Reklama

úterý 20. listopadu 2018

Staré kousky nových psů

Lenka Procházková
20. 11. 2018
Portál, na kterém redaktorka Slonková se svým kolegou zveřejnili skrytě natočený a sestříhaný rozhovor s nemocným Andrejem Babišem ml., je sice soukromý, ale to, že úryvky převzala veřejnoprávní televize a poskytla je svým koncesionářům, znamená, že porušila zákon o objektivitě, vyváženosti, věrohodnosti zdrojů atd. Rada ČT, která je za dodržování veřejnoprávnosti vysílání odpovědna, to jistě dobře ví. Očekávám, že na svém nejbližším zasedání vyzve Generálního ředitele ČT, aby kauzu s odvysílanými úryvky nelegální nahrávky rozhovoru rychle a svědomitě přešetřil a sdělil Radě termín, kdy on sám v přímém přenosu sdělí koncesionářům, k čemu došlo, kdo za to nese odpovědnost a jak bude potrestán.


Pokud Rada ČT nebude schopna toto požadovat a docílit, bude zřejmé, že svou práci nevnímá jako službu (veřejnosti), ale výslužku za krytí manipulace s veřejným míněním.

Když v roce 1970 odvysílala Československá státní televize reportáž Svědectví od Seiny, většina diváků nemohla tušit, že se jedná o dezinformační pořad připravený v režii StB.

Ten téměř hodinový „kousek“ umně sestříhaný z tajných odposlechů v bytě Václava Černého, kterého můj otec spisovatel Jan Procházka několikrát v průběhu pražského jara navštívil a probírali spolu nejen literaturu ale i politiku, odstartoval dehonestační kampaň, proti které nebylo obrany. Státní rozhlas i tisk, které v dalších dnech převzaly štafetu, odmítly zveřejnit tátovu obhajobu. Strojem psané a kopírované letáky, které členové naší rodiny a přátelé rozdávali lidem na ulici, neměly proti organizovanému mediálnímu lynči šanci uspět.

Štvanice tátu oslabila, o rok později zemřel. Je to už dávno. Ale pocit bezmoci z té doby, kdy normalizace práskala bičem, mám stále hluboce zakódovaný, a proto každé zneužití zpravodajské techniky a dokonce i účelový sestřih rozhovoru pokládám za neetické, pokud ne přímo trestné jednání.

Jedním z hesel listopadu 1989 byla i svoboda slova. Taky se křičelo něco o pravdě a lásce a že nejme jako oni. Tajně pořízený, manipulativně vedený a sestříhaný rozhovor s Andrejem Babišem ml. ukazuje, že staré fízlovské praktiky se užívají stále, jen technika se vylepšuje. Noví psi už nemusí složitě instalovat odposlech do lustrů, zdí a telefonních aparátů. Stačí jim brýle, aby tu „demokracii“ ohlídali.

47 komentářů :

 1. Česká aktivistická televize vyzývá kde koho aby odstoupil, aby podal demisi... Že nikdo nevyzývá GENERÁLNÍHO ŘEDITELE ČT ABY ODSTOUPIL? Není to divné? Jako veřejnoprávní televize je financovaná z veřejnoprávních zdrojů a tak by měly dostat padáka i ti, kteří angažovali Slonkovou a spol.

  Rada ČT by měla být kritizována pro nečinnost!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To co Česká republika nezbytně nutně potřebuje, jsou dvě věci!
   1.zákon o cizích agentech. To je zákon, který odděluje suverénní státy od vazalů. Jelikož je Slonková financovaná Sorošem, automaticky by se musela registrovat jako cizí agent.
   2. Úplné zastavení financování politických neziskovek státem.
   To jsou dvě naprosto nezbytné věci, které je třeba udělat!

   Smazat
  2. když Andrejovi ČT v tomto stavu nevadila .....

   teď jej to dohonilo
   Tony

   Smazat
  3. Nová republika je také politická neziskovka, ovšem finanční podpora tímto státem či nadnárodními korporacemi nám určitě nehrozí.

