Reklama

středa 28. listopadu 2018

ZAVÁDĚJÍCÍ VÝSTUPY V MÉDIÍCH: 27. listopad 2018 Rusko-ukrajinský námořní incident má širší souvislosti a také své zahraniční sponzory


28. 11. 2018  Agentura EXANPRO

Souhrnné hodnocení (13052)
Námořní incident, který se odehrál 25. listopadu 2018 mezi plavidly ruské Pobřežní stráže* Pohraniční služby* FSB* a třemi ukrajinskými plavidly v Kerčském průlivu u Krymského poloostrova vyvolal jako vždy plno reakcí (ukrajinská plavidla byla při incidentu zajištěna a ukrajinští vojáci zadrženi). V plném proudu se hovoří o porušení mezinárodního práva Ruskou federací a o ruské agresivitě. Avšak jedná se jen o účelovou a jednostrannou rétoriku, protože porovnáme-li porušování mezinárodního práva za posledních 25 let na straně Západu v čele s USA a na straně Ruské federace, tak dostaneme poměr 9 : 1 neboli výsledek, že Západ porušil právo v 90 %, kdežto Rusko jen v 10 %.

Z hlediska mezinárodního práva nikdo neřeší, kde se vzalo přibližně 5 000 amerických vojáků a kontraktorů západních soukromých bezpečnostních agentur* na území Sýrie, kterou je nutné považovat stále za svrchovaný stát. Nikdo neřešil nelegitimní bombardování Srbska a podivné odtržení Kosova po předběžné dohodě USA s kosovskou vládou. Všichni vědí, že invaze do Iráku a jeho následná okupace byla jasným porušením mezinárodního práva, ale vůbec nic to nevyvolalo, ba naopak provinilé státy dostaly zelenou k dalším nezákonným dobrodružstvím například v Libyi, v Sýrii apod. Během výše uvedených případů byly spáchány zločiny proti lidskosti, avšak všichni se chovají, jako by to byla běžná věc ve vývoji lidstva.

Po výčtu výše zmíněných prohřešků Západu působí velmi komicky, když po „drobném“ incidentu v Kerčském průlivu vystoupí generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a stěžuje si, že Rusko otevřeně použilo vojenskou sílu. Co na to říct? A co na to říká česká vláda a čeští poslanci a senátoři? Vláda a většina ostatních českých politiků se jen podřízeně připojují k vyjádření západních mocností (stav české vlády a celkově české politické scény viz produkt 11089 „Žalostná a podřízená česká politická scéna aneb Všichni politici na národní úrovni jsou Babišové“).

Ohledně incidentu v Kerčském průlivu se úmyslně upozaďují širší souvislosti, které spočívají v několikaletých akcích Západu proti ruskému režimu a následných reakcích Ruské federace. Do této množiny západních akcí patří také podpora politického převratu na Ukrajině, kdy zabrání Krymu a podpora odporu na východní Ukrajině byly nevyhnutelnými reakcemi Ruska. Je to stále jedno a to samé: každá akce Západu vyvolává reakci protistrany, ať už se jedná o Rusko, nebo jinou zemi.

Podrobně o změně režimu na Ukrajině viz následující zpravodajské produkty:Incident v Kerčském průlivu povšechně souvisí s konfliktem na východní Ukrajině, pod což spadá snaha vybudovat ukrajinskou vojenskou námořní základnu za Kerčským průlivem na pobřeží Azovského moře – v úvahu připadají lokality u ukrajinských přístavních měst Berďansk nebo Mariupol. A právě předměstí Mariupolu leží pouhých zhruba 15 km od předního okraje jednotek separatistů Doněcké lidové republiky.

Dalšími souvislostmi jsou prezidentské volby na Ukrajině plánované na březen 2019 a záměr Američanů udržet současného ukrajinského prezidenta Petra Porošenka u moci, aby mohla pokračovat nastavená ukrajinská politika, kterou ovládají Spojené státy. K tomu však politicky oslabený Porošenko potřebuje politické body a vyvolaný incident u Krymu je může přinést, anebo naopak ještě více ubrat. Avšak Porošenko nemá co ztratit, a tak musí za podpory USA aktivně konat. Ostatně z výpovědí zadržených ukrajinských námořníků vyplývá, že se jednalo o připravenou provokaci Ukrajiny. Jenže Ukrajině někdo ze zahraničí radí, jak proti Rusům postupovat. (Poznámka: Videozáznam výpovědí ukrajinských vojáků z téhož dne, kdy byli zadrženi, nevypovídá o žádném donucení – vypovídat na kameru nemuseli. Rozbor výpovědí je součástí samostatného analytického dokumentu.)

