Reklama

.

.

pátek 2. listopadu 2018

Západ prohrává, a tak doslova útočí na Čínu a Rusko „zleva zprava“

Andre Vltchek
Andre Vltchek
2.11.2018  InternationalClearingHouse,   překlad Zvědavec
Šílenost a odpornost západní protičínské propagandy přivedly některé mé přátele z Číny až k pláči. Pomatenost toho, co se tvrdí a píše v USA a Evropě o Číně (a samozřejmě i o Rusku), nyní jasně odráží frustraci a hrubost navztekané poražené strany. Člověk by měl dokonce chuť západní impérium politovat, kdyby to však nebylo tak silně vražedné.

Propagandisté impéria nelitují nikoho - nyní střílejí jako maniaci, ale bez nějakého uceleného plánu.

Různí západní „odborníci“ a novináři však skutečně nesouhlasí se základními věcmi, kladou si otázku „co je doopravdy špatného na Číně“. Ale jsou placeni zatraceně dobře, aby hledali stále nové a nové kostlivce v obrovských čínských skříních, a tak neustále mezi sebou soupeří, a pídí se po těch nejšťavnatějších a nejskandálnějších příbězích. Často se zdá, že se vyplatí předpokládat, že naprosto všechno, co se týká této nejlidnatější - a navíc komunistické (s „čínskými rysy“, samozřejmě) - země na Zemi, je chybné!

Čína skoncuje s extrémní chudobou do roku 2020, ale neočekávejte žádné nadšení či potlesk z Berlína, Paříže, Londýna či Washingtonu. Čína má veliký náskok před všemi velkými zeměmi na světě, pokud jde o vytváření tzv. „ekologické civilizace“, ale kdo je ochoten si toho všimnout? Čína staví veřejné parky, promenády a dětská hřiště, která jsou největší na světě, ale koho to zajímá? Čínská vláda zavádí rozsáhlé vzdělávací reformy, a zaplňuje celý národ koncertními sály, muzei a divadly. Ale to ani nestojí za zmínku, samozřejmě!

Západní propaganda se snaží diskreditovat Čínu doslova „zleva zprava“, někdy ji obviňuje z toho, že je příliš komunistická, ale když se to hodí, tak i z toho, že „není dostatečně komunistická“.

Deník New York Times publikoval 5. října 2018 na titulní straně článek s názvem „Nepravděpodobný nepřítel vůdců Číny: marxisté“. Kvůli tomuto velmi sarkastickému článku novinář navštívil čínské město Huizhou, odkud psal o skupině nadměrně horlivých mladých marxistů, kteří požadují, aby bylo vše tak, jako v době, kdy vládl Mao:
„Ale aktivisté z Huizhou představují hrozbu, kterou úřady nečekaly.“

Vážně? Je to výhružka? Čína se opět přiklání pod současným vedením ke komunismu? Ale vždyť tu mluvíme o demokratickém, sociálně orientovaném komunismu. Nebudeme se však dohadovat s oficiálními americkými novinami. Rozhodně není tento deník nakloněn komunismu, ale musel projevit nějakou sympatii (publikováním článku na hlavní straně!) vůči malé skupince nadměrně horlivých „opozičních“ marxistů, jen aby vyvolal pochybnosti u čtenářů, což naznačuje, že čínská vláda už není tak červená, komunistická.

Následující den (sobotní a nedělní vydání z 6. - 7. října 2018) publikoval stejný deník New York Times dva hlavní články o Číně. Jeden byl v souladu s obvyklými protičínskými a protiruskými konspiračními teoriemi, nazvaný „Hackne Čína volby v USA?“, zatímco ten druhý byl v podstatě v rozporu s článkem z předchozího dne - tentokrát vinil Peking z toho, že přistřihává křídla soukromým společnostem. Článek byl nazván „Peking vytlačuje byznys“, s podtitulkem: „Vláda si protahuje svaly, zatímco soukromé společnosti, které vytvářejí ekonomiku, ztrácejí půdu pod nohama.“

„Vše, co může ublížit Číně, napište to,“ tak by mohlo znít krédo tisíců evropských a severoamerických novinářů: „Pokud jsou zprávy o Číně nebo z Číny špatné, opravdu temné a negativní, projde všechno!“

Příliš hodně komunismu, nebo příliš málo... Pokud jde o Západ - Čína neudělá nikdy nic správně! Protože... prostě proto, že je to Čína, protože je to Asie, a protože mává červenými vlajkami.

A tak New York Times publikoval dva zcela protichůdné články. Šlo o redakční chybu nebo předem promyšlený pokus, který měl způsobit maximální škodu - kopáním „zleva zprava“?

