Reklama

pondělí 19. listopadu 2018

Requiem hloupé a obelhané generace za 17. listopad

Václav Umlauf 
Václav Umlauf 
18.11.2018 E-republika
Smutná bilance polistopadové generace. Stali jsme se šašky na královské hostině jednoho procenta, které se u nás stalo spolkem společensky úctyhodných mafiánů. Na normálním Západě to byli klasičtí podnikatelé, nebo alespoň normální banksteři.Shrňme letošní oslavy 17. listopadu, abychom měli před očima smysl tohoto vytunelovaného státního svátku. Psal jsem o něm několikrát, viz heslo “17. listopad” nebo “sametová revoluce”. A redakční kolega napsal k letošnímu výročí článek 17. listopad aneb Dva příběhy, co se nehodí

Premiér jde klást kytici na Národní třídu málem o půlnoci jako zloděj, aby ho nikdo neviděl a nemohl vypískat při jeho aférách daných politickou divizí Agrofertu. Jiní placení a bohužel i neplacení agenti politických divizí tuto kytici premiéra ukradnou s tím, že demokraticky rozhodli, kdo smí jménem státu a vlády dávat květiny agentovi Zifčákovi, jehož “smrt” rozpoutala oficiální běh listopadových událostí. 

O disidentech a jejich dvacetileté činnosti nepadlo ani slovo, smysl dnešního svátku už dávno neurčují. A hlavní politický bavič veřejno-právní TV a známý tunelář, lidově zvaný “Tibeťan Kalousek”, zatvítoval hezké moudro: “Z hlediska vyššího principu mravního: Vyhodit květiny, které StBák pohrdající demokratickými principy položil k památníku boje za demokracii a svobodu, není vandalismus.“ 

Takže to shrňme pro mou generaci. Smysl státního svátku se stal politickou opičárnou, o jejímž smyslu rozhodují tuneláři, placení agenti a aktivisté, kteří v Praze připravují antibabišovský Majdan, prolhaní politikové a další divá sběř, jež z mé práce a za moje daně vesele žije z dědictví události zvané “17. listopad”. A na státní svátek dělají veselici pro všechny staré a mladé populisty, aby tito obelhaní hlupáci doopravdy nevěděli, co vlastně slaví.

O co ve skutečnosti šlo na konci roku 1989? Hodnocení této události má stejně zajímavý charakter jako můj odstup od lidí, kterým je dnes kolem osmdesátky a kteří dělali demokratizaci společnosti zvanou “Pražské jaro”. 

Když přijely ruské tanky, bylo mi osm let, a tyto dějiny nebyly moje, protože jsem je aktivně nedělal. V případě Pražského jara platí, že pamětníci dělali demokracii. My v další generaci vyrostlé 10 let po osmašedesátnících vidíme pouze přesuny uvnitř komunistické partaje dané od částečné demokratizaci k plné normalizaci. 

Dějinný smysl daný rokem 1968 byl pro jeho aktéry autentický zápas za demokracii, který naše generace hodnotí jako historickou událost danou poměry v KSČ. Totéž platí nyní pro mou odcházející generaci z roku 1989. Samet jsme aktivně dělali a byly to naše dějiny. 

Tento týden mi střední generace čtyřicátníků vykládala, že v listopadu šlo přece o to, abychom tady konečně měli kapitalismus na západní způsob. Nová generace má jen historický význam této vytunelované události a vidí jej stejně hloupě jako my hodnotíme rok 1968 a 60. léta obecně. 

Historický význam sametu 89 alias “plyšáku” se jim kryje s korporátní propagandou a se stylem života, který nazývám “korporátní fašismus” a oni “západní kapitalismus”.

Jak to je s tím sametem? Dělali jsme dějiny a dosud jsme na živu. Proto máme plné právo říkat, jaký jsme viděli tehdejší smysl našich činů a jaká byla naše základní intence. Další generace ať si říká, co chce. Bude mít před sebou mrtvou historii sametové revoluce a její vytunelované dějinné působení dané karikaturou letošních oslav.

