Reklama

pátek 30. listopadu 2018

Rusko je znevýhodněno kvůli své víře, že Západ se řídí zákony


Paul Craig Roberts
30.11.2018  InformationClearingHouse, překlad Zvědavec
Ukrajinské vojenské lodě porušily v Azovském moři ruská omezení a články 19 a 21 Úmluvy OSN o mořském právu. Ukrajinské námořnictvo překročilo ruské námořní hranice a vstoupilo do uzavřeného prostoru ruských teritoriálních vod. Zcela zřejmě za tím stojí Washington, protože Ukrajina by neprovedla takovou provokaci sama od sebe. Zde je přesné vysvětlení této události.


Ruské námořnictvo následně zadrželo ukrajinské lodě. Samozřejmě, že západní presstitutní média, z nichž většinu má pod palcem CIA, to svedou na „ruskou agresi“. Washington a jeho presstituti dělají vše, co je v jejich silách, aby znemožnily Trumpův cíl, spočívající v nastolení normálních vztahů s Ruskem. Mluvčí NATO Oana Lungescuová se rychle postavila na stranu Ukrajiny: „NATO plně podporuje suverenitu Ukrajiny a její územní celistvost, včetně jejích navigačních práv v teritoriálních vodách.“

Vojenský/bezpečnostní komplex USA upřednostňuje nebezpečí jaderné války, než aby jakkoliv snížil svůj roční rozpočet ve výši 1 000 miliard dolarů, což je naprosto nadbytečná částka, která ještě poroste v souvislosti s tím, jak presstituti v souladu s vojenským/bezpečnostním komplexem budou nadále démonizovat Rusko i Putina, a nikdy nezpochybní, jak bylo vše zorganizováno a využito k vykreslení Ruska jako hrozby.

Ruská vláda v reakci na provokaci Ukrajiny a porušení zákona svolala mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN, nic z toho však nevzešlo. Washington platí tak velký procentní podíl z rozpočtu OSN, že jen málo zemí si dovolí nepodpořit Washington. Navíc jak uvedla vyšinutá velvyslankyně USA při OSN Nikki Haleyová: „Píšeme si seznam“.

Všechny důkazy nasvědčují tomu, že ruská vláda se i přes veškeré protikladné náznaky domnívá, že když nebude vůči Západu zaujímat výhružný postoj, a bude se odvolávat na právo a nikoliv zbraně, bude to efektivní způsob, jak zdiskreditovat obvinění Ruska z agrese ze strany Západu. Kéž by to byla pravda. Avšak sotva co vysoký ruský představitel oznámil, že navzdory volbám, které drtivou většinou hlasů rozhodly ve prospěch nezávislosti odtržených ruských provincií na Kyjevě, Rusko neuznává nezávislé republiky Doněckou a Luhanskou, „ukrajinská armáda v neděli zahájila masivní dělostřeleckou palbu, odstřelovala obytné oblasti samozvané Doněcké lidové republiky“.

Rusko věří, že na Západě existuje respektování zákonů, čímž si však kope vlastní hrob, neboť umožňuje ukrajinským nacistům, které podporuje Washington, vraždit ruský lid. Ruská vláda znevažuje sama sebe, neboť důvěřuje americkým vazalům, jako je Německo, při prosazování Minské dohody, a navzdory všem protikladným důkazům se domnívá, že na Západě existuje respektování zákonů. Rusko se neustále, rok co rok, odvolává na tuto neexistující entitu, nazývanou „západní respektování zákonů“.

Tato politika opětovně ujišťuje sionistické neokonzervativce, kteří řídí zahraniční politiku Washingtonu, že Rusko není schopno bránit své zájmy.

Putinova vláda se zřejmě domnívá, že kvůli tomu, aby dokázala, že je demokratická, musí tolerovat každého ruského zrádce ve jménu svobody projevu.

Z toho důvodu je pro Washington snadné Rusko destabilizovat. Vidíme to již na poklesu oblíbenosti Putina v Rusku. Ruská vláda umožňuje ruským novinám a nevládním organizacím, financovaným Spojenými státy, aby každodenně štvaly proti ruské vládě. V důsledku desetiletí americké propagandy jsou mnozí lidé na světě přesvědčeni o tom, že klíčem k úspěchu je přátelství s Washingtonem. Ruští atlantičtí integracionisté se domnívají, že Putin stojí v cestě tohoto přátelství.

Čína je také snadným cílem. Čínská vláda povoluje čínským studentům, aby studovali v USA, kde jsou jim vymývány mozky americkou propagandou, takže se po návratu do Číny stávají pátou kolonou Washingtonu.

Někdy se zdá, že Rusko a Čína se více zaměřují na získání bohatství, než na přežití národa. Je zvláštní a zcela mimořádné, že tyto dvě vlády si stále udržují svou nezávislost, ale nadále jsou závislé na americkém dolaru a západních finančních systémech kvůli mezinárodnímu obchodu.

Jelikož Washington vysvětluje vše podle svého, ukazuje se, že přežít hegemonii Washingtonu je pro obě země výzvou.


Russia Is Disadvantaged by Her Belief that the West Is Governed by Law vyšel 26. listopadu 2018 na ICH. Překlad v ceně 297 Kč Zvědavec.

