Reklama

čtvrtek 22. listopadu 2018

"Všechno není závislé na členství v EU": Iščenko vysvětlil, proč Ukrajinci vykročili na majdan v roce 2013

22. 11. 2018     nahnews
Ti Ukrajinci, kteří se vydávali na majdan, chtěli pracovat jako v Řecku, ale vydělávat jako v Německu. To znamená doslova nic nedělat, ale přitom aby všechno měli. Hlavní myšlenka této skutečnosti, ale i předchozího majdanu, který byl na konci roku 2004 a přivedl Juščenka k moci, spočívala v tom, že Ukrajina vstoupí do EU a Ukrajinci budou určitě žít jako Němci. Proč jako Němci, a ne jako Rumuni nikdo Ukrajincům neřekl...


Uvedl to prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko ve vysílání na Ukraina.ru. Připomněl, že tehdy se říkalo, že do země hned půjdou investice, ale odkud a kdo bude investovat do ukrajinské ekonomiky, kolik, do jakých průmyslových odvětví, do kterých společností a tak dále nikdo neřekl, protože nebyli takoví investoři.

"Proč tito potenciální investoři nemohou investovat do Ukrajiny nyní, ale až v nějaké hypotetické budoucnosti?" Až když se Ukrajina například stane členem EU, kam se ji ale nikdo nechystá přijmout. Ale zase, v Německu byl život lepší než na Ukrajině ne proto, že bylo členem EU, ale proto, že v Německu se na tom pracovalo. Od počátku budovali, a pak se spojovali a vstupovali do EU. Pokud by Německo nebylo členem EU, nezměnila by se tam tím životní úroveň. Ne všechny evropské země jsou členy EU. Zářným příkladem toho je Švýcarsko", řekl analytik.

"To znamená, že myšlenka nic nedělat a všechno mít je od počátku chybná a neuskutečnitelná. Je to asi jako novoroční pohádka. Vždyť není náhoda, že se všechny ty majdany konají ke konci roku. Pokud jen trochu postojíte a poskáčete a nic jiného neděláte, ​​pak se nic nezmění. Tak se to nestává, je třeba pracovat, a sice hodně pracovat", shrnul Iščenko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. No to je ale "analytik", ten Iščenko.
  "Ti Ukrajinci, kteří se vydávali na majdan, chtěli pracovat jako v Řecku, ale vydělávat jako v Německu."
  To je analýza jak řemen :-D
  A co s tím tady my, Češi? NR v čele s Davidem publikováním těchto hovadin jen neustále dokazuje, že je jen hlásnou troubou ruské propagandy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvoje "analytické" myšlení je jistojistě špičkové. Pročítaje Frankfurte Algemeiner Zeitung či New York Times víš všechno, máš úžasný přehled a určitě nám tedy vysvětlíš lépe, než ten hlupáci Iščenko a David, proč Ukrajinci dodnes podporují Majdan. Jenom, prosím tě, nás neunavuj povídáním o demokracii, pravdě a lásce, po kterých Ukrajinci odjaktěživa prahnou. Ju?!

   Stréc Miro

   Smazat
  2. Ja tedy nevim jak jsi stary,ale me bylo 14let v roce 1989-92 a pamatuji si ty proslovy hlav z OF,ZA 2 ROKY SE BUDEME MIT JAKO V RAKOUSKU A NEMECKU.
   A co s tím tady my, Češi? pises,je to stejna pisnicka,a uz dost ohrana.

   Smazat
  3. Majdan, Majdan podle plánu..

