Reklama

úterý 20. listopadu 2018

Rezignace na demokratickou politiku?


Stanislav A. Hošek
20. 11. 2018
Od posledních voleb do poslanecké sněmovny se politické klímá v naší zemi zásadně změnilo. Poražení prakticky neuznali výsledek voleb. Tím u nás skončila demokratická politika. Jak se ale stále více ukazuje, skončila politika vůbec, nejen ta demokratická. Skončila politika jako soutěž o správu státu. Skončila politika jako debatování a hledání kompromisů mezi vládnoucími a opozicí. Skončila politika snahy zlepšování životních podmínek všech obyvatel, těch nejbědnějších především. Skončila politika jako snaha všech ústavních činitelů o ochranu, podporu a naplňování zájmů většiny občanů.


Opoziční politici přešli do etapy neustálé rvačky o moc, ne nepodobné protivládnímu puči. Já navíc tento stav hodnotím i jako protistátní puč. Mám pro to nejeden argument. Vydatně ji v protivládních aktivitách podporují profesionální manipulátoři veřejným míněním, čili pracovníci sdělovacích prostředků „hlavního proudu“. Folklorním doplňkem této rozvratné aktivity jsou pak tak zvaní pouliční řvouni. Aby to bylo srozumitelné pro jejich iniciátory a plátce, tak se uchyluji k jejich mateřštině a nazývám je jasně, leč mírně „Street shouts“. Všem jmenovaným skupinám, tedy ve volbách poraženým politikům chovajícím se jako pučisté, jejich slouhům v médiích a v neposlední řadě dobře placeným řvounům, dávám velice cennou radu. Vraťte se k demokratickým formám politiky!

Kdo totiž seje vítr, může sklidit bouři. Vaše rezignace na demokratickou formu politiky může totiž vyprovokovat dosud mlčící většinu, která podle mé zlověstné předtuchy čeká jenom na svého vůdce.

54 komentářů :

 1. Zcela logický závěr na základě současného stavu. Zvlášť poslední dvě věty poukazují na hlubokou znalost historických událostí. Spisovatel Coelho ve svém Alchymistovi říká krásnou větu: "Co se stane jednou, může se stát i podruhé, co se stane podruhé, stane se vždycky."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politika je postavená na hlavu po celém světě. Saudi rozporcovali v Turecku novináře který psal pro americké noviny. A co? Tramp to vyměnil za cenu ropy za padesát žabých kůží za barel. Když máš velkej klacek, můžeš si dělat co chceš. A demokracie, té maj plné huby jejich poskoci.

   Smazat
  2. Poche-Kalousek - Hamáček -Socani a páteční hlasování....

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prevrat-roku-Poche-se-spojil-s-Kalouskem-Mame-informace-o-zakulisi-boju-o-Babisovu-vladu-Pochemu-jde-doslova-o-zivot-560175

   Smazat
  3. Už 29 let slyším, jak komunisti ukradli to a potom něco jiného. Pustím si zprávy na ČT24 a slyším, jak krade Babiš, jdu na TV Barrandov zase kradou v ČT24 a nakonec se dozvím, že bylo na 400 raněných v demonstraci proti drahotě. Tak jdu k sousedovi, který vypráví, jak se má dobře, ale bere důchod a dále dělá. Nakonec si postěžuje, že mu ten a ten nezaplatil. Ale má se dobře. Co to znamená? V tomto státě nepracuje policie a soudy. Mají klídek a nic se jim nemůže stát.

   Smazat
  4. Anonymní 23:07
   Aby se ČSSD pustila do tak riskantního kroku,vyslovit nedůvěru vlastně sama sobě,musela dostat výborné podmínky pro další učinkování.Kdo jim ty výhodné podmínky může dát,to trochu naznačil někdo,jak ODS rozdávala další posty v senátu,za zvolení Kubery předsedou senátu.Jen bych podotkl,každá podlost,bývá odměněna podlostí,takže to může dopadnout pro ČSSD katastrofálně,kdyby mělo dojít na předčasné volby.

