Reklama

neděle 25. listopadu 2018

Ukrajinská námořní provokace v Kerčském průlivu.

-vd-
25. 11. 2018  zdroj a zdroj
Ruská pohraniční loď provedla taran na ukrajinský remorkér, který nelegálně překročil ruskou námořní hranici jako součást konvoje tří lodí ukrajinského válečného námořnictva. Oznámilo to ukrajinské námořnictvo. 

Ve svém prohlášení ukrajinské námořnictvo uvedlo, že ruská strana provedla zjevnou agresi.
Dnes, 25. listopadu, lodě Námořních sil ozbrojených sil Ukrajiny v rámci dvou malých obrněných dělostřeleckých člunů a remorkéru provedly plánovaný přesun z přístavu Odessa do přístavu Mariupol u Azovského moře. Aby byla zajištěna bezpečnost plavby, byla v souladu s mezinárodními normami o záměru provést přesun předem informována Ruská federece. Na rozdíl od Úmluvy OSN o mořském právu a Smlouvy mezi Ukrajinou a Ruskou federací o spolupráci při využívání Azovského moře a Kerčského průlivu však pohraniční lodě Ruské federace typu Sobol, PSKR Don, čluny typu Mangust, Suzdalec "provedly otevřeně agresivní akce proti lodím ukrajinského námořnictva“.

V důsledku srážky došlo k poškození lodní obšívky, byl zničen motor, bylo zničeno záchranné oplocení a byla ztracena záchranná pošina.

Ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) oznámila, že lodě ukrajinského námořnictva nelegálně překročily námořní hranici Ruska a vpluly se do Kerčské úžiny. Podle pohraniční stráže provedla ukrajinská armáda nebezpečné manévry a ignorovala požadavky úřadů.

Ruská strana připomněla, že v této oblasti platí zvláštní režim plavby. Ukrajinští námořníci nepodali žádost o průjezd a jejich lodě nebyly zahrnuty do příslušného harmonogramu.

- - -

176 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. No ona to zas takova legrace neni. V Kercske uzine totiz neexistuji "mezinarodni vody", protoze se zde teritorialni vody RF prekryvaji z obou stran a nebyt zminovane smlouvy o uzivani Azovskeho more, promenil by se Mariupol v rybarsky pristav.
   Zatim to ale vypada, ze si budou Ukropi koledovat tak dlouho, az jim tu smlouvu RF vypovi, pro soustavne porusovani ze strany Ukrainy a pak teprve nastane velky kvikot.

   Smazat
  2. 18:36, já mám dojem, že v té smlouvě z r.2003 je zmínka i o vojenských lodích v tomto vnitřním moři. Ostatní není, alespoň zatím, problém. Vojenské lodě mohou vstoupit jen se svolením druhé strany, a to pouze lodě RF a Ukrajiny. Ukrajina tam nedávno chtěla protlačit Američany a teď znovu provokuje. Do nedávné doby tam žádné námořnictvo nebylo, jen lehké čluny pobřežní stráže, policie. Nebyl důvod do tohoto příjemného klidného prostoru vláčet napětí. Například Rusko mohlo mnohokrát napadnout Mariupol od moře a neudělali to, ačkoliv Účka řvali co chvíli o hrozícím útoku. Jasná snaha vyhrotit situaci.

   Smazat
  3. už ich zadržali..všetky lode odťahuju do ruskeho pristavu...mali ich potopiť zmrdov fašistických

   Smazat
  4. Byl jsem zvědavý, jak dlouho si nechají Rusové s.át na hlavu. V Ukrajině je prý už 15 (!!!) zadržených ruských civilních lodí, protože návštěvou Krymu prý porušily zákony Ukrajiny. Takže Rusko si teď zabaví určitý počet lodí Ukrajiny a ono to fašisty přestane bavit.

   Smazat
  5. 22:20-nejspíš toho incidentu Rusko využije k vynucení propuštění těch Ukrajinou blokovaných lodí...

   Smazat
 2. To je neuveritelne, co zase vyvadeji ozrali kremelsti muzici.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ateista: Bože chrań nás takovýchto idiotů.

   Smazat
  2. Abstinent Zeman jel domů.Budeš mít nové velvyslanectví.Tam se vybreč.U ty vaši Zdi.

   Smazat
  3. Nenaříkej banderovče, na ruském území nemáš co pohledávat, příště ty vaše kocábky půjdou ke dnu.

   Smazat
  4. Idioti, co používají názvů jako ožralí mužici, nestojí za odpovědi. Idiot prostě zůstane idiotem za každého režimu.

   Smazat
  5. Borče měli ne do nich narazit, ale potopit je a postřílet. Byli ve výsostných vodách RF, ta fašistická sehranost ukrouśů.
   Táhni na Ukrajinu.

   Smazat
  6. No, já viděla video, protože Rusové to samozřejmě nahrávali. A rozhodně byli ožralí kapitáni těch tří ukrajinských lodí - vypadalo to jako soutěž v tom do koho rychleji narazíme - do sebe nebo do Rusů?
   A vzhledem k tomu, že v úterý v RussiaCH1 vysvětlil polský analytik a žurnalista, jak jejich (polské a EU) zájmy budou vlastním tělem a životy prosazovat V Azovském moři Ukrajinci, a Poláky a EU to nebude stát ani floka, protože Ukrajinci si už zvykli, tak se dalo něco podobného čekat.

   Smazat
  7. 19:22, Merkelka taky říkala, že EU má v Azovu svoje výsostné zájmy. Viděl jsem u té první provokace, když chtěl asi před měsícem pod mostem proplout ten rezavej ukrajinskej škuner, jak jeho kapitán, taková typická troska s mrožím knírem, hovořil o "hrdinství" jeho mužstva. Hanba mě fackovala, taková trapnost...

   Smazat
  8. Musím se opravit a doplnit - ten Polák nebyl analytik, nýbrž kandidát politických věd a žurnalista jménem Jakub Korejba. A pokud byste měli zájem, pořad se jmenuje Vremja pokažet a běžel v úterý od 15,00.

   Smazat
  9. Jen tak pro pořádek k té velké politice, která si zahrává s válkou jako dítě se sirkami."bylo zničeno záchranné oplocení a byla ztracena záchranná pošina". Při vší úctě k překladateli(ce), tato věta při trochu odbornějším překladu znamená: bylo zničeno zábradlí a záchranný člun". To jen pro odlehčení následujících debat.

   Smazat
 3. Ukrajincům, když zabloudí loď do tkzv. Rusských vod je na NR článek jako, kdyby se Bandera znovu narodil. Bravo redakci NR pod vedením Kremlu za propagaci sraček a vivat gasudár RaSSputler. Sieg Putin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hej, ty demente z ústavu. Řekni ošetřovatelce, že máš něco s klávesnici. Evidentně ti při poklepu na "s" zadává dvakrát. Teda, pokud se ti ta ruka neklepe tím, jak často onanuješ.

   Smazat
  2. 11:12- Jaké mají tedy bojové vybavení, když na takovém "plácku"(louži) zabloudí?

   Smazat
  3. Gumo Vygume Vygumoviči z Banderostánu, zuříte banderovsky správně, Adolf vás z Pekla chválí a těší se na vši společnost... Ukrajinští piráti ukradli s plnou podporou pučistické vnazivlády v Kyjevě několi pirátských útoků na ruské lodi, uloupili sejner NORD... a chovají se jako Somálští piráti... Chtějí-li proplouvat ruskými vnitrozemskými vodami, jimiž Kerčenský průliv bezesporu je, musí mít POVOLENÍ RUSKÉ FEDERACE. Chce-li Porošenko zlikvidovat smlouvu mezi Ukrajinou a Ruskem o plavbě po Azovu, budou tam Ukrajinci jezdit jako po rybníce. VÁŽÍM SI RUSKA, ŽE SVÉ TERITORIÁLNÍ A ZEJMÉNA VNITROZEMSKÉ (azovské) VODY DŮSLEDNĚ BRÁNÍ PŘED BANDITY - Proxi US NAVY.

   Smazat
  4. Ještě není poledne a už jste sťatý pod obraz. Že se nestydíte!

   Smazat
  5. 11.48 Gumo Vygume, za Rusa vás nikdo nepokládá. Nebojte se. A co se mé češtiny týče, NEDĚLNÍ OBĚD dostal přednost před korekturou, to se v církevních kruzích přeci stává. Fofrem odeslat, počítadlo do kouta... a mísy na stůl ;-)

   Smazat
  6. 11:12 Tak si to, blbe, přečti na Novinkách, tam je to zpráva dne a je to popisováno tak, jak se ti to bude určitě líbit a alespoň tě z toho nebude bolet ruka, Jando.

