Reklama

pondělí 26. listopadu 2018

Velká listopadová komedie

Martin Koller
26. 11. 2018

Než začnu, musím se čtenářům omluvit za nesprávnou informaci o letecké odborné úrovni Babiše mladšího v minulém článku. Můj negativní názor na Babiše miliardářského oligarchu to nijak nemění. Neprověřil jsem si informaci z dosud vždy přesného zdroje. Proto se stala chyba, kterou mi nezbývá, než přiznat. Vzhledem k tomu, že nejsem komediant politický, umělecký, mediální, ani sportovní a netrpím proto přesvědčením o vlastní neomylnosti, stejně jako nepotřebuji honit popularitu, není přiznání chyby velkým problémem.
Sedmnáctého listopadu jsme zažili velké show, při němž, podle očekávání, zvítězil Andrej Babiš, zcela bezpracně a dokonce s určitou dávkou zbabělého skrývání.


Z národního hlediska nezvítězil nikdo, protože obě strany konfliktu lze označit za špatné. Z krátkodobého hlediska zvítězilo menší zlo, z dlouhodobého to větší. Obě strany mají za cíl totéž, jen cesty jsou různé. Povykující dav a házení kytek do odpadkových košů partou neziskovkářů aktivisty Gemunda, zcela jistě nezávislého a nezištného, trapas revolucionářů vedených stále trapnějším Drahošem a Hilšerem, jen dovršil. Naštěstí v prezidentských volbách tito nestoudní slouhové cizáků, stejně jako jejich mazanější parťák Fischer neuspěli a bohdá ani neuspějou.

K tomu jakési řeči o ruském nebezpečí a přátelích Ruska Babišovi a Okamurovi. Na základě jednoho svého rozhovoru s miliardářským oligarchou Babišem, kterého jak známo nepodporuji, a považuji za největší ohrožení naší země od května 1945, mohu konstatovat, že zcela jistě není přítelem Ruska a nemá tam na rozdíl od EU ekonomické zájmy a pravděpodobně ani plány. Z Ruska žádné dotace, hlavní zdroj jeho podnikání zaručeně nekoukají. Všem jeho nemyslícím obdivovatelům bych připomněl, že veřejně vyslovil podporu protiruským sankcím, které už stály EU kolem 58 miliard EUR. Pan Okamura, pokud známo, veřejně uvedl, že naše členství v NATO je nenahraditelné a jinak pouze kritizuje nesmyslnou válečnou psychózu proti Rusku v EU, která může vést k jaderné válce. Tu si pravděpodobně Gemund a jeho parta přejí, asi jsou na rozdíl od ostatních odolní proti jadernému záření a spadu. Pokud jsou tak bojechtiví a naplnění patologickou nenávistí k Rusům, proč nevyrazí na Ukrajinu, neobléknou uniformu tamních fašistických praporů a nejdou vraždit do Doněcka, nebo Luhanska. Jistě, takoví jako Gemund a spol nebývají hrdinové, takže budou v případě války zalezlí hodně vzadu a budou vydávat plamenné výzvy pro jiné, aby se nechali zabít. Poté si půjdou pro metály a budou řečnit nad rakvemi padlých hrdinů. Ubohost jejich kytkové akce, pravděpodobně zaměřené spíš proti prezidentu Zemanovi se rovná podobné ubohosti a sprostotě party Ztohoven, kteří zničili prezidentskou vlajku a nahradili ji trenkami. Každopádně pokus o jakýsi pražský majdan byl ubohý a přesně podle toho dopadl. Spíš ještě zvýšil nezaslouženou popularitu Babiše. Možná záměrně. Celou situaci z hlediska hlasování o důvěře vládě skvěle okomentoval Václav Klaus mladší, evidentní pátá osobnost naší politiky od listopadu 1989.

Celý letošní sedmnáctý listopad byl jen další komedií pražské havlérky při vyrábění historie podle cizáckých zájmů, především pangermánských. Policejní akce v listopadu 1989, při níž někteří demonstranti organizovaní tehdejším pražským socialistickým svazem mládeže (SSM), nikoli nějakými prakticky neznámými disidenty, dostali nářez obušky příslušníků tehdejší veřejné bezpečnosti (VB), nebyla nic zvláštního. Podobných demonstrací a policejních zásahů byly před tím i potom stovky, možná i tisíce a nikde z toho nedělají historický akt boje za svobodu, ani masakr. Celé to pravděpodobně byla tahanice různých skupin komunistických nomenklaturních kádrů o koryta, přičemž zasáhl ruský posluha cizáckých zájmů Gorbačov. Nikdo mrtvý, nikdo zmrzačený a v podstatě ani vážně raněný. Někteří z protekčních soudruhů mamánků měli možná šok a plné kalhoty.

