Reklama

sobota 17. listopadu 2018

Schází jen křižník Aurora….

Přemysl Votava
17. 11. 2018
V Praze je rušno, od včerejška slyšíme vzletná hesla o demokracii a o boji proti totalitě. Všude kolem nás planoucí oči, bojová nálada, k revoluci je blízko. V davu vidíme i šibenice… Schází již jen křižník Aurora na Vltavě a pak na signál z Aurory vyrazit na Pražský hrad a zúčtovat s totalitou. Tedy nejspíše s tou polistopadovou. Novodobí kádrováci si uzurpovali moc těch, co kádrují politiky i věnce. Rozhodují, kdo může, či kdo nesmí, uctít památku 17.listopadu, rozhodují co je správné a co není správné.


Nové pojetí demokracie. Na Václavském náměstí vévodí transparenty „Demise“, „Stop totalitě“. Nepíše se rok 1948, ani 1989. Píše se rok 2018. Uklidňuje mě, že je to jen Praha, která se vydává za pupek světa. Lidé mimo Prahu mají jiné starosti. Ty všední….

Nedávno jsme si připomenuli 100.výročí republiky. Slavili jsme v každém městě, v každé vesnici. Připomínali jsme si, jak naše republika vzkvétá, jak doháníme vyspělé západní sousedy. Naše výdělky v posledních letech výrazně rostou, starobní důchody již nejsou almužnou. Naše nezaměstnanost je nejnižší v celé EU. Supermarkety nestačí náporu kupujících. Dovolené místo u českých rybníků trávíme někde daleko u moře. Také volby jsou konečně demokratické, vítězí vůle občanů ! EU nás chválí, plácá nás po ramenou. V rámci NATO naši vojáci bojují i umírají v boji proti terorismu. Pomáháme ve světě prosadit lidská práva... Naše pojetí demokracie je vzorem pro ostatní.

Ty včerejší či dnešní demonstrující v ulicích Prahy vyvolávají pocit, že je něco špatně. Uklidňuje mě, že k nepokojům burcují stále ti stejní politici, často jen ti bývalí. Ti mnohdy již zapomenutí volají zase po šturmu proti prezidentovi, premiérovi…. Skandují „stop totalitě “ a zároveň odmítají uznat výsledky voleb, jak těch prezidentských, tak i poslanecké sněmovny. Jak úsměvné a trapné. TGM, ale i Václav Havel, by se dnes nejspíše řekli: „demokracie není anarchie“.

Těm nespokojeným připomínám události roku 1948, kdy nastoupila skutečná totalita. Prahu zaplavili také mladí, měli planoucí oči a vznešená hesla o demokracii, byli naivní, s nimi přišlo tažení „ pracujícího lidu“, prezident Dr. Edvard Beneš musel odejít z Pražského hradu, demokratičtí politici prchali před „hněvem lidu“ na západ. Praha jásala…. Strana rozhodovala, co je správné a co není !

I dnes se hraje o osud naší vlasti. Pod falešnými prapory a hesly o demokracii, jde především o změnu politiky České republiky. O omezení suverenity, v konečném důsledku pak ke ztrátě samostatnosti.

autor je členem Nár.Soc.

41 komentářů :

 1. SPD by měla protlačit referendum o vyloučení Prahy z České republiky. V pRaze se téměř nic nevyrábí, ale nadělili si obrovské platy. Bez Prahy bude rozpočet ČR každý rok v přebytku několik set miliard korun. Typický příběh: pražská firma koupila za přispění vedení města Louny okresní nemocnici. Po pěti letech ji zrušila a udělala z ní LDN pro pražskou klientelu. Spousta Louňáků zbytečně umírá v sanitce, než je doveze do Žatce , Mostu nebo Ústí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejdřív něco veselejšího:

   https://www.youtube.com/watch?v=H6F_krv2BPk

   Smazat
  2. 21:24 No, zeptej se toho čtvrt milionu vidláků, co každý den jezdí do Prahy za prací, pro co budou v referendu hlasovat.
   -p-

   Smazat
  3. No, to jsou z pražských satelitů. Samá pražská kavárna.

   Smazat
  4. To by se asi lŽIDavid se svým poskokem lŽIDvořákem stali cizími státními příslušníky!:)))):D:D:D

   Jako by nestačilo že už teď slouží cizí nepřátelské mocnosti ...

   Smazat
  5. Pro 23:26 Ptej se, proč pražské firmy tak rády zaměstnávají "vidláky", jak je s typicky pražskou nadutostí nazýváš. Pracoval jsem řadu let v dresu různých pražských firem (jsem VŠ), tak vím své. Ty nejkvalitnější lidi a pracanty jsem bůhví proč potkával mezi "náplavami" a dojíždějícími.

   Smazat
  6. Tak jste měli jít do ulic a to všichni s heslem DEMISI, se šibenicí a né to nechat na jinejch.

