Reklama

pátek 23. listopadu 2018

Seminář „Energetická budoucnost ČR- perspektivy energetické politiky“

9. 11. 2018
POZVÁNKA NA SEMINÁŘ
konaný pod záštitou poslance Mgr. Jiřího Kobzy
„Energetická budoucnost ČR- perspektivy energetické politiky“
 

Poslanecká sněmovna, sál J 205, budova Sněmovní 1, Praha 1 
úterý 27. listopadu od 10 do 14 hodin

registrace účastníků: 9:30 - 10:00

S diskusními příspěvky vystoupí:

Ing. Alena Vitásková - manažerka, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu
Quo vadis, energetiko

Ing. Michal Šnobr - energetický analytik, investor
Česká energetika resp. státní energetická koncepce v kontextu Evropské unie

Ing. Vladimír Štěpán - ekonom, energetický manažer, analytik
Moderní energetika: Dopady na ekonomiku a ekologii

Ing. Pavel Cyrani, MBA - člen představenstva spol. ČEZ, ředitel divize Obchod a strategie
Vývoj evropské energetiky a státní energetická koncepce ČR 

RNDr. Jiří Slovák - ředitel Správy úložišť jaderných odpadů
Konec palivového cyklu české jaderné energetiky – příležitosti pro výzkum a vývoj

Ing. et. Ing. Jan Skopeček  - ekonom, člen Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Ekonomická dimenze  budoucnosti české energetické politiky

Štěpán Kotrba -  politický analytik
Odkud ta roura vede?: Geopolitický rámec a souvislosti energetické závislosti


Svou účast, prosím, potvrďte na e-mail dolezalt@psp.cz
Při vstupu do sněmovny budete požádáni o předložení občanského průkazu.

Na setkání s Vámi se těší

Mgr. Jiří Kobza,  místopředseda Zahraničního výboru PS PČR,  kobzaj@psp.cz

24 komentářů :

 1. Všechno mohlo být pro občany levnější, kdyby se na životní potřeby občanů, jako je voda, elektrika, vzduch, doprava, vzdělání, zdravotnictví, potraviny, nenacucly zahraniční nadnárodní firmy ze západu. Nyní zjišťujeme, že máme vodu a elektriku dražší, než je tomu v Německu a to oni mají na koruny 80 tisícové průměrné platy a my 25 tisícové platy. Jsme kolonie, která všechno odevzdala západním vykořisťovatelům. O tom se na přednáškách hovořit nebude a bude se tam tlachat o tom jak jsme zaostalí, jak nedosahujeme produktivity jako na západě, jak se Češi nechtějí stěhovat za prací, jak si za všechno můžeme sami protože to oni na západě a tak podobně. Jsou toho dnes a denně plné zprávy vynášející ty na západě do nebes a nás zatracující, jak se u nich máme učit. A přitom oni by se měli spíš učit u nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:40 Proč lžete? U nás NEMÁME levnější než v Německu ani vodu ani elektřinu. Petr

   Smazat
  2. 21:04 Souhlas tady se máme tak dobře že máme dost věcí dražších než na západě. S čtvrtinovými platy levných západních montoven.

   Smazat
  3. :-) Místo levnější tam mělo být dražší. Překlep no. Petr

   Smazat
  4. Kdyby nám tak někdo sdělil kdo, kde - tedy politik a partaj zašantročili naší vodu, naší elektřinu, paliva.... A zejména by se mělo toto objasňovat před volbami, aby občané věděli, koho nevolit - nikdy!!! Bylo rozkradeno cca státního či městského....majetku za 4 biliony Kč. Kolik je to Kč na 1 Čecha, který byl takto okraden? Kdo je odpovědný? Proč nás to nechává klidnými a tak si dál titíž kradou další miliardy! Kdo má stále tolik řeči, když má platit daně? Zaměstnanci, nebo kapitalisté? Kdo si vymýšlí, že platit daně nemohou, že nelze zavést EET.... I v té diktatuře kapitálu USA daňové podvody jsou tvrdě trestány. A u nás? Cha,cha, ti největší zloději jsou vysmátí a tak poldíci a další ramena a váhy spravedlnosti honí kapsáře, mřenky, žraloci zůstávají v klidu.!