   Smazat
  5. Každou chvíli nyní na ČT24 vidím ty samé persony ČSSD Štěcha a Netolického, kteří chtějí vládu položit.Proč je jim dána taková publicita? I ČT si s Kalouskem přejí pád vlády.Stále se útočí na Babiše. Zajímalo by mě , kdo podal první žalobu na něj. Myslím, že v tom má prsty Chovanec. Prý se Babiš může vrátit až se očistí. To může trvat roky, kdyby odstoupil a o to jde. Proto se za Babiše posavil Čunek, protože si to křivé obvinění zažil. Jourová dokonce seděla, další z obvinění dokonce umřeli, většina byla po delší době osvobozena. Co jsme to za stát a jaké právo? U obyčejných lidí se soudy táhnou i přes 10 roků a nic se neděje. Není něco prohnilého ve státě - vlastně společenství mafiánů něco prohnilého??????

   Smazat
 2. Řvouni. Tak začínal Hitler. My se utěšujeme, že se to přece
  nemůže opakovat. Uprostřed demokracie.
  Řecko, svého času. Uprostřed demokracie se smráklo, až
  zčernalo. Plukovníci. Uprostřed demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ROZVAL DEMOKRACIE JE PRÁCE NEOMARXISTŮ,

   kteři tim prosazuji chaos a vládu menšiny nad většinou terorem falešné humanity nové diktatury,islamistických teroristů,které tuto menšinu maji držet terorem u moci!

   JEJICH CILEM JE ANARCHIE A PROSAZOVÁNI ŘVOUCICH ANARCHISTICKÝCH MENŠIN ,KTERÉ OD POLICIE NEDOSTANOU PENDREKEM ,PRÝ PROTO,ŽE BY TO TAK UDĚLAL NÁŠ SKVĚLÝ CAR PUTIN!

   Smazat
  2. Nevím jestli jste si všimli, ale Tramp napodobuje fašistu Mussoliniho. Doufám že USA dopadne jako Itálie svého času. Doufám ale že až ho odkráblujou, tak ho nepověsej na kandelábr za nohy i s manželkou.

   Smazat
  3. 23:33 Demokracie je nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Však si vemte, kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každou rudou onucí musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval nějaký kooptovaný komunistický podlidi, aby se uráčili se podřídit vůli génia! Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi. Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase.

   Snahou fašistů je vytvořit silnou společnost reprezentovanou (národním) státem, která bude schopna obstát v dějinném zápase s jinými státy resp. národy. Opírá o vůdcovský princip, který je blízký pravému monarchismu. Zcela jednoznačně lze tedy říci, že stojí dalece napravo od všeho, co dnešní demokratická společnost připouští. Pokud by nebyl zničen v důsledku války, časem by tuto hranici překročil směrem k pravici a vytvoření národně orientované aristokratické vrstvy. Alfred Rosenberg o tom ve svém díle Mýtus 20. století hovoří takto:

   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“

   „V mužích, kteří stojí první v řadách… v boji za novou Říši, je základ vzniku nové šlechty. Ukazuje se s vnitřní nutností, že tito muži z 80 % vykazují i vnější nordický typ.“

   Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, dnes totiž stojí mimo zákon.
   Demos byl ustanoven vládcem na věčné časy, přičemž mu byla pro jistotu odebrána možnost učinit nejrozumnější státnický počin za celou dobu jeho darebné vlády, tj. rezignovat na funkci.


