Reklama

pondělí 26. listopadu 2018

Vážný incident v Kerčském průlivu má pokračování. Ukrajina dál hrotí situaci.


-vd-
26. 11. 2018 zdroj a zdroj a zdroj a zdroj
Po provokacích v Kerčské úžině mezi Černým a Azovským mořem poblíž nově vybudovaného mostu, spojujícího poloostrov Krym s Ruskem, byly tři válečné lodi ukrajinského loďstva zadrženy plavidly ruské pohraniční stráže. O předchozím incidentu jsme psali zde.

Předcházela tomu varovná a pak i cílená střelba z kutrů ruské pobřežní ochrany i asistence ruských bitevních letounů ve vzduchu. Nakonec na ukrajinské lodě, které v se ruských teritoriálních vodách nepodřídily předpisům stanoveným v rusko-ukrajinské dohodě o režimu plavby v Azovském moři a v Kerčské úžině udeřila výsadková komanda ruského Specnazu. Při zásahu byli lehce zraněni dva ukrajinští námořníci.

K zadržení ukrajinských válečných lodí došlo na 44 stupni 51 minutě a 5 vteřině severní šířky a 36 stupni 23 minutě a 6 vteřině východní délky. Lodě byly eskortovány do ruského přístavu Kerč.
Člun ruské pobřežní ochrany typu Reptor

Ukrajinský prezident Porošenko svolal válečnou radu republiky a ozbrojené síly Ukrajiny byly uvedeny do stavu bojové pohotovosti.

Od včerejšího večera ukrajinské dělostřelectvo masivně ostřeluje obytné čtvrti Luhanské a Doněcké lidové republiky.

Aby předešlo dalším provokacím a pokusům o ozbrojené vniknutí do Kerčské úžiny, zatarasily ruské úřady průplav pod Kerčským mostem velkou nákladní lodí.
Kerčský průliv blokovaný ruskou nákladní lodí pod mostem

Celý incident bychom měly dát do souvislosti s oznámením amerického válečného námořnictva, že chystá společné cvičení s ukrajinským válečným loďstvem v Azovském moři, což ruská strana považuje za další vážnou provokaci spojenou s narušením mezinárodních dohod o provozu na Černém a Azovském moři.

Na Ukrajině mají proběhnout volby a vyhlídky prezidenta Porošenka na znovuzvolení jsou malé. Provokace a vyhrocení rusko-ukrajinské krize mohou dosáhnout bodu, kdy situace Porošenkovi dovolí zrušit termín voleb.

82 komentářů :

 1. Není náhodou střelba na civilisty (Luhaňsk, Doněck) válečným zločinem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, samozřejmě je. Ale některé zločiny naši presstituti nechtějí vidět, stejně jako "naši" politici. Jednostranná slepota našich jelit/elit.

   Smazat
  2. Do vzdušného prostoru Černého moře vletěl právě americký bombardér, minul Bulharsko a míří ke Krymu. Jak to chápat?

   Smazat
  3. Je to evidentní úmyslné narušení vzdušného prostoru. Vyslat stíhačky a donutit k přistání na určeném letišti, nebo k návratu a pokud neuposlechne sestřelit berz mrknutí oka. Taak se to přece běžně dělá ne?

   Smazat
  4. Není. Je to "humanitární" střelba do lidí, kteří mají blbou "náladu".

   Smazat
  5. EU prohlásila, že požaduje po Rusku, aby se neprodleně stáhlo z Azovskeho moře, které podle EU patří Ukrajině. Zároveň vyhlásila bojovou pohotovost na všech svých stanovištích. Do Černého moře míří několik flotil z USA, Británie, Itálie a Francie. Zároveň Německo, Polsko, Holandsko, USA a skandinávské státy vyráží severním směrem k ruským hranicím ze severu a to jak po moři, tak po souši. Finsko vypustilo na své území jednotky NATO. Ukrajina formuje milionovou armádu, stejně tak i Polsko, Bulharsko a Rumunsko. Kavkazský prostor zabezpečí Gruzie, Arménie a Azerbajdžán. V těchto zemích je velký počet veteránů z bojů na Blízkém východě. Koncem týdne EU vyhlásí mobilizaci. Už včera se sformovala obří flotila na východě složená z vojenských plavidel Japonska, Koreje a USA, a vydala se do Japonského moře směrem k Vladivostoku. K operaci se přidružil Kazachstán, který navzdory nedávno uzavřené smlouvě vpustil spolu s Turkmenistánem do Kaspického prostoru těžké bombardéry Británie a USA. To samé Mongolsko. Ve Střední Asii se již dva roky formuje ohromná armáda z bojem ostřílených islámských veteránů z Iráku, Lybie a Sýrie a je plně připravena na vytržení do jižních částí Sibiře a evropské části Ruska. Těsně za nimi následuje armáda zmíněných států. Zároveň je v akvatoriu Severního ledového oceánu připraveno dvanáct amerických jaderných ponorek k útoku z arktické strany. OSN tvrdě a jednohlasně odsoudilo Rusko jako destabilizující prvek na planetě a volá po raznem kroku. Dnes dopoledne bylo Rusko zbaveno práva věta v RB OSN, stejně tak byli ukončeno členství v této organizaci a jeho diplomaté byli uvězněni. Začíná celosvětový hon na Rusy žijící mimo hranice RF. V nočních hodinách začalo masové zatýkání všech osob ruské národnosti a jejich svoz do nedávno připravených filtračních center. Zato centra jsou kromě pár zemí prakticky po celé planetě. Hodina nula právě začíná.