   Smazat
 2. Já nevím, zda by pražské kavárně přišel vhod výstřel z Aurory. To si myslím, že ta by se spíše radovala z křišťálových nocí či noci dlouhých nožů. To je tak asi smysl jejich řevu, vyhrožování, šibenic. Pamatuji si, jak jsme jako puberťáci dělali melu - demonstraci a jak nám rychle sklaplo a vytratili jsme se, když proti nám šel šestistup dělníků Zbrojovky. Jenže kde dnes vzít šesistup dělníků, to snad spíše robotů, ale možná, že i ten by dovedl hýkající dav postrašit!
  Ano, hraje se o osud národa, země, kapitál je ale dost bohatý, aby dobře zaplatil "protestantům" a zahladil stopy po jejich případných obětech. Má dost peněz na to, aby si koupil mocenské struktury státu a z obětí nechal vyrobit viníky. A kde že je naše suverenita? Nevím, možná za protektorátu Böhmen und Mähren jsme ji měli více, než dnes. "Implmentujeme" rozkazy Bruselu, hýkáme sice o demokracii, ale všichni, co neztratili rozum vědí, že kapitalismus není kompatibilní s demokracií. Diktát peněz = kapitálu to vylučuje. Změna politiky ČR - tedy to bychom museli především vystoupit z válečného paktu NATO a věnovat se dobrým sousedským vztahům s jinými národy i přes třeba dvoje či troje hranice. Proč máme válčit proti jiným národům, naše války, jako ostatně všechny, jsou teroristické! Proč musíme být teroristy a v odezvě pak čelit teroristům, které třeba USA i vyzbrojila a vycvičila? Nezdá se vám občané ta politika trochu na hlavu? A v čí prospěch, co máte ze zabitých v Sýrii, Libyi, Afganistánu. Co máte za prospěch z migrantů, které svými válkami také vyrábíme, rozvratem a vandalským ničením jejich země? Křesťanské mravy jsme opustili a naopak jsme si křesťanská křižácká tažení dali za vzor. Kde se v nás po staleté mírumilovnosti vzala ta agrese, to nadšení z žoldnéřských tažení? My jsme to byli, co jsme svými činy dokopali muslimský svět do středověku, do doby, kterou sami známe z činností inkvizitorů, utlačování a upalování pravověrných křesťanů. Máme mezi sebou i dnes věřící ve vymýtání ďáblů a ti se domnívají, že jsou Prozřetelností vybráni, aby vymítali ďábla u národů, které nejsou podle jejich gusta! Tak nevím, chceme obrodit jiné a sami bychom potřebovali se sami vrátit k lidské tváři. Jenže, kdy to umělo kapitalistické zřízení? Ani za peníze. Lidskost, to není byznys, to nenese zisk a tak tedy doba velí, nebuďte změkčilí, "kuciakujte", kde kapitál vidí toho potřebu. Budete odměněni a dostanete třeba i metál sv. Emanuela Moravce. TAK DO DÍLA, NAŠI KAVÁRENŠTÍ SEBEZBOŽNĚNÍ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Votava vidí jen diktaturu proletariátu jako totalitu, i když tady byla možná nějakých pár let po r..1948. Diktatura kapitálu jej nechává v klidu. Je jakási bezejmenná protože neuvádí přímo třídu, která jí personifikuje.

   Smazat
 3. Znovu zverejnené zablokované video!

  http://www.czechfreepress.cz/slovensko/znovu-zverejnene-zablokovane-video-zvonil-som-v-novembri-1989-ale-nezvonil-som-za.html

  OdpovědětSmazat
 4. Co to vlastně slavíme?
  17. listopad – státní svátek v ohrožení.
  (1. část)


  Prehistorie

  Nejprve prehistorie státního svátku, který slavíme – možná naposled pod jeho současným jménem, „Den boje za svobodu a demokracii“. Na jejím počátku stál brutální zásah německé okupační moci proti veřejným protestům v Protektorátu na podzim 1939. Ohlas v zahraničí byl silný. Samy události přitom ovšem u nás nebyly až do roku 1990 spojeny formálně se žádným svátkem, významným či památným dnem podle zákona.

  Spojenectví západních demokracií se sovětským Ruskem v druhé světové válce mělo specifický ráz. Byla to ryze účelová, pragmatická spolupráce zcela odlišných politických útvarů, ohrožených společným nepřítelem, Hitlerovým Německem. Proto taky po skončení války poměrně rychle přerostla ve skoro půlstoletý konflikt zvaný výstižně Studená válka.
  Rusko si už předtím v rámci svého globálního velmocenského projektu (říkali tomu nestydatě „vítězství socialismu na celém světě“) vytvořilo jako mocenské nástroje řadu skurilních organizací – např. „Světová federace demokratické mládeže“, „Světová rada míru“ a v neposlední řadě „Mezinárodní svaz studentstva“, s nímž byl Mezinárodní den studentstva spjatý.
  Poté, co ruský projekt na přelomu osmdesátých a devadesátých letech ztroskotal, propadly se ty organizace do bezvýznamna.

