chce vytvořit precedens volného, bez povolení Ruska, průchodu svých válečných lodí přes Kerčskou úžinu, což by potvrdilo údajně stávající práva Ukrajiny k těmto vodám a současně by to potvrdilo její požadavky na Krym. Vždyť Ukrajina může mít právo na volné plavení v úžině pouze v případě, že Krym patří jí.

Za druhé, Kyjev vede v patrnosti, že Rusko může klást odpor průchodu jeho lodí. Při této verzi je něj žádoucí ozbrojený konflikt. V takovém případě může Ukrajina apelovat na světové společenství a poukazovat na "agresi Ruska", jejíž "nevinnými oběťmi" se staly její lodě a námořníci.

K čemu to Kyjev potřebuje?

Ukrajina potřebuje internacionalizovat konflikt v Azovském moři. Ztrácí náskok, započtý útokem ukrajinských námořních pirátů na rybářskou loď Nord. Současně, navzdory nadějím oficiálního Kyjeva, působí Rusko ryze v souladu s mezinárodním právem. To znamená, že v současné situaci nemají ani USA, ani EU formální důvod do konfliktu zasáhnout. Proto zní všechna jejich tvrzení jako varování před další eskalací? Právě proto Rusko nepotřebuje další eskalaci, potřebuje ji však Ukrajina. Kyjev, který prohrál azovskou krizi, potřebuje mezinárodní intervenci. Střelba, potopené lodě, mrtví námořníci - to je to, co je zapotřebí, aby byl důvod k intervenci. Současné normy mezinárodního práva legalizují zásah libovolné země s cílem zabránit nebo zastavit vojenský konflikt. S trochou krve svých námořníků chce Ukrajina získat výhodnou politickou pozici. Lidi Kyjev už dlouho nelituje.

Za třetí, vzhledem k tomu, že Rusko jako první nepoužije zbraně proti tomu, co Ukrajina s patosem nazývá svým námořnictvem, se Kyjev pokouší obvinit Moskvu z porušování mezinárodního námořního práva.

Konvence o mořském právu ve skutečnosti předpokládá právo průchodu vojenských lodí přes teritoriální vody jiného státu. Říká se tomu "právo průchodu" a k jeho realizaci stačí obyčejné upozornění. Zdálo by se, že Ukrajina má pravdu. Ve skutečnosti však stejná úmluva stanoví právo jakéhokoli státu uzavřít své územní vody, jakoukoli jejich část, dočasně nebo trvale k "volnému průchodu" nebo zavést jiná omezení tohoto režimu. A to je přesně to, co učinilo Rusko v Kerčské úžině, přičemž vycházelo z bezpečnostního hlediska jak ohledně loďstva, tak i Kerčského mostu, který právě ukrajinské oficiální i polooficiální osoby nejednou hrozily zničit. Mimochodem, USA se svého času pokoušely vstoupit do teritoriálních vod SSSR v oblasti Sevastopolu a také zdůvodňovaly své konání "právem volného průchodu". Tehdy případ skončil taranem sovětského strážního plavidla na americkou válečnou loď. Takže již existují precedenty.

V této situaci právě letní průchod ukrajinských lodí přes Kerčskou úžinu v souladu se všemi pravidly oslabuje postavení oficiálního Kyjeva. Ve skutečnosti samotná Ukrajina uznala právo Ruska uvalit omezení na průchod lodí a plavidel přes Kerčskou úžinu, když se v létě podřídila těmto pravidlům. Proto její dnešní hysterie ohledně toho, že od ní bylo znovu požadováno dodržení stejných pravidel, je nepřesvědčivá.

Ale oficiální Kyjev, a konkrétně Porošenko, bez jehož přímého rozkazu by tato provokace neměla šanci být provedena, nepotřebuje zdůvodňovat svou pozici. Potřebuje, aby Rusko jako první použilo zbraně proti jeho námořnictvu. Pouze to dává možnost obrátit se na mezinárodní společenství s žádostí o ochranu před agresí.