   Smazat
  6. @admin Prosím o smazání imbecila 19:26

   Smazat
  7. 22:57 Je nepopíratelným faktem, že židobolševik david má sen stát se hlavním rudým komisařem, jakým byl tento jeho strýc v Rusku před 100 lety! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   A že poté on a jemu podobná svoloč by u nás rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Jenže se jim tu postavíme, neb jsme poučený z dějin!

   Za bílého teroru bude bolševickej xindl plně ekonomicky využit coby biopalivo! - https://ihistorian.livejournal.com/176105.html

   Máme na toto využití patent od jeho vynálezce!:))) - https://78.media.tumblr.com/41e3271711cdbc5d234267674bac9d60/tumblr_nrdvakUyoQ1sqztn9o1_500.png

   Smazat
 2. Konečně Rusové ukázali, že každá hra má i svůj konec. 3 zabavené lodě se dají vyměnit za pirátsky ukradenou loď NORD.
  Dokud budou banderovští náckové sedět v Kyjevě, budou provokace.

  Amíci si ale dovedou vybrat "své lidi", jen co je pravda!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, 'dokud budou banderovští náckové sedět v Kyjevě, budou provokace.'
   Jenomže právě proto nebude možné(!) 'vyměnit ty 3 zabavené lodě za pirátsky ukradenou loď NORD.'

   Protože banderovským náckům sedícím v Kyjevě, protektorům západu, vůbec nejde o Ukrajinu a Ukrajince, ale jenom o ty provokace. Protože protektoři, kteří nejprv loupili, později chranili uloupené, a teď už jenom bojují o své holé životy, mohou teď spoléhat už jedině na ochranu svých páníčků západních imperialistů, která je striktně podmíněná plněním úkolů.
   A ty úkoly se nijak neohlížení na Ukrajinu a Ukrajince, naopak.

   Smazat
  2. táto loď nepatrí žiadnej Ruskej spoločnosti

   Smazat
  3. Nasadit sankce na RF, až z toho Ukrajina zamrzne.

   Smazat
 3. Bojovníci amerického establishmentu hrotí situaci, komplikují Trumpovo postavení a stále se snaží vyvolat tolik potřebnou válku, ovšem jinde a s co nejmenším počtem svých hrdých mariňáků.

  OdpovědětSmazat
 4. Všichni jste dnes jistě zaznamenali, jak naše prolhaná masmédia vynechala dnes ve svých "zprávách" informaci o tom, že se jednalo o válečná plavidla Ukrajiny a nikoliv o plavidla civilní. Když nemohou rovnou lhát, tak alespoň manipulují informace, hnus, fuj!

  OdpovědětSmazat
 5. Dalo se to očekávat, že ten most dlouho nevydrží.
  Stačí malá provokace, jak to dělal Hitler, vznikne
  konflikt a pak "malá" pohraniční válka.
  Pár "zbloudilých" střel a bude hned ta válka větší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč myslíte, že nevydrží ten most? A velká válka nebude. Prostě proto, že Ukrajina nemá na velkou válku. Nemá ani na malou válku. Co a jak se nebude řešit v Kyjevě, ale v Moskvě a ve Washingtonu. Ostatní (včetně Bruselu) sklapnou kufry a budou fungovat.