  Na podzim roku 1989, když se u nás starý režim v otřesech hroutil, dohodly se nezávislé studentské iniciativy s městskou vysokoškolskou radou SSM na uspořádání společné manifestace k výročí 17. listopadu 1939.
  Po velkých sporech byla nakonec trasa průvodu stanovena z Albertova na Vyšehrad a došlo k jakémusi konsensu, že opozice (tj. disent) do organizace a průběhu manifestace nezasáhne. Bylo zjevné, že v dané situaci se tato předsevzetí vůbec nedala dodržet už proto, že se demonstrace nakonec samozřejmě (jako všech tehdejších protestních akcí) nezúčastnili zdaleka jen studenti.
  Demonstrativní nástup policejních sil před začátkem manifestace se tak minul účelem, represivní složky předvedly obludnou směs vrtáctví a brutality a výsledkem bylo, že se jakoby „přehrály“ události z roku 1939 (včetně toho, že StB nakašírovala i „mrtvého“).
  Akce získala ihned zaslouženou pozornost ve svobodném světě (k němuž už tehdy vlastně patřilo i Polsko, Maďarsko a na spadnutí byla i „NDR“) a vyvolala zjevně i jakési rozladění v Moskvě. Normalizační režim se vzápětí sesypal jako domeček z karet.

  Událost ovšem měla zcela zásadní význam: lidé dali opět výrazně najevo, že mají toho, v čem dosud mnoho let žili, až po krk. A že se aspoň v hrubých obrysech dokážou shodnout na tom, co chtějí. Tím, že se režim zhroutil, otevřela se pro českou společnost cesta k parlamentní demokracii a právnímu státu, jež byly opřeny o občanská a lidská práva.
  A k tomu, aby se naše země vrátila do rodiny demokratických západních států, zhmotněné v institucích jako EU a NATO.
  Na těchto základech pak v roce 1993 vznikla Česká republika.

  To je podstata toho, co každoročně 17. listopadu právem oslavujeme. Tedy dosud ještě oslavujeme.


  Bohumil Doležal

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výborně, Doležale Bohumile 22:21, běžte to vykládat v základní škole. Jménem Člověka v tísni, ta neziskovka vám možná, i z mého, připlatí. Já to vidím tak, že celé to pozdvižení bylo výsledkem propagandy, jak každý melouchář bude podnikat, jak každý bude místo embéčka mít Mercedesa, jak každý "umělec" bude co hollywoodská hvězda v balíku, jak místo panelákových králikáren jen rodinnou vilu si každý postaví, jak v kamenných obchůdcích nad nejedovatými potravinami, nás budou obskakovat a skvělé produkty z rodinných farmiček nám dnem i nocí budou nabízet ... O nezaměstnaných, zadlužených, bezdomovcích, vyloučených lokalitách, dětech bez obědů, peněz na školní výlety, lyžařský či plavecký výcvik nic, o doživotních hypotékách jak by smet ... To se to lhalo a lže, historie i skutečnost překrucuje, kydoni Doležale, že?

   Smazat
 5. Co to vlastně slavíme?
  17. listopad – státní svátek v ohrožení.
  (2. část)

  A o co jde dnes

  Významné události, z nichž se zrodil stát, se vždycky promítají i do výročí, která stát ze zákona oslavuje. Není to pouhá šaškárna, jak by se někdy z vnějšího provedení mohlo zdát. Respektive měli bychom pečovat o to, aby to pouhá šaškárna nebyla (občas se nám to moc nedaří).
  Proto se v roce 1990 novelou zákona č. 93/1951 dostal mezi významné dny ČSFR 17. listopad jako „Den boje studentů za svobodu a demokracii“. A o deset let později se 17. listopad, tentokrát už jako „Den boje za svobodu a demokracii“, stal státním svátkem.
  To je stav, který platí dosud. Poslední změnu považuji za šťastnou: za svobodu a demokracii nebojovali v roce 1989 a při demonstraci ze 17. listopadu jen studenti. A název zároveň umožňuje uctít i ty, kteří demonstrovali na podzim 1939 (taky to nebyli jen studenti).

  Svátek ovšem od počátku vyvolává jakýsi neklid. Samozřejmě mezi těmi, kteří si nepřejí oslavovat den symbolizující zhroucení jejich světa – ale těch je upřímně řečeno čím dál tím míň.
  Návrat před listopad by jistě nechtěl ani Andrej Babiš (tehdy ještě nebyl miliardářem). Jako alternativa však existuje pojetí toho, co se otevřelo 17. listopadem 1989, jako doby, kdy nám vládli politici, co nemakali a kradli. V mírnější podobě „nebylo všechno ideální“ (jistě, nikdy není všechno ideální), není moc co oslavovat. Je to skrytá a zároveň výrazná problematizace polistopadové české demokracie jako takové.
  Cílem je jméno svátku, který se chystáme oslavovat.

