Reklama

úterý 13. listopadu 2018

Rusko učinilo politický tah v Afghánistánu. USA jsou pobouřeny

13. 11. 2018    yandex
Americký tisk píše o novém politickém tahu Ruska v Afghánistánu, který ho nejen vrátil zpět do vysoké politiky, ale také vede k tomu, že tento region se ocitne pod úplnou kontrolou Ruska a že Američané budou muset v budoucnu vůbec opustit Afghánistán. V současné době je pod kontrolou vlády jen malá část Afghánistánu, většina patří hnutí Tálibán, sever obsadili teroristé DAEŠ, kteří přicházejí ze Sýrie.


Rusku se však podařilo udělat to, co se nikdo nikdy nepokusil učinit - posadit za jednací stůl znepřátelené skupiny (vládu a Tálibán).

Jednání se konala 9. listopadu pod vedením Sergeje Lavrova. Rusku se podařilo nalézt styčné body mezi znepřátelenými stranami, které je sjednotily, zejména to je rostoucí hrozba DAEŠ. Všichni se dohodli na novém formátu jednání pod vedením Ruska a hodlají uspořádat v budoucnu ještě několik setkání, aby vyřešili konflikt, který trvá již mnoho let. Zdá se, že rostoucí hrozba v podobě DAEŠ skutečně znepokojuje všechny účastníky, kteří si uvědomují, že vypořádat se s ní jim pomůže pouze Rusko, jež to samé učinilo již v Sýrii.

Americký tisk, zejména Washington Post, to nazývá fenomenálním úspěchem a ptá se, proč se za tolik let USA nepokusily taková jednání uskutečnit, aby přivedly zemi k míru.

USA zareagovaly na toto působení Ruska ohledně Afghánistánu velmi bolestně, protože se domnívají, že to ony ovládají toto území a bez jejich účasti se takové konference nemají konat.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Dobrý čin Ruska bylo by dobré kdyby se domluvili o míru ve vlastní zemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak na to bych rozhodně nespoléhal. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!

   Smazat
  2. dig : https://www.tripito.eu/wp-content/uploads/photo-gallery/pamiatky_moscow_city/moscow-city-color-60.jpg ,dilino

   Smazat
  3. Pro 16.58 - je videt, ze blbci jeste nevymreli, urcite jsi z Prahy!

   Smazat
  4. 16:58 - mentalne postihnuty

   Smazat
  5. 20:53 To bez debat na první pohled každý druhý! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
  6. 17:19 A realita - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   Smazat
 2. Na to si dám stakana Stolichnaye.

  OdpovědětSmazat
 3. Kdo umi,umi.Kdo neumi,schazuje bomby

  OdpovědětSmazat
 4. Rusové vrací jen "bolestivý" úder Ami z minula. V obojí době se ovšem skutečně bolestivě cítí obyvatelé Afghánistánu!

  OdpovědětSmazat
 5. Problém je v tom, že americká CIA je největším obchodníke s drogami a Afghanistán je největší dodavatel. A obchodníci s drogami neodpouští. Jsem zvědav, jestli to rusové ustojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neustojí. Oni vědí, že prohrávají.

   Smazat
  2. S drogami prohrávají všichni kromě mafie . Ta už si ohlídá své zájmy . Mají své lidi na nejvyšších místech po celém světě . A nesvede s nimi nic ani celá armáda takových jako byl komisař Cattani .

   Smazat
  3. Stourali do medveda dlouho, az se medved nasral; a ted jim ukazuje co umi..A prestal se s nima bavit. Pobihani s behavkou za nim do Kremlu /jako kdyby meli sracku/ , snad kazdej tejden uz nepomaha..
   Medved jim jde po krku...Kdyz to nejde po dobrym...
   Putin, kterej vi hodne pomoci svych vyzvedacu /,cas od casu jim nastrci nekoho , aby mohli jasat ,ze chytili spiona/, je jenom jeden z lstivych triku medveda..Kteryma je snadno zmatne..
   Vi ,ze chteji zacit valku za kazdou cenu.
   Ale Usaci jsou paralyzovany z valky v Iraku a Afganistanu. Obrovsky mnozstvi mrtvych z toho co nebyla valka ale policejni akce a daleko vice ,mrzaku vseho druhu ,coz stoji miliardy a navic odstrasuje velmi.. Protoze od Ruska , ktery se bude branit co dostanou ,bude nepredstavitelny ....Nabiraji do armady zensky a , kriminalni elementy z vezenich, brance z ciziny za slib obcanstvi, uz nepomaha..
   A navic ztratili obranu svych uzemi.
   Usa a Izrael jsou dnes v panice...Jako staty jim hrozi okamzite zruseni do neexistence...