Mimochodem, prohlášení Mogheriniové, která přímo vyhrožovala Moskvě sankcemi v případě zhoršení situace v oblasti azovských vod, muselo Porošenkovi dodat sebevědomí. Situace bolestně připomíná srpen 2008 v Jižní Osetii. Tehdy Condoleezza Riceová také naznačovala podporu Saakašviliho režimu v případě války s Ruskem. Mimochodem, nemyslím si, že Američané lhali. Jednoduše "skvělý Gruzínec" nebyl s to dokázat útok Ruska, jehož armáda vstoupila na území Jižní Osetie a zahájila "nucení k míru" den poté, co Gruzínci zahájili vojenské operace proti osetské domobraně a ruským mírovým jednotkám. Zpitomělí úplnou svobodou konání horkokrevní kavkazští hoši tolikrát v přímém vysílání přiznali, že z raketových systémů a hlavňového dělostřelectva ostřelovali obytné čtvrti Cchinvalu a také to, že to byli právě oni, kteří iniciovali bojové akce, že při veškeré snaze Západ nemohl předstírat, že na vině je Rusko.

Dnes nefungují mnohá pravidla a předpisy, které utajeně regulovaly vztahy mezi velmocemi v době studené války. Ale přinejmenším jedno funguje i nadále. Pokud byl vaší armádě zasazen úder a utrpěla ztráty, můžete třeba na prach rozdrtit útočníka, nikdo nebude zasahovat. Protože pokud vám dnes zakážou odpovědět a zítra se dostanou pod úder nějakých dalších "partyzánů" vojáci, lodě a letadla USA, Francie a Velké Británie, také nebudou s to cokoli udělat.

Proto "civilizovaný svět" nezasáhl na straně Gruzie, která zabila ruské mírové síly, do války 8.8.2008. Proto se Turecko, které sestřelilo ruské letadlo, náhle ocitlo hrdě osamoceno. Dokud přes hranice dělostřelectvem ostřelovalo syrská vojska, kolektivní Západ byl připraven podpořit ho proti jakékoli reakci Ruska. Ale vystřelilo na Rusko jako první a Moskva získala právo na jakoukoli odpověď. Další věcí je, že místo toho, aby se Rusko zapojilo do drahé nesmyslné války, bylo s to pomocí ekonomických sankcí a správných diplomatických opatření učinit z Turecka spojence, byť situačního. Západ dal však Ankře jasně najevo, že pokud Rusko bude reagovat vojenskými prostředky, pak NATO na straně Turecka nevystoupí, protože právě ono zaútočilo jako první, takže je nelze považovat za oběť agrese.

Právě to je ta jemná linie, kterou Ukrajina musí ve svých provokacích dodržovat a nikterak ji nemůže překročit. Ona opravdu chce menší ozbrojený konflikt v Azovském nebo Černém moři a je připravena kvůli tomu obětovat jakékoli množstvím svých plavidel, dokonce i celou flotilu. Ale nesmí střílet jako první. Protože pak má Rusko právo na odpověď. A Západ je již navyklý na to, že odpovědi Ruska jsou tak bleskové a neočekávané (asymetrické), že zatímco se připravuje vysílání a sázejí stránky s obviněním Moskvy o nepřiměřeném použití síly, není už koho zachraňovat a musí se vypořádat s novou realitou.

Proto Porošenko, samozřejmě, velmi chce vyprovokovat omezený vojenský konflikt s Ruskem. Potřebuje konflikt jak pro získání mezinárodní podpory, tak pro posílení svého postavení v zemi (pokusy o mobilizaci voličů kolem vrchního velitele "čelícího agresi" nebo, pokud jej stejně nepodpoří, získat důvod ke zrušení voleb). Ale Porošenko je omezen podmínkou nemožnosti formálního útoku ukrajinské armády na armádu nebo objekty Ruské federace. Jedna věc je provokace nebo dokonce teroristický útok, odpovědnost za nějž oficiální Kyjev na sebe nevezme, zcela jiná věc je otevřená ozbrojená agrese proti Rusku.