  Úsilí zrelativizovat změny, k nimž došlo po listopadu 1989, mimořádně zesílily po nástupu „Nových pořádků“, tj. od roku 2013.
  Zvlášť velkou iniciativu projevovali poslanci Babišova ANO. V roce 2016 podala poslankyně Válková do novely zákona o zavedení dalších významných dnů pozměňující návrh, aby se svátek 17. listopadu přejmenoval na „Mezinárodní den studentstva a den boje za svobodu a demokracii“.
  Novela doplněná o tento návrh dostala v druhém čtení v PS pohodlnou většinu 102 hlasů. Neprošla jen proto, že Senát pak vrátil do Sněmovny zákon s pozměňovacím návrhem, který se týkal něčeho úplně jiného než 17. listopadu (pokud se dobře pamatuji, Elišky Přemyslovny). V této podobě jej pak už Sněmovna neschválila.

  V témže roce ovšem podal jiný poslanec ANO, Karel Rais, upravený návrh přejmenování: název měl být „Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva“. Zákon se v předchozím volebním období nepodařilo projednat, letos v září jej podal pan Rais znovu a získal pro něj další poslance napříč spektrem. Se schválením navrhovatelé velmi spěchali, asi abychom mohli už dnes slavit svátek pod novým jménem.
  To se ovšem nepodařilo.

  Oba návrhy, ten prof. Válkové i ten prof. Raise, mají společné dvě věci. Za prvé, rozmělňují a zamlžují souvislost mezi 17. listopadem a politickými změnami v roce 1989, které otevřely cestu ke svobodě a demokracii. A za druhé, „Mezinárodním dnem studentstva“ chtě nechtě propojují svátek s komunistickou potěmkiniádou z let po druhé světové válce.

  Ještě důležitější je ovšem i další věc: tímto nenápadným způsobem se vlastně podloudně relativizuje význam toho, co se v roce 1989 stalo. Po skoro půlstoletí pobývání v nevábném impériu, jež si směšným a nejapným opisem říkalo „Tábor míru a socialismu“, se nakonec suverénní Česká republika opět vrátila tam, kam předtím po tisíc let patřila.

  V tuto chvíli je tedy třeba říci těm, co ve věci budou dřív nebo později rozhodovat, poslancům a senátorům PČR, o čem vlastně budou hlasovat.
  A pokusit se přesvědčit veřejnost, že jde (jako ostatně skoro vždycky) opravdu o hodně.


  Bohumil Doležal

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Doležal - věříte pouze a jenom svým přáním, skutečnosti převratu 89 jsou zcela jiné a nemají nic společného s naší nově nabytou suverenitou.

   Smazat
  2. Nevážený p.Doležale je třeba přemýšlet o variantě, většina veřejnosti je přesvědčena, jde v podstatě o ho..ě, ale spíš , jako vždy hlavně o moc a peníze.Nechci, aby o mé (bohužel už krátké) budoucnosti, rozhodovali takoví šašci, jako Drahoš. Hišler, Štěch atd..V.J.Horák

   Smazat
  3. Je to všecko hanba Doležale! Ten den mě vypadat docela jináč a dnes by se slavil jako Den Kontrarevoluce! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tomu s těma Židma jsem sice tenkrát nerozuměl (až mnohem později jsem v kanapi našel i Proces se Slánským a spol.), páč krom pár intelektuálů co komouše milovali jako osinu v zadku jsem žádné neznal, ale i tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce k nim přibili i sionisti, které za komoušů bylo kritizovat možné! Neobnovil "domovské právo" ani zákon o potírání cikánských band z tak idealizované dnes 1. republiky, takže nač se to dělalo?
   Já osobně ale výčitky nemám, páč hned jak začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 6. "Havloid" je psychiatrická diagnóza! V současnosti to je synonymum pro magor.