Za prvé a zásadně. Nevím o nikom, kdo veřejně chtěl v listopadu 1989 něco jako “kapitalismus”. Chtěli jsme demokracii, otevřené hranice, svobodné volby, konec mocenského monopolu KSČ. 

Dostali jsme Klausův mafiánský kapitalismus. A letošní oslavy 17. listopadu představují politické rekviem za zmizelou demokracii. Vládne korporacemi řízená ulice, prolhaní politikové a mafiánští miliardáři, kteří před listopadem 89 vekslovali před tuzexem nebo pásli prostitutky. Pak nalezli do ODS jako nové partaje pravicových komunistů a začali drancovat stát na způsob neoliberální nomenklatury. A pokud dnes máme jó štěstí, tak nám vládnou bývalí agenti StB a nomenklatura náměstků z bývalých komunistických podniků. Takže mluvit o smyslu dnešního svátku znamená, že naše generace musí provést zásadní bilanci toho, co se jí podařilo a co nikoliv.

Za druhé a opět zásadně, je tato bilance pro naši generaci zcela tristní. Stali jsme se šašky na královské hostině jednoho procenta, které se u nás stalo spolkem společensky úctyhodných mafiánů. Na normálním Západě se do třídy jednoho procenta dostali klasičtí podnikatelé, nebo alespoň normální profesionální banksteři. 

Naše generace chtěla demokracii. Svou hloupostí a politickou nečinností způsobila, že máme jako výsledek celého snažení pouze a jedině rej obecních simuláker zvaný “korporátní fašismus”. Chtěli jsme demokracii a dostali jsme novou formu nesvobody a otroctví. Někteří z nás dělají drobné otrokáře, tak jsou spokojeni. A ti nejhloupější z nás dnes běhají po ulicích a dělají pod taktovkou korporací další veřejný cirkus a ostudu, kterou chtějí dohnat to, co zameškali během posledních dvaceti let vinou své politické nečinnosti.

Krize demokracie a pseudo-liberálního vzdělání je podle Hany Arendtové v tom, že generace starých nerozumí společnému světu, který vytvořila svou politickou hloupostí a nečinností. A pak tento politický zločin zakryjí lží a řeknou nové generaci, že to, co mají před očima, je vrchol liberalismu. Viz citát hlavního politického baviče Kalouska o vyšším principu mravním aplikovaném na házení oficiálních kytic státních představitelů do veřejného odpadkového koše na ulici. Popelnice, ulice a veřejnost se staly synonymy. A demagogie vládnoucích představitelů zdejší politiky odpovídá míře zmatení současné společnosti.

Takže za třetí a opět zásadně. Za naši generaci by bylo dobré, kdybychom si na chvíli sedli do kouta hanby a přemýšleli, proč za nás mluví stádo takových idiotů. Nazývám veřejné činovníky a pouliční aktivisty tancujícími okolo státního totemu zvanému “17. listopad” řeckým slovem “idiotés”, protože je žene do jejich propagandistických činů nikoliv veřejný, ale soukromý zájem. A ten se u zdejších aktivních politiků a zkorumpovaných partají z 99 procent kryje s nějakým druhem korporátního zájmu. 

Jedno procento přesně ví, co chce: padělat dějiny ve svůj osobní prospěch. Problém je ale v tom, že dnes už 99 procent normálních občanů neví, co doopravdy je veřejný zájem a co je veřejná věc latinsky zvaná “res publica”.

Proto je potřeba začít u těch aktérů listopadových událostí, kteří si myslí, že jim “jejich revoluci” ukradli veskláci, agenti a mafiáni. Lidem, kteří bědují na místní a velkou politiku, vždycky říkám, ať se podívají na první fotky OF z jejich místa. Ať si dobře prohlédnou tváře těch aktivistů, kteří jako první demonstrovali na náměstí nebo na návsi, v podniku nebo ve škole. Kolik z nich se dnes veřejně angažuje v politice? Kolik z nich kandiduje? A kdo by tyto lidi dnes vlastně volil, když jejich hlavní a možná i jedinou devízou byla občanská slušnost a statečnost? 