   Smazat
  4. To 0:56 Proč blbiny? Němci: je pravda, že jim byla odpuštěna většina reparací. Protože nikdo nechtěl zopakovat Versailles. I nám zaplatili směšnou sumu proti tomu, co nám způsobili. Vyrabovaná ekonomika, dva milióny lidí odvlečených do otroctví, 360 000 mrtvých, z níchž 27 tis. jich padlo se zbraní v ruce, včetně bojovníků odboje (zpravodajci apod.). Zbytek jde na civilní oběti. Byli vyvražděni skoro všichni naši židovští spoluobčané - ze 110 tis jim "ochranu Říše" nepřežilo 80 - 100 tis. Nicméně Německo leželo totálně v troskách. Všechna velká i střední města byla v rozvalinách. Nefungovalo vůbec nic. Elektřina, voda, plyn,železnice, zásobování.... 10miliónů obyvatel válku nepřežilo, z toho 8 mil. vojáků, tedy mužů v produktivním věku. Němci měli ale kancléře Adenauera a ekonoma Erharda. Adenauer vzal situaci pevně do rukou. Zrušil odbory, zakázal komunistickou stranu, zakázal stávky a nahnal zbytek Němců do práce. Z pomoci Marshallova plánu vše, do posledního pfeniku investoval do obnovy infrastruktury a nic do spotřeby. Samozřejmě byly protesty, ale ty rozehnala policie a rozhodně nejednala v rukavičkách. Němci chodili v hadrech z kopřiv (doslova, viděl jsem je v muzeu) a museli makat jako diví skoro zadarmo. Když se podíváte na záběry z května 1945, tak jen odklizení trosek musela být strašlivá práce. Nicméně už v polovině 50. let nebylo poznat, kdo vlastně válku vyhrál a kdo prohrál a byl vyhlášen "Neměcký zázrak". No a co se našeho sametu týče, sledoval jsem to. První a nejomílanější heslo bylo "absolutní svoboda". Tedy i zrušení povinnosti pracovat (s tím spojené zrušení paragrafů o příživnictví atd.). Řečníci byli politici, vesměs kovaní komunisti z 50. let, kteří v 60. letech vsadili na špatného koně vylezli z kotelen a odložili hadry, kterými 20 let myli výklady, nalezli do ministerstev a malovali hýkajícím davům luznou budoucnost. Líčili kvality 1. republiky, jejíž realitu masy znaly pouze z filmů s Burianem nebo Mandlovou, bombasticky vykládali, jak na nás hledí celý svět a jak nás noví kamarádi ze Západu podporují a jak nám dají první poslední. O tom, že si i něco vezmou nepadlo ani slovo. Nejoblíbenější heslo bylo: "Za Komárka bude za korunu marka" (ta západoněmecká, samozřejmě). A zatímco se davy rozplývaly na náměstích, tak ti co to spustili si v kavárnách a sekretariátech rozebírali kořist. A s nimi se rozplývalo i národní bohatství. A pak už to znáte: kuponovka, fondy..... montovny. Takže v tomto se od těch Ukrajinců zase až tolik nelišíme.

   Smazat
  5. Pochybuji, ze je ten nemec nejaky lepsi clovek. Jestli on nakonec nema vzestup nemecka po valce na svedomi ZAKON O PRIZNANI MAJETKU, co tem, opilcum a zlodejum, z deziluze prohrane valky, tata Adenauer strihnul. (totozny satav jako dnes na Ukrajine) Ostatne ten § by potrebovali nejen Ukrajinci :)

   Smazat
  6. Pro mikkesh: Němec rozhodně není lepší člověk než kterýkoliv jiný. Jen jsem naznačil situaci, jaká tam byla prvních 10 let po válce. Západní spojenci jim odpustili reparace, masivně investovali včetně předávání nejmodernějších technologií a Němci museli makat. A my jsme byli pod sankcemi železné opony. Rozdíl je vidět mimo jiné v tom, že východ Německa je diametrálně odlišný od západu. I po třiceti letech a po masivních investicích ze západní části.

   Smazat
  7. Vedle jak ta jedle pane Iščenko,to co mně jako Řeka uráží nejvíce je to,že obhajujete a sdílíte názory německého tisku o lenosti Řeckého národa,jako pravdivého důvodů Řecké krize.Bylo to publikováno nesčetně krát,dennodenně,většina evropského tisku to posléze publikovala jako pravdu.Byli jsme urážení a zesměšňování po celé Evropě.Nechci tady dělat analýzu Řecké krize,za kterousi z části mohou samí Řekové,bylo by to nadlouho.Stačí se podívat na žebříčky pracovitosti evropských národů a z toho jednoznačně vyplývá jejich pracovitost.Částka
   300 a více miliard investovaných do Řecka,šla na podporu především Německým a Francouzským bankám,Řecko z celé této částky dostalo jen 3% !!!