Dnes se řeční o masakru, a nadává se komunistickému poslanci Ondráčkovi do mlátiček, přestože nelze prokázat, že by kohokoli uhodil. Jeho tehdejším kolegovi Metnarovi, který reprezentuje ve vládě ANO, tedy oligarchu a cizácké zájmy, nenadává nikdo. Zato kolem sedmnáctého listopadu 1938 a mezinárodního dne studentstva bylo letos téměř ticho. Logicky, musely by se připomínat zločiny nacistů, německých nacistů, německých okupantů a sudeťáků, kterým se mnozí naši údajně demokratičtí politici derou od listopadu 1989 mezi půlky. Zbití a odvlečení podle různých zdrojů kolem 1800 českých studentů do koncentračních táborů v roce 1938, popravení, spíše justičně zavraždění reprezentanti studentstva, to je jiné kafe. To byl masakr a událost světového významu. Jenže z toho nic nemá pražská havlérka, která se ostatně nezúčastnila ani demonstrace v listopadu 1989, pokud se nejednalo o mladší kádrové funkcionáře SSM typu Žáčka, Bartušky, nebo Barocha, z nichž jsou velcí Evropané a bojovníci proti komunismu a Rusku. Vždy beze studu a ohledu na spoluobčany, zato u plného koryta a žádný zadek jim není dost úzký a smradlavý, pokud z něho kouká nějaký zisk.

K názoru, že obě skupiny předvádějící komedii politického boje jsou pro český národ špatné, mne inspiroval, mimo jiné, jeden článek na seznamu. Autor vykládal o tom, jak mnoho mají Češi a Němci společného. Samozřejmě zapomněl na fakt, že to bylo třeba Rakousko-Uhersko, z nějž roku 1918 prchly všechny slovanské národy, třeba protektorát, tehdejší koncentrační a pracovní tábory, kde Češi a Židé a mnozí další byli uvnitř drátů a Němci jako dozorci, ale jinak byly společné. V současnosti jsou to koloniální montovny, hypermarkety a další podniky, kde Češi a mnozí jiní makají na Germány za zlomek německých platů, přičemž daně se samozřejmě platí v Německu. Z nich nám německé panstvo posílá pro své vyvolené takzvané dotace.

Nicméně něco společné tady mezi Čechy a Němci je. Až dětinská důvěřivost k propagandě a hledání živého mesiáše. Jednoho takového měli kdysi v Německu a byl rovněž z blízké ciziny, takže neměl ani německé občanství. Proto ho například k obecnému veselí jmenovali obecním policajtem, aby ho mohl získat, což se nakonec nepovedlo. Byl to slouha tamních oligarchů a dokázal oblbnout národ žvásty na sociální témata, nikdy neuskutečněnými sliby, podnikovými jídelnami, vytvářením žebráckých pracovních míst a levnými rekreacemi natolik, že ho nadšeně podpořili i v Drang nach Osten. Tažení na východ si přáli především britští a francouzští imperialisté, naši tehdejší pevní spojenci s cílem kolonizace sovětského svazu. Konec důvěry v mesiáše byl v zničeném Berlíně dobytém rudou armádou, deseti miliony mrtvých Němců, vysídlením německých menšin z Polska, Československa, Jugoslávie a dalších zemí, statisíci Němek obohacených sovětskými, americkými (z 83 % černochy) a dalšími vojáky. Přesto velkého vůdce a spasitele velebí někteří pitomci dodnes. Se schopností nechat se oblbnout se tehdy i nyní pojí neméně výrazná neochota přiznat chybu, což je českým i německým voličům rovněž společné.

Jeden mesiáš cizích zájmů nám sliboval pravdu a lásku. Za jeho vlády plné keců o morálce se stala naše země rozkradenou kolonií a centrem amorálnosti, úchylnosti a drog. V současnosti v podstatě není rozdíl mezi KDU-ČSL, TOP 09, STAN, Piráty, ANO, vedení a částí ČSSD, vedením a částí OSD a bohužel i vedením a částí KSČM. Boj o koryta, lži podrazy a bezuzdné podlézání cizákům bez ohledu na lid této země. Mimo ně je zde přehled straniček s nabubřenými názvy i vůdci, v nichž působí ve vedení buď ageti BIS, jako v národní domobraně, nebo nějací intelektuální dědci s rozježenými plnovousy z pražské havlérky publikující na internetu, kašpaři s napoleonským kloboukem na hlavě jako u VV, nebo všudypřítomní nezištní neziskovkáři. Starají se o to, aby občanská opozice byla rozdrobená, rozhádaná a pracují na likvidaci všech, kteří by mohli občanskou opozici proti cizáckým zájmům sjednotit a zabránit tak kolonizaci, islamizaci a válce. Pracují podle a v zákeřně, někteří si hrají na vlastence, žvaní líbivě na internetu. Takoví pokrytečtí Halíkové naruby. Bohužel průměrný volič potřebuje mesiáše, kterého vůbec nezná.