   Smazat
  2. Jde o to, že Ukrajinci nejsou v zahraniční politice svéprávní a nemohou si bez USA ani uprdnout. Velká válka co nejdál od hranic USA je jednoznačně v zájmu US neokonů. Viz řeč George Friedmana spolutvůrce současné US zahraniční politiky
   https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE&t=22s
   Otázkou je, aby si nevzali v případě Ruska příliš velké sousto.

   Smazat
  3. 10:59

   Kdyby Amíci opravdu chtěli válčit, tak válku ZCELA OPRÁVNĚNĚ!!! mohli začít tím, že mohli bránit celistvost Ukrajiny k čemuž se zavázali spolu s jinými v Budapešťském memorandu. Nebyl ani náznak, že by to udělali.
   Jsi jen ruský, snaživý, fanatický blb.

   Smazat
  4. 11:08 blb jste vy, protože zjevně vůbec nevíte, která bije. Dělení Ukrajiny pod záštitou západu už dávno začalo. Jedinou zemí, která neměla zájem na rozpadu Ukrajiny, bylo Rusko, které jediné drží ekonomiku Ukrajiny nad vodou. Západ podporuje Ukrajinu pouze kecama a nikoliv obchodní výměnou. Západ z Ukrajiny odvezl všechno, co mělo nějakou cenu (včetně inteligence) a už je vše připraveno na rozdělení teritoria mezi sousedy. Zájemců je dostatek, Maďarsko už zájemcům rozdává svoje pasy. Škoda, že se rozpadlo Československo, mohli bychom se přihlásit o zakarpatskou Ukrajinu. Je ale možné, že po vyplundrování zakarpatských lesů už asi není o co stát :-)

   Smazat
  5. Jak spojujete celistvost Ukrajiny se zapojením USA do války s RF? Ukrajina má s USA nějakou smlouvu ?

   Smazat
  6. 10:15
   Jasně že Ukrajina nemá na velkou válku . Ale má na to tuto válku pod taktovkou USA a NATO vyprovokovat . A o to se od toho jejich Majdanu
   neustále snaží . Je to přímo do očí bijící co všechno si dovolují . No bodejť by ne . Vědí , že mají za sebou nejen USA ale i zdegenerované pološílené politiky v Západní Evropě , kterým vydatně sekundují i někteří naši zvrhlí politici .

   Smazat
  7. Pisateli 11:08, fanatický blb jste vy. Vždyť vaše názory jsou zjevně hnány patologickou nenávistí k Rusku. Už si ani neuvědomujete, že vám havlokavárenská propaganda (ČT, TV Nova, ČRo atd.)vypláchla mozek. Pořád tady melete nesmysly o Budapešťském memorandu, které, pokud jsem se dočetl je právně nezávazné. Hovoří se v něm o uznání suverenity Ukrajiny a zdržení se hrozby silou a ekonomického nátlaku. Nevím nic o tom, že by Rusko zpochybňovalo nezávislost tohoto státu, že by Ukrajině někdo vyhrožoval silou či vyvíjel ekonomický nátlak. Skutečnost, že se krymský parlament, vláda a obyvatelé v referendu vyjádřili jednoznačně (cca 97 procent) pro ukončení loajality vůči pučistické a nacistické vládě Ukrajiny, je podle mne pouze uplatněním práva na sebeurčení. Západ si ta svá práva vykládá velmi selektivně. Kosovo od Srbska odtrhli násilím, Východní Timor odrhli silným nátlakem na Indonésii poté, co tam našli ropu a odtržení Tibetu by taky rádi, i když to tam nikdo nechce. Naproti tomu odtržení Krymu neakceptují a v Katalánsku zmasakrovali 900 lidí a jejich politiky uvěznili. To je prostě spravedlnost po havlovsku.

   Smazat
  8. 22:00 Rusko neexistuje. Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  9. Ogare 17:29!
   S tím Ruskem máš částečně pravdu, protože původně na území Moskovskej Tartárie žili Slavjané a ti byli od vzniku katolictví napadáni na všech šesti prioritách řízení.
   Války proti Moskevské Tartárii v chronologickém pořadí (bohužel neúplném):
   1)války s chanátem 500-800 l.p.
   2) války s osmany 850-865 l.p.
   3) války s vikingy 900-1200 l.p.
   4) válka se švédy na Něvě 1420 l. p.
   5) II. křížová výprava na Kijevskou Rus 1425 l. p.
   6) válka s němci na Bílé Rusi (Petr Veliký)
   7) polsko-litevské vpády 1560-1750 l.p.
   8)krymská válka s osmany cca 1780 l.p.
   9) napoleonovo tažení na Rus 1812 l.p.
   10) vilémovo tažení (1. světová) na Rus l.p.1914
   11) hitlerovo tažení (2. světová) 1941 l.p.
   12) demokratická tažení na Rus 2008, 2014, 2019

