Reklama

.

.

pátek 9. listopadu 2018

Seminář „Energetická budoucnost ČR- perspektivy energetické politiky“

9. 11. 2018
POZVÁNKA NA SEMINÁŘ
konaný pod záštitou poslance Mgr. Jiřího Kobzy
„Energetická budoucnost ČR- perspektivy energetické politiky“
 

Poslanecká sněmovna, sál J 205, budova Sněmovní 1, Praha 1 
úterý 27. listopadu od 10 do 14 hodin

registrace účastníků: 9:30 - 10:00

S diskusními příspěvky vystoupí:

Ing. Alena Vitásková - manažerka, bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu

Ing. Michal Šnobr - energetický analytik, investor

Ing. Vladimír Štěpán - ekonom, energetický manažer, analytik

RNDr. Jiří Slovák - ředitel Správy úložišť jaderných odpadů

Ing. et. Ing. Jan Skopeček - ekonom, člen Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Prof. Ing. Peter Staněk, CSc. - ekonom, prognostik, člen Slovenské akademie vědSvou účast, prosím, potvrďte na e-mail dolezalt@psp.cz
Při vstupu do sněmovny budete požádáni o předložení občanského průkazu.

Na setkání s Vámi se těší

Mgr. Jiří Kobza,  místopředseda Zahraničního výboru PS PČR,  kobzaj@psp.cz

16 komentářů :

 1. Všechno mohlo být pro občany levnější, kdyby se na životní potřeby občanů, jako je voda, elektrika, vzduch, doprava, vzdělání, zdravotnictví, potraviny, nenacucly zahraniční nadnárodní firmy ze západu. Nyní zjišťujeme, že máme vodu a elektriku dražší, než je tomu v Německu a to oni mají na koruny 80 tisícové průměrné platy a my 25 tisícové platy. Jsme kolonie, která všechno odevzdala západním vykořisťovatelům. O tom se na přednáškách hovořit nebude a bude se tam tlachat o tom jak jsme zaostalí, jak nedosahujeme produktivity jako na západě, jak se Češi nechtějí stěhovat za prací, jak si za všechno můžeme sami protože to oni na západě a tak podobně. Jsou toho dnes a denně plné zprávy vynášející ty na západě do nebes a nás zatracující, jak se u nich máme učit. A přitom oni by se měli spíš učit u nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:40 Proč lžete? U nás NEMÁME levnější než v Německu ani vodu ani elektřinu. Petr

   Vymazat
  2. 21:04 Souhlas tady se máme tak dobře že máme dost věcí dražších než na západě. S čtvrtinovými platy levných západních montoven.

   Vymazat
  3. :-) Místo levnější tam mělo být dražší. Překlep no. Petr

   Vymazat
  4. Kdyby nám tak někdo sdělil kdo, kde - tedy politik a partaj zašantročili naší vodu, naší elektřinu, paliva.... A zejména by se mělo toto objasňovat před volbami, aby občané věděli, koho nevolit - nikdy!!! Bylo rozkradeno cca státního či městského....majetku za 4 biliony Kč. Kolik je to Kč na 1 Čecha, který byl takto okraden? Kdo je odpovědný? Proč nás to nechává klidnými a tak si dál titíž kradou další miliardy! Kdo má stále tolik řeči, když má platit daně? Zaměstnanci, nebo kapitalisté? Kdo si vymýšlí, že platit daně nemohou, že nelze zavést EET.... I v té diktatuře kapitálu USA daňové podvody jsou tvrdě trestány. A u nás? Cha,cha, ti největší zloději jsou vysmátí a tak poldíci a další ramena a váhy spravedlnosti honí kapsáře, mřenky, žraloci zůstávají v klidu.!

   Vymazat
  5. To celé se dá napsat i jasněji. Zkrátka už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou jenom „rýt držkou v zemi“, leniví a stádovití lumpenproletáři, neschopní si ani společný kibuc založit.
   Proč by je měli Němci či Rusové živit? Spolu s Němci zaplaví smrdutou českou kotlinu retenční hydroelektrárnou v Hřensku s chovem českých kapříků, hornaté Sudety společně dosídlí Noví Rusové s ohroženými přímořskými Evropany nebo z Ruska a z Německa vypuzenými muslimy a zdegenerované a líné čecháčky přesunou k Jeniseji, aby neplakali, že zůstali na suchu.

   Vymazat
 2. Ono je všechno trochu jinak. Na ČT neustále melou o zdražení cen energií. Ty ale nezdraží pro to že by stoupaly ceny ve světě. Prostě zdražení cen plynu, elektřiny a alkoholu je příkaz z USA , aby bylo na americké zbraně a americé reaktory. A poskoci už se činí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 21:02
   Přesně.
   Ještě k pohonné hmoty,jak kdyby byla ropa za 120 dolarů za barel.