  OdpovědětSmazat
 7. Jestli nám chcete pane Doležale nabulíkovat, že jsme po 1000 let patřili na Západ, musím vás zklamat. Učili jsm e se dějepis a umíme se podívat na mapu. Český stát nikdy na západ nepatřil. Dokonce tam ani patřit nechtěl. Několirát se nás Frankové a po nich jejich nástupci snažili dobýt a připojit ke svým državám, ale naše Přemyslovská knížata a posléze králové se vždy ubránili. Náš prostor je střední Evropa jako svébytný mocensko teritorální subjekt. Hlavní roli v něm hrály Český stát, Polsko a Uhersko (nezaměňovat s Maďarskem). V průběhu vrcholného středověku pak jej silně ovlivňovala rozpínavá Otomansá říše a vznikající Habsburské državy (opět nezužovat na Rakousko). Rusko do těchto záležitostí zasahovalo pouze okrajově. Mělo dost starostí na východě s Mongoly a pak s Poláky a následně se Švédy. I když jsme se po r. 1526 stali součástí habsburské monarchie a definitivně po r. 1620, pořád to byl středoevropský region. Nikoliv Západní. A tak tomu bylo i po r. 1918, kdy jsme se stali součástí "sanitárního koridoru" proti SSSR. A jak dokázala politika západních zemí, klidně nás hodili do chřtánu Hitlerovi ani nemrkli. Všechny do jednoho! Rakušany první, pak nás. Adolf bez problémů a protestu ovládl Bulhary i Rumuny. Poláky si potom dal k snídani a západní demokracie nehly prstem. Až došlo na ně samotné. A na západ nepatříme ani dneska. Jsme součástí toho samého koridoru a zase proti Rusku. Jestli mi chcete nabulíkovat, že jsme součástí NATO to nás bude bránit, tak to ani nezkoušejte. Znám článek 5.se kterým se lidi jako vy tak rádi ohánějí. Ale o povinnosti jít doválky tam není ani slovo. Ba právě naopak: využít všechny možnosti mírového řešení. Takovým řešem byl pro ty samé země v našem případě Mnichov. A tak mně napadá. Podle té smlouvy bychom měli přijít kamarádům na pomoc ne? Tak jak to, že máme pouhou parodii na armádu! S čím a hlavně s kým byste chtěl jít bojovat? Radary, sklady, velitelská stanoviště, zesílené mosty... Pane Doležale to není příprava na obranu tohoto prostoru (od Pobaltí po Bulharsko). To je příprava bojiště! Nás nikdo bránit nebude a ani se k tomu nechystá. Chystá se bojovat tady. U nás. To naše města vesnice budou hořet. Tady bude fronta. Blábolíte jako ti před 89. Jen jste si doplnil jiné strany. Ale lidi to vědí. A lhaním je už nepřesvědčíte. I když vám jde o hodně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fronta, bojiště a hořící vesnice jsou leda ve tvé choré, duté makovici. Jdi se léčit.

   Smazat
  2. je to pravda, bojiště má být opět u nás, máme válčit Slovani proti Slovanům, vždyt´ se podívejte na Ukrajince, jakou zvěř z nich dokázali vychovat za jak krátký čas, stačí jiskra a už jsem v sobě s těmi Banderovci, kteří nemají ani slovanský obličej, ten mají zase až ti z Ukrajinci z východu.

   Smazat
  3. Pro 2:46. Kdyby to byl výplod mojí choré makovice, bylo by to fajn. Ale není. Bohužel. Rusko má ve své vojenské doktríně jasnou premisu: na našem území se už nikdy bojovat nebude. A jak si můžete všimnout i z mainstreamových zpráv, přizpůsobuje tomu vše. Především typ a rozmístění výzbroje. Rakety Iskander, Kaliber, loďstvo, letectvo i mohutná pozemní vojska vybavená především tanky a vysoce pohyblivá. Cvičení mají v sobě zahrnuty přesuny desítek tisíc vojáků na tisíce kilometrů i s výzbrojí během v podstatě hodin. Vše máte v přímém přenosu ze Sýrie. USA mají v své doktríně to samé. Obranu USA na vnějších perimetrech. A jedním z nich je Evropa. A nerozlišují střední, východní nebo západní. Tomu odpovídá zace jejich výzbroj, organizace a výcvik vojsk. Základny po celém světě. A obě strany se připravují. Američani přisunují svoje základny blíž ke hranicím Ruska a Rusko zase jednotky ke svým hranicím. Iskandery jsou v Kaliningradské oblasti a na západním směru jsou nejlepší vojska. U ukrajinské hranice např, armádní sbor složený z Tacinské a Kantěmirovské divize. Obě jsou gardové a patří k nejlepším svazkům ruské armády. I s posilovými a zabezpečujícími útvary může jít cca o 40 - 50 tis. můžů. U hranic s Pobaltím byl vytvořena další nová armáda. A z druhé strany se budují sklady a předsunutá velitelství. Rozvinout jednotky je otázkou maximálně několika týdnů. Naši noví "spojenci" si taky nehodlají nechat zničit svoje území. Proto se vše odehrává u nás. Zde měly stát radary, my zpevňujeme mosty, přes nás povedou zásobovací trasy... A jaká bude naše role? Odvoďte si to od síly naší "armády". Máme PŮJČENÝCH 14 bojeschopných letadel. Ale počítat můžete max. s osmi (opravy, předepsané práce), máme 35 tanků T72 ovšem ze 70. let, ale bojeschopných tak patnáct a pro 20 tis. vojáků (i s GŠ a MO)nemáme ani potřebnou výstroj. Použitelných je cca 4500. A takto je na tom celá "nová" východní Evropa. Pobaltí nemá armádu dokonce vůbec žádnou a supluje jí rotace jednotek NATO. Toto jsou fakta, která můžete vidět kolem sebe. A o válce se mluví také denně. Jako by to bylo jen nějaké dočasné opatření. Sice nepříjemné, ale na kterém hodně vyděláme. A jsou zde další otázky: v boji jsou ztráty. To ví každý. Čím doplníme naši "armádu", když nemáme brannou povinnost a žádné vycvičené zálohy? Nám, kteří jsme absolvovali plnohodnotný výcvik je přes padesát! Jak je zabezpečeno obyvatelstvo, když jsle halasně a s jásotem zlikvidovali celou infrastrukturu a a z krytů, po rozkradení inventáře nadělali putyky, v lepším případě muzea? Kam se schováte, kde seženete masky pro sebe a svoji rodinu? Na co máte nárok když narukujete? Na co má nárok vaše rodina když narukujete? A když padnete? Nevíte? Oni to nevědí ani ti nahoře. Ale halasně mluví o tom, jak pomašírujeme na Rusa. Vítězně, jak jinak.