   Smazat
  7. 11.48 Tak to jsi teda machr, jak se ti to podařilo?

   Smazat
  8. Nekdo musi ukazat i obracenou stranu mince....Zadna proste nema jen jednu

   Smazat
  9. 11.12 čti seznam.cz a nevyrušuj.

   Smazat
 4. No jo měli by Rusové lodě zabavit a posádky vyhodit na jejich území.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kocábky vyvázat, vyměnit za HORD a tanker, posádky za kapitána NORDU a další slušné lidi kriminalizované za příslušnost k Ruskému národu v Banderozlodějsku. Ala na čekají USACI jako na milost boží a Porošenko proto požidovsku provokuje aby vyvolal CASUS BELLI a jelikož se neštítil ani dát sestřelit civilní Boeing 777 plný lidí, je proti tomu nenažranému židovskému oligarchovi i sám BIBI andělem míru.

   Smazat
  2. Právě se stalo. Posádky jsou zadrženy.

   Smazat
 5. no blížia sa voľby na Ukraine, v prípade konfliktu by žiadne neboli, tak čo ...

  OdpovědětSmazat
 6. https://cz.sputniknews.com/svet/201811258548649-lodi-ukrajina-ruske-hranice/

  OdpovědětSmazat
 7. Rusové jistě napřed posádku vyzvali, aby odprejskla. A to jistě několikrát. Ale banderovci se spolehli na to, že Rusové zůstanou u varování a diplomatických nót. Ale nestalo se. Přátelský šťouchanec by měl stačit. Mohlo to dopadnout podstatně hůře. Ona díra ráže 150 mm pod čarou ponoru udělá svoje. I dávka z kulometu spolehlivě vymete palubu. Ale jak vidět, banderovci počítali s možnými problémy a prozíravě si sebou vzali i remorkér. Takže byli odtaženi domů s brekem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:02, kdyby to ze strany Ukrajiny nebylo tak trapné, jelikož víme, kdo je řídí, člověk by se i zasmál. Podobně jako já před dvěma dny, když jsem četl komentáře v diskusi k článku na jednom ruském sajtu ohledně návštěvy slov.prezidenta u Porošenka, když se tam oba rozdrapovali, jak vyženou Rusy nejen z Krymu, ale i z Černého moře. Nadpis článku začínal "Porošenko s Kiskoj..." Tušil jsem srandu a dostal jsem ji. Moc příjemné odpoledne plné smíchu. :))

   Smazat
  2. Doplňuji: kocábky byly zapřaženy a odtaženy. Ale nikoliv do ukrajinského, ale do ruského přístavu a zabaveny. Nevím sice co si s tím šrotem Rusové počnou, ale Porošenko, když bude chtít mít námořnicvo, bude muset zrekvírovat necky.

   Smazat
 8. Těžko něco komentovat, když nevíme, jak to tam vlastně doopravdy proběhlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:13, Víme. Tři ukrajinské malé vojenské lodě propluly v teritoriálních vodách Krymu a snažily se dostat do Azova. V minulosti by z toho žádný zvláštní poplach nebyl, i když se v Azovu voj.lodě v podstatě nikdy nenacházely, jelikož se jedná o dost mělké moře. Jenže v současnosti je situace jiná.

   Rusko nemá v Azovu vojenskou sílu, kromě pobřežní stráže, nebyla tam potřebná. Z Azova je nekryté pobřeží Doněcké republiky, velmi zranitelné, ruské azovské přístavy, a vstup do řečiště Donu. Azov byl vždy bezpečný, alespoň do této doby. Taktéž Ukrajina tam má své přístavy, včetně Mariupole, na jehož plážích narozdil od Ruska nainstalovali proti invazní bariéry a minové pole. Choré. Ukrajina v případě Mariupole čtyři roky vykřikuje, že Rusko už už zaútočí z moře a ono furt nic. Prostě teplá louže plná obchodních a výletních lodí a na ruské straně plná pláží. No a teď se tam Ukrajina rve s armádou.

   Rizikem to je také pro ruské obchodní i výletní lodě, jelikož Ukrajina vykřikuje, že každý, kdo propluje okolo "jejich" Krymu, bude zajat a uvězněn. Už to mnohokrát udělali. Na ukrajinském indexu je několik desítek ruských firem a stovek lodí, včetně těch z donské plavby i soukromé výletní jachty a osobní lodní doprava.

   Dalším rizikem je bezpečnost mostu. Ukrajinské úřady nonstop požadují most zbourat a jejich antipropaganda dochází do hysterických absurdit. Například před týdnem v ukr.TV prohlásili, že provoz mostu je nebezpečný, protože hrozí zřícením a tsunami. Každou chvíli tam nějaký idiot v parlamentu vykřikuje, jak je nutné to vyhodit do vzduchu a že zabezpečí jeho podminování.

   No a v neposlední řadě to je vnější politika. Už nějaký čas Ukrajina vykřikuje, že Rusko nemá ani metr černomořského pobřeží, jelikož to vše patří Ukrajině. Tedy včetně Soči, Krasnodaru a Novorosijska, Taganrogu, všech měst Černého a Azovského more. Člověk by si toho ani nevšímal, jenže v poslední době se k těmto výplodům stále častěji připojuje EU a USA. Amerika nedávno chtěla vstoupit do Azovu s tím, že tam vybuduje mohutnou základnu... přesněji, jakože to bude budovat společně s Ukrajinou. A ozvala se i Merkel, aby se Rusko vzdalo aktivit v Azovu. US Navy taktéž dělá každou chvíli podobné provokace kolem ruského pobřeží.

   Jednoduše se jedná o provokaci a pokud se Rusko nemíní stát fackovacím panákem, v pravý čas rázně zakročí. Zcela jistě přijdou další sankce.

   Smazat
 9. Lode NATO se o Ruske lode postarejí jak Britsko-Francouska flotila potopila ruske kocábki u Kušimi ve válce o Krim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Valka o Krym nebyla, a pouze Rusko ma schopnosti znicit, znehybnit,...cizi lode!!! Prikladu je dost...znehybneni nejmodernejsich americkych torpedoborcu v Cernem mori 2017 pomoci REB, a podobne.
   dustojnik-valecny vetetan (obor REB)

   Smazat
  2. Pro nevzdělance, hloupé hovádko 12:19:

   Britsko-francouzsko-turecká flotila operovala okolo Krymu v době imperiální války o Krym v letech 1853-6.
   Moc ruských lodí nepotopila a nakonec slavně odtáhli.

   Bitva u Cušimi (ten ostrov se nejmenuje Kušima, milý vole) se odehrála v roce 1905 a v ní bojovalo proti ruské flotile japonské loďstvo.

   Trochu si to ve své choré hlavičce přemotej. A příště nežvaň.

   Smazat
  3. 18:10 Obdivuji Vaši trpělivost s absolventem inkluzivního vzdělávání.

   Smazat
  4. 25. listopadu 2018 12:19 Demente kocábka se píše s Y. Je vidět, že by jsi potřeboval do školy a nebo pár facek od fotra, aby jsi si zapamatoval, že K je tvrdá souhláska. Nebo máš Poděbradské gymnázium ?

   Smazat
  5. Jankovi: Nenadávejte mu a přečtěte si článek ve Vesmíru o tom jak v USA už třikrát vymřela Čeština. Dělali ten výzkum na hřbitovních kamenech a zjistili, že třetí generace tzv. krajanů už nechápala smysl a tak opisovala bez gramatiky a vynechávala písmena. Tenhle tydýt odpovídá druhé generaci. Češtinu ještě umí, ale píše tak jak slyší. Takže jabko, vjeci, vješák a Kušima. :)

   Smazat
 10. mali všetky ukrajinské lode POTOPIŤ !

  OdpovědětSmazat
 11. Jsou daná pravidla.Rusko udělalo správně.Podívejte se na OSN-EU-USA.Vydávají také svá pravidla.Držím Rusku palce.CHrante si svá území.MÁTE NA TO PRÁVO.---LM

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší srací kapky na
   trrhu.
   Vyrábí fa. RADOSTA se re o.

   Smazat
 13. K informaci: http://rusnext.ru/news/1543138114?fbclid=IwAR1gSretCtHUxoI0zCgTwH3J1hu-vuPpy-hHmVg1jw2o5A18vVt78up0o_U

  OdpovědětSmazat
 14. Nějaká relevantní informace z druhé strany by nebyla?