Začněme alespoň tímto bodem, abychom si vyjasnili základní smysl našeho snažení v roce 1989. Co jsme za naši generaci starých a obelhaných občanů vlastně chtěli? A proč nová generace s neoliberálně vymytými mozky tvrdí, že jsme chtěli kapitalismus? Podle nich mají v “českém kapitalismu” vládnout ti výtečníci, kteří se uměli nejlépe napakovat z veřejných zdrojů. Prostě a jednoduše, tito “experti” ukázali svou “kapitalistickou” schopnost ukrást všechno veřejné, co mají před nosem. Pak je jasné, že mladí vidí smysl státního svátku v tom, že budou populisticky preferovat ty generály z mafiánského a fašistického jednoho procenta, kteří jim dávají chleba, práci a vládu ulice.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

32 komentářů :

 1. Václav Havel – padouch nebo hrdina?

  Tvrdím, že soubojem společenských formací v moderní společnosti nebyl a není souboj demokracie se socialismem, ale kapitalismu se socialismem. Demokracie je v tom nevinně. Není, a nikdy nebyla souboje účastna, pouze zneužívána. Žádná ze svobod, které jsme „sametovou“ revolucí získali není dostačující k praktikování demokracie. Došlo jen k nahrazení rozhodování o nás bez nás jinou formou. Z tohoto pohledu se mi Václav Havel jeví jako usnadňovatel návratu kapitalismu – jiné formy rozhodování, o nás bez nás, do Československa. Kapitalismus si nemohl přát a pochopitelně si ho proto hýčkal, lepšího a důvěryhodnějšího jakoby pravdaře a slibovače lepších zítřků. Lid mohl vykročit a také to udělal, v čele se svou novou modlou, svému zmaru vstříc.
  Konstatuji, že se záměr kapitalismu – návrat do Československa hladce podařil. Vtrhl do země pod škraboškou svobody a demokracie za nadšeného ržaní naivního, opět obelhaného a zmanipulovaného lidu. Lví podíl na tom má právě Václav Havel.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel zhynul na kapitalismus na socialistický způsob,protože i na západě už ho mají všecí po krk,..no a u nás,co to je ?,nedodělaný kapitalismus je kravinismus......vo.ové..k čemu je hlupákům rozum,..tak máme tu demokracii..naháníme zloděje rohlíků a zloděje fabrik chráníme zákonem a armádou státních opičáků,absolventů právních okresních univesit zbudovaných pro VÚML i s těmi původními provezóry....

   Smazat
  2. Za prvé a zásadně. Nevím o nikom, kdo veřejně chtěl v listopadu 1989 něco jako “kapitalismus”. Chtěli jsme demokracii, otevřené hranice, svobodné volby, konec mocenského monopolu KSČ. Naprosto pravdivé, přece i Havel mluvil, říkají, že bude nezaměstnanost... Kdyby v listopadových dnech mluvil o kapitalismu tak na tom náměstí(náměstích) zůstal sám s těmi vexláky, zloději a kurva..ma kteří to nakonec vyhráli.

   Smazat
  3. Ať už to skoro před 30 léty bylo jakkoliv, je nutné poznamenat,že jsme 17. listopad oslavili důstojně a pohřbíme jen v Praze zatím jen 7 zmrzlých bezdomovců.Čest jejich památce.

   Smazat
 2. Novinky na Seznamu: Afghánec podřízl penzistu v Německu ve spánku, vraždu zachytila dětská chůvička..
  Šojdrová z KDU ČSL nás nutí přijmout 50 těchto potencionálních vrahů...

  OdpovědětSmazat
 3. Nezapomeňte na další dva "protagonisty" Klause a Zemana, z nichž první nechal rozkrást fabriky a druhý rozdal státní komerční oddlužené banky svým židovským kamarádům!! Klaus a Zeman jsou obě strany jedné falešné mince z "Prognostického ústavu při ÚV KSČ " a třetí komickou figurkou je bývalý předseda podnikového výboru KSČ tamtéž do roku 89 a dnes je tváří "podnikatelů" americké kolonie Česko !!

