Reklama

čtvrtek 22. listopadu 2018

Trump v tichosti nařídil odstranění Assangeho

Assange hovoří ke svým příznivcům z balkonu
ekvádorské ambasády v Londýně
Eric Zuesse
22. 11. 2018 ICH, překlad Zvědavec
Deník Washington Examiner publikoval 28. června článek, nazvaný „Pence naléhal na ekvádorského prezidenta kvůli ochraně Juliana Assangeho“, v němž se uvádí, že „viceprezident Mike Pence projednal azylový status Juliana Assangeho během setkání s ekvádorským lídrem ve čtvrtek, a to následně po tlaku ze strany senátních demokratů, kteří vyjádřili znepokojení nad tím, že zakladatel WikiLeaks je chráněn Ekvádorem“. 

Penceho pověřil tímto úkolem americký prezident Donald Trump. Následujícího dne Examiner upozornil na článek „Mike Pence projednával případ Juliana Assangeho s ekvádorským prezidentem, Bílý dům to potvrdil“, a oznámil, že Bílý dům sdělil novinám: „Souhlasili s tím, že zůstanou v těsné součinnosti ohledně dalších potenciálních kroků.“

V soudním spise žalobkyně Kellen S. Dwyerové pro Alexandrijskou divizi ve východní části Virginie z 28. srpna se uvádí: „Vzhledem k sofistikovanosti obviněného a publicitě, která je kolem případu, žádný jiný postup [než skrýt případ, skrýt jej před veřejností] pravděpodobně neutají fakt, že Assange byl obviněn… Tento návrh a předložený příkaz by musel zůstat utajen, dokud nebude Assange zatčen v souvislosti s obviněním ve věci obžaloby, a proto se už v této záležitosti nebude moci vyhnout zatčení a extradici.“

Tento text objevil Seamus Hughes, odborník na terorismus, který pracuje na Univerzitě George Washingtona v rámci programu o extremismu. 15. listopadu zveřejnil na Twitteru výňatek tohoto textu, jen několik hodin poté, co Wall Street Journal oznámil ve stejný den, že se ministerstvo spravedlnosti chystá soudně stíhat Assangeho. Nicméně nyní, když známe „fakt, že Assange byl obviněn,“ a že americká vláda prostě čeká, „dokud nebude Assange zatčen v souvislosti s obviněním ve věci obžaloby, a proto se už v této záležitosti nebude moci vyhnout zatčení a extradici,“ je jasné a veřejně známé, že na základě úmluv, které tajně uzavřel Trumpův zástupce Pence a současný prezident Ekvádoru, má být na Assangeho uvalena vazba v USA kvůli trestnímu stíhání, pokud dříve Assange nezemře na velvyslanectví Ekvádoru.

3. listopadu (což samozřejmě předcházelo tomuto vyzrazení ze dne 15. listopadu) Christine Ann Hawkinsová, matka Juliana Assangeho, podrobně popsala, co se stalo s jejím synem od doby, kdy se Pence setkal s ekvádorským prezidentem.

Řekla: „Právě teď je sám, nemocný, má bolesti, je umlčen na samotce, odříznut od všech kontaktů, a mučen v srdci Londýna… Je takto zadržen téměř osm let, bez soudu, bez obvinění. Za posledních šest let vláda Spojeného království odmítla jeho žádosti ohledně opuštění budovy kvůli poskytnutí základní zdravotní péče… [dokonce kvůli] vitamínu D… V důsledku toho se jeho zdraví velmi zhoršilo… Před našima očima se odehrává pomalá a krutá vražda… Oni se v ničem nezastaví… Když americký viceprezident Mike Pence nedávno navštívil Ekvádor, uzavřeli dohodu, že Julian bude předán do USA. Řekl, že vzhledem k tomu, že politická cena za vykázání Juliana z velvyslanectví je příliš vysoká, plán je, nechat ho, aby se psychicky složil… do takové míry, že se zhroutí, a bude nucen odejít… Soudní příkaz k vydání je držen v tajnosti, čtyři žalobci, ale žádná obhajoba, ani žádný soudce... bez evidentního důkazu prima facie. [Podle amerického systému může být nicméně výsledkem] neurčité zadržení bez soudu. Julian by mohl být držen v zálivu Guantánamo, mučen, odsouzen na 45 let v nejpřísnějším vězení, nebo čelit trestu smrti,“ za „špionáž“, v nějakém tajném řízení.

