Reklama

čtvrtek 29. listopadu 2018

Stát necenzuruje média, média cenzurují stát. Vystřihovat nepříjemné věty z textu třeba i prezidenta nebo premiéra prý není cenzura, je to právo editora.... "když tam má nějakou pochybnost"

Ivan David (komentuje po citaci)
29. 11. 2018    ceskamedia  (kráceno, ale stačí kliknout na odkaz...)
 "Člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek se na včerejší schůzi vrátil k rozhovoru Andreje Babiše na Radiožurnálu 22. listopadu. Ředitel zpravodajství Jan Pokorný přivítal možnost na problém veřejně reagovat. „Rozhovor s předsedou vlády Andrejem Babišem byl předtáčený z časových důvodů pana premiéra. Ten rozhovor trval asi dvanáct a půl minuty. Editor, což je jeho výsostné právo, udělal editorské rozhodnutí, že z toho rozhovoru vyňal tři věty, v nichž Andrej Babiš mluví o tom, že „váš novinář Janek Kroupa dostal do vězení Věru Jourovou a její dcera se ocitla na psychiatrii“.

Editor si to vyhodnotil tak, že to nejde k meritu věci, že je to mimo to probírané téma, a tak, jak to děláme v řadě dalších případů, tak tuhle pasáž vystřihl. Opakuji – je to výsostné rozhodnutí editora,“ řekl Jan Pokorný a dodal, „my jsme o tom potom debatovali, jestli udělal dobře nebo ne, a náš názor s kolegy z vedení zpravodajství nakonec byl takový, že ta věta tam mohla zůstat, ale také ji mohl vystřihnout, protože na vyznění toho rozhovoru to absolutně nemělo vliv. A tak jako stříháme do rozhovorů dalších respondentů, když tam máme nějakou pochybnost. Ale není to žádná cenzura, to si dovolím s plnou vážností odmítnout. Já sám jsem udělal s Andrejem Babišem několikrát rozhovory ve Dvaceti minutách Radiožurnálu a v devadesáti procentech jsem tam něco vystřihl a nic se nedělo.“


Novinář: "Nežil jsem nadarmo, jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat!" (Karel Čapek, Bajky a podpovídky)

Jako ministr jsem se zprvu divil, proč se mě tak dlouho vyptávají, když vyberou půl věty a k tomu dodají, co jsem pak údajně řekl, proč jsem to řekl, jak jsem to myslel, na jaký zločin se chystám a proč je nutno tomu zabránit. Byl jsem naivní, myslel jsem si, tak jako 99,9% občanů, že si to přece média nesmějí dovolit a nedovolí. Myslel jsem si že ze mne nemohou udělat blbce. Mýlil jsem se. Brzy jsem se naučil odpovídat v málo rozvitých větách, které jsem na opakované otázky opakoval, aby nebylo možno je sestříhat. Odmítal jsem se podrobněji vyjadřovat, nejde-li o přímý přenos. Tak, jako to teď činí Tomio Okamura. Vyřešili to snadno. Na nic se mě neptali, nikam mě už nezvali.


Naivní (tedy nezkušení) lidé se mě ptali, proč neřeknu veřejně, jak se věci mají. Nechápali, že není kde, že ani člen vlády nemá šanci něco skutečně veřejně sdělit. (Neexistovaly "sociální sítě".) Z tiskové konference vybrali půl věty a zbytek překroutili. Redaktoři mi pak slibovali, že mi článek dají k autorizaci, někdy skutečně dali, ale pak stějně vyšlo něco jiného, než mi poskytli ke kontrole. Vrcholem byla redaktorka MFDnes, která zcela změnila moje odpovědi, což mi vysvětlila tak, že moje odpovědi "neměly šťávu", redaktorka Respektu dokonce byla tak tvůrčí, že publikovala rozhovor, který jsem jí vůbec neposkytl. Ale ani to nestačilo, a tak například vyšel časopis s fotomontáží na titulní straně - moje fotografie za mřížemi s titulkem "Skončí za mřížemi?". Uvnitř jsem se nedočetl, proč bych měl skončit za mřížemi, ale čtenáři "správně pochopili", že jsem darebák.

Když jsem kdysi okrajově v přednášce popisoval svoje zkušenosti s fungováním médií, "mediální anylytička" to ve svém článku popsala tak, že jsem "ronil slzičky, že mu šlápli na kučí oko". To je profesionální cynismus. Přítel novinář mi vysvětlil, že mi nejdou po krku jen za peníze, z přesvědčení nebo z osobní zášti, ale ctižádostí každého redaktora (skoro každého) je "ulovit velkou rybu".