  Petr Herout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Heroute 8:28 fabulujete z doslechu hluchého. Jen na okraj, Klaus se Zemanem se napakovali ze společného? Nebo jen, za dané situace, část událostí někam kormidlovali? Víme vůbec kam a proč? Víme jen a jen, jak to dopadlo. Pokud jsme schopni to pochopit. Samozřejmě, Heroute.

   Smazat
  2. PANE Heroute, jste jeden z mála, který se nebojí napsat pravdu.
   držím palce

   Smazat
 4. Hlavně si uvědomit, že jsme taky Slované a nezapomínat na přátelství s jinými Slovany. Např. Srbové o nás stále přemýšlejí v dobrém, i Rusové. A co si o nás myslí anglosasové? Pěkného nic. Je potřeba se jim pořád vtírat někam? Aby si z nás dělali pracovní otroky a plánovali jak nám zabrat zem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu. Otázka je, jak funguje mechanismus propagandy Anglosasů ve světě, když většina světa jim naletí na ty jejich úsměvy a lži a snaží se jim vetřít do přízně i když oni se Slovany a dalšími pohrdají. Přitom tupost Anglosasů máme před očima, včetně dvou světových válek za které z velké části nesou velký díl viny.

   Smazat
 5. Kdo dal souhlas, či nedejbože příkaz k odprodeji našeho zlata, které leželo a nikomu nepřekáželo v ČSOB? Dodnes mi nikdo neodpověděl a ten šmejd Tošovský se prohání po Americe, bourá Ferrari a nic se mu nestalo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tošovský byl agent zahraničního kapitálu, který zlikvidoval náš zlatý poklad na který se za první republiky skládal celý národ, pak ho Němci s pomocí Britů v roce 1939 ukradli, pak ho do sedmdesátých let neoprávněně Američani zadržovali ve svhých skladech se zlatem, pak Československá socialistická republika dosáhla jeho vrácení v roce 1975, pak s ním Československá banka nezadluženého státu úspěšně obchodovala, aby po sametu byl náš zlatý poklad vyměněn za bezcenné papírky s názvem Eurobondy s odůvodněním, že zlato v bance je přežitek. Je to takový přežitek, že Rusko, Čína, Německo neustále zvyšují své zlaté poklady. Proč to asi dělají? Dne má Národní banky obrovské množství Evropské měny, které nakoupila za natištěné koruny v době kdy znehodnocovala naší Českou korunu. Stálo by za to zbavit se bezcenné Evropské měny nakoupením zlata za tuto měnu a elegantně vyřešit zbytečně velké zásoby Eura. Ale obávám se, že Evropská banky toto nedovolí, protože by začala posilovat naše koruna a zahraniční kapitál potřebuje, aby byla koruna podhodnocená a tak aby zisky nadnárodních firem rostly.

   Smazat
  2. Stanislav Motl: Kam zmizel zlatý poklad republiky
   knižně, dokonce dostupné v pdf (ale hůře čitelné)

   Smazat
  3. Dodatek: Ta cena, za kterou jej soudruh Tošovský prodal ,byla minimální v intervalu několika let. Potom začala stoupat.

