Reklama

.

.

čtvrtek 1. listopadu 2018

Válka v Sýrii se vyhrála nejen proti DAEŠ, ale i proti USA. Osud Sýrie bude řešen bez amerických agresorů

Rostislav Iščenko
1. 11. 2018 ru-an-info.livejournal /новости-сирии.
V sobotu se v Istanbulu konalo významné setkání čtyř národních vůdců. Vladimír Putin uskutečnil jednání s prezidenty Francie a Turecka a také s německou kancléřkou. Jednalo se především o syrském urovnání. Zvláštní pozornost bych věnoval absenci USA na schůzce. Je to poprvé od americko-španělské války roku 1898, kdy se zásadní otázka mezinárodních vztahů řeší bez účasti USA. 

Je to jediný případ v dějinách současných krizí na Blízkém východě, kdy se urovnání dosahuje bez přítomnosti Washingtonu za jednacím stolem. Poprvé od roku 1945 Německo a Turecko, a od roku 1956 (od anglo-francouzsko-izraelské agrese proti Egyptu) Francie vystoupily na podporu vojensko-politického programu, který je v rozporu s vojensko-politickým programem USA.

Hlavní závěr, který z tohoto setkání můžeme vyvodit, spočívá v tom, že válka v Sýrii se vyhrála nejen proti teroristům, ale i proti USA. Vím, že se najde spousta "expertů", kteří prohlásí, že Idlib se nevrátí pod vládu Asada brzy, že severní Sýrie je pod kontrolou proamerických Kurdů a že Američané svou základnu v oblasti At Tanfa nezrušili, tak kde je tedy konec války? Stejně tak se tito "experti" už dva, nebo dokonce tři roky, ptají: kde je zhroucení ukrajinského státu?

Před rokem začali ukrajinští analytici uznávat degradaci státních struktur. Potom opoziční politici. Nyní uznávají již takové pilíře současného režimu, jako je hlava Naftogazu Kobolev a kandidátka na prezidentský úřad Gricenková, přičemž to jsou prohlášení, která zazněla v sobotu, pokud vezmeme v úvahu časový úsek jednoho měsíce, pak se na pohřbívání Ukrajiny zapsalo 90% jejích vedoucích politiků a expertů. Nakonec "prohlédli". Ale ne všichni.

Co se týče situace v Sýrii, zde by mělo prohlédnutí nastat mnohem rychleji, protože se rychleji vyvíjejí události a jasnější je reakce hlavních hráčů, což neumožňuje dvojí interpretaci.

Co nás opravňuje mluvit o vítězství v Sýrii? Skutečnost, že se konference vůdců čtyř mocností zabývala otázkami mírového uspořádání: problém uprchlíků, udržování demilitarizované zóny v Idlibu, počátek ústavního procesu. Přislíbili, že pouze s teroristy budou bojovat dál. Realita nového krásného světa se začíná projednávat až tehdy, kdy konec války není daleko a kdy jeho výsledek nevyvolává pochybnosti (Teheránská konference, 28. listopadu - 1. prosince 1943, se konala po bitvě u Kursku a osvobození Levobřežní Ukrajiny, Jaltská, 4. - 11. února 1945, po Viselsko-oderské operaci).

Proč soudíme, že v Sýrii jsou poraženi nejen teroristé, ale i USA? Protože v předvečer setkání v Istanbulu poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost John Bolton při shrnování výsledků své návštěvy Moskvy sumarizoval všechny americké námitky vůči Rusku. Mezi nimi zaujímalo významné místo "špatné chování Ruska v Sýrii". Neuběhlo dokonce ani několik dnů, co Rusko na setkání v Istanbulu znásobilo a prohloubilo své "špatné chování". To znamená, že názor USA byl ignorován.

Tři z účastníků konference (z Německa, Francie, Turecka) zpočátku mluvili na podporu agrese proti Sýrii, dokonce se jí příměřeně účastnili jako součást americké koalice. Všechny tři země jednohlasně s USA trvaly na tom, že "Asad musí odejít". Nyní všichni souhlasí s Ruskem, že "o osudu Asada rozhodne syrský lid ve svobodných volbách". Už nikoho nezajímá ani "kompromisní" návrh, předložený Američany v loňském roce: ať prý Asad vede zemi až do konce války, ale neúčastní se nových poválečných voleb. Ruský koncept že Syřané rozhodnou sami, je přijat bez výhrad všemi třemi, nyní už můžeme říci bývalými, členy americké koalice v Sýrii. A samotní Američané nebyli pozváni na schůzku vůbec. Spojenci USA za jedním stole s Ruskem rozhodovali o osudu pro USA principiálně důležité krize ve strategicky důležitém regionu. Ignorovali názor Washingtonu a podpořili postoj Moskvy, nehledě na to, že v předvečer vysoce postavený pracovník Trumpovy administrativy zdůraznil, že postoj Ruska k Sýrii je pro USA nepřijatelný a že Washington bude bojovat o jeho korekci.