   Smazat
 2. Sláva Ukrajině. Sláva USA. Dobytek fašistickej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fašismus je v obecném smyslu (tedy nikoliv konkrétní dle veronského programu realizovaný v tzv. Republice Saló) apolitický, jedná se de facto o reakci etablované nerovnostářské společnosti proti násilí podlidí!*)

   *) Tímto termínem definoval americký historik a novinář vrstvy neschopné se etablovat do stávající společnosti a usilující o její zničení násilnou revolucí! - https://en.wikipedia.org/wiki/Lothrop_Stoddard


   A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti!- http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 3. Nevím, odkud to překladatelka vzala, ale Iščenko vyslovil myšlenku o "Němcích" kdysi dávno v širším kontextu. Takto Iščenko vypadá jako totální idiot, kterým není.

  OdpovědětSmazat
 4. 0:56 nějaký ten věcný argument by nebyl? Například to, že Ukrajina se svými vývozními možnostmi se na přesyceném evropském trhu valně neuplatňuje, že investice z EU a USA nacházejí výhodnější a zejména bezpečnější uplatnění jinde, že koncentrace existujícího bohatství Ukrajiny u jedněch, spolu s jeho vývozem mimo, vede ke zbídačování většiny ostatních a brzdí vlastní ekonomiku..., to nevnímáte? Vždyť i ten přínosný tranzit ropy a plynu si hloupá a rozkrádající realita Ukrajiny sama pohnojila! To nevidíte? Na samotné příčiny celého toho vývoje, při své evidentní omezenosti, samozřejmě přijít nemůžete. Takže, jak jinak, může za Putler!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co naše privatizace Transgazu? To, pokud jsi nevěděl o budoucí Ukrajině, a většina suroviny proudila na západ, byla extrasuper zlodějna na státním rozpočtu. A nevěřím, že naši privátizátoři dopředu věděli o Majdanu a budoucím poklesu ceny prázdné trubky. Tak se nedělejme chytřejší ukrajinských občanů. Nechali jsme si ji ukrást. Zkrátka privatizace zisku do RWE, a to vlastní kdo? Udělat plynofikaci, aby bylo hodně odběratelů, pak prodat trubky mimo stát, at́ může vlastník účtovat paušální poplatky za údržbu a ještě pro jistotu přijmout komínový zákon, abys v domku nepálil něco jiného. To je strategie státu ČR jak vyšitá. Tož tak.

   Smazat
 5. vzhľadom k blízkosti jazyka tu máme v okolitých "našich" továrničkách svidomich až až, a s jedným som podebatoval - to tak málo - minimálka - sa zarába, hej, aké máš vzdelanie - právnik, aha, akú reč ovládaš, ukrainska - aha, latinku, ovládaš, net, nemnoška, prečítaj čo je na tej reklame - sú všade a veľké, - no nič, ale, hovorím vedľa teba robia naši, kolotoč, dva dni ráno, poobede v noci, dva sni voľna a furt, ale ja - hovorí - musím platiť agentúru, ááá to aj naši, tak prečo sa nebúria? - pýta sa, no chleba treba, a ty si tu potom prečo prišiel,- no zarobiť si, - tak začni - kak rab, ...nasadol do autobusa a šiel na poobednajšiu

  OdpovědětSmazat
 6. Ukrajinci se nechali nachytat. Tady stačilo taky jenom říct, že tato země nevzkvétá,nebo, za Komárka za tři koruny marka a hýkali jsme blahem. O tom co plánují a pro koho dělají nemluvili a silně pochybuji,že jim úkoly chodily od někoho z ČR. Státní převrat totiž není totéž co tunel.

  OdpovědětSmazat
 7. Ne všichni okrajinci jsou banderovci ale velká část hlavně kraj ostapa bandery jsou skutečně v morálce strašně zaostalý a to i díky Polsce co ještě nezgynela která je tam dlouho držela na úrovni doby kamenné. Mají v sobě geneticky zakodovaný parazitizmus a něco ukrást je hrdinství. Můžu to lidsky pochopit ale co stím dělat nevím a nechce se do toho ani všemožnému sandokanovi Putinovi. Čekaly že to bude jak za Hitlera a ten z nich byl vysraný co je to za svoloč.

  OdpovědětSmazat
 8. Putler zase vraždil! - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/489877-zemrel-sef-ruske-vojenske-rozvedky-gru-korobov.html

  Pan generál se totiž zmínil, že začně psát paměti! A že hodně pamatoval, nejen pokus zabít Skripala ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prášky!! Zapoměl jste si vzít prášky!!!