Její fráze, že „politická cena za vykázání Juliana z velvyslanectví je příliš vysoká“, se týká obav, že nový prezident Ekvádoru spolupracuje s režimem USA a plní jeho požadavky, a tudíž v podstatě přenechá suverenitu těmto cizincům (vládcům USA), pokud jde o ekvádorského občana Assangeho.

Tento nový konzervativní prezident Ekvádoru, který nahradil progresivního prezidenta, jenž Assangemu poskytl ochranu, samozřejmě dělá vše, co je v jeho silách, a snaží se vyhovět americkému prezidentu Trumpovi a požadavkům amerického Kongresu, aby Assange buď brzy zemřel na půdě velvyslanectví, nebo byl převezen do USA, kde by v podstatě prostě zmizel na Guantánamu nebo někde jinde. Ekvádorský prezident to chce udělat tím způsobem, aby mu to voliči v Ekvádoru nedávali za vinu, a mohl tak být zvolen znovu. To je ta dohoda, které zřejmě dosáhl s Trumpovým zástupcem Pencem. Je to všechno tajné, ale důkazy o tom, co bylo tajně z velké části odsouhlaseno, se zdá být jasné. Pravděpodobně existují ještě další podrobnosti ohledně této dohody, které však zatím nelze přesvědčivě vyvozovat z následných událostí.

Trump v podstatě zajistil, aby byl Assange odstraněn buď na základě nemoci, což podstrkuje jeho ekvádorský agent, nebo sebevraždy Assangeho, což by vyplynulo z tohoto „trápení“, nebo na základě amerického trestně-právního systému. Pokud by k jeho odstranění došlo uvnitř ekvádorského velvyslanectví v Londýně, bylo by to optimální pro amerického prezidenta a Kongres; ale pokud by se to stalo na americké půdě, potom by to bylo optimální pro prezidenta Ekvádoru. Americký prezident se patrně domnívá, že jeho „poddaní“, americký lid, bude dostatečně nepřátelský vůči Assangemu, takže i kdyby Assange zmizel nebo byl ve Spojených státech popraven, bude prezident schopen udržet si své příznivce. Trump samozřejmě potřebuje své příznivce, ale tohle je hazard, ke kterému se uvolil. To vše je jasné, i když zbytek tajné dohody mezi Pencem a ekvádorským prezidentem znám není.

Scooter Libby, který zařídil očernění Valerie Plameové, jež se snažila zabránit nezákonné invazi do Iráku v roce 2003, byl odsouzen na 30 měsíců, ale nikdy nestrávil ani den ve vězení, a americký prezident Trump zašel tak daleko, že mu 13. dubna 2018 udělil milost. (Autobiografické drama „Fair Game“, zpracované na základě pečlivého zkoumání, dobře popisuje celý případ Plameové.) Libby řídil zničení kariéry odvážné agentky CIA Plameové, která se zachovala správně, a byla za to vyhozena; a Trump udělil milost Libbymu, čímž retroaktivně podpořil invazi do Iráku v roce 2003, k níž došlo na základě lží.

Oproti tomu je Trump odhodlán k tomu, aby byl Julian Assange zabit nebo jinak odstraněn, a dokonce i demokraté v Kongresu na něj v této věci naléhají. Nový prezident Ekvádoru koná na jejich příkaz. Bez tlaku vlády USA by byl Assange svobodný člověk. Takže buď Assange brzy zemře (bude zavražděn) na velvyslanectví, nebo jinak zmizí a bude očerněn v tisku v rámci nařízení USA. Samozřejmě to bude uděláno tak, aby nikdo nebyl stíhán za vraždu nebo chybné uvěznění. Trump slíbil, že „vyčistí močály“, ale jakmile byl zvolen, odvrátil se od tohoto předstírání; a jako prezident byl v této věci bipartijní, aby zakryl bipartijní americký systém, takže se v politice až pozoruhodně podobá svým předchůdcům, které ostře kritizoval, když se ucházel o prezidentství.