   Smazat
  4. 9:35 Ta je plně zajištěná tímto gangem kremlovorů!- https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
 2. Co do toho zase serete ČT? Jste normální? To si jako představujete, že o hlavní zprávě měsíce pro všechny televize, noviny, internet,... má jako ČT mlčet?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám rád čísla, protože čísla nejde nijak okecat. Ať se příznivci ODS, TOP 09, STAN, Piráti KDU ČSL vztekají, jak chtějí, když byly u vlády některé z výše jmenovaných stran, tak hospodářské výsledky státního rozpočtu byly katastrofální a každý rok se republika víc a víc zadlužovala, Kalousek, Topolánek, Nečas a další a další z těchto stran utahovali lidem smyčku kolem krku a ždímali a ždímali z lidí co šlo a za toto ždímaní lidí, dostal dokonce Kalousek od zahraničního kapitálu cenu za nejlepšího ždímače, promiňte, nejlepšího ekonoma světa, která se nedává za to že lidé, té které země se mají lépe, ale že je umožněno v té, které zemi, aby byla ždímána nejchudší vrstva obyvatelstva. Tyto strany, výše uvedené, které umožnily zahraničnímu kapitálu rozkrást podstatnou část naší země, řvou nyní na stranu ANO, která číselně má určité, lepší výsledky, jako vyrovnaný státní rozpočet, přebytek na důchodovém účtu, zvýšení minimální mzdy, zvýšení důchodů, zvýšení platů ve státní sféře, nejlepší výběr daní od roku 1990. Za vládnutí ODS, bylo tomu přesně naopak a oni teď křičí a používají k tomu pseudokauzu připravenou a ne nepododobnou té, která proběhla na Slovensku a která měla za následek, že premiér Fico musel odstoupit a nyní se ukázalo, že s tím, za co byl křivě obviňován, nemá nic společného. Sice určitá strana v určitém státě vyhraje volby a lidé jí podpoří, ale pak nastane to, co po celém světě řídí USA, přes své zastupitelské úřady, tedy nastoupí ulice a ti co ve volbách prohráli, svrhnou legitimní vládu. Příklady? Je jich přehršel! Za pět miliard vláda USA provedla převrat na Ukrajině a svrhla legitimně zvoleného prezidenta a nastolila tam vládu fašistů. To samé provedla v Arménii (největší velvyslanectví USA ve tří milionové zemi) a nastolila tam vládu těch, kteří volby prohráli. To samé provedli na Slovensku a nyní to zkoušejí u nás. Kde se jim to nedaří provedou bombardování, jako v Jugoslávii, Iráku, Afganistanu v Libyi, Sýrii. Kde se to nyní nedaří je Čína a Rusko, ale Američani pracují na rozvrácení těchto států intenzivně, aby se jim to povedlo. Kdo to nevidí, tak to nechce vidět, nebo pracuje s nimi. Takže nyní budeme sledovat, zda to Amikům u nás vyjde, nebo nevyjde. Dostavba atomové elektrárny by bylo pro Američany velké sousto, kterého se jen tak nevzdají a dolary a dolary působí.

   Smazat
  2. ČT se ma k tomu jako verejnePRAVNI televize postavit čelem a praktiky bezpravi odsoudit.TO ma CT udelat.Ne se chovat jako Zelenkovsky totalitni,manipulujici nastroj .

   Smazat
  3. Pro 19:22 -"Hlavní zpráva měsíce" - no ty jsi blb na kvadrát. Ten manipulativní hnus zneužívající nemocného obviněného mladíka nebyl hlavní zprávou měsíce, ale největší manipulací měsíce!!! Ty jsi tak hloupý, že snad budeš redaktorským v lživizi, že?! Mentální i charakterovou dispozici pro to máš!