Současní ukrajinští představitelé se upnuli na Američany, kterým v případě Ukrajiny sekunduje Evropská unie a Severoatlantická aliance, což je téměř jedno a to samé, jelikož 21 zemí jsou členy jak EU, tak zároveň NATO. Na postoji západních zemí nic nemění ani to, že se Ukrajina stává stále větším bezpečnostním a ekonomickým břemenem pro Západ a především pro bezpečnostní situaci v Evropě. Tento stav je podrobně vysvětlen v produktu 11054 „Evropa může rozhodnout o směru vývoje bezpečnostní situace ve světě, namísto toho se sama připravuje na ‚válku‘ ve prospěch USA“.

Spojené státy jsou sponzorem Ukrajiny. Američtí politici, kteří patří mezi takzvané „jestřáby“ [1], to otevřeně tvrdí. Avšak být sponzorem v americkém smyslu neznamená na prvním místě finanční a materiální podporu, ale hlavně vést a dohlížet na toho, kdo je sponzorován. A směrem k Ukrajině se v tomto pojetí jedná o politické vedení a dohlížení na to, aby ukrajinská vláda konala v souladu s americkou zahraniční politikou. Vážným problémem pro USA a tím také pro Ukrajinu je, že se konfrontace s Rusy s cílem změnit politický režim v Rusku nevyvíjí ve prospěch Američanů a ani podle časového plánu, a to jak skrze Ukrajinu, tak Blízký východ, a také prostřednictvím Pobaltí a Gruzie.

Ukrajinský parlament schválil 26. listopadu 2018 výnos prezidenta Petra Porošenka o vyhlášení výjimečného stavu, který má trvat 30 dnů. Opatření vstoupí v platnost dnem 28. listopadu a bude platné do 27. prosince 2018. Bude se týkat pohraničních a pobřežních oblastí na východě a jihu Ukrajiny. Opatření je možné prodloužit, čímž by zasáhlo do volební kampaně na prezidentské volby, jež by se měly konat 31. března 2019 (volby by tak mohly být i odloženy). I tohle může být spojeno se záměrem Západu politicky podpořit stávajícího ukrajinského prezidenta.

Vyhlášení výjimečného stavu je zoufalým a zbytečným aktem. Sám Porošenko se vyjádřil, že to neznamená vyhlášení války a že Ukrajina nechce s nikým válčit. Zdůraznil, že se tento stav vyhlašuje kvůli obraně. Ale kdo hodlá Ukrajinu napadnout, to již neuvedl. Vyhlášení výjimečného stavu je jen politickým gestem, které ve vztahu k Rusku nic nevyřeší, ale které může vyzdvihnout Porošenka do politického popředí, a to i díky okamžité angažovanosti západních zemí, jejichž zástupci promptně organizují pracovní cesty na Ukrajinu a politická jednání.

Západ volá po deeskalaci napětí. Pokud to však myslí vážně, mohou samy západní země přispět k deeskalaci napětí ve vztahu s Ruskem. Stačí, aby stáhly alianční vojáky z pobaltských zemí, kde tito příslušníci ozbrojených sil několika zemí NATO plní jen provokativní úkoly a mrhají penězi daňových poplatníků. Navíc by tím naplnily článek 1 Severoatlantické smlouvy o udržování mezinárodního míru a vyvarování se hrozby silou.

Údajná snaha Západu po deeskalaci napětí rovněž nesedí s faktem, kdy spojenec Západu Porošenko vyhlašuje výjimečný stav.

Nikdo zatím nezkoumal a neobjasnil, co se přesně v Kerčském průlivu stalo, ale všichni už mají jasné závěry o tom, kdo je viníkem. Svou roli zde sehrál i nově postavený Krymský most (též Kerčský most) spojující pevninské Rusko s poloostrovem Krym. Most byl postaven přes Kerčský průliv a otevřen 15. května 2018. Je to významná umělá stavba, která pomáhá Rusům jak ve spojení s Krymem, tak s lepší kontrolou plavidel plujících právě přes Kerčský průliv do Azovského moře. A to činí potíže ukrajinským lodím, které přes průliv proplouvají ke svému pobřeží v Azovském moři.

Z důvodů ztíženého pohybu ukrajinských nákladních lodí a ztíženého manévrování ukrajinských vojenských plavidel v Azovském moři a dále kvůli výhodám, které Krymský most poskytuje Ruské federaci, byl tento most přidán na seznam důležitých „vojenských” cílů pro jeho možné vyřazení z činnosti. 