   Smazat
 6. Je to stále stejný stesk užitečných snílků kteří nepochopili, že oni dění nikdy v rukách neměli, že za delší konec provazu od počátku táhly jiné struktury. Ty v dané chvíli sdílely s dobromyslnými naivy jen jediný společný zájem - odstavit od moci dosavadní stárnoucí a slabé představitele, kteří po ztrátě podpory v SSSR zůstali skutečně jako ten kůl v plotě. A o tom, co je přichystáno a co se děje nevěděli o moc víc, než obyčejní lidé. Tohle byla hra tajných spolu s přichystanou a Kremlem schválenou opozicí. S dobromyslnými naivky se dále nepočítalo. Mouřenín posloužil, mouřenín může jít. Naivové nevědí, že moc se nikdy nepovaluje jen tak na ulici a nečeká, kdo si jí sebere. To je jen pohádka pro romantické dušičky. O tuto komoditu se vždy vede nelítostný boj, jehož účastníci nejsou zrovna beránci a vítězi zpravidla bývají ti nejagresivnější egoisti.
  Nicméně domnívám se, že hypoteticky existovala zcela mimořádná šance na ovládnutí moci demokraticky ve prospěch národa. Ale to by národ musel být jednotný, organizovaný a inteligentní. Takže utopie. Očekávatelným výsledkem je tedy realizovaný přesun z deště pod okap.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se. Moc bylo možné předat tak či onak, ale hospodářsky pokračovat nešlo. NDR změnila směnný kurs a ze dne na den zmizela výroba polovodičového křemíku. Dále pokračoval export do ČSSR výrobků, který , vzhledem k pádu navazujících hospodářských kontaktů měl okamžitě skončit (NDR podobně smlouvy vypověděla s okamžitou platností). Vývoj v Rusku procházel i střelbou do parlamentu, a nikdo nemohl tušit, že časem by se obchodovat nechalo. A tak kupujeme ruský plyn přes Německo. Existovala příležitost k rozkradení podniků zahraničního obchodu - byli tam odborníci, kteří uměli uzavřít miliardový obchod- a oni ty podniky skutečně rozkradli. Mezi zloději nemá demokracie co pohledávat. Oni ji nepotřebují.

   Smazat
 7. Mirda Kalousku se konecne nasel v roli klauna. Jde mu to opravdu vytecne. Tak bych mu i prominul, ze ve sve troubovitosti nepostrehl, ze mezi jeho charakterem a charakterem profesora Malka, ztvarnenym Frantiskem Smolikem ve Vyssim principu mravnim, asi bude kapanek rozdil. Proste, charakterni role mu nejdou. Uz to vi a s pokorou se vraci k rolim klauna. Tam je, po odchodu Laudata, v teto sezone opravdu nedostizny.

  OdpovědětSmazat
 8. na tohle jsem padnul v jedné diskuzi – myslím že je to nadčasové :
  Nikdy nezapomeneme ! Vážení spoluobčané, v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939. Vědom si neblahých zkušeností národa, zejména z druhé světové války, zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými dalšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti. Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné. Může se stát, že se najdou „čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít i vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a spoluzakladatele M.R.Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv, a v kterékoliv době. Váš dr. Edvard Beneš Praha, květen 1947
  Vaska

  OdpovědětSmazat
 9. S "Vyšším principem mravním" bych doporučoval těmhle potentátům moc nevyslovovat. Někdo by se toho mohl chytit a vzpomenout si na souvislost, s jakou ho Jan Drda ve své povídce užil a nebylo to jen o opisování. Bylo to hlavně o sounáležitosti a mravnosti: "Z hlediska vyššího principu mravního ... vražda na tyranu není zločinem!" Jistě všichni soudní lidé uznají, že z Kalouskovo úst je jakékoli kázání o mravnosti zcela a čistě nemravné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou v klidu, mají nás zpacifikované. Represívních složek mají snad nejvíc v historii našeho státu, národ je atomizovaný, ideje propaganda úspěšně potírá a nakonec i těm nejnuznějším najíst dají, aby stále měli co ztratit. Kdepak, mají to zmáklé.

   Smazat
 10. Pravda 9:04, Kalousek Laudáta stále spolehlivěji nahrazuje. Kde jsou ty časy, kdy budil dojem osobnosti.

  OdpovědětSmazat
 11. Já to vidím takto: člověk je predátor na vrcholu potravinového řetězce. Soboj o žvanec provází celou jeho historii. Idealisté vytvořili komunismus v představě, že je možné predátorství zkrotit.Neuspěli. Dnes svádí vše na komunisty. Ale i oni se zuřivě prali mezi sebou. Dříve by byl Kalousek i Fiala v jedné partaji a určitě by šli po krku Filipovi naprosto nemilosrdně jako dnes. Dnes prý máme demokracii- vládu lidu? ani nápadem. Jen se trochu drží na uzdě zmetci, kteří by se nejraději pozabíjeli. I dnes mají pocit blaha nad možnou mrtvolou Zemana,Babiše- Kalouse,ta kráva nebeská Němcová,flanďáci,kteří se po hříchu vyzpovídají, profesor čeho? -keců Fiala atd,atd!!!!!!Hnus