V každém případě k rozhodnutí o zničení Assangeho zcela jasně došlo na nejvyšší vládní úrovni USA, stejně jako zavraždění Džamála Chášakdžího zařídila vláda Saúdské Arábie; a stejně jako v případu Chášakdžího, vůdce národa má pod kontrolou prokurátory, takže si může dělat, cokoliv se mu zamane, co zbytek aristokracie národa považuje za přijatelné.

Útok proti pravdě není namířen jen proti Assangeovi, ale také vede k uzavření těch nejlepších, nejodvážnějších, nejvíce nezávislých zpravodajských webů, jako je washingtonsblog. V případě Assangeho je však trest za jeho neústupnou oddanost pravdě obzvláště krutý, a téměř jistě skončí jeho předčasnou smrtí. To je prostě realita. V rámci systému, v němž žijeme, je 100% oddanost pravdě jasnou cestou k zapomnění. Assange prožívá tuto realitu naplno. Děje se to teď.Trump Quietly Orders Elimination of Assange vyšel 16. listopadu 2018 na ICH. Překlad v ceně 510 Kč Zvědavec.

22 komentářů :

 1. Je to hnus....Jeste ze nejsme americane...jejich predstava "lidsky prav" opravdu smrdi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerikáni sice nejsme ,díky popřevratové pakáže ve vládách jsme v područí režimu USA.Je to poznat i v účasti žoldáků od nás v amerických agresích . A pokud režim USA chce ne někým vynést rozsudek,tak to vykoná i kdyby měl vyhladit celé město.Zatím každý ,kdo zkritizoval zločiny USA tak byl zavražděný.

   Smazat
  2. 0:45 Přesně tak pane typický fašisti.

   Smazat
  3. 8:38 Ale fašismus je v obecném smyslu (tedy nikoliv konkrétní dle veronského programu realizovaný v tzv. Republice Saló) apolitický, jedná se de facto o reakci etablované nerovnostářské společnosti proti násilí podlidí!*)

   *) Tímto termínem definoval americký historik a novinář vrstvy neschopné se etablovat do stávající společnosti a usilující o její zničení násilnou revolucí! - https://en.wikipedia.org/wiki/Lothrop_Stoddard


   A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 2. Opravdu se nedá nic dělat, jen přihlížet této vraždě? Je to švédský občan, alespoň myslím. Tak demokratický stát bude přihlížet takové hnusné likvidaci člověka? Sice nejsme Američani, ale jsme lidi, někdy o tom pochybuju. Co udělat nevím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Diky tomu,ze je USA ve svete dominantni (tedy si muze delat,co chce) nezmuzeme nic......Jedine doufat,ze tu dominanci ztrati a svet bude opet trosku lidstejsi misto

   Smazat
  2. Neni svedsky obcan. Svedsko zada jeho vydani obvinuji ho z pokusu o znasilneni.

   Smazat
  3. 19:34-Myslím,že je občan Austrálie...

   Smazat
  4. Julian Paul Assange je australsky občan
   V roce 2006 se Assange stal spoluzakladatelem kontroverzního webového serveru WikiLeaks a od té doby fungoval v dozorčí radě tohoto projektu. Od svého spuštění se server stal známý tím, že zveřejnil různé tajné dokumenty, zejména Spojených států amerických které mu dodal pracovník vojenské rozvědky Bradley Manning. Tyto dokumenty se týkaly války v Afghánistánu, války v Iráku či diplomatických úřadů Spojených států ve světě. Během svého života žil v různých zemích a uvedl, že je téměř neustále v pohybu. Nepravidelně veřejně vystupuje s tématy jako jsou svoboda tisku, cenzura a také investigativní žurnalistika. Také za svoji práci s WikiLeaks obdržel několik novinářských ocenění (např. cenu UK Media Awards od Amnesty International), v červenci 2010 ho The New York Times označil za „nejvýznamnějšího světového novináře“.[9] Jeho práce ale vyvolává i mnohé negativní reakce.[10]

