Reklama

čtvrtek 8. listopadu 2018

Veřejné slyšení k Istanbulské úmluvě

Vladimíra Vítová
8. 11. 2018
Slyšení proběhlo v úterý 6. 11. 2018 v Poslanecké sněmovně PČR. V diskusi se střetli odpůrci a zastánci této úmluvy. Za zmínku stojí, že tolik lidí se na jednání petičního výboru sněmovny ještě nikdy nesešlo. Poslanci si vyslechli názory obou skupin. Rozhodnutí o úmluvě bude však na celé sněmovně. Vláda s touto úmluvou vyjádřila bohužel souhlas.


ISTANBULSKÁ ÚMLUVA POTÍRÁ PŘIROZENOST A ZASAHUJE DO RODIN, ŠKOL A VYTVÁŘÍ JAKÉSI TŘETÍ POHLAVÍ

Existují tři petice k Istanbulské úmluvě. Petici zastánců předala Amnesty International ČR a Česká ženská lobby. Druhou petici – tentokrát proti přijetí úmluvy - předala platforma Středoevropská inspirace a třetí petici – také proti přijetí úmluvy – předala platforma Tradiční česká rodina, kde v petičním výboru byla předsedkyně Aliance národních sil Vladimíra Vítová. Zde přinášíme její proslov:

Vážené dámy a pánové,

dle relevantních právních analýz je zřejmé, že Česká republika má v otázce prevence a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí vlastní zákonné prostředky, které jsou v souladu s mezinárodními smlouvami. Lidská práva zaručuje Ústava České republiky společně s Listinou lidských práv a svobod.

„Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí“ (Istanbulská úmluva) je z těchto důvodů zbytečná a diskriminuje práci a činnost již stávajících organizací, zabývajících se tímto tématem.


Istanbulská úmluva skutečné potírání násilí na ženách neřeší. Pouze vede k dalšímu protlačení genderové ideologie s drastickými dopady na tradiční rodinu.

Ráda bych se věnovala zcela zásadnímu bodu Úmluvy, kterému však není – a to patrně záměrně - věnována primárně pozornost podporovatelů IÚ. Tento dokument totiž naší zemi ukládá „vymýtit předsudky, zvyky, tradice a další praktiky, jež jsou založeny na předpokladu podřízenosti ženy anebo na stereotypním pojímání rolí žen a mužů“ , viz. Článek 12 – obecné závazky, odstavec 1.

To znamená, že se jedná o dokument ideologický. Smlouva navíc nedefinuje pojem tzv. „stereotypní pojímání rolí žen a mužů“ a tím je společensky nebezpečná. Istanbulská úmluva je přímým zásahem do školství a vzdělávání mládeže.

Článek 14 – Vzdělání, odstavec 1 zřetelně říká: … ve formálních osnovách na všech úrovních vzdělávání vychovávat v duchu rovnoprávnosti žen a mužů, vzájemného respektu k nestereotypním genderovým rolím, právo na osobní integritu atd…

Na základě této úmluvy mají být děti poučováni o „nestereotypních genderových rolích“, což je snaha o indoktrinaci dětí vedoucí k „genderové neutralitě“ a dokonce i o vzniku jakýchsi dalších pohlaví.

Praxe západních zemí, ke kterým se máme přijetím Istanbulské smlouvy přiblížit, hovoří jasně.

Děti v raném věku vývoje si „mohou vybrat“ vlastní pohlaví, což je však naprosto společensky, morálně, kulturně a historicky nepřijatelné.

Podle genderové ideologie je de facto člověk úplně vytržen z řádu přírody a zpochybňuje se vědecké poznání ohledně člověka, který má biologické danosti.

Gender dokonce vychází z toho, že mateřský instinkt není přirozený, ale údajně jde jen o kulturní stereotyp. Gender například nebere vůbec v potaz, že do tří let nevnímá dítě samo sebe samostatné, ale psychicky je spojeno s matkou, která ho porodila.

Gender vychází z úvahy, že pohlaví je jen přibližná biologická kategorie a že se dítě může samo rozhodnout podle svých genderových pocitů, zdali je muž nebo žena nebo něco jiného – stačí jen zajít na matriku. (viz slovníček pojmů: www.transparentprague.cz)

Dovolím si v této souvislosti citovat světoznámou dětskou psycholožku MUDr. Jiřinu Prekopovou:

„Porušujeme staré dobré řády a to se obrací proti nám. Když se žena nechová jako žena a muž jako muž, pak se to nenaučí ani jejich děti. To jsou prosté zákony přírody. Muž je hranatý, přímý a průhledný, žena oblá, tajemná….