Nebezpečí těchto her spočívá v tom, že dříve nebo později nervy u některého z ukrajinských vojáků ne pouze mohou povolit, ale určitě povolí a zazní výstřely. Poté Volker, Mogheriniová a ostatní "přátelé Ukrajiny" budou předstírat, že jenom procházeli kolem a Porošenko nestihne ani sníst svou kravatu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. Okrajina co to je je to nesamosprávný rádoby stát. A pokud by dosáhla toho, že může operovat s válečnými loďmi v Kaspickém moři vlastně by tam mohla operovat US Navi.
  Je to hloupé a průhledné. Rusko není jediným z těch kteří mají právo na Kasp. moře a ani ostatní nestojí o intervenci hovad USA!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud vim, tak ohledne Kaspickeho more byla uzavrena smlouva, ze v nem smi operovat jen plavidla statu, ktere maji Kaspicke pobrezi. Nechapu tedy, proc tehdy byly tak podrazdene reakce od USA.
   Nepletete si ta more?

   Smazat
 2. Take velmi pekny a jasny text:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201811268558228-willy-wimmer-usa-evropa-svetova-valka-mocnost-nato-armada/

  OdpovědětSmazat
 3. Tak tak nevěřím že by západ napadl Rusko pro banderovské pošahance.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to zlé, situace houstne. Už to není konflikt Porošenkova Ukrajina proti východoukrajinské, luhansko-doněcké domobraně, ale Porošenkova Ukrajina vers. Rusko, ruská armáda. Zmizelo "sanitární pásmu", které leccos utlumí a kde lze různě reagovat na provokace; teď už je medvěd pošťuchován přímo.
  USA a NATO jde o získání pozic v Černém moři, když Turecko je nejisté a v Afghánistánu se nad cizími základnami smráká. Budou proto nyní na pořadu dne tahanice o mezinárodní smlouvy o průjezdu válečných lodí Bosporem a o charakteru Azovského moře. Rozsah a stupeň zneklidňování Ruska stoupne a ruská vláda přijde o další čas, energii, intelektuální práci, o nervy a o peníze které by jinak mohla věnovat mírovému rozvoji země. Zajímavé bude sledovat Čínu, před níž stojí dějinná etapa mořských konfliktů (s USA) v Jihočínském moři, takže bude z konfliktu u Krymu sbírat zkušenosti a zaujímat postoje využitelné pro ni samu.
  Předhánět se nyní budou rusofobové a rusofilové netušíce, že to v případě ostrého konfliktu odskáčeme všichni. Pánům ze zbrojařských koncernů jsou lidi ukradení, naopak občas pár mrtvých potřebují pro své kšefty, a Rusové nebudou mít pražádný důvod nějak zvlášť citlivě se vyhýbat civilním ztrátám. To ještě lze ve válce poměrně nízké intenzity a tempa, jako v Sýrii, střet USA/NATO s Ruskem ale takový sotva bude. Kromě hloupé loutky Porošenka a křídla fašizoidních ukrajinských fanatiků jsou ještě v talonu pobaltské země. Tam sice není u vlády takové pako jako Porošenko a masáž obyvatelstva by se musela dramaticky zvýšit, navíc je tam silná ruská menšina, ale tam by konflikt byl rozhodně závažnější než na Ukrajině, nečlenovi NATO a EU.
  Naše pozice je tristní: prezident, jemuž tvrdnou játra a měkne mozek, vazalská vláda, řiťolezecká opozice, prodejná expediční armáda, všichni odvádějí náramnou nadpráci ve prospěch stupňování napětí, nesnášenlivosti, válečného štvaní a válčení samotného.
  Máme se na co netěšit.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1**********************************

   Smazat
  2. Ano, KR se vyjadřuje sporadicky ale přesně, bohužel.

