Reklama

středa 14. listopadu 2018

Sólokapr za cenu porušení zákona?

Eric Best
Eric Best
14. 11. 2018  EB
Podle švýcarského práva je protizákonné nahrát soukromou konverzaci, pokud s tím všichni účastníci nesouhlasí. Na základě článku 179 švýcarského trestního zákoníku (k dispozici je neoficiální verze v angličtině nebo oficiální verze v němčiněfrancouzštině a italštině) pachateli hrozí až jeden rok odnětí svobody nebo pokuta. 

Trestem za neoprávněné vniknutí jsou podle článku 186 až tři roky ve vězení nebo pokuta. Jestli se za neoprávněné vniknutí dá označit vstup pod falešnou záminkou s úmyslem dopustit se protiprávního jednání (nahrávání soukromé konverzace bez souhlasu všech zúčastněných) je věcí státních zástupců a soudů. Zveřejnění protizákonně získaných informací je trestným činem podle článku 322 s až tříletým trestem odnětí svobody nebo pokutou. Je otázkou pro veřejnou debatu a rozhodnutí v rámci vládní koalice, je-li takové potenciálně protizákonné jednání novinářů „odporné a hnusné“, nebo zda může veřejný zájem novinářů a společnosti v jedné zemi vyvážit porušení zákona v jiné zemi.

- - -

85 komentářů :

 1. Opět něco nového. Tak to aby si Slonková s Kubíkem brali na příští cestu do Švajcu tepláky a zubní kartáček...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Máš pravdu předsedo". Ale problém je, že když není žalobce, není soudce. Včera na ČT 24 hodin investigativní novinář za Seznam TV, řekl, že on a Slonková se několikrát Babišovi ml. představili, že jsou novináři a tedy věděl, že jsou novináři. Neřekl však, zda Babišovi ml. sdělili, že je natáčen kamerou a to ukrytou, zabudovanou v brýlích. Jak by asi Babiš ml. reagoval, kdyby na něj namířili videokameru s osvětlením a sdělili mu, že vše co řekne, bude použito proti jeho otci a použito i proti němu samotnému. Bylo by celkem zajímavé za Babišem ml. zajet a ukázat mu co svou výpovědí způsobil svému otci a jestli opravdu si uvědomoval co rozhovorem s tzv. investigativními novináři, odstartuje. Při jakémkoliv výslechu u orgánu činných v trestním řízení, musí vyslýchající několikrát poučit vyslýchaného o možnosti odmítnout výpověď v případě, že by touto ohrozil sebe, nebo osoby blízké. Otec je osoba blízká. Advokátka Samková jasně říká, že i u nás takto získané informace, nelze zveřejňovat a lze je jenom předat státnímu zastupitelství, nebo policii. Novináři udělali "svinstvo" a opoziční politici na tomto stavějí další "svinstvo". Když investigativní novinář ze Seznamu TV říká v televizi, že uveřejnění reportáže v těchto dnech, kdy je Babiš st. mimo republiku, je zcela náhodné, určitě mu to "věříme". Když novináři dělají takové podrazy, ať se potom nediví, že lidé s nimi nebudou komunikovat.

   Smazat
  2. Já myslím, že bude úplně stačit, když Slonkovou a Kubíka pozvou na kávu na saudské velvyslanectví. Pak bude od nich pokoj.

   Smazat
  3. 14,21
   Nejsem právník, proto vyslovím jenom svojí doměnku, nebo spíš dotaz. Lze vůbec informace, které byly zveřejněny v médiích, ještě použít jako důkaz proti stíhanému?

   Smazat
  4. Jenom dodám. Pokud prokuratura policajtům hodí na hlavu spis s výpovědí svědka, kterou dřív než policie a státní zastupitelství slyšela polovina národa, považil bych to za maření úředního výkonu. Což by mohlo být další fackou pro zrzavou Sabinu.

   Smazat
  5. 14:53 Bod ! Ale ti dva, zrzavá opice a ten M3, k přátelům nechodí.