  OdpovědětSmazat
 15. Fašisti neprajdut!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice nevim, jestli jsou to fasiste,ale jiste vim,ze jsou to blbci......Za blbce povazuji kazdeho komu je milejsi "holub na strese"(pratelstvi se vzdalenym USA) nez vrabec v hrsti(dobre vztahy se sousedem)

   Smazat
  2. Krym je Rasija.
   Kosovo je Srbija.

   Smazat
  3. Níže pod tímto textem se vám představí jedna z mnoha tváří trollího hnízda, jehož trollové mají za úkol obhájit neobhajitelné – politiku ukrajinské fašistické sebranky a hanobit současnou ruskou politiku a prezidenta V. V. Putina. Možná se jim zasmějete, možná nad nimi budete kroutit hlavou.

   Ukázky jejich zcestných „úvah“:

   troll 13:25 tvrdí, že ruské letectvo „permanentně narušuje vzdušný prostor v Pobaltí“ - tvrzení není podloženo fakty. Je to typický protiruský hoax. Ruská letadla se v Pobaltí pohybují nad neutrálními terirtoriálními vodami. Ale NATO potřebuje záminku ke své přítomnosti na Baltu a tak se trotlové v jejich žoldu snaží zblbnout českou veřejnost. U nás si ale lidé informace umí prověřit.

   Troll ve 14:21 pro změnu píše“Nikoho nemusí zajímat, zda Ruská federace třeba zanikne. Nikdo nemusí respektovat její vlastní zájem existovat. To je pouhý blud Rusů...“ atd v podobném tónu - zkuste si místo Rusů a Ruské federace dosadit Američany a USA nebo např. Francouze a Francii. Absurdita toho tvrzení je hned zřejmá. Je to troll a blb, což většinou spolu souvisí, i když tento exemplář se chová povýšeně, arogantně a všeználkovsky. Asi ten hlupák studuje politologii :-o)

   Anexi mezinárodní právo sice zakazuje, ale největším mezinárodním zločinem není anexe nýbrž válka a porušování lidských práv. Tvrzení o porušování lidských práv vedlo k anexi a odtržení Kosova a Metochije od Srbska. Provedly to státy NATO pod vedením USA. Porušily tehdy nejen mezinárodní právo, Chartu OSN, Helsinské dohody z roku 1975, atd., přesto je Kosovo dosud okupovanou anektovanou provincií Srbska a následným uznáním „samostatnosti“ Kosova došlo ze strany NATO k dalším porušením mezinárodního práva (Helsinské dohody, Kumanovskou smlouvu z roku 1999 atd.). Tedy USA a jejich satelité vnášejí do mezinárodních vztahů zákony džungle. Pak se diví, když Rusko chrání své lidi na Ukrajině podobným způsobem, ovšem s tím rozdílem, že na Kosovu a v Srbsku pobily letouny NATO tisíce lidí. Na Krymu nezahynul díky Rusům nikdo!

   Smazat
  4. 19:36, no dost jste se snažil, ale toho, kdo sem chodí opakovat bludy a slogany z oficiálního tisku, to stejně nepřesvědčí, i když nenajde argumenty. A v podstatě zdatnější by vám to vše vyvrátil, záleží na rétorice a schopnostech. Ale i tak dobře, příspěvek je věcný, logický a správný a čtou to i lidé, kteří do diskusí coby trolové nepřispívají.

   Smazat
  5. Pro 20:20 - fakta se nedají ohnout "rétorikou a schopnostmi"! Kapiš?!

   Smazat
  6. 9:44, ale dají, naivo, a dělá se to úúúplně běžně. Schopný rétor udělá z Pavla Šavla, a nazpět, kdykoliv se mu zamane a všichni mu to sežerou.

   Smazat
 16. Permanentní narušování vzdušného prostoru Pobaltí letouny RF už dneska nikdo neřeší. To je už vlastně každodenní standard.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:11 Váš příspěvek nedává plně smysl, ale pokusím se Vám odpovědět: Nikoho nemusí zajímat, zda Ruská federace třeba zanikne. Nikdo nemusí respektovat její vlastní zájem existovat. To je pouhý blud Rusů, že si myslí, že mají na něco takového právo. Nikoho ve skutečnosti nezajímá, zda trvale a totálně negativní Rusko skončí, nikoho, respektive každý si to dokonce i přeje. Vůbec nic se nestane, když Ruská federace nebude. Vůbec nic! Je to jen věcí soucitu s ní a ta má své hranice, které Rusko překračuje a s výsměchem a válečnou hrozbou jiným!

   Smazat
  2. 13:55 Vite jak dlouho uz se nedodrzuje mezinarodni pravo?To chcete rict,ze s tim zacali Rusove?:-)Jinak je mi milejsi,kdyz se rusti obcane na Krymu dohodli,ze chteji patrit k Rusku,nez kdyz se mezinarodni pravo nedodrzuje bombardovanim

   Smazat
  3. 14:21 Placate neuveritelne hlouposti..Co kdyby si to nekdo rekl treba o Cesich....nebo vasich USA?

   Smazat
  4. 14:21 Já Vás asi chápu, v tom smyslu, že chápu, že Rusové na Krymu chtěli a chtějí patřit k Rusku.

   Neměli a nemají na to ale žádné právo. Nejen z hlediska platného mezinárodního práva, ale i protože následně proběhla plná anexe ukrajinského Krymu Ruskou federací. Tu samozřejmě platné mezinárodním právo zakazuje, protože obrana státní svrchovanosti, tedy včetně ochrany státního území suverénního státu, je samou tou podstatou té existence mezinárodního práva, respektive v podstatě nejde o nic jiného než o to. Anexe je největším mezinárodně právním zločinem. Kdy například USA, něco anektovaly?

   Smazat
  5. 14:24 Můžete napsat, co konkrétně, by někdo řekl?

   Smazat
  6. 14:31 Jenze Krym postupoval v ramci ukrajinske ustavy....porad zapominate (nebo nechcete chapat),ze byl autonomni

   Smazat
  7. 14:38 Já Vám, přísahám, vůbec nezazlívám Váš názor, naopak, jsem jen rád, že komunikujete. Je k tomu ale potřeba znalost platného mezinárodního práva, které plně přijala i Ruská federace a to stanovuje podmínky práva národa na sebeurčení: 1) národnost, 1) vůle k sebeurčení, 3) schopnost samostatnosti, 4) vlastní vůle, přičemž jakýkoliv vliv nebo podpora jiného státu nebo náboženství ji vylučují.

   V případě Krymu šlo o vůli Ruské federace, řízenou jí a plně válečně vynucenou i proti samým těm obyvatelům Krymu a to plně válečnou anexí. Krym ani neměl v úmyslu být samostatný, měl se ihned připojit k Ruské federaci a také k tomu okamžitě došlo. To naprosto není sebeurčení, je to připojení se k jinému státu.

   Smazat
  8. 14;35 To opravdu muzu.........Nikoho nemusí zajímat, zda Ruská federace třeba zanikne. Nikdo nemusí respektovat její vlastní zájem existovat. To je pouhý blud Rusů, že si myslí, že mají na něco takového právo........to vam prijde inteligentni?

   Smazat
  9. 14:46 Evidetne se nedohodnem..takze to dale nebudu resit..Uz mne nudite

   Smazat
  10. 14:48 Ano, pouze v případě, že jde o boj proti zlu, ale, kterým Ruská federace ve vztahu k platnému mezinárodnímu právu je. Každý by měl čelit zlu, pokud chce být s Bohem.

   Smazat
  11. --- Zlo nemá právo na existenci, ve vztahu k Bohu, protože ho likviduje, ničí ho, ale má právo na toleranci, pokud je ještě únosné, protože jde o prosté vývojové nepochopení a nepoznání.

   Smazat
  12. Putin dělá to samé co Hitler a nemělo by mu to projít, stejně jako Hitlerovi.

   Smazat
  13. Proč by měl kdokoliv respektovat hranice Ruské federace, když ona nerespektuje hranice jiných suverénních států a anektuje části jejich státních území. Není k tomu žádný důvod, jde jen o potřebnou válečnou sílu.

   Smazat
  14. Budete proklínat Putina na věky věků. Amen.

   Smazat
  15. 14:46 Mezinárodní právo je židovskej bloud! Vymysleli ho Angláni a ruský car - Angličan (resp. Dán) ho chtěl zdokonalit. No a co se s ním stalo? Nedali mu pak v Anglii ani azyl, když mu šlo o kejhák, tak ať si to svý právo strčej do svý chazarský prdele!

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  17. 15:1 Žádný zákon nikdy není dokonalý, protože ho novelizuje vývoj lidí a jejich poznání, nicméně u anexe je to asi plně jasné. Anexe státního území jiného suverénního státu je platným mezinárodním právem zakázána logicky a právem, respektive správně.