   Smazat
 3. Demokracie je založena na respektování voleb. Pokud toto neplatí, nejedná se o demokracii.
  To kam směřujeme, je UKRAJINIZACE naší společnosti.
  Havloidům zcela nepochybně přeskočilo.
  Nicméně, ono se to rozkládá i z opačného směru!
  Vysvětlete mi, jak je možné, že mohla být zvolena starostou taková patologická osobnost jako je syn baviče Novotného?
  Mají tedy příčetní lidé akceptovat takovou volbu?
  Tady je něco špatně s celou společností a začíná to hodně smrdět!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havloidům nepřeskočilo, oni jenom vidí, že jejich pohádka o pravdě a lásce zemřela dřív než lidská touha po slušnosti a spravedlnosti, kterou měla nahradit. Tak se snaží řvaním nahnat lidem zase strach, aby udělali co potřebují. Oni nikdy žadní demokraté nebyli, kapitalizmus a demokracie, bohužel ve stávající podobě nejdou dohromady, protože kapitalizmus vítězí silou, úskokem, podvodem a manipulací. Proto se havloidé snaží demokracii modifkovat na vládu nikým nevolených (j)elit, které (ta tupá) společnost přece musí uznávat z titulu jejich akademické, finanční, etické a bůhví jaké ještě nadřazenosti. Když to ve volbách nepůjde po dobrém, půjde to po zlém a voliči to dostanou "zhora" nařízeno ve jménu vyššího principu mravního (říkal prý Kalousek :-))))))).

   Smazat
  2. 22:20 Havlodům nepřeskočilo, jen se ztotožnili se svým guru.

   Smazat
 4. Hlavně se řvouni nesmí volit to by byla katastrofa.

  OdpovědětSmazat
 5. Konečně dobrý článek, tady žádná demokracie není! Tady je totalita jako řemen a jak neděláte to, co Soroššmejdi chtějí, tak uspořádají Majdan. Znáte nějakého demokratického šmejda, který by vystoupil proti prasečině Slonkové? Porušila několik Švýcarských zákonů a demoktatický dobytek mlčí, proč?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:05 - chcete mlátit Rusa? Postavte si armádu z těch vašich obrovských plešatých hlav. Nikomu se nechce umírat za prolhaný rasistický dobytek.

   Smazat
  2. Pragmaticky řečeno,demokracie je osobní věc,osobní zážitek na úrovni:Dobře,velmi dobře,neskutečně dobře se mi vede,tedy jsem demokrat,tak-že kdo ohrožuje demokracii,ohrožuje moje vypasené konto,neserte mně,na demokracii mi nešahejte...!!!

   Smazat
  3. Švýcaři nemlčí - údajně matce a Babišovi ml. poskytli dočasnou imunitu, přestěhovali je a Slonkové z Kubíkem zakázali vstup do země. Snad to není fejk ňus (nepíšu anglicky - mám této řeči plné zuby).

   Smazat
  4. Buržoazie a její lokajové vždy budou řvát -"My jsme ta demokracie". A kdo nám sáhne na naše uloupené prachy je totalitní, tedy nedemokratická lůza.

   Smazat
 6. Vždycky se náramně bavím, když tady ti samí, co jindy opěvují předlistopadový totalitní režim, žvaní o důležitosti demokracie.
  Jak říká mladý Klaus o Kalouskovi, je to asi tak důvěryhodné jako když sňatkový podvodník žvaní o lásce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 80.000 bezdomovců, 900.000 lidí v exekuci. Opěvovat polistopadovou demokracii, to je diagnóza.

   Smazat
  2. To jen jedna totalita vystřídala jinou s hrozbou migrantské invaze, takže si také s potěšením někdy zavzpomínám na tu předlistopadovou, bav se dobře, dokud to jde.

   Smazat
  3. To víš, že jo. Kvůli nezodpovědným trubkám, které prochlastali, profetovali nebo progemblili své domy a byty, bude drtivá většina zodpovědných a pracovitých občanů žít v chudobné diktatuře komunistických kokotů. Jdi se bodnout.

   A hlavně teda nebuď pokrytecký křivák a přestaň falešně kvákat o nedostatku a potřebě demokracie.

   Smazat
  4. 23:54 No ale,teď sám mluvíš jak komunistický kokot.

   Smazat
  5. 23:54 To právě ty a tvoji zhrzení Kalouskovi soudruzi voliči kvičí v ulicích o nedostatku a potřebě demokracie bývalý komunistický kádrováku, Babiš i Zeman byli řádně demokraticky zvoleni a vy to nechcete uznat.Jdi se bodnout ty a nevysírej tu s demagogií, "zodpovědný a pracovitý občane".