Pokud toto není ponižující porážka USA, pak nevím, co jiného může být porážkou. Dokonce ani od rozpadajícího se SSSR spojenci neprchali tak rychle a tak demonstrativně. Lze to srovnávat snad pouze s úprkem spojenců Třetí říše do tábora vítězů v letech 1943-1945. Tehdy válku Německu postupně vyhlásily Itálie, Rumunsko, Bulharsko a Finsko. Maďarsko nemohlo (i když Horthy plánoval, že uzavře s SSSR separátní mír), protože bylo okupováno Německem, které současně vyměnilo maďarskou vládu a nahradilo Horthyho regentství za Szálasiovu diktaturu.

Je také nutno poznamenat, že účast Francie a Německa v projednávání syrské otázky byla možná až poté, co začaly opakované návrhy Ruska Paříži a Berlínu, aby uvažovaly o své finanční účasti na obnově Sýrie, nacházet pochopení. Merkelová a pak Macron se v létě roku 2018 vyjadřovali v tom smyslu, že syrskému lidu je třeba poskytnout humanitární podporu.Tehdy však k tomu přidávali "když Asad odejde". Jak vidíme, ocitli se za vyjednávacím stolem až tehdy, když byl odstraněn požadavek na odchod Asada, ale ochota platit za obnovu Sýrie zůstala. Merkelová a Makron navíc zvlášť zdůraznili, že společné komuniké o výsledcích setkání bylo možné právě proto, že strany nemají rozpory v klíčových otázkách.

Klíčové otázky, které byly na schůzce projednávány: schválení rusko-turecké mise v Idlibu (ruská iniciativa), práce na nové ústavě Sýrie, která byla na setkání označena jako "spuštění ústavního procesu" (ruská iniciativa), pokračování boje proti teroristům (ruská iniciativa). Skutečnost, že Německo a Francie, jako již dříve Turecko, zrušily požadavek, aby Asad odešel z politiky, již byla zmíněna výše.Ve skutečnosti po vítězství na bojišti Moskva přinutila své oponenty ke kapitulaci i za jednacím stolem. Navíc byl vytvořen precedens, který bude možno použít, až bude otázka obnovy Ukrajiny aktuální. Francie a Německo se o nic méně aktivně účastnily na jejím zničení, než na zničení Sýrie.

Zvláštní pozornost bych věnoval absenci USA na schůzce. Je to poprvé od americko-španělské války roku 1898, kdy se zásadní otázka mezinárodních vztahů řeší bez účasti USA. Je to jediný případ v dějinách současných krizí na Blízkém východě, kdy se urovnání dosahuje bez přítomnosti Washingtonu za vyjednávacím stolem.Poprvé od roku 1945 Německo a Turecko, a od roku 1956 (od anglo-francouzsko-izraelské agrese proti Egyptu) Francie vystoupily na podporu vojensko-politického programu, který je v rozporu s vojensko-politickým programem USA.

Samozřejmě, toto lze vysvětlit vážnými politickými a finančními a ekonomickými rozpory, které rozdělily USA a jejich spojence v NATO. V Turecku se Washington snažil zorganizovat státní převrat, vede ekonomickou válku proti EU, snaží se přinutit Německo, aby se zřeklo Severního proudu 2 a aby také spolu s Francií převzalo většinu nákladů na udržování a zvýšení vojenské přítomnosti USA na evropském kontinentu.

Ale USA i dříve podporovaly odbojné turecké vojáky, kteří čas od času vyměňovali civilní úřady. I své evropské spojence USA nejednou nutily zříci se lukrativních smluv s Ruskem/SSSR (například pokus zhatit sovětsko-německou dohodu "plyn-potrubí" v roce 1970 nebo ztroskování v roce 2009 již dokončeného nákupu Oplu konsorciem za účasti ruského Sberbanku a Group GAZ). Prozatím byl Washington hegemonem Západu (a na přelomu tisíciletí i planety), země EU a NATO si dovolily maximálně tiše mručet ohledně americké arogance.

Teď vidíme zcela jinou situaci. Zcela ignorují jednoznačnou a předem deklarovanou pozici USA. A nejenže ignorují, ale dokonce ve prospěch země, s níž jsou USA ve stavu těžké konfrontace a proti níž Německo a Francie společně s USA zcela nedávno ukládaly sankce a vyhrožovaly zavedením dalších, i kvůli neshodám ohledně Sýrie.

A jako přídavek bylo v předvečer jednání v Istanbulu definitivně oznámeno, že do konce roku 2019 začne Turecký proud fungovat a bude také rozšířen do Bulharska a možná i do Maďarska. Nakolik to chápu, Američanům jako cena útěchy zatím zůstává ukrajinský tomos, který ostatně zatím také nikdo nikomu nedal.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

66 komentářů :

 1. Spasibo ti Rasija .

  OdpovědětVymazat
 2. Osud Sýrie bude řešen s tureckými agresory....