   Kromě válek byli Slavjané zotročování jevropejskou elitou pomocí sňatků s ruskou zrádnou elitou (Rurikovci - švédi a dánové, Romanovci - hohenhofové, germáni a holanďani). Naštěstí slavjanské prsaté matky dokázaly i z gotských, saských a vikingských bastardů vykojit a vychovat slušné Slovany a tak se strategie kukaček minula účinkem.
   No a k tomu Putinovi, jistě může za všechno "zlo" na této planetě, tak jako kdysi gruzín Stalin, který očistil UV SSSR od chasidských parazitů (bohužel zapomněl na Nikitu a to se mu stalo osudným). Tak si myslím, že ten Putin může i za kvalitu tvého vnímání světa a úroveň tvého "myšlení". Pokud zjistíš proč tomu tak je (třeba jsi jeho levoboček), tak se s tím budeš muset vyrovnat (nemám odvahu ti poradit jak).
   Ďuro Trulo

   Smazat
 6. Porošenko ví, že končí. Američani s ním už zjevně nepočítají. A s ním celá jeho banda. Už ho nikam nezvou a tam, kam přijede ho ignorují. Jak politici, tak i novináři. Většinou mluví k prázdným sálům. A tak je třeba volby "odložit". Proto musel vědět, jak to skončí. Banderovci napadli i velvyslenectví RF. Policie prý zabránila přístupu k budově. Ale tak, aby náckové mohli házet zápalné láhve a u plotu pálit pneumatiky. Ale mate mně, že na diplomatickém poli je nezvyklý klid. Náš mainstream se drží překvapivě zpátky, Američani, NATO, EU zatím mlčí. Stejně tak i Kreml (kromě popisu události). Asi to ten idiot Porošenko udělal na vlastní pěst a všichní teď hledají jak z toho vybruslit bez ztráty květinky.

  OdpovědětSmazat
 7. 26. listopadu 2018 10:07
  mostu sa nič nestalo a nestane..vydrží a bude dlhšie slúžiť ako Ukrajina ktorá sa už čoskoro rozpadne

  OdpovědětSmazat
 8. Ta neonacistická ukromrdka Porošenko bude jednou viset!!!Odporné tupé mastné prase bez vlastního mozku...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale největší zvěrstva zpáchal Jaceňuk. Nějak se na to zapomíná!

   Smazat
 9. Tak jestli má Ukrajina s Ruskou federací platnou smlouvu o pohybu plavidel v této oblasti a ta se týká i plavidel vojenských, pak by nemělo být řešení zas až tak složité.
  -p-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smlouvu lze kdykoliv jednostranně zrušit a vyhlásit vlastní pravidla. Pokud by byla potřeba je "legalizovat", kterýkoliv soud v EU vyjde Ukrajině vstříc.

   Smazat
 10. Můžete zveřejnit obsah aktuální Rusko Ukrajinské smlouvy? V každém případě jde o - Krok po kroku vzhůru k pokroku -ve studené válce, možná už i přihořívá.

  OdpovědětSmazat
 11. Malá provokace, pro veliké titulky v médiích*

  OdpovědětSmazat
 12. Už známe důvod.Porosenko chce vyhlásit na Ukrajině stane právo.Dobre totiž ví, že by nové volby nepřežil

  OdpovědětSmazat
 13. Fakta:

  Ukrajinci na nikoho neútočili, nikoho nezranili, nic nepoškodili.
  Rusáci útočili, zranili příslušníky cizího státu, zadržují příslušníky cizího státu, poškodili majetek cizího státu, ukradli majetek cizího státu, blokovali tankerem to co nejsou oprávněni blokovat.

  Zbytek jsou jen dohady a tvrzení proti tvrzení.

