Reklama

sobota 24. listopadu 2018

Za vším hledej prachy!

Jaroslav Čejka
24. 11. 2018  NovéSlovoSk
Já vím, kdysi se říkávalo, že za vším je třeba hledat ženu. Ale to už dávno není pravda a navíc je to odporně sexistické. Dnes platí to, co jinými slovy řekl svého času už Václav Klaus starší – o peníze jde až v první řadě.


Když letos 17. listopadu hned po půlnoci položil kytici na Národní třídě Andrej Babiš a později i Miloš Zeman, odvážný a zásadový aktivista je hodil do odpadkového koše. Přes den se pak demonstrovalo v Praze i jinde nejen proti předsedovi vlády a prezidentovi republiky, ale proti celé vládě a v kuloárech se začalo se mluvit o blížícím se převratu. Někteří lidé v tom spatřovali inspiraci slovenskými událostmi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.

Jenže odporná nájemná vražda investigativního novináře se nedá srovnávat s možným dotačním podvodem při financování stavby Čapího hnízda, ba ani s údajným únosem premiérova psychicky nemocného syna. A protože Sabině Slonkové a Jiřímu Kubíkovi, kteří podrobili ve Švýcarsku křížovému výslechu bývalou manželku Andreje Babiše a jejího syna, nikdo nezkřivil ani vlas (Babiš na ně neposlal žádného gangstera, ale jen trestní oznámení), reakce českých občanů nesahala reakci těch slovenských z jara letošního roku ani po kotníky. Poslední protibabišovské demonstrace, která proběhla hned po hlasování o vyslovení nedůvěry vládě (pro opozici fatálně neúspěšném), se zúčastnil asi tak jeden tisíc lidí. Kdyby se započítali i čumilové, kteří přicházeli a odcházeli, tak maximálně dva.

Mnozí lidé si totiž kladou otázku, proč byla celá ta komedie zinscenována. Někdo tvrdí, že z důvodů ochrany vážnosti nejvyšších funkcí ve státě, jejichž současní nositelé ji podle nich ohrožují a Českou republiku tak diskreditují v zahraničí. Jiní zas prohlašují, že každému se má měřit stejným metrem a že Andrej Babiš ve své funkci brání řádnému a rychlému vyšetření své kauzy.

To jsou jistě pochopitelné a snad i spravedlivé motivy. Jen je divné, že k takové erupci politické ušlechtilosti pánů Bartoše, Bělobrádka, Gazdíka, Fialy, Kalouska, Okamury, Pospíšila, Schwarzenberga a dalších pravicových bohatýrů došlo až poté, co Andrej Babiš ustoupil od plánované dostavby dvou energetických bloků jaderné elektrárny Dukovany americkým dodavatelem, a to z důvodu, že americké technologie nejsou kompatibilní s těmi starými ruskými. Byla by tu sice možnost vybudovat celou novou elektrárnu, ale to by údajně přišlo na pět set miliard. Babišova vláda proto dává přednost dostavbě oněch dvou nových bloků dodavatelem ruským a ne oním americkým, o kterém zlé jazyky tvrdí, že není lhostejný srdci Donalda Trumpa. A jsme u jádra pudla.

Jak že se to zpívá ve slavném americkém muzikálu Kabaret? Money, money, money, money, money, money… Nechtěl bych být v kůži velvyslance Spojených států amerických v Praze. Jeho předchůdce si balil kufry hned po Trumpově inauguraci. Aby si je nemusel balit taky, když se plánovaný státní převrat nezdařil!- - - 

21 komentářů :

 1. zaujímavé je, že sa mladému Babišovi vyhráža šéf MZV Česka, a chce preskúmať jeho cestu na Krym - čo je jeho do toho, veď je občanom Švajčiarska, a jeho otec je za neho nenesie zodpovednosť

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že se ta loutka montuje po americku do něčeho, do čeho České republice nic není. Pan Babiš mladší má slovenské a švýcarské občanství, NIKDY NEMĚL A NEMÁ ČESKÉ (sic!) občanství. Jestli jel do Ruska nebo ne je jeho věc a věc Ruska a možná států, jejichž občanství má; a nikde nebylo publikováno, že Švýcarsko zakázalo Švýcarům cestovat do Ruska. Nějako Porošenkovic debilizmy s cílem poškodit Rusy a Rusko jsou věc Ukrajinců a Židů - protože oligarcha Porošenko je z dobré židovské rodiny.

   Smazat
 2. Fatální chyba organizátorů demonstrací z 17. listopadu. Účastníkům neplatili. Měli se poučit od demokratů z Kyjeva
  https://www.youtube.com/watch?v=SL3zvDfrpJw

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo vám řekl, že demonstrovali zadarmo?

   Smazat
  2. Fatální chyba je že tam někoho nezastřelily.

   Smazat
  3. 19:41
   Zadarmo určitě nedemonstrovali . Ale jaksi tam chyběla ta Nulandová s krabicí sušenek .Proto jim to asi nevyšlo .