Místopředseda vlády Miroslav Grégr se chtěl bránit a tak chodil po soudech. Marně, protože k čemu je sotva čitelná omluva na dva řádky za půl roku? Pavel Dostál se smál, že mo to vadí, nic prý není staršího než včerejší noviny. Ale každý den vycházely dnešní, každý den vysílal rozhlas a televize. Nakonec se jako ministr kultury sám dostal pod palbu, když chtěl zákonem prosadit "právo na odpověď", tedy, že by museli otisknout reakci osočené osoby. Média spustila řev. Prý by to nepřípustně zaplevelilo média všelijakými žvásty. Nechtěla si nechat vzít svoje "právo na lhaní". Pavel Dostál couvnout nemusel, zákon byl prostě zamítnut, většinová opozice potřebovala mít v médiích spojence na menšinovou vládu. Média jsou ostatně stále na straně těch, kteří je krátce po roce 1989 ovládli. Dnes tyto síly reprezentují jen malou část veřejnosti, ale to jim nevadí. Velký vliv (hlavně na blbé) si drží.

Na konci minulého století prakticky neexistovala nezávislá média a postoje, které většina médií dodnes hájí, byly většinové nebo skoro padesátiprocentně rozšířené. Tak tomu už dávno není. Síly ovládající média se nechtějí vzdát svého vlivu. Rády by i nadále tvořily veřejné mínění podle potřeb, tedy zmanipulovanými zprávami a jednostrannými komentáři. Soukromá média mají na jednostranné komentáře samozřejmě právo. Veřejnoprávní ze zákona nesmějí. A přece to činí.

Jak se můžeme správně rozhodovat bez pravdivých informací? Jak potom vypadá "demokracie"? Učinit přítrž této praxi je povinností skutečných demokratů.


(poznámka autora: jedna z podmínek za nichž lze bez svolení autora citovat je, že komentář musí významně přesahovat rozsah citace)

50 komentářů :

 1. Jenze tim klesla i celkova uroven zurnalistiky hlavniho proudu.Vetsina clanku nebo rozhovoru bud nedava smysl a nebo vidite, ctete hlavne "aktivisticke" nazory novinaru,ktere vas vubec nezajimaji.... (neco jineho jsou alternativy,ty si hledate podobne vlastnim nazorum)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kámošův syn dělá vejšku v Brně. Někdy minulej tejden se spozdil vlak a TV ( nevím která, ale je to asi jedno) dělala rozhovor s lidma. Rozdali lidem kartičky s odpovědma a kdo řekl slovo jinak byl vystřižen. A to šlo o blbý spoždění vlaku. Co se asi děje když o něco jde?
   J.

   Smazat
  2. no to přece víme už dávno že editor = cENZOR. Můžou tu pozici pojmenovat jak chtějí jde pořád jen o jedno a totéž.

   Smazat
 2. Aktivismus Marka Wollnera, zámeckého pána jeho ČT:

  Pokud jde o výročí listopadu 1989, na akademické půdě vystoupil například i komunistický generál Alojz Lorenc. Na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy se potkal v rámci jednoho diskusního panelu s veřejnoprávním reportérem Markem Wollnerem. Ten byl přítomností Lorence šokován a ptal se, kde je policie, která by Lorence „sebrala“. Lorenc byl totiž v ČR odsouzen na čtyři roky, před rozsudkem ovšem utekl na Slovensko, kde dostal podmínku. Má Marek Wollner pravdu? Je diskuse s každým prospěšná, nebo některé osoby do veřejného prostoru prostě nepatří?

  Marek Wollner je přesně tím lepšočlověkem, ze kterých si dělá legraci pan Soukup na TV Barrandov. Tvrdím, že tito lidé si výsměch zaslouží. Mají sami v sobě tolik rozporů, ale cítí se být povolaní napravovat svět a vnucovat lidem své názory jako jediné správné. Pohoršuje se přítomností generála Lorence, ale televizní krize začala proto, že jsme z funkce generálního ředitele odvolali člověka, který byl synem náčelníka StB pro Středočeský kraj. Umíte si představit, že by deset let po druhé světové válce dělal ředitele veřejnoprávní televize v Německu syn ministra pro propagandu Josepha Goebbelse? A právě ten samý Marek Wollner stál v čele protestů proti odvolání tohoto všehoschopného ředitele Chmelíčka, který jak nám tvrdil, se svého otce veřejně zřekl. Ten samý Wollner řval na legálně zvoleného Hodače, že ho nerespektuje a neuznává za ředitele, přestože právě Hodač byl od roku 1970 v Británií, pracoval pro BBC a do české veřejnoprávní televize chtěl zavést standardy a principy novinářské žurnalistiky BBC. Tentýž Wollner, který po rezignaci Hodače, v době, kdy ČT řídila pověřená Věra Valterová, vtrhl do její kanceláře s revoluční gardou a odvolaným finančním ředitelem panem Paluskou, který před listopadem působil jako předseda závodní organizace KSČ, a jali se přebírat řízení ČT. Je to všechno pořád ten samý pan Wollner, který je dnes tolik uražen přítomností generála Lorence. Zdá se, že není estébák jako estébák a komunista jako komunista.