   Vymazat
  2. Co takhle to řešit kampaní za větší využití Paroubkových husitobolševických větrů ! Např. pro větrné elektrárny. Kdo z vás to má ?Ještě tak vybudovat Buranův kanál Balt-Orient a můžou tím kanálem chodit oba dva i s pročínským Nečasem, kterého pokrytecky pomáhal shodit ?
   „Kdo čím zachází, tím schází,“ řekl Vodičkovi Švejk. Já jsem znal nějakýho kořalečníka Paroubka v Libni. Jednou se mu tam opil nějakej dráteník (možná Babiš) jalovcovou a začal nadávat, že je to slabý, že do toho leje vodu, že kdyby drátoval sto let a za celej vejdělek si koupil samou jalovcovou a vypil ji najednou, že by moh ještě chodit po provaze a nosit ho, Paroubka, v náručí. Potom ještě řekl Paroubkovi, že je huncút a šaščínská bestie, tak ho milej Paroubek chyt, votlouk mu jeho pastě na myši a dráty vo hlavu a vyhodil ho ven a mlátil ho po ulici tyčí na stahování rolety až dolů na Invalidovnu a hnal ho, jak byl zdivočelej, přes Invalidovnu v Karlíně až nahoru na Žižkov, vodtud přes Židovský pece do Malešic, kde vo něj konečně tyč přerazil, takže se moh vrátit nazpátek do Libně. Jó, ale v tom rozčílení zapomněl na to, že má ještě asi to všechno obecenstvo v kořalně, že si tam asi budou ti syčani sami hospodařit. A taky se vo tom přesvědčil, když konečně se zas dostal do svý kořalny. U kořalny bylo napolovic stažený roló, u kterýho stáli dva policajti, taky silně nabraný, když dělali vevnitř pořádek. Dopolovic všechno vypitý, na ulici prázdnej soudek vod rumu, a pod pultama našel Paroubek dva vožralý chlapy, kteří byli přehlédnutý policajty a kteří, když je vytáhl, chtěli mu platit po dvou krejcařích, víc prej žitný nevypili. Tak se trestá přenáhlenost. To máš jako na vojně. Napřed nepřítele porazíme a potom pořád a pořád za nim, a nakonec nestačíme sami utíkat.“
   Výňatek z knihy J. Haška Osudy dobrého vojáka Švejka, kapitoly: Švejkovy příhody v Királyhidě.

   Vymazat
 3. Docela se divim, ze se neucastni p.Hynek Beran, ktery je odbornikem na energetiku v SPD.

  OdpovědětVymazat
 4. Konečně si uvědomte,kdo rozhoduje o ČEZu a to je přes PPF Klaus.Klaus rozhodoval o Temelínu a teď rozhoduje o dostavbě Temelínu.Soukromí investory ČEZU vlastní 33% akcii,tak jejich zájmem je,aby celou dostavbu financoval stát,soukromí investoři chtějí jen dividendy,ale podílet se na dostavbě vůbec ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Většinu ČEZu drží stát, tak jak je to s rozhodováním PPF? Že soukromí investoři chtějí maximalizovat své dividendy je pocholpitelné. Takhle to dopadá, když se odstátňuje majetek.

   Vymazat
 5. Dokud se zdražuje, jde vše v "naší" kapitalistické zemi tak jak má. Jo, kdyby se tak začalo zlevňovat, sakra to bych zpozorněl a řekl si, něco se děje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však ono se zdražovalo i za socíku, o tom žádná.

   Vymazat
 6. 10:37 samozřejmě, pitomo. Otázka je jakým tempem a proč. Hádej ten rozdíl. Vím, že neuhodneš. Na to ti chybí intelekt. Ostatně, v ČSR se po měnové reformě několik let zlevňovalo. Byla to nějaký čas taková ta ekonomická iluze. Ukázalo se, že jednak na to hospodářství pod západním embargem, tlakem zbrojních výdajů, hospodářské a technologické zaostalosti většiny tehdejších "spojenců" prostě nemá. Hlavně ale, že řízená inflace, pokud je skutečně řízena, je nepostradatelným nástrojem řízení hospodářství, finací, investic ... a nakonec i podmínkou hospodářského růstu všeobecně.

  OdpovědětVymazat
 7. tady je to jak na tom seminaři jen karavana přicucla k čezu jede nerušeně dal jen mi to připomina coby bylo kdyby bylo

  OdpovědětVymazat