Námořní incident v Kerčském průlivu má spoustu nezodpovězených otázek týkajících se uvedených souvislostí, na které nechtějí politici odpovídat. Podrobný rozbor a předpověď ohledně záměru Ruska a Ukrajiny, potažmo Západu v popisovaném geografickém prostoru je předmětem samostatného analytického dokumentu.

Související zpravodajský produkt:[1] Jestřáb je označení pro osoby zpravidla z politické scény USA, které prosazují silová řešení v zahraniční politice.

* Definice termínů a stručný popis zpravodajských organizací jsou objasněny v produktu „ZPRAVODAJSKÝ VÝKLADOVÝ SLOVNÍK – sjednocená verze“.


Zpravodajský produkt 13052
Specifické hodnocení a předpověď
© 2018 Agentura EXANPRO

53 komentářů :

 1. Jen malé doplnění:
  Rusko Krym nezabralo, jak je uvedeno v horní části článku. Krym pouze využil možnosti, kterou mu dává - lépe řečeno dala Ústava Ukrajiny a rozhodlo v referendu kam chtějí patřit.
  Toť vše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko Krym jednoznačně zabralo. Tak jako Německo zabralo Sudety, jejichž většinově německé obyvatelstvo si to většinově přálo.
   Toť vše.

   Smazat
  2. To 16:14 :
   bylo to už stokrát vysvětlováno a mnoho hlupáků stále bude prudit :

   Krym měl svoji dřívější autonomii, kdežto německé obyvatelstvo na československém území nikoliv !!!
   Pojem "Sudety" je vymyšlený henleinovský termín, který již prezident Masaryk zakázal !
   Takže pozor na hubu trole !

   Smazat
  3. 16:14 To si myslí každý sudeťák, nebo banderovec.

   Smazat
  4. Máme více jak 70 let po válce a USA pořád okupují část Německa, Japonska, Filipín …….

   Smazat
  5. Ad 16:39. Od okupace západních sektorů nacistického Německa po skončení války USA armáda trvale okupuje tato území, nikdy z nich svá vojska nestáhla. Pokud bylo rozmístění vojsk SSSR na našem území po srpnu 1968 okupací, tak analogické rozmístění vojsk v Německu? Copak asi jiného??? Tak nevím, komu chybí vědomosti a kdo ze sebe sám blbečka dělá! Ale nejsem až takový, abych přál jinému vlastní góly!

   Smazat
  6. Říká se, že přesvědčeného nepřesvědčíš.
   Já k tomu pouze dodám, že blbovi to nevysvětlíš a uplaceného můžeš jedině přeplatit.

   Smazat
  7. 17:09

   Aź na takovou "maličkost". V Německu, Japonsku apod., si jejich občané pravidelně od války volí ve svobodných volbách své zástupce, na rozdíl od ČSSR, kde byla diktatura jedné, nikým nevolené strany, která se nikomu nezpovídala a dělala si co chtěla. V Německu a Japonsku ale od občanů nikdy nebyla poptávka potom, aby US vojáci odešli, protože jim to přináší zřejmé výhody. Kdyby poptávka byla, tak už by Amíci byli dávno pryč.
   Dávat zcela vážně na roveň přítomnost vojsk v socialistické, totalitní ČSSR s demokratické NSR, může jen provokatér nebo rudý blb.

   Smazat
  8. Ad 17:22 - platí Hricákovo (17:20), řešit, zdůvodňovat okupační aktivitu pomocí poptávky, to vyžaduje opravdu až ekonomickou odvážnost.

   Smazat
  9. pro 16:14
   Sudety byly autonomni republikou ? Sudety mely svuj parlament a vladu ? Sudetakum tehdejsi zakony umoznovaly referendum ? Asi ne. Nemci na etnickem zaklade, z casti Ceskoslovenska vyhnali lidi a tuto cast Ceskoslovenska zabrali. Neposlouzilo jim k tomu nejake referendum, ale Mnichovska dohoda uzavrena s nasimi prateli. A pratelum, jak se zda, ani nevadilo, ze na teto smlouve chybi podpis tech, kterych se smlouva tykala. Bude to tedy asi kapanek rozdil. Tod vse, vejre.