Když podvod s pravdou a láskou vysmrádl, přišli další mesiášové cizích zájmů se sociálními sliby. Je zcela jedno, zda je kdosi miliardářský oligarcha a kamarád Allbrightové, nebo protekční socialistický dredař vystudovaný v USA. Je to jen komedie a všichni se nakonec sejdou v Aspen Institutu i Bakaly a Allbrightové, případně Soroše. Odpor proti migračnímu kompaktu je jen komedie. V Praze už potkáte afrického migranta na každé ulici, spíš několik. Oligarcha přitom ani náhodou nezasáhne proti neziskovkářům, kteří na něj útočí. Vždyť je to jen komedie, která mu pomáhá ve hře na ubohého pronásledovaného mesiáše. Všichni komedianti vycházejí z toho, že lidé přetížení prací a zavelení všemožnými stupidními informacemi z médií nemají čas a náladu přemýšlet a nepamatují si ani co bylo včera. Jinak by nemohli volit stále stejné podvodníky. Rozdíl je pouze v tom, že takzvaná opozice je slouhy především Berlína a sudeťáků, takže tahá za kratší konec provazu. Chce jen větší podíl na kořisti. Figurky, které poskakují po náměstích mnohdy ani nevědí, za co demonstrují a kdo to platí. Jedni se vyjadřují na rovinu a vykřikují o svobodě, druzí jsou pokrytečtější, schovávají se za sociální rétoriku a říkají to, co chtějí voliči slyšet. Pochopili, že ovce musí dostat trochu nažrat, než se ostříhá. Ale je to všechno jedna parta. Babiš s Hamáčkem a Filipem, likvidátory české levice, jen nabízejí cestu do pekla pouze trochu delší a navoněnou reklamním sprejem sociálních žvástů. Je třeba si položit otázku, kdo je nebezpečnější? Ten kdo krade, nebo ten, který si chce přivlastnit zemi jako svůj majetek, nicméně oba slouhové cizáků. Zloděje lze zavřít, ale ten kdo chce zotročit celou zemi, přičemž drží jak ekonomickou, tak politickou moc, a opírá se o podporu ze zahraničí, není o nic lepší, než Hitler, možná horší. Katastrofa jen trvá poněkud déle, nicméně kořist je větší. Pouliční lupič versus mazaný lupič ve fraku, nebo Mercedesu SUV.

Divadelní představení na téma zlo, nebo zlo bylo hezké a zaměřené na rozněcování emocí. Je zbytečné se rozohňovat a hádat mezi sebou, jen to pomáhá zakrývat pravdu. V klidu zapomeňte, bude hůř, ať zvítězí jedna, nebo druhá strana, jen o něco dříve, nebo později, pokud se národ neprobere a nezačne používat vlastní mozek. Čím víc se budeme prát mezi sebou, tím budou mít naši nepřátelé větší radost a větší zisk.

55 komentářů :

 1. Kollere tak ses vypsal a vznikl blábol o ničem a o všem, jen o tom pilotním oprávnění mladého jsme se nedověděli zhola nic. Nuda,nuda,nuda...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky mi z toho vyšlo, že jen Koller je ten "dokonalý".

   Smazat
  2. 21:15, 21:37 vy dva oukropečci zřejmě těžce snášíte přímou řeč k věci. Kritizujte text, nechte na pokoji autora. Tentokrát se plně stavím za názory páně Kollera.

   Smazat
  3. 21:15
   No pan Koller se vypsal a ty jsi se asi co..Pos..l
   Pan Koller má naprostou pravdu. A ty jsi jenom Slávek.
   Václav

   Smazat
 2. Ono jak znamo ,kecy at take ci onake nic neresi .Jedine co funguje jsou vidle dobre naostrene a kosa ,taktez nabrousena . To je jedina cesta jak se zbavit verejneho zla ktere vzdy slouzi tomu, kdo ma skvarky a kdo ma skvarky vime preci vsichni.Taktez je znamo ze skvarkove take neradi pracuji a se perou ,uzivaji lzi podvody a vrazdeni ,nejlepe nozem do ledviny ze zadu opet najatymi vrahy ,neb radi se chlubi tim ze maji ty sve pazoury ciste .Takze vidle vidle to je jedina cesta jak tu spinavou luzu zprovodit ze sceny

  OdpovědětSmazat
 3. Dávám přednost delší cestě do pekla, před kratší. Je větší šance změnit cíl cesty. Takže zaplať Pánbůh za AB, i když souhlasím se vším, co autor napsal. On je ta delší cesta. Nyní je na nás, abychom získaný čas využili. K volbě někoho, kdo řekne, že ten současný liberalismus je cesta do pekla a tedy že ho je třeba odstranit a zavádět demokracii. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak pane P.K nic jiného nám nezbude hlavně když nepodepíší migrační pakt.