  OdpovědětSmazat
 12. V jedné roztomilé předválečné knížce je popisován zápas lanaře se sportovním duchem Férplejem: "Zápas byl krátký. Duch zápasil přísně fér a nemohl odolat soupeři, který mu podrazil nohy a používal zakázaných chvatů". No a v tom je jádro problému.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 13. Patřím ke starší generaci a souhlasím s napsaným. My, co jsme prožili po únoru 1948 komunistické sekerníky, což byla v podstatě pražská kavárána, která se přes noc z pronacistických reakcionářů přes nos přerodila v "nejpravověrnější" soudruhy, vnímáme, že soudobá pražská kavárna je opět jen přemet lidí stejného charakteru v pravověrné sekerníky kapitalismu. Prostě jsou to lidé se schopností být vždy a v pravou chvíli na správném místě, aby si mohli nadojit moc, peníze a svatozář. Jinak ovšem sebranka gaunerů. A žádnému režimu se je nepodařilo vyhubit, i když všechny jim vyhlašovaly boj. No a tito všehoschopní kavárenští, pochopitelně dnes v žoldu kapitálu, bojují proti těm, co jsou blbci s lidskou tváří, blouznící o humanismu, odmítající války, také občanské, Majdany, nevzhlížející k banderismu jako zamilované svátosti, nepodílející se jako kavárna na rozkradení státu, rozkulačování národa - Ano, nutno si přiznat, že ani Babiš ani Zeman nemohou být takovým sekerníkům po chuti - holt pademokratický parlamentní blok české ultrapravice - ke komu má blíže - k občanům, nebo kapitálu. K občanům svým sliby, když jsou voleni - a pořád není dost intelektu v našem národě, aby takový neofašistický ksindl konečně nechal odejít do hrobu! Nedivme se, že národ stále hlasitěji volá "zlatý komunismus" - přesto, že jsme sotva zárodek socíku. Kdo rozděluje naší společnost: samozřejmě pražská kavárna, která za korupné z kapes kapitálu - jinak ovšem peněz ukradených občanům - národu, umí dělat brajgl a exhibovat v mediích v rukou kapitálu - včetně a vlastně těch nejnechutněji prolhaných ČÉTÉ A SPOL.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj děda za svého života taky tvrdil, že současná havlova úderka, ti mladí rozjásanci, se neuvěřitelně podobají těm z '48 a hlavně 50.let. On také prožil válku jako dospělý a nástup komunismu.

   Smazat
 14. protože jsou ve své hlouposti a naivitě přesvědčeni, že kapitalismus rovná se demokracie

  OdpovědětSmazat
 15. Co čekat od režimu,který byl postaven na lži ? Mrtvý student Šmíd měl varovat,že od teď se tu bude lhát běžně, mnohem víc a líp. Kde by se tu měla vzít nějaká morálka, mimochodem televize lhala už od prvních vteřin revoluce. Jestli si někdo myslel,že si něco vycinká tak byl politicky naivní.

  OdpovědětSmazat
 16. Tak si vzpomínám na jedno z hesel "Paní učitelko,už nám nemusíte lhát". To je pravda, celá řada učitelek už lže, pro jistotu,zcela dobrovolně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to ještě horší, byla již vychována nová generace učitelek, které už ani neví, že lžou. Viz paní Štěpánová z Brna, která se "proslavila" v pořadu "Máte slovo".

   Smazat
 17. Tak ty největší gauneři z „demokratického bloku" by chtěli vládnout ale to se jim nepovede.

  OdpovědětSmazat
 18. Dobrý deň pre všetky finančné potreby prosím kontaktujte túto Lady, ktorá poskytuje pôžičky bez poplatku vopred
  e-mail............silvia19manecchi75@gmail.com
  whatsapp ..... +33 7 56 83 05 07
  ....
  Dobrý deň pre všetky finančné potreby prosím kontaktujte túto Lady, ktorá poskytuje pôžičky bez poplatku vopred
  e-mail............silvia19manecchi75@gmail.com
  whatsapp ..... +33 7 56 83 05 07

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.