Reklama

středa 14. listopadu 2018

V Elysejském paláci bylo oznámeno, že jsou připraveni akreditovat RT a Sputnik ve Francii


14. 11. 2018      russian
Poradce francouzského prezidenta Emmanuela Macrona řekl, že Elysejský palác je připraven akreditovat RT France a Sputnik. Informuje o tom Le Figaro. Poznamenal, že RT France a Sputnik již byly akreditovány Nejvyšší radou pro audiovizuální média Francie (CSA) a byla jim přidělena vlna vysílání. "Mám na mysli následující skutečnost: jakmile jsou akreditováni CSA, jakmile jim byla přiřazena vlna vysílání, jaký je v tom rozdíl, zda jim udělíme akreditaci nebo ne?", uvedl.


V souvislosti s tímto se vyjádřil pro zrušení stávajícího zákazu, který byl namířen proti práci novinářů obou médií.

"Takže se přikláním k tomu, aby byl tento zákaz zrušen. V podstatě obě média prvně obdržela akreditaci 11. listopadu", konstatoval úředník a dodal, že francouzská strana bude sledovat RT France a Sputnik.

Předtím ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov poukázal na "obvinění" vůči RT ve Francii.

30. května nebyl novinář RT France puštěn do Elysejského paláce na příkaz prezidentské administrativ.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. A co na tento francouzský "poklesek" asi řekne naše jando-hodnotová havlérka, která s úpornou důsledností nálepkuje ruská média (a všechna další, která informace přebírají) jako škůdce severoatlantské civilizace? ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak už i žabožrouti budou mít vlastní putlerhoax ne nepodobný NR financované touto klikou kremlovorů!- https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
  2. To teda Jandovi natrhli prdel víc než Putna s Moravcem současně...

   Smazat
  3. 1:16 Tak což Janda, ten je aspoň na chlapy! To tvůj fýra - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
 2. Rád čtu Sputnik dočtu se tam co mě česká cenzura neřekne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také jej sleduji, ale málokdy se tam dočtu něco, co bych nevěděl odjinud. Sputnik v současné podobě mi přijde jako regulerní bulvár. Nechápu jaký má být přínos článků o tom, jak uspokojit ženské libido, jaká hvězda šoubyznysu co a kde měla na sobě, kde vyvinuli miliontý zaručený lék proti rakovině a podobně.
   Když se objeví článek o zajímavém tématu, je odbytý pár větami s chybným slovosledem a vyzněním jako pro předškoláky. Místo detailních informací jsou stránky vyfutrované obrázky, většinou ještě jen ilustrativními.
   Mně přijde, že redakce Sputniku je tvořena dobře živenými parazity, kterým je lhostejno jaký je efekt jejich práce pro mediální obraz Ruska, pokud jej rovnou nechtějí poškozovat.
   Oproti tomuto médiu i předešlý "Hlas Ruska" byl o dvě třídy lepší. Považuji za ironii, když někdo řadí Sputnik mezi pilíře Ruské propagandy. Ten dosahuje možná úrovně průměrného blogu, ale vůbec se nedá srovnávat se západními propagandistickými médii.

   Smazat
  2. SPUTNIK je pro Čechy, kteří neumí azbuku a nerozumí Rusky... jinak jsou x dní a týdnů zpět, ale i některé ruské weby jsou "poněkud pozpátku.


   Ale v ruštině i Izrael vydává noviny pro své občany neovládající Ivrít (moderní hebrejštinu). A jsou moc zajímavé.

   Smazat
 3. Tak Putin uz ma Bily Dum, Rim, Viden, Budaapest, Prahu, Le Penovou a ted uz i Elysejský palác. Jiste budete se mnou souhlasit, ze proti teto ruske agresi je treba neco delat. Zaktivovat BIS proti hybridni valce, zvysit naklady na zbrojeni, vojska do Baltu, atomove rakety do Evropy a zejmena se mit na pozoru pred pro-ruskymi dezinformacnimi weby!
  ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A postavit most přes řeku Bug, vydat menáž a pochodem na Sokal...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.