Reklama

úterý 20. listopadu 2018

SCHNEIDER: Dostane 17. listopad snadno manipulovatelnou podobu?

Zmanipulované pražské stádo zabučelo
Jan Schneider
20.11.2018 ČeskáPozice
Letošní rok je devětadvacátý od změny režimu, ale žádnou velkou společenskou změnu nepřinesl. Pokračuje rozdělování společnosti nenávistí a agresí, ale ve jménu pravdy a lásky a tolerance. Do života společnosti stále silněji promlouvají kádrováci, aktivističtí novináři už zase sestavují seznamy „jinak myslících“. Píše Jan Schneider.


Jak je ale možné to říct o dni, který je památkou na Jana Opletala, a na všechny, kteří byli v roce 1939 nacisty zavražděni, či jinak postiženi? Tato vzpomínka je „bolševicky“ překřičena lidmi, kteří z naprosté většiny o žádnou svobodu a demokracii nebojovali, jen se vezli, pokud byli vůbec tou dobou na světě.

Jako na Prvního máje

Letošní rok je devětadvacátý od změny režimu, ale žádnou velkou společenskou změnu nepřinesl. Pokračuje rozdělování společnosti nenávistí a agresí, ovšem ve jménu pravdy a lásky a tolerance. Již poněkolikáté byla společnost necelý týden před příležitostmi, kdy je obvyklé vyjít do ulic, injektována čerstvou porcí nenávisti.

Časování je precizní: bacily se stačí rozmnožit, ale napadený nemá šanci se v krátké době účinně bránit. Navíc lidé vyjadřují své politické požadavky organizovaně, jako kdysi na Prvního máje, vybaveni mnoha stejnými plakátky a výkřiky. Natolik jednotně, až se to na sociálních sítích projevilo zhnusením části mladé generace, což je vzhledem k záměru organizátorů dokonale kontraproduktivní, ale z hlediska vývoje demokracie nadějné!

Ataky až provokace znějí přitom od osob, které se zaklínají ochranou demokracie a svobody a naříkají nad hroznými poměry ve společnosti. Pak ukradnou a zahodí do koše kytice položené některými politiky na místa slavnostních aktů, zatímco kytice jiných politiků tam ponechají. Názorně tak ukazují kulturu demokracie, již si představují. Nic vlastního nenabízejí, ale ostatní je jim špatně. Vlastně ano, nabízejí – vzletná slova, gesta, proklamace.

Například Miroslav Kalousek obhajuje tyto barbarské skutky s odvoláním na „vyšší princip mravní“. Zřejmě se předtím nekoukl do zrcadla, aby vznikla šance, že se v něm probudí stopové množství povědomí o křesťanské zásadě o vyjmutí nejprve klády (třeba kasáren Jiřího z Poděbrad) z oka vlastního.

Druhá normalizace

Do života společnosti začínají stále silněji promlouvat kádrováci a politruci, aktivističtí novináři už zase sestavují seznamy „jinak myslících“.Je velmi smutné zažívat normalizaci podruhé v životě. Tehdy se většinově dav zarovnával doleva, nyní zase doprava. Proto člověk, snažící se držet důstojnou životní linii, byl onehdá „pravičák“, a nyní, aniž by změnil kurz, je zase pro ty přeběhlíky „levičákem“. Nadávky a způsoby dehonastace jsou ale tytéž. To je jeden z příznaků blížící se krize.

Na druhou stranu je dobře vědět, že demokracie se formuje (doufejme i kultivuje) právě reflexí takových střetů. Ne všichni politici v této situaci neobstáli! Například Jana Černochová, Jiří Pospíšil a Marian Jurečka neměli pro ty statečné protikvětinové odbojáře žádného pochopení, za což jim patří uznání, jakkoliv třeba s nimi člověk bude souhlasit v máločem. V tom je ale právě pointa demokracie.

Ještě jeden pozitivní moment bylo možné zaznamenat – a světě div se, týkal se zpravodajského pořadu Události České televize! Místo obligátního promenování se takzvaných studentských vůdců věnovala ČT poměrně značný časový prostor Pavlu Chalupovi, který patřil mezi skutečné studentské protagonisty tehdejších událostí. Než mu ujel vlak.

Jinými slovy, těžce zanedbal osobní „promotion“, staral se o věci důležité, a do světel ramp mezitím nalezli jiní. V tomto případě rád prohlašuji, že titulek článku – díky ČT – nesedí, Pavlu Chalupovi byl jeho svátek vrácen. Jev řídký, o to cennější. (Jsem zvědav, kdo to v ČT schytá!)


