Reklama

.

.

pondělí 19. listopadu 2018

Rozhovor se spisovatelem a cestovatelem Ladislavem Větvičkou o vládní krizi....

19.11. 2018  PL
V 18 letech jim skončil Havel. Mládí v hajzlu, tak dělají prasárny.Představte si, že už patnáct let pobíhají po ulicích, fasují červené karty, vyrábějí transparenty, kupují vajíčka, demokraticky je vrhají na ty, kteří byli zvoleni jinak, než si frustráti představovali a… Nic. (část rozhovoru)
 Tak jsme zažili vzrušující 17. listopad. Na jeho začátku vyhodili aktivisté do koše květiny od Zemana a Babiše, protože květiny od nich „jsou v rozporu s demokracií“ a „lidé jako Babiš rozbourávají demokracii“. Lze to pochopit?
Lze to pochopit. Ti lidé jsou frustrovaní, že není po jejich. Představte si, že už patnáct let pobíhají po ulicích, fasují červené karty, vyrábějí transparenty, kupují vajíčka, demokraticky je vrhají na ty, kteří byli zvoleni jinak, než si frustráti představovali a… Nic. 
Už patnáct let nemají ani toho svého vytouženého prezidenta. To musí být frustrující. Představte si, že jim bylo třeba osmnáct let, když skončil mandát jejich idolu, prezidenta Havla. Dnes jim tedy je třiatřicet. Mládí v hajzlu, tolik úsilí a nic. Tak se radikalizují a dělají prasárny (viz třeba ty kytky v koši).

Na akcích se objevily transparenty jako „Babiš je čurák“ či výzvy k Miloši Zemanovi, aby už umřel. Miroslav Kalousek se vyfotil s dětmi, které nesly transparent „Děti na Krym nepatří“. Desetitisíce lidí žádaly demisi vlády. Jsou takové oslavy svátku přehnané, nebo si to Babiš zaslouží? A co vlastně Ladislav Větvička a 17. listopad? Komunista jistě nejste, takže slavíte?

Já slavím 17. listopad jako návrat svobody. V létě roku 89 jsem smutně chodil okolo berlínské zdi (z té blbé strany) a nenapadlo by mě, že rok poté se budu po Západním Berlíně svobodně procházet. Dva týdny před 17. listopadem jsme s přáteli poslouchali ve Wroclawi naživo Kryla a Hutku spolu s Nohavicou, Dobešem a Streichlem a nevěřili bychom tomu, že je o pár dnů později všechny uvidíme u nás v Československu. Do té doby jsem mohl bez omezení cestovat leda tak do NDR nebo do Maďarska, najednou jsem u cesty zvedl palec a byl v Dánsku, Rakousku nebo Řecku. Otevřel se nám svět a je mi úplně jedno, jestli toho dosáhl generál Lorenc s KGB nebo Havel a jeho parta. Je mi úplně jedno, že na počátku naší barevné revoluce byla bolševikem povolená manifestace SSM, roznětkou se stali ležící agent Státní bezpečnosti Ludvík Zifčák a mluvící agentka Dražská a bodem zlomu byla opravdová „fake news“ Petra Uhla o mrtvém studentovi (v originále na Svobodné Evropě si ji můžete poslechnout tady). Počítá se výsledek a myslím, že můžeme oběma stranám děkovat, že převrat po listopadu proběhl bez násilí a civilizovaně.


Pokud jde o „kauzu Babiš ml.“, tak vy jste se vyjádřil, že o starém Babišovi jste nikdy nenapsal nic dobrého, ale to, jak tu věc rozehrála Slonková a Kubík, se vám nelíbí. 


Že se mi to nelíbí? To, co provedli Slonková s Kubíkem a režiséry Remundou s Klusákem, tedy tajné natáčení a následné zveřejnění soukromé osoby, navíc nemocné, je největší svinstvo, které může novinář udělat. Nedivil bych se, kdyby jim to kolegové novináři dali sežrat, protože z lidského i novinářského hlediska to je hyenismus jak vyšitý. Navíc uměle dotočený příběh dokumentu o dokumentu to celé posunuje do absurdní roviny.

Reportáž je měsíc stará. Čekalo se na vhodný den ke zveřejnění. Ten nastal minulé pondělí večer. Je zvláštní, jak byli politici na tento bezprecedentní útok připraveni. Už druhý den ráno byli všichni šéfové opozice zajedno ve vyvolání vládní krize.