  Ale zdejší ruští poskoci a trolíci, ruští užiteční idioti, vlastizrádci a kolaboranti, ruská pátá kolona tady v ČR, se jak vidno v diskusi, budou bít do krve za své páníčky na východě a navzdory zdravému rozumu obhajovat neobhajitelné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci akorát narušili území cizího státu a to vojenskými prostředky. Leckdo by si to mohl vykládat jako vojenské napadení a reagovat podle toho. Poslat lodě ke dnu a pár raketových pozdravů navrch. Ale Rusové pochopli, že jde o provokaci a jednali podle toho. A byli zjevně připraveni. Ostatně Porošenko taky. Jak je vidět. Výsledek? Porošenko vyhlásil stané právo a odloží volby. A o to šlo. Rusové mu po určité době ty kocábky vrátí. Co by s nimi taky dělalo. Pár zdvořilostních frází na téma suverenity a ochrany hranic a bude vymalováno. Svědčí o tom i nezvyklý klid na mezinárodní scéně. Srovnejte to s hysterií okolo novičoku. Tam během deseti minut, kdy nikdo nic nevěděl a už byli vinni Rusové a Putin osobně.

   Smazat
  2. 11:07

   Ty tady blekotáš dohady přesně podle ruských notiček. Já jsem napsal fakta.


   Opravdu by mě zajímalo, kde se vzala ta fanatické nenávist zdejších blbů vůči Ukrajině, která jen bojuje (obrazně) o svou existenci vůči nesrovnatelně silnějšímu soupeři. Tak jako my jsme bojovali v roce 1939.

   Smazat
  3. 11:15 prosím vás, co jsou ta vaše fakta? Snad ne těch pár bezobsažných frází, co jste napsal v 10:56? Musíte se víc snažit, trubče :-)

   Smazat
  4. 11:15 = prolhaný banderofašista.

   Smazat
  5. Pro pitomečka Pravoseka 10:56: Násilí na Ukrajině je způsobeno banderovskou svoločí, která se dostala k moci násilným protiústavním převratem. Od té doby vrší jeden zločin za druhým, napadá vlastní spoluobčany a masakruje je jen proto, že chtěli federální uspořádání státu. Každý, kdo chce dodržovat lidská práva a ústavnost, zákony je pro tebe "idiot, vlastizrádce a kolaborant, ruská pátá kolona...". No nejsi na hlavu? Přečti si po sobě ještě jednou, cos tu nasmolil a styď se!

   Smazat
  6. 11:30

   Fakta jsou fakta, plky jsou plky. Ty jsi předvedl jen ty plky, troubo.

   11:32

   Ty jsi dobře vymytý. Dřív byli takový jako ty zavření na samotce, aby neublížili někomu jinému nebo sobě.

   Smazat
  7. 11:36 Jo, a zavíralo je hitlerovské Německo. Ty jsi jejich pohrobek, který se, jako ostatní banderofašisti, dosud vymyká spravedlnosti.

   Smazat
  8. 11:36 tak ještě jednou, trubče. Kdepak jsou ta vaše fakta? To, že někdo pluje s několika válečnými plavidly tam, kde nemá co dělat je podle trubce co? Vyhlídková jízda banderovského námořnictva? Vy sám jste plkající trubec :-)

   Smazat
  9. Někteří banderovští poslanci dokonce v té jejich slavné verchovnoj radě (prodejných debilů se záložními zahraničními pasy) vyzývali ke zničení krymského mostu najetím lodí napěchovaných výbušninou do mostních pilířů ještě dávno před jeho dokončením. Divil bych se proto, kdyby právě na takovou akci nebyli Rusové dávno připraveni.

   Smazat
  10. 10:56, 11:07 kde čtete fanatickou nenávist, pokud tím nemíníte evidentní nedůvěru k informačnímu mainstreamu západních „demokracií“. Protože v článku jsou uvedeny zeměpisné souřadnice místa konfliktu, využijte této možnosti k věcnému vyjádření, namísto proklamací hodných leda klubového fandy.

   Smazat
  11. 12:23 dnes si stačí zapnout ČRo nebo se podívat na ČT a hned je vše na svých správných místech, protože se z těchto stanic line taková záplava "pravdy a lásky", že to člověka rozněžní a současně uklidní :-)

   Smazat
  12. "Opravdu by mě zajímalo, kde se vzala ta fanatické nenávist zdejších blbů vůči Ukrajině, která jen bojuje (obrazně) o svou existenci vůči nesrovnatelně silnějšímu soupeři."
   Prostě "slovanská vzájemnost" v praxi :-) :-) :-)

   Smazat
  13. Nikdo normální ten untermensch z BANDEROSTÁNU nemá rád!!!!!!!!!

   Smazat
  14. 15:24 Poněkud prohnaně manipulujete, protože tady se dikutuje o názorech na stávající kroky loutkové, amerikou nastrčené a ryze banderovského vedení Ukrajiny. O Ukrajině a samotných Ukrajincích tu nepadlo jediné křivé slovo (a to jich jsou v Česku legálně a ilegálně statisíce a potkáte je na každém kroku). Ano, Ukrajina opravdu bojuje za svou existenci, aby přežila působení těchto banderovců ve vedení země!

