Reklama

čtvrtek 8. listopadu 2018

Washington dostal čínské varování

Michail Děljagin
Michail Děljagin 
8. 11. 2018  překlad Outsidermedia
Během inspekční cesty po provincii Kuang-tung vyzval Si Ťin-pching bezpříkladně ostře Jižní vojenské velení k urychlení příprav k vojenskému konfliktu s námořní flotilou USA v Jihočínském moři, když přikázal: „Je nezbytné se soustředit na přípravu k válce“. Hongkongský South China Morning Post využil nejednoznačnosti čínského jazyka, a vůbec vyložil tento rozkaz: „Připravte se k válce“.


Je to především přirozená reakce národního vůdce na rostoucí napětí, nejistoty v podmínkách globální a téměř všestranné agrese USA: Nikoli náhodou prakticky současně s tím stálý představitel RF v OSN V. Nebenzja vzrušeně prohlásil, že „Rusko se připravuje k válce chystané Spojenými státy“.

Rostoucí náchylnost k vojenské, ale i přímo teroristické činnosti je instinktivní reakcí jejich establishmentu na – pro ni nezvyklé – oslabení jejich globální dominance a na „přetížení impéria“, které po téměř desetiletém zvažování zplodilo rozhodný Trumpův obrat směrem ke strategické izolaci.

Uvažování ve stylu americké vojenské doktríny konce 90. let na téma, že má bojová činnost začít vybojováním převahy na informačním poli a jen být dovršena přímými údery na – už poškozeného a demoralizovaného – protivníka, zastaraly. Globální informační pole se hroutí (což se projevuje stále šílenější cenzurou Facebooku a vydáváním zpráv dokonce ruského Googlu), a obraz myslí nejen nepřátel, ale i mnohých spojenců, očividně ztrácí význam.

Úvahy o „válkách nové generace“, nevyžadující přímé zničení protivníka, ztrácejí význam v nové realitě, ve které nelze nikomu nic vysvětlit kvůli zosobnění „přízraku Moynihana“. Tento již zemřelý senátor kdysi řekl: „Každý má právo na vlastní názor, ale nikdo na vlastní fakta,“ nicméně systematická falzifikace globálních médií a západních politiků vytvořila svět, ve kterém každá z protistran má právě „svoje fakta“, a dokonce i v případě jejich úplné vymyšlenosti je, jak ukazují provokace posledních 10 let proti Rusku, není možné dokázat.

Růst konfliktního potenciálu tím způsobený, nám před očima mění nejen princip „mrtvola je stejným zmetkem v práci politika jako v práci účetního,“ ale i všechna pravidla chování vypracovaná během, ale tím spíše po skončení studené války.

Prudká ztráta světového vůdcovství USA (m.j. i vědomým jeho vzdáním) vrhá svět do meziválečného období s jeho jednoduchými pravidly „Zapomeň na principy!“ a „Udeř jako první!“.

Nicméně slova čínského vůdce, to není jen reakce na globální trendy, ale i střízlivá a konkrétní orientace zejména čínských vojáků, a dál i celé čínské společnosti. USA totiž neztrácejí dominanci ve vakuu: toto vůdcovství jim bere právě Čína.

S hlediska ekonomického, vzdělanostního a dokonce i technologického Čína přesvědčivě dohání a částečně i předběhla Spojené státy (které stále ještě sní a bojí se v seriálech typu „Černého zrcadla“ v době, kdy Čína beze spěchu testuje rozličné systémy přetvoření člověka, zahalené do nevinného termínu „systém sociálního kreditu“).

USA začínají prohrávat dokonce i ve sféře „měkké moci“ (do ruštiny nesprávně překládané jako „měkká síla“): Evropští odborníci stále častěji hovoří o velké přitažlivosti Šanghaje ve srovnání s New Yorkem. Velká Čína je, koneckonců, nesrovnatelně různorodější než Velká Amerika a schopná integrovat, mj. přes Hongkong, Macao a politicky nezávislý Singapur nositele nejrůznějších názorů a trendů.

Jediná sféra, ve které si zatím USA zachovávají globální prvenství, je vojenská. Je to logické: zbankrotují v momentě, kdy by přišly o systém svých vojenských základen držících pod krkem nebo na mušce celou planetu.

Logické je i to, že se Čína v procesu svého rozvoje, ve snaze zabezpečit své komunikace před stále agresívnějším strategickým konkurentem, mu mimovolně hází i vojenskou výzvu.

