Reklama

neděle 18. listopadu 2018

Výzva Iniciativy Ne základnám k zachování míru a podpoře První mezinárodní konference proti vojenským základnám US/NATO


Eva Novotná 
uveřejněno 17. 11. 2018
Nečekejme, že za nás občany, lidi této planety, bude zachován a bráněn MÍR těmi, kteří údajně bojují proti terorismu.

Co změnilo svět, období odzbrojování, ukončování válek a postupné vítězství MÍRU: 

 • Údajný teroristický útok 11. září 2001 
 • Válka proti Afghanistánu 7. října 2001, jako odpověď na 11.září 2001 
 • Válka proti Iráku 20. března 2003, jako odpověď na údajný teroristický útok 11. září 2001 a existenci iráckých zbraní hromadného ničení.
Uvedené teroristické činy nebyly prokázány těm státům, které z toho jsou obviněny.

Ten, kdo si zapálil vlastní dům, ze žhářství obvinil jiné, vyhlásil jim s pomocí dalších válku, aniž by respektoval rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN.

Je bojem proti terorismu spolupráce s teroristy? Je taková spolupráce krokem k udržení MÍRU, nebo posunutím k další válce?

Jsou současné války vedeny v rozporu s mezinárodním právem a svrchovanými právy platnými pro všechny národy?

Je krokem k udržení MÍRU rozšiřování NATO, jehož členové jsou účastníky válek vedených proti terorismu k hranicím jiného státu v Evropě?

Kladou si politici a zákonodárci otázku, jak je možné, že teroristům nedochází munice, kde ji berou? V případě války vedené proti Afghanistánu munice nedošla ani po sedmnáci letech.

Zásobují teroristé teroristy municí?

Kdo tedy hrozí terorismem, když jsou základny NATO v Evropě rozšiřovány do států Estonsko, Litva, Lotyšsko, Polsko, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko, Slovinsko, Chorvatsko, Čená Hora, Řecko? Proti kterému státu a jeho teroristickému útoku se mají bránit?


Je třeba skoncovat s loajálním podílem České republiky a účasti na akcích, které nemají oporu v mezinárodním právu, nejsou zaměřené proti teroristům, nebrání naše občany a Českou republiku. Vyzýváme politickou reprezentaci, zákonodárce: 

 • k ukončení účasti na všech akcích a misích, které nemají oporu v mezinárodním právu, nejsou pod rozhodnutím - usnesením Rady bezpečnosti OSN; 
 • ukončení účasti vojáků Armády České republiky na misi v Afghanistánu revokací usnesení Poslanecké sněmovny České republiky č. 185 ze dne 1.června 2018 (sněmovní tisk 150); 
 • ukončení působení velení US army v rozhodování a využívání prostředků Armády České republiky; 
 • ukončení logistiky, přepravu, skladování zbraní a munice, která není určena pro potřebu Armády České republiky; 
 • nepovolení přeletů cizích vojenských letadel za účelem vedení útoků, přepravy vojenských sil a materiálů, které nemají oporu v mezinárodním právu a Radě bezpečnosti OSN. 
Aby měl MÍR budoucnost, je nezbytné vyzvat další mírové iniciativy států Evropy, tj. Estonska, Litvy, Lotyšska, Polska, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Rumunska, Slovinska, Chorvatska, Čené Hory, aby přijaly stejné požadavky a úplatnily je u politiků, zákonodárců své země a zároveň požádat o podporu k První mezinárodní konferenci proti vojenským základnám US/NATO, která se koná 16.-18. listopadu v Dublinu (http://nousnatobases.org/). Iniciovat evropskou petici s požadavkem na zrušení základen US/NATO v Evropě.

Obracíme se na naše občany s prosbou o podporu naší výzvy. Podporu našeho delegáta Petra Picka, který bude tuto naší výzvu v Dublinu prezentovat a pokud to bude možné, přispět k realizaci záměru na účet 2720320001, banka 5500.

za Iniciativu Ne základnám ČR,z.s.

Eva Novotná, mluvčí

Kontakt: nezakladnam.cr@gmail.com
Web: www.nezakladnam.cz

Související články:


Komentáře

Základny a teroristé
Z.Vydra 01:12

Vážená paní Novotná, doba pokročila, dnes už není terorismus hlavní nebezpečí, které nám hrozí. Alespoň podle generála Pavla, který před pár dny řekl v debatě s názvem „NATO ve 21. století a česká armáda“ na CEVRO Institutu v Praze, že “Aktivity Ruska nebo Číny jsou pro Česko větší bezpečnostní hrozbou než mezinárodní terorismus.” A proti Rusku se staví ty základny, nikoliv proti teroristům. Ti klidně procházejí přes hranice mezi migranty nebo si je sem do Evropy dokonce sami dovážíme. Ono označení “terorista” je dost pružné a proměnlivé. Třeba zrovna v tom Afganistánu to byli “stateční mudžahedíni”, když bojovali proti Rusku. Teď jsou to ovšem talibánští teroristé, protože bojují proti NATO. Nebo albánská UČK byla jeden čas na seznamu teroristických organizací, no a teď vládne v Kosovu a všemožně ji podporujeme. Taky třeba Al-Nusra a podobné teroristické organizace se přeměnily na součást demokratických sil, pokud bojují proti Asadovi. Takže jediné spolehlivě trvalé nebezpečí, na věčné časy, představuje pro Západ už od roku 1917, s výjimkou krátkého období ve čtyřicátých letech minulého století a ještě kratšího období za vlády Jelcina, Rusko, které je pro nás pořád vlastně něco jako SSSR. Trump nedávno ujistil Poláky, že USA budou vždy podporovat Polsko v jeho BOJI proti Rusku! Takže s těmi základnami nehnete, navíc, u nás se asi budovat žádná nebude, stačí ta, co se buduje na Slovensku. Po nás chtějí jen lepší silnice a mosty, aby přes nás mohly frčet tanky a další bojové a zásobovací prostředky z Německa na ruské hranice. O vzdušný prostor se ani nemusí s námi dohadovat.