Mimochodem, z trestně právního hlediska je například natáčení soukromé osoby bez jejího souhlasu trestným činem, v Německu se trestá odnětím svobody až na 10 let a pokutou od 50.000,- € výše, ve Švýcarsku taktéž a pokuta je až desetinásobná. Babiš mladší je švýcarským občanem a vůbec bych se nedivil, kdyby Švýcarsko podalo žalobu na Slonkovou s Kubíkem.

Až se tohle proflákne, budeme z toho mít na Západě pěknou ostudu.

Proč nesdílíte argumenty demokratické opozice, že Babiš podle všeho znemožňuje svědectví svého syna o 50milionovém podvodu na Čapí hnízdo? Že svého syna nechal zašantročit někam na Krym, aby se ho zbavil? Že se z něho snaží dělat blázna? A vůbec, že tím Krymem vystavil naši zemi bezpečnostnímu riziku, jak tvrdí Jakub Janda?
Nesmyslné řeči Jakuba Jandy a jeho z ciziny placené bandy nemá smysl komentovat (i když paradoxně i on potvrdil zájem tajných služeb na výsledku tendru na dostavbu JET & JED). Babiše jako politika nemám rád, to on je zodpovědný za ničení svobody projevu a ničení živnostenského prostředí u nás. V době, kdy je ve vládě, vznikly tisíce nesmyslných úřednických míst a stovky nových nařízení a předpisů, ve kterých se nikdo nevyzná a které mají za cíl buzeraci občanů.

A proč nesdílím argumenty tzv. demokratické opozice? Protože nedávají logiku. Když si dáte chronologicky do řady vše, co oni už měsíce a léta omílají pořád dokola (přesně je to popsáno v mém blogu), tak tomu může věřit jen neinformovaný člověk.

Když se nad tím tak zamyslíte, chcete vlastně, aby Babišově vládě vyslovila Sněmovna nedůvěru? Souhlasíte s některými názory, že kdyby byly nové volby, tak Babiš zase posílí? Jan Zahradil napsal, že když se do čela demonstrace postaví Kocáb a podobní, je to jen bod pro Babiše. A házení kytek do koše je už jen vrchol.

Obávám se, že po té šaškárně, kterou ta tzv. demokratická opozice předvedla, kdyby dnes byly volby, tak Babiš dostane 40 %.

Když řeknou A, musí říct i B. Když chtějí svrhnout vládu a touží po předčasných volbách, musí si uvědomit, že strany jako TOP, ČSSD nebo STAN se už do Sněmovny nemusí dostat. A i kdyby se tam dostaly a uspěly, kdo bude premiérem? Kalousek? Bartoš? Nebo turkofil, kterému u nás říkáme Al Hammaček? Vždyť jsou k smíchu.

Co o celé věci slýcháte ve vašem okolí? Jezdíte po Česku dělat byznys, chodíte do hospody. Co slýcháte o tomto příběhu dnešních dní, kde je všechno, Babiš, Zeman, Kalousek, Němcová, listopad 89, demonstrace, rodina, novináři, peníze...?

Slyším smích. Ale takový smutný, hořký smích, spíš grimasu. A to je špatně. Nic není pro politika horšího, než když se jim lidi smějí. Smějí se Němcové i Fialovi, smějí se Babišovi i Kalouskovi. Smějí se vysílání České televize a její urputné snaze o propagandu. Nakonec z toho paradoxně nejlíp vychází Miloš Zeman, kterému se sice taky smějí a nelíbí se u něj mnohé věci, třeba jeho „buranské“ chování v roli prezidenta, ale nakonec řeknou – vždyť on má vlastně pravdu.

28 komentářů :

 1. Myslim,ze to cestovani po Evrope ( do mnoha zemi viza zustala) je mala naplast za celkovou podrizenost a nejistou budoucnost....nehlede na to,ze brzy budou vypadat vsechny staty stejne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by se s vámi Havlosledi do krve hádali. Češi a Slováci totiž nedělají od plyše nic jiného, než cestují po celém světě. Doma se všichni ti neustále cestující operátoři výrobních linek a překladišť jen převléknou, člověk je tak tak zahlédne se štosem letenek a už zase valí někam na kraj světa. Prostě typičtí Češi, umřeli by, kdyby museli měsíc zůstat na jednom místě. No kdo by si je vzal na svědomí? Jen mě trošku mrzí, že k nám do dědiny už zajíždí autobus jen dvakrát denně a vlaky přestaly stavět úplně. Býval bych třeba také nakonec rozbil prasátko a vyrazil na Ruzyň. Aspoň se podívat na letadla.