   Smazat
  4. ANonym v 19:22 - Proč by musela ČT mlčet? Víte však o tom, že Česká televize má zákonem vymezenou činnost mimo jiné "poskytovat objektivní, ověřené, ve svém celku vyvážené informace"? Víte, že ČT platíme povinně všichni? Jak je možné, že za peníze nás všech s různými názory, "informuje" jen z pohledu marginální skupinky lidí? Jak je možné, že za pomoci pár lidí ovlivňuje dění ve státě jedním směrem? Jak je možné, že pár redaktorů si z ČT udělalo výkladní skříň názorů jejich a pár kamarádíčků? Za peníze všech musí pracovat pro všechny a to nedělá. Za šíření nenávisti, lží a lynčování lidí ji neplatíme.

   Smazat
  5. Pardon 19:30 -"Mám rád čísla, protože čísla nejde nijak okecat" - no ty jsi blb na kvadrát. Ten manipulativní hnus zneužívající čísla, nebyl hlavním číslem měsíce, ale největší manipulací čísel měsíce!!! Ty jsi tak hloupý, že snad budeš redaktorským v lživizi, že?! Mentální i číselnou dispozici pro to máš!

   Smazat
  6. Anonym ve 23:28 - Dobré ráno. Četl jste vůbec ten příspěvek v 19:30, na který (údajně) reagujete? Jaká čísla zneužil a zmanipuloval? Autorova první věta zmiňuje jen to, že z čísel se dají spolehlivě vyvodit fakta a má pravdu. Nezmiňuje ani jedno číslo, natož aby manipuloval a velkoryse nechává na vás, abyste si jeho závěry ověřil. Ovšem k tomu je třeba mít jiné dispozice, než být hloupý jako vy, který napadáte něco, co napsáno nebylo. Napřed číst, potom myslet a teprve pak psát. Zkuste to příště v tomhle pořadí... a hlavně nic nevynechávejte.

   Smazat
  7. Ke "kultivovanému komentáři" z 19:22 podotýkám, že co bude hlavní zprávou dne rozhoduje sama Česká televize. A v tomto případě je vylhaná a získána protizákonně. Za to je třeba odpovědné osoby sankcionovat. Pokud by toto měl být "právní stát".

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. Následující koment, jak to vypadá, byl bez příslušné stopy vymazán:
   Chápu 19:22, že nic z toho co říká článek nechápete. Z toho mi plyne, stručně a česky řečeno, že jste blbec.

   Smazat
 3. „Politický terorismus představuje politicky motivovanou a zdůvodňovanou
  metodu (způsob, strategii) víceméně systematického používání násilí (nejčastěji
  ozbrojeného násilí, záměrně nerespektujícího válečné konvence), jejímž hlavním
  cílem je dosažení určitého psychického efektu svým dosahem obvykle překračujícího
  okruh přímých obětí či svědků útoku, efektu, vzhledem k jehož předpokládanému politickému
  významu je bezprostřední fyzický účinek násilné akce druhořadý. Organickou součástí
  tohoto efektu je moment zastrašování, terorizování cílového publika nebo alespoň
  určitého sektoru cílového publika, což ovšem neznamená, že se jedná o součást jedinou
  a nezbytně dominantní“
  Poměrně pozoruhodné vyjádření k tomu, co se obvykle v Praze děje, když nezvolení kalousci, svěráci a jim podobní -sci a -áci rozdmýchávají vášně.

  Uvedený citát jsme vytrhnul odsud:

  https://www.obranaastrategie.cz/cs/archiv/rocnik-2004/1-2004/vymezeni-pojmu-terorismus-valka-a-guerilla-v-soudobe-bezpecnostni-terminologii.html

  OdpovědětSmazat
 4. Žádejme zakódování ČT a ČRO. Ať si je platí svobodně ten, kdo chce, ale nikoliv totalitně všichni bez možnosti volby.

  Proč by to nešlo? Mohlo by být referendum? Alespon bychom si vyzkoušeli, jak to funguje a naučili se to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. neprůchodné senátem

   Smazat
  2. Už byl senátu předložen požadavek o zakódování?

   Smazat
  3. Anonymní 20. listopadu 2018 20:14

   Myslíte zakódovat nejhezčí filmy, které jsme již zaplatili za socialismu a bez kterých by už dávno zanikli, svou dnešní impotentní, šedou, depresivní tvorbou, kterou pouze vyplňují dezinformacemi!