   Smazat
  10. Pane Mikkeshi, nejsem historik, ale jako politická strana, měli své zástupce v parlamentu a teoreticky mohli požadovat referendum, ale nevím zda byl pokus proveden. Zvolili jinou nedemokratickou cestu. Není to tak dávno, ale očekával jsem referendum při naší rozluce se Slovenskem a nestalo se. Dnes už je to fuk. Zklamán naší tzv.demokracií, se o politiku nezajímám, nemohu ji ovlivnit a tak mě zajímá víc proč jsou brambory a mléko tak drahé.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Sudety nejsou výmyslem henleinovců, je to název horského pásma, jako jsou např. Karpaty nebo Alpy. Pochybuji proto, že by ten název Masaryk zakázal, byl by tím směšný.
   Němci nikoho z části ČSR nevyhnali, odešli hlavně ti, kteří tam, do etnicky takřka plně německého prostředí, přišli coby státní úřednici a po cca 20 letech byli nuceni se vrátit tam, odkud přišli. Tím nechci zpochybnit, že je vyhnala atmosféra nenávisti a strach z chování Němců, ale v zásadě platí, že nikdo nedostal příkaz, aby odešel - to na rozdíl od písemně vydaných příkazů čsl. úřadů po r. 1945. Odejít museli lidé, kteří tam bydleli několik staletí, díky jimž byla ČSR hodnocena jako vyspělá průmyslová země.

   Smazat
  13. 16.14 , pane kolego , Ukacka se chteli prodat USA i darem , Krymem ! Jelikoz si daru od Ruska nevazili , byl jim popravu odnat ! A nazyvejte to jak chcete ! Ukrajinu vede zradna banda , ktera se jiz videla v usa .

   Smazat
  14. Ad 18:53 nevím co je cílem vašeho spisku, snad urážet a dokazovat, že dosud žijí nadlidé. Nezlobím se na vás, jste fosilie Hitler Jugend, která patří historii. Buďte rád, že se vám hospodářsky daří a nekalte vody v Evropě,čekají ji možná těžší zkoušky a svoje bolístky z prohrané války si neškrabte.

   Smazat
  15. 16:14, hloupý příměr se Sudetami.

   Na Ukrajině se udál nacistický státní převrat a v určitém období nastal bezprávní stav. V tomto okamžiku neexistovala vláda, parlament (část poslanců bylo vyhozeno) a president. Nacisté se chopili moci a vyhlásili, kromě jiného, začátek eliminace ruského živlu na Ukrajině, což znamenalo postih cca 42% obyvatelstva.

   Tedy pokud byla neústavním a násilným způsobem odstraněna legální vláda vzešlá z voleb, pak i obyvatelé autonomní republiky Krym, v jejímž čele stál prezident a parlament, se v tomto právním vakuu rozhodli sami řešit své věci veřejné a politické, a v referendu odhlasovali secesi od Ukrajinské republiky. Kvůli vlastní ochraně následně vstoupili do sestavy RF v rámci jednoho referenda. Účast 80%, 98% hlasovalo PRO.

   Nic z toho se v tehdejším Československu nestalo. Žádný převrat, žádný bezprávní stav, všechny orgány legální a funkční.

   Jediná podobná věc s Ukrajinou je ta, že i zde se nacisté pokusili o státní nacistický převrat, a to formou "per partes". Tento plán se projednával na Vídeňské konferenci 1938 a Henleinovci byli odměněni samotným Hitlerem.

   Za oblast zájmu byly určeny tzv. "Sudety", což je vágní označení území, které si sami určili. Rozhodně ne autonomní samosprávný celek a dokonce ani ne kompaktní území.

   Ovšem nacisté nikdy nejdou demokratickou cestou a tak ani zde nepoužili alespoň formální plebiscit - možná proto, že si nebyli jisti výsledkem a taj jednoduše za pomoci sráčů, do té doby označovaných jako "spojenci", splácali Mnichovský diktát.

   Tím se otevřel vstup nacistického Německa do Čech a na Moravu --- jelikož právě o tohle šlo, zabrat celou zemi.

   Nevím o tom, že by Rusko zabralo celou Ukrajinu a ani se k tomu nechystá.

   A ještě jeden maličký rozdíl: zatímco Němci měli pro Čechy připraveno "konečné řešení" a vůbec se tím netajili, Rusko celou dobu prohlašuje Ukrajince za bratrský národ. Ovšem v případě ukrajinských nacistů vůči Rusům to je naopak a podobá se to vztahu Němců vůči Čechům, Polákům, Srbům a další "pakáži".

   Jak říkám - Sudety jsou hloupý příměr.