   Smazat
  2. Málo kdo si uvědomuje, že ztratit moc je přímo úměrné její získání jinými. Chce to čas a peníze. Proto dolary pomohly v ČSSR, Ukrajině a jinde. Opačně je to těžké, když rusové jsou na dně. Tak snad Číňané? Co ideály, co bez peněz, vyřídit si to doma, to by nešlo? Nešlo, já vím, nejsou demokrati. Možná přijde Spasitel.

   Smazat
  3. Miroslav Povolny26. listopadu 2018 22:39
   Pane Povolný, se spasitelem si nedělejte starosti. Toho uvidíme, až prohlédneme. Je to na nás, koho budeme hledat a koho odmítat. P.K.

   Smazat
  4. P.K.-kdyby to bylo tak jednoduché! I v naší komunitě oproštěné o trolly jsme rozdílní a nehledáme spojnice. Je to normální ve velké společnosti lidí. U včelstva bez matky, u lidí bez vůdce. Máme příliš mnoho vůdců, je třeba redukci i v rámci demokracie ze současného chaosu. Včely mají feromony, my ale také, ač jim říkáme volby.

   Smazat
  5. Kdo nebyl v Číně, tak ničemu nerozumí. A "pan" ministr Petříček? Jen plácá a trolí, příště už nebude ani ministr. Je to politická "nula", která je navázaná na Pocheho.

   Smazat
 4. Pane Klere, jestli tvrdite ze Babis je pro CR nejvecsi nebezpeci po 45.roce , tak to je na hrane poplasne spravy !
  Nebojte se tolik toho Babise , neni to cert ! On jenom vyjmenoval ve snemovne zlodejiny svich kolegu a zeptal , co udelali proto , aby je odhalili a tak se stal nepritel c.1 pro Ceske politiky . Nekupujte si ctenare , svim jakoby odporem proti Babisovi ,je to pruhledne !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:18 Boží prostoto

   Smazat
  2. 23:26 Boží sprostoto

   Smazat
  3. Po vyhaslých a senilních agentech Klaus CSc. & Zeman CSc. nastupuje záložní lstivý, šimpanzovitý, drzý agent-oligarcha Bureš CStb, podbízející se parazitické, závistivé a neschopné sockovské lůze evidencí tržeb jemu konkurujících samostatných OSVČ a prskáním na konkurenční oligarchy, budováním státně-monopolistického kapitalizmu s následným přechodem k oligarchickému komunizmu.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu Miloše Burana a bačovského agenta Bureše - nástupce Husáka ??? Sám přivandrovalec - štve proti cizincům. Čo bolo, bolo, terazky som oligarchom !!!
   Podobně se střídali u výslechu „zlí“ estébáci s „hodnými“. Řídícím důstojníkem všech tří zůstává Putin. Každý buran ve funkci potřebuje svého vlastního třídního nepřítele – aby ho mohl předhodit sockám namísto žrádla a větší množství podlézavých zamindrákovaných ovčuráčkovských řiťolezů. Klaus i Zeman odhodili své dceřinné, uměle vytvořené partaje jako použitý a nepotřebný kondom (či WC papír) na cestě za Ural. Bureš zatím ještě ne, zatím chystá čistky. Bude vystřídán dalším čobolovským agentem krúpou ? A Zeman dalším Klausovým spoluagentem robejškem ? Na jiné vzory národ prostě nemá.
   Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman.

   Smazat
 5. Pane Kollere...prominte .

  OdpovědětSmazat
 6. Koller je dement. Neúspěšný kandidát na senátora (poslední místo), který si dal za životní úkol šířit blbou náladu a duševní smrad. Vše je jeho očima buď špatné nebo ještě horší. Snad kdyby tu vládl putin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váš intelekt 22:32 přesvědčivě ukazuje opakovaná argumentace o neúspěšné kandidatuře občana Kollera do senátu PČR. Nechápete, že bez široké publicity se neprosadí ani genius? Mimochodem, o Putinovi v článku nejen není řeč a z textu nic co 22:32 tvrdíte, nelze odvodit. Argumentujete uboze.

   Smazat
 7. Anonyme 22:32 napiš své jméno a přidej fotografii, ať se zasmějeme nebo tě politujeme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váňo, ty jsi taky ve volbách dost propadl. Co má mé jméno a fotka společného s duševním smradem šířeným Kollerem (a tebou vlastně taky)?

   Lituj sebe a své soudruhy, kteří musíte už 30 let trpět ve vámi nenáviděné svobodě a demokracii. Já o lítost vás, totalitářů, vzpomínajících sentimentálně na zlaté časy diktatury, opravdu nestojím.
   Čest.