   Smazat
  4. danny Dobrý příspěvek souhlas.

   Smazat
  5. O nějakých nárocích není řeč, jelikož nebude nikdo, kdo by je měl uplatnit.

   Smazat
  6. 9:01 To nepochybně! Podmínkou je ovšem že těmto hrdinským rekům - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   budeš dout pořádně do zad, pak je opravdu nikdo a nic je nezastaví!!!

   Zejména by si měli američtí impíci dát majzla na toho s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 15. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Smazat
 8. Jakýsi pan Doležal je klasický demagogický žvatlal-danny to perfektně popsal!

  OdpovědětSmazat
 9. Opletale, odpusť jim, neb oni nevědí co činí.

  OdpovědětSmazat
 10. Aurora je příliš Ruská...
  ..dobití Bastily,
  Klausovo amnestii *

  OdpovědětSmazat
 11. Musím autora poopravit, Václavskému náměstí vévodil můj transparent "Vyližte nám p..., Andreji, jedeme dál.

  OdpovědětSmazat
 12. pane Doležale, vy nebere realitu vůbec v potaz, já jsem se třeba této šaškárny organizované Gorbačovovou KGB v listopadu 1989 taktéž v naivitě zúčastnil a dnes z toho mám kruté výčitky svědomí, že to bylo to nejhorší, co jsem v životě kdy udělal, mimochodem ten pan Rais byl tenkrát můj kolega na universitě. No a tak se nechávám sžírat výčitkami, jak jsem se mohl nechat tenkrát tak napálit. Byla to všechno jedna velká lež, po které přišly ještě miliony dalších lží, ta společnost je rozežraná rakovinou korupce nepředstavitelného rozsahu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli vám to pomůže, nejste sám. Nikdo z nás nemohl tušit, že lež a nenávist teprve přichází.

   Smazat
  2. Takže v listopadu 1989 mělo zasáhnout vojsko, nejlépe to sovětské, postřílet pár stovek občanů a diktatura menšiny soudruhů proti většině měla pokračovat dosud? Takhle byste si to představoval?

   Nejste nic jiného než vlastizrádce. Je dobře, že se lidé jako vy sžírají výčitkami, ať už jsou jakékoli.

   Smazat
  3. 4:17 - pane, tady je demokraticky zvolená vláda a zase nějaký Lenin vyzývá k jejímu svrhnutí. Chce to nějakou loď na Vltavě přejmenovat třeba na křižník Bakala, nakoupit u Vietnamců petardy a vystřelit na Hrad.
   80000 bezdomovců, 2 biliony dluhů a 900.000 lidí je v exekuci. Kdo je vlastizrádce, o tom by se dalo diskutovat.

   Smazat
  4. uplakánkové, přestaňte se litovat a běžte svým vnoučatům ukázat, co je pravda.
   Tím, že sionisté třicet roků všem lžou, sami sobě podřezali větev. První tisíce pomatených Husákových děti si lámou hlavu, jak rychle a proč všechno jde do prdele. Po devastaci průmyslu, zemědělství školství a dnes již i zdravotnictví přišli tisíce mostu stovky kilometrů dálnic a budou následovat tisíce bytů ročně. Za deset, či dvacet roků zjistí dnešní mládež, že celý život žila z našich mozolů. A Havlovi pohrobci jim jen lhali.