   Smazat
  3. Nesahej nam na Mosheho jatra jsou jeho, dnes v Israhelu chlastaji vsichni Vodku-Ruskou

   Smazat
  4. Pane KR perfektně polopatické i pro některé zdejší parazitečky u řiti velkého bratra. Dík.

   Smazat
 5. Dnes večer zaujala Česká televize dokonale Banderovský postoj. V hodinovém pořadu nepřipustila ani stín pochybností o tom, že konflikt zavinilo Rusko, což podložiola pečlivým výběrem diskutujících. Ani jeden z nich nepatří k těm, kdo by byli objektivní. V pořadu nebyla vůbec zmíněna pirátská politika Ukrajiny, která dnes drží 15 (!!!) ruských lodí naprosto bez nějakého zájmu EU. Hanba české "žurnalistice".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:01 Škoda, že jsem nepočítal, kolikrát mluvili o "nepřípustné agresi Ruska v MEZINÁRODNÍCH vodách". Tak nevím. Konflikt se odehrál v Kerčenském průlivu, který je podle Wikipedie široký 4,5 až 15 km a hluboký maximálně 18 m. Teritoriální vody jsou do vzdálenosti 12 námořních mil od břehu (22 km). Z obou stran Kerčského průlivu jsou břehy RF. Kde tedy podle Pocheho, Petříčka a Rakušana byly ty mezinárodní vody?
   Kerčenským průlivem proplouvá denně několik desítek lodí v obou směrech. Provoz je řízen dispečinkem v Kerčském přístavu, lodě musí dodržovat přidělené pořadí a pokud dispečer uzná za nutné, musí přijmout na palubu lodivoda. Ukrajinská "flotila" toto ignorovala a snažila se projet bez ohledu na ostatní. Pohraniční lodě RF je na toto upozorňovaly a protože Ukrajinci ani potom nereagovali a pokračovali v nebezpečném kurzu, bylo jim v další cestě "bráněno tělem". Když ani to nepomohlo, pohraniční stráž je zadržela a odvezla na dispečink, do přístavu Kerč. Opravdu nevím, proč je zamezení svévolného jednání označováno za agresi. Když policie zadrží někoho, kdo na silnici ohrožuje ostatní, tak je agresorem?

   Smazat
  2. 2:06: Rétorická otázka: proč tohle řikáte zde Vy - kde to nemá téměř žádný význam a proč toto neuvádí ČT24?
   Jen bych chtěl dodat. Ve škole jsem se učil, že retorická otázka je taková na kterou nečekáme odpověď. Posluchačům by mělo být zcela zřejmé, co má retor na mysli.
   Jinak díky za Váš příspěvek.

   Smazat
  3. 2,29 No je tady dost lidí kteří nechápají souvislosti a je potřeba občas být polopatický a dávat rétorické otázky. Gramatici promiňte ale jsem pologramotný stařec který těžko snáší současnou zvrhlost některých lidí.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=F2rn5y8DJjY

   Smazat
  2. Radosta - osel na osly, latinsky by to bylo asinus asinorum, což doslova znamená osel oslů, to jest největší osel ze skupiny oslů. Chtěl jsem napsat největší magor latinsky, magor ale ve slovníku nebyl.

   Smazat
  3. Podomní prodejce sracích kapek RADOSTA, nebyl vpuštěn do domu.
   Chvíli škemral, nabízel tři za cenu dvou, pak i padesátku slevy. Marné. Serem ti NATO.