   Smazat
 6. Právě ten DAEŠ a Al Kaida jsou velice znepokojivými faktory v Afghánistánu. Spíš to vypadá na stažení otevřené demonstrace síly do podzemí a použití diverzně hybridních způsobů, které porazily SSSR. Jen s tím rozdílem, že tento boj nebude jen na území Afghánistánu, ale rozleze se po celé oblasti. Jen v Turkmenistánu se k sypatizantum DAEŠ hlásí každý třetí Turkmen mladší třiceti let a Turkmenistán je jeden ze států dohody o Kaspiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Daeš a Al Kaidá v Afghánistánu nejsou, pouze odsud rekrutovaly některé bojovníky (podobně jako ze severního Kavkazu).
   Že se v Afgh. bojuje proti Daeš je vědomá americká lež. Oni chtějí být vojensky přítomní ve středu Asie, kousek od Číny, Persie, Indie a Ruska.

   Je jim jedno, že většinu země vojensky ani politicky neovládají. Hlavně, že mají základny typu Bagrám, s velkou přepravní kapacitou. Odtud mohou vojensky "skočit" kamkoli do okolí.

   Leo

   Smazat
  2. Bohužel, Leo. Al Kaida se v Afghánu etablovala už za Sovětů ke konci války, jen kontinuálně přešla do Tádžikistánu a Čečny. Al Kaida byla v podstatě v Afghánu formována, jen Tálibánu se nelíbilo, že jim kdosi zasahuje do jejich politiky kromě jednotlivých vůdců. V současnosti USA vyváží DAEŠ právě do této oblasti a formuje ho jednak na svých základnách na hranicích s Pákistánem (Chóst a Džalalabád) a jednak se formují jednotky okolo města Fajrát na severozápad, asi 300 km od hranic s Turkmenistánem, odkud se infiltrují do Afghánistánu. To jsou ty hlavní oblasti, ale DAEŠ/Al Kaida jsou i na jihu, kde je území plně pod kontrolou Tálibánu. Proto byl Tálibán ochotný přijet do Moskvy a setkat se s prostředníky loutkové vlády. Zřejmě sondují, zda si "vláda" uvědomuje reálné riziko. Tálibán tam je doma, ale jejich "elita" v podstatě ne. Musí se dostat k Američanům a vyjednávat s nimi. Je ovšem otázka, jestli jsou Američané vyjednávat ochotni. Obávám se, že ne, protože ve hře nejsou jen extrémně bohatá naleziště, ale hlavně geostrategicka poloha.

   Smazat
 7. Tak se to dělá, USA bojuje, ztrácí syny, utrácí prachy (i naše) a Rusko pak tam přijde, celé v bílém, a vyjednává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne. USA už dáávno syny neztrácí. Pokud vím, tak v poslední době zařvalo nejvíc Čechů. Američané v podstatě nebojují, v jejich řadách bojují Latinos, převážně ze Střední Ameriky, na těch nejnižších pozicích, pak na těch středních jsou jejich vlastní Latinos a Niggers, a na těch vyšších Caucassians.

   Rusko v bílém nepřijede, to si jen snaží ochránit prdel, v bílém spíš přijede Čína.

   Smazat
 8. ...ze strany Ruska byl učiněn krok k nastolení míru v Afganistánu.....a všichni okupanti, kteří se zaštiťují bojem proti terorismu, budou muset sbalit saky paky a táhnout k čertu.....včetně našich žoldáků......

  OdpovědětSmazat
 9. Že já vždycky když se dostanu k nějakému článku, nebo informacím, musím Rusku gratulovat.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.