  OdpovědětVymazat
 3. Turecko se Syrii sousedi , tak je to jine , nez by mela rozhodovat zradna Amerika , tisice km od Syrie . ne ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA v Sýrii prohrály ? Hm , hm ale pořád tam jsou a není síly , která by je odtamtud vyhnala . Odejdou jen pokud sami budou chtít odejít a kdy to bude ? Pokud tam budou tak budou jenom škodit, škodit... Takže řeč se mluví a voda teče . Takže svět jde dál a stále blíž ke katastrofě . Jak pravil Pjakin :"Ve vzduchu je cítit střelný prach .."

   Vymazat
  2. 7:29 - neboj se, na každou svini se voda vaří. Až Kurdové zjistí pravou příčinu pobytu vojsk USA v Idlíbu, tak je vyženou oni sami. Domnívám se, že dlouho to trvat nebude. Pak to tam dopadne tak jako ve Vietnamu odkud USA armáda utekla se staženým ocasem po pořádném výprasku.

   Vymazat
  3. 8:41, no doufejme, že Kurdové prozřou. Byla by jich škoda, mají velice dobré bojovníky, budou se Sýrii hodit v armádě i policii.

   Vymazat
 4. Nezapominejme, ze tri tydny po utoku zautocila z vychodu na Polsko Ruda armada a tak v rijnu 1939 pochodovaly na slavnostni prehlidce bok po boku jednotky Rude armady a nemeckych nacistu. Tavarysci a jejich kameraden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi to okoukali ze sudet. Tam take, po francouzi a anglicany doporucenem utoku, defilovala armada nemeckych nacistu s nasimi milymi krajany. Jo smlouva je holt nekdy pekna sviňa.

   Vymazat
  2. hlupáku, to, co Sověti zabrali, bylo území osídlené Bělorusy a Ukrajinci, území, o které Rusko přišlo Brest-litevským mírem. Sověti chtěli zabránit tomu, aby se tato slovanská etnika dostala do područí Německa. Nakonec toto území bylo zvětšením nárazníkové zóny mezi Německem a SSSR, a možná, že právě toto zabránilo tomu, aby Němci nedobili Moskvu a Leningrad. Stalin věděl, o co jde. On věděl, že celá Mnichovská smlouva má za cíl jen otevřít Hitlerovi cestu na SSSR. Němci by využili ekonomický potenciál těchto zemí pro příští válku se SSSR. To byl naprosto geniální tah od Stalina, obrátil Němce na Západ, oni posílali Hitlera na Východ, a on jim je vrátil zpátky na západ.

   Vymazat
  3. A proto Stalin poveril Molotova podepsat tajny pakt Molotov-Ribbentropp, ve kterem si Nemci a Rusove rozdelili Polsko? A proto ruska tajna policie povrazdila cely dustojnicky sbor v Katyni?
   To je opravdu sverazny vyklad dejin. Takovy rusky:-)

   Vymazat
  4. Pro neznalé, zkuste si najít informace o již hotové, ale neuskutečněné smlouvě Polska s Německem o společném útoku na SSSR. Tehdá tomu zabránila jenom VB, inu historie má i stránky, které nejsou známy a nejsou zdůrazňovány. Jsou i jiné události, které je potřeba prostudovat z předválečné doby, aby soudy byly odpovídající...

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Rudá armáda nezaútočila na Polsko. Nebylo to potřeba. Polsko jako stát už neexistovalo, fašistická polská vláda a polská generalita uprchli do Londýna, armáda se rozpadla a tak žádné boje Rudé armády s polskou armádou se nekonaly. Rudá armáda pouze obsadila dříve vysostné ruské území. Kdyby to neudělala, tak by to obsadila německá armáda.

   Vymazat
  7. Článek je o voze - diskuzní bláboly k tomu jsou o koze. Melete všechno jiné, než k věci, tj. o Syrii. Tradičně stejné - diskuzní ubožáci se jen potřebují vykecat. Co taky když nic jiného nedělají?

   Vymazat
  8. V Katyni byli popraveni hlavně ti, kteří nesli odpovědnost za popravu stovek ruských zajatců v Polsku ve 20. letech. Odměnili se navzájem, oko za oko, zub za zub.

   Vymazat
  9. Oni ti Rusove na zacatku 20.let prisli do Polska sirit mir, kdyz byli 20km od Varsavy a tvrdili, ze vymazou Polsko z mapy sveta?

   Vymazat
  10. 9:38 - kdes vzal tuhle hloupost. Sověti (Sověti, ne Rusové, blbečku!!!) nikdy nic podobného netvrdili!!! Jsi lhář.

   Vymazat
  11. 7:56 Je fakt ale že to posrali všici! Hlavně právě debilní polští bekovčíci! Kdyby se Pepek Pisludskej bejval byl víc šetřil a nenatáh předčasně brka, tak kde mohla Evropa bejt dnes! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Vymazat
  12. 8:37, dobrý postřeh. To jen troll z armády Eurohodnot odvrací vrženou vějičkou pozornost od žhavého a pro kohosi velmi nepříjemného tématu.

   Článek od Iščenka jako většinou, velice dobrý a fundovaný.