   Smazat
  2. 9:25, já jsem zas četl, že Putler nechal infikovat krmivo pro dobytek priony, aby v Evropě několikrát vypukla BSE, pak jsem četl, že Putler hloubkovými výbuchy inicioval aktivitu středomořské seismické oblasti a způsobil několik posledních fatálních zemětřesení, a také jsem četl, že Putler nechal na Evropanech testovat novou zbraň, založenou nejpravděpodobněji na principu infrazvuku, který narušuje koncentraci a koordinaci, čímž způsobil desetitisíce havárií. A také jsem četl zjevení xiatrolské vědmy, která Rusy označila za Satanovo plémě a Putina za samotného Lucifera.

   Smazat
  3. 13:40 Řečeno stručnějc je to xindl! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 9. Aááá. Podeváťák stíhá lítát z článku na článek. Synku z 9:25,
  MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší srací kapky na trrrhu.
  Pomohou nejen tobě ale i tvým "hovinkám" z cz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ty si zesranej putleroffskejma hovnama i bez laxativ od toho škaredýho mozolu, kterej ti místo hlavy vyrašil z rachitickýho trupiska až k děravým fuseklím na smrdutých haxnách čouhajících z laciných východoněmeckých polobotek, cos zdědil po svým udavačkým fotroj, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Smazat
 10. No jo též měli naděje jako Češi ale též budou mít smůlu.

  OdpovědětSmazat
 11. Naivita a zklamani z poslednich 20 let je nahnalo do jeste vetsi bidy.To je snad jasne kazdemu...Jinak diky Dannymu za dalsi info

  OdpovědětSmazat
 12. Von ten Putin to má jako koníčka - vždycky, když má blbou náladu, tak si řekne: "tak koho bych si tak dneska pěkně zavraždil?", pak se plíží nocí temnou a morduje, koho si právě vzpomene. Bacha, ať na Vás taky nevyskočí, možná už ho máte pod postelí …

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dr. Chocholoušek22. listopadu 2018 15:46

   Hele, posergate a strašpytle, ihned se ke mně dostav na ambulanci. Já si tě už proklepnu!

   Smazat
 13. k 8:57 chcem len podotknut. Minule bol na Viasat History serial o 2. sv. vojne. Uviedli tam aj to, ze po Stalingrade si Nemci uvedomili, ze vojnu prehraju a bolo velke stretnutie hospodarskych spiciek, kde sa rozhodlo, ze Nemci si ulozia patenty aj velke sumy penazi v Argentine apod., ku ktorym sa dostali po vojne. Aj to bol jednym z dovodov, preco Nemecko zazilo Nemecky sen, boli zdroje odlozene inde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:27, já na tom nevidím nic špatného, právě naopak. Zdroje i z dobytých území šikovně ukryli a následně použili pro vlastní rozvoj. Ta válka stála za to a nebylo by špatné to zopakovat j ještě větším měřítku. Zvlášť, kdyby se uvolnilo ohromné území pro novou kolonizaci, jak jsem o tom četl na přelomu 80. a 90. let. Zmizel by tak brzdný efekt východní Evropy, jejíž obyvatelé by se nahradili kvalitnějším genofondem. Jsou o tom celé studie a vypadá to velice dobře. Potom by se mohla Eurasie, ohromný prostor, spojit do jednoho celku a sloužit celé planetě. Pokrok by byl nesmírný a rychlý. Jen odsud musí pryč cca čtvrt miliardy "lidí" a pak to bude možné realizovat. To se může podařit jen pomocí zničující války v prostoru od východních hranic Německa až po Japonské moře. Noví kolonisté jsou už připraveni a jejich pocet chválabohu roste každým dnem.

   Smazat
  2. 18:00-no jo ale co když opět dostanou přes hubu a uvolní se prostor "Západu" pro muslimy?

   Smazat
  3. 23:50 To je vyloučený! Planeta potřebuje restart jak sůl! Do 30-ti let bude obnovena, ale už bez azijsko-negerskýho xindlu, kterej vychcípá hladem dle zásady že po válce tlustí budou hubení a hubení studení! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.