  Tvrdím, že diskuse s generálem Lorencem do veřejného prostoru patří, stejně jako jsme požadovali před listopadem diskusi s Václavem Havlem. Já bych se ho např. ráda zeptala, jaký smysl mělo, když nás s manželem při demonstraci v říjnu 1989 jeho lidé zatkli a odvezli nás do Mělníku, kde nás po výsleších pustili nad ránem bez možnosti dopravit se zpět domů. Musel už přece vědět, že ten nesmyslný režim padne. Generál Lorenc už pro mě není nepřítelem, protože byl představitelem totalitního režimu, a vítězem nad tímto režimem se stále ještě cítím já.

  A tak jen závěrem budu citovat Jarka Nohavicu, který má snad ty nejpřiléhavější básnické komentáře ke každé společenské události a velice trefně umí pojmenovat ten dvojí metr tehdejších revolucionářů a myšlení lepšolidí. Toto je z jeho písně „To umí každý debil“, která se týká tehdejší televizní krize. Doma jsem řek’ sorry, vzal spacák a pohory a jel na Kavčí hory s kytarou. Lidí tam byl chuml, každý druhý měl VUML a mezi nima Ruml s Che Guevarou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přemýšlím, zda tyto typy jsou tak vysoko pro IQ, že vyhrávají v každém režimu nebo naopak sofistikovaná "firma" ovládá tyto lidi s nízkým IQ.

   Smazat
  2. Velice dobře napsáno.
   Děkuji

   Smazat
  3. 23:57

   Já se vítězem nad předešlým režimem necítím. Jsa lopata, celý život se živící vlastní prací a nemající ani ambice, natož šance, obsadit pozici placenou z veřejných peněz. Prohrál jsem na celé čáře a vítězi jsou z velké části ti, kteří režim uskutečňovali, nebo byli s režimním aparátem velice zadobře, případně byli a jsou parazity a škodnou, bez ohledu na režim minulý nebo současný.
   Je to jejich režim, ne můj a kdyby začal doutnat, bylo by naivní očekávat ode mě, že snad půjdu hasit. Zato však poučen z minula, budu velice bedlivě sledovat ani na tak kdo hasí, jako zejména kdo podpaluje a přikládá. Abych se snad nestal nechtěným komparzistou v nějakém iluzionistickém představení, za což bych se následně musel sám před sebou stydět.

   Smazat
  4. 8:54
   Prohrál jsi. Ale jenom sám se se sebou.

   Smazat
  5. Lidský zdroj 30. listopadu 2018 8:54

   Podceňujete se jako "lopata", rozhodně to máte v hlavě a písemném projevu velice dobře srovnané, "jen" nemáte žaludek na věčné, převlékáni kabátů a hroší kůži, kterou mají Markové Wollnerové a další jemu podobní, bezpohlavní individua!

   23:57 napsala paní Jana Dědečková, předložil.

   Ramón

   Ps. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lepsolidi-v-sobe-maji-tolik-rozporu-Treba-Wollner-Pohorsoval-se-nad-generalem-Lorencem-a-pritom-tohle-provadel-v-CT-v-dobe-televizni-krize-on-Jana-Dedeckova-pristoupila-k-detailum-561256

   Smazat
  6. Ad 8:54 - bezvadný koment! Vždycky však musí být lidé, kteří prohrávají. Jenom se štěstím se tomu dá vyhnout, poněvadž u lidí nachází zlo větší podporu a přináší odměnu rychleji, než dobro. Jediné co zůstává, že je třeba s ním úporně bojovat.

   Smazat
  7. 10:11

   Lopata je titul přiřčený mi vítězi, ale nestydím se za něj a nemyslím si, že člověk živící se svou prací musí být duševně slabý. Není to z mé strany podceňování se v oblasti inteligence, pouze vyjádření sociálního postavení. Sociálního postavení přitom ve smyslu mého vlivu ve společnosti, nikoli co do úspěšnosti uspokojování mých životních potřeb. Zcela upřímně musím přiznat, že si nežiju špatně. Ovšem trápí mě ta skutečnost, že svou prací podporuji režim který se mi příčí, parazity kteří jej ovládají, vysávají mě a ani se neobtěžují tajit své povýšenectví a pohrdání. Tím nemyslím zrovna anonyma 9:55, nejspíše ještě žijícího za peníze rodičů, nebo ubíjejícího čas někde na úřadě za peníze, které já jsem vydělával už před 15 lety. Mám na mysli ty, kteří tady vládnou. Ne tupé vykonavače povelů, i když ani k těm necítím zrovna sympatie.