   Smazat
 3. dvě poznámky k článku:
  1) Není mi jasné, proč se stále mluví o KUCIAKOVI jako o INVESTIGATIVNÍM novináři, když byl ve skutečnoati ANYLYTIK. Kdo si vzpomene na úplný počátek této kauzy na Slovensku, musí taky vědět že takto byl jako novinář uveden. Bylo dokonce sděleno, že pracoval pouze S ÚDAJI Z VEŘEJNĚ DOSTUPNÝCH ZDROJŮ! InvestigaTivce z něj udělali teprve následující, nebo až druhý den po jeho zavražení.

  2)K výstavbě jaderné elektrárny:
  V odůvodnění o odložení výstavby (dostavby) bylo uvedeno, že stím nesouhlasí minoritní akcionáři.Tak mi není jasné, jakým způsobem mohou ovlivňovat výstavbu nových bloků drobní akcionáři ČEZu, když majoritní podíl v něm vlastní stát (68.9%). Nebo tam snad platí, že co akcionář to jeden hlas? Myslím si, že rozhoduje usnesení valné hromady podle výše podílu.
  Tak nevím, zda to je nechuť státu nebo minoritních akcionářů? Moc se mi to nepozdává, už jen z toho důvodu, kdy se stát ZARUČUJE ZA INVESTICE.
  Nebo jsou to jiné (zahraniční) tlaky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v čezke tivi za naše desatky by se taky dobře uživil tam maji mladatka jeho typu fre a za velke prachy dokonce vykladaji kdo si co mysli jak jsou vzdělani v serešovich kazatelskych školkach či spiše jesličkach dukladně vyškoleni jak opičky z cirkusu ale jednu chybu to ma vovčani si z nich dělaji velky kulovy a neposlouchaji jejich rozkazy majice starosti s kapitalismem live ne jako mladatka v tom jejich komunismu na čete

   Smazat
 4. Prachy, prachy, prachy! Babiš prohlásil jednu pravdu, že je neúplatný. Navíc svůj plat dává na charitu. On má dost. Že by i to vadilo? Mimo jiné, vidím v tom normální českou vlastnost, závist. Je úspěšný. Je jedno jak. Ale takoví podnikatelé, kteří budou držet náš stát nám přeci před revolucí chyběli. Vždyť Babiš je produkt sametové revoluce. A kádrování nechme historii. Kdo bez viny hoď kamenem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prachy jenom prachy nečekají!! Jen po nich sáhneš - a už tě mají! Nevolnická lumpenproletářská lůza si dokoulela žvanila Miloše na hrad a opičáka Bureše do vlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou kuličku. ANO, bude ještě hůř!

   Smazat
 5. A co takhle blbost a navedenost? ...Třeba jako ve známém filmu: "Chceš bonbónek? Tak jdi za tatínkem a řekni mu, že je impotent."

  OdpovědětSmazat
 6. Prý proč protože chtěli uchopit moc poskoci globalistů a podepsat všechny pakty.

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Jaroslave Čejko a pane Václave Dvořáku:

  ..........A.N.O..........! Prachy, vždy ovládají SVĚT, to jest (pouze nenažraní LIDÉ!) :-$

  Ramón

  OdpovědětSmazat
 8. Možná blbnu,ale chceme zadržovat vodu v krajině, tak proč nepostavit několik vod.elektráren a taky pro náhlé špičky spotřeby KW vybudovat přečerpávací elektrárny. Nechápu, proč teď rešíme dodavatele na nové bloky JE za moc peněz a zadlužíme se na sto let, když snad ani nebyla provedena solidní inventura a bilance budoucí spotřeby a možnosti z variant jejiho pokrytí. Investice je moc drahá a určitě se zvedne prodloužením výstavby, nebo tzv viceprácemi či tunýlky, jak je u nás zvykem. Přitom návratnost bude ve hvězdách,exportovat elektřinu dokážeme i pod cenou a o to budeme dražší doma. Podpořme malospotřebitele dotací na soláry včetně baterií. Ti velcí na to mají a přinese-li jim to úsporu,tak soláry užijí. Ubude nárok na přenosovou soustavu, tudíž zlevníme cenu KW a to se promítne v ceně zboží a když zbyde rodinám měsíčně víc korunek, utratí je stejně a státu se to vrátí ve spotřební dani. Naopak,když díky nesmyslné dani ("ekologické" podpoře solárbaronů) rodinám tyto peníze chybí tak omezí naši kupní sílu a stát příjde o spotřební daň. Tomu se nedá řikat, že stát je dobrý hospodář, to by nevymyslel ani Beljak. Nakonec něco futurologie : dokážou-li dnes nacpat jaderný reaktor do ponorky, nešlo by takové reaktorky vymyslet a dát do lokalit s vysší spotřebou KW, nebo ještě lépší - mobilní (třeba ve vagonech). Má to výhodu i strategickou, že když se pokaká odnese to jen lokalita a cena poruchy bude jen zlomek. Závěrem, když slyším od našich politiků, že dluhy se platí, souhlásim s nimi, ale zdá se mi, že pro ně to neplatí. Kdo nám prozradí celou pravdu, jaká bude konečná cena včetně úroků a jak dlouho to budeme splácet a okolik se zvedne inflace a kolik domácnost zaplatí za kilovatu?