* * *

Ovšem, je zábavné sledovat tento propagandistický trend „z bezpečné vzdálenosti“ (což znamená: „nevěřím tomu ani slovo“). Avšak to, co se odehrává, není vtip; co se děje, může být skutečně smrtící. Může to neočekávaně spustit řetězec událostí, které by skutečně mohly Čínu poškodit.

„Exploze“ by mohla přijít z Tchaj-wanu, z jihovýchodní Asie, nebo z území samotné Číny.

Jen se podívejte, co se děje v Brazílii a ve Venezuele! Podívejte se na všechny ty barevné revoluce, „deštníkové revoluce“, „skoky“ z Evropy do arabských zemí. A podívejte se na samotnou Čínu: Kdo sponzoroval události na náměstí Tiananmen? Existuje dostatek důkazů, že nešlo o spontánní studentskou vzpouru.

Západ přesvědčuje několik zemí, jako např. Filipíny, že by měly čelit Číně prostřednictvím různých nároků na území, jimž však upřímně řečeno žádný seriózní filipínský historik ani politolog nevěří (pokud ovšem nedostává královsky zaplaceno ze zahraničí). Mluvil jsem přímo s několika nejlepšími historiky a politology v Manile, takže jsem získal jasný obrázek o tom, kdo a co stojí za těmito územními nároky. Již jsem o tom psal, a znovu se k tomu chystám.

Čína je příliš velká na to, aby tolerovala nebezpečnou podvratnou činnost ze zahraničí. Vedení Číny dobře ví, že kdyby v zemi nastal chaos, stovky milionů obyvatel by trpělo. Zachování územní celistvosti národa je nezbytné.

* * *

Takže shrňme si to, co je vlastně Čína?

Je to komunistická země (nebo ji můžete nazývat socialistickou), jejíž úžasná a poměrně rovnostářská historie sahá tisíce let do minulosti. Má různorodou ekonomiku, ale centrální plánování (vláda říká společnostem, co mají dělat, nikoliv naopak). Je zjevně nejúspěšnějším národem na světě, pokud jde o práci ve prospěch občanů země. Je to také nejmírumilovnější velký národ na světě. A zde jsou dva zásadnější body: Čína je v popředí záchrany světa před rostoucí ekologickou katastrofou. A nemá žádné kolonie nebo „neokolonie“, takže je v podstatě „internacionalistický“ stát.

Politický systém, ekonomika, kultura - to vše se diametrálně liší od Západu.

Čína nám má mnoho co říci o tom, jak by měla být tato planeta řízena, jak by měla postupovat kupředu, a co je skutečná demokracie (rozhodování lidu).

A nyní si přiznejme: Umožňují západní mainstreamová média, která vytvářejí „veřejné mínění“ po celém světě, různým čínským patriotům, komunistům či myslitelům, aby se objevovali na televizních obrazovkách nebo psali hlavní komentáře?

Odpověď známe. Téměř výhradně to jsou obyvatelé Západu, kteří jsou (západními vládci) pověřeni obrovským úkolem „definovat, co Čína je nebo není“. A co celý svět je nebo není.

Pokud Čína tvrdí, že je „socialistická země s čínskými rysy“, odmítají to s dokonalým oxfordským přízvukem. A jejich arogance - kdy tvrdí jedné z největších civilizací na Zemi, jaká vlastně je nebo není - je akceptována kvůli tomu, že většina z nich jsou běloši, a mluví perfektně anglicky (je paradoxem, že přinejmenším v jistých kruzích je to známka důvěryhodnosti).

Západ nikdy neslyší nic o tom, co si Číňané nebo Rusové myslí o světě. Zatímco Číňané a Rusové jsou doslova bombardováni tím, co si o nich myslí Západ.

Dokonce i obyvatelé Číny v minulosti naslouchali takovým „falešným prorokům“ z „civilizovaného Západu“. Nyní již chápou, jak to je. Stejně tak to ví i Rusové. A také mnoho obyvatel Latinské Ameriky to ví.

Šíření západní propagandy a dogmat se v minulosti jevilo obyvatelům Číny a Ruska (pokud ne jejich srdci, tak jejich myšlení) jako bitva, ideologický boj. Nebo alespoň to tak připadalo mnoha naivním, důvěřivým lidem.

Nyní je to všechno mnohem jednodušší a „otevřené“ - bitva pokračuje, ale frontové linie a cíle se změnily. Jak?