   Tyto filmy se musí vrátit producentům tzn. nám všem lidem! Oni nechť si PODLE ZÁKONA zprivatizují ČT, ČRo techniku, peníze vrátí zpět lidem (státu těžko, ty ku.vy "politici", by nakoupili další Pandury a Casy) a ČT - ČRo si nacpou do pr.ele! Vy ušetříte.

   Oni můžou ve své nové televizi, začít tvořit od nuly (druhá SEZNAM.CZ-TV) bohužel zanikne ???

   My v dnešní době pouze přispíváme na jejich blahobytný život, stále a stále dokola. A oni to ví a mají nás za užitečné, slabomyslné blbce, za což si také sami můžeme.

   Předvedl to Jaromír Bosák ve svém zkazu z Moskvy (MS fotbal): "My tu pijem, hrajem golf, bavíme se a vy jednodušší nám to platíte!" A kdo z Vás protestoval? Proč jej ředitel Dvořák za jeho urážlivá slova nepotrestal vyhazovem, komu se omluvil! VÁM KONCESIONÁŘI? ANI NÁHODOU ...

   ČT a ČRo není naše je politiků, ale ty zas nejsou naši! Pouze jako, jen když je volíme a bez rozdílu.


   Chyťme se za své tupé hlavy, Ramón

   Smazat
  4. Ramóne,
   problém televize a rozhlasu to sice neřeší, ale upozorňuji, že v každém větším městě je veřejná knihovna , která půjčuje i DVD s českou filmovou produkcí , dále firma
   www.hvezda.cz
   zasílá tyto DVD na dobírku a na Hlavním nádraží v Praze přes den prodává nejrůznější CD a DVD
   (levněji, než v e-shopu).

   Smazat
  5. Ministerstvo propagandy,krycím názvem Česká televize,ze dne na den přestalo vysílat atraktivní fotbal,vzdalo se derby Sparta - Slávia,vše se přesunulo,na placený kanál,pan miliardář tak vydělá na pořádného koně,tak proč nezpoplatní tu svou ideologii,že by ty srágory nechtěl nikdo ani zadarmo.....démonizované Rusko má svoji 24, zcela komerční a západní demo se tam tlačí s reklamou o sto šest....ale na druhou stranu,protektorát jsem nezažil,tak-že alespoň vím co to je totalita...ale sakra,píšu tady blbosti a přitom už jsem měl mazat na poštu odevzdat desátek České televizi,vlastně Min.........

   Smazat
  6. Milý Vláďo 7:35

   Všechny dřívější Česke i zahraniční komedie, pohádky atd., mám již dávno překonvertované, archivované a uložené na pevných discích. DvD již pouze zabírá místo? Z dnešní tvorby se mi líbí snad
   jen "Okresní přebor", to je ovšem komerční produkt Novy!

   A půjčovat si mnou již 100x zaplacené, děkuji nechci, to je tak pro toho dezorientovaného Pabůvola pod Vaším příspěvkem, co je zvyklý ze schůzí a všude tleská, určitě i smeká, všem tradičně tyká, ještě nevystřízlivěl v nových poměrech?

   Proto nevidím důvod, živit současný, stále socialistický, propagandistický, pražský moloch, jako Anonymní Pabůvol 21. listopadu 2018 10:41, zřejmě zaměstnanec ČT v utajení nebo tleskající mažoretka ... ?


   Zdraví celoživotní nestraník Ramón

   Smazat
  7. 10:41 prosím vás, nechte si to "soudruhování" na vaše partajních schůze. Tady jsme na to spíš alergičtí. Vaše komunistické názory vám nikdo nebere, ale musíte jim dát nějakou fazónu. Říkalo se dříve: "štábní kulturu".

   Smazat
  8. Už si s tím byl v ordinaci u doktora Davida, včera bylo pozdě!

   Ramón

   Ps. 10:41 = 12:45 u něj to určitě nebolí, zkus to za duševní zdraví nic nedáš, držím ti nehty ex-smajlíku.