   Smazat
  8. Jenomže to je bezvadně napsáno lidský zdroji! Ty jsi naopak velice inteligentní, intelektuálně zdatný, a jistě i s dost vysokým IQ. Mnoho lidí, kteří si nežijí špatně, to přesto cítí stejně jako ty - tím myslím to samé. Přičemž nejhorší na tom je, že z toho není úniku, a bude nás to trápit ( chtěl jsem napsat "srát" ) ještě na smrtelné posteli.

   Smazat
  9. 17:20

   Individuální cesta z toho určitě není a organizovaně společenská v nedohlednu. Když sleduji spoluobčany, chaoticky přebíhající z jedné ohrady do druhé, tak mám též pochybnosti, jestli je s tímto materiálem nějaká změna aspoň teoreticky možná. A do toho dorůstají generace jako vývojově zaseklé v pubertě. Zmocňuje se mě skepse.

   Rozhodně nejsem žádný vědec, v tom bych se nepřeceňoval, ale věřím že selský rozum mi slouží celkem dobře a zájem o sebevzdělávání mě nenechá zakrnět.

   Smazat
 3. Přesně tak hlásají svoji pravdu stejné jako v usa kde prudí proti Trumpovi. Naštěstí to lidé pochopili a jejich lžím většinově nevěří.

  OdpovědětSmazat
 4. Otázka je, zda ti co lžou, to dělají za peníze, nebo s přesvědčení, nebo si myslí, že lhaním je možné vybudovat demokracii a až bude vybudovaná, podle jejich představ, lhát přestanou. Jenže to už tady budou další bojovníci, kteří opět lhaním budou usilovat o sesazení těch co zvítězili a až se jim je podaří sesadit, přestanou lhát. No a tak to pokračuje pořád dokola a výsledek je jenom jeden a to ten, že demokracie je lhaní, lhaní a lhaní,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 6:49 - proč by přestali lhát, když jim to vynáší? Zajímavý je poznatek, že v demokrácii a svobodě se lže víc, jak za sociálizmu. A proč? Asi že bez toho to nejde.

   Smazat
  2. 11:03 Kolega mne logicky presvedcil,ze kapitalismus a demokracie nejde dohromady

   Smazat
  3. Demokracie znamená doslovně, že to je vláda lidu. Když z našeho státu západní zloději s přispěním naších zaprodanců ve vládě a parlamentu ukradnou 360 miliard ročně asi to není v zájmu lidu ale v zájmu úzké skupiny jednoho procenta darmožroutů a není to vůbec žádná vláda lidu. To je snad každému jasné.

   Smazat
  4. Proč by měli přestat lhát vvenc? Jednoduše proto, že se časem začnou hnusit sami sobě. Tak proto. Kdo notoricky stále lže, časem přestane vnímat rozdíl mezi pravdou a lží, a má pocit, že sám neustále žije ve lži. Začne se hnusit sám sobě, a snaží se být přímý a upřímný, ale protože je znám jako lhář, má to marné. Jako ten, co si dělal prču z lidí na pláži, a vždycky odplaval do hloubky kde křičel pomóc.... a pár lidí mu plavalo na pomoc, z čehož si dělal legrácky. Až jednou křičel doopravdy. A nikdo mu nepomohl. Utopil se.

   Smazat
 5. Že vás huby nebolí!!! Sami tady cenzurujete a mažete seč vám síly stačí , pokrytci jedni falešní!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někdo s vámi uskutečnil rozhovor a uveřejnil jej ve změněné podobě?
   Nebo vám jsou mazány jen zcestné štěky pod články, z nichž chlístá jen nenávist a lži? Tak si jdětě zkusit vylévat svou zlobu na server ČT. Tam už komentáře raději rovnou zakázali. I když asi z jiných důvodů.

   Smazat
  2. Ten blbec (8:44) se ke svým nenávistným výpotkům nepřihlásí. Jen bude štěkat, že tu běží cenzura. Nepoučitelný ničitel diskuzí!

   Smazat
  3. Kdyz vy si naivne myslite,ze mate nejaky nazor:-)

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. A ten, co napsal tu přiblblou a sprostou sračku v 16.45 přičemž nesrozumitelnou, jakoby to psal dement z blázince - je kdo?