To, co se v současnosti odehrává, je obrovský střet západního imperialismu a jeho propagandy s odhodlaností čínského a ruského lidu žít svůj vlastní život tak, jak si přejí. Jednoduše řečeno, je to boj mezi západním imperialismem na jedné straně a demokracií s „čínskými a ruskými rysy“ na straně druhé.

Západ doslova útočí na Čínu a Rusko „zleva zprava“, ale v žádném případě nevyhrává!


West is Losing and so It’s Bashing China and Russia ‘Left and Right’ Literallyvyšel 22. října 2018 na ICH. Překlad v ceně 504 Kč Zvědavec.

23 komentářů :

 1. Západní společnost je zdegenerovaná a odsouzena ke zhroucení sama do sebe. Příčinou degenerace a současného chaosu je trvalá absence demokracie. Západ není a nikdy nebyl demokratický.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stary Rim, kdyz se promenil z republiky na imperium, tak jeste dlouho zachovaval republikanskou fasadu. Teoreticky kazdy rimsky obcan mohl hlasovat na Forum Romanum. Stejny proces dnes vidime v USA. Zapad demokraticky byl. Dnes je ovladan malou oligarchii, ktera vlastni tisk, ovlada lobby groups, financuje kandidaty, sedi ve statni sprave. Cast penez na volby je recyklovana z vojenskych kontraktu. Vsemu tomu vevodi pomateni, neokonsti ideologove.

   Vymazat
 2. Kobyla když zdechá, nejvíce kope. Tak jak zdechá slavná západní a Americká "demokracie", tak okolo sebe kope a plive špínu na vše a všechny okolo sebe. Představitelé západní a Americké "demoklracie" nikdy nepochopí, že musí začít sami u sebe, především si musí zamést před vlastním prahem a udělat si pořádek doma.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mate pravdu.

   Vymazat
  2. Merkele Evropy Mengele zjistila ,ze bude vykopnuta tak jako tak a tak zacal kricet ze vodejde s taktikou ,ze si sama urci kdy ! Aby mohla a mela cas jeste daleko vice skodit svetu..
   Doufam ,ze to prohlidnou a vykopnou ji co nejdriv..

   Vymazat
 3. No a ta naše "hadrová" nebyla demokratickou revolucí, ale kapitalistickým pučem. Kde je kapitalismus není místo pro demokracii.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vam ty komunisticke fraze uplne rozsrotovaly mozek.

   Vymazat
  2. Kapitalistické lži a podrazy, případně korupce a útočné války v zájmu vládnoucích oligarchů USA jsou podle hlupáka 15:19 ta " pravá demokracie " !!!! přitom To je nevzdělaný, nedospělý retardovaný jedinec s holým zadkem !!

   Vymazat
 4. Západ je, naštěstí, v prdeli ! Představuje jen cca 1/7 světové populace a chtěl by diktovat celému světu ! Proto během 10-20 let jeho "moc a sláva" definitivně pohasnou. A bude to dobře. Agresivní, válečnická a zlodějská civilizace v novém světě nemá místo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenze jejich hloupou nabubrelost odneseme vsichni

   Vymazat
  2. 15:19 rád bych četl skutečnou argumentaci proti tvrzením v diskutovaném článku, než otravné opakování odsudků o komunistech, nikde neexistujícím a nijak důsledně definovaném komunismu. Já z té potencionální dominance Číny žádnou radost nemám, ale její úspěšný rozvoj žádnými argumenty popřít nedovedu. Račte se, 15:19, pokusit vy, váš případný úspěch uvítám.

   Vymazat
  3. 23:11 Ja jsem reagoval na vysplechty jisteho Stefana o "kapitalistickem puči" a "kapitalismu". Se clankem jsem nepolemizoval.

   Cina ma dnes trzni system. Jedna teorie je, ze to zavedl Deng Xiao Ping po navsteve Singapuru. Tam videl sporadany, prosperujici stat svych soukmenovcu. Komunisti tam volby prohrali. Ale zda se, ze cinskemu vedeni zalaezelo vic na prosperite Ciny nez na marxistickem dogmatu. Je dnesni Cina obrovskym Singapurem?? Ha ha ha. Mozna. He he he.

   Vymazat
 5. Bohuzel jsme na spatne strane....Nikdy si nebudu vazit "politiku",kteri ani netusi o cem ma politika byt.....Tedy o mirovych dohodach a respektu ke kazdemu

  OdpovědětVymazat
 6. V knize The Hundred-Year Marathon od Michaela Pillsburyho, str. 156 se pise:

  “Since 2001, China’s annual rate of growth has averaged 10.1 percent. In 1980, China’s nominal GDP was about $70 billion. By 2011 it had risen to more than $7 trillion.”