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. To by se přeci dalo snadno vyřešit s využitím kampaně nazvané pracovně Za větší využití Paroubkových husitobolševických větrů ! Např. pro větrné elektrárny. Kdo z vás to má ?Ještě tak vybudovat Buranův kanál Balt-Orient a můžou tím kanálem chodit oba dva i s pročínským Nečasem, kterého pokrytecky pomáhal shodit ?
   „Kdo čím zachází, tím schází,“ řekl Vodičkovi Švejk. Já jsem znal nějakýho kořalečníka Paroubka v Libni. Jednou se mu tam opil nějakej dráteník (možná Babiš) jalovcovou a začal nadávat, že je to slabý, že do toho leje vodu, že kdyby drátoval sto let a za celej vejdělek si koupil samou jalovcovou a vypil ji najednou, že by moh ještě chodit po provaze a nosit ho, Paroubka, v náručí. Potom ještě řekl Paroubkovi, že je huncút a šaščínská bestie, tak ho milej Paroubek chyt, votlouk mu jeho pastě na myši a dráty vo hlavu a vyhodil ho ven a mlátil ho po ulici tyčí na stahování rolety až dolů na Invalidovnu a hnal ho, jak byl zdivočelej, přes Invalidovnu v Karlíně až nahoru na Žižkov, vodtud přes Židovský pece do Malešic, kde vo něj konečně tyč přerazil, takže se moh vrátit nazpátek do Libně. Jó, ale v tom rozčílení zapomněl na to, že má ještě asi to všechno obecenstvo v kořalně, že si tam asi budou ti syčani sami hospodařit. A taky se vo tom přesvědčil, když konečně se zas dostal do svý kořalny. U kořalny bylo napolovic stažený roló, u kterýho stáli dva policajti, taky silně nabraný, když dělali vevnitř pořádek. Dopolovic všechno vypitý, na ulici prázdnej soudek vod rumu, a pod pultama našel Paroubek dva vožralý chlapy, kteří byli přehlédnutý policajty a kteří, když je vytáhl, chtěli mu platit po dvou krejcařích, víc prej žitný nevypili. Tak se trestá přenáhlenost. To máš jako na vojně. Napřed nepřítele porazíme a potom pořád a pořád za nim, a nakonec nestačíme sami utíkat.“
   Výňatek z knihy J. Haška Osudy dobrého vojáka Švejka, kapitoly: Švejkovy příhody v Királyhidě.

   Smazat
 2. Ono je všechno trochu jinak. Na ČT neustále melou o zdražení cen energií. Ty ale nezdraží pro to že by stoupaly ceny ve světě. Prostě zdražení cen plynu, elektřiny a alkoholu je příkaz z USA , aby bylo na americké zbraně a americé reaktory. A poskoci už se činí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 21:02
   Přesně.
   Ještě k pohonné hmoty,jak kdyby byla ropa za 120 dolarů za barel.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 3. Docela se divim, ze se neucastni p.Hynek Beran, ktery je odbornikem na energetiku v SPD.

  OdpovědětSmazat
 4. Konečně si uvědomte,kdo rozhoduje o ČEZu a to je přes PPF Klaus.Klaus rozhodoval o Temelínu a teď rozhoduje o dostavbě Temelínu.Soukromí investory ČEZU vlastní 33% akcii,tak jejich zájmem je,aby celou dostavbu financoval stát,soukromí investoři chtějí jen dividendy,ale podílet se na dostavbě vůbec ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Většinu ČEZu drží stát, tak jak je to s rozhodováním PPF? Že soukromí investoři chtějí maximalizovat své dividendy je pocholpitelné. Takhle to dopadá, když se odstátňuje majetek.

   Smazat
  2. Jste si jist procenty,jestli se jen tak náhodou nenavýšla hodnota ČEZu a on je jen v soukromých rukách. Nebo je to naopak,zda se díky "úspěšným investicím na Balkáně" a vysokým dividendám dostal ČEZ na buben. Pak by to sedělo a 33% soukromých akcionářů jsou hlupáci, kteří se včas nezbavili akcií vytunelovaného podniku. U nás je to tradicí.