   Smazat
  2. 23:15
   Tak nějak si tě přestavuji, oslovuješ pana Davida jako váňu a co jsi ty ?
   Václav

   Smazat
  3. Orlík vs. "Čapí hnízdo"

   Vraťme se zpátky do roku 2013 - Karel Schwarzenberg, jako ministr vlády ČR podnikal po celou dobu ministrování se svou firmou ORLÍK NAD VLTAVOU s.r.o., Bělohorská 165 Praha 6, IČ: 450 23930, kde drží 99,82 % podíl.

   Kalousek této firmě převedl více jak 100 milionů Kč dotací ze státního rozpočtu ČR a mnoho desítek milionů Kč z Evropské Unie!

   Schwarzenberg, jen za poslední 2 roky ministrování obdržel prostřednictvím této firmy od Kalouska a ing. Čiernika z MZE přes 70 milionů na odbahnění písčitých rybníků Sobík, Silvestr a Zhoř, kde místo bahna těžil písek, který pak prodával a cestáři jej používali na opravu cest.

   Pochopitelně, to všechno bylo a je (na rozdíl od kauzy Čapí hnízdo) v naprostém pořádku, NIC, žádné ostouzení, hysterie, ani žádný humbuk v mediích se nekoná !!!

   PROČ?

   "A KDYŽ KNÍŽE PORUŠILO DOTAČNÍ PODMÍNKY A MĚLO VRÁTIT 4,5 MEGA NEOPRÁVNĚNĚ ČERPANÝCH DOTACÍ, MINISTR FINANCÍ KALOUSEK MU JE ODPUSTIL?!"

   Ramón

   Zdroj:

   Vladimír Tišer & Libor Tomíček

   Smazat
  4. 23:15 ve volbách nemohou uspět jedinci pouze osobní kvalitou, bez toho, že jsou podpořeny publicitou, tedy penězi, aparátem etablovaných politických stran, popřípadě mainstreamem. Takže argumentujete hloupě, krom toho vulgárně tykáte, používáte omšelé soudruhování a jiným podsouváte pocity, o kterých ze zcela objektivních důvodů nemůžete mít ani tušení. Jste pod úrovní bývalé čtvrté cenové ... O skutečně svobodné společnosti nevíte nic.

   Smazat
  5. 0:07

   1) David začal tykat mě, hlupáku!

   2) David byl podpořen etablovanou stranou SPD.
   Pavel Fisher, který Davida smázl rozdílem několika tříd kandidoval jako nezávislý.
   Zkuste něco lepšího, tahle nepovedená obhajoba byla ze slabšího soudku.

   Smazat
  6. 0:36-anonymovi se má vykat? To je mi novina, obzvlášť v anglosaském světě.

   Smazat
  7. V angličtině se standardně vyká. Tyká se pouze tehdy, když se uvede křestní jméno.

   Smazat
  8. Pan David bohužel kandidoval v Praze. A ta si léčila mindrák z prohry Drahošovic demobloku, kam patřili všichni Zemanovi protikandidáti.
   Pan Koller je pruďas, ale v zásadě to řekl dost přesně, jen drsně. Občas je ve svých příspěvcích i vtipný, či spíš sarkastický a tak je znát, že humor má rád, jen situace opravdu veselá není a dlouho asi nebude.
   I. Švihlíková se na jedné akci na dotaz vyjádřila, že po nějakou přechodnou dobu nám může bohatý podnikatel posloužit jako oslí můstek k něčemu lepšímu, jelikož bude dost tvrdým soupeřem současné chobotnice, to už dodávám já. Důležité je, aby to přechodné období netrvalo příliš dlouho, s dočasnými pobyty tady máme své zkušenosti :-). J.

   Smazat
  9. 11:40-to máte sice pravdu ale lidé píšící bez diakritiky a Vašich názorů zde tvrdili, že na Netu se zásadně tyká, tak si vyberte. Zastávám názor, že vykám všem podepsaným i nickem a u ostatních mám právo volby dle textu!

   Smazat
  10. PS. Vy jste ztratil kredit v 0:36 použitím slova "hlupáku".

   Smazat
  11. 0:36 Je nepopiratelným faktem, že židobolševik david má sen stát se hlavním rudým komisařem, jakým byl tento jeho strýc v Rusku před 100 lety! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   A tam si všichni tykali a říkali soudruhu! Jenže se jim tu postavíme my, kteří si necháváme onikat a sami podobnému xindlu rudých podlidí onkáme!

   Za bílého teroru bude pak rudej xindl plně ekonomicky využit coby biopalivo! - https://ihistorian.livejournal.com/176105.html

   Máme na toto využití patent od Jeho Vysokoblahorodí! - https://78.media.tumblr.com/41e3271711cdbc5d234267674bac9d60/tumblr_nrdvakUyoQ1sqztn9o1_500.png

   Smazat
 8. Pan Koller perfektní jako vždy. Akorát mi rozum nebere, jak mohl vydržet v čssd pod Bohušem Sobotkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:28
   To je naprosto jednoduché. Stejně jako skalní voliči KSČ dodnes volí tyto voly. Prostě jsou to lidé kteří nevolí sobotky a filipy ale volí to co tyto strany representovali ( bohužel se jich zmocnili korytáři bez ideii)

   Smazat
  2. 23:50-musíme najít systém voličů, být rychlejší, než se přeskupí "Krtci"! K tomu ovšem potřebujeme naše média a "naši" BIS.