   Smazat
  6. Nejhorší na celé akci je to, že je tu opět pokus o maření výsledků voleb. Všichni ví, že jen nové volby mohou něco změnit, a Gazdík, Bělobrádek a jiní se předvádí, co si myslí o demokracii. A hodně se "odkopal" Tomio Okamura, doposud v těch podrazech úspěšně kličkoval a najednou bác. Je na stejné lodi jako výše jmenovaní. Těžko to bude vysvětlovat.

   Smazat
  7. pro 13:51
   Myslim, ze do Svycarska uz nepojedou. Tomu pionyrskymu vedoucimu z ODS uz by snad stacilo k odvolavani vlady republiky i rozhovor s nejakym, jisto jiste take unesenym, pacientem z Bohnic. A jestli si tam Slonkovou nechaji, nevadi, mame jeste Janka Kroupu. Taky peknej vejlupek.

   Smazat
  8. Ale to není vůbec nic nového. Je to i v našem právním řádu. A ne v jednom zákoně. Hned v několika. Např. Zák. 101/2001, v zákoně na ochranu osobnosti, dále v trestním řádu atd. Jistě jste si všiml/la, že třeba řadu důkazů, zejména odposlechů soudy neuznaly, protože byly získány porušením zákona. Jen u těch nejmedializovanějších: Nečesová - Nagyová, tři poslanci ODS trafikanti, Rath,... Takže ti dva dobře věděli co dělají. Ale sází na mainstreanový řev, vytí aktivistů a skučení davu podporovaných "demokratickými" politiky majícími plnou hubu demokracie a právního státu! Jak píšeřada prívníků: kauza nesnese kontakt se zákonem. Okamžitě se rozsype. A je činěn obrovský tlak na orgány činné v trestním řízení: co dělá policie, co státní zástupci a představitelé, místo aby aktéry minimálně odkázali do patřičných mezí se poslušně staví do haptáku a poslušně meldují a slibují atd. Přitom by paní Slonková i s komplicem měli být v teplácích aby nepokračovali v trestné činnosti a neovlivňovali svědky.

   Smazat
  9. Anonymní14. listopadu 2018 16:22
   Už jsem to zde uvedl několikrát, ale ta osočení Okamury, se stále opakují, takže:
   SPD se chová naprosto konzistentně. Je v pozici, do které se dostala, koaličním rozhodnutím A. Babiše. Vláda nepřevzala žádné podstatné programové body SPD, takže není vládou SPD. Proto SPD pro ni nehlasuje. Samozřejmě, že SPD ani nepatří do tzv. Demokratického bloku.
   SPD podpoří takové řešení, které zaručí realizaci alespoň některých jejich programových bodů. Zatím se mi nezdá, že by T. Okamura udělal nějakou chybu. Jde stále za svým programem. P.K.

   Smazat
  10. Nevolnická lumpenproletářská lůza si dokoulela žvanila Miloše na hrad a opičáka Bureše do vlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou kuličku. ANO, bude ještě hůř!

   Smazat
  11. Hrdinný anonyme 20:51. Teď jsi nám to natřel! Ale finta proti prezidentovi se strejdou - nestrejdou Bradym nevyšla. Co? A jak jste se snažili! Daj-li medajli nebo nedaj-li:)))Dostal trochu bižutérie a ověsili jste ho cingrlátkama a odfrčel domů. A kde je mu konec? A tohle svinstvo proti premiérovi vám taky nevyjde. Už se ukazuje, že šlo o podvod. Mladý Babiš se ve Švýcarsku neschovává, ale normálně bydlí neboť je švýcarským občanem. Navíc zrzavá fr.da porušila celou řadu zákonů jak švýcarských tak i našich. Nebude jí to zapomenuto. Únos nebyl únos. Vše od A až po Z šméčko! Policie se postavila na stranu zákona a tedy i premiéra. Politický handl vám taky nevyšel. Nedosáhnete na prohlasování nedůvěry. A i kdyby. Je tu prezident se svými pravomocemi a v žonglování s nimi je mistr nad mistry. Namázne si takové trouby jako Kalousek, Gazdík nebo Dostál na chleba k sváče. A taky už se k vám nehrne ta héééérecká "elita" jako dříve (srovnej se strejdo z Kanady). Už se nemohu dočkat dalších voleb.