   Assangeho postoj k serveru Wikileaks a jeho úloze v dnešní společnosti lze v širším kontextu vyčíst z jeho eseje State and Terrorist Conspiracies („Státní a teroristická spiknutí“),[11] ve které Wikileaks vidí jako jakýsi prostředek informační války proti stávajícímu počínání vlád a neokorporativistického chování, proti kterému má smysl bojovat.[12]

   Smazat
  5. Je to část z Wiki.cz

   Smazat
  6. Sigge Raif 22. listopadu 2018 19:34

   Ano jde o Australana, již se prokázalo, že v době "znásilnění" ve Švédsku použil J. Assange KONDOM, tudíž obviňující s pohlavním stykem ráda souhlasila, avšak jak se dalo čekat, pracovala tato mrcha pro CIA.

   Před svou infiltrací do týmu J. A., působila jako agentka CIA na KUBĚ pro U$A, zpravodajka a úmyslná provokatérka a rozepínačka poklopců "Mata Hari"!

   Ten osel neudržel zapnutý poklopec a měli ho v kleštích?! A všichni demokratičtí novináři, západního, svobodného, demokratického světa, jeho informace (však okleštěné vypaběrkované) vy(zne)užili, prakticky mu je vykradli a dále se na něho kolegiálně VYS.ALI hyeny, jak vyšité!

   Ramón

   Smazat
 3. Mistr Jan Hus a Mr. Assange. A NA DRUHÉ STRANĚ DEMOKRATICKÉ SVINĚ.

  OdpovědětSmazat
 4. Na světě bude výrazně větší klid, až z povrchu zemského zmizí USA.

  OdpovědětSmazat
 5. A pak se najdou exoti, kteří do krve obhajují USA, mnozí dokonce aniž by z toho měli jakýkoli hmotný prospěch. Přitom je to jen jeden z dlouhé, nepřetržité řady zločinů, které USA neustále páchají.
  Až dojde na lámání chleba, nelze uznat obhajobu těch kteří budou tvrdit, že o zločinném působení USA nevěděli. Musí být souzeni stejně jako pachatelé.

  OdpovědětSmazat
 6. Nu když Saudi řeší věci tak jednoduše, proč by rychlý a jednoduchý nemohl být i trumpeta?

  OdpovědětSmazat
 7. Počkáme na zásah Honolula alias Světlonoše majitele antické knihovny a znalce terorizmu komunizmu a jiných izmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:09

   Pozapomněl jste na jeho životní útrapy z Australskými domorodci, černochy a opičáky z pralesa vod Limpopa, co oni měli rudou p.del, jako on v létě na Floridě ksicht. Zřejmě padl za prs. Trumpa? Zdravím ho!

   Ramón

   Ps. Vkládal podobná thémata jako J. P. Assange, argumentačně mu stačil pouze Mugabe Štofi.

   Smazat
  2. 14:22 Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě vopjezelče rudej spatřil, tak na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak kafra na loveckej lístek!

   Smazat
 8. američtí svoloč, a to jsem si myslel,že ten Trump bude rozumnější

  OdpovědětSmazat
 9. Třeba dostat před ekvádorské velvyslanectví pár set mládenců, co si tam natáhnou stejný hábit a masky Juliana A., dají jednu sadu i jemu a rozeběhnou se po městě, přičemž jeho nasměřují někam do úkrytu, pokud možno mimo EU. Chci vidět policii, jak nahání stovky stejných "Assangeů", aby chytila toho pravého. Navíc by se to mohlo v následujících dnech a týdnech doplnit o akci a lá "Jsem Charlie" (Hebdo), jen by nešlo o placku na klopě, ale právě o masku J. A. na tváři. Sledovat stovky či tisíce "Assangeů" producírujících se po městě a hlavně pak poliše, jak osobně a na kamerách hledají toho uprchlého, by byla náramná psina.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Udeřil jste hřebíček na hlavičku. Kde je solidarita kolegů novinářů, proč se nebouří, nepíšou a nevyvolávají protesty? J.

   Smazat
 10. ASsag je hrdina a Skripal špion kterého je potřeba zabít, což se rusákum nepovedlo.tAK TROCHU SCHÍZA MÍSTNICH BLBU

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.