   Smazat
  4. 14:53 Aby ne, to ty si zesranej putleroffskejma hovnama i bez laxativ od toho škaredýho mozolu, kterej ti místo hlavy vyrašil z rachitickýho trupiska až k děravým fuseklím na smrdutých haxnách čouhajících z laciných východoněmeckých polobotek, cos zdědil po svým udavačkým fotroj, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Smazat
 7. Komentář ČT24 ve 22 hodin trapnost sama. Jediný pan Kobza z SPD jeví známky zdravého rozumu, ostatní - Rakušan /STAN/, moderátoři, zpravodajka z Kyjeva a zvláště Poche z EU - jak jeden muž, nutno říci dobře informovaný, protože bleskurychle bez ještě uskutečněného vyšetřování, znající pravdu táhnoucí svorně za jeden provaz, ukazují prstem na Rusko jako viníka, stejně jak tomu bylo již v předchozích aférach - Skripal, otrava v Dumě, že jmenuji ty poslední. Je to stejné v podobných aférách jak v té Ezopově bajce o vlku a beránkovi pijicích ze stejného potůčku vodu. Beránek předem vinen, proto posleze sežrán - bez důkazu nebo přesněji proti důkazům. Stejně bude sežráno i Rusko. Zbývá člověku doufát, že sežrání bude znamenat jen sankce. Závěr: Žijeme ve státě, který je trapnost sama.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja uz na ty hysteriky,kteri nejsou schopni vytvorit jedinou vlastni myslenku,nemam nervy....Vicemene jimi pohrdam....jestli to takhle povedou dal,nic dobreho z toho nevzejde.....I ti komuniste se dokazali vyjadrovat samostatneji i kdyz take stali na jedne ideologii

   Smazat
 8. Ruská federální služba bezpečnosti (FSB) zveřejnila videozáznam z výslechu zadržených ukrajinských vojáků. Informoval o tom portál RT. Na otázky odpovídali nadporučík Andrij Drač, námořník Serhij Tsybizov a kapitán třetího stupně Volodymyr Lesovoj.
  Všichni tři se přiznali k provokaci, nezákonnému vstupu do teritoriálních vod Ruska a porušení ruských právních předpisů. Například Drač potvrdil, že ukrajinští vojáci byli předem varování o porušení ruské hranice. Lesovoj pak dodal, že vědomě ignorovali požadavky ruských pohraničníků, aby dál nepokračovali.
  V době plavby měli na palubě střelné zbraně a kulomety DŠK se střelivem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. počítám, že rádi zůstanou v Rusku. Na Ukrajinu se ani vrátit nemohou, nesplnili úkol a ještě to potvrdili ve svých výpovědích, že byli aktivováni pro tuto provokaci. Na druhou stranu, když zůstanou na Krymu, tak banderovci v Kyjevě budou moci prohlásit, že výpovědi proti Ukrajině jim diktoval sám Putin

   Smazat
  2. 9:55 Nejde ani tak o vstup do teritoriálních vod. Ale jde o hrubé porušení dopravních pravidel v Kerčském plavebním kanálu s rizikem havárie. Plují tam i veliké nákladní lodě s nebezpečným nákladem. Představte si, že by se do Panamského, Suezského nebo Bosporského průlivu někdo hrnul bez ohledu na ostatní. Toto je stejný případ. Plavební kanál pod Krymským mostem je jako jednokolejka, na které musí být provoz přísně řízen. A je docela jedno, jestli je dispečink ruský nebo ukrajinský. Pravidla námořní plavby platí pro všechny. Vykládat, že "ukáznění" narušitele těchto pravidel je agresí může jen naprostý blb nebo politik.

   Smazat
 9. Asi se nedá nic dělat s těmi pitomci ze západu a Rusko bude muset, v zájmu zachování světa, vybudovat průliv mezi Kanadou a Mexikem. Pak už bude klid na světě.

  OdpovědětSmazat
 10. Rusko vůbec nepotřebuje "válčit" s Ukrajinou, doba se chýlí k tomu, že Ukrajina bude chtít od Ruska pomoc.