Rádoby spontánní akce

Je totiž nebezpečí, že návaznost státního svátku na původní, „opletalovský“, se ztratí a svátek dostane už jen podobu snadno politicky manipulovatelnou. Protagonisty této manipulace jsou zejména ti, kteří prohráli ve volbách a nesmířili se s tím (zejména jejich sponzoři). Nyní ponoukají veřejnost k akcím rádoby spontánním, aby vyvinuli tlak zejména*****Nedemokratická snaha na premiéra. Ten by měl prý podat demisi, a to kvůli stále se množícím atakům, u nichž však jejich účelovost až nepodloženost čouhá jak sláma z bot.

Například je již delší dobu rozšiřována cílená dezinformace, že prý na Slovensku premiér prohrál lustrační soud. Je to prokazatelný fake, protože slovenský Ústavní soud pouze zrušil možnost všech „vylustrovaných“, aby na ochranu své osobnosti žalovali Ústav paměti národa (ÚPN), aniž by stanovil, koho mohou občané žalovat. Do té doby proběhlo proti ÚPN mnoho soudů, ale kvůli Babišovi udělal slovenský Ústavní soud díru do slovenského právního řádu!

Podobné případy přitom skončily před Evropským soudem pro lidská práva prohrou státu, což čeká i Slovensko, přestože precedenty musely být slovenskému Ústavnímu soudu známy! A my se můžeme zeptat ministra vnitra Jana Hamáčka, co dělá „antifejkově“ specializovaný útvar na ministerstvu vnitra, který zdědil po Milanu Chovancovi?

Nedemokratická snaha

Pak následovalo předvolebně zahájené trestní stíhání premiéra, které však stojí a padá s důkazem neformálních vazeb, jimiž velká firma údajně ovládala malou, což mohlo být doloženo pouze svědecky. Tak došlo k předsvátečnímu osočení, že premiér ukryl na Krym svého nemocného syna, aby nebyl policií vyslýchán.

Babiš mladší je přitom v postavení obviněného (nikoliv svědka, to je další mediální fejk jak bejk) a může na svou obhajobu říkat, co se mu zamane. Různí „odborníci“ na tajné služby jsou navíc přesvědčeni, že se to nemohlo obejít bez pomoci těch ruských, což by prý činilo premiéra vydíratelným. Ve skutečnosti však premiér není vydíratelný ruskými službami, ale českými politiky a novináři, kteří k tomu punktují veřejnost. Názor, že spory v civilizovaném světě končí až před soudem, je interpretován jako nekritická podpora premiéra.

Nikoliv, nejde o premiéra, ale o charakter současných událostí. Ty lze totiž v jejich provázanosti a časování důvodně považovat za nedemokratickou snahu změnit politickou realitu. To však již míří na samu podstatu demokracie, jejíž ochranu má ve své gesci Bezpečnostní informační služba (§5 odst. 1a zákona č. 153/1994 Sb., v platném znění).

Další otázka tedy směřuje na vládu, která zpravodajské služby úkoluje, koordinuje a kontroluje, zda je BIS činná? Bylo by totiž zlé, kdyby se svátek na oslavu demokracie stal jejím hrobařem.


- - -

23 komentářů :

 1. Pane Schneidere, v něčem s vámi souhlasím,ale v něčem ne. Organizátorům dala příprava manifestace hodně práce. Podle mne to byla to práce profesionálů a nevzešla z občánů. Už celý týden předem média uveřejňovala jedno obvinění premiéra za druhým,jehož podkladem nebyla fakta, ale jakási sestřihaná reportáž dvou novinářů.Odmyslím se od timingu zveřejnění nahrávky, neznám švýcarské zákony, ale i z hlediska EU a GDPR není jejich reportáž férová. Přesto byla odvysílána a komentáři podpořena a stala se pozvánkou na demonstrace, které nebyly pietou za zabíté studenty v roce 39,ani oslavou dne hrdosti za 89tý, ale akcí požadující demisi vlády. Trapnosti s kytkami a šibenicí nekomentuji v demokracii si představuji projev nesouhlasu jinak. Souhlasím s názorem, že demonstrace připomínaly ty prvomájové za totáče, dirigováni z megafonu "demisi!",nemělo chybu,neb dav by na to asi sám nepřišel. Do dokonalosti mi chyběly jen zdravice a pozdravy typu "zdravíme žižkovské ženy". Tak snad příště. Mávátka se nahradila předem připravenými transparenty, bylo jich víc a na konci manifestace na Hradě se megafonem nabízela k pokračování na další manifestaci na Staroměstském. Když se pokračovalo na Staroměstském náměstí pokračovalo a volalo: Demisi!, tak mě napadlo, zda nepřikráčí LM a nepřicupitá KG a nepronese očekávanou větu " Přicházím z Hradu, pan prezident demisi přijal ". Nesouhlasím s představou na samoočistný proces v demokracii.Je viďět, že jsme ještě nedorostli a chováme se jako v pubertě. Myslíme-li to s demokrací opravdu vážně, tak respektujeme zákony a procesy které ji chrání. Nelžeme si a choďme k volbám a dejme prostor politickým stranám aby činy, nejen slovy dokázaly, že jsou lepši.