   Smazat
  18. 15:18 Pak by USA museli vrátit půlku svýho území Konfederaci, Mexiku, Španělsku a Havajanům:))) A co Ulster, kdy ho Windsoři vrátěj Irsku? Oni by to i uďáli, páč ekonomicky je to ruinuje, ale ulsterským oranžádám by se to nelíbilo a radši by Belfást vyhodili do povětří!:))) Hal musíme vyhovovat národům a ne si vod stolu kreslit hranice píčovských států, stejně jako zednářský kreténi Sykes s Picótem si narýsovali nesmyslený státy Libanon, Sýrii, Irák a Jordánsko s Palestýnou! Přitom na to měli tuty hovno právo a Kurdům nárok na sebeurčení upřeli, takže asi tak s tím "právem"! Jedině meč!

   Smazat
  19. 15:27 Asi chápu a cítím tu křivdu. Nicméně, uvědomte si, že nyní je už jiná doba, ta vývojově vyšší a že nežijete ve středověku nebo třeba i před sto lety. Tvrdí se, že "Historie odchází s posledním svědkem." . Komu je to přímo křivdou, pokud už nežije a proč s tím jeho následníci něco neudělali. Rozhoduje tedy už jen ten současný stav a z toho je nezbytné trvale vycházet ve vztahu k platnému mezinárodnímu právu. Vše ostatní je možné řešit válkou a nejspíše spravedlivou. Sám posuďte jak.

   Smazat
  20. 15:38 Současný stav je současný stav. Ne to čo bolo keď byl Janukovyč prezidentom na útěku:)))) Jeho svržení bylo v rozporu s mezinárodním právem! Když totéž provedl křesťanský prezident v Sierra Leone muslimskému kolegovi, Francie tam vpadla bránit "právo". Sem nikdo nevpadl. Proč to? Proč Rusové spolu např. s Poláky tam nevpadli a nedosadili zpátky svobodně zvolenýho Janukovyče? Páč byli zesraný z USA, kerým to vyhovovalo, páč už si brusili zubiska n a krmskou základnu. Ale Rusko jim utřelo hubu, no. Muselo! To není žádná prdel! Izrael taky Golany nedá, ač ho k tomu vyzývá to "mezinárodní právo" ústy OSN. Tam de vo bytí a nebytí státu, voe, a řekni Izrošům že ňáký posraný právo sere na jejich zájem existovat? Pokud tě hned neodprásknou tak ti řeknou že zas voni serou na to právo:))))

   Smazat
  21. 15:38 Tvůj argument je úplně na hovno! Tvrdíš nesmysl a víš to. Tedy kvákáš tu cosi vot tom že sračka co si říká "mezinárodní právo" má smysl proto, aby nebyla válka! I tehdy je-li to proti zájmům lidí, národů atd. Jenomže to je canc na eNtou! To že posledních 70 let je globální mír není zásluha nějakýho zasranýho "mezinárodního práva", anýbrž jaderné rovnováhy. To si pamatuj a dokud ta bude, bude i mír - mezinárodní právo či bezpráví k tomu je nadbytečnej balast!

   Smazat
  22. 15:47 Janukovyč porušil svou prezidentskou přísahu, zradil vlastní ukrajinský lid tím, že porušil své vlastní slovo mu dané, že podepíše asociační dohodu s EU a lid se mu proto právem postavil a svrhl ho, právem průkazně, protože všechny následné parlamentní i prezidentské volby potvrdily vůli lidu Ukrajiny pro prozápadní směřování státu.

   Smazat
  23. 15:54 To sou žvásty! Nic nedal, to jen tvrdil, když jí nečetl, blbe! Já ti taky prodám auto za pakatel a nadchnu tím tvou famílii že tě do toho bude sama tlačit, ale pak dám do smlouvy že s ním povinně budeš vozit až do smrti mou chromou babičku na nákupy a uvidíme jak splníš slovo. Sem myslel že se bavím s někým logicky myslícím a ne s debilem zmanipulovaným:) Januk se jí do tý doby chystal podepsat, jenže jí náhodu četl Putler a řek mu kde je bota! Ale nebyl hned zásadně proti, jen řek - tohle a tohle je prasárna v rozporu s naším členstvím v mezinárodn obchodní organziaci a jestli to vemete, tak vás vodříznem a dete do lejen! A januk vzal kalkulajdu a přpočíal to a řek bruselskejm vychcánkům: "Koukejte - jestli nám refundujete ztráty v týhle výši, tak podepšíu". Jenže von to celej byl projekt USA a CIA! Ty vole blbej ěm šlo vo tu základnu na Krymu, kapiš? No a bruselský hejhuláci si řekli - hele co je nám po tom! Máme napjatej rozpočet (doznívala krize) a ať si to zacáluje Núlandka! No a tak se k tomu nikdo neměl a tak si pučil vod Putlera a tím to skončilo! Co moh víc dělat? Chytrolíne ...

   Smazat
  24. 15:59 Právo se mění podle života, jak říká Vencl kalusů! Aneb ekonomové a vojáci běží před právníky:))) Páč kdyby to bylo jináč, tak ani žádná "Ukrajina" NEEXISTUJE! To je podmíněně vzniklej sát bez národa! Ještě Redlich - Masařík v roce 1914 při svý návštěvě Ruska psal, že jestli je ukrajinština samostatný jazyk, pak provensálština dvojnásob! Ha! V zahraničí se mazepčíci začali nazývat "Ukrajinci" až od roku 1915! A kdo a proč jim dal nezávislost? No generál Hoffmann. Páč ho v Brestu-Litevským srali bolševický vyjednavači Bronstein s Joffem. Furt podepíšem ale zítra, pak zase zítra, pak zase chtěli to, pak vono. Bronstein ve svý knize Můj život psal že to dělal pro revoluci v Německu, aby prý unavil německé vojáky a donutil je povstat. V reálu ale asi dělal pro Američany, jak ho z toho na poradě ÚV obvinil sám Zederblum-Lenin! Chtěl zdržet Němce na východní frontě, aby se Amíci mohli přeplavit přes velkou louži a zaujmout bojové pozice před Paříží. No a v Brestu byla i ukrajinská autonomní delegace, která byla součástí té bolševické. Hoffmann si je pozval stranou a druhý den ejhle - Ukrajina se prohlásila za svrchovanou "lidovou" republiku! A proč to sám pozdějc vysvětlil tak, že když nemoh uzavřít mír s celým Ruskem, tak ho uzavřel aspoň s jeho odpadlickou částí! To je celý - a na tomhle svinstvu chceš něco stavět co se zove "právem"? Komedie ....

   Smazat
  25. 16:09 Já si nedělám nárok na chytrost ve věci té asociační dohody a z ní plynoucích "výhod". Nehodnotím ji, neznám ji a nemám o ní dostatečné informace a vím, co je to kapitalismus. Ale: Lid Ukrajiny projevil průkazně svou vlastní vůli v následných demokratických prezidentských a parlamentních volbách a ta jeho vůle byla plně v protikladu s tou vůlí Janukovyče. Prezident Ukrajiny Janukovyč se tedy postavil vůli svého lidu a ten ho právem svrhl. Na to měl bezpochyby právo,... i kdyby byl imbecilní, ten lid, tedy, i kdyby měl ten Janukovič stokrát pravdu. Jde o oprávněnost jeho svržení a vůle klidu rozhoduje a je v pořádku ji respektovat. To je skutečná demokracie.

   Smazat
  26. 16:22 Ty volby byly ilegální! Dopadly by opačně kdyby se jich zůčastnili všichni ale nač, viď? Koukni se na dokument od Remundy - vysílala ho i lžidovize ČT! Tam jeden Doněčan říká toto: "Zvolili jsme si Janukovyče, ale oranžovým se to nelíbilo, demonstrovali a vydemonstrovali si nový volby a vyhrál Juščenko. My sklaplio a přijali to, smířili se s různýma metálama prop banderovce, se zaváděním ukrajinštiny do škol i s nesmyslným lhaním o Hladomoru. Pak ale se to otočilo, zvolili jsme si Janukovyče a oni nám ho svrhli! Tak nač toto bude dokola trpět? tak pudeme svou cestou!" A je to tak. Když dvakrát zvolíš a nějaký zmrdi tvou volbu zmařej, tak se na to taky vysereš, ne? Kdybych já zvolil dvakrát Ovara a nějakej kreten Kalousků mi za podpory uřvanců z náměstí ho vyhnal a nastolil tak Khárla, tak taky vemu kvér a postřílím každou svini z TOP 09 a vyhlásím nezávislost Moravy na Praze! Logicky né? Takže co si po odchodu Krymu a Donbasu zvolili, to maj! Ale nemaj právo to vnucovat ruskému lidu Krymu a kozácké země, kterou Donbas byl, je a zůstane!