   Smazat
  15. 15:24 Tak řekl sám Adolf Hitler. Jak víš ty fašounská filcko, že nenávidíme Ukrajinu. Je tam, jako většinou všude větší polovina slušných lidí, jen to nové panstvo se tam nainstalovalo s pomocí fašounů a banderovců jako ty. Ty "slovane".

   Smazat
  16. Přišlo do redakce mailem. Děkujeme.

   Reakce na námořní bitvu u Kerče jsou půvabné:

   1) Ukrajinská strana (ústy Navalného) prohlásila, že to má pomoci Putinovi zvrátit pokles popularity. Což nadchlo české komentátory.

   2) Ruská strana (ústy rakouského korespondenta na Balkáně a na Ukrajině Christiana Wehrschütze) sděluje, že tím Porošenko oddaluje svůj hrozící pád. Což rozhořčilo české komentátory.

   ;-o)

   Smazat
  17. Vážený 15:24!
   Opravdu si myslíte, že na okrajině a polši žijí Slované. To snad jedině rusští opolčenci a občané Krymu, které chtěl poroš předhodit banderovské lůze k provedení holokaustu na Slovanech (což byl i původní záměr hitlera, ale rotšildi mu dali v lednu 1943 příkaz zholokaustovat pomocí B cyklonu suché větve judai). Proč rotšildi a proč v lednu 1943 máte za domácí úkol zjistit, abyste alespoň pravdivě rapotal naučené fráze, když myšlenku nevypotíte ani nevyzvracíte.
   Ďuro Trulo

   Smazat
  18. Ďuro,ta etnická "očista" na způsob "Sparty" v režii "proxy" mne zajímá, co odkazy, byly by?

   Smazat
  19. PS.-včetně počátků, nápadu mladých(Roosevelta a spol.).

   Smazat
  20. Mirkovi Povolnému!
   Důkazů o činnosti GP (predátora) je poskrovnu, spíše střípky, z nihž lze složit mozaiku (obraz skutečnosti) nebo kaleidoskop (obraz virtuálně podvodné reality). Zkuste začít na této URL a pročtěte si komentáře zpětně, posuďte nakolik pravdivě popisují realitu a dějiny ""http://prekladyodlesa.sk/vlada-rothschildovcov-po-250-rokoch-konci-zacala-sa-nova-era#more-7732"".
   Ďuro

   Smazat
  21. 15:44 Realita je taková, že za untermensch se dá mnohem spíše označit čecháčovská lůza - ubožáci nesmíření s etablovaným řádem nerovnostářské společnosti, kde jsou nuceni hrát roli proletářů! Ti ano, ti stavěli různý ty barikády když už válka skončila, hlásili se do R(abujících)evolučních gard aby si naloupili německý majetek, znárodňovali a volili komunisty. To skuteční lidé, na nichž řád světa stojí, tak ti stříleli a pak emigrovali nebo aspoň odešli tam, kde může schopný muž dosáhnout postavení jaké mu přináleží ... nová generace bojovníků za skutečnou Evropu se zrodila právě z kyjevského Majdanu, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 14. Ukrajina se již mnoho měsíců snažila vyprovokovat Rusko zabavováním ruských lodí a zadržováním jejich posádek. Rusko bylo v klidu až do této akce, kdy Ukrajina zapojila do provokací svoje poslední válečné lodě. Rusko to přestalo bavit a dnes má na výměnu jak lodě, tak i posádky. Lodě se snadno vzájemně vymění, horší to bude s posádkami, počítám, že ty ukrajinské zůstanou v Rusku. Stalo se to i v před několika roky, proto nejsou posádky na odvezení (dnes už velmi zrezivělých) ukrajinských vojenských lodí z Krymu :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 11:17
   Proto tam Ukrajinci vyslali šrot,že je klidně můžou oželet.Byla to zkouška Ruska,jak zareaguje.Jedná se o to dostat Americké lodě do Azovského moře,pochopitelně v plné výzbroji.Do Černého moře mají možný vstup,ale potřebují se dostat do Azovského moře,aby měli více možností zasáhnout Rusko.
   Nejde to přehlédnout,USA se chystá na válku s Ruskem a nebude to několika raketami,letadly,ale chtějí to provést dramaticky s velkým účinkem.