   Smazat

  12. 21:29 Áááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Putinovi agenti, kteří se na ulici či v socce poznají poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do ráje Chujlostánu?-:)))

   Smazat
 2. Předpokládám, že pan Best již podal švýcarským orgánům trestní oznámení na oba novináře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to potom psaní článků je jen plkání k ničemu.

   Smazat
  2. 13:58, 14:24, 14:30 pak bych se měl ptát, jak je na tom Slonková s Kubíkem nebo, zda orgány činné v trestním řízení nemají konat vždy, kdy se o možném trestném činu dozvědí. Lhostejno jak. Vy kromobyčejně vzdělaní a logicky myslící agitátoři. Probíhajícím příběhem jsem ujištěn, koho nevolit: Fialu, Stanjuru, Pospíšila, Kalouska, Gazdíka, Farského, Bělobrádka, Bartošku, nově i Okamuru a jejich klaky. Komu a čemu nevěřit: Produktům Seznamu, Čtv, Čro, ČTK, většině novinářů... Mějte se.

   Smazat
  3. 14:30 Tak tady neplkej, když nemáš nic v hlavě.
   Trumpeto.

   Smazat
  4. Trestní oznámení jsem nepodala, ale tajné nahrávání evidentně nemocného člověka mě nadzvedlo natolik, že jsem se obrátila na RRTV a fakt jsem zvědavá, co z nich vypadne.

   Smazat
  5. Je to napínavé! další vývoj ledujte a Twýtu ZDE! - https://twitter.com/sniperandcleane

   Smazat
 3. Je to nějaké divné,že by mladý Babiš neznal Slonkovou a Kubíka?Pod jakou záminkou se dostaly k ml.Babišovi,tohle je práce tajných služeb,aby věděly o pohybu osob,Slonková a Kubík,dostali jen potřebné informace,co mají zjistit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom, že za tím jsou tajné služby s nevládkami je víc než jasné. Tito investigativci pracuji jenom pro tajné služby, aby rozvraceli státy, vyvolávali nepokoje a barevné revoluce.

   Smazat
  2. Veškerá histerie je jen bublina, nejde o Čapí hnízdo, ale o dostavbu elektrárny firmou Westinghouse.Proto zaplacení vlastizrádci vytvářejí situaci pro vznik vlezprdelkové vlády či výměny nejvyšších představitelů státu.Proč rychle přijel ministr energetiky usa?Nechtějí, aby se na dostavbě podílela f.Rosatom, ale USA.Uvidíme, jak dopadne jednání.

   Smazat
  3. 15:43 Těch důvodů bude více. Jedním z nejvýznamnějších důvodů snahy o odstranění Babiše je mimořádná valná hromada ČEZu, svolaná na konec listopadu! Tam by měly prasknout všechny zlodějny a penězovody (např. na TOP09, aj). Takovej Roman již utíká studovat do Británie.

   Smazat
  4. 15.43
   máte naprostou pravdu.Je to tlak našich USA "přátel" na Babiše s důrazným varováním,že když nebude Westinghouse,nebude ani Babiš.A novinářští a političtí šmejdi sehráli zase,jako již mnohokrát na objednávku roli užitečnných idiotů.

   Smazat
 4. Slonkova a Kubik jsou proste bulvarni novinari....nic vic a nic min

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.03 "Pracovat" takhle před převratem, řvalo by se, že spolupracují s tehdejší StB...

   Smazat
 5. Slonková už měla jednou na kahánku, když si na ni křivě obviněný uředník ZAMINI ( jméno už si nepamatuji) objednal likvidátora. Seděl pak za to asi 3 roky. Taky se za případem zavřela voda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Srba - a bůh ví, jak to bylo... při stavu naší policie, státního zastupitelství a justice!!!

   Smazat
 6. Oba dva jednaji podle pokynů nebo se souhlasem cizích tajných sluzeb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tajné služby kterých států máte na mysli?