   Vymazat
  13. 9.38 Co kdyby se podívali na mapu Evropy z počátku roku 1914 a ukázali nám to vaše "Polsko"? Já vidím od západu Německou Říši, z východu CARSKÉ Rusko, a z jihu nás... ano, nás! RAKOUSKO-UHERSKO. A mezi tím vším vzájemné vytyčení státních hranic.

   Vymazat
 5. Nezapomeňte, že polovina české „armády“je v předpolí RF pod velením bundeswehru. Takže nadějné vyhlídky. Ti informovaní tuší jaké.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Muzes to dokazat?

   Vymazat
  2. Pro 7:27 - Tiskový na Armádě ČR ti to fundovaně vysvětlí, brouku.

   Vymazat
 6. 7:31
  Prázdná lebko, slyšel jsi něco někdy o Curzonově linii, vygume?

  OdpovědětVymazat
 7. Poľsko v roku 1939 o svoje žiadne územia neprišlo, naopak, CCCP naplnilo dohody a zastavilo sa na dohodnutej a aj Poliakmi podpísanej Curzonovej línii, poťažmo aj Slovensko si návrátilo späť územie predtým anketované Poľskom, dokonca Hitler na otázku našich - slovenských - diplomatov odpovedal, zaberte koľko chcete, pri odpovedi, že toto nám nepatrilo, sa zasmial a prehodil - víťazov sa na právo nikto nepýta - a Idlib, všetci vedia, že sa tam sústredili žoldáci a tí čo majú z radov sýrčanov maslo na hlave, takže vyhladovať - nikto ich nechce a ani len repatriovať - nikam, pobiť, jedni sú nepohodlní svedkovai, druhí ako nezmieriteľní vrahovia - čo s tým?

  OdpovědětVymazat
 8. Ano je potřeba neudělat takovou chybu jako Stalin s banderovcema že je poslal na Sibiř. Paraziti jsou strašně přizpůsobivý. Máme zkušenosti s tou bandou co sloužila každému režimu který u nás byl. Jsou to stále tytéž rodiny.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak to je spojené státy teroristické a jejich džihádisté to projely.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:42, "projeli". Ještě ne úplně, ale to Iščenkovo přirovnání k Teheránu 1943 je příhodné. Také postřeh, jak rychle se bývalí spojenci rozešli. Pomyšlení na možnou reakci Hillary Clinton v této situaci budí velké obavy.

   Vymazat
 10. Je třeba pochopit, o co na Ukrajině jde. Ze strany USA, Německa a Francie se jedná o strategii, aby Ukrajina byla v co nejkratší době ekonomicky zruinována a její dluh narostl do takové míry, aby se již nikdy tato země nebyla schopna stát plně nezávislou zemí a byla díky své zadluženosti už jen loutko v rukou MMF a západních politiků, něco podobného, jako jsou dnes loutky Západu Lotyšsko , Litva a Estonsko, které by se bez evropských dotací ekonomicky zhroutily. K této špinavé práci bylo potřeba na Ukrajině najít několik lidí, kteří nemají žádné skrupule a soucit s národem, a ti se našli v chazarské komunitě, vždyt´ téměř celá vláda Ukrajiny je dnes chazarská. Porošenko jako odměnu za svou špinavou práci dostal od Západu jen zelenou k tomu, aby si beztrestně nakrást z ukrajinského, což on přičinlivě činí. Skončí svou špinavou práci na Ukrajině příští rok a odjede do USA. Řeči o tom, že západu vadí korupce na Ukrajině, to je jen velké pokrytectví, čím více se ukradne, tím dříve se dostane Ukrajina do posice Řecka. Takže jen houšt´, a větší kapky. Samozřejmě, že každý chápe, že Ukrajina nikdy nesplatí ty dluhy, které nadělala a ještě nadělá u MMF. Kdo tyto dluhy tedy zaplatí? No všichni ti, co mají peníze u MMF uloženy, a jsme i my. Takže i my zaplatíme ten politický experiment, který rozjeli na Ukrajině USA, Německo, Francie atd. Druhou věcí je potom imigrace Ukrajinců do ĆR, já ve svém okolí již nic jiného, než Ukrajinštinu neslyším, máme tu velkou ubytovnu v okolí. Zdá se mi, že s námi hraje Západ hodně nepěknou hru, ale od nich se nic čestného ani čekat nedá. Jen přemýšlím, jak dlouho ještě budou lidé ochotni držet hubu k této špinavé hře?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:47 Zřejmě se mýlíte...
   Ukrajina, podobně jako Pobaltské republiky a jiné postsovětské státy, se nemá stát "loutkou Západu", ale po jejich totálním zničení budou obdivovaným Západem "opuštěny" a předhozeny jako ohlodaná kost Rusku... "Za trest...!"

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic nezavírat, ti rusofobní hlupáci se jenom ztrapňují, je potřeba mít na očích jaké blbce jsme si vychovali.

   Vymazat
  2. Kvůli tobě ho nikdo zavírat nebude. Stačí tě smazat. Jak jednoduché.

   Vymazat
  3. Byl smazán, hahaha!