   Smazat
 9. Tak mě napadlo z čeho vlastně tento "analytik" žije? Čím se živí, kdo ho platí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:49
   Asi z toho, že jeho názory někdo čte a prověřuje se svými poznatky. Prostě je žádaný. To je rozdíl od tebe.

   Smazat
  2. 23:52
   Nezajímá mě žádné tvé "asi", ale fakta. Lidi jako ty mu neplatí ani korunu, Nová republika zřejmě také ne. Takže? Tipuju to na vojenské výsluhy. Pokud je to tak tak je to pěkný pokrytec.

   Smazat
  3. 0:12-a proč? Že utrácí čas "vojenských výsluh"? To přece dělají i jiní, včetně nového "výsluháře"z NATO Pavla! Taky pokrytec?

   Smazat
  4. 23:49 se ptá „ ...z čeho vlastně tento "analytik" žije? Čím se živí, kdo ho platí?“ a má na mysli pana Martina Kollera. Kdyby autor té otázky měl elementární rozhled, něco málo četl, byl schopen, než se hloupě zeptá hledat co je očividné, takovou otázku by nepoložil.
   Když už ji položil, dokazuje jak je hloupý, protože i škodit a pomlouvat kohokoli je vždycky možné chytře. A pokud mu zdroj existenčních příjmů páně Kollera vrtá hlavou vážně, tak snadno může tušit, že podplukovník v záloze, když vojáci z povolání do důchodu odcházejí tuším v 56ti letech, nejspíš bude mít nějakou tu výsluhu a slušný důchod.
   Takže občan Koller, k tomu všemu co ještě umí a zná, snadno uživí se. Aniž by měl potřebu politické prostituce. Jestli vám to 23:49 nestačí, hledejte na internetu. Pokud to vůbec umíte.

   Smazat
 10. Mnoha komentátorům asi nedochází, že i po převratu 89 máme (stejně, jako dřív) pouze omezenou státní suverenitu, což znamená, že musíme respektovat zájmy euroatlantických velmocí, chca/nechca. Proto provádění a posuzování naší národní politiky, jejich výstupů je komplikované a ošidné. Naše politika (politici) respektuje vliv různých korporátně unijních zájmů. Musí logicky čekat na to, který vítězí, a k tomu se potom přihlásí. Jak je ale vidět, M. Koller toto nerespektuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:01 chápu, že možnosti politiků mají jisté limity. To ovšem neznamená, že musí lhát a oblbovat a už vůbec to neznamená, že každý musíme držet hubu, nehledat a nehájit pravdu. Posluho. To, co napsal pan Koller vystihuje realitu.

   Smazat
  2. 0:15 To je fakt. Kdyby naši čelní představitelé vystupovali pravdivě a říkali lidem na rovinu: Heleďte, to s tím Ruskem, to je jedna velká blamáž, ale my je musíme vyhostit, protože nejsme suverénní stát. Platy můžeme zvyšovat jen nepatrně, protože potom by Německo nebohatlo tak rychle. Imigranti jsou pro nás obrovské riziko, jako všude jinde, ale co s tím můžeme dělat, protektor nařídil. My nechceme žádný oplétačky, to snad chápete, no a taky se nám to docela rentuje. Tak neblbněte, běžte domů spát, ať jste zítra časně ráno fit k vyrábění zisků naší vrchnosti:-). No člověk by to určitě pochopil, ne? Jsou to taky jenom lidi...J.

   Smazat
 11. Takových ubohých komedií ještě bude! Co třeba strejda Brady?A další a další hovadiny a zhovadilosti, které se táhnou snad celých téměř třicet let - když dnes media, vláda, politici, a podobný šmejd nic jiného než hovadiny, komedie a kokotiny neřeší.A krmí tím občany, ve snaze nadělat z nich nemyslící opičáky.

  OdpovědětSmazat
 12. Premiér,stejně jako president,
  jsou pro setrvání v EU a v NATO.
  Ženou naši zemi do války...