   Smazat
 13. nebojte, ona ta kudrnatá a vobřezaná mládež nějaké to "Pueblo" z Tonkinského zálivu pod Karlův most přitáhne.
  Uplakánkové by měli jednou provždy pochopit, že to, co se děje na ulicích dnes, je labutí písní všech havloidů a Serešových pohrobků. Prohráli všechny volby, ze sedmdesáti procent už jim nezbylo ani patnáct přesto, že se všechny oživlé politické mrtvoly srotili pod vlajkou modrých zlodějů. A piráti, to je jen parta zhulenejch blbečků, co si myslí, že politika je ubalit si brko adát si pár piv. Drtivá většina obyvatel Čech, ač nejsou organizováni na síti a jsou dennodenně zpracováváni sionisty v ČT ČRO nebo na Seznamu, odmítla sionistickou okupaci a vyhnala většinu hebrejů od koryt. Tím, že přišli o většinu příjmů, které jim zajišťovali bezstarostný život, je rozlítil Český národ do běla. Teď jsou na řadě "neziskovky", vysoké školy a pak justice.
  Je jen otázkou času, kdy poběží všichni.

  OdpovědětSmazat
 14. Je úplně jedno, co si myslí nějaký Doležal, nějaký Okamura, nějaký Babiš, nějaký Fiala, nějaký Filip, nějaký Ruml, nějaký 3vancemberk, nějaký Pospíšil, nějaký Kalousek, Nějaký Peha, nějaký Mitrofanov, nějaký ..... podstatné je to, co si myslíme každý sám svým rozumem. Není to složité, rozpoznat, kdo si myslí za peníze a kdo myslí na budoucnost, kdo věří na spravedlnost, demokracii, poctivost, slušnost, kdo hodnotí lidi lidi podle užitečnosti jejich práce pro společnost bez ohledu na to, zda jde o práci uklizečky, nebo profesora, pomocného dělníka, nebo majitele firmy. Kecy o Listopadu jsou jen nálepkování. StB zavedla povolenou studentskou demonstraci, organizovanou z apodpory KSČ svazáckými "vůdci"studentů, pracovník StB je zavedl na Národní třídu ( v Praze, dne 17. listopadu!!!! - na Mezinárodní den studentstva!!!!) a sehrál mrtvého, který byl přikryt státní vlajkou .... za Listopad díky (komu, to nevím, svazáckým vůdcům těžko, Dubček byl jen návnada pro davy, že jako pokračuje osmašedesátej - "socík s lidskou tváří", Havel s tou povolenou demonstrací nemá nic společného ...), za to, co se tady seběhlo po Listopadu, by měly padat tresty - od soudů. Takže si nechte kecy o Listopadu, vždycky,když Vám dojdou blbci pro Vaše argumenty, skončíte u obecných keců a nálepkování. Listopad si ukrást nenecháme, Vaše snahy udělat z něj, bando kavárenská, nový Únor, to Vám nikdo nežere. Zloděj je ten, kdo krade, podvodník je ten, kdo podvádí, příživník je ten, kdo se přiživuje ... - slovům mezi prostými lidmi Listopad vrátil původní významy, vaše snaha o cenzuru, plky o tom, že "korektnost" je slušnost, vaše nálepkování ... tím už nikoho neokouzlíte. Na tuhle vaší černou magii už národ nejde a ubezpečuji vás, že stále více lidí vás už má plný zuby, plný zuby vašich dvojích metrů, dvojí morálky, zhýralosti, bezuzdnosti, loupeživosti, nálepkování, kádrování, nerespektování výsledků svobodných demokratický voleb, podpory agrese, šíření nenávisti, podpory fašismu, omlouvání sudeťáků, pomlouvání národa a jeho historie a dalších a dalších vašich lumpáren. UŽ JE TOHO DOST!!! Dejte pokoj, dokud je čas!!! Lidová spravedlnsot je vykonávána nikoli na principech práva, ale morálky. Poučeni francouzskou revolucí se tady snažíte zakládat Výbory pro veřejné blaho a Výbory pro veřejnou bezpečnost - historii my ale také známe a tohle těžko Češi připustí - hlavy jim vaše žvásty nepopletou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vážený, jak vás tak čtu, vy jste vyhraněný vůči jisté etnické skupině. alespoň podle jmen, které jste vyzdvihl. a to je nebezpečné. pro vás