Ale dneska mnohé děti žijí ve zmatku. Chybí jim táta jako vzor. Nahrává tomu i společenské klima. Vždyť posledních dvacet let ženám všichni radili, jak žít bez chlapa, protože on je přece blokuje a nemohou se vedle něj rozvíjet.

Zároveň se investovaly hromady peněz do výzkumů na téma ‚muži a ženy jsou stejní‘. Je sice fajn, že se dokázalo, že ženy umí řídit auto nebo firmu, ale to není argument pro narušení přirozeného řádu společnosti.“

Matka - žena má dávat něhu, otec – muž má dávat řád. To je tradiční rozdělení rolí, které je ale IÚ považováno za stereotyp, jehož narušení je žádoucí.

Lidská společnost však potřebuje opěrné pilíře. Když budeme všechno donekonečna relativizovat a měnit, bude to mít strašlivé důsledky.

Text Istanbulské úmluvy je ZDE:
https://www.rovnesance.cz/prilohy/istanbul/Convention_210_Czech_s_obsahem.pdf

49 komentářů :

 1. Jako chlap se prohlásím za ženu a začnu docházet na gyndu a do patřičných šaten, zejména mě zajímá plicní rentgen a co na to feministky.

  OdpovědětVymazat
 2. Alespoň lidé, kteří volili toho zmrda a jeho stranu pochopí že je to hajzl, který je nebezpečný České republice.

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě někdo pochybuje, že ti komunisti byli v podstatě normální ... Navíc tak nějak tušili co přijde po nich, takže teď se soudruh Jakeš a kolektiv někde pěkně řehtá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:47 Komunisti byli a jsou zlo. Na tom žádná mezinárodní smlouva nic nezmění.

   Vymazat
  2. 15.54 myslím že je to vyjádření puberťáka bez jakéhokoliv argumentu.fráze o zlodějích a tak podobně si strčte za klobouk a trochu se rozhlédněte kolem sebe

   Vymazat
  3. to je možné,ale v deviacích a jiných podivnostech se až tak nevyžívali

   Vymazat
  4. 16:12 Nejsem puberťák, já za bolševika žil.

   Vymazat
  5. Anonymní 16:16

   Komunisté vás poslali do psychiatrické léčebny poté, co jste byl několikrát viděn obnažený nahánějíc děti v parku se zahradní hadicí v řiti a přistižen na dámských záchodcích? Pak vás chápu, že bránění vašemu osobnostnímu rozvoji jste vnímal jako příkoří.

   Vymazat
  6. 16:16 Jak dlouho?10 let? Vzdycky nejvic odsuzuji ti,kteri toho vlastne moc nevi.To je asi zakon ci co

   Vymazat
  7. 16:16 mentálně+ puberťák nepochybně. Za bolševika ukřivděný, v životě pro omezenost neúspěšný, že?

   Vymazat
  8. 16:16 zrovna ted jsem nad tim premyslela,pri clanku na Seznamu....Uz mne primo otravuji ti v podstate "prizivnici", co si udelali z genderu vydelecnou cinnost...Uz za sociku jsem znala jednoho- jednu...Tata s ni kamaradil za mlada,kdyz byla Jitka a mama uz s nami,kdyz byl Karel......A fakt predtim nemusela mit 4 deti a tri manzelstvi a nevedet,kdo je, jako ta dotycny- dotycna z te propagovane americke rodinky

   Vymazat
  9. 16:35 Za bolševika jsem chodil do školy, sloužil v lidově demokratické armádě i chodil do práce. Stačí?

   Vymazat
  10. 16:27 K vašemu debilnímu komentu není co říci.

   Vymazat
  11. A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti bolševismu a zahájil boj s tímto rudým kolosem a ten neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života Čechů!!!
   Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, energii, vůli, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali tuto zem darem, nýbrž si ji museli za cenu nesmírných obětí vybojovat!

   Vymazat
  12. 17:34....ztracet cas podruznostmi muze fakt jen trouba...Myslim,ze je lepsi vzit si ze vseho to nejlepsi a zacit na tom stavet....Zatim to ale vypada,ze to malokdo dokaze

   Vymazat
  13. Anonymní 16:51

   Bylo tomu snad jinak? Pochlubte se.