  Pan premiér, jako jediný polistopadový politik,
  nezůstal jen u slibů,
  a zločinecké finanční prostředí, napravuje.
  Žel Bohu,
  jsme natolik prohnilý stát,
  který z trestné činnosti financuje politické strany a církev.
  K tomu všemu hrajeme západním strategickým partnerům do not,
  jenž se snaží o naše podmanění a likvidaci.
  V této neblahé době, pro náš společný stát,
  je velice snadné argumentovat nesmysli
  a otírat si hubu o pana Babiše*

  OdpovědětSmazat
 13. Pan Koller přiznal svoji omylnost - jen tak mimochodem - ten 17. listopad, to nebylo v r. 1938, ale v r. 1939. Ale to může být i jenom překlep.
  Nepatřím k těm, co by apriori odmítali oligarchu v politice - je jich po Světě i v současnosti dost, ale Babiš je hodně zvláštní. Prosím vás, i USA prezident svěřil svůj majetek do svěřeneckého fondu? A co monarchové dělají se svým majetkem, aby dále kralovali? Také je mi právě dost záhadou, že Babiš jde do politiky veřejně, zatím co jeho soukmenovci vládnou politice ze zálohy přes své poslance, senátory, ministry, soudce, policejní ředitele.... A je mi i záhadou, že oligarcha navíc dělá sociální politiku a směřuje k občanskému smíru, zatím co ostatní dojí z občanů hlava nehlava své zisky - z poza buku, aby se kapitál nažral a loutky v politice i správě země zůstaly celé, ale v pevném chomoutu na opratích!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš si myslel, že přímý vstup do politiky pro něho bude levnější varianta, než platit na všechny strany a mít jen omezený a nepřímý vliv, navíc v konkurenci jiných oligarchů. Tak vystoupil ze stínu. Ale je to především velkopodnikatel a tak i uvažuje. Pochopil, že aby se u moci udržel co nejdéle, je potřeba lidem pravidelně předhazovat nějaké ty drobné, trochu něco vybudovat, však i jeho firmám se to bude hodit. Ale je to prozápadní globalizátor se vším všudy. No ale vládne, a tak budu i ráda, když mě pozitivně překvapí, ráda uznám chybu, jako p. Koller. Jen ale, abych k tomu měla důvod :-). J.

   Smazat
  2. Rád bych přijal vaši argumentaci, ale asi by vás urazilo, kdybych dodal, že jen proto, že jste žena. Nemyslím, si, že Babiš očekává od svého postu premiéra a účinkování v politice vůbec, skok ve svém osobním majetku. Majetek oligarchů se dělá především přes zákulisí, lobisty, korupci politiků... Tedy jen tak, že by Babiš ušetřil na korupném. Souhlasím že, to co je občanům přidáno, snad ještě dříve, než je na výplatní pásce, končí už v kapsách kapitálu. Skokové zdražení, doprovázející současnost je toho dokladem, proto sám říkám, že pro zjednodušení by se to mohlo rovnou posílat na účet kapitálu. Ale proč potom ten kapitál zase tolik ječí proti Babišovi, když všechny ty miliardy z navýšení platů a důchodů stejně nakonec skončí v jeho kapsách? A občané zase "utřou ústa". No už vůbec bych nechápal snahu o zrovnoprávnění občanů v daňové oblasti. Že by to dělal Babiš ze škodolibosti, nebo propadl sebepoškozování, tedy jde daněmi sám proti sobě? Stejně jako já, si jistě nemyslíte, že kauza Čapí hnízdo byla kapitálem vymyšlena, aby byla odstraněna nějaká nemravnost kapitalismu? To tedy vůbec ne, naopak jistě k zakrytí těch daleko větších defraudací, současná bilance rozkradeného majetku u nás je udávána i s dluhem 7 biliony Kč. A to vůbec nikoho nezajímá, myslíte jen proto, že ty, které by to mělo zajímat, již zajala korupce? Tedy nemyslím, že je Babiš primitiv a že šel do politiky pro osobní majetkový zisk. Rozhádal se a postavil proti sobě ostatní oligarchy a oni vyhlásili proti němu sankce, to je asi vše, je to okoukané z mezinárodních přátelských vztahů zemí Země. Zbývá počkat a uvidíme, kdo na sankce více doplatí, zda ten, co se pasoval do role vychovatele toho slabšího, nebo nakonec ten slabší. Je dobré, že lidé fandí více tomu okopávanému, než okopávajícímu vychovateli - tedy mimo chuligánů z fotbalových hřišť!