12 komentářů :

 1. Dnes by se hlavně měla dát dohromady celá Evropa proti USA, neboť hlavním geopolitickým zájmem američanů je válka Evropy s Ruskem, tak aby se obě části oslabily a opět dominovaly USA.Německo si do Nord Sreemu 2 kecat nenechá zato bývalé socialistické země se můžou přímo strhat ve vlezdoprdelismu USA a přitom si vůbec neuvědomují, že je to politika proti jejich zájmům.Spojenectví Ruska a Německa toť vize budoucnosti !!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BUDE NE ZÁKLADNÁM BRÁNIT TEN MÍR NEBO NA TO KAŠLAT

   Článek č.8.NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ hovoři jasně.

   NE NATO? VŮBEC NE! Kdo nám řekne co bude potom?

   Ono by stačilo udělat NATO pro ČR nepotřebným!Ušetřime miliardy a budeme se mit jako ve Švýcarsku NO NI?

   Bude ta Novotná pro nebo proti nebo jen Národniho programu ignorant,kdo to vi odpovi nebo taky ne ,co?

   Smazat
 2. Přeji této iniciativě hodně zdaru.*

  OdpovědětSmazat
 3. Také přeji této iniciativě zdar a sílu. Tímto je potřeba začít. Kdo zná toky peněz ví kdo je zločinec. Bydlím na konci světa ale když se dovím o nějaké akci tak tam přijedem.

  OdpovědětSmazat
 4. S výzvou Iniciativy i názorem Z. Vydry, viz výše, souhlasím.
  Je snad jen jediné východisko, a sice nevolit žádnou z polit. partají, která se hlásí k militantnímu (euro)atlantismu, který je postaven jen na agresivní expanzi cílené na mocenské ovládnutí zdrojů náležejících jiným státům a národům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou všechny partaje kromě KSČM, která ovšem bohužel zhadrovatěla a tak není pomalu koho volit. A podle výsledků voleb je evidentní, že většina občanů této nešťastné země by zde ty základny chtěla, vojenské útočné mise rovněž podporuje a touží po válce s Ruskem

   Smazat
 5. Pochopitelně MÍR, to je smrt kapitálu, stejně jako vzdát se kradení, kuciakování, defraudací, podvodů - pilířů to kapitálu. S těmi kapitál stojí a bez nich padá. Takže války musí být, pokud si kapitalističtí nadlidé přejí
  válčit. A že všechny války jsou teroristické, ty naše velké, vedené raketami či bombami z letadel jsou příkladným terorismem, ale i ty malé války těch, co jsme my vybombardovali, byť jsou vedené třeba jen silvestrovskou pyrotechnikou! Ba ty jsou aspoň pro kapitál a jeho propagandu zákeřnější, než třeba kapitalistická atomovka z letadla z výše 12 tisíc km a půl milionem mrtvých. I proto přece Izraelité, okupující Palestinu za každého zabitého soukmenovce likvidují nejméně 10 odpůrců jejich okupace! Co bych povídal, však tu "demokracii", ke které se pražská kavárna hlásí, známe dobře z dob protektorátu Čechy a Morava, z dob heydrychiády. Tak pražská kavárno, hurá do zbraně a hr na ně! Na ty, co neskáčou, jak kapitál píská!

  OdpovědětSmazat
 6. S výzvou Iniciativy souhlasím ale zdá se mě to bohužel neuskutečnitelné. Všechny strany strany kromě KSČM razí heslo s usa a německem na věčné časy a nikdy jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD taky! A pak i pár menších stran, co nemají peníze na vlastní propagaci...J.

   Smazat
  2. SPD je banda mentálních ubožáků a darebáků, závislých na hlasech té nejubožejší lůzy.
   Mongoloidní přivandrovalec a Putinův trol Kim Čong Pitomio z kazachstánu a spol. má k tomu veškerou potřebnou kvalifikaci.

   Smazat
 7. Budoucnost světa je ve spolupráci, nikoliv v konfrontaci made in USA. Čím dříve to lidé v Evropě pochopí, tím lépe se budou mít. Jestli potřebují si napřed sáhnout na dno, v tom jim nikdo nezabrání, ale tato iniciativa jim dává šanci

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.