   Vymazat
  2. :-)Ja tedy znam to cestovani z jine strany...Jeden unos (diky "demokratizaci") a ted posledni pribeh byl take dobry.Barcelona tri dny 4 zeny (tri z nich Italky vycestovaly po dvaceti letech)a hned dve okradly docista ( i s doklady) na Italske ambasade obrovska fronta stejne postizenych,takze se malem nedostaly zpet,kvuli dokladum.A zaver byl jeste lepsi policie jim odvlekla pilota....Uz asi nikdy nevycestuji

   Vymazat
  3. to okradly je spravne.. emancipace tam pokrocila ke gangum zen

   Vymazat
 2. Super článek,který nemá chybu a co pan Větvička řekl má hlavu patu.Doporučuji k přečtení co nejvíce občanům ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Pan Větvičkaje spisovatel a je to poznat.

   Vymazat
 3. „Když řeknou A, musí říct i B“ – nemusí, pokud na sto procent počítají, že jim musí vyjít plán A!
  Totiž v jejich situaci žádný plán B není ani nemůže být. Proto se aktivně všichni starali, a se vším co dovedli a mohli, aby se našla v ANO nějaká „lizuchtivá“ osoba a premiér se musel pod mediálním a jiným tlakem zlomit! Představme si jenom, kolik „pomazaných“ a politicky protřelých hlav to vymýšlelo, ti přece nemohou prohrát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ale?!? ten Telicka jim prece az tak uplne nevysel. Ne? :-)

   Vymazat
 4. Motáme se dokolečka jako moucha v cilindru. To vše jen proto, že nemáme politickou svobodu a následně demokracii. Svoboda slova a pohybu, které jsme hadrákem získali, jsou nám z hlediska demokracie prd platné. Ke skutečná demokracii je potřeba úplně jiná svoboda - svoboda politická tu nemáme!!

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štefane mýlíte se. Nemáme informační politický servis k řádnému výkonu svého volebního práva. Máme tedy politickou svobodu jen omezenou a je na nás, kdy to zvrátíme k nápravě.

   Vymazat
  2. Politickou svobodu nemáme vůbec žádnou. Ta dnešní je otrockou pseudosvobodou (právem hýkat a kývat jak otrokář káže, jinak jsme bez žrádla a bydla).
   Politická svoboda znamená vyvážená politická práva a politická zodpovědnost na všech stupních lidské hierarchie, bezdomovcem počínaje a bohem konče!!!
   Právo volit a být volen musí mít zodpovědnost zvoleného za politické činy vůči svým voličům.
   Politická hierarchie musí být zastupitelská vždy o jeden stupeň a obousměrná:
   1)občan obce - vedení obce (návrh občanů, volba navržených, výkon funkce zvolenými, návrh na odvolání šmejdů, odvolání či konec období).
   2)zástupitel obce - vedení země (Čech, Moravy, Slezska)(stené aktivity na vyšší úrovni).
   3)občan - stát ČR (stejné na úrovni státních politických institucí)
   Žádné partaje a partikulární zájmy, čachry korupce a úžera!!!
   Hlas občana při návrhu, volbě, odvolání či referendu je základem nezmanipulovatelné vůle hegemona moci (všechny nepodplatí ani choroš a když tak bude alespoň jednota). Až si to lidé uvědomí tak hajzlové v politice skončí (paraziti národů - odporní deprivanti schopní pro svoji úžeru vyvolat jadernou katastrofu). Do té doby je vše špatně, ikdyž pokaždé jinak. A očekávané změny jsou vždy k horšímu.
   Ďuro Trulo

   Vymazat
  3. 17:15
   Ďuro není trulo. Je , ale potřeba jít ještě dál ve smyslu zodpovědnosti zvoleného za realizaci toho, o čem lid obce/města/regionu/kraje/země atd. rozhodne. Zodpovědnost za rozhodování ve skutečné demokracii nese lid, protože je to on, kdo rozhoduje - vládne.

   Štefan

   Vymazat
 5. Jo dobrý článek jen ať dostane Babiš ještě víc procent.

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem za !!! dobry článek ! kdy by měl Babuš rozum ,tak udělá vládu s SPD , natruc té fašistické zlodějské bandě !!! Za první Republiky jsme byli vyspěli ,za komunistu jsme stagnovali ale dnes jsme vykradena zemička ! Havel to vše za kopal i banda komunistických zlodějů!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je hloupost! Babis musi slapat, jak mu Nemcouri piskaji. Ma tam chemicku a kdyby neslapal, tak mu ji zavrou. Tam to neni jak v CR, ze dotycny jeste vysoudi desitky miliard za "zmarenou investici".Tam proste dostane likvidacni pokutu za neco, co mu jakoby "najdou" a muze si stezovat akorat tak na lamparne.