   Smazat
  2. Ha, ha, kterých že států. No těch, které chtějí aby do Česka přišlo 68 milionů afrických muslimských imigrantů, kteří nás všemožně obohatí.

   Smazat
  3. Taková Mirka Němcová se již nemůže dočkat.

   Smazat
 7. Jedno přísloví praví,, střez se zrzavejch a poznamenanejch.

  OdpovědětSmazat
 8. Je otázkou, zda vůbec chápal obsah slova novinář, potažmo český, a proč jej v tom případě tu kameru nedrželi v rukách. Kamera ukrytá v brýlích svědčí o tom, že si ta Slonková s nějakou etikou hlavu neláme.

  OdpovědětSmazat
 9. Myslím, že je na čase, aby Babiš začal jednat a zkusil ve státě udělat pořádek. Podporu má ještě větší, než před touto komedií.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak byste si ten pořádek představoval?

   Smazat
  2. Pořádek je opak bordelu. Když je společnost v pořádku, zná každý občan nejen svá práva, ale i své povinnosti! Demokracie není cochcárna!!!

   Smazat
 10. Nejlepe to vystihla Tereza Spencerova v zaveru dnesni kavicky
  -- vědci z mezinárodního projektu Global Microbiome Conservancy chtějí zmapovat veškeré bakterie, které se vyskytují v lidských střevech... a tak pro účely budoucí "biobanky" sbírají lidské exkrementy z celého světa... po včerejším politicko/mediálním zážitku je jasné, že Česká republika může dodat hafo skvělých vzorků...

  Tož tak...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tož to je skvěly, zas budeme špica.

   Smazat
  2. Buzerant zase kváká? Moh by se dát do holportu s touhle žůžovkou! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Myslím že by si náramně rozuměli - jeden by jim dělal tátu a druhej - mámu! - jééééééééé, pane šeditelííííííí!

   Smazat
 11. Novináři a jejich médium (zaměstnavatel) hodnotí, kritizují a ovlivňují veřejné mínění více jak politici. Proto by měly být zveřejněny informace o jejich odborném vzdělání, praxi, příbuzenských a přátelských vazbách z důvodu možného střetu zájmů, zdroji financování média aj., ale i další informace, které požadují a zveřejňují o jiných. Dnes už není StB (Státní tajná bezpečnost), ale provádějí se rozsáhlé odposlechy telefonů a sledování pohybu osob, sledování kamerami v budovách i na veřejných prostranstvích, jsou kontrolovány e-maily, Skyp a sociální sítě na Internetu, webové stránky. Obviněn může být kdokoliv, na každého (včetně novinářů) se něco najde nebo vytvoří. Kromě různých státních i soukromých registrů dochází k oznamování, udávání a nálepkování veřejně prostřednictvím jejich médií. Co dříve bylo uzavřenou informací v registru, je nyní veřejnou informací či dezinformací, kterou není možné dodatečně korigovat či vyvracet. Novináři tak dnes fungují jako informátoři, udavači a manipulátoři ve prospěch jedné skupiny proti zájmům skupiny jiné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:04 zkratka StB znamenala prosté Státní bezpečnost, žádnou Státní "tajnou" bezpečnost. Šlo instituci či orgán pečující o bezpečnost státu za daného politického režimu. Vzato s rozumem, nic jiného než to, co zřizují všechny státy světa, aby zajistily vlastní politický režim a v jeho rámci i vlastní existenci.

   Smazat
  2. Stb má každý stát , ta současná kapitalistická se jmenuje BIS !!

   Smazat
  3. 15:21 Byla to v podstate ceskoslovenska FBI.To demonizovani je fakt fraska

   Smazat
  4. Pamatuji dobu, kdy nestálo za to číst noviny a nebyl internet , přesto se všechno vykecalo. Tak ať se m-streem snaží jak může,stejně na nás nemá.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 20:53 Člověče, vy byste měl dostat nějakou funkci. Vás
   je na trola fakt škoda.