  Preklad Googlem: “Od roku 2001 činí průměrná tempo růstu Číny průměr 10,1 procent. V roce 1980 činil nominální HDP Číny zhruba 70 miliard dolarů. Do roku 2011 se zvýšila na více než 7 bilionů dolarů.”


  Tamtez: “China now boasts the world’s second-largest economy, behind only the United States.”

  “Čína se nyní může pochlubit druhou největší ekonomikou světa za sebou pouze ve Spojených státech.”

  Preklad se nepovedl, ale podle PPP (Purchasing Power Parity) je Cina o neco pred USA.
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)


  Str. 162: “In 2001, it was widely believed that China’s economic double-digit growth rate could not be sustained. … No major country in the West had ever approached such high growth rates, not even the United States during the heyday of industrialization. … As one CIA economist later told me apologetically, ‘Our model was wrong.’ “

  “V roce 2001 se obecně věřilo, že čínská ekonomická dvouciferná míra růstu nemůže být udržena. ... Žádná velká země na Západě se nikdy nedokázala přiblížit tak vysokému tempem růstu, dokonce ani Spojeným státům v době rozkvětu industrializace. ... Jak mi později jeden z ekonomů CIA řekl omluvně: ‘Náš model byl špatný.’ "

  OdpovědětVymazat
 7. Cina ma nejrozsahlejsi sit rychlovlaku, 27 000 km (USA 54,6 km), nejrychlejsi vlak v komercni sluzbe – Peking-Sanghaj, 350 km/h. Navic ty cinske vlaky jsou technicky nejdokonalejsi:

  https://www.youtube.com/watch?v=HkTP5Mp3m-w

  https://www.youtube.com/watch?v=Wx1GV0R79Tw

  OdpovědětVymazat
 8. Čínská lidová republika je už dávno před USA. Jen se s tím
  nechvástá.

  OdpovědětVymazat
 9. No, polemizuji s termínem západní společnost. Kdo že to je? my, miliony lidí obývající Evropu?Nebo majitelé nadnárodních korporací, vlastnící média, ba celé státy prostřednictvím bank, finančních produktů, nebo celých společností?Zkuste si jen představit jak by se prakticky šlo vyvázat z členství v NATO nebo EU?Hypoteticky(jakkoliv to bude nebo nebude přijatelné pro toho kterého jedince)zkuste mi ten mechanismus popsat.

  OdpovědětVymazat
 10. Bolo by úplne zbytočné oponovať, pretože by som musela napísať nový článok.

  Pán trpí asi šeroslepotou. Čína nie je socialistická ani komunistická, ale akýsi hybrid komunistickokapitalistický. Plne v réžii Západu, lepšie povedané západných nadnárodných firiem, ale istá čínska črta tam je badať.

  Čína ekologickou záchranou, veď je to najväčší znečisťovateľ planéty, odpad, ktorý odoberá za úplatu zo Západu a najmä USA sype do oceánov.

  Buduje smart city plne riadené z vonka, ľudia ako väzni s prídelmi, plne pod kontrolou.
  Nemá kolónie? A čo robí v Afrike? Charitatívu iste nie.

  Čína - prototyp našej budúcnosti, nášho neživota.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:34 zapomněl dodat: "A pak jsem se probudil".

   Vymazat
 11. V těch chvalozpěvech na Čínu, podložených kdejakou tabulkou, mi chybí jedna podstatná informace. Kdo vlastní ty prudce se rozvíjející firmy? Tipnul bych si, že z nadpoloviční většiny nějaké Rotchildovy, nebo Roskeffelerovy banky, fondy a investiční společnosti, menší procentíčko pár čínských pohlavárů a něco také nějaká čínská administrativa (obec, stát).
  Podobně kriticky se mi jeví nadšení některých politiků, vůči čínským investicím. To je snad nějaké pozitivum, že naše fabriky přejdou do čínských rukou a zisky půjdou do Číny? A nové tu postaví, když jim naše vláda věnuje daňové úlevy, nebo prázdniny. Takže opět nic pro nás. P.K.

  OdpovědětVymazat
 12. Přesně tak a Čína zatápí usa v ekonomice tak zas otočili a prý jejich volby ovlivňovala Čína až jsou americký sedmilháři směšný.

  OdpovědětVymazat
 13. Mladý a už tak vymytý mozek, nebo článek za pár stříbrných? Asi obojí.

  OdpovědětVymazat
 14. Nejlíp s každou žlutou opicí je naložit takhle a zahodit klíč! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

  OdpovědětVymazat