V roce 2017 spustila na vodu první letadlovou loď nové generace, zhruba odpovídající svojí efektivitou americkým. Přicházejí zprávy o plánech Číny na vytvoření šesti seskupení letadlových lodí, jejichž činnost bude zajišťovat 10 zahraničních základen. Ale, dokonce i vlastnictví aspoň jedné letadlové lodi oceánské třídy Čínou jí zabezpečí ochranu svých námořních komunikací, což omezí svévoli USA a rozbije jejich hegemonii i ve vojenské sféře. Je jasné, že dnešní elita USA spojená (dokonce i v podmínkách „studené občanské války“ proti Trumpovi) nepřijetím Číny a touhou „osvobodit se od ekonomické závislosti“ na ní, je organicky neschopná se smířit s perspektivou, která ji může vyprovokovat k „preventivnímu úderu“, v zájmu odstranění nebezpečí před jeho dozráním.

Nejpravděpodobnějším problémem schopným poskytnout záminku pro takový úder je přeměna Jihočínského moře v prakticky vnitřní moře Číny, nejpravděpodobnější doba bude v letech 2020 až 2021. Opakované Trumpovy volby mohou pro americkou elitu (přičemž jak pro její stoupence, tak i protivníky) vytvořit nepřekonatelné nutkání k organizaci „lokálního vojenského střetnutí“ s nepředstavitelnými strategickými důsledky ve stylu exploze křižníku USS Maine v havanském kotvišti (připravené USA k vytvoření záminky k válce se Španělskem nebo smyšleného incidentu v Tonkinském zálivu, který se stal záminkou k bombardování Severního Vietnamu).

Podobné perspektivy musí donutit k ostražitosti zdaleka nejen Čínu, ale přinejmenším i Rusko.Zdroj: RT.com
Překlad: st.hroch 181105


22 komentářů :

 1. Velice dobrý článek
  Václav

  OdpovědětSmazat
 2. Tak je to správné Čínu a Rusko nemohou porazit to jsou fakta.

  Pěkný článek co se týká usa i ČR:

  http://svobodnenoviny.eu/nechtel-bych-zit-v-usa-tam-se-ted-uz-snad-budou-vrazdit/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruský medvěd + Čínský drak9. listopadu 2018 16:00

   • www.vlasteneckenoviny.cz/?p=208301
   • www.novarepublika.cz/2018/10/cinsti-odbornici-rusko-nemuze-byt.html#more
   Když USA a Evropa (NATO) zaútočí na Rusko nebo Čínu, bude to útok sebevražedný, až se nám panenky přetočí! A my budeme na špatní straně - straně poražených!
   Co se týče zločineckých USA zřejmě už zapomněly jak v minulosti dostaly přes svou válkychtivou držku od Sev. Korey (1953) a od Sev. Vietnamu (1968). I díky pomoci dobrovolníků z Číny a SSSR.

   Smazat
 3. Systém sociálního kreditu, nový čínský fenomen pro 21. století, který může formulovat novou morálku, nebo může být zneužit pro kastování lidí.
  Z historie je známo, že všechno prospěšné lidem bylo postupně zneužito v jejich neprospěch.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Syst%C3%A9m_soci%C3%A1ln%C3%ADho_kreditu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západní a Evropská kultura zná jenom rejstřík trestných činů a z toho vyplývajících sankcí. Číňané to pojali z druhé strany a zavádí rejstřík dobrých činů a z toho vyplývajících výhod.

   Smazat
  2. Budovatelé NWO si zvolili Čínu za svou základnu. Pro své rozměry a lidnatost, má předpoklad, stát se vojensky neporazitelná zvnějšku. Jelikož většina obyvatel Číny ještě nepřičichla k demokracii, snadno se srovná s kastovním systémem NWO a tedy je zde i minimální hrozba odboje zevnitř.
   Jak se ukazuje, tak jsou tam již spouštěny pilotní projekty nových technologií k ovládání davu. Jistě to bude doprovázeno propagandistickými kampaněmi, jak je to lidu ku prospěchu. Podobně, jako nám je vysvětlováno, jak je pro nás obohacující, navážení náplav, z nám neodpovídajících „civilizačních“ okruhů. P.K.

   Smazat
  3. 14.00 Demokracie je západní vynález a číňané o něj nestojí, mají svůj konfucianismus.
   Ta jejich zaváděná technologie sociálního kreditu, která vychází z konfucianismu, stojí za naše prozkoumání, mělo by se počkat na výsledky a potom hodnotit pozitiva a negativa.
   Konfucianismus proniká i do ČR, při českých vysokých školách vznikají pobočky Kanfuciova institutu.