   Smazat
  7. Je zajímavé 20:53, že za komunistů bylo méně státních úředníků, policistů včetně obdobných civilních služeb než kolik je jich dnes. Bráno úměrně k počtu obyvatel státu. Z toho soudím, že jste, 20:53, blbec.

   Smazat
 12. Slonková je prase, tenkrát ji chtěl někdo voddělat z MZV, jak to, že se mu to nepodařilo? O jednu bezcharakterní osobu mohlo být na světě méně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl to pan Srba a bůh ví, jak to všechno tehdy bylo.
   Slonková má blízké (viz sexuální) vazby na hochy z BISky a BISka je přímo řízená z ulice Tržiště v Praze 1. A je to.

   Nejlepší nápady jak nevolitelné dostat opět k moci je napadají v posteli :-o)

   Ale tentokrát to opět nevyjde. Snad při příštím šuku...

   Smazat
  2. Praseti rodu ženského se říká jinak.

   Smazat
 13. Divokou teorii? Divočejší teorie je, že vše se točí okolo zakázky na dostavbu Temelína a Dukovan, která stát přijde na stovky miliard a kvůli které do Česka přilétá americký ministr energetiky, aby lobboval za americkou firmu Westinghouse potácející se poblíž bankrotu. Premiér se už nechal slyšet, že nechce, aby vláda rozhodovala pod tlakem. To vám nestačí?

  Co takhle poslat amerického ministra šupem nevyplaceně zpátky do Washingtonu? Nebo jeho „příhovor“ nahrát skrytou kamerou, a pak pustit jako Babiše mladšího? Tato nahrávka by byla na rozdíl od té s Babišem zcela ve veřejném zájmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Citace z rozhovoru s Kotrbou na PL....Takze opet stejne zajmy,jen s jinym scenarem?

   Smazat
 14. "Premiér Andrej Babiš znovu předstoupil před novináře. Po návratu ze zahraniční cesty ze sicilského Palerma hovořil o energetické politice Česka, která bude do budoucna co nejtransparentnější. „Při investicích do jádra musíme vnímat i naši geopolitickou orientaci a já jsem velice rád, že jsem dostal informaci, že firma Westinghouse má k dispozici de facto novou technologii na výstavbu bloků."

  Takže ta kauza s jeho synem teď zase vyšumí. Předtím si Babiš nedal asi říct, že Westinghouse na to má.. No a vo tom to je, no, respektive bylo.l Ještě pár dní a pak ticho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenze nema.Je to krachujici firma s ne moc dobrou reputaci

   Smazat
  2. O to nejde, že je to krachující firma, ale budou chtít zde vojenské základny pod záminkou hlídání dostavby a o to jde.

   Smazat
  3. Mne tedy vadi i to,ze neco tak duleziteho (nebezpecneho) dame nekomu,kvuli politicke saskarne ....Babise proste volit nebudu (uz zase se po...)

   Smazat
  4. Westinghouse? To je ta skvělá firma, co s jejím jaderným palivem tu už jeden malér byl?

   Smazat
  5. Anonymní14. listopadu 2018 16:23
   Někdo to postavit musí, ale naše vláda si může klást podmínky. Např. spoluúčast našich firem na této i na jiných zakázkách dodavatele. Ale dosti důležité by měl být transparentní software pro ovládání elektrárny. Na tom by se měl náš stát podílet a poté ho výlučně vlastnit. To je největší bezpečnostní riziko té dostavby. Vzdálený přístup do ovládání, dokáže tu elektrárnu klidně zlikvidovat. P.K.

   Smazat
 15. O Babišovi a jeho rodině ta dvojka Slonková & Kubík neříká nic až tak nového. Zato o sobě prozrazuje víc.
  Jen ještě není jisté, která ze zpravodajských služeb jim dává tipy, na koho difamující informace uveřejnit a koho si zatím ponechat pod "pokličkou" ...

  OdpovědětSmazat
 16. Pani slonkova jiz mela jednou na kahanku a neda pokoj !

