Reklama

sobota 1. prosince 2018

1989: Očakávania zmeny, 2018: Zmena očakávaní (VIDEO)

1. 12. 2018  NovéSlovo
Na začiatku 30. roku ponovembrovej zmeny orientácie Slovenska pripravili
Inštitút ASA, DAV DVA a Liga pre národnú a sociálnu záchranu Slovenska diskusiu:


Hostia: 
JUDr. Ján Čarnogurský, disident, po r. 1989 minister a premiér,
gen. Ing. Alojz Lorenc, CSc., 1. nám. FMV ČSSR, po roku 1989 prenasledovaný.
Moderátor: 
Ing. Juraj Janošovský.


Na začiatku 30. roku ponovembrovej 
Podujatie sa uskutočnilo 14. novembra 2018 v priestoroch Inštitútu ASA.
Videozáznam pripravil Peter Kele.

33 komentářů :

 1. Sním či bdím? Chudák Alojz Lorenc byl po roku 1989 pronásledovaný? Ten Alojz Lorenc který měl sedět v kriminále na doživotí a místo toho vydává knihy, objíždí přednášky a nahrabal si majlant v Pentě? To si už snad děláte z lidí legraci!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne neděláme si legraci. Tohle je legrace: Jednou jsem viděl komedii o Mexiku. Jeden den se uskutečnil převrat a ti kteří byli přenásledováni, přenásledovali své přenásledovatele. Pak byl znovu převrat a přenásledováni přenásledovali své přenásledovatele. Atd..., atd... Jak je vidět Vy nejste jako voni. Pro vás by snad bylo nejlíp, kdyby se rovnou houpal na stromě:-). Tak podemokraticky. Neboť nemá právo ve vašem křištálově čistém režimu vyslovit svůj názor.

   Smazat
  2. Najlepšie vysvetlenie tomu dali na jednom politicky nekorektnom webe. Demokratizmus a komúnizmus sú dva nerozlučné cecky, prinajmenšom odkedy sa tieto dva zdánlivo antagonistické režimy-ideológie dohodli a spojili v spoločnom postupe proti svojmu oponentovi-fašizmu. Po vojne na Jaltskej konferencii si už potom spolu pekne sadli a rozdelili "oslobodenú" Európu ako šlahačkový dort. To samé napodobnili po "oslobodení východnej" Európy od "komúnizmu". Dôvod tejto dohody pri odovzdávaní kontroly nad obyvatelstvom "oslobodenej východnej" Európy s nastolenou podmienkou beztrestného odchodu z vrcholných štátnických miest, bol práve aby sa zabránilo nástupu pronárodne orientovaných obrodeneckých síl v týchto štátoch. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  3. 10:10

   Co to melete, vy blbe?
   Dokáže si někdo představit, že by šéfová Gestapa Himmler nebo Heydrich (kdyby přežili) po válce vydávali knihy a vesele objížděli školy a kulturáky a dělali tam přednášky?

   Smazat
  4. MER-KHELI JE NAHRADILA SKVĚLE TYDÝTE!!!!!!

   Smazat
  5. Né nedovedl bych si představit:-). Zato si viem predstaviť Vašu diskúsiu s invektívou blba. Na tej komúnistickej strane Európy po výdatnom propagandistickom vymývaní mozgov je to akosi pochopitelné. Ale že to bolo pekne podemokraticky zakázané aj na "západe", to mnoho svedčí. Toto propagagandistické povojnové vymývanie mozgov v rámci programu denacifikácie zúrivo prebiehalo jak vo východnom tak i v západnom Nemecku. V tom sa oba režimy vôbec nelíšia. Dnes tu máme slniečkársky vypatlaných Nemcov a dôvod aby zas na nich Češi pluvali a zhnusene nadávali, ako je už u nich zvykom. Tak Vám teda len melem-čiže pripomínam Vaše velkohubé plyšové sluby z novembra89,kde ste slubovali moznost každému slobodný prístup informáciám, slobody slova a prejavu. Malo by byť na zodpovednom a slobodnom výbere každého z nás oddeliť plevy od zrna. A nie aby ste Vy určovali vyspelému dospelému človeku, ako soplavému decku, že čo je preňho vhodné. Veru hovorím Vám, ak potrebujete demokratizmus preto aby ste boli "slobodní", pri tomto svojom zvyčajnom zmýšlaní, ste na tom rovnako ako pred plyšákom89. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  6. 10:47

   A vám někdo určuje co je pro vás vhodné? Můžete si dělat, číst, psát, dělat co chcete, stejně jako StBák Lorenc. A nikdo vám toto právo neupírá. Tak o co se to tady vlastně pokoušíte?
   A mým právem je zase ohradit se, když StBák Lorenz má tu drzost vystupovat na půdě Karlovy university málem jako hrdina.