   Smazat
  16. 19:51 Sudety nejsou až tak hloupý příměr. Jenže platí v opačném gardu, než se používá. Kdo na Ukrajině vyvolal ozbrojený převrat s cílem připojit se k "říši"? Kde zůstala zachována původní státnost a národnostní svoboda? Kde vládnou nacionalisté? Kdo řeší problémy válkou? Atd.atd., těch podobností najdete spoustu, ale je to na straně Kyjeva. Separatisté jsou v pozici zbytku ČSR po Mnichovu.

   Smazat
  17. A keď sme už pri 1 ČSR, tak môžme uvažovať aj v tejto rovine, 3000 000 Nemcov, sa ocitlo mimo Rakúska, a Nemecka, 1000 0000 Maďarov mimo Maďarska, a Lemko-Rusíni, ktorí sa chceli spojiť z ČSR, tak tích odmietli, a odignorovali fakt, že predstavitelia, Lemko-Rusínskej republiky prosili Prahu o pripojení štátu k ČSR. A nakoniec ich zabrali Poliaci.
   Dnes máme rozdelené etnikum medzi Poľsko-Slovensko-Ukrajinu, a Rumunsko a enklávu vo Vojvodine.
   A keď sme už v 1. ČSR republike, ak by bola Podkarpatská Rus súčasťou Československa aj po roku 1989, tak situácia by sa vyvíjala následovne, v Prahe bi prebiehala Nežná Revolúcia, v Bratislave Mandarínková, ľudia čakajúci na Mandarínky vyšli do ulíc, a v Užhorode, Chuste, a Mukačeve by súčastne prebiehala NEŽNÁ KONTRAREVOLÚCIA.
   V Čechách by vyhralo OF, na Slovensku VPN a na Podkarpatskej Rusi KSČ!!!
   Vo federálnom zhromaždení, by sa na poslancov z KSČ z Podkarpatskej Rusí dívali ako na nejakých zradcov Nežnej a Mandarínkovej Revolúcie, a kroky ktoré by viedli k rozpadu ČSFR by boli tiež dosť zaujímavé.
   Napríklad Klaus a Mečiar by boli za rozpad ČSFR, a predseda z Podkarpatskej Rusí, by bol proti rozpadu ČSFR.
   V 1992 zánik spločného štátu Čechou-Slovákov-Rusínov.
   A nakoniec vznik troch nových štátov v strednej Európe. V 1992 by si v Bratislave asi nachápali, prečo si v Užhorode v referende prehlásily samostatnú Podkarpatskú Ruskú republiku, keď ju považovali za súčasť Slovenska.

   Smazat
  18. Pro Mikeše (19:56)
   Pročpak Jste neuvedl, co vláda Milana Hodži 21. 9. 1938 vlastně schválila?
   Manipulujete svojí demagogií a polopravdami zdejší čtenáře, zejména mladší, kteří nemají podrobnější znalosti z dějin.
   Takže - Vláda tehdy reagovala na nótu Francie a Velké Británie z 19. 9., aby ČSR odstoupila území s více než 50 % Němci. Nejprve ji 20. 9. odmítla, po ultimátu těchto našich dvou ctěných přátel, kdy sdělili, že v tom případě nemohou nijak zaručit naši bezpečnost, vláda a prezident couvli.
   Kudypak se toho léta toulali po Evropě lord Halifax, francouzští diplomaté, britský premiér atd. - kolikrát navštívili Ádu Hitlera? Určitě nekrafali o anglickém bifteku a francouzských paštikách, protože ty Áda na svém bezmasém jídelníčku neměl. Tehdy měl na jídelníčku něco jiného. Československo. Jako předkrm pro další výpady do sousedních států včetně Francie a po té do VB a pak na SSSR.
   Takže žádné takové, že "o nás bez nás" je drzá lež.
   Ad Mikeš (19:06)
   Češi se v Německé říši stali podlidmi, občany s omezenými občanskými a kulturními právy.
   Proč po Mnichovu Češi z hitlerovského Německa houfně utíkali, zatímco Němci po osvobození Spojenci z ČSR neprchali? Ti první se měli čeho obávat: za šest let od nástupu Adolfa Hitlera k moci si výhružek a útoků užili ažaž, bylo to ze strany Němců masové (90 % jich volilo henleinovce), zvláště pak týdny před Mnichovem z rukou Freikorpsu byly drsné. Ti druzí kromě několika excesů zdivočelých čecháčků - a je to velká hanba našeho národa - se neměli čeho obávat. Přitom znacisovaní Němci odmítli nejen soužití s Čechy, ale také demokracii. Interpretace Mnichova jako především sporu německo - českého je zavádějící. Řada Němců z nacistického Německa uprchla právě do ČSR a cca desetina tzv. sudetských Němců upřednostnila demokracii před SdP. Gro sudeťáků neupřednostnilo demokratické Německo před demokratických Československem, upřednostnili nacistickou diktaturu.
   Průmysl v pohraničí byl významnou součástí československé ekonomiky. Podkrušnohoří, Liberecko, preissáci na severní Moravě - doly, strojírny, chemičky, textilky, sklárny. Ale i uvnitř republiky lidé uměli: Škodovka v Plzni a M. Boleslavi, ČKD v Praze, Poldi, Pardubice, Vítkovice, Baťa (neuvádím Brno, kde byl velký vliv německého živlu), Podbrezová, Bratislava. Jakmile došlo s národním obrozením, oslabením feudalismu a s demokratizací společnosti k vyrovnání ekonomických, sociálních a kulturně-vzdělávacích podmínek, začal ve 2. pol. 19. století český živel zdatně dohánět německý. Rostly fabriky, banky, vzdělávací instituce. Během necelých sto let bylo dohnáno to, co bylo po dvě století ztráceno.
   Nemáme se za co stydět, čeho obávat - jen křiváků, předposranců, řiťolezců, kolaborantů mezi námi.
   KR