   Smazat
  3. 18:14 Děkuji za reakci. Víte, nevím, jestli Babiše nemá rád kapitál, podle mě k tomu nemá žádný důvod, Babiš je jeho pevnou součástí a nijak jeho existenci nezpochybňuje, žádnými převratnými dańovými zákony, omezeními jeho pohybu, natož bojem proti daňovým rájům. Právě Babiše by měl kapitál milovat, je to jeho člověk. Kdo ho nemiluje, je naše stará politická garnitura, která kvůli němu a hlavně kvůli své letité destrukci tohoto státu, ztrácí preference a na níž bylo přisáto příliš mnoho podvodníků, nebo chcete-li pseudopodnikatelů, z nichž mnozí dnes raději opouštějí republiku, nebo čelí trestním oznámením, nebo už prostě nemají ten vliv, na který byli zvyklí a díky němuž i bohatli. Ale pozor, Babiš byl jeden z nich, lobbista a sponzor různých stran. Jestli sám Babiš je poctivý podnikatel, do této polemiky se pouštět nebudu. Je tady pár signálů, že ne tak docela, ale ano, jsou tady jiní, mnohem horší. Jednooký mezi slepými králem? Ale určitě je to schopný člověk, tvrdý obchodník. Ale upřímně, já nevěřím, že pro lidi přinese nějakou zásadní změnu k lepšímu. Budou to maximálně jen drobné krůčky ve vyšlapané cestičce liberálního kapitalismu. A jestli si znepřátelil ostatní oligarchy? Tak to taky nevím, ale oni se obecně oligarchové moc vzájemně nemilují, možná jen dočasně respektují, musí-li. Ale máte země, kde mají i své armády a ty po sobě pálí ostrými, je-li třeba. Takže jak jsem psala a teď už bez moralizování, Babiš, jelikož je chytrý, tak ví, že lidu se musí dát chléb a hry, jinak se bude bouřit a odvrátí od něho svoji přízeň. Já osobně budu považovat za velký úspěch, pokud se této vládě podaří zabránit většímu přílivu uprchlíků, protože těch už se potom nezbavíme. Samotnému B. by tak nevadili (vzpomeňme, jak se vyjadřoval na toto téma ještě relativně nedávno)a ČSSD už vůbec ne. Ale B. úzkostlivě sleduje preference a ví, že lidé si to nepřejí a to je naše naděje. A když se k tomu i něco drobného podaří, já budu jen ráda, nejsem destruktor jenom proto, že ve vládě nesedí můj kandidát :-). Ale upřímně, já B. moc nevěřím, tak nějak intuitivně a lidsky. Pro mě je to prostě globalista, který sem lákal Sorosův institut. A k tomu asi není co dodat. J.

   Smazat
 14. Pan Koller, opet vyborny.
  Vase clanky jsou vystizne a aktualni. Souhlasim.
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic osobního, jen by mne zajímalo kde se z Vás stal val.veteran, tedy jak tomu rozumím válečný veterán? Děkuji.

   Smazat
  2. 90-roky, mirove mise OSN-modre barety na Balkane. To nejsou "kolonialni" valky!
   dustojnik-val.veteran

   Smazat
 15. K Okamurovi je p. Koller příliš příkrý. On z opozice nic jiného, než pronášet silná slova, nemůže. Ale jejich obsahem se zcela liší od ostatní, tzv. opozice. Také se mu nedá vytknout, že by se v opozici schovával, naopak, celou dobu se snaží zvyšovat svůj vliv na chod věcí, i teď, při posledním pokusu. Správně tvrdí, že z opozice se toho moc prosadit nedá. Tak to asi jediná výtka k článku, kterou jsem výše zapomněla uvést. J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po listopadu se všudypřítomná, husitsky loupeživě založená, „jediná vedoucí státní strana KSČ“ spolu se svými, po srpnu 1968 plánovitě vytvořenými zemanovskými „disidentskými“ zálohami, za účelem udržení své reálné moci, pod vedením KGB „leninsky“ strategicky rozdělila na tři bojové a navzájem koordinované proudy, předstíraně a teatrálně spolu „politicky soupeřící“: 1) revoluční a třídně uvědomělí, přízemní „užiteční“ idioti zůstali v KSČM a odborech (aniž by se byť i jen pokusili založit alespoň jedinou vzorovou neparazitickou produktivní sociální firmu, penzijní fond, nebo proletářský kibuc) a v pohodlí vyčkávají na svoji šanci od masy neschopných socek; 2) mazanější zemanovští "disidentští" hajzlové podvodně „obnovili“ komunisty zničenou ČSSD, se kterou si následně vytřeli řiť a založili SPOZ a Lánské pučisty; 3) nejcyničtější klausovské kryptokomunistické rusofilské svině založily z prstu vycucanou „pravicovou“ ODS a estébácké hlídací a vyděračské ABL agentury, různé tunelářské firmy, estébácké burešovské oligarchy a pomalu zakládají nové krajně nacionalistické, protizápadní partaje.

   Smazat
 16. Vážení,
  zdá-li se, že pan Koller pouze strhává celé politické spektrum "zleva" doprava, pak je to pravda. Nebudu-li ovšem nekritický stoupenec nějaké deklarované (pouze deklarované) politické orientace, pak mi nic jiného nezbude. Celé to panoptikum si nic jiného nezaslouží, než strhat a zahodit. Vybírat lze jen z menšího zla a to "volit" a pak se dočkat rozčarování v té či oné míře. O kom se lze vyjádřit bez tvrdých kritických výhrad? Jako by tu nikdo takový nebyl.To je to celé. Proč to tak vychází, o tom se nezmiňuji, to je zase jiná věc.
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
 17. Koller. Představme si, premiér Koller. Napíše to co napsal ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.