   Smazat
  6. 23:54
   Ono je to dobré svádět na nezodpovědnost lidí. Hlavně když ti naši poharákoví politici byli zodpovědní a uvážliví ( no možná pro sebe) !
   Václav

   Smazat
  7. 23:04 ani jsem si nevšimnul, že by tady někdo opěvoval předlistopadový režim. Pokud si ovšem z té doby něco pamatuju, tak ti blbí komunisti nám do hlavy tloukli, že když něco, tak to dopadne nějak takhle. Ve vyšší kvalitě?

   Smazat
 7. To 23.04
  To jste mě dobře pobavil chcete říci že jste ten z řady současných protivládních pučistů či pouličních rovinu? V tom případě si dávejte bedlivý pozor na Mlčící většinu

  OdpovědětSmazat
 8. Hříchy A. Babiše v čase:
  - Je Slovák (Slovákem byl po otci i Masaryk).
  - Byl v KSČ (KSČ prošlo přes 2 mil. lidí, další byli kandidáty a neúspěšnými žadateli v archivech KSČ, členy lidových milicí, členy organizací Národní fronty pod vedením a ideologií KSČ).
  - Byl údajným spolupracovníkem StB (nebylo soudem prokázáno, ale desetitisíce lidí pracovalo v „represivních složkách“ StB, policie, lidové armády aj. jako zaměstnanci nebo dobrovolní spolupracovníci z přesvědčení, navíc svazky StB o vlivných a nové ideologii oddaných politicích a privatizátorech byly skartovány), a tím lustrační zákon ztratil smysl.
  - Vlastnictví korunových dluhopisů (byly emitovány, široce propagovány a využívány za ministra financí M. Kalouska a jím doporučovány jako možnost „daňové optimalizace“).
  - Čapí hnízdo (návrh projektu byl předložen dětmi A. Babiše s úmyslem zachránit a zrenovovat přírodní objekt, splnil všechny požadavky na přidělení dotace 50 mil. Kč, ale bez dodatečných miliardových investic na dokončení a ztrátový provoz by musel po 5 letech skončit jako většina jemu podobných záměrů bankrotem, ztrátou soukromých i veřejných financí). 50 mil. Kč bylo přesto vráceno.
  - A. Babiš má od vstupu do politiky velké úspěchy v oblasti růstu ekonomiky (nejvyšší tempo růstu v EU), veřejných financí (nárůst výběru daní je díky kontrolnímu hlášení, EET apod. 2x vyšší, než odpovídá tempu růstu ekonomiky), v dosažení nejnižší míry nezaměstnanosti v EU, vyššímu růstu reálných mezd a důchodů za posledních několik let, než za předchozí celá desetiletí, v důvěryhodnosti mezi občany (2. místo hned po prezidentovi ČR i přes negativní permanentní kampaň v médiích) atd.
  - Prosadil EET a protikuřácký zákon (v tom má podporu 60-85 % voličů, jak vyplývá z nezávislých výzkumů nebo z diskusí nad těmito tématy na nejčtenějších webech seznam.cz), v dalším kroku prosazuje opatření i v rámci EU proti obrovským daňovým únikům do daňových rájů velkých korporací a řešení dalších problémů v souladu s převažujícím názorem občanů jako je imigrace aj.
  - A. Babiš se stal vážnou hrozbou pro úzkou skupinu politiků, podnikatelů, umělců a novinářů, v jejímž čele stojí Z. Bakala, který ze stovek miliard korun vytunelovaných z české ekonomiky financuje svoje vydavatelství, weby a novináře, přes které zprivatizoval a korumpuje i česká veřejnoprávní média, především ČT. Za ukradené, špinavé peníze Z. Bakaly vstoupil do čela boje s A. Babišem J. Šídlo (přes svůj hendikep fanaticky moderoval manifestaci proti vládě 17. listopadu a vystupuje dokonce v televizi), S. Slonková, J. Kubík a dalších několik závistí a nenávistí posedlých novinářů, politiků a umělců. Místo respektu k ústavní funkci a výsledku voleb, loajálního či neutrálního přístupu k vládě a prezidentovi spoluorganizují veřejnoprávní média negativní, skandalizující, hysterické kampaně. Z. Bakala byl několikrát veřejně obviněn na základě konkrétních důkazů (i když zatím není trestně stíhán), ale řídí a financuje média včetně veřejnoprávních. Vrcholem ledovce je ČT, jejíž reforma a spojení s ČRo, snížení rozpočtu na jednu třetinu jako na Slovensku by přispělo k lepší atmosféře ve společnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helemese. Ti samí blbci, kteří ještě před pár měsíci nenechali na Babišovi nit suchou, označovali ho za oligarchu, zbohatlíka, který si nakradl při privatizaci a kterého jedinou motivací vstupu do politiky bylo nahrabat si dotace a dále rozšířit své impérium, najednou jako mávnutím kouzelného proutku opěvují Babiše jako svého spasitele před politiky, podnikateli, médii atd atd.
   Legrační veletoče tady předvádíte :-D