   Smazat
  19. Mikeši 19:06, vy budete ty svoje nesmysly tvrdit až do skonání světa. Já vám vy neználku či lháři jako menšinový Čech, po otci z krkonošské příhraniční obce, Čech po matce z příhraniční obce na Broumovsku, s rodokmenem propracovaným v každé sourozenecké větvi nejméně pět generací zpět zopakuju, že ta české menšina byla zprvu dominantní národností postupně zatlačovanou německými přistěhovalci s tím, že První republika početně zcela nevýznamně doplnila státní správní aparát. To pouze a výhradně na úrovni správních středisek, nikoli běžných obcí! V mém případě jsem schopen dokumenty prokázat, že žádná z těsně příhraničních krkonošských obcí neměla volené zastupitelstvo, kde by česká menšina měla sebemenší slovo, nebo kde by Čech byl obecním úředníkem! Při tom česká menšina v těchto obcích představovala okolo 25 % z obyvatel! Tak jsem vám i s dalšími podrobnostmi argumentoval už v letošním únoru, kdy jste z diskuze, neschopen průkazného protiargumentu vycouval. Teď to prolhaně zkoušíte znovu! Rád bych vás osobně poznal, abych se vám do očí vysmál. Vy netušíte, nebo nechcete připustit všechno to, co je podmínkou zachování národní existence a co české národní menšiny v německém i rakouské příhraničí, nejen v Sudetech, musely pro přežití snášet a vydržet, do jaké míry a jak byly eliminovány. Jste mi odporný.

   Smazat
  20. 20:25, vždyť o něčem podobném byl ten můj příspěvek, jen jste to zopakoval jinými slovy. Už jsem o tomtéž tady psal několikrát v minulosti. A jsem rád, že si to lidé konečně začínají uvědomovat. Takže Sudety v poloze Německo = Rusko podle 6:15 jsou hloupý příměr.

   My jsme tehdy neměli, na rozdíl od Krymu, ochranné krytí.

   Smazat
  21. pro Mikeše:
   :) tak oni Cesi nedostali prikaz a tak si vzali jen to co unesli a odesli. Byl to vlastne jen takovy špacir, kdy se rozhodlo domovy opustit cca 300 tisic lidi. No a kdyz to nakonec Nemci prosrali, tak dostali oficialni prikaz k odsunuti. Skoda. Bez toho prikazu (a ochrany) by to slo, tak jako po mnichove, urcite rychleji. Myslim, ze by se nasi mili krajane velmi rychle naucili indiansky krok.

   Smazat
  22. Sudety, (podobně Horní Uhry, polské Slezsko), nikdy nechtěly být dobrovolně součástí umělého, podvodně vzniklého, separatistického husitsko-bolševického čecháčkostánu. Výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné.
   Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.
   Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad.
   Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil).
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit. Patří za Ural.
   Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu nebo z ruské Berjozky.

   Smazat
 2. Tak válečné lodě mají prý imunitu. To nevymyslíš ani jako student plzeňských práv:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Valecne-lode-maji-imunitu-Takze-souzeni-ukrajinskych-namorniku-je-neprijatelne-padlo-v-CT-561212

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:23 Podle onoho "právníka" mají nejspíš imunitu nejen válečné lodě, ale také tanky. Když v míru překročí bez povolení hranice jiného státu, tak jejich velité nejspíš jen dostanou za trest 100x napsat: "Už to víckrát neudělám" a pustí je domů. Ty ukrajinské dělové čluny totiž nejsou nic jiného, než tanky na vodě. Povolení k proplutí mohli dostat, ale Ukrajinci všechna pravidla ignorovali. Říkali si o pár facek a tak je dostali.