   Smazat
  4. Anonymní8. listopadu 2018 15:27
   Jistě nelze hned všechno zavrhovat, ale ani nadšeně přijímat. Nejdůležitější je nějaká míra zavedení té novinky a ta nakonec rozhoduje, zda bude mít pozitivní, či negativní dopad.
   Uvedu třeba příklad kamerového systému s rozlišováním obličeje. Je-li použit u strategických objektů, jako jsou atomové elektrárny, nebo sklady munice, nic proti tomu. Je-li však na každém rohu a každé budově a korupční systém dovolí, aby si kdekdo mohl koupit výstupy, pro sledování např. obchodního konkurenta, či politického protivníka, potom to je totální ztráta svobody.
   Podobně ten sociální kredit. Podle zavedených kritérií, může vést společnost k ohleduplnosti a bezpečnosti, avšak stejně tak k oficiálnímu dělení lidí do kast, s přísně definovanými právy a povinnostmi, elektronicky kontrolovanými a vymáhanými.
   Prostě ta opatření mají nebezpečný potenciál a moc bude mít tendenci tyto nebezpečné/ protilidové stránky, postupně posilovat. Bez demokracie, zcela bez zábran. P.K.

   Smazat
  5. Naštěstí nemáte pravdu. Sociální kredit funguje způsobem, že každý člověk má na počátku maximum bodů ze kterého se mu odečítá za prohřešky jako je např. "jízda na černo". Naopak se mu přičítají body např. za včasné splácení půjčky.

   Smazat
 4. Své poznatky z pracovních cest do Číny jsem tady již pal a protože jsem již starý nechce se mi to znova psát. Je ve zkratce jak si podle Konfuncia v Číně představují lidská práva. Protože každý občan je spolumajitelem všeho nerostnéno a přírodního bohatství má každý den občan právo na misku rýže a klidný spánek třeba v té kleci. Demokracie podle výkladu euroatlantické civilizace je podvod. Zkuste se nad tím zamyslet a napište co ti bezdomovci a jiní potřební mají z toho že jsou také u nás spolumajitely.

  OdpovědětSmazat
 5. USA se příliš roztahuje po celém světě a to bez ohledu na všechny ostatní státy a národy. Čínská demokracie podle Konfucia má něco do sebe, ale všechno odtud potud. Jednoho krásného dne se všechny ty státy a národy zvednou a celou demokracii made in USA pošlou do propadliště dějin.Já dodávám, že VČERA BYLO POZDĚ. UŽ ABY TO BYLO.

  OdpovědětSmazat
 6. Anonymní8. listopadu 2018 18:04
  Touha po moci, je obecná vlastnost živých tvorů. Člověk ji dokáže zastírat, nebo transformovat do jiných oblastí. Např. v našem liberalismu do prosazování, státem neregulované neomezené svobody obchodu, či podnikání. Vypadá to jako boj za svobodu, ale je to tvrdé prosazování moci finančně silných skupin. Jistě to mají nějak vyřešené i v tom Konfucianismu.
  Ale proto bych netvrdil, že demokracie je podvod. Demokracie bude, až budou lidé ve své většině mít demokratické smýšlení a budou odhodláni hájit své zájmy. A nebudou volit politiky podle toho, jestli to doporučuje Jarda Jágr, nebo nějaká jiná celebrita. P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. Omyl. Touha po moci je obecná vlastnost pouze živých parazitických tvorů. Ten, kdo nemá zájem žít na úkor druhého, tak nepotřebuje druhého ovládat! Pro něho je druhý rovnocenný partner a ne kořist.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro parazity je svoboda pouze tam, kde mají prostor pro parazitování na druhých. Tam, kde parazit takovou možnost nemá, tam se cítí nesvobodný. Kapitalistická tzv. "svoboda" je otevření prostoru pro legální parazitování na cizích organismech. Kapitalistickou svobodu utváří zlodějská logika a aktivita zlodějů a nulový odpor hostitelských organismů vůči parazitům!

   Smazat
  2. Pokud se však chce neparazit parazita v parazitické společnosti zbavit, musí dočasně vybojovat moc pro realizaci procesu zbavení se parazita a vytvořit objektivní podmínky pro možnost realizace deparatizace! Jinak se příživnických pachantů nikdy
   nezbaví. A o to jde v Číně!