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 17:24
   Vyrobit u nás obvinění,dokonce i na premiéra,není zas takový problém,to už známe je.Za dotační podvody,by muselo tady v republice,jít sedět mnoho politiků,zatím snad je jeden,Kušnír.

   Smazat
  2. 17:24 Nabídněte rozhovor paní Slonkové a panu Kubíčkovi. Ti jistě budou považovat všechno co řeknete za naprostou pravdu. Tak, jako to považují za ryzí pravdu od schizofrenika Babiše mladšího.
   Určitě přivítají vaše informace o vesmírných civilizacích a jejich vztahu k Rusku. A "demokratům" se díky tomu podaří zvýšit výdaje na zbrojení na 3% HDP ještě letos.
   Vy jste pro místní čtenáře jasným vysvětlením, jakou cenu má zveřejněný rozhovor se schizofrenikem.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 18:10, vy byste chtěl nechat Slonkovou zabít? To snad ne! Taková atraktivní sexuálně přitažlivá žena.

   Smazat
  5. 18:18 Fakt nechápu, jak Vás to napadlo.

   Smazat
  6. 19:11- škoda, že si Vás "nepodá" Slonková nebo Vy ji! Také mne zajímá, jakou formou zlikvidujete všechny kapitalisty, nejen Babiše.

   Smazat
 18. Nase demokracie a svoboda nezna proste hranic.Hlavne pro nekoho,ze Slonkova a Kubiku.Hrosi kuze take.Vy jste ochotni sezrat i ho.na.

  OdpovědětSmazat
 19. Paní Slonková měla a má na kahánku, a tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne, takže ta voda na svini se už dosti dlouho vaří a pokud chce umřít stará, měla by trochu brzdit. Možná chce umřít mladá a hnusná. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 20. Mladýho Babiše "vypátrali" dva roky po chlupatejch, takže jasné, že se jedná o vyskou hru patriotů. Na slovensku to vyšlo,tak se to musí zkusit i u nás

  OdpovědětSmazat
 21. Zemanovi vyčítají, že nás "táhne na východ". P. Slonková a pod. nás evidentně táhnou do kanálu.

  OdpovědětSmazat
 22. No a vidíte, ten zpravodajský šunt, který si říká seznam.cz tvrdí opak, že novináři mají právo jako fízlové vyzvídat a vyzvěděné podle potřeb svého úkoláře upravovat a publikovat vyzvěděné a to i , co získali od duševně nemocných, trpících bludy. A takové výpovědi vydávat za pravdu, realitu. Tak nevím, kdo je více duševně nemocný, zda tázaný, či novinářský šmejd, tito Mengelové naší české současnosti. Poněvadž kdyby byli duševně zdraví, tak by měli hnít v kobkách na Špilberku pro zločiny proti lidskosti! Nic více nic míně, to, co si dnes všechno říká "novinář", to je dno septiku. Slonková a její kolaborant si počínali ne jak slon v porcelánu, ale jako docela normuální zločinci "pera" a antihumanisté, jistě za dob protektorátu by byli na straně budovatelů koncentráků - tak jak pod jejich fýrerstvím dnes deklaruje své mínění i nemálo Čechů! Skutečně Čechů, nebo náciantihumanisů? Kam jsme se to dostali, my národ Husa, Komenského, Masaryka? Jsme na úrovní hitlerismu nebo už pod ní?