   Smazat
  2. Podle toho právníka, mají asi somálští piráti taky imunitu.

   Smazat
 3. Výzva občanům ČR a SR
  Bylo by dobré, kdyby jste letní dovolenou v roce 2019 trávili na krásném ruském Krymu. Je to nádherná destinace, kterou každému doporučují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Andreji!

   Smazat
  2. 17:15 Dobrá rada. Ale jak tam jet? Přes Banderostán? To by bylo o život. Ukrajinsky umím jen "Heil Ukraine, herojam heil" a to by mi asi nestačilo.

   Smazat
  3. já tam byl za posledních 6 let 2 x, a pojedu příští rok zase

   Smazat
  4. Nejlepší ale i nejdražší doprava na Krym je letecká do Sevastopolu. Já se přikláním letět pouze do Rostova na Donu a dál vlakem. Já jsem byl v Rusku 3x a neměl jsem s cestováním žádné problémy. Navíc cestovat vlakem po Rusku má své kouzlo. Osobně nejraději cestují vozy Platzkarta. Rusové vám budou nápomocní při řešení problémů (mé zkušenosti s cestování po Sibiři). Ruský národ nás považuje pořád za bratský národ.

   Smazat
  5. Jen kokot muze travit dovolenou na Krymu, kam je zakonem zakazano jezdit.
   Opakuji rudy kokot travi dovolenou v Arteku:-)

   Smazat
  6. 18:50 Omezenče, kdo Tě platí za lži které zde prezentuješ??? Jestli neodpovíš kdo Tě platí, tak jsi nesvobodný člověk.

   Smazat
  7. 17.15 Fajn sponzore, když nám tam dovolenou včetně cesty zaplatíš, spojíme to s návštěvou Moskvy, Volgogradu, Novorosijska... doporučujete pobyt v Jaltě, nebo v Livadiji? Je tam lépe v červenci, nebo v červnu?

   Smazat
  8. Děláte 18:50 demokracii, či co to v Česku je, docela medvědí službu. Že by mi zákonem bylo zakázáno cestovat na Krym nevím. Pokud ano, počítal bych se zákazem cestovat do Kosova a na Tureckem obsazenou část Kypru, možná i na Grenadu. Nehledě na nespočet dalších míst, kde všude mocnosti čemu a jak napomohly. Omezenče.

   Smazat
  9. 2:21, z toho si nic nedělej, když jim dochází argumenty, reagují jen podobnými velice hloupými proklamacemi a čím jsou na tom argumentačně hůř, tím jsou vulgárnější.

   Nedávno jeden kolega ukazoval fotky ze služebky v Moskvě, konkrétně i obrázky parku Zarjaďje a další kolega-rusofob o tom mluvil podobně jako 18:50. Nepomohlo ani to, že ta stavba získala ocenění za rok 2018. Prostě je to v Rusku, takže se jedná o špínu, hrůzu a primitivismus.

   Smazat
 4. Jestřáb je "politicky korektní" označení supa. Podobně, jako se dnes "politicky korektně" nemluví o volech, ale o "neokoních".

  OdpovědětSmazat
 5. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kercska-krize-Valecny-stav-na-Ukrajine-Provokace-take-ve-vzduchu-General-Sedivy-pro-PL-prinasi-vazne-zhodnoceni-situace-561147

  ..kam ženou tito lidé naší společnost ?
  Pro koho a čí zájem ?
  Jsme na pokraji války ,*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. říkalo se tomu odpradávna "khaki mozky", ty nezměníš, jenom se to nesmí stát politikem, nedej bože !

   Smazat
 6. Rusak ma plne valenky a cesky rudy dedecek by taky rad trochu te brecky:-)

  OdpovědětSmazat
 7. Já se každý večer než usnu bojím, tu mne strašila válka v Jugošce, bankrot Řecka, tu Majdan na Ukrajině, či války v Africe a Asii,dnes Putin před hradbami. Přitom dle našich medií je nad tím vším celosvětový nejdůležitější problém Babiš. Tak doufám, že Rada bezpečnosti při OSN co nejdřiv vydá usnesení a já usnu bez prášků.