   Smazat
  27. A co se týká toho "prozápadnío směřování", to je kec! Vládu svrhli a za Ukrajinu bojují lidé kteří nic takového nechtěj! Si ho aspoň poslechni co říká - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Já mám k němu výhrady, ale ctím jeho odvahu a ideály! Stejně jako je uctil i sám Igor Iványč Strelkov, kterej řekl že takových nepřátel je třeba si vážit! A sám kozák Babaj, pravý majitel Donbasu, řekl přeci v tom svým slavným rozhovoru - Pravosekíííí, vy ně naší vragíííí, vam prosto dolžny amerikánskye děngí .. a nam - Kyjevskája Rús!". A to je svatý!

   Smazat
  28. Tak si ho poslechni, kurva! On a jeho lid je Donbas!- https://www.youtube.com/watch?v=o2YU-EGzYgM

   Smazat
  29. 16:39 Ukrajina je suverénní stát, člen OSN a to dříve než se jím stal Sovětský svaz a tedy Rusko, dokonce a i kdyby byly demokratické volby každý den, tak platí ta svobodná a demokratická vůle lidu jimi vyjádřená.

   Ukrajinské území je právně nedělitelné a to pouze s tou výjimkou práva jiného národa na sebeurčení, který se ale v případě ruského na Ukrajině v Donbasu ani nesnaží předstírat, že by měl zájem o sebeurčení, už odpočátku oficiálně tvrdí, že se míní okamžitě stát součástí Ruské federace. Je to doslova směšné! Směšně a plně protiprávní!

   Smazat
  30. Nesmysl, Ukrajina je pouze slepencem Maloruska, Novoruska a Haliče! Však taky vznikla jako pět států! Západoukrajinská lidová republika - s hlavním městem Lemberk (Lvov), Ukrajinská lidová republika (Kyjev a 6 gubernií Maloruska), Oděsská lidová republika, Krivorožsko-doněcká republika a konečně právě Tavrická lidová republika! To bolšáni to slepili a jak chce udělat debolševizaci něčeho, co bylo bolševikem stvořeno, ha?!?! Poslechni si jednoho z oprávněných Bohem daných majitelů Donbasu! - https://www.youtube.com/watch?v=o2YU-EGzYgM

   Smazat
  31. 13:25, kdyby RF nerespektovala mezinárodní právo, už by měli letadla dole. Tohle ti zjevně nedochází. Ani US Navy se neodváží při svých provokacích porušit toto právo, jelikož by se setkali s něčím podobným. A hádej, jaký je rozdíl v letech ruských a amerických letadel v inkriminovaných oblastech? 12000 km. Tak daleko jsou americká letadla od svých domovských bází.

   Smazat
  32. 13:55, jé ahoj k0k0te! Nejsi náhodou rodina zdejšího exota "vesmírná civilizace"? Ten byl miloučký, ale už sem nechodí. V ústavu ho nechtějí pustit k písídlu.

   Smazat
  33. 17:41 To bylo vtipné, došlo Vám to? Možná si ani neuvědomujete, jak moc. Škoda, že jste to myslel vážně.

   Smazat
  34. 15:54, Janukovič žádnou dohodu o asociaci neporušil a už vůbec ne komusi slíbenou, co to žvaníš, ty dutohlave? Dokonce ani ve volební kampani nic podobného neměl. Janukovič po několika měsících váhání odmítl pro Ukrajinu naprosto nevýhodnou smlouvu s EU a tím proti sobě a z vlastní blbosti, když nereagoval na provokace, spustil USA a EU připravený Majdan. Ten skončil neústavním STÁTNÍM PŘEVRATEM prostřednictvím nacistick é soldatesky, kdy byl svržen regulérně zvolený prezident, nazývá se to také PUČ, a do vedení státu nastoupila nikým nevolená nacistická JUNTA. Pokud by to bylo podle ústavy, měly se konat předčasné volby.

   O jakém lidu to mluvíš? To myslíš ty vymetené kebule Pravého Sektoru - to je podle tebe lid? A ti ostatní, to je co? Takže podle tebe je úplně regulérní agresivní pražskou bojůvkou napíchnout Zemana a Babiše na kůl uprostřed Václaváku, mimochodem nedlouho po vítězných volbách, a dosadit na Hrad a Úřad vlády loutky nadiktované americkou ambasádou? Tohle je podle tebe, ty demente, vůle lidu?

   Smazat
  35. 17:05 a výše- dnes excelujete, dobrý.

   Smazat
 17. Co kdyby se sousede naucili respektovat a zacali konecne s opravdovou politikou?To by neslo?Ze se "pratelite" s nekym za oceanem je vam houby platne,kdyz se neumite dohodnout se sousedem....To je proste zaklad

  OdpovědětSmazat
 18. rusi zavreli pred hodinou kercsky prieliv... pristavy na juhu (mariupol) su zablokovane

  OdpovědětSmazat
 19. Neco jako mezinarodni pravo davno neexistuje...Jedine,co plati, je pravo silnejsiho...tedy kolik statu se dohodne,ze zmeny uzna.....Uz mne nebavi cist ty hlouposti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:45 Právo silnějšího = právo džungle a to je svět zvířat. Proto se státy světa dohodly na existenci a respektování mezinárodního práva, aby existovala pravidla "hry" a předešlo a zabránilo se tak použití té válečné síly států formou války.

   Smazat
  2. 14:52 V době jádra je to jako argument bezvýznamný! Válka znamená konec obou stran, takže řešení je vždy pouze na síle ducha! Krymský lid projevil sílu ducha a tím získal i právo. Katalánský lid ho neprojevil - polovina národa chytračí a volí madridskou nadvládu a tak své právo na svrchovanost zahodil ...

   Smazat
  3. 14;52 Tak proc to nedelaji?Kdyby to delaly, tak je Jugoslavie jeste v jednom kuse

   Smazat
  4. 15:13 Jednotlivé národy bývalé Jugoslávie měly a mají plně právo na sebeurčení. Zároveň tam ale neexistuje (nemá právo existovat) národ Bosňáků, protože jde o islámské náboženství, které samo o sobě národem není, pouze vírou svého druhu. Stejně jako není každý muslim proto příslušníkem jednoho totožného stejného národa, tak i obyvatelé bývalé Jugoslávie islámského vyznání nejsou národem. Byl to mezinárodně právní zločin mezinárodního společenství a stále je. Jde plně o protiprávní a plně nesprávný a nesmyslný stav. Jde o lež!

   Smazat
  5. 14:52 Krome toho je cele mezinarodni pravo k nicemu,kdyz se jeden rozhodne,ze se na nej nevztahuje (USA se s tim netaji)

   Smazat
  6. 15:30Jsem odpurcem kazdeho "prava",ktere se "uplatnuje" bombardovanim....S tim nic neudelate

   Smazat
 20. Kdo tady napadá Rusy, zbytečně se namáhá. Rusové si udělají pořádek vždy. Takže zbytečné slinty tady těch zbytečných, ať už zpracovaných nebo jen vychcaných protiruských kreténů. Jo a nikdo si na ně netroufne, odváží se jen štěkat a štěkat a Rus na ně srát a srát :oD

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. hlavne kdyby si ti blbci uvedomili,ze to co se deje ted Rusku, muze se priste dit treba nam....Vsichni se domluvi,ze nemame pravo na "existenci",nebo ze chteji neco naseho.....Kde to jsme?

   Smazat
  3. 15:44 Dokud bude rovnováha, bude mír, jak ta se naruší, svět skončí. Všechno ostatní jsou bláboly. Tak bylo, je i bude. Mmch. vzít Rusku Krym si netroufli ani chlapi s většíma fousama než má Májové, Mekrelka nebo Macronek s Trumpem! Koukni někdy jaký vousiska měli sultán Abdülmecid I., král Viktor Emanuel II. a císař Napoleon III.! A ve snu je nenapadlo chtít Krym Rusku vzít, jedinej kdo to v Paříži navrhoval byl ten britskej kotleťák Temple a toho hned vokřikli! To věděli že je absurdní věc ...

   Smazat
  4. 16:01 Já se s Vámi přece nechci dohadovat o statečnosti Rusů, většinou to ale byla kombinace bezpráví vůči nim a statečnosti, mimochodem, jinými slovy, byli k té statečnosti donuceni svými vlastními veliteli pod faktickou pohrůžkou smrti za "zbabělost" a to je o něčem jiném. K tomu Krymu, vždyť ho Rusové několikrát válkou ztratili. Rusové v poslední době prohráli například s Poláky, Rusko je poraženým státem v první světové, a nebo s Československými legionáři (1918-1920), kteří válečně a trvale získali na tehdejším Rusku větší území než má dnešní Ruská federace.