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, babiše, besta, olezlého davida, zbořila, robejška, vyvadila, pavlíčka, bašty, kotrby, petránka, eichlera, kollera, haase, paroubka, mana, šilhavého žantovského, foldyny, schneidera, krejčíka, jírovce, tomského, lhoťana, procházkové, spencerové, konečníkové, lorencové, syrečka a mongoloida pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, reprezentovaní Parlamentními žvásty, se poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do ráje Putlerstánu? - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   Smazat
 6. Vystřihování nepohodlných částí textů či osob na fotografiích? Tak tu praxi známe z dob socíku. Tehdy se zdaleka v mediích nelhalo jako dnes a přesto se neříkala pravda. Nepohodlná pravda se nepublikovala a také nepohodlní lidé z hromadných fotek se odstřihli. A dnes říkáme, že za socíku byla cenzura - a ti co nejsou blbí dodávají, jako dnes. Ale popravdě manipulace s informacemi je podstatně dnes dokonalejší, než dříve. Už jen ten bulvár, který nám tak za socíku citelně chyběl. Tehdy byla nějaká ta pravda nepohodlná, dnes je navíc neprodejná, nepřináší senzace, nelze na ní vydělat a je hlavně nudná. Jiné je to se lží, ta se prodává sama - bulvár je toho dokladem a samozřejmě i ČÉTÉ. Lež je výborný artikl, nechte si říci. Takže dnes media lžou dvojnásob, jednou proto, že je pravda odpuzující a podruhé proto, že se na ní nedá vydělat. Tento důvod socík neznal, tehdy žili u nás jen primitivové!

  OdpovědětSmazat
 7. Čtu, že "Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jenom moudrý se snaží náš svět postrčit dále, posunout výš. A jenom vůl mu v tom brání". Řekl J. Werich.
  Kam se hrabu se svými zážitky z pohraničí, když si mnozí myslí,že se jedná o tenký pás území okolo státních hranic. Omyl. Vstupní branou na Moravě je Třebíč, hlavní města jsou Jihlava, J. Hradec, Č. Budějovice...
  Doporučuji cestovat veřejnou dopravou, se "studujícími", špinavými, sprostými, nebo s "dělnickou třídou", vesměs ožralou, pokřikující po autobuse svůj slovník (nelze publikovat ani po 22. hodině) a šířící puch málo kdy mytých těl a snad nikdy praných svršků. A propos, i učňovská mládež se z pracovního oděvu nepřevléká a cestuje v zašmírovaných montérkách. Ostatně pracovníci železnice rovněž, občas si vezmou i pracovní nářadí mezi "vážené cestující".
  Nedávno...jsem si zajel opět do Okříšek, na výlet, snad něco i nakoupit. Nepohodlí jsem očekával, tedy že budu tvrdnout v čekárně, páč jenom zde si lze dát kultivované kafe, pokud automat funguje... Za posledních snad 15 let se na ulici Nádražní nezměnilo nic, slovy nic. Rozbité chodníky, ušlapané zbytky zeleně...
  Míjím krámky, na kterých se nedočtete, kdo je odpovědný vedoucí, na jedné občerstvovně se ani nedočtete, kdy zde ordinují...
  Ve zdejším Albertu jsem to nejdůležitější nekoupil, tak jsem volil náhradu. Aspoň že kočičí menu tu mají za 11 a něco... Jinak tu je tolik zboží, že se dva zákazníci sotva vyhnou.
  V čekárně ČD bylo nakouřeno, nikoliv od neukázněných cestujících, ale z vedlejší pokladny a od výpravčího. Nejsou cestující, kteří by se courali a větrali... Tak větrám a větrám. Když snesitelně vyvětrám -puch z pokladny se šíří 24 hodin denně, tak přijde jakýsi hromotluk středních let, smrděl špínou letitou a začal s kýmsi telefonovat a svěřovat se, co mu řekl "dochtor"... Na telefon má, na mýdlo už ne...
  Balím fidlátka a jdu raději mrznout... Po hodině se vracím, stále žvaní a žvaní, a smrdí. Tomuto cestujícímu jistě zakouřená čekárna nevadí, tito to ani nepostřehnou, nemají čím.
  Naproti nádraží je alej vývěsek zde působících politických stran a různé kroužky, to je počtení... Prý "spoluobčané, spoluobčanky a další pohlaví". Píše kandidát za stranu Zelených... Dále čtu, že ČSSD v Jihlavě bude, mj. bojovat proti obezitě dětí, vysychání lesů, kůrovci a pod. Podlamují se mi kolena, ale už chápu, proč se na vsích tak vehementně budují dětská hřiště v těsné blízkosti frekventovaných komunikací. Dětičky se nadýchají zplodin, nalokají karcinogenního prachu, přijde dříve rakovina a ony nebudou obézní. Či jak to moudré hlavy myslely...?
  Už chápu, proč se asfaltují lesní cesty, bagrují příkopy, likvidují mokřadní louky... Ty jsou užitečné tak akorát pro hmyz a obojživelníky, zatímco na rybník dostanou ti správní lidé dotace... Vybagrované příkopy zase rychleji odvedou vodu z lesa a kůrovec má prostřený stůl. Vyasfaltované cesty pro těžařské firmy jsou již připraveny...
  Ve vlaku je jakýsi průvodčí, exotického zjevu, jako by sešel z divadelních prken, kde hrál Lomikara a zapomněl se odlíčit. Periferním viděním vidím, že mladý mašinfíra si zavazuje botu, kterou si ovšem opře o textilní sedačku pro vážené cestující...
  Autobusem je to ještě horší. Z ca 12 cestujících jich je 50% ožralců... Smrdí a ten slovník co létá po autobuse nelze publikovat ani po 22. hodině večerní. Řidič, asi už důchodce, se jenom usmívá...
  Myslím na tři pány, na Cyrila a Metoděje, na Ježíška a říkám si, že bych si chtěl s těmito třemi jednou popovídat na téma pohraničí, civilizační normy a návyky. O podílu práce na polidštění opice ještě neměli tušení...
  Někdy jede i pan středoškolský profesor. Smrdí rovněž a ve vlaku srká lahváče... Prostě to musíte zažít, to nelze popsat.
  Jak z toho, když takové 2-3 roky bych měl zůstat naživu a uklidit po sobě...
  Tak vám, dámy a pánové dalším pohlaví přeji hezký víkend.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je také téma do pranice: Prič se lidé v tom "hnusném" socíku oblékali daleko lépe, než ti šťastlivci, co se dožili slibných dnů soudobého kapitalismu, proč chodí i studenti a studentky gymnázií, ba i vysokých škol jako drbani. Pokud jde o alkohol - tak to jsme mistry světa - aspoň v něčem. Proč na všech lahvích s koncentráty není upozornění, že škodí zdraví, způsobuje rakovinu a hlavně duševní zblbnutí!? Že nevychovanost a nezdvořilost byla vždy tak trochu doma u omladiny, zejména pubertálního věku, to ví nejlépe učitelé a snad ještě více učitelky. Ale ta soudobá v tom trhá určitě rekordy. Kdo je na vině? Školy? Myslím, že spíše rodina! Tuhle jedna paní hřímala, jak jsou dnes ženy a děti otloukány manžely a otci. Možná, že kdyby maminky občas a hlavně pohotově pohlavkem usměrnili ratolest, zejména mužského pohlaví ke společenskému chování, že bychom měli méně pak otloukaných manželek i méně naříkavých žen nad osudem otloukaných. Ta benevolence a přehlížení spratkovitosti mládeže nese tedy toto ovoce: hulvátov a ožralov. Tak přece jen něco nám ta obroda kapitalismu přinesla a milci starých časů jsou mylní, když ten pokrok nechválí!