  OdpovědětSmazat
 8. Proto z něj celý NATO v čele s OKUPANTEM z uASS SERE V SÍNI UŽ 75let TY Gonokoku z kniHOVNY havlopussynky?!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proc nam sdelujes, kam doma kalis, rudy dedecku?-) Mne je uplne jedno, ze nedobehnes a poustis to doma v sini:-)

   Smazat
  2. Milá modrá (z nedostatku O2 a tím neokysličeného mozku) babičko,asi jsi předčasně inkotinení, jistě vše stihneš včas. Nemaje vnuky a žel zatím neuživaje důchodu, ti rád dám přednost i na záchod.

   Smazat
  3. Douč se radši azbuku, abys moh aspoň pojmenovat správně vůz, jehož potahy pravidelně okupuješ, když se tvůj pán rozhodne projet škarpama Chujlostánu, putlerprde ... UAZ!!!! - http://www.skrytapravda.cz/images/10zari2017/uaz-blockhain1.jpg

   Smazat
 9. Ten pitomec z Vinohrad, ktery nezna zaklady pravopisu, zije s gumovou Ancou:-)

  OdpovědětSmazat
 10. Vážený demagogu 17:22!
  Váš příspěvek je mírně řečeno zavádějící, přesně řečeno vylhaný.

  ""Anonymní28. listopadu 2018 17:22

  17:09

  Aź na takovou "maličkost". V Německu, Japonsku apod., si jejich občané pravidelně od války volí ve svobodných volbách své zástupce, na rozdíl od ČSSR, kde byla diktatura jedné, nikým nevolené strany, která se nikomu nezpovídala a dělala si co chtěla. V Německu a Japonsku ale od občanů nikdy nebyla poptávka potom, aby US vojáci odešli, protože jim to přináší zřejmé výhody. Kdyby poptávka byla, tak už by Amíci byli dávno pryč.
  Dávat zcela vážně na roveň přítomnost vojsk v socialistické, totalitní ČSSR s demokratické NSR, může jen provokatér nebo rudý blb.""

  Takže pokud víte co to je okupovaný stát (obsazený násilně cizí vojenskou mocí), ovládaný okupační správou (jedno zda viditelnou nebo utajenou), pak musíte chápat, že v takovém státě jsou jakékoliv volby nesvobodné (i v současné ČR - protentokrátu), ikdyž se tváří jako superdemokratické. Z tohoto hlediska není rozdílu mezi protektorátem Bemen und Maren, NSR, ČSSR, Japonskem a kterýmkoliv vazalem některé z mocností (USA, VB, Izrael, Čína, Rusko). To, že u Ruska jste vnímavý na sebemenší porušení práva a u USA či VB naopak nevnímáte ani otrokářské invaze je věcí vašeho otrockého slouhovství a vaší pokleslé morálky dvojího metru. Být vámi tak zalezu a již se neozvu.
  Ďuro Trulo alias Somárik Sprostučký

  OdpovědětSmazat
 11. Co jste to za demokraty ? Stále brečíte anexe Krymu !
  Hlavně že jste ukradli Srbum Kosovo.

  OdpovědětSmazat
 12. Co to vlastně je, ta Ukrajina? Ukrajina si od roku 1991 nenechala zaregistrovat hranice, takže neexistuje, jako stát. Podle smluv je Ukrajina správním obvodem SSSR. Rusko je podle všech smluv právní nástupce SSSR a Ukrajina, Malorusko a Novorusko jsou ve vlastnictví Ruska a nikdo nemá právo nakládat s těmito územími bez souhlasu Ruska. Rusku stačí prohlášení, že uvedená území jsou ruská a všechno, co se děje na uvedených územích je vnitřní záležitostí Ruska a je vymalováno. Na základě toho mohou rusové zrušit i volby,které proběhly 29.5.2014 a vrátiti situaci před toto datum. Celý humbuk, který politici tzv."západu" dělají, je jen takové hraní si na písečku v domnění, že neinformovaní občané, jim to sežerou. Jen to ale ukazuje, jací jsou to hajzlové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale to je právě podstata dnešního bordelu ve světě, když se američtí kovbojové a jejich poslušné loutky ve světě domnívají, že svým velkým mediálním humbukem překryjí a zaženou zákony a právo do kouta !!!

   Smazat
  2. Co je? Naděje, místo odkud vychází mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 13. No nic jestli banderovci provedou něco horšího tak půjdou usa do války?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA půjdou do války, ale bojovat místo nich budou jiní, třeba ochotní a schopní Češi a ti ještě k tomu za své kapesné, které nadnárodní společnosti nevytunelovaly :-)

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.