   Smazat
 5. Dokud se zdražuje, jde vše v "naší" kapitalistické zemi tak jak má. Jo, kdyby se tak začalo zlevňovat, sakra to bych zpozorněl a řekl si, něco se děje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však ono se zdražovalo i za socíku, o tom žádná.

   Smazat
  2. jo zdražovalo se ale kilowatu jsem měl za pouhych dnes neplatmych čtrnact haleřu viz pro nazornost 14 HALEŘU ČESKOSLOVENSKYCH BYT 2+1 ZA 144 TEŽ KAČEK A PLAT DVA TISICE DVAKRAT DO ROKA NA DOVČE LETNI A ZIMNI A HLAVNĚ KAŽDY DEN JSEM MĚL MOŽNOST JIT DO PRACE A HRAT HRU JAKOŽE DĚLAM KDYŽ MĚ STAT PLATI DĚTI VYSTUDOVALI GYMPL A HNED MĚLI JISTOU PRACI BEZ MIZIVE MOŽNOSTI BYT NA DLAŽBĚ BĚHEM MINUTY A TO JSEM, NEBYL KOMUNISTA A TO NIKDY JEN SVAZAK DVA DNY PŘED KONCEM VOJNY Z DONUCENI ŽE MI JI TROŠKU NATAHNOU A ABY MĚLI STOPROCENTNI UČAST

   Smazat
 6. 10:37 samozřejmě, pitomo. Otázka je jakým tempem a proč. Hádej ten rozdíl. Vím, že neuhodneš. Na to ti chybí intelekt. Ostatně, v ČSR se po měnové reformě několik let zlevňovalo. Byla to nějaký čas taková ta ekonomická iluze. Ukázalo se, že jednak na to hospodářství pod západním embargem, tlakem zbrojních výdajů, hospodářské a technologické zaostalosti většiny tehdejších "spojenců" prostě nemá. Hlavně ale, že řízená inflace, pokud je skutečně řízena, je nepostradatelným nástrojem řízení hospodářství, finací, investic ... a nakonec i podmínkou hospodářského růstu všeobecně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen by mne zajímalo, kdo ví co je řízená inflace a jak ji řídit. Moje pragmatické hodnocení řízení, nebo spíše machinace s kurzem koruny, které stalo biliony se naprosto nepovedlo a jsou to vyhozené peníze.Pak se divíme,že nám chybí na zdravotnictvi, školství, důchody když si pustíme k hospodaření takové neumělce co vyhazují oknem nejen miliardy. Buď je v tom blbost, pak na saka nepouštět, nebo záměr pak mají zakročit kontrolní, vyšetřující a soudní orgány a zařídit jim tepláky. Mám podezření, že tanečky okolo Čapiku za 50 melounů jsou jen pro odpoutání pozornosti a slušně řečeno, jen pro absolventy maximálně 6.třidy základní školy u velice tolerantních učitelů.Čekam odpověď od 5:09 a prosím netykejte mi, nejsem člen KSČ.

   Smazat
 7. tady je to jak na tom seminaři jen karavana přicucla k čezu jede nerušeně dal jen mi to připomina coby bylo kdyby bylo

  OdpovědětSmazat
 8. ani zminka že by stačilo zastavit dvacetiporocentni vyvoz do hitrel sajuzu samosebou že pak by nebylo z čeho přikradat ato se ani jedne pulce majitelu nelibi takova malinka gubernie a soudruzi kapitalisti ji chtěji vyždimat do čista a to bez ohledu ve ktere straně jsou a kolik si nechavaji platit vypalneho a ještě se předhani kdo je z nich větši odbornik vaš byvali zaměstnanec

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeden veliký ekonom prohlásil , že peníze jsou bez mazlíčky. A chytrulíni to pochopili.

   Smazat
  2. velice spravně

   Smazat
 9. proč je čez polostani no proto aby pulka tedy vovčani platili předražene naklady a druha pulka kapitalisti a mafiani to co se vybere rozkradla přez spřatelene firmy a nebyl bych až tak naivni že pani vitaskova milenka zemana snim chce nějake dobro pro spotřebitele duležite je vidět miliardy co tečou neznamo kam a zbytečna nadvyroba ktera okrada naše potomky o to co bude jednou zlatem o tunelnim solarku se neda ani povidat to by mi mohlo jebnout

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.