Reklama

čtvrtek 29. listopadu 2018

Velikost textu: Neu: Západní mocenská politika vedla k událostem v Kerčském průlivu!

Poslanec Bundestagu Alexander Neu
- kou -
28. 11. 2018 
deutschlandfunk.de a PrvníZprávy
Ukrajina se mohla stát mostem mezi Ruskem a Západem, ale místo toho se ji Spojené státy a EU snažily přetáhnout do svého tábora s veškerou svojí silou, řekl Alexander Neu, poslanec Die Linke.

V rozhovoru s Deutschlandfunk uvedl, že výsledkem jsou konflikty, které nyní vidíme, zejména v Kerčském průlivu, řekl politik a vyzval všechny strany, aby dodržovaly mezinárodní právo.


Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou v Kerčském průlivu už dlouho nazrával, řekl Alexander Neu, poslanec německé strany levice, v rozhovoru pro Deutschlandfunk. Připomněl, že na jaře letošního roku ukrajinské úřady zadržely ruský tanker a rybářské plavidlo a to na dlouhou dobu. V reakci na to Moskva posílila kontroly na svých hranicích. Celé léto se situace zhoršovala a kulminací těchto procesů byly udlosti v pondělí v noci. Současně, podle „pravidel pískoviště", to byl Kyjev, který začal jako první, zdůraznil Neu.

DWN: Ukrajinský konflikt hrozí „zapálit" Azovské moře!

Německý politik je přesvědčen, že incident v Kerči byl provokací ze strany Ukrajiny, organizovanou pro domácí politické zájmy. Prezident země Petro Porošenko má vážné problémy s popularitou. Zavedení stanného práva mu umožní narušit prezidentské volby a zůstat u moci, vysvětlil Neu. Domnívá se, že mylná politika Západu, založená na právu silnějšího, vedla k situaci na Ukrajině. Západní státy udělaly stejné chyby jako v Jugoslávii a Sýrii. A Rusko nemůže být kritizováno tím, že prostě využije precedentů a začne jednat podobným způsobem.

Neu vyjádřil naději, že všechny strany konfliktu, tj. Washington, Brusel a Moskva, se vrátí k dodržování mezinárodního práva. A zdůraznil, že západní země jsou plnohodnotnými účastníky tohoto konfliktu na stejné úrovni jako Moskva a Kyjev.

„Ukrajina je mnohonárodní stát a od samého začátku se mohla stát mostem mezi Ruskem a Západem. Ale to se nestalo; pokusil přetáhnout Ukrajinu k západnímu táboru se vší silou a výsledkem byly konflikty, kterých jsme nyní svědky," uvedl Noe.Současně však Ukrajina nemá žádné zvláštní právo hlasu, Noe dodal: „Svrchovanost Ukrajiny odpovídá svrchovanosti tříletého dítěte vůči matce".
- - -

13 komentářů :

 1. Propaganda čt24:v Rusku se nekontrovatelně šíří AIDS. Hlavně že už nenapíšou že AIDS přišel ze ZÁPADU.Hlavně západní promiskuitního sexu i mezi gay komunitou v USA.Mercury

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT by vám vysvětlila pomocí svých "lepšolidí", že sice přišel AIDS ze západu, kam ho ale určitě nasadili prostřednictvím agentů Rusáci. A máte to.

   Smazat
 2. Ukrajina si od počátku myslela že NATO se za ní tvrdě postaví.Kde byl západ když naši dědové mobilizovali,když Adolf klepal na dveře.V roce 1956 na popud USA povstala Budapešť,západ je nechal na holičkách a nehnul prstem.Kde byl západ za pražského jara 1968,dopředu věděli o invazi Varšavské smlouvy. Největší procento okupantu Československa bylu z UKRAJINY. Hloupý ukrajinci se od nás nepoučili.Západ je potřebuje jak toaletní papíra Rusku jde o všechno,tak se nedivím že se bude bránit jako vždy v dějinách tohoto hrdého národa.marcel

  OdpovědětSmazat
 3. Ukrajincům se nedá věřit ani pozdrav. Nechápu,proč je sem pořád někdo tahá. Pro násilí nejdou daleko, od revoluce se mlelo o ruskojazyčných mafiích a teď máme věřit tomu,že sem všichni přišli za prací ? Možná ano, ale v jakém oboru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na ja, pane 9.33 I když na rozdíl od Ukrajinců a Rusů třeba na stavbě v ČR dělat rukama Vietnamce ani černocha neuvidíte...

   Smazat
  2. Původním Rusem je nordicko-slovanský árijec, který je disciplinovaný, svobodomilovný a spíše faustovský než fatalistický - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=SvenB1N3WJY

   Rusko bylo nahrazeno kagalem SSSR, jehož je současný parchanát nezdárným nástupcem - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
 4. Když Ukrajina zadržela ruskou rybářskou loď, posádku dodnes drží v zajetí a loď samotnou se snaží prodat v nějaké pochybné aukci, tak Civilizované západní země se k této situaci nijak nevyjadřovaly a ani neodsuzovaly!
  Když ale Rus zadrží vojenské lodě, okamžitě hrozí VÁLKA s Ruskem!