   Smazat
  2. 0:05 Jasně Goebelsi, jen jim to nandej.

   Smazat
  3. 0:05 po vzoru bolševických "novinářů" podsouvá, klade nepodložená tvrzení, kádruje, překrucuje. S tím Brněnském jste to trefil.

   Smazat
  4. Anonymní 23:41
   Brzy budete vyveden z omylu,jak je úspěšný Babiš jako MF,jako předseda vlády.Už je avizováno od zdražení Elektřiny,které bude jako domino,nasledovat další zdražování.Vysvětlete všem proč,když je tak úspěšný Babiš a náš hospodářský růst.Proto i Vám napíši i kdyby byl předsedou vlády někdo jiný,ten růst by byl stejný.

   Smazat
 9. No, pane Hošku, jako bych vrátil v čase. Vaše výrazy, jako "protistátní puč", "rozvratné aktivity", "pouliční řvouni" a v neposlední řadě heslo "Kdo seje vítr, sklízí bouři" jsou jak vystřižené z Rudého práva osmdesátých let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo z deníků sladké Francie z napoleonské doby.

   Smazat
  2. A nebo z ČT.

   Smazat
  3. Hošánku 0:01, heslo je z bible, pamatuješ-li RP, tak musíš připustit,že současná plitická aktivita odpovídá právě stylu minulé doby, jen si vzpomeň. Máme už NF proti Babišovi,socdem se taky nezměnila, ta se vždy nakonec spojí s vítězem. Mladí aktivisté už jsou zase tady,zatím ještě nevyhazují profesory z VŠ. Ve vší tichosti se opět zabydlela cenzura. Nastane chaos, nebude čas schválit st.rozpočet, což sice neznamená úplný hospodářský šok, ale minimálně zabrzdění a možná si zaděláme i na krizi. Mezi tím budou venku probíhat změny(BREXIT,migrace..),které budou vyžadovat reakce a díky politické krizi je nezvládneme. Natane katarze, doufám že tentokrát bez internacionlání pomocí, výsledkem bude hra na "škatule hejbete se" a známá normalizace(prověrky) opět dojde k přerozdělování majetku ve prospěch vítězů a potrestání neposlušných občanů.Vše už bylo

   Smazat
  4. Krize nastane tak jako tak, je to atribut kapitalismu.

   Smazat
  5. 18:33 Že kapitalismu? Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu bačovského Bureše - nástupce Husáka ???
   Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky.

   Smazat
 10. Mám takový divný pocit,že o nějakou demokracii tu nikdy nikomu nešlo. I ti komunisti se v 89 zastyděli a odešli,dokonce se omluvili. Umíte si totéž představit u Kalouska ? Není přeci jako oni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud neuvažujeme 50. léta, tak můžeme konstatovat, že komunisté byli slušní lidé, kteří druhým bohužel nutili věci zadarmo. Věci zadarmo jsou přece šunt, proto si musíme vše přeplatit.

   Smazat
 11. Jasně, že nejde o žádnou demokracii, to jen zhrzení a zmanipulovaní opoziční voliči se snaží pomocí hysterického jekotu zvrátit výsledky voleb na ulici, když to nejde u voleb.