  OdpovědětSmazat
 2. Je to fraska.Je pro mne absolutne nepochopitelne,ze jim nedochazi,jak lidi nastvou......Preci jen jsme vychovani jinak a jeste nesklopime hlavu a nerekneme,ze "vrchnost" muze vse

  OdpovědětSmazat
 3. Pro mě to svátek není ale podpořím Babiše proti kavárnickému fašismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro tebe není 17. listopad svátkem, ale podpoříš Slováka v čele české vlády?
   Jsi vůbec Čech?

   Smazat
  2. 23:42 Lepší Slovák co tu nepustí migranty než „evropan" kraďousek a když budou předčasné volby tak volím Japonce. Ostatně narodil jsem se jako občan ČSSR.

   Smazat
  3. 23:42 Proč si myslíš že jsi čech ? To říká i víc takových podvraťáků jako ty. Třeba tvůj grossfotr
   Šlafenberg. Ty čechu.

   Smazat
  4. Anonymní 21. listopadu 2018 0:28

   Rázná a výstižna odpověď, souhlasím. Co je to dnes, být Čech? Tímto se může pyšnit, pouze fotbalový brankár Petr.

   Ramón

   Smazat
  5. 9:23 Největší chybou Evropské unie bylo, že se rozšířila o postkomunistické, chlastoslovanské (i hunské), zaostalé, neproduktivní avšak domýšlivé a drzé burany a neponechala schengenskou hranici na původní železné oponě. Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí.
   Vyhnány byly 3 miliony Němců - takže místa je tu dost. Uprchlíci vypadají civilizovaněji než čecháčkovská řvoucí chátra. Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu bačovského Bureše - nástupce Husáka ??? Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině.

   Smazat
  6. 8:33
   Přoč si demografe, tak brzo skončil, zlámal sis mlácením do klávesnice prsty? K jaké národnostní sortě se řadíš ty, Eskymák žijící v Pragostánu o kterém jako znalec na slovo vzatý píšeš? Zrušení klecových lůžek byla kardinální chyba, co myslíš? Asi mladý Babiš, prostřednictvím Slonkové a Kubíka.

   Leo

   Smazat
 4. Nejsem právník, ale - neměla "únos" švýcarského občana A. Babiše ml.prošetřovat švýcarská policie? Proč se jako švýcarský občan obracel na český kriminalistický ústav? Něco mě v tom nesedí...

  OdpovědětSmazat
 5. Hlavně, jak nám ti havlérkovští kádrováci kytic z ul. Národní denně spatra vštěpují zásady HateFree!
  Pravda, demokraticky!, leč ty kytice skončily dost nedemokraticky a taky dost HateFul ...

  OdpovědětSmazat
 6. Schnaider, mužeš pomlouvat, lhát a blábolit o dnešní době co chceš, ale pokud se podívám kolem sebe, tak vidím 90% spokojených lidí, kteří nakupují jak šílení co vlstní více jak 6 000 000 aut.Já jsem za dnešní dobu vděčný panu Havlovi a pokud si vzpomenu na to živoření před 89 rokem, tak bych všechny komouše nakopal, pomlouvej dál, lidé sami vidí kde je pravda, ve tvejch zvratcích určitě ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 21. listopadu 2018 9:40

   Ano správně, děti jsou většinově blbější a hlavně tlustší, pouhý kotrmelec je pro ně zabiják, chlapci si kouří na WC, holky si lížou, co se dá.

   A těch 6.000.000 aut zabralo, bývalé trávníky a dětská hřiště. To jsou tedy vybrakované příklady blahobytu "svobody", ty pihrde, ještě si zapomněl, že děti už smí nahlas nadávat "Ty zm.de, poje.anej!

   Jen ten tvůj demokraticky, svobodnej podpis mi zde stále chybí, že by strach a v dnešní době?


   Julian Assange, demokraticky nesvobodný!