   Smazat
 5. Čt ať platí ti co ji poslouchají.Jinak to co se zde nyní deje je pokus o politicky puč a ekonomickou destabilizaci země.

  OdpovědětSmazat
 6. No jo opět čt neudělají naprosto nic a další TV to samé prima nova stejní hajzlíci.

  OdpovědětSmazat
 7. Obávám se, že p. Procházková vidí svého otce poněkud idealizovaně - co si o něm komunisté vymysleli? Jak zněly rozhovory před "sestříháním"? Já "Svědectví od Seiny" věřím - osmašedesátníci pro mě byli jen "pražská kavárna" ze šedesátek, tedy reakcionářské svině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Při vší úctě k paní Procházkové a jejím otci se domnívám, že většina toho, co tam v tom "Svědectví" prohlašují o Tigridovi (na Ulozto je jedna část ke stažení), není daleko od pravdy. Ale nevím, co to znamenalo pro V. Černého a Jana Procházku.

   V Hlasu Ameriky byl Tigrid nahrazen Peroutkou, myslím, že i byt po něm dostal.

   Smazat
 8. Jestli pak se někdy dovíme pro koho ten božský Venda vlastně dělal. Pokud ano, tak budem vědět, kdo řídí jeho pohrobky. Mrtvý student Šmíd byl úvodní akt této taškařice.

  OdpovědětSmazat
 9. Je moc dobře, že něco jako ČT tady je. Jinak jsme nuceni poslouchat tyhle bláboly Davidu, nějaké pomatené Procházkové, která 50 roku neví kam patří.Co se týká těch dvou novinářu, tak ti dělají pouze svoji práci a dělají ji moc dobře. Že nechal BAB. unést syna na anektovaný Krym je většině lidí jasné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane vy jste ale, bez odpuštění "vůl". Těm dvěma, které kritizujete nesaháte ani po kotníky.

   Smazat
  2. 10:08 Jsem moc rád, že jsem ten VŮL. A Že nepatřím do té vaší party, kterým " nesahám ani po kotníky " Moc si toho vážím.!!!

   Smazat
  3. Právě proto, že nepatříte do této "party" což je zcela zřejmé z Vašeho projevu, nechápu proč tedy tyto stránky navštěvujete. Určitě pak prožíváte zbytečný stres a píšete potom takové nesmysly. Máte výhodu, že si Vás alespoň někdo váží.

   Smazat
  4. 9:53 otázkou ovšem je, proč by ten BAB, jak později píšete, měl svého pětatřicetiletého synka se švýcarským občanstvím unášet na "okupovaný" Krym, tahat ho do Kaliningradu a na Ukrajinu do Krivoj Rogu (!), když a samozřejmě má dost prostředků ho unášet kamkoli jinam, kde by byl jak k nedohledání, tak ke ztracení včetně nenávratna. Prosté vysvětlení, že onen BAB se příliš nestaral, nechával věc samospádu, kdy náhodně vzniklý "asistent" neměl lepší nápad, než svěřence rozptylovat tam, kde mu jazyková vybavenost umožňovala orientaci? Teď si ten BAB nepochybně rve vlasy, že věc neuhlídal, že celou péči o ne zcela svéprávného synka nechal na bejvalce a ochotných amatérech. Přehlédl, že ve své pozici musí počítat i s hyenismem.
   Když už jste tak chytrý. Pokuste se vysvětlit, jaké bezpečnostní riziko hrozí ČR z toho, že plnoletý syn předsedy vlády ČR, Švýcarský občan, se vší pravděpodobností schizofrenik, spolu se svým asistentem procestoval Ukrajinu, Kaliningrad a "okupovaný" Krym, oba pod svými jmény a s řádnými cestovními dokumenty. Těším se, 9:53, náramně.

   Smazat
  5. 2:35 - popsal jste situaci velmi přesně. Díky.

   Na idiota 9:53 resp. 10:23 je zbytečné reagovat. Pro něj kdokoli s jiným názorem je nepřítel či vůl. Je to duše prostá, nechápající a napůl dřímající. Snad čas a životní zkušenosti, které ho čekají, ho napraví.