   Vymazat
  4. Forever a jemu podobní, třeba Radosta, pak anonymní vulgární nacistické hovado a jiní trollové, prostě nedokážou unést, podobně jako Langšádlová, Kalousek a podobní, postup Ruska v syrské válce. Puťkovi se sice to držení za ruce jako ve školce nelíbí, je to na něm vidět, ale přesto místní slunkopyče dokáže podobná fotka rozpálit doběla.

   Vymazat
  5. 12:09 To je fakt! Pokud těmto hrdinským rekům - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   ... budeš dout do zad ty, nikdo a nic je nezastaví!!!:D:D:D

   Vymazat
 12. 9:11 Lezeš sem jen provokovat havloidní trolle, a mimoto lžeš, popravili cca 22 tisíc. Byla to Stalinova pomsta za 80tisíc umučených rudoramejců Poláky po I. sv a občanské válce. Tak s dalšíma svi@něma se tu neukazuj, mrdko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musite ale jeste napsat, ze ti rudoarmejci byli cca. 20km od Varsavy a hrozili, ze vymazou Polsko z mapy sveta. Takze pouze dostali ochutnat vlastni meducinu.

   Vymazat
  2. 9:35, To proto, že Stalin neposlal Tuchačevskemu posily a dodržel tak dohody s Brity (Cursonova linie). Varšava se tedy nekonala a mohla klidně padnout. (Něco podobného jako v r. 2008 Tbilisi).

   Tehdy se ukázalo, jak velká chyba to byla a Rusko dostalo pořádnou příučku. Britové vyslali posily a zbraně na podporu nově vzniklého Polska, a Poláci nejen že Rusy dobyli a bestiálně povraždili téměř 100 000 zajatých ruských vojáků, (což je válečný zločin), ale zároveň zabrali skoro celé Bělorusko. Čímž arogantně porušili vše na čem se dohodli. Ukázalo se, že Polákům nelze věřit a Tuchačevskij to Stalinovi nikdy neodpustil.

   Následně Poláci začali koketovat s Němci o rozdělení vlivu nad celou oblastí střední a východní Evropy. Cítili se silní. S Brity a polsko-americkou emigrací v zádech.

   Vznikl pakt Pilsudski-Beck, který už zasahoval i území Československa, vzniklého společně s Polskem. Polské ambice zasahovaly značnou část našeho území, prakticky celé Slovensko a kromě Běloruska také pravobřežní Ukrajinu. Ani to jim nestačilo a dokumenty ukazují, že značná část polské elity se netajila ambicemi obsadit i jejich "svaté" kolonie na bývalé Rusi, kde kdysi vládli "Ogniem i meczem".

   Všichni v regionu těsně po válce pochopili, s kým mají tu "čest" a nevraživost vůči Polsku, přetrvávající dodnes, vznikla právě v těchto letech.

   Kdoví proč tak činili? Možná se chytili příležitosti a foukali do uhlíků dokud byly žhavé a možná se také chtěli pomstít za roky nadvlády a neexistence... Proč ale i nám a Slovákům, to je otázka na Poláky. Spousta jejich elity naši existenci zpochybňovala.

   Takže "svou medicínu" ochutnali právě Poláci u Katyně, jakkoliv to můžu odsuzovat. Nutno k tomu také dodat, že tam Rusové pobili jen jejich důstojníky, velící účastníky masakru Rudoarmějců, obyčejné vojáky narozdíl od Poláků ušetřili.

   A čeho jsou Poláci schopni, ukázali při bestiálním zacházení s obyčejnými pravoslavnými Bělorusy, které považovali za míň než hmyz. Většina ruské meziválečné emigrace, těch obyčejných lidí (ne šlechta a buržoasie), pochází právě z Běloruska. Odtud prchla také celá židovská komunita. Přitom hranice bolševického Ruska/SSSR nebyly nepropustné.

   Ale dobře, že o tom mluvíme. Alespoň můžeme ukázat, jak manipulativně a jednostranně používáš "argumenty".

   Vymazat
 13. Ha Ha vtip měsíce:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201811028383449-trump-usa-statni-dluh/

  OdpovědětVymazat
 14. Teď přemýšlím, co by se stalo, kdyby do Bílého Domu nastoupila chamtivá a krvežíznivá stvůra Hillary Clinton se svou kamarilou, a v zády s válkychtivou Madeleine Albright.

  Pamatuju na Albright, když se Amerika rozhodovala o útoku na Irák. Ačkoliv ona nebyla u republikánů a nevím, jakou měla tehdy funkci, přesto měla velký vliv na zahraniční politiku USA. V podstatě ona podnítila útok. Tehdy vznikla replika, že: "Madeleine má ze všech generálů a ministrů ty největší koule". Válka v Sýrii, Lybii a Iráku je vizitkou těchto dvou ženštin.