   Vymazat
  14. 15:47
   Jenom doufám, že Vaše poznámka se netýkala DNEŠNÍ
   KSČM. Filip a spol znevažují komunistické hnutí.
   No ale co jsou proti těm posrancům v PS a Senátu.
   Dříve to byla čest a pracovali a jednali za úhradu strávenou při hlasování. Dnes je to výnosný podnik. Ještě by mohli odhlasovat, že prebendy budou dostávat až do smrti. Čert vem takou demo - krácii!!

   Vymazat
  15. 16:27 Užili jsem si dost bolševické nudy a žvástů, neboj, ale taková sranda jak popisuješ to rozhodně nebyla! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Vymazat
 4. Ani bych se nedivil, kdyby něco podobného řešili Římané v posledních letech jejich říše.

  OdpovědětVymazat
 5. Uz jsem cetla na PL v trosku obsahlejsim provedeni..Vubec nechapu,jak se s temi ruznymi zastupci neziskovek dokazi bavit....Vzdyt zvani dokola stejne fraze bez jakychkoliv argumentu vhodnych k popremysleni o tom,jestli ten oponent nema treba pravdu.....

  OdpovědětVymazat
 6. Tak co tu máme: pod trestem smrti pokud nezaplatíš daně včas - jinak pokud možno s předstihem, dále modré zony, zablokované obchody v jakýchsi dnech, zákaz kouření, zákaz prodeje alkoholu v určitých krámech, už se těším na zákaz tučných jídel v hospodách, zákaz vypití více jak 2 piv a 1 panáka, zákaz si nakupovat víno do lednice/pro Moraváky sklepa, mít doma max. 1 kg mouky a 1/2 kg cukru, spotřebovat max. 10 litrů vody denně včetně koupele, výslovný zákaz mít více jak 4 litry krve v těle, dále by se hodilo šukat pouze v přestupném roce a zásadně s písemným souhlasem souseda/ky, televize pouze ČT a to lžizprávy, zákaz kouření ve vlastním bytě, na WC pouze 1x denně a nesplachovat. Můžete se přidat s nápadama, já bych to těm blbečkům poslala do parlamentu, nebo Joudový...., protože je dnes všechno zakázaný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a vladu spis "menseviku"(vladne jedno procento a jeho pricmrndavaci) nez "bolseviku" (vetsina musi drzet pusu a krok)

   Vymazat
  2. Mám zodpovědnost za zamrzlý vodoměr,za pojistky na dostupném místě, za vyvložkovaný komin,za úklid sněhu na přilehlém chodníku, za zimní obutí aut, za párkování aut (i když už nikam nevlezou), za připojištění na všechno,za finanční gramotnost nejen svojí(+babičky a dětí),za spravné politické orientace,za rozpoznání fejků)....

   Vymazat
  3. noviczech
   ...milá paní, přidávám dva příklady k zamyšlení v čem to vlastně v té nové Evropě žijeme: v severním Německu 12ti letý mladík hodil karton od pizy do veřejného koše a chtěli aby zaplatil 10,- euro pokutu. Důvod, tato krabice patří do domácí popelnice a ne veřejného koše. Další RARITA: Důchodce si při procházce sednul v autobusové zastávce aby si odpočinul. Řidič zastávkového autobusu ho viděl sedět a nenastoupit do autobusu, zavolal na něj jejich službu, ta ho identifikovala a milému důchodci přišla domů pokuta 35,- euro z úřadu, s odůvodněním, že zastávka autobusu není místo na odpočinek, ale jen k nastupování do autobusu!!! Tyto události jsou skutečné, zdá se nám že je toto jaký režim? Já osobně si vzpomenu na Hitlerovu dobu a ...děkuji Pánu Bohu, že jsem vyrostl v socialismu se zdravým myšlením.
   ...moje obavy: co nás čeká v české zemi....???!!!

   Vymazat
  4. Pokrok nezastavíte Komunisté byli proti těmto zločincům dobráci.

   Vymazat
 7. Jeden týden budu baba,druhý týden chlap,pak něco mezi a ať mi někdo zkusí říct,že jsem divnej. Akorát nevím jak to jako baba s penisem budu mít s gyndou. Ta změna pohlaví bez nutnosti měnit pohlavní znaky splní sen mnoha úchyláků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dám Ti malinkatou radu. Budeš mít pindu vzadu.