  Takový dvojí metr o něčem svědčí.
  Rusko je z poloviny rozkradené, ale přesto ten zbytek nedá světu (některým málo státům, nebo jenom jednomu?) spát

  OdpovědětSmazat
 5. Návrat Krymu do Ruska a k tomu postavení mostu, dohání k šílenosti Porošenkův režim.
  Už se nemohou jen tak producírovat přes Kerč či celý Azov.
  Ani zvát vojenské lodě NATO. Azovský rybník není Bospor.

  OdpovědětSmazat
 6. Nejhorsi na tom je,ze jejich "hratky" odnasi lide

  OdpovědětSmazat
 7. Když USA nevyšel plán A tj. námořní a raketová základna na Krymu pokouší se cestou ukrajinských fašistů a vládnoucí loutky USA o plán B, který je ještě nebezpečnější. Tím je realizace vojenské a námořní základny v Azovském moři. USA jsou paličatí a umínění. Ti se svého podlého cíle jen tak nevzdávají a budou to hnát klidně až na ostří nože, protože zatím Rus vždy ustoupil. Posunuli by se tak s radarovou kontrolou a raketami do značné hloubky Ruska. Pak by předváděli přesně to co předvádějí v Černém moři, kde mají rovněž US zájmy ač nejsou státem podél tohoto moře. Jenže to má jeden malý háček. Pro plnohodnotný přístup lodí US maríny a NATO (raketové křižníky) je potřeba zrušit status Azovského moře jako vnitrozemského moře. Na tom se právě pracuje s pomocí lumpa Porošenka a jeho banditů. Kdo kontroluje Azovské moře ten kontroluje i Krym! Doufejme, že si to Putin a jeho stratégové uvědomují. Je to plánovaná akce a Rusko opět tahá za kratší část provazu v této smrtelné přetahované, která dříve nebo později vyeskaluje do válečného komfliktu.

  OdpovědětSmazat
 8. Vše do sebe zapadá pro plán Barbarosa II. Pro úspěšné zlikvidování Ruska vojenskou silou je potřeba dostat rakety a základny na Ukrajinu. Plně ji ovládnout a začlenit do NATA. To jim zrádce Waltzman a blbí fašounci rádi servírují. Na severu je potřeba stejně jako Ukrajinu získat Bělorusko. Tím bude teritorium okolo Petrohradu vojensky neudržitelné. Na tom se také už zapracovalo, ale je potřeba vyměnit za diktátora Lukašenka pro US loutku. No a přátelé z Finska, Norska a Švédska už jsou pomalu také zpracovávaní. Pobaltí už je obsazené. Potom už v podstatě Evropská část Ruska s Moskvou bude z dnešního vojenského hlediska neudržitelná. A to vše bez ztrát, které měl hloupý desátní Adolf při předchozím tažení. Rusko má smyčku na krku, kterou mu nasadili velkozrádci Gorbačov a Jelcin. Teď mu ji pomalu a jistě utahují. Nenávist západu (Anglosasů, Němců, Francouzů) vůči Rusku a Slovanům nikdy nebyla odsunuta do pozadí a zapomenuta. Táhne se dějinami několik století. Oni se nikdy nesmířili a nesmíří s prohrami a porážkami v minulosti. Oni si stále myslí, že jsou nadlidé určení se Židy ke světovládě. Stále používají ono osvědčené "Divide et Impéra",které se osvědčilo při dobývání Ameriky a nyní se osvědčuje při ničení Slovanů. Dnes se mohou dopustit jen jediné fatální chyby ve své bohorovnosti, že si to současně rozdají i s Čínou, když se nepodařilo Rusko a Čínu postavit proti sobě. Už to zkouší ekonomicky. Jsou to opravdu velice nebezpečné šachy a geopolitická hra na hranici zničení lidstva. Rusku ani Číně v jistém okamžiku nezbyde než jít do nukleární války. Komedie okolo Kima měla za účel dostat radarové a protiraketové systémy do Jižní Koreji a do Japonska. To se plně podařilo. Ještě by byla potřeba velká zájkladna na Kurilách a východ by byl rovněž zajištěn pro tažení. Rovněž se na tom pracuje přes Japonce a rozsévá se rivalita mei národy Asie. Jen ten Afghanistán se nějak nepovedl, ale ve hře je ještě Pakistán. Trošku ještě otravuje Irán, ale i na ten v této hře je pamatováno a má v ní své místo viz Izrael a Arabská koalice teokracií. Nic v tom co se dnes děje není náhoda nebo iluze. Vše je dlouhodobě připravované a cílené včetně přísunů afrických posil, když se nebude chtí jít Evropanům do války. Vymění se a namixuje se obyvatelstvo a ono to půjde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně jste to popsal co se chystá . Proroctví Sibyly bude naplněno . Říká v něm , že se neustále bude mluvit a jednat o míru , ale bude se připravovat strašná válka . Jak to tenkrát kdy byli velbloudi hlavním prostředkem dopravy mohla vědět ???

   Smazat
  2. Rusko neexistuje. Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.