  Náš starý dobrý Honolulu má pravdu v tom, že Trump není válkychtivý šílenec. Je tvrdý vyjednavač, rozumí obchodu. A tak to má být. Zcela určitě si musí být vědom, že éra absolutní a nepřirozené hegemonie jednoho státu končí. Musí vědět, že vše závisí na kapitálu a ten je nadnárodní. Když se vyčerpají zdroje na jednom místě, přesune se na druhé. Nebo se diverzifikuje. Diverzifikace je snad nejlepší, ale tohle potřebuje mír.

  Amerika nepadne, stále zůstane silným a věřme že i nejsilnějším státem - v multipolárním světě. A pevně věřme že i mírovém.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak, tak, Trump avizuje :

   -- americký dluh… nesplatitelných 21,5 bilionu dolarů… bude splacen ke konci druhého mandátu v Bílém domě… avízuje Trump… a pochvaluje si, že si svou politikou v čele USA si vydobyl „respekt“ takových států, jako jsou Čína a Rusko… „Znova si nás ve světě začali vážit, ani vás nenapadlo, že byste o tom ještě někdy slyšeli, že?“… aneb další kameňák pro všední den…

   https://www.facebook.com/tereza.spencerova/posts/1955946407784539

   Vymazat
 15. Těm rusofobum se z toho článku svírají půlky, tak blijou, blijou .. je potřeba to tu vyčistit a dezifikovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvlášť odpuzující je pracovitý dělník Eurohodnot - Forever Slav, který za trest, že ty půlky nedokáže povolit, dostal od Jandy speciální úkol, trollovat tady na NR.

   Vymazat
  2. 10:26, 11:44

   Nevím, kdo tady je skutečný rusofob, který oslavuje protiruský genocidní SSSR a protiruský neo-bolševický Putinův režim. Já to nejsem.

   Vymazat
 16. Baví mě zdejší sovětofilové.
  Asi vám budu muset připomenout, jak takové "sovětské osvobození" vypadalo.

  Rudá armáda znásilnila miliony žen (mladé i staré ženy a dokonce i děti či mrtvé ženy) ve východní Evropě. V Německu až 1 000 000-2 000 000 žen, v Polsku 200 000 žen, v Maďarsku 200 000 žen. Řada mužů, kteří se pokoušeli své ženy bránit, byli zastřeleni.
  A sovětská NKVD odvlekla sta tisíce občanů z východní Evropy do SSSR – do sovětských gulagů a věznic.
  Jen v Československu NKVD odvlekla až desetitisíce našich občanů, dokonce řadu lidí z ruské emigrace. Většinu z nich už nikdo nikdy nespatřil.
  A SSSR “osvobozeným” zemím sebral nezávislost. A to jsem nezmínil i jiné věci:

  SOVĚTSKÁ OKUPACE POBALTSKÝCH ZEMÍ
  V důsledku sovětské okupace bylo zavražděno či deportováno sta tisíce Estonců, Litevců a Lotyšů. Jen samotné Estonsko přišlo v důsledku sovětských masových poprav a deportací o 200 000 svých občanů.

  SOVĚTSKÁ OKUPACE POLSKA
  To samé, co v případě Pobaltí.
  Katyňský masakr netřeba připomínat:
  https://www.youtube.com/watch?v=v20R0gLllK0
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Katy%C5%88sk%C3%BD_masakr

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Sov%C4%9Btsk%C3%A9_v%C3%A1le%C4%8Dn%C3%A9_zlo%C4%8Diny

  SOVĚTSKÝ ÚTOK NA FINSKO
  Sovětské masové vraždy Finů.
  V tomto konkrétním případě (na fotografii níže) dvou finských dětí.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/91/DeadFinnishcivilians1942.jpg
  https://i2.wp.com/smoloko.com/wp-content/uploads/JewishPartisansWW2truth-1.jpg

  Btw. pokud by tenkrát vládli v Rusku pravoslavní Romanovci, asi bych s vámi souhlasil. Rusko, tj. KŘESŤANSKÉ CARSKÉ RUSKO, skutečně osvobozovalo. Viz např. ruské osvobození jihoslovanských národů od krutého osmanského jařma. Jenže SSSR NENÍ RUSKO. SSSR (pod vedením židů) jen zotročoval druhé země a národy.
  Kdyby Rusové bojovali v 1. světové válce s takovou vírou a houževnatostí, jako v 2. světové válce (kde bohužel většina Rusů bojovala na špatné straně), byli bychom s největší pravděpodobností Ruskem osvobozeni. Rusko by pak osvobodilo východní Evropu už v r. 1918. S tím rozdílem, že, narozdíl od "sovětského osvobození", by šlo o SKUTEČNÉ OSVOBOZENÍ, jako v případě jihoslovanských národů od osmanského jařma. Bohužel se Rusové nechali zmanipulovat židy a zednáři k Únorové revoluci a svržení svého cara Mikuláše II. (který ve skutečnosti nebyl žádný impotentní a slabý car, nýbrž jeden z největších carů a panovníků Rusi v ruských dějinách). Pak byla židovská VŘSR, která Rusku a Rusům totálně sebrala slibnou budoucnost, už jen otázkou času. A zbytek už znáte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vzhledem k tomu, že během mé odpovědi na tvůj předchozí ženyjální příspěvek ohledně vyvraždění 60ti milionů Rusů tamními Židy zřejmě přesně v té době úřadoval administrátor a odezva od serveru zkolabovala, vložím kopii svého příspěvku sem:

   ------

   Navždy otroku 10:54, jak vidět, tvoje úchylka už zachází do absurdit.