  OdpovědětSmazat
 12. Aby ne -snaha o puc.Zapad spolu s nasimi Štetiny a Schwarzenberky podporoval Majdan,Pravy sektor,Charlie Hebdo,Izrael a vrazdeni v Gaze,Saudskou Arabii.Tak proc nejaka humanita a volebni vysledky.Nas.at.Navalnyj je vic ,nez 85 tisic mrtvych deti v Jemenu.

  OdpovědětSmazat
 13. My, neobyčejně obyčejní lidé, můžeme ale udělat pár věcí, pane Hošku. Především si zachovat střízlivý rozum a nenechat se zmanipulovat. Nezaměňovat dojmy a emoce za fakta, i když to v současné době není vůbec lehké. A také si všímat proporcí a zkoumat důvody, proč se ty proporce nedodržují. Padesát čapích miliónů (které se navíc nevypařily, ale jejich využití je vidět) je naprostá prkotina proti tomu, kolik stovek miliard republika ztratila na zpackané privatizaci, lehkých topných olejích, restitucích církevního majetku (který církvím často ani nepatřil) a spojených miliardových kompenzací i církvím, které v daném období vůbec neexistovaly, stamiliardové dotace a podpory slunečním baronům, sanace bank z našich daní, které beztrestně zašantročily stovky miliard do kapes managmentu a jejich rodinných příslušníků či kumpánů atd. A to velkoryse nemluvím o dalších stovkách miliard, co nám každý rok utíkají z republiky do zahraničí v dividendách (dle odborníků cca 360 mld. Kč ročně), fingovaných nákladech odečítaných z daní a nebo přímo odkloněním firem do daňových rájů. To fakticky nikdo neřeší, o tom se jednou za čas někde na internetu mluví tiše a stydlivě, ale Čapí hnízdo je na tapetě každý den v prime time už 3 roky. Proč nikdo z těch Slonkových a Kubíků těmto zločicům, co nesou zodpovědnost za ty biliony korun ztrát, nelezl do baráků ve skutečně veřejném zájmu, proč ti "hrdinové" z pražských ulic neřádí pod koněm proti drancování a rozkrádání naší republiky ? To jim nevadí? Pokud ne, tak se jejich řvaní na ulicích jen útrpně smějeme a zařídíme se podle našich zájmů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..."jen útrpně usmějeme a zařídíme se podle našich zájmů".
   Jaké jsou naše zájmy víme . Bohužel jak se podle nich zařídit aby to fungovalo jste neuvedl . Naše zájmy by měli hájit ti , kteří byli k tom ve volbách povoláni . Pokud tak nekonají měli by být odvoláni . Mohl byste poradit jak nebo to dokonce zařídit ?

   Smazat
  2. Na demokracii už nikdo soudný nevěří. Je to u nás jako za protektorátu. Sami se z koloniálního postavení nedostaneme. Máme možnost si zanadávat, aby se nám ulevilo. V zásadě se však každý musí o sebe postarat sám. Je mi smutno, že to tak píši, jak propagují odeesáci. Jestliže se vzepřete, zahubí vás.

   Smazat
  3. Všechny zásadní změny proběhly u nás bez většinového souhlasu, jaksi podvodem.

   Před prvními svobodnými volbami se nikdo lidu Československa nezeptal, zda souhlasí s předáním podniku, kde každý z nás pracoval, do soukromých rukou, abychom mohli všichni radostně pracovat na nového majitele bez zásluh a ten si mohl podle svého rozhodnutí plodů naší práce užívat nebo je vyvážet do ciziny.

   Ve svobodných volbách byli komunisté poraženi a vítězové začali rozhodovat, aniž by se na souhlas osvobozeného lidu demokraticky zeptali. Pan Hošek je právník, ať začne přemýšlet o legitimitě činů nových vládců.

   Smazat
  4. Lid, "osvobozený" od teroru komunistů, si svobodně zvolil své postavení otroka v této demokratické společnosti. Co byste chtěli víc?