   Leo

   Smazat
 10. Anonymní21. listopadu 2018 0:17
  Vážený pane Ramóne, máte pravdu.
  Veškerá ČTprodukce,která byla vytvořena do roku 1989 včetně, by měla být zdarma pro všechny obyvatele ČR a SR, protože jsme si ji již zaplatili. Herci byli i tehdy velmi dobře placeni.

  OdpovědětSmazat
 11. Česká televize se v oblasti zpravodajství a publicistiky naprosto zpronevěřila veřejnoprávnímu charakteru. To je nesporné, doložitelné nepřeberným množstvím důkazů a příkladů. Zbývá otázka, proč daný problém nemá žádná ze stávajících politických stran a hnutí v ůmyslu bezodkladně řešit. To hlava nebere, protože zejména ANO, KSČM, SPD a částečně i ČSSD by měly mít silný zájem situaci vyřešit. Zatím jejich poslanci jen nečinně koukají a blábolí o tématech, co jim novinářští zmetci sami nastolují. Jsou prostě ubozí a hloupí, když si neuvědomují ani vlastní zájem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně jste popsal situaci a neschopnost poslanců, kteří se hlásí k levici a vlastenectví. Jejich nečinnost poškozuje především nás, voliče, občany. Jednostranné informace a komentářová vysvětlení vedou jen ke špatným rozhodnutím!!! To je hlavní zločin, na kterém se ČT a ČRo velkou měrou podílejí!!!

   MM

   Smazat
 12. Zákon o ČT potřebuje novelizaci. Idea veřejnoprávního média je správná, ale autoři zákona patrně nepočítali s tím, že osazenstvo produkující zpravodajství a publicistiku drze ukradne vysílací čas pro ventilování svých politických názorů stranících některé ze stranických ideologií.
  Pokud nelze zajistit, aby ve veřejnoprávních médiích pracovali novináři, jejichž politickým krédem je hledání a šíření pravdivé a komplexní informace podané objektivně, seriózně, rychle a bezvadnou češtinou, tak se musí instalovat ve struktuře, vazbách a procesech ČT nástroje, jak tohoto dosáhnout. Na současný ansámbl nepochybně nestačí Kodex ČT, tudíž je nutno zavést efektivnější, pravděpodobně osobně důraznější nástroje.
  Nejde jen o to, že Rada ČT by měla získat další pravomoci vůči řediteli a možná i přímo k vysílání, ale ČT by mohla být povinna vyčlenit nějaký čas na neredigovanou reakci postižené strany, Nikoli nesmyslný předvolební minutový šot, ale třeba 10 až 20 minut – to již může potrefená strana obstojně vyložit svoji pozici, snést argumenty, zpochybnit tvrzení protistrany, znemožnit ji nebo sebe. Další formou by mohla být moderovaná diskuse protistran se stejným časovým prostorem a se vzájemně dohodnutým či vylosovaným moderátorem nebo moderátorskou dvojicí. Samozřejmostí musí být možnost změny pracovní pozice či i výhazovu za flagrantní porušení kodexu, možná by na některé moderátory a editory platil bodovací systém jako u řidičů za porušování vyváženosti atd., přičemž argumenty a protiargumenty pro jednání o udělení bodu by byly zveřejněny na webu ČT, takže by to byla i osvěta pro odbornou i laickou veřejnost, jak hodnotit výkony redaktorů.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvedl jste mnoho podnětných myšlenek. V ČT i ČRo ale smrdí hlavy. Je třeba změnit systém výběru ředitelů/ředitele. Vyjmout institut jmenování ředitele z kompetence Parlamentu a svěřit ho přímé volbě občanů, tedy přímé demokracii.