   Smazat
  5. 16:13 Ješiš to byl proužek území okolo Magistráy ty debile! A ještě k tomu jim velel generál Janin a to byl náčelník štábu ruského admirála Kolčáka! Oni válčili jen s bolševickou policií a ta se teprvá formovala! Kdyby na ně Trocký udeřil s armádou s kterou vedl der na Poláky, je po nich veta! Co to tu furt šíříš za sračky? Aby ovládli větší území než dnešní RF - která je mimochodem totožná s tehdejší RSFSR, tak by museli mít v pazourech klíčovýý města jako Moskvu a Petrohrad či Kyjev! zatím nedošli ani do Nižnýho Novgorodu, prober se blbe! Angláni okupovali Murmansk, Japonci Vladivostok a stejně většinu Rusi řídil pan Kolčak, jako vrchní ruský velitel, kterému se podřídili i Juděnič s Děnikinem. Jenže je právě zradili zkurvený Ukrajinci! ňáký legionáři tam hráli hovno roli, komiku ....

   Smazat
  6. oprava: jako pět států, sorry - ale jen dva měli v názvu "ukrajinská".

   Smazat
  7. 17:00 Ukrajina dostala Krym jako dar a vlastnila ho fakticky bez odporu kohokoliv přes padesát let. Podle našich kritérií je to doba dostatečná pro to, aby jí byl uznán ať už ho získala jakkoliv. Stejně tak v případě Izraele a Taivanu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 18:15, a já myslel, že tě nechtějí pouštět ven, a ty jsi už tady, trhlej vesmíre.

   Smazat
  10. 17:19, za prvé, nikdo nikomu nic nebral, Krym si zvolil svou cestu. To bylo v době, kdy Ukrajina už delší dobu několikrát porušila Budapešťské memorandum a v čase vstupu Krymu do sestavy RF existovalo v zemi bezvládí v důsledku puče nacistickými borůvkami. Když nacisté svrhli vládu a chopili se moci, Krymčané na nic nečekali a jednali. Koneckonců sami nacisté prohlásili, že: "Moc se válela v prachu na zemi, tak jsme ji zvedli". Oni sami potvrdili, že bylo bezvládí. Sice ho zrovna oni vytvořili, ale jak se říká, za blbost se platí.

   Smazat
  11. 17:19, proč by nemohli Krymčané pryč z Ukrajiny, jestliže se jim tam nelíbí a proč by svůj majetek měli nechat zločinnému vedení Ukrajiny. Vždyť lidská práva dovolují opustit zemi, která se chová jako nacistická diktatura, která chce válku?

   Smazat
 21. Kerčský průliv uzavřen !

  https://cz.sputniknews.com/svet/201811258550786-Kercsky-pruliv-uzavreni-provokace-Kyjev/

  OdpovědětSmazat
 22. Tak to vypada, ze Rusaci jsou podelani az za usima.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:46 Podělaný za ušima budete spíše vy "vážený".. Vám bude stačit, když vám vypnou elektriku....

   Smazat
  2. 15:56 hezkýý, přidej :D!

   Smazat
 23. Tady se o incidentu hovoří u Solovjova

  https://www.youtube.com/watch?v=GddCFYusZcs

  OdpovědětSmazat
 24. Já kolem baráku neslyším nic jiného, než Ukrajinštinu, a když vlezu do Kauflendu, také samá Ukrajinština, jednou nám tu budou na pokyn židovského vedení Ukrajiny řezat krky tito Banderovci, je třeba začít organizovat domobranu proti nim

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro mne to hlavne vyjadruje to,jak jim to "pratelstvi" USA a EU pomohlo...Jako vsude kde "demokratizovali"...Lide od tamtud ve velkem utikaji

   Smazat
  2. 15:51, trochu míň paranoji. Většina je úplně normální, to za prvé, a za druhé, jsou to nešťastní lidé. Ty bys odešel z Česka, kdyby se ti nechtělo,cale musel jsi nějak živit rodinu?

   Smazat
  3. Jen do Velké Británie odešlo za poslední roky 50.000 mladých Čeček a Čechů! Jsou většinou úplně normální a jsou nešťastní.

   Smazat
  4. 21:08, s Ukrajinci mám vlastní zkušenost. A nevím o tom, že by do Británie odcházeli z Česka lidé kvůli tomu, že jim tady pochodují neonacisté, že nedostávají mzdu, že je země před kolapsem, v barácích vypínají topení, nemají práci a chlapi se bojí, že budou odvedeni do ostrých bojů na Donbas. Češi odchází kvůli angličtině, poznání, výdělkům, anebo prostě proto že chtějí něco jiného. Určitě není odsud masový úprk na všechny světové strany jako z Ukrajiny. Dost hloupý příměr.

   Smazat
  5. 21:08 Drž pec lŽIDvořáku!

   Smazat
 25. Pánové, mezinárodní právo neplatí pořád. Podle rozhodnutí našeho protektora může být platnost práva pozastavena. V ČT jsem dosud o srážce lodí neslyšel. Nedošly zatím pokyny spustit hysterický řev.

  Kolegové, tešte se, co vám sdělí naši politici. Budete se smát, ovšem doma v kuchyni nebo na WC. Venku mimo byt nebo dům držte raději hubu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: ale až se budete smát (v kuchyni nebo na WC), tak si s sebou rozhodně nesmíte vzít mobil :-)

   Smazat
  2. 17:59 a když už si ho vezmete, tak z něho vyndejte akumulátor. Bohužel nejnovější typy mobilů už neočůráte, akumulátor z nich totiž vůbec nelze vyjmout. Velký bratr vás musí ohlídat na každém kroku :-)

   Smazat
  3. A na WC v paneláku bacha na šachtu, kde je vše slyšet. Soused o poschodí níž může akorát sedět na záchodě a neštěstí je hned. Nepřítel nikdy nespí! :)

   Smazat
 26. Jak je možné že na Krymu anektovaném Putinem je klid a mír?
  Jak je možné že v Sýrii osvobozené Putinem od islámského státu je už mír a to je osvobozeno 90% území.
  Země osvobodilo NATO trpí chaosem,vrazdama aobčanskou válkou : Libye,Afghánistán,Irák,Kosovo,UKRAJINA.
  Ukrajici už běhají po Praze s obříma vlajkama.Co chcete kavárnic majdan?
  Sláva ti Putine.
  Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:37 Protože na Krymu a v Sýrii vládne diktátor pevnou rukou a likviduje i jen sebemenší odpor strašně krutě. Myslíte si, že tam lidé nemají strach a to ten až naprosto panický, takový, že se bojí i nahlas dýchat?

   Smazat
  2. 16;43 Ja vzdycky mela za to,ze lide se boji ve valce...ale vy to mate jinak:-)

   Smazat
  3. 16:43 A hlavy stinaji Saudove...takze bych asi to zkusila jinde

   Smazat
  4. 17:06 Vy to máte jinak, asi spolupracujete s diktátorem.

   Smazat
  5. Ja prezidentsky system jako diktatorsky nepovazuji....A navic si nemyslim,ze je to nase starost....Kdyby se mi nekdo cizi porad vnucoval svuj pohled na zivot,asi bych s nim brzy rozvala vsechny vztahy....Kdo jste abyste posuzoval,jak maji ti dotycni zit?

   Smazat
  6. Evidentne si rad hrajete na moralistu,ale pred vlastnim prahem si neuklizite nikdy....Takovy zjednoduseny pohled,ktery vas nic nestoji...Proc neodsuzovat nekoho v dalkach,ktereho vlastne ani neznam

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 16:43, ty splašený a zmanipulovaný chudáčku. Ať si je Asad jaký chce, byl zvolen v řádných volbách a o tom není pochyb. Všichni to vědí, jen novinářské děfky samozřejmě napíšou úplný opak pro naivní pitomce jako jsi ty. A ty pak ta jejich hesla všude roztrubuješ, protože žádné jiné argumenty nemáš.

   Smazat
  9. 18:30 Bych to zas tak nepřeháněl s tím "volením" u těch nalakovanejch opic tam ... zkrátka projevil dostatek vůle k moci, ač sám byl právě jen tím splašeným chudáčkem se kterým jeho fotřík vůbec na funkci nepočítal! Snad by dnes vedl soukromou oční kliniku někde v Londýně a žil spokojený život vyšší střední třídy. Ale Prozřetelnost rozhodla jinak a on přijal její výzvu, toť vše ... je fakt ale že mu prdel spasil Putler, vo tom žádná!