   Smazat
  2. 11:17 Co se týče lodí, blíž k útoku na Moskvu by to Amíci měli z Rižského zálivu. Lotyši by je zajisté rádi pohostili. A úplně nejblíž to mají z oblasti Novhorodu na Ukrajině, jen asi 400km.

   Smazat
  3. V epoše nukleárních zbraní nemá vzdálenost k Moskvě už téměř žádný význam.

   Smazat
  4. Horší je, že jsou mrtví. Počty se liší, od dvou do šesti. Ukrajina se chystá na válku, Pravý Sektor už vypálil v Charkově ruské velvyslanectví. Charkov je na východě, téměř na hranicích s Ruskem a vždy to bylo ruské město (Novorusko). Momentálně tam je nejpočetnější a nejagresivnější grupa Pravého Sektoru, která čítá několik desítek tisíc ozbrojenců. Mají ohromnou podporu místního obyvatelstva a to samé je i v bývalém místě pobytu Girkina, ve Slavjansku a Kramatorsku. Viděl jsem tam videa s průvody dětí se zdviženými pravicemi a obrázky Bandery, dětí, které kdysi Porošenko kropil balistikou. Ty děti si myslí, že je bombardovalo Rusko.

   Smazat
 15. Rusko požádalo o naléhavé zasedání Rady bezpečnosti OSN:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201811268555623-rusko-osn-ukrajina-krize-zasedani/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na RB OSN se bude asi rozhodovat o tom, kdo obsadí Ukrajinu. Lidé tam už mrznou a jejich papaláši se je proto snaží ohřát alespoň ve válečném konfliktu.

   Smazat
 16. Pár citátů (Martynov,ředitel Mezinár.ústavu nových států):Ukrajinský prezident Petro Porošenko osobně vydal rozkaz ukrajinským válečným lodím, aby překročily státní hranice Ruské federace. Chtěl tak dokázat Spojeným státům svou vlastní hodnotu jako lídr Ukrajiny. Washington dosud nerozhodl, koho by chtěl po volbách spatřit na postu prezidenta Ukrajiny. Porošenko tak prý i nadále doufá, že svými činy Washingtonu dokáže svou hodnotu. Existuje i možný scénář zrušení voleb, a to například v případě, že by byl na Ukrajině vyhlášen mimořádný stav. Ani Porošenko podobný scénář nepopírá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „Jediné, co měl Porošenko udělat, když ho Američané nominovali na prezidenta, bylo vtáhnout Rusko do války ve středu Evropy. Z různých důvodů to ale neudělal, nedokázal nebo nepochopil. Snažit se ale nepřestal. Nejspíše se domnívá, že může znovu dokázat svou hodnotu, a že ho pak Američané podpoří. USA uvažují o možných kandidátech a prý vedou konzultace také s expremiérkou Julií Tymošenkovou. Porošenko ale pořád ještě doufá, že ho Washington nominuje"

   Smazat
 17. To je bomba. Jak to tam doopravdy bylo tady nikdo neví včetně autora článku (-vd-). Ale všem je všechno jasné. Jako vždy.
  To mě baví. Petr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petr 12:17 pravda, většině diskutujících se to zdá jasné. Vám, i kdyby to jasné bylo, samozřejmě ne. Dejte si, namísto pro vás typické předpojatosti, tu práci a povězte něco k souřadnicím konfliktu, který svou obezličkou tak jednostranně a lacino hodnotíte.

   Smazat
  2. 12:33 Ale já taky nevím, kde je pravda. Proto se nehodlám tvářit, že je mi všechno jasné. Jako většina jak zde diskutujících, tak i autor článku. Bohužel. Petr

   Smazat
  3. Pravda a láska musí vítězit nad nenávistí a lží i kdyby nezůstal tady kámen na kameni, pane A12:50. To před humanitním bombardováním Juhoslavie říkal velký pan Václav Havel. A jako první oběť války, právě ta pravda a láska brzy umřela. Zůstaly jenom ty předváleční blbý keci našich politruků.

   Smazat
  4. 12:50 takže jste si tu práci se souřadnicemi nedal. Mohu vás informovat, že k incidentu došlo na hranici dvanáctimílového pásma teritoriálních vod poloostrova Krym. Nezodpovězenou otázkou může být, směr plavby ukrajinského konvoje, jak reagoval na výstražná znamení, jaké pásmo teritoriálních vod Krymu námořní právo přiznává ... Nakonec, tou rozhodující skutečností je otázka, který stát je nad Krymem státem svrchovaným. Hádám autore 12:57, že pro vás to bude Ukrajina. Já se domnívám, že stejným právem jako Kosovo je samostatné, je nad Krymem svrchovanou Ruská federace. ni nepřipomínám, že Helsinský protokol stvrzený i USA zakotvil neměnitelnost hranic států Evropy. Tak vidím prostor pro věcnou diskuzi k danému článku. Citlivost Černého moře a Krymu pro obkličovanou Ruskou federaci z vojensko stradegického pohledu ponechávám stranou.