   Smazat
 13. Ještě drobný dodatek. Ten či ti ze zákonodárců, kteří nadhodí téma novelizace zákona o ČT se dostanou ne na černou listinu, ale na list, kde budou soustředné kružnice s křížem uprostřed. Dotyčný se stane zosobněním veřejného zla, ďábla, nepřítele, bude zaslepenou sviní, prodejnou kurvou, chovancem z blázince, kariéristou, bolševikem, diktátorem, cenzorem, xenofobem, hlupákem, sprosťákem, drzounem, mizogynem, pedofilem, rusofilem, putinovcem, trumpovcem, orbánovcem, goebbelsem, zelenkou,... - tím vším za koncesionářské poplatky v prime čase v přímém přenosu a ním i jeho rodná strana, rodina, vnuci do pátého kolena, přátelé, známí, okolojdoucí, bývalí kolegové, budoucí kolegové, bývalé manželky a milenky, budoucí manželky a milenky - vlastně ty ne, protože nikdo si přece takovou zrůdu nevezme.

  Nejlepší by bylo, kdyby vznikla parta novinářů, která by pravdivé, komplexní, objektivní zpravodajství páchala sama a stala se tak konkurencí jiným médiím a zárukou a etalonem seriózní žurnalistiky.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme tu stále ostrůvky pozitivní deviace - např. Tereza Spencerová.

   Problém je, jak řešit ekonomicky jejich samostatnost a nezávislost čili, kde vzít prostředky na živobytí takových nezávislých novinářů.
   Babo raď!

   Smazat
 14. Myslím že ČT pomalu, ale jistě už zvoní hrana. To jak se snažila vytvořit, na základě prasečí reportáže Slonkové a Kubíka, bouři ve sklenici vody, jim zaručeně zkrátí život. Totéž platí o politicích kteří dělali totéž a ještě to samozřejmě vydávají za obranu (spíš ale obrnu) svobody demokracie. Pěkně se nám odkopali a ještě bude veselo. A dobře jim tak. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 15. Paní Procházková, ti, kteří vykřikovali „Nejsme jako oni!“, ale říkali pravdu! Jen nám cudně zamlčeli, že jsou ještě MNOHEM HORŠÍ.
  Willy

  P.S. pro všechny: Výběr „Anonymní“ používám z ryze praktických důvodů (účet Google nemám). K odlišení od ostatních anonymů se pod příspěvky podepisuji, byť přezdívkou z mládí (nejméně jednomu z protagonistů NR je však známa). W.

  OdpovědětSmazat
 16. Vše se připravuje k České verzi majdanu. A demagogblok a Havlérka se připravují na vzedmutí Českého svidomismu po vzoru ukrajinských nácků. Už dupou v ulicích jak majdanutí Chochli, kteří s pokřikem slava herojem, slava ukrajině poskakovali na Majdanplatzu mezi kulkama (prý Polských) ostřelovačů. Kdo neskáče není Čech....Ať žije Bandera, ať žije a věčná sláva jedinému správnému říšskému nadčechovi plk.Moravcovi. To by bylo aby ta svoloč v ulicích nenašla ten správný vzor. Venca bombarďák se svým humanismem a humanitárním bombardováním je slabá ráže pro občanskou válku. Projekt US neoconů, nevolitelná IQ09 se svým vůdcem v pozadí, tlačena korporátními financemi do všech médií snaží zmanipulovat celou zemi. Indoktrinovaní poskoci, zblblí ze zelených papírků impéria se mohou přetrhnout kdo lépe a hlouběji skočí šipku do té správné řiti. Vlivový projekt IQ09 už stál amíky nehorázné peníze a výsledky čím dál horší. Zámořští technologové moci u nás narazili na něco co jinde ve světě není. Národní specifikum v genech.😆 Klausem opovrhované České permanentní kverulantství. Už to je tak nějak od nácků a bolševika v krvi, že čím víc se něco vnucuje, tím silnější rekci to vyvolá. Hochštapler to ale nepochopí. Nemůže. Výsledky IQ09 a soukmenovců to potvrzují. A to je dobře.

  OdpovědětSmazat
 17. Pane Karle mám špatný pocit, že máte asi pravdu. Ten vtip "Jaký je rozdíl mezi Ukrajinou a námi? Asi tři roky" bohužel asi přestává být vtipem a je tady hodně politických zrůd které by to asi přivítali. Nicméně jsem opatrným optimistou, ale dávat bacha si asi musíme.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.