   Smazat
  2. Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, babiše, besta, olezlého davida, zbořila, robejška, vyvadila, pavlíčka, bašty, kotrby, petránka, eichlera, kollera, haase, paroubka, mana, šilhavého žantovského, foldyny, schneidera, krejčíka, jírovce, tomského, lhoťana, procházkové, spencerové, konečníkové, lorencové, syrečka a mongoloida pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, reprezentovaní Parlamentními žvásty, se poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnou prchat do ráje Putlerstánu? - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   Smazat
  3. Ad 8:00 Pane, to když jste sepisoval, to jste se určitě díval do zrcadla! Sebekritika je správná, byť od IQ tykve neočekávaná, o to je ale cennější!

   Smazat
  4. 11:58 Nejsem Putlerův agent, putlerprde, ale do zrcadla se pohlédnout bát nemusím, na rozdíl od tvýho zdegenerovanýho vypouštěče tu - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   či tuhle jeho ještě zdegenerovanějšího předchůdce! -http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 8. Muj hranicni bod byl uz prekrocen.....na nesvepravne ukrajinske "elity",chovajici se jako rozmazleni spratci a jejich "ochrance" mam uz primo alergii a to, co si myslim o "novinarich" lustrujicich znamosti (zalaskovat se do nekoho politicky "pomyleneho" je preci nejvetsi hrich)radsi ani rikat nebudu...Jen dekuji bohu,ze jsem mladi stravila v normalni dobe

  OdpovědětSmazat
 9. V 89 udělali komunisti největší blbost v tom, že pustili televizi, kdyby ji obsadili, nebo vypli, bylo by po ptákách. Jak vidno, nová garnitura se poučila, část médií rovnou vlastní, část ovládá prostřednictvím svých lidí a internet má našlápnuto k cenzuře. Legislativa taky jede na plný plyn, takže nakonec budem na totáč vzpomínat jako na dobu, kdy jsme mohli na všechno nadávat. Teď už je paragraf pomalu na všechno.