   Takže tamní Židé, necelých 300 tisíc lidí včetně dětí a starců, tj. 0.1% obyvatel bývalého SSSR, vybilo 60 milionů jmenovitě Rusů? Následně jich cca 5 milionů zemřelo při obraně vlasti a v jiných válkách, tj. celkem cca 65 milionů. A přesto jich je jen v současném Rusku skoro 120 milionů, další miliony za hranicemi.

   Přičemž na počátku tebou proklamovaného nástupu vražedného židovského spiknutí bylo v Ruském impériu, tj. SSSR cca 130 milionů lidí. Z toho Rusů jen něco přez polovinu, tj. max. 65 až 70 milionů.

   Máme teda tomu rozumět tak, že Židé, těch necelých 300 tisíc lidí včetně miminek, vyvraždili 65 milionů Rusů z původních 70ti milionů a přesto se obdivuhodným ruským ženám podařilo rozrodit tak, že těch pár Rusek a jejich ženských potomků zaplnily prostor během století více než 120 miliony nových bytostí jejich národa. (!!!) :D

   Tohle by se mělo tesat do kamene!

   Vymazat
  2. Forever Slav je obyčejný nácek hrubého zrna. Je redakcí mazán a to je dobře. Reagovat na jeho hlouposti nestojí za to. Redakce maže celé vlákno.

   Vymazat
  3. Vážení přátelé,
   výjimečně nechám rasistický blábol duševního eunucha, černosotněnce a nácka, který tu exhibuje pod jménem Forever Slav. Ne kvůli jeho výblitku, ale kvůli odpovědi, které se mu dostalo.

   Vymazat
  4. 11:50

   Ryzího komunistu v sobě zkrátka nezapřete. ;-) Pěkná svoboda slova ve vašem podání.

   Vymazat

  5. Je vidět, že zdejší pravdolásky nutí vývoj v Sýrii k zoufalým činům. Byť jen v diskusním prostoru. Například Forever Slav, který vypadá jako zamaskovaný Radosta a pouze změnil modus operandi - napřed parodovaný komunista pak zuřivý monarchista... Možná se pokusí o divadlo a předvede hádku Slav vs Radosta. :)

   Pohled na společnou fotku v Istanbulu, kde ti čtyři vypadají jako děti v mateřské školce (Puťkovi se to evidentně nelíbí) to musí pravdolásky rozpalovat doběla.

   V Sýrii je skutečně posun ke konci války, ale ještě není úplný konec. Tvrdým oříškem bude vyjednávání s bojujícími skupinami Kurdů, aby přešli ze strany fakticky podporovatelů džihadu ke spolupráci v rámci Sýrie. Vrátit se zpět. Podobně jako mnoho členů bývalé SDF. A následně garantovat jejich životní prostor.

   Jestli se to podaří a obstojí v následující etapě rekonstrukce syrské státnosti ke spokojenosti většiny, to bude nejen ohromný úspěch, ale lahůdka pro politology nebo historiky jako ukázka efektivní kombinace vojenské síly a diplomacie.

   Vymazat
  6. Václav Dvořák

   Vskutku pěkná svoboda slova ve vašem podání. Ale zdejší bolševici můžou klidně oslavovat komununistické totalitní režimy - ať už SSSR, Kubu, ČLR atd., ale nic se jim nestane. Prostě jste typický farizejský pokrytec.

   Btw. můžete mi vysvětlit, jak můžu být nacionální socialista, když jsem slavjanofil a panslavista? A proč by byly vymazány mé komentáře o carském Rusku? Vy snad nemáte rád Rusko a ruský národ? Nebo snad samotný ruský carský režim? Můžete mi tuto svoji podivnou "logiku" vysvětlit?

   Vymazat
  7. Oprava: A proč byly vymazány mé komentáře o carském Rusku?

   Vymazat
  8. 11:39

   Chytrolíne, stačilo by si zjistit počty obětí a kolik lidí bylo zavražděno v průběhu jednotlivých let. 
   https://tarbaby.files.wordpress.com/2017/07/soviet-union-jew-62-million-bo23lshevik-communist-marxist-lenin-stalin-mdf.jpg?w=640

   Pro židy, kteří ovládali SSSR i s jeho represivním aparátem (Čekou, komunistickými mučírnami, gulagy atd.) to byla hračka. 

   A vyvraždit až 60 000 000 Rusů nebyl žádný problém. Stalinův kolega Mao Ce-tung v průběhu pouhých 27 let vyvraždil kolem 50 000 000-75 000 000 Číňanů. 

   Nepočítaje, že velká část z 20 000 000 Rusů, zahynuvší během 2. světové války, byla ve skutečnosti zavražděna žido-bolševiky, nikoli Němci. 