  OdpovědětSmazat
 23. To je výborné. Takže když vás třebas nařkne žena ze znásilnění či obtěžování či jiný nařkne vpodstatě z čehokoli a vy máte nahrávku která dokazuje že lže, tak je to vlastně jedno. V každém případě (pochopitelně pokud nejste vyvolený z horních 10000), vás stejně odsoudí.
  Ergo - nejspravedlivěší PRÁVNÍ STÁT JAKO BRNO. Dříve se tomu ovšem říkalo diktatura....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 19:50 A co si myslíte, že vůbec něco jiného může být kapitalismus, než diktatura. Peníze diktují vše a peníze = kapitál. Demokracií se myslí, že je plněna vůle většiny a samozřejmě pak jen menšina křičí. Kapitálem ovšem disponuje jen menšina a navíc docela malá a tak tedy kapitalismus je diktaturou, prosazením zvůle menšiny proti většině. Volby? No to jsou srandahříčky - volili jste před více jak měsícem, kandidovalo přes 200 stran a hnutí, jakoupak lze vytvořit vůbec většinu, kdo se v těch partajních břečkách může vyznat. No a právě, to je ta "demokracie", kterou kapitál simuluje a ve kterou snad jen blbci mohou věřit. Realita: žijeme v diktatuře kapitálu, oni vlastní "pravdu", právo, armádu, polici, soudy, oni rozhodují o svých poddaných či spíše otrocích! O uchvatitelských válkách přemýšlí jako o byznysu, kalkulují kolik mrtví tam či onde vynesou. Kapitalismus to není charita, ale zločin na lidstvu ještě větší, než bylo otroctví a nevolnictví!

   Smazat
 24. Jestli má Erik Best pravdu a vypadá to, že jo, pak jsou důkazy Slonkové a Kubíka získané protiprávní cestou, tedy u soudu nepoužitelné.
  Babiš jr. může u výslechu uvést zcela jinou výpověď a na účelový paskvil made by S&K nemůže být vzat zřetel.
  O nic víc na Babiše nemají než předtím. Jestli mu nerupnou nervy, tak to ustojí. V tom má Zeman pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ergo kladívko, opozice šíří paniku, pracuje na pádu vlády a když nebude schválen st.rozpočet a vznikne politická nestabilita,která přinejmenším zbrzdí náš hospodářský růst a doplatíme na to všichni. Ta opozice, která má stále strach, jak vypadáme před EU, dělá vše pro to, aby jsme byli za blbce. Celá akce zapadá do Lex Babiš a stáva se eklhavtní. Navíc "profesionálové" ze Seznamu, ji postavili na protiprávních základech.Je zajímavé,že si byli tak jisti svou inteligencí a nekonzultovali to s někým z odborníků. Pan Best snad zabrzdil další šíření ostudy z hlavy provinciálních písařů. Závěrem mám dotaz komu patří Seznam, jestli to není tajemstvím e vite-li to napište. Dosud jsem nebyl voličem ANO.

   Smazat
  2. Erik Best prozrazuje: Záludný prognosťácký a odkopaný agentský proruský Bestovský oligarchický neobolševizmus upevňuje své pozice i tímto nejubožejším žlučovitým způsobem. Každý slušný Američan musí zmrdem Bestem pohrdat ...

   Smazat
  3. Anonymní14. listopadu 2018 20:32
   Nejspíš to je, jak píšete. Ale to je jedna z úrovní toho případu. Vyvolanou mediální hystérií, dohnat AB k rezignaci. Druhá úroveň je, nakydat na něj co nejvíce hnoje, aby se věnoval jeho odstraňování, až do voleb. Neboli účelem této druhé úrovně je, snížit jeho preference ve volbách. Je to boj o moc, dokud neteče krev, tak je to ještě dobré. Lidé by měli mít dost soudnosti, aby rozeznali, která je jejich strana. Určitě to není Demoblok. P.K.

   Smazat
 25. Slonkova a jeji potetovanej Citron......a od té doby je mi jasno....

  OdpovědětSmazat
 26. Pane Best to bych jim přál 3 roky v lochu tam by se multikulturně obohatili.

  OdpovědětSmazat
 27. Přišli, celá evropa věděla kam, zazvonili na zvonek se jménem babišová a spáchali tuhle sprostotu. Noa co, má se z toho podělat? Každý už snad s to let ví, co to je za obzvláště vypečené ptáčky, již dávno předtím měli z ostudy kabát. A teď že se z nich a jejich "práce" všichni znovu poserou? To by museli žít v nějaké jiné zemi, kde žijí nějací blbci. Tady je již všichni prokoukli. Nejlegračnější na tom je to, že si dál hrají na to, jako by spokli šalamounovo hovno či co. Tyhle předchází jejich pověst, a nic pěkného to není, a závěr je stále stejný. Smradlavé lejno.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.