   Smazat
  5. Není zde prostor uspokojivě vyhovět prosbě 14:03, ale mohu naznačit. Zformulovat přitažlivý a současně realistický program(obrysy např.u pp. Valenčíka, Davida atd.), založit novou stranu, zejména na troskách KSČM? ČSSD a dalších levicových subjektů,vyvinout odpovídající organizační a politické úsilí. Nepůjde to ze dne na den, ale za pokus to stojí.

   Smazat
 14. V demokratickém státě je nutné vedle demokratické politiky vytvářet i demokratickou ekonomiku a demokratické sociální podnebí. Nám tedy zatím chybí naprosto vše. Představa že podoba našich voleb zajišťuje aspoň demokratickou politiku, je zcela mimo realitu a ty další potřebné atributy - demokratické hospodářství a demokratické sociální prostředí - ty jsou jen v myslích snílků, že se dá kapitalismus demokratizovat. Ne kapitalismus dosud vždy a všude byl, je a bude diktaturou, někdy méně, jindy více zakrývanou. Samozřejmě zájmy občanů a kapitálu jsou protichůdné a pokud jsou otupovány kapitálem, tak korupcí. To je takový univerzální prostředek, kterým si kapitál jedny občany kupuje, aby druhé mohl potlačovat, okrádat. Po kapitál je tento objev po vydání Marxova Kapitálu jedinou zbraní proti pokroku lidstva. A tedy ta morální bída kapitálu a zkorumpovaných drží kapitál při životě!

  OdpovědětSmazat
 15. Ještě k tomu "šlechetnému milionáři" Babišovi. Jak i jiní se přiznávají, tak i já mohu říci že jsem ho nevolil a ani, když
  se dožiju příštího "svátku demokracie", ho volit nebudu.
  Proč asi, je snad každému soudnému člověku jasné.
  Jenže nastal mimořádný stav nouze. I ta tak zvaná demokracie
  je u nás v ohrožení. Fašizující pravice se chová stále
  vyzývavěji, podporována téměř stoprocentně jejich novinářskými poskoky. Už jim nevoní ani to, co je vlastně podstatou demokracie, což jsou volby. Jimi kritizovaní
  komunisté se svou "totalitou", čili vládou jedné strany
  (kde ve skutečnosti bylo plno názorových rozdílů),
  jsou najednou jejich vzorem. Podle těchto "demokratů" není
  potřeba nějakých voleb. Stačí svolat řvouny na plac a hotovo.
  O moc by se už nějak podělili.
  "Babiš" je sice z nouze cnost, ale momentálně větší cnost
  než "kalousci" a jeho revolucionáři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi nejsem soudný ani jasnovidec, ale určitě jsem posera (ze řvoucích davů se může vyklubat Majdan). Pochopte nevzdělance, řekněte jednodušeji o co jde.

   Smazat
 16. To je vše moc hezké - ale v pátek budeme vidět, zda a do jaké míry bude dokopán zbyteček demokracie v našem státě do hrobu - to by si kapitál tedy oddechl.
  Takže sázky, pánové! Kolik si myslíte, že se mezinárodnímu kapitálu ("problém" přesahuje hranice ČR!) v zastoupení protidemokratickým parlamentním blokem CZ podaří zkorumpovat poslanců, zvolených za vládní strany, aby hlasovali pro pád Babišovy vlády? Kolik dalších trafikantů přibude? Kolik to zase desítek miliard Kč bude stát rozpočet(tedy občany na daních) a stovek miliard na rozkradeném majetku státu?
  Jaké, že jsou kurzy? Snad věříte v kouzlo peněz? A když je jich měšec! Kolik že nás to stálo to ukradení národního majetku církví nesvatou? A to stačilo zkorumpovat jen 2 polance - a máte milí čížci cca 170 miliard v čudu! Bude tato krádež překonána? Tak na to vše se vypisují kurzy - to budou dostihy!

  OdpovědětSmazat
 17. Pan Hošek k tomu, aby objevil platné pravdy, potřeboval poměrně dost let. Ale alespoň že tak.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.