Reklama

středa 7. listopadu 2018

Rusal se rozhodl vrátit se do Ruska

6. 11. 2018      lenta
Správní rada Rusalu* se rozhodla přeregistrovat společnost z ostrova Jersey (Normanské ostrovy) na území Ruska. Společnost o tom informovala ve svém prohlášení na Hongkongské burze cenných papírů.


"Na zasedání správní rady, které se konalo 2. listopadu, bylo rozhodnuto pokračovat v činnosti společnosti na území Ruské federace. Po důkladném zvážení se rada rozhodla, že plnění ruských zákonů "O mezinárodních společnostech" a "O zvláštních správních zónách na území Kaliningradské oblasti a Primorského kraje" odpovídá zájmům společnosti a jejích akcionářů", uvedla společnost.

3. srpna podepsal ruský prezident Vladimír Putin balíček zákonů o vytvoření offshore zón na ostrovech Russkij v Primorském kraji a na ostrově Okťabrskij v Kaliningradské oblasti. Zahraniční společnosti založené před 1. lednem 2018 a registrované v zahraničí se mohou stát rezidenty těchto zón. Obdrží osvobození od daně z příjmů z prodeje akcií a příchozích dividend a sníženou sazbu o pět procent na odchozí. Kromě toho nebudou muset zveřejňovat firemní informace, přístup k nim budou mít pouze ruské orgány a soud.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

*Rusal - firma vyvážející z Ruska hliník, dlužno dodat, že rozhodnutí předcházel strmý pokles hodnoty akcií...


7 komentářů :

 1. Putin stahuje, velmi správně, ruský kapitál, i ten v soukromých rukách, domů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně. A využil k tomu "protiruských" sankcí, kdy USA a s ním jejich poskoci začali sahat na majetek oligarchů, který mají ulitý v jejich bankách. Jako by se s nimi domluvil:))))

   Vymazat
  2. 7:19 Velice dobrá strategie.

   Vymazat
  3. 10:16 cela jejich "prace" je takova nepochopitelna...

   Vymazat
  4. To se zas zkurvenci v kremelským žoldu lžidavid s lžidvořákem vožerou, že k týhle bandě jejich sponzorů - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   přibude další podobný zmrd! Každej dolárek navíc dobrej, že ...

   Vymazat
 2. a to prosím toto okopírovali od Holandska, napr. naša Dôvera funguje v tam

  OdpovědětVymazat
 3. To není návrat. Rezidentura zůstává v Hong Kongu a stejně žádné daně Rusal platit nebude. Jedná se jen o to, jestli se firma před krachem zhroutí úplně, anebo jestli Rusko zaplatí její dluhy, které už narostly nad $10 mld. K tomu všemu je Rusal v podstatě vytunelovaný a v důsledku sankcí nemá možnost prodávat na komoditních burzách. Děripaska v Rusku nežije.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.