   Smazat
  2. 14:18 nerozumím, k jaké etnické skupině patří vyjmenovaní a ...? Ti lidé nesdílí společnou kulturu - je to spíše o tom, že není podstatné, co kdo žvaní a jaké se mu dostává publicity, podstatné je to, co si myslí každý člověk sám. Nelze se totiž skrývat ve svých skutcích za kohokoliv jiného - "Nepřidáš se k většině, když páchá zlo.Nebudeš vypovídat ve sporu s ohledem na většinu a převracet právo." (Exodus, Kapitola 23-2). Jre to o tom, že konečnou odpovědnost za svou morálku si nese každý sám. Je odpovědností každého jedince, v čem spatřuje dobro, v čem zlo a je i jeho odpovědností to rozpoznat. Koneckonců k tomu lze opět použít Bible: "Po jejich ovoci poznáte je." (Matouš 7-16). Doporučuji si Bibli přečíst - ne kvůlivá jejímu náboženskému obsahu, ale kvůlivá zvýšení vzdělanosti. Tady máte ochutnávku:
   Exodus, Kapitola 23:
   1 Nebudeš šířit falešnou pověst. Nespřáhneš se se svévolníkem, aby ses stal zlovolným svědkem.
   2 Nepřidáš se k většině, páchá-li zlo. Nebudeš vypovídat ve sporu s ohledem na většinu a převracet právo.
   3 Ani nemajetnému nebudeš v jeho sporu nadržovat.
   4 Když narazíš na býka svého nepřítele nebo na jeho zatoulaného osla, musíš mu jej vrátit.
   5 Když uvidíš, že osel toho, kdo tě nenávidí, klesá pod svým břemenem, zanecháš ho snad, aniž ho vyprostíš? Spolu s ním ho vyprostíš.
   6 Nebudeš převracet právo ubožáka v jeho sporu.
   7 Buď dalek každého podvodu; nepřipustíš, aby byl zabit nevinný a spravedlivý, neboť svévolníka neospravedlním.
   8 Nebudeš brát úplatek, neboť úplatek oslepuje i ty, kdo mají oči otevřené, a vede k překrucování záležitostí spravedlivých.

   Smazat
  3. Jak si můžete pane být tak jistý tím, že lidi toho mají dost, když stále dokola volí do parlamentu i senátu ty samý, nebo ještě horší šmejdy?

   Smazat
  4. Proč bych si jistý nebyl? Podívejte se na volební účast. Při takové účasti rozhodují marginálové. Lidé zjevně rezignovali na volby a mnozí z těch, co volí, volí protestně a nabíhají si (zatím) - tu na Veverky, tu na Zelené, tu na Piráty ... Při té maediální masáži je zázrak, že volby ještě dopadají tak dobře, jak dopadají. To jen někteří neunášejí svůj neúspěch a mají strach z toho, že i vůči nim bude za jejich hanebné skutky vyvozena odpovědnost. Jsme v období, kdy se utváří naše budoucnost a temná strana ovládá média, ovládá peníze, ovládá "kulturfrontu", ovládá vzdělání - proti nim stojí jen prostý člověk - volič se svou vizí budoucna, se svou morálkou. Člověk, jedinec, kterému je v podstatě namlouváno, že se musí stydět za sebe, za svůj národ, za svou historii, za své postavení, za svou práci, za to, že si vůbec dovoluje otevřít svůj zobák a mít svůj názor, za to, že ctí své rodiče, za to, že rodina pro něj není přežitek, ale základní vztah v civilizované společnosti ..... za to, že si vůbec dovolí jít k volbán a volit podle sebe.

   Smazat
 15. UPŘÍMNÉ VAROVÁNÍ. Od posledních voleb do poslanecké sněmovny se politické klíma v naší zemi zásadně změnilo. Poražení prakticky neuznali výsledek voleb. Tím u nás skončila demokratická politika. Jak se ale stále více ukazuje, skončila politika vůbec, nejen ta demokratická. Skončila politika jako soutěž o správu státu. Skončila politika jako debatování a hledání kompromisů mezi vládnoucími a opozicí. Skončila politika snahy zlepšování životních podmínek všech obyvatel, těch nejbědnějších především. Skončila politika jako snaha všech ústavních činitelů o ochranu, podporu a naplňování zájmů většiny občanů. Opoziční politici přešli do etapy neustálé rvačky o moc, ne nepodobné protivládnímu puči. Já navíc tento stav hodnotím i jako protistátní puč. Mám pro to nejeden argument. Vydatně ji v protivládních aktivitách podporují profesionální manipulátoři veřejným míněním, čili pracovníci sdělovacích prostředků „hlavního proudu“. Folklorním doplňkem této rozvratné aktivity jsou pak tak zvaní pouliční řvouni. Aby to bylo srozumitelné pro jejich iniciátory a plátce, tak se uchyluji k jejich mateřštině a nazývám je jasně, leč mírně „Street shouts“. Všem jmenovaným skupinám, tedy ve volbách poraženým politikům chovajícím se jako pučisté, jejich slouhům v médiích a v neposlední řadě dobře placeným řvounům, dávám velice cennou radu. Vraťte se k demokratickým formám politiky. Kdo totiž seje vítr, může sklidit bouři. Vaše rezignace na demokratickou formu politiky může totiž vyprovokovat dosud mlčící většinu, která podle mé zlověstné předtuchy čeká jenom na svého vůdce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.