   Smazat
  3. Anonymní8. listopadu 2018 23:19
   Touhu po moci, boj o dominanci, hájení svých životních zájmů, můžeme pozorovat všude. U opic, u býků, u kachen, u kohoutů, i u ovcí. Projevuje se ve vlastním stádě, vůči konkurenčnímu stádu, ale také vůči ostatním druhům, kdy slabší společenství jsou pod hrozbou násilí, vytlačena z pastvy těmi silnějšími. U masožravých zvířat to je ještě více markantní, pouze nejde o pastvu, ale o lovecký revír.
   Obhajování těchto zájmů, je přírodní nutnost. Kdo to nepochopil, ten zde již není.
   Zpět k nám lidem, také jsme součástí přírody. Marné jsou stížnosti, že některé skupiny jsou příliš razantní v prosazování svých zájmů. Je třeba tomu čelit, nezapomínat na své zájmy. Ty za nás nikdo jiný obhajovat nebude. Demokracie dává lidem legální možnost, se zapojit do toho boje o moc, o vlastní zájmy. Z pohodlnosti, ale mezi lidmi převládá stěžování si na konkurenty, na ty zlé, před aktivním (a legálním) prosazováním svých zájmů. Poučme se v přírodě a nenechme se oklamat civilizačním zakrýváním, těchto zákonitostí. P.K.

   Smazat
  4. Anonymní8. listopadu 2018 23:19
   Touhu po moci, boj o dominanci, hájení svých životních zájmů, můžeme pozorovat všude. U opic, u býků, u kachen, u kohoutů, i u ovcí. Projevuje se ve vlastním stádě, vůči konkurenčnímu stádu, ale také vůči ostatním druhům, kdy slabší společenství jsou pod hrozbou násilí, vytlačena z pastvy těmi silnějšími. U masožravých zvířat to je ještě více markantní, pouze nejde o pastvu, ale o lovecký revír.
   Obhajování těchto zájmů, je přírodní nutnost. Kdo to nepochopil, ten zde již není.
   Zpět k nám lidem, také jsme součástí přírody. Marné jsou stížnosti, že některé skupiny jsou příliš razantní v prosazování svých zájmů. Je třeba tomu čelit, nezapomínat na své zájmy. Ty za nás nikdo jiný obhajovat nebude. Demokracie dává lidem legální možnost, se zapojit do toho boje o moc, o vlastní zájmy. Z pohodlnosti, ale mezi lidmi převládá stěžování si na konkurenty, na ty zlé, před aktivním (a legálním) prosazováním svých zájmů. Poučme se v přírodě a nenechme se oklamat civilizačním zakrýváním, těchto zákonitostí. P.K.

   Smazat
 8. Číňané nejsou Slované, ti se s agresorem nebudou s.át!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však proto jsem odjakživa říkám že každá žlutá opice má mít tohle na krku. A zahodit klíče! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
  2. K 7.01
   Číňané už byli civilizace, když v Evropě se ještě lezlo po stromech. Takže k opici máš mnohem blíže ty, chytrolíne!

   Smazat
  3. 7:23 Nejednalo se o civilizaci v technickém smyslu! Bylo to pouhé barbarství. Prvního stupně civilizace Kardašovy škály dosáhla pouze naše, tedy bílá rasa ...

   Smazat
  4. Ovšem je pravda že ta černá se pojmu civilizace nikdy ani nepřiblížila a zůstala na stupni divošství. To žlutí údajně postavili asi jedinou stavbu viditelnou i z vesmíru! Ovšem skutečně něco rozvíjet nedokážou. Nahromadit horu kamení umí kdejaký hovado i ve zvířecí říši. Čínské stavby zůstaly tisíce let ve stejném slohu, střelný prach sice vyrobili, ale použít ho smysluplně nedovedli, do Afriky dopluli s obří flotilou, ale krom žirafy pro císařskou zoo tam nic nezískali a ani nezanechali! Když kamkoliv přišel Bílý muž, vznikl nový stát! Minimálně tvořený první pevností s posádkou. I proto osídlil Ameriku, Austráli a dobyl všechny nejvyšší hory světadílů i oba zemské póly! Tenzingovy předci žili pod Mount Everestem tisíce let a vylézt nahoru nedokázali. Báli se "zlých duchů" hory. Musel přijet bílý muž britské entity z daleké Austrálie, aby tuto horu pokořil. Bílý muž sestoupil až na dno oceánských hlubin a prošel se po Měsíci, vynalezl penicilin i vodíkovou bombu! Jeho jedinou chybou bylo, že nebyl dost ostražitý - https://www.youtube.com/watch?v=5Nh-qvN_Vmo

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.