   Vymazat
 7. Mám rád čísla, protože čísla nejde nijak okecat. Ať se příznivci ODS, TOP 09, STAN, Piráti KDU ČSL vztekají, jak chtějí, když byly u vlády některé z výše jmenovaných stran, tak hospodářské výsledky státního rozpočtu byly katastrofální a každý rok se republika víc a víc zadlužovala, Kalousek, Topolánek, Nečas a další a další z těchto stran utahovali lidem smyčku kolem krku a ždímali a ždímali z lidí co šlo a za toto ždímaní lidí, dostal dokonce Kalousek od zahraničního kapitálu cenu za nejlepšího ždímače, promiňte, nejlepšího ekonoma světa, která se nedává za to že lidé, té které země se mají lépe, ale že je umožněno v té, které zemi, aby byla ždímána nejchudší vrstva obyvatelstva. Tyto strany, výše uvedené, které umožnily zahraničnímu kapitálu rozkrást podstatnou část naší země, řvou nyní na stranu ANO, která číselně má určité, lepší výsledky, jako vyrovnaný státní rozpočet, přebytek na důchodovém účtu, zvýšení minimální mzdy, zvýšení důchodů, zvýšení platů ve státní sféře, nejlepší výběr daní od roku 1990. Za jejich vládnutí bylo tomu přesně naopak a oni teď křičí a používají k tomu pseudokauzu připravenou a ne nepododobnou té, která proběhla na Slovensku a která měla za následek, že premiér Fico musel odstoupit a nyní se ukázalo, že s tím, za co byl křivě obviňován, nemá nic společného. Sice určitá strana v určitém státě vyhraje volby a lidé jí podpoří, ale pak nastane to, co po celém světě řídí USA, přes své zastupitelské úřady, tedy nastoupí ulice a ti co ve volbách prohráli svrhnou legitimní vládu. Příklady? Je jich přehršel! Za pět miliard vláda USA provedla převrat na Ukrajině a svrhla legitimně zvoleného prezidenta a nastolila tam vládu fašistů. To samé provedla v Arménii (největší velvyslanectví USA ve tří milionové zemi) a nastolila tam vládu těch, kteří volby prohráli. To samé provedli na Slovensku a nyní to zkoušejí u nás. Kde se jim to nedaří provedou bombardování, jako v Jugoslávii, Afganistanu v Libyi, Sýrii. Kde se to nyní nedaří je Čína a Rusko, ale Američani pracují na rozvrácení těchto států intenzivně, aby se jim to povedlo. Kdo to nevidí, tak to nechce vidět, nebo pracuje s nimi. Takže nyní budeme sledovat, zda to Amikům u nás vyjde, nebo nevyjde. Dostavba atomové elektrárny by bylo pro Američany velké sousto, kterého se jen tak nevzdají a dolary a dolary působí. A nemyslete si, že USA tímto způsobem nepůsobí také ve státech západní Evropy, nebo v Africe a Latinské Americe, nebo v Kanadě. USA podle svých zájmů rozvrací celý svět, protože celý svět musí platit, přes převodové páky jakými jsou americký dolar, plyn a ropa, astronomický dluh USA. Kdo by nechtěl, jsou tu bomby v rámci humanitárního bombardování.

  OdpovědětVymazat
 8. To chce klid. Nic se neděje. Hlavně aby zapršelo. Není nic
  důležitějšího.

  OdpovědětVymazat
 9. Rudi dedeckove prskaji tady, protoze se uz ani ze zidle nezvednou a kdyby se rozprahli, tak by si zlomili jatra:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nemusíš nám pořád svými stejnými výblitky dokazovat,že jsi kretén

   Vymazat
  2. Nevím jestli je kretén ! ale v roce 2020 nebude mít co žrát ,jen jedno jestli bude proto sousto zabíjet !

   Vymazat
  3. Je třeba mít neustále na paměti, že český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).
   Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU Klaus a jeho poskoci. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Zakomplexovaný, mstivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje (po vzoru Klause) svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, (která si ho hovniválsky dovalila na hrad), jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural a záměrně provokuje islamisty k okupaci Evropy v zájmu Ruska a Izraele. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea ho bude vyhazovat stejná nesvéprávná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky. Ohání se Švédskem, (kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku).