  OdpovědětSmazat
 10. Cyril a Metod - no - prečítajte si ich list Svätoplukovi - a veru - stratíte ilúzie o svete komplet

  OdpovědětSmazat
 11. 11:16 Máte těžký a smutný život, proto ty frustrace?V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, jen mi vadi "aktivni" hlupaci....vzdycky byli horsi nez "tridni nepritel"

   Smazat
  2. Pardon, myslela jsem,ze to bylo na mne

   Smazat
  3. Ad 17:44. Je mi vás moc líto, nevzdělanost prýští jako gejzír z vaší hlavy. Lžete si sám do vlastní hlavy a velice si tím ubližujete. Věci nejsou růžové, o tom není pochyb, ale přes Vaše černé brýle nejste schopen prohlédnout, natož pohlédnout na PRAVDU. Lež, která se stala vodítkem pro vás dnešní dobou, vám bude jen dále ubližovat. Kolik prosím ovládáte cizích jazyků, jakou máte paměť? To budou rovněž, vedle vzteku na vlastní zpackaný život, také vaše bolavé body. Možná, že vás někdo drží v chomoutu a na opratích a uzdou vás nutí jít do pekel, nepráská vás dokonce bičem? Třeba upleteným z dluhů. No a když tak kritizujete od Masaryka až po Putina kdekoho! Copak světoborného jste udělal pro náš stát. Ano, ne vše co dělal Klaus, dělá Zeman, Putin, Babiš se musí všem líbit, ale to neznamená, že musíme ze sebe udělat blbce, jako jste to udělal vy ze sebe. Vzmužte se, předpokládám, že jste sexuálně orientován.

   Smazat
 12. Nechápu, proč lidé z tohoto závažného problému, který je popsán v článku Dr. Davida, neudělají již konečně volební téma? Proč nevolí stranu, která se jim v programu zaváže, že změní propagandistickou bojovou jednotku pod názvem ČT (ale i ČRo) zpět na veřejnoprávní sdělovací prostředek? Uvědomují si lidé, že zejména ČT se pravidelně účastní hybridní války na 3. prioritě řízení společnosti podle hesla Friedricha Wilhelma Nietzscheho -“Fakta neexistují – jsou pouze výklady”? Tady zdaleka nejde jen o to, že "si v té televizi dělají redaktoři, co chtějí za naše peníze", tady jde daleko o víc. A ještě k tomu jim za to platíme. Připadá mi to jako situace, kdy část našeho pluku přeběhne k nepříteli a my jim ještě pravidelně posíláme teplé obědy a večeře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protoze uz zjistili,ze se to neda...jsou hajeni.Okamzite vystartuji se "svobodou medii"Vy si nepamatujete ty reci pred volbami?I Babis sliboval,ze se na to podiva a jak dopadl

   Smazat
  2. Také mě to štve 12:35. Naprosto nechápu nečinnost v této otázce zejména u ANO, KSČM a SPD. Úplný kretén totiž musí vidět, že to takhle dál nejde, aby si za peníze poplatníků ta smečka hajzlíků v ČT dělala propagandu bez ohledu na to, jaké mínění má naprostá většina společnosti. Lžou, manipulují, dávají prostor jen různým přiblblým "džamilám", štvou proti ústavním činitelům a cenzurují jejich vyjádření - a nic. Poslanci žvaní o nesmyslech a jen přemýšlejí, jak si přihodit nějakou tisícovku navrch. Až lidem bouchnou saze, tak ať si drží klobouk nejen na Kavčích horách...

   Smazat
 13. Ad Tichý - ideologie přece stojí nad zákonem, a je vidět, že tomu tak skutečně je. Ani prezident neudělá s ČT nic, je hájená mocnějšími euroelitami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpojit, odhlásit, najít si účelnější trávení času.