   Smazat
  10. 18:36 Porad je lepsi,kdyz jim tam zustane sekularni system,nez kdyz vladu prevezmou zfantizovane sekty,jako se to stalo jinde,kde se "demokratizovalo"

   Smazat
  11. 18:43 Však samosebou, nepíšu že s tím mám sebemenší problém, jen nevěřím na ty bludy co tu kváká vesmířan o nějakých "mezinárodních právech" a "demokracii po emericku coby "vývojovým stádiu lidstva":)))

   Smazat
  12. Ja se take rozhodla,ze vse budu soudit podle toho,jaky z toho mame uzitek my....Ma nas nejak radeji mistni obyvatelstvo?Nema....Mame nejakou levnejsi naftu?Nemame...Takze proc tu "demokratizaci" made in USA vlastne mame podporovat?Ze jsme blbci?

   Smazat
  13. 28:36, "nalakovaný vopice" volí úplně stejně jako my. Jednoduše teď nutně potřebují Asada, a většině to došlo po čtyřech letech války. Ne snad jako silného vůdce, ale jako jednotící osobu, okolo které se bude moct semknout Sýrie, anebo její část, jako národ. A opět další chyba. Bašár sice není silový lídr jako jeho fotr, ale rozhodně není splašenec a srab. Taktéž fakt, že je oftalmolog, je pro mě spíš pozitivum.

   Apropos, nazvat lidi, jejichž země je sedmým rokem ve válce, nalakovanými opicemi, je docela svňárna, Adolfe Aloisoviči.

   Smazat
  14. 16:43
   No jasně, strašliví zlí diktátoři v Sýrii a Krymu všechno měli pod kontrolou, všechno potlačovali, a proto třeba v Sýrii záhadně ztratili téměř celou zemi navzdory tomu, že ji prý měl pod kontrolou a ještě mu pomáhalo super dokonalé letectvo USA (bojovalo s IS) a následně když diktátor s Rusy dobýval rozbombardovaná města, tak ti utlačovaní lidé záhadně neutíkali k Islámskému státu, ale utíkali k Assadovi! Tak se mějte a pozdravujte doktory na vašem oddělení. :)

   Tidehunter

   Smazat
  15. 7:43 Žádní "nediktátoři" NEEXISTUJOU! Vždycky máš strach a pod jeho vlivem taky jednáš. Máš strach, že mě když potkáš, rozbiju ti tlamu, máš strach dokonce i otevřít link, kterej nemáš od svých ufounskejch šéfiků v bílejch halenách dopředu schválenej, abys nechyt virus (i z youtube dokonce - chycht!), kterej by následně smetl i je atd. atd. Zkrátka celej tvůj posranej život je vo strachu! Důležitý je, aby ho měli imbecilové tvýho typu z nás a ne naopak, chápeš? Páč jak praví klasik "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 27. Je tu plno naivních lidí, kteří si myslí, že amíci půjdou do války s Ruskem kvůli nějakým ukrajincům, tak se hoši proberte, žádní amíci umírat nebudou ani za Ukrajinu ba ani za Evropu i kdyby to tu rusové skutečně obsadili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otazka je opacna....Amici nepujdou do valky kvuli Ukrajine,ale Ukrajinu dodrbali kvuli svym zajmum (a neni tezke odhadnout jake jsou)...Naivita je si myslet,ze by neco delali s "dobroty srdce"

   Smazat
  2. To kapitalismus proste vylucuje

   Smazat
  3. 17:32 Pro Rusy by v současnosti obsazení Ukrajiny bylo zátěží, museli by se o ni starat... O zachování svého státu se budou muset postarat, dříve či později, sami Ukrajinci...
   Jak se už přesvědčili, nikdo jim zřejmě nepomůže...

   Smazat
  4. 17:50 ironie je v tom, že Rusko se o Ukrajinu dneska stará nejvíce ze všech zemí, má s Ukrajinou největší obchodní obrat, který stále roste. Nemohou si dovolit nechat svoje bratry a sestry padnout na hubu, aby měli u sebe pod zadkem desítky miliónů hladových a všehoschopných krků. To je pouze cíl USA a EU, aby bylo dost útočníků proti Rusku. Přece byste nechtěli, aby američtí a evropští soudruzi umírali za rusko-ukrajinské otroky :-)

   Smazat
  5. 18:04, jo přesně tohle bylo kromě vykradení Ukrajiny a spoutání dluhem - dluhovým otroctvím, sekundární efekt. Nacifikace a zombirace. Otroci ve službách cizí velmoci. Rusové to vidí a většina z nich chápe, že přesně tohle bylo a je chystáno na ně.

   Smazat
  6. Je zapotřebí se probudit. USA nikdy a nikde nšly do války kvůli ničemu nikomu a jinému než pro své vlastní zájmy. Rusové, Němci Britové a Francouzi nejsou na tom jinak a lépe. Ostatní jsou jen politické žvásty příznivců nebo jejich odpůrců.

   Smazat
  7. 19:09, no a co, my to víme.

   Smazat
  8. Majdan byl placen USA.Ti se tim dokonce chlubi.Byl to krvavy puc pro postup bliz k Moskve pro zakladny NATO.Myslet si,ze Amici kvuli Ukr. nepujdou do valky je smésna naivita.Vytvorili si protirusky stat prave proto,aby mohli Rusko napadnout.Tech surovin !To si museji vzit.Vyjimecny americky stat se prece nezastavi pred nicim.Milion mrtvych sem,tri miliony tam.V ramci budovani demokracie treba deset.

   Smazat
 28. Kam šlápne bota amerického vojáka, tam tráva neporoste. Je to vidět na Ukrajině, ze které se stala další Amerikou zdevastovaná země, kde Ukrajinci dopadají jako američtí indiání. Přežíjí pouze ti, kteří zdrhnou (indiáni neměli kam) do světa. A Česko se může pomalu těšit a připravovat na banderovskou žlutomodrou revoluci. Média nás straší tisíci imigrantů z Afriky a Arábie, ale zatím se tu rozlézají statisíce Ukrajinců. A rozhodně nejenom ti, co makají, ale přivezli si s sebou i svoje mafiány a kriminálníky všeho druhu. Ó děkuji ti velká Ameriko za tyto "dary". jenom zaslepení kreténci všeho druhu dnes místo tžoho řeší Babiše !!!

  OdpovědětSmazat
 29. Svatá pravda . Za cca 50let budeme západní Ukrajina . V Praze už dnes je výdět více ukrajinských vlajek jak českých . Jebem ti pičku ukrajinsku.

  OdpovědětSmazat
 30. Debaty o Krymu jsou zbytečné. Krym patřil po více jak století Rusku, nikdy dříve Ukrajině, v r. 1954 byl anektován z rozhodnutí ukrajinského diktátora Chruščova Ukrajinou a nyní se vrátil z rozhodnutí více než 80 % občanů ke své předchozí vlasti. A proč? Protože Krym a východ Ukrajiny je obýván Rusy, a ukrajinská pučistická vláda vrátila do Kyjeva ideologii a praxi nacismu a do čela se postavil ideologický souzněnec s Adolfem Hitlerem (s podporou různých Štětinů, nácků EU) Porošenko. Ukrajina zrušila lidská práva 15 milionů Rusů. Právě to vedlo k odtržení Krymu od nacistické Ukrajiny a občanské válce na východě, která vytvořila 2 nové republiky. Pokud chtějí Ukrajinci smír s ruským obyvatelstvem, nedosáhnou ho přitvrzováním svého nacismu, to určitě ne, na nacismus jsou Rusové velice hákliví a vědí proč. Jenže dokáží se Ukrajinci nacismu zbavit, když jsou v tom podporováni NATO a EU? Celkem vzato máme v EU štěstí, že máme jen limitované edice nacismu, kdyby bylo dnes naživu nacistické Německo, nesklízelo by obdiv jen britské šlechty, britských a francouzských politiků, rodiny Kennedyů, Lindberga... ale nepochybně celého Bruselu! ANO, TAK NÁM TA ZÁPADNÍ EVROPA VYSPĚLA "CIVILIZAČNĚ", ŠKODA JEN, ŽE SE PONÍŽILA KULTURNĚ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krym ne, pozor! Jak se výše uvádí, Káťa podle smlouvy s Vysokou portou převzala Tavridu komplet! Bacha! Tu je originální mapa z doby podpisu smlouvy, tedy z roku 1792! - http://loveki.ru/museum/maps/all_russia_maps_1792/39.jpg

   A tzv. Ruská republika jako dejme tomu nástupnický stát Ruského impéria ztratila kontrolu nad částí Tavridu hanebným aktem jejího roztržení 18. října 1921 - http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-krym-0fj-/p_zahranici.aspx?c=A160831_203010_p_zahranici_wag

   Ten den přešla tedy dle smlouvy - tedy de iure pod osmánského kalifa, ale ten byl bohužel také svržen a vyhnán ze země o dva rok později. Otázka tedy zní: je Turecká republika nástupnickým státem Osmánské říše?