   Vymazat
  4. Vy se musíte bát pouze kardiovaskulárních chorob, protože Vám mozková mrtvice nehrozí. Kde nic není, ani smrt nebere. Tak ať Vám to vydrží.

   Vymazat
  5. 8:58 nevadi vam,ze "znarodnovani" je stare jako lidstvo samo? Hlavne mne fascinuji ti,co nevedi,ze treba v monarchii panovnik "znarodnoval" ve svuj prospech celkem casto

   Vymazat
  6. 13:31 Snahou nacionálních socialistů a fašistů je vytvořit silnou společnost reprezentovanou (národním) státem, která bude schopna obstát v dějinném zápase s jinými státy resp. národy. Společně se opírají o vůdcovský princip, který je blízký pravému monarchismu. Zcela jednoznačně lze tedy říci, že jsou dalece napravo od všeho, co dnešní demokratická společnost připouští. A s přivřením očí je mohu zařadit mezi idealistickou (tj. nekonzervativní) pravici, zároveň však takovou, jejíž ideál podléhá požadavku na praktickou realizaci. Přísně vzato se jedná o hraniční ideologie. Je však pravděpodobné, že pokud by nebyly zničeny v důsledku války, časem by tuto hranici překročily směrem k pravici a vytvoření národně orientované aristokratické vrstvy.
   Přední nacistický ideolog Alfred Rosenberg o tom ve svém díle Mýtus 20. století hovoří takto:

   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“

   „V mužích, kteří stojí první v řadách… v boji za novou Říši, je základ vzniku nové šlechty. Ukazuje se s vnitřní nutností, že tito muži z 80 % vykazují i vnější nordický typ.“

   Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, dnes totiž stojí mimo zákon.
   Demos byl ustanoven vládcem na věčné časy, přičemž mu byla pro jistotu odebrána možnost učinit nejrozumnější státnický počin za celou dobu jeho darebné vlády, tj. rezignovat na funkci.
   Na západě se liberálně-konzervativní levice (kvazipravice) přetahuje o moc se židohumanisty (neomarxisty).

   Podstatou veškeré levice je rovnost. V čem se různé levicové směry od sebe mnohdy zásadně liší je pojetí rovnosti.

   Skutečná (absolutní) pravice je generální reakcí proti levici. Pravice odmítá všechny formy rovnostářství. Čistokrevný pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost.

   Vymazat
 10. Nikdy jsem nevěřil Němcům, že byli Hitlerem a jeho propagandou tak zpracováni, že pevně věřili v dobro nacismu a proto mu i věrně sloužili. Také se mi zdálo za uši přitažené, že kouzlu Adolfa Hitlera a nacismu podlehli britští politici a šlechta, zdaleka nejen Chamberlein. A konečně i USA kapitál a zdaleka nejen rodina Kennedyů. Ale když vidím dnes ty uřvané Čecháčky, z nichž nemálo je jistě "úspěšnými absolventy" všech těch soukromých "univerzit", stvořených za korupné pro české blbečky, tak vidím, jak propaganda je pro polovzdělance účinná. "Čest" všem těm čecháčkovským goebbelsům a jejich působení na "masy", rukující za úplatu ke svatému Wenclovi, aby si tam na čerstvém vzduchu chladily hlavy a vyřvané krky! Takže nejen náckové ve 3. Říši, ale nyní i v té pražské kotlince propadli antihumanismu a kopou kolem sebe, vytahují šibenice a šílí pro radost svým pánům, kapitalistickým diktátorům!

  OdpovědětVymazat
 11. Dobrý deň pre všetky finančné potreby prosím kontaktujte túto Lady, ktorá poskytuje pôžičky bez poplatku vopred
  e-mail............silvia19manecchi75@gmail.com
  whatsapp ..... +33 7 56 83 05 07


  .
  Dobrý deň pre všetky finančné potreby prosím kontaktujte túto Lady, ktorá poskytuje pôžičky bez poplatku vopred
  e-mail............silvia19manecchi75@gmail.com
  whatsapp ..... +33 7 56 83 05 07

  OdpovědětVymazat
 12. okud opravdu chodil Větvička v létě 1989 kolem berlínské zdi jako mlsný pes, stačilo jen zajít na nejbližší hraniční přechod a hranici překročit ! V té době jsme totiž měli bezvízový styk se Západním Berlínem!!! (Stejně jako s Finskem)

  OdpovědětVymazat