  OdpovědětSmazat
 11. Na netu jsem narazil na zajímavou informaci z Kyjeva, že se totiž oblasti na Ukrajině, kde byl vyhlášen výjimečný stav zcela kryjí s teritorii, kde je prezidentská kandidátka Tymošenková za stávající situace těžko zvolitelná. Vyplývá z toho, že už Washington rozhodl, že Porošenko jde do kopru a novou prezidentkou bude osvědčená "plynová princezna Julie". Zajímavá je také shoda v tom, že všechny tyto vzpurné oblasti jsou čistě ruskojazyčné. Oblastmi, kde mluví rusky a nesnášení banderovce a kde byl vyhlášen válečný stav, jsou: Vinická, Nikolajevská, Chersonská, Oděsská, Sumská, Charkovská, Černigovská a Záporožská a do formálního počtu i Luhanská a Doněcká. Obyvatelstvo těchto oblastí bude zřejmě terorem chystáno na "svobodné" prezidentské volby toho jedině možného amerického kandidáta :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proste se tam maji stridat jejich "osvedceni" zlodeji

   Smazat
 12. Takže vlastně jen potvrzují veřejné tajemství,proc byl ukrajinský Majdan...Porad šlo jen o Černé moře,tedy zájmy USA.. že u toho umřelo X civilistů,nikoho nezajímá

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší srací kapky na trrhu.
   Vyrábí fa.RADOSTA se re o.

   Smazat
  2. 19:21 To ty si zesranej putleroffskejma hovnama i bez laxativ od toho škaredýho mozolu, kterej ti místo hlavy vyrašil z rachitickýho trupiska až k děravým fuseklím na smrdutých haxnách čouhajících z laciných východoněmeckých polobotek, cos zdědil po svým udavačkým fotroj, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Smazat
 15. V čt mě vytočili tím, že pozvali k rozhovoru ruského zloděje chodorkovského a umožnili mu tam prudit. To jako máme málo našich zlodějů, především z ODS ale i ostatních stran, které rozkradly republiku? Potřebujeme poslouchat ještě ruské zloděje? Proč ty hovádka boží v čt musím platit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruský Chodorkovský to je něco jako směsný klon z českého Bakaly a Koženého :-)

   Smazat
 16. Bohnice pouští pacienty na vycházky a k internetu. To bude zase na webu nablito, že pane R, nebo kdo pod tím nickou vystupuje. Možno má ouřad pro kyber i netickou bezpečnost směny, možná by jeden člověk ani nestihl napsat tolik hloupostí, i když funkce copy and paste velmi pomůže
  ST

  OdpovědětSmazat
 17. Ruské výsostné vody jsou VŠUDE, skoro!

  Tuto prostou Leninskou pravdu nechtějí naši dědiční nepřátelé Euroameričani přijmout, ale ani trošku!
  Přitom je opravdu jasné jako Kremelské Slunko, že ruské výsostné vody jsou všude, kde se rozkládá ruské pevninské území.

  Například tzv. Severní pól leží na území Velikého Ruska, a kdo by to chtěl popřít, tak dostane po tlamě rusko-sovětskou mírovou jadernou raketou.

  Jinými slovy: Nejen Severní ledový a Tichý oceán, nejen Azovské a Černé moře, ale i tzv. Středozemní moře jsou ruské výsostné vody.
  A jednoho krásného dne se Veliké Rusko správy svých výsostných vod PLNĚ UJME; o tom žádná.
  Což přinese definitivní zánik EU a NATO, kapitalismu a demokracie.

  Co to bude znamenat pro nás Čechy a Rusy, nás Západoasiaty, je rovněž zcela jasné: Naše západoasijské hodnoty KONEČNĚ zcela převálcují tragikomické evropské hodnoty.
  Což bude začátek Rudozlatého věku, předposlední fáze vývoje lidstva.

  Tou úplně poslední fází bude náš vysněný komunismus-putinismus, na věčné časy a nikdy jinak!

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POČTVRTÉ, neboť ten původní (z 27. listopadu 2018 0:45) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.