   Smazat
 14. Ad 11:16
  To co popisujete je pro mne zajímavé, protože často a rád využívám autobusovou a vlakovou dopravou a mohu říci, že za posledních deset let se výrazně zlepšily podmínky cestování alespoň na střední a severní Moravě. To, že ve vaší oblasti je to takové, může vyplývat z toho, že zaměstnavatelé těchto zaměstnanců jim často neumožní aby se po práci osprchovali a převlékli do civilního obleku. Znám i takové případy, kdy strojaři mohli se umýt jen ve studené vodě za každého počasí. Kdo jedenkrát pracoval jednu směnu na soustruhu, frézce anebo brusce, tak ví, že po směně je pokryt olejovým filmem, který, jak nedávno bylo publikované, může vyvolat rakovinu.
  Takže tak, vážený pane, jádro věcí bývá mnohdy tam, kde bychom ho nehledaly. Nicméně v Třebíči ani v Jihlavě jsem nikdy nebyl a v jižních Čechách také ne, takže bych se rád podíval na ty kuriozity, které jste popsal, ale neuvěřím dokud neuvidím.
  Pokud jde o vulgárnost jazyka, tomu věřím, neboť nejednou si studentky VŠ vzájemně říkaly "ty vole", ačkoliv ani jedna z nich jím byti nemohla a to již z důvodů biologických.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rád Vám odpovím, anžto se mi jevíte jako vnímavý čtenář. Kdosi coci píše o IQ a vzdělání... a cosi o zrcadle. Inu, blb. KSČ dělala selekci už v základních školách, a tak coby synek rolníka bez nároku na další vzdělávání. Tak hurá do fabriky a vydělávat a vydělávat - na studia a hlavně, abych měl nějaké fin. zázemí. Na rodičích nemůžu viset věčně.
   Tak jsem si odkroutil 2 roky VZS, ale ještě se vrátím k JIhlavě. 2-3 v týdnu jsem byl na treninku, potom Dům odborů -Odborák, rest. II. skupiny a nezapomenutelný biftek s vejcem, pivo 12°za 4,40Kčs. V Jihlavě bylo 5 kin, každý čtvrtek se měnil program kin. Samé škváry: Cestující v dešti, Vzpoura na lodi Bounty... Prodaná nevěsta... Každý čtvrtek byly nové knižní tituly. Kina byla i v Třešti, zde se učily švadlenky, uzenářky... v Batelově servírky. Žil jsem naplno, jak jsem to zvádal nevím, ale občas jsem i spal. Svobodárna za 30,- Kčs/měsíc. Jak jsme chodili oblékaní? Přepychově. Holky někomu říkaly "Sakač", to jsem měl být já. Byly v módě "planďáky", šilo se to z kde čeho, takže jak se nohavice o sebe třely, měli jsme u noh všechny papírky od ledňáčků... Tak to bylo období tzv. normalizace. Obchody byly plné zboží, soudruzi vedoucí se snažili, aby nebyli vyhozeni k lopatě. Žvásty, že nebylo to či ono mne už ani neiritují. Nebezpečí komunismu přeci nespočívá, že není toaletní papír. Pokud jsem ho chtěl, tak jsem musel holt do papírnictví či drogerie a tam si ho koupit.
   Vím, že se na vepřové porážce v Kostelci poráželo o 100% více kusů vepřového, aby bylo před vánoci na pultech... Norma byla 350 ks/směnu. Ti chlapi to měli oddřené v rukách... Věděl jsem, jak se vrátím z vojny, začne tanec. Toužil jsem po veterině, v záloze byla psychologie. Takže nejprve střední škola sociálně právní, psychologie neotevírala ročník... tak na práva. Po vysněné veterině se jenom zaprášilo, 15 let jsem se touto pavědou živil, byť coby školský úředník.
   Jihlavu jsem si prolétl snad po 40 letech, přeskakoval jsem stejné díry v chodnících, stejné oprýskané fasády... Přibyl Prior na 2. největším náměstí v republice. Co tam je dnes, asi asijský šunt. Ostatně i nákup v kamenné prodejně přinese totéž zboží, ale za 4x vyšší cenu.
   O volech... Odposlechnuty dvě jihočeské matky: Kde máš děti, vole? Ále, ani ti nevím, vole! Více jsem neslyšel, stačilo mi to. Statné padesátnice v Dačicích používají stejné oslovení... Mašinfíra, výpravčí, průvodčí... všichni dohromady dají 170 let a volové létají... Někdy v r. 1975 byly z vnitrostátních vlaků vyřazeny vozy pro kuřáky, byl vydán zákaz kouření na nástupištích... Během chvíle byla kolejiště čistá, bez vajglů... Kdo si myslíte, že na nástupištích kouří dnes? Nejčastěji zam. ČD...
   Dokud neuvidíte... Jestli to ještě nesmazali: www.alekus.rajce.net.
   Buďte zdráv!
   Zpětně nekontroluji překlepy. Snad k tomu IQ, když je toho moc, někdy to škodí. Máte kolem sebe o to víc pitomců. :-)

   Smazat
 15. Je zajímavé, jak je obhajováno právo redaktorů udělat sestřih z rozhovoru třeba s Babišem nebo Zemanem a nemít k nové publikované podobě rozhovoru souhlas autora! To skutečně pak nelze věřit snad jedinému slovu takových redakcí a jejich "úpravám", naopak, i takto lze lhát, lhát a zase lhát.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.