   Smazat
  7. Lže rozhodně míň a v hlavě má rozhodně víc,než kdy měla ta vlastizrádná udavačská kolaborantská zdechlina!!!!!!!!!!

   Smazat
  8. Jste neznalý. Jeden známý pracoval u STB a když přišel převrat tak ho vyhodily a hned ho čapla FBI a dělal pro ně neřekl co. Dnes je v důchodu má 65.000 a říká ještě že mě vyhodily.

   Smazat
  9. Ty hovado 10:27 (hmyz)

   A co tenhle šéf CIA=KGB=STB=MOSAD=atd., za své válečné zlociny, místo šibenice dostal prezidentský úřad v U$A?

   Ve věku 94 let zemřel prezident USA z let 1989–1993 George Bush

   1. prosince 2018 6:08, aktualizováno 12:33
   Ve věku 94 let zemřel prezident Spojených států z let 1989 až 1993 George Bush starší. V noci na sobotu to oznámil jeho syn George W. Bush, který byl prezidentem v letech 2001 až 2009.

   Bush starší si získal popularitu díky úspěchu Spojených států ve válce v Perském zálivu v roce 1991, ale následně vyprchala během krátké hluboké recese, kdy porušil svůj slib, že nebude zavádět nové daně. Při druhé kandidatuře na prezidenta republikánského politika porazil demokrat Bill Clinton.

   Ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) nebo také viceprezidentem za Ronalda Reagana.

   Cha-cha-chartista

   Smazat
  10. Anonymní 1. prosince 2018 11:09 hlavně se prober, čum, čti a rozklikávej!

   https://uloz.to/!B1YVUy5NX/200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-cr-rektalni-agresori-sion-panek-exbolsevik-frankenstein-stetina-nyni-cia-prazak-kocab-hrabivej-schwarzenberg-transatlanticka-kolonie-prazsko-stredoevropsky-mindrak-exhavel-krasno-avi-pdf

   https://uloz.to/!ThVyfbJz/v-klaus-samet-zucastneni-tajemnik-prezidenta-ladislav-jakl-kryci-jm-lada-zidovska-obec-v-praze-karol-sidon-karol-foto-s-havel-exministr-privatizace-statniho-majetku-ing-farmakologie-jiri-skalicky-oda-astrid-png

   https://uloz.to/!asjH2N3G/prazsky-charakter-je-zrejme-dedicny-a-zhoubny-jako-lidska-naivita-i-nase-blbost-je-nekonecna-a-pamet-je-na-ni-kratka-proslov-venovan-ex-havel-fanatikum-dnes-vetsinou-ex-bolsevikum-jpg

   Zakladatelé EU:

   https://uloz.to/!Td8ghw376/nacisticke-koreny-bruselske-eu-pravda-a-laska-bohuzel-nikdy-nezvitezi-nad-lzi-a-nenavisti-protoze-probudit-nenavist-pomoci-lzi-je-daleko-jednodussi-nez-objevit-pravdu-pomoci-lasky-exhavel-kocab-bursik-stetina-schwarzenberg-avi-pdf

   A toto je výslovně pro tebe Anonymní1. prosince 2018 10:27 Ováde:

   https://uloz.to/live/!V7kUVeRM/demo-letousi-s-ali-amiri-rekvalifikacni-program-letousi-pripraveny-pro-paskow-a-okoli-po-vzoru-velke-britanie-po-vladnuti-zelezne-margaret-thatcher-rozkos-v-oblacich-in-memoriam-havel-flv

   Cha-cha-artista

   Smazat
  11. Pusťte si to ještě jednou a poslouchejte pozorně co povídá Ing.Lorenc. Námitku mám k Dr. Čárnogurskému. Kdo četl K.Marxe Manifest KS, tak ho pochopil různě. Manifest má co říct i současnosti. Hlaně v tom, že každý vládnoucí systém časově trvá od do a pak je to jinak!Navazuje na zákony Dialektiky. Pokud jakékoliv politické vedení obchází tři zákony dialektiky, má potom časové trvání od-do.

   Smazat
  12. 10:10 Dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: doplnit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu ?