22 komentářů :

 1. A já si myslím, že se pan P.C.R. mýlí, tak blbí Rusové nejsou a jejich historie je určitě dostatečně poučila - staletí a staletí podrazů ze strany tzv. Západních partnerů a jejich předchůdců, co se porád vydávali na jejich cestu na Východ, aby tam dostali po hubě a zase se vraceli do svých brlohů plánovat další a další cestu Východ. JSou spíš slušní a své poražené nepřátele nezotročují, nevyvražďují, nevedou vyhlazovací války ... prostě, nejsou jako oni. Spíš sázejí na ono staré a osvědčené: Verba movent, exempla trahunt. Neplánují na jedno volební období, ale dlouhodobě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou pouhé žvásty vycházející z neopodstatěný teorie že někdo usiluje nechat si vomrznout prdel v nějakým zapadákově planety. Realita je opačná - to ruskej Mongol se tlačil k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu! A tlačí furt už celejch 500 let - https://cs.wikipedia.org/wiki/Livonsk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Tehdy ho zastavil Livonskej Řád! Dnes je to NATO, kdo je zatlačil zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.!

   Smazat
  2. Tebe je třeba zatlačit zpět do Bohnic zdegenerovaný demente.

   Smazat
  3. 7:51 Přesně! Je to vůl! Prej "... své poražené nepřátele nezotročují, nevyvražďují, nevedou vyhlazovací války ..." - do Bohnic a hned! Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. Války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche).

   Smazat
 2. Bylo tomu tak. V současné době Rusové prozřeli a pochopili, že celá západní demokracie je jeden velký podvod. Je to západní demokracie provokací, podvodů a uzavírání i dodržování mezinárodních smluv jen do té doby, kdy je to pro ně výhodné. Rusové již nejsou tak naivní jak za Gorbačova a Jelcina, nabyli zkušenosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, bylo tomu tak i u nás, také jsme nalétli na anglosaskou proradnost a neschopnost se "červenat". Kdo mohl po komančích tušit, že na Západě maj lidi vymytý mozky víc, než my?

   Smazat
 3. Skutočne došlo k masívnemu, strarostlivo naplánovanému útoku. Jeho cieľom bolo prvýkrát otestovať schopnosti a kapacitu vylepšenej protivzdušnej obrany Sýrie. Vzhľadom na to, že nikde vo svete dnes okrem Sýrie nepracujú v boji moderné ruské prostriedky, naviac zosieťované spoločne s najmodernejšou technológiou Ruska, Západ túto príležitosť nemohol vymeškať.
  https://slobodnyvyber.sk/komentar-plan-zapadu-na-likvidaciu-ruska-nielen-v-syrii/

  OdpovědětSmazat
 4. noviczech
  ...vážení přátelé, trochu vám k tomu něco řeknu. Američané věděli, že Rusko má podvodní střely, které dosahují rychlosti přes 400km/hod. Kdežto americké, pod vodou jen kolem 80km/hod. No a náhodou se dozvěděli od ruského studenta, studujícího v Americe, na jakém principu toho Rusko dosáhlo. Toto je tak asi 20 let starý případ, ale ....opravdu je mluviti stříbro a mlčeti zlato...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tos nam to vysvetlil

   Smazat
  2. Ani Povolny by to lepe nepodal a ze je to pri zdi srac

   Smazat
  3. Trollí bratři(20:57, 21:09), nejste vy ti přizdisráči?

   Smazat
  4. 20:55 Ale ale Radosto, proč tak okatě.

   Smazat
  5. Pokud je nam znamo z pramenu Vyssich Vyzvednych Sluzeb SA rakety maji podvodni rychlost nadzvukovou tedy celych 100 km za hodinu coz je rychlost ktera predci letadla zvane Vetron.

   Smazat
  6. 4:16 tu jsi asi z fyziky nematuroval, že ano.

   Tady si nastuduj, proč je zvuk v kapalinách rychlejší než ve vzduchu:

   https://www.svetenergie.cz/cz/fyzikalni-poradna?itemId=11

   Doufám, že jsi jen politologická mládež, nebo nějaký rychlokvašený právník. V ostatních oborech jakési aspoň základní znalosti z exaktních věd potřebovat budeš.

   Smazat
  7. 4 16
   Bratr asi nepojedl vtipne kase v mladi ,ze?

   Smazat
 5. Mělo by se Rusko vykašlat na korektnost a nazývat věci pravými jmény.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč radit Rusku radou, kterou bychom měli směřovat především k sobě.

   Smazat
 6. Autor článku ví o Rusku a jeho vedení naprosto málo. Rusko dle mého soukromého názoru pouze manevruje jako Sovětsvý svaz před druhou sv. válkou. Prostě válku nechce ale musí se připravit.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý postřeh!

   Smazat
  2. Rusko je muška jenom zlatáááá! Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  3. To co šňupete,to musí být tedy matroš.

   Smazat
 7. Rusko je ze své (domnělé) důvěry k Západu vyléčeno víc než 100 let, protože jen beznadějný blbec by svou důvěrou opakovaně šlapal na hrábě. Z toho bych je nepodezíral!
  Zásady mezinárodního práva však dodržuje a dodržovat musí, nemá-li se vývoj ve světě přeměnit v diskusi vedenou jadernými navštívenkami, v níž není místo pro Lavrovy a spol., ale pro všeliké to Mattise ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.