  OdpovědětSmazat
 9. Není to tak dávno, kdy naši poslanci schválením příslušných zákonů vytvořili skupinu tzv. solárních baronů. Mnozí z politiků se ve skupině solárních baronů přímo nachází nebo se na ni finančně přiživují. Za dvacet let občané republiky zaplatí solárním baronům za elektrickou energii, formou platby za zelenou energii, navíc 1000 miliard korun. Za tuto částku peněz mohou být v naši republice postaveny čtyři bloky jaderných elektráren, každý o výkonu cca 1200 MW, které by mohly po dobu 30 -50 let dodávat převážnou část el. energie potřebnou pro naši republiku. Peníze pro výstavbu bloků jaderných elektráren nemáme, peníze pro solární barony a jim spřátelené politiky z lidí vymačkáme.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak tedy od konce. Určitě dostavbu 2 bloků jaderné elektrárny v Dukovanech chtějí USA věnovat ČR z lásky a z vděčnosti zdarma, za přestup státu a pražské kavárny ze socíku ke kapitálu. Určitě by nás to nestálo ani groš, jak znám mírumilovnou a přátelstvím prodchnutou politiku USA k národům Země již 2. století.
  No a pokud se týká vraždy pana Kuciaka:jejím organizátory a realizátory, jak se stále více a více ukazuje, byli lidé z mocenských struktur kapitálu, kteří potřebovali pro svůj další "rozkvět" udělat státní rozvrat a převrat, prostě mejdanový Majdan. Tedy ti, co po vraždě nejvíce hulákali "chyťte vraha" a ukazovali na vládu, ti, kteří za peníze verbovali lidi vyřvávat do ulic ke svržení vlády. Ano, byla to světová diktatura kapitálu ve slovenské sekci, která je odpovědná za vraždu Kuciaka a je to ona, která se pokusila o převrat a stále usilovně zadupává jiskérky demokracie na Slovensku do bahna její totality. Jsou to pohrobci hlinkovců a nově porození sorosovci, kteří za pár grejcarů jsou ochotni vraždit, jen aby se zalíbili svým pánům!
  Převrat 1989 nás dostal z obojku socíku do chomoutu daleko hnusnějšího, totalitního a nelidského kapitálu. Kapitálu, který třímá v hrsti také Brusel a pro zjednodušení "řízení" eu států v jeho područí tlačí na to, aby byly eu státy zbaveny suverenity - tedy svéprávnosti v rozhodování o svých státních, národních i lidských potřebách! Západní Evropa jako jeden velký koncentrák , to by se rozlilo blaho z pohledu na hromad zisků! A TO JE CÍL KAPITÁLU, FÝREROVANÝ BRUSELEM!

  OdpovědětSmazat
 11. Někde jsem už dříve četl, že k dostavbě jad.elektráren nám amíci nezištně poskytnou i vojenskou ochranu těchto elektráren! Když jsme odmítli radar a vojenské základny, tak nám je chtějí zřídit jiným způsobem a ještě na tom setsakramentsky vydělat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Začněme s kampaní Za větší využití Paroubkových husitobolševických větrů! Např. pro větrné elektrárny. Kdo z vás to má? Ještě tak vybudovat Buranův kanál Balt-Orient a můžou tím kanálem chodit oba dva i s pročínským Nečasem, kterého pokrytecky pomáhal shodit?
   „Kdo čím zachází, tím schází,“ řekl Vodičkovi Švejk.

   Smazat
  2. Ad 14:52 Ádo, dobrý! Ty bys mohl napsat s fleku místo Mein Kapfu svůj Můj sen. V něm bys poslal do koncentráku národ husitů i národ bolševiků. Ale proč jsi vynechal židy? Přiznej se, že chceš stěhovat Izrael ze žhavé půdy Palesiny do srdce Evropy, aby se stali pak pány Evropy. Ukaž, ty máš jarmulku pod čepicí? To se smí? Tak proto ty chceš vyhladit Čechy! To tedy asi bude"hlazením" vymýtit?!

   Smazat
 12. Když se podívám do minulosti, tak tady neschopné státní hospodářství (a ještě pod palcem komoušů) zanechalo čtyři jaderné bloky a současná, podstatně efektivnější ekonomika nemá peníze ani na jeden.

  OdpovědětSmazat
 13. Přátelé, já zásadně vyslovuji podporu větrným elektrárnám které propagoval premiér Paroubek, Ke zvýšení jejich produktivity doporučuji zdarma dodávat každé rodině hlávku zelí týdně. S pozdravem Větrům zdar Radosta.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.