   Smazat
 2. To by tam musela hnit i celá TROP 003 v čele s Poserplínou a Kraďouskem.....o tom ZRZAVÝM zdechlym udavači nemluvě!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vynikajúca trefná poznámka pane! Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 3. Pozor, jednotky ELF útočí zprava.

  OdpovědětSmazat
 4. Kdo to pokazil,tak to chce napravit,snad Lorenc nechce zpět socialismus?Jen to dokládají,že tu sametovou měly v režii,ale synáčkové byli ostřejší.Snad stačí poznamenat,kolik máme těch synáčků u moci,Babišem počínaje.

  OdpovědětSmazat
 5. Demokratický soud pana Lorenze shledal vinným a potrestal jej basou. Tu si odseděl. Hotovo. Co se vám na tom - anonyme 10:27 nelíbí?

  Generál Lorenz byl na jedné straně událostí, pan Čarnogurský na druhé. Nyní ve skorodemokratické společnosti spolu besedují a mají své posluchače a diváky, které to zajímá. Co se vám na tom nezdá?

  Proč gen. Lorenze, odborníka na šifrování, který nikdy nikoho nenechal mučit ani zabít, srovnáváte s Himmlerem, masovým vrahem, nebo s Heiderichem, tvůrcem holokaustu?

  Nespadla vám na hlavu taška ze střechy? Nebo nějaké jiné těžší těleso? Proč nadáváte?

  Chcete být redakcí smazán?

  Leo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Drahý" Leošku, ten StBák si žádný trest neodpykal, před vykonáním trestu ke kterému byl v ČR odsouzen, utekl na Slovensko. tak tu přestaňte lhát.

   I Islamisti "mají své posluchače", fašisti také "mají své posluchače" se kterými by rádi "besedovali". Co se vám na tom nezdá.
   Vy si besedujte s Lorencem kde chcete, jen tím ukazujete co jste za člověka. Já mám právo protestovat proti tomu, aby se tento zločinec s jeho "moudry cpal na university, do škol, na půdu státních institucí.

   A úplně se mě zvedá žaludek když ho ještě navíc nějací rudí zoufalci pokládají za "pronásledovaného disidenta", málem za hrdinu.

   Ani Hitler nenechal nikoho přímo zabít. Co to máte proboha za přihlouplé argumenty?

   Smazat
  2. Jen tvrdím, že STb nebyla ani SS ani Gestapo, neprovozovala koncentráky, neprováděla genocidu, nemučila a nepopravovala. A vy, správný kavárenský hlupák tu moji poznámku obracíte, překrucujete a tvrdíte, že je vám šoufl. Když na demokracii máte slabý žaludek, tak tu nefňukejte.

   Za co chcete gen. Lorenze trestat? Že nechal skartovat složky většiny disidentů? V tv-seriálu Rédl je gen.Lorenz a lidé okolo popsáni dost věrně, stejně jako účelovost soudního řízení s ním.

   Když se vám chce blít, neblijte, prosím, své demagogie na Nové republice, ale někde u Respektů či v Bakalárně. Tam to smrdí už tak dost, vaše blitky se tam ztratí.

   Leo

   Smazat
  3. Leošku,
   zřejmě jste byl taky StBák. Jinak byste tu nemohl obhajovat neobhajitelné. StB byla jedním z nejmocnějších chapadel k udržení zločinného, vlastizrádného, totalitního režimu u moci proti vůli drtivé většiny obyvatel.
   Lidí mučených vámi, StBáckými zrůdami, bylo samozřejmě hodně. Nejznámnějšími byli např. Patočka, Toufar...

   Lorenze nechci trestat za nic, tento zločinec - vlastizrádce, je mi zcela u prdele. Na co jsem reagoval a co mě nadzvedlo ze židle bylo, že se z takových hajzlů nějací jiní hajzlové pokouší dělat disidenty a pronásledované hrdiny.

   Blít budu tam, kde to bude dopadat na hlavy těch, kam to má dopadat. I na to tvoji, Leošku.

   Smazat
  4. Dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: posílit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu ?

   Smazat
  5. "Ani Hitler nenechal nikoho přímo zabít."...
   Takhle se to teď učí ve školách?

   Smazat
  6. Demagogie pražské kavárny, Havlova sirotčince, tu vykvetla několika květy. Lorenz zabil Patočku , Lorenz zabil Toufara...! Nejsou argumenty? Nevadí. Oponent byl přece jisotjistě StBák.

   Takhle blbé může být jen redaktorské vemeno typu Wolner/Slonková/Fendrych.

   Blbové, pokračujte, dost se bavím.

   Smazat
  7