   Smazat
  5. 12:17 Petr Porošenko má podvojče i v šesku.

   Smazat
  6. To: 12:50.Skutočnosť je ale tá, že posvätné územie Russka, dnes ten bolševivký parchanát tak hrdo nazývaný ako "Ukrajina" chcú pre výhodné postavenie svojich vojenských posádok pri hraniciach bolševického parchanáti Russká federácia, pretiahnuť z bývalého Sovietskeho sojúza spravovaného bolševikmi Moskvy, do Európskeho sojúza, spravovaného bolševikmi Brusela. Ono by to mohlo byť v zmysle porekadla: "prašť jak uhoď, všetko jeden pes", má to však menšiu odlišnosť, že tí Bruselskí bolševici priamo podliehajú veleniu z Washingtonskej ideologickej centrály. Takímto poskokom je potom úplne jedno osud tunajšieho obyvatelstva. Malo by byť preto v Tvojom výsostnom životnom záujme, hladať kde je tá Tebou zmieňovaná prevda. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 18. Jak bylo oznámeno, tak malá britanie pošle do oblasti svou
  válečnou loď.
  Rusové na oplátku pošlou svou válečnou loď do ústí Temže.

  OdpovědětSmazat
 19. Paní učitelko, Putin je lechtivej a Porošenko ho lechtá.

  OdpovědětSmazat
 20. Porošenko zavádí stanné právo. Bude mít možnost začít zabíjet Rusy masovým způsobem. Po celé Evropě se vytvoří komanda a začnou taktéž se zabíjením. Měli bychom to zavest taky - otázka Babišovi - kdy bude možnost zabíjet Rusy beztrestně?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...Rusy a cyklisty!

   Smazat
  2. Otázka na vás: "co když si to Rusové nenechají líbit?". Doporučuji nalézt odpověď dříve než začnete s těmi komandy a zabíjením.

   Smazat
  3. 17:40, nikdo se jich ptát nebude, stejně tak jako se nikdo neptal českých zrádců, když je vedli spravedlivé německé soudy za protektorátu na popravu.

   Smazat
 21. Vraždit se lidé nemají - i když pro Flašku Smila z Lucerny je to humanitární, obzvláště, když se vrazi na své masakrování nemusí dívat, aby jim nebylo špatně a nekončili na psychiatrii. Porošenko, porošenko - nebyl on to šéfem Majdanku a proto se zkušenostmi dělal pak Majdan. To bylo u nich doma veselo, zabíjačky a jelitový prejt, to oni doma měli vždycky v oblibě. A tak zásoby došly a je nutno zase podřezávat. "Jen my ty lidi prosím neuďte v ohni a dýmu, jako v Oděse", žadoní Porošenko s tím, že uzená jelita on nerad. A tak že by zase byla na Majdanu veselka a Majdanek že by se zřídil pro změnu ne na západě Ukrajiny, ale na jejím bývalém východě Majdanek?! Ja, oh mein Gott, das waren damals gute Zeiten, nicht wahr Herr Poroschenko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zabíjení Rusů je legální, potvrdilo to i naše ministerstvo zahraničí ústy svého diplomata Bartušky. Stejně tak to potvrdil náš prezident Havel, že masové zabíjení je žádoucí a nazval ho humanitárním. Čili Rusové a Srbové se smějí zabíjet zcela legálně, prozatím jen oficiálními organizacemi, ale jednou přijde čas, kdy i obyčejný čestný občan vyjde na lov. Slovensko už ocenilo slovenské bojovníky hrdinského praporu Azov a v podstatě i Česko, když za českými hrdiny z Azova přišel europoslanec Štětina.

   Smazat
 22. Pomalu je na čase zavřít Ukrajince u nás do detekčních center, jak tu udělali Američani s Japonci za války, aby nemohli být zneužiti proti našemu národu. Bud´ do detekčního centra a nebo ven

  OdpovědětSmazat
 23. Tak konec srandy není kam ustoupit jak nějaký fašoun vstoupí na Ruské území tak zlikvidovat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.