   Smazat
  2. Jo, havlotrolle, zapomenul jsi ještě zmínit fronty na banány.90% spokojených lidí? Tak se tváří jen rádoby Pražáci a zdůrazňuji "tváří". Já bych nakopal do prdele tebe a to nemusím být komouš.

   Smazat
  3. 9:40 měří úroveň života počtem aut a srovnává tento stav se situací před devětadvaceti lety. Je to hlava! Osobně beru za důležitější to, že vedle jedněch, kteří snad "nakupují jak diví", existují nuzně žijící matky samoživitelky, bezdomovci a nezaměstnaní. Ostatně, kolik aut bylo v Česku například v roce 1938? Ovšem i tenkrát nakupovali někteří jak diví. Zatímco jiní ...

   Smazat
  4. kDYŽ JSTE BLBÍ VY 3 A MÁTE HOVNO, TAK VÁM TO PATŘÍ. OBRAŤTE SE NA KOMOUŠE, TI VÁM URČITĚ POMOHOU.BEZDOMOVCI A NEZAMĚSTNANÍ, TOS MNE DOSTAL, KAŽDÝ STRUJCEM SVÉHO OSUDU.

   Smazat
  5. 14:10 Deset let starou ojetinu za ctvrt mega?Tak to se mame cim dal lepe:-)........https://www.novinky.cz/ekonomika/489222-stale-vice-lidi-si-kupuje-drazsi-ojetiny.html

   Smazat
  6. 14:10 Jinak,kdyby jste to nepochopil,tak to znamena,ze si cim dal mene lidi kupuje nova auta,proto je tech starych v prodeji mene a rostou jejich ceny

   Smazat
  7. 14:10 To teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky! (po osvobození nepřemožitelnou Armádou RF pod vedením Putlera BJJP, že?).

   Smazat
  8. 8:31 jj vzdycky bylo nejlepsi byt uplne neznaly zato hodne uvedomely.....proste jako vy:-)

   Smazat
 7. Ti, co volili Babiše, jistou dávku, byť z mého pohledu omezenou, kritického myšlení a odolnosti proti manipulaci dozajista osvědčili. Takže ti ji projeví i tentokrát, akorát se víc naštvou. A ti, co blbnou v ulicích, ho stejně nevolili. Nevím, nevím, jestli tohle je správná cesta ku srážení Babišových preferencí. J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. J. 21. listopadu 2018 13:46

   V tomto směru kontraprodiktivního jednání, naprosto souhlasím, říkám a píši to stále. Jen mi není jasné, jak je možné, že ti to kapitalističtí protagonisté (nýmandi), stále trvají na svém pražském, avšak "platově 100x výhodněji placeném", stále socialistickém zdravotnictví, České socialistické televizi a rozhlasu, placené lidem. A desetitisících státních, stále socialistickych úřednících atd., atd., atd..

   Tímto směrem přestávají být ruku v ruce, všichni v Praze kontraproduktivní, zde jsou hlavně pro SEBE velice racionální a pragmatičtí? Jen mi neštimuje dnešní situace, Praha nás zatáhla do chtění kapitalismu (mají výše jmenovany socialismus) a nám mimo Prahu vecpala, tvrdý kapitalismus! Neseženeme lékaře zubaře, praktika, specialistu a pokud adekvátní péči vyžadujeme, dostane se nám odpovědi "zajeďte si s tím do Prahy, budete to mít zadarmo?", mají mnoho (státních) fakultních nemocnic!

   A navíc neznám pražského, cha-cha-chartistu, který by dnes podnikal a zaměstnával ve své nové firmě, více Českých zaměstnanců, kdepak jsou rozházeni na výplatní pásce, daňových poplatníků zbytku České republiky?!

   Nyní si zrovna libuje v TV ex-předseda SSM Pavel Žáček (ODS, ÚSTR, poslanec atd.): "My pražané jsme takový citlivější než zbytek republiky". Rozumíte mu? Pro mne je pouze ku.evsky VYCH€ANÝ element ...

   Ramón

   Smazat
 8. Sranda je v tom, že jedna generace ve zdraví přežila komunizmus a bavila se vtipem zda je Lenin věčný, nebo v Ječný a většina už na něj zapoměla. Je to 100 let ! Což nová generace asi nepochopí, ale podle její argumentace to vypadá, že Lenin znovu ožívá. Děti dobrou noc a nebojte se, komunizmus se už nevrátí. Hlídejte si budoucnost, tu vám může zase někdo ukrást. Jestli bude vaším štěstím bavorák, tak v brzku bude ojetý dízlák z Německa za babku v každém bazaru. Je to na vás,vyberte si

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.