   Vymazat
  2. 18.23 ale ta nebude mít ty "náležitosti" já budu žena ne gay

   Vymazat
  3. Zbytečně nefilozofujte a běžte do toho. Ono se to poddá a budete svobodný.

   Vymazat
 8. Clanek to vystihuje naprosto presne. Jedna se o dokument ideologicky. V titulu to ma potirani nasili vuci zenam. Kdo by nebyl proti nasili vuci zenam? Jenomze kdyz to ctete, tak vidite, ze je to o genderovych steretotypech. Je to falesna inzerce. Co maji genderove stereotypy spolecneho s nasilim na zenach? Navic ustanoveni je mozno interpretovat jakkoliv. Pohlavi je socialni konstrukt, LGBT agenda, nutnost stavet treti zachod a buhvi jake uchylne nesmysly.

  OdpovědětVymazat
 9. Genderova role zen by mela byt nasledujici (serazeno podle poradi dulezitosti).

  1. Byt muzi po vuli (tak to ostatne stoji v muslimskem zakoniku)
  2. Starat se o deti
  3. Varit
  4. Prat pradlo
  5. Starat se o domacnost
  6. Ridit spolecnost s rucenim omezenym
  7. Ridit auto

  Bod 6 prichazi v uvahu jenom po te, co zena splni sve povinnosti v bodech 1 - 5. O bodu 7 si nejsem jisty. To leda jen v nejzassim pripade, napr. kdyz manzel je na sluzebni ceste a je treba zavezt kluky na fotbalovy trenink.
  ;-)

  OdpovědětVymazat
 10. Nový pohled na muže a ženu skýtá netušené možnosti zážitků.
  1) Muž si vezme ženu a žijí společně jako muž a žena.
  2) Počase se muž nechá předělat na ženu a mohou žít jako dvě lesby.
  3) Pak se ona nechá předělat na muže a mohou žít jako muž a žena, ale v obráceném gardu.
  4) No a pak se on nechá vrátit opět na muže a mohou žít jako dva gejové.
  5) No a nakonec si vyberou variantu, která je nejvíce rajcovala a pak už rovnou do hrobu!
  Prostě budou mít náplň na celý život a soukromé zdravotnictví a farmaceutický průmysl si také přijdou na své. Banksteři utrží také své zisky. Pravý neoliberální ráj. Fetování, jako životní neoliberální náplň dostane další neoliberální konkurenci.
  Vy se netěšíte? Pravý ráj. Nebo ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. změna pohlavních orgánů není nutná stačí pouhé prohlášení o změně pohlaví

   Vymazat
 11. Ženy se všemožně snaží, aby se jim muži, čím nejvíce přizpůsobili a byli jim po vůli. Jakmile toho dosáhnou, zjistí, že muž, kterého takto předělali se jim vlastně nelíbí a najdou si náhradu, tedy muže, který se jim nepřizpůsobuje a musí se podřídit ony. Staré české přísloví jasně říká: "Běda mužům, kterým žena vládne". Taky se říká, že ženy v podstatě nevědí co chtějí, ale nepřestanou dokud to nedosáhnou. A dodal bych, že až toho dosáhnou a zjistí, že to vlastně nechtěly. V muslimském světě, je žena méněcenná a nemá dohromady žádná práva. Přesto si všimněte, že největšími zastánkyněmi migrace milionů muslimských Arabů do Evropy jsou právě ženy. Až tady jednou budou vládnout muslimové, tak ženy, které to nejvíce podporovaly, budou mít důvod bojovat za rovnoprávnost žen, ale islám něco takového nepřipouští a tak budou mít místo právě tam, kde jsou dnes muslimky se svými šátky a burkami, které nadšeně nosí a přizpůsobují se muslimským mužům s nadšením a pokorou a vůbec si nestěžují na nějakou diskriminaci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žena je stvoření blbé, bez vlastního, autentického a rozumem odůvodnitelného názoru. Přitom ještě její slabá duševní výkonnost osciluje v měsíčních cyklech. Už by se to konečně mělo otevřeně přiznat. Proto celé věky nebývala připouštěna k rozhodování o zásadních věcech. Ani na úrovni rodiny, natož na úrovni společnosti. Obsazování řídicích pozic ženami(a zženštilými muži) je až "výdobytek" nedávné doby. A také to podle toho vypadá.
   Tím však nechci říct, že jsou ženy svým duševním založením úplně k ničemu. Moc jim nejde vymýšlení správných postupů k dosažení žádoucího cíle a už vůbec ne analytické myšlení, ale velice dobře přijímají a umí správně aplikovat myšlenky jiných. Přirovnal bych je k dokonalým strojům, které když se jim vloží do paměti dobrý software, jsou vysoce efektivní. Efektivnější než většina mužů, kteří se zdržují neustálou kontrolou správnosti softwaru.