   Smazat
  2. Krym byl ,je a zustane rusky .Stejne jako pulka Ukrajiny s ruskym obyvatelstvem uloupenym Leninem pri vyrobe neexistujiciho do roku 1922 statu Ukrajina.Podobne jako vyrobeny genocidni stat Izrael.

   Smazat
  3. 19:01 Jen dodám že i pan Hitler to plně respektoval! Reichsgau Gotenland nikdy nebyl součástí Reichskomisariátu Ukraine! - http://q-map.ru/wp-content/uploads/2017/04/MapReichskommissariatUkrain1943.jpg

   Smazat
 31. 18:50
  Zcestné žvásty podobných idiotů jako jsi ty jsou důvodem, proč Rusko nemá ve svém sousedství žádné přátele, všichni sousedé se Ruska bojí a žadoní o přijetí do NATO.

  Aby se nestalo přesně podle tvých blábolů "podívejte, žije tady u vás ruská menšina, tak to prostě připojíme k Rusku".

  Přezíraví, siláčtí, ruští hňupové jako jsi ty, jsou příčinou mezinárodní izolace Ruska, ne "zlý Západ". To si zapamatuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruska se nikdo doopravdy neboji,protoze by se bal bezduvodne...zato s USA je to horsi...radi schazuji bomby a vlady...takze vsichni radeji pristupuji do jejich paktu...nechteji byt bombardovani

   Smazat
  2. O přijetí do NATO žadoní političtí zloději a psychopati, aby si tím namastili kapsu a připadali si důležitě. Lidé ze sousedství naopak do Ruska jezdí pracovat a nepracují v rozkradených zemích vedených politickými zloději a psychopaty. :)

   Tidehunter

   Smazat
  3. 19:29, Bylo by docela zajímavé, kdyby byl plebiscit o členství v NATO s tím, že bychom mohli fungovat dál bez následků od našich spojenců. Možná bys byl překvapen.

   O žádné Česko nikdy Rusové zájem neměli, a to, že jsme se ocitli ve východním bloku, mělo svou pohnutou historii, kterou Rusko rozhodně nevyprovokovalo. Navíc, stalo se tak jen jednou, nedávno, ve formě buferné zóny proti útočníkům ze Západu, po Jaltské konferenci. Teď jsme se stali druhou útočnou linií proti Rusku, ale to lidi jako ty, plně uspokojuje. Možná lituješ, ze nebudeme v první linii.

   Ta paranoja s ruskými turisty na Václaváku už unavuje. Počet Rusů v postsovětských republikách dosahuje několika milionů a nikdy nebyly známky o tom, že by se Rusko chystalo zabrat třeba Bělorusko nebo Kazachstán. Raději kdybys uhlídal bubuše z Afriky. Zatímco Rusové zde žijící nemají problém a druhá generace je už plně naturalizovaná - česká, Afričané budou měnit tebe a tvé potomky na svůj obraz.

   Teď mají Rusáci NATO přímo za zády, a poté, co Západ zjistil, že Putin rozhodně nemíní federaci rozpustit a prodat za pár korálů, tak jako Gorbačov SSSR a jak se blíží další ekonomická krize, začínají stupňovat hybridní boj ve všech státech okolo Ruska i uvnitř.

   Jenže co bych ti říkal, ty prectes pár titulků na seznam.cz a uvěříš i tomu, že Hitler byl dobrodinec.

   Smazat
  4. 21.16.Ma pravdu.V Azerbajdzanu napr.rikaji,ze nejlepsi doba byla v SSSR.Az zlocinec Gorbacov tam poslal armadu a postrilel pres 100 mladych vojaku v Baku.Nenavist k Rusum tam zadna neexistuje.To tady vykladaji placeni lhari jako Karas a Fistejn.Pekny svine.

   Smazat
  5. Děkuji 18:09 za jeho ohodnocení mé osoby. Zdalipak jste si přečetl onen román Dostojevského? Pane, je mi vás velmi líto, že vámi tak mává vztek z PRAVDY, že prskáte pěnu od úst a máte požgryndanou bradu žlučí. Šetřete se, nebo vás raní mrtvice. Zchromnou vám ústa i ruce, jako boží trest a já vám to nepřeji, už proto, že dáváte naději k dobrému pobavení, až nám budete dávat další lekci dobrého chování, prýštící z chřadnoucího rozumu.

   Smazat
 32. U Solovjova se zase hovoří o Krymu
  https://www.youtube.com/watch?v=1reXPjcmqGc

  Ukrajinci začali intenzivně střílet na Donbas.

  OdpovědětSmazat
 33. Jeětě že Putin je inteligentní a rozumný, jak říká pan Pjakin "Putin umí hrát se špatnými kartami a teď je má naštěstídobré". Což značí že pokud Amíci nezačnou jadernou apokalypsu která zničí celou civilizaci, tak to bude pro Putina brnkačka. Pjakin ještě říká "Vše se děje tím nejlepším způsobem, v souladu s reálnou mravností a etikou všech účastníků procesu. Takže se nemusíme nechat znepokojovat takovými hlupáky, jako ten z 20:55. Aottj.

  OdpovědětSmazat
 34. Dnes bude velmi spokojeno Ruské velvyslanectví. Pro řadového Čecha je Rusko lhostejné. Nechce jít také do Ruska válčit. Jako kdysi legionáři by přeběhl. Ví se všeobecně, že na konvenční válku jsou Rusové slabí. Mají však dost rozumu, aby na sebe pro nějakou malichernost s Američany neházeli atomové bomby. Obyčejný duševně zdravý Čech se však téměř vždy přiklání na stranu slabšího. Každý hulvát, který by cizíma rukama ochotně Rusy zabíjel, štvaním a provokacemi nahání Rusům neveřejné sympatizanty. Jen tak dál pane Radosto se svými sracími kapkami. Aniž si to uvědomujete, vy pomáháte udržení míru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vi se vseobecne?Spise se to vseobecne pise .Ale jak vite jaka je pravda?To je na urovni toho,ze se vii vseobecne,ze Rusove ziji v zemljankach a chodi v laptich.A do vesmiru jezdili na kostatech a Ruda armada osvobodila Prahu na kobylach.

   Smazat
 35. Dnes hlásilo rádio Jerevan: Rusko porušilo námořní právo, zabavilo po těžkém boji tři válečné lodě z Ukrajiny. Po jejich odvléčení do nejmenovaného přístavu se zjistilo, že v kájacích nebyli eskymáci, ale obyvatelé tmavší pleti z Afriky. Ukrajina vyhlásíla vyjimečný stav. Radosta

  OdpovědětSmazat
 36. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 25. listopadu 12:40.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 37. Malorusko musí být osvobozeno od Ukrajinců a NATOvců!

  A to CO NEJDŘÍVE!
  Navíc: Nejen celá ta vzbouřená provincie Velikého Ruska, ale i sám název „Ukrajina“ musí být smazán z map!!

  Ano, jediný přípustný název Maloruska odlišný od prostého (a 100% leninsky správného) pojmenování je Ukrajinská slovanská socialisticko-putinská republika; čili USSPR.

  Nám roduvěrným Čechům a Rusům je jasné, že změna „Ukrajiny“ na USSPR bude trvat jen několik málo měsíců, jakmile Veliký Putin, BJJP, vydá svým molodcům příslušné rozkazy.

  Pak už na jihu Velikého Ruska bude konečně klid, PŘESNĚ STEJNÝ klid, jako před dočasným ústupem SSSR.
  Pak na východních hranicích Slovenska, vzbouřené odštěpenecké části Česka, nebudou stát „ukrajinské“ banderovské hordy, posílené žoldáky NATO, ale nepřemožitelná Armáda Ruské federace.

  Opětovné včlenění odtržené východní části naší české vlasti bude tedy otázkou pár měsíců.
  Ano, jakmile naši starší ruští bratři osvobodí Bratislavu od Slováků a armád NATO a EU, bude obnovena naše vlast v celé své kráse a velikosti: Vznikne Česko-Moravská slovanská socialistická republika, čili ČMSSR.
  A pak se bude opět tančit všude!

  Mupy mup!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.