   Důsledkem bolševického teroru vznikl v SSSR (a byl dokonce ještě i v 80. letech) početní nepoměr mezi muži a ženami. 

   Vymazat
  9. 12:34

   K vaší smůle mám s Radostou společného asi tolik, co Hitler s komunisty. ;-)

   Vymazat
  10. Zmrde lžidvořácekj, vlastním jménem Hoffsteine, budeš po zásluze odměněn za svý z služby rudýmu Sionu! Parní lokotka se v depu už renovuje - a má velký kotel:)))

   Vymazat
  11. Dvořák bude vždy mazat příspěvky, které nebudou dostatečně chválit dnešní fašistické Rusko, nebo budou vychvalovat ten " odpornej " Západ. To je přesně ta pátá kolona, co tady v našem státě škodí. BISka je má jistě ve svém hledáčku.Mám dost vysoce postaveného známého u policie, tak se poptám.

   Vymazat
  12. 9:27

   "Fašistické Rusko"? :D Ježíš marjá, další chytrolín. Nejdřív se dovzdělejte, co znamená fašismus. Kdyby vládl v Rusku fašismus, tak dávno neexistuje židovské jařmo nad Rusí.

   Vymazat
 17. Rusové měli Němce vyhladit po válce tak, jak oni chtěli vyhladit nás, to byla chyba

  OdpovědětVymazat
 18. Oporné, směšné, sprosté a přitroublé diskuzní příspěvky. Tomu, co zde napsala diskutující smečka duševních mrzáků vy říkáte diskuze k článku pane Dvořáku? Jenom jestli už vám z toho všeho nehráblo - k článku není snad ani jediný příspěvek, hlavně že jste tiše odstranil přesně to, co jsem o tom napsal - že slušní, rozumní a inteligentní lidé už se diskuzí nezúčastňují nikde, protože to nemá smysl. Diskutovat lezou jen magoři a duševní mrzáci, kteří tvoří stále stejnou smečku trapáků, a vy pane Dvořáku si s nimi notujete. Bulvár novinky svým diskutérům alespoň nedovoluje více příspěvků k jednomu článku než dva, a také odstraňují ty, které nejsou k předloženému tematu. Kdyby stejně tak postupovala i NR, muselo by být odstraněno všechno -všechno jsou jen přiblblé bláboly -nic není k článku. To vám pane Dvořáku nevadí? Asi taky potřebujete počet příspěvků v závislosti na profinancování článků NR - viz odporné a blikající reklamy kolem článků????? Co tomu všemu říká pan David, který kandidoval na senátora? Čte vůbec někdy ty přítroublé diskuze, nebo vším manipulujete jen vy pane Dvořáku? Z NR se pomalu ale jistě stává trapný bulvár, i řada schopných autorů již sem své články nepíše - a proč taky? Házet perly sviním? Jděte všichni do hajzlu - mediální sajrajt, jako je dnes všechno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:33

   Tak co byste čekal od bolševické lůzy?

   Vymazat
  2. Chápu. Napřed schůzka v Istanbulu a teď němečtí podnikatelé v Moskvě. NS2 definitivně odklepnut, pozvolna začíná tzv. "Sevmorput", obslouženo několik desítek klientů. Taky zřejmě Korea a Japonsko spolu s Ruskem budou testovat propustnost Transsibu, aby se zjistilo, kolik a jestli bude potřeba úprav na tranzit zboží. Podobný deal udělalo Rusko-Írán-Indie-Turecko jako jižní spojnice Silk Road, přičemž dohod s Čínou je taky několik. No nějak se nám to hroutí drazí soukmenovci. Raději pojďme na Forum24, aby nás z toho nekleplo.

   Vymazat
 19. Rostislav Iščenko, vraj analytik, skôr ho možno podľa textu tohto článku označiť za propragandistu.

  Rusi vyhrali nad USA v Sýrii? A to majú Američania v Sýrii 9 vojenských základní, to je mi výhra.

  Bol to Bašár Assad, ktorý oznámil, že po skončení vojny v Sýrii už viac kandidovať nebude. Až bude Sýria slobodná, nech ide cestou bez neho, asi takto to prehlásil (možno pod vplyvom udalostí, manželka má závažné zdravotné problémy, možno únava a rozčarovanie), nech tak a či onak. Neboli to Američania, ale Assad, ktorý oznámil, že po vojne už nemá záujem stáť na čele štátu Sýria. A iné, zbytočne rozoberať.  OdpovědětVymazat
 20. Že vás baví reagovat na Ruského propagandistu. Vdyť ty jeho kydy jsou neustále stejné. Toto jen kopíruje momentální stav celého Ruska. Rusko je nad hosp. propastí,proto to obrovské navýšení těžby ropy a tito čmáralové, chtějí odvést pozornost od daleko horších Ruských problému.

  OdpovědětVymazat
 21. 2/11 v 11.39

  Přečtěte si 80 stránek Uškujnik-Kagan a jeho bek.Melete .

  OdpovědětVymazat