   Vymazat
  2. 20:53
   Nevím, jsi provokatér nebo jenom blbec?
   Václav

   Vymazat
  3. Je to blb a misogyn. Moje manželka by mu to hezky vysvětlila . :-oD)

   Vymazat
  4. Souhlasím,že jsou ženy jiné než muži.To ,ale neznamená ,že jsou blbé.Jsou prostě citovější a mají jiné životní priority než muži.Přiroda to tak zařídila pro zachování rodu.U všech savců je to podobné.Kdo se bouří proti přírodou dané přirozenosti je duševní ubožák .Žádné genderové ,neomarxistické ideologie nemůžou změnit chod věcí ,akorát uvrhnou současnou lidskou generaci do otroctví a zkázy.Nad státy ,které přijmou Istanbulskou umluvu má dozírat jakýsi nadnárodní orgán ,který bude vynucovat plnění úmluvy a hlavně dozírat na vymývání mozků mladých lidí .Skončí to jak předpověděl páter Pitha .Otroctvím jako z Orwelova románu.

   Vymazat
  5. No, jen aby se neukázalo, že je to jako v tom skvělém filmu Sexmise a hlavní a vrchní feministka je vlastně chlap.

   Vymazat
 12. Lidi, kašlete na všechny ty magory! Prostě je neberte v potaz a stýkejte se s lidmi a rodinami, kde se žena nestydí za to, že vaří, pere a čte dětem pohádky. A chlap se nestydí za to, že si práce své manželky váží a zajišťuje ji a jejich dětem ochranu. Ostatní ne-lidi prostě nevnímejte! Jakoby ani nebyli:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tedy ... prostě ... strčte hlavu do písku jako já ... přesně jako ten skutečný dvounohý pštros.

   Vymazat
 13. Doufám že ten paskvil nepodepíší ať jdou někam sociální inženýři.

  OdpovědětVymazat
 14. Jsem zvědavý, jak se s tímto dohovorem "popásá" třeba Německo a Francie či Velká Británie v muslimských komunitách nebo při tzv. "multikulturním" obohacení migranty u tamních dívek formou násilím vynuceného sexu. :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Doopravdy mne neustále překvapuje pan president. Napřed hloupou podporou soc. dem, a komunistů a dnes naprostým debilním nepochopením Istambulské úmluvy. Buď je unavený po cesetě do Číny. Nebo má hooupé poradce. Nebo ztrácí přehled .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také mně to překvapilo a mám dojem ,jestli ty důsledky "úmluvy" se Soukupem "nepochopili "schválně

   Vymazat
  2. Také mě to silně znepokojuje. Také nechápu jestli je to povrchnost, nepochopení, ztráta opatrnosti nebo dokonce nějaká podivná postranní politika.

   Proti ratifikaci se vyjádřila i Česká advokátní komora:
   http://www.bulletin-advokacie.cz/cak-proti-istanbulske-umluve

   A pro občany srozumitelný a podrobný rozbor rizik je k dispozici v tomto dvouhodinovém pořadu:
   http://svobodne-radio.cz/2018-03-02-studio-beta-istanbulska-umluva/
   Děda.

   Vymazat
 16. Babiš a jeho ANO NE je jasně v pozici kdy oni sami neví co jsou. Takže tento dokument je asi o jejich vlastní orientaci.

  OdpovědětVymazat
 17. Lesba a gay nebudou plodit děti ! Tak by měli pracovat až do smrti ! Tím by se měla zabývat vláda!

  OdpovědětVymazat
 18. Zásadní informace z rozpravy: "ČR je 130000 neziskovek, tedy jedna na každých 80 občanů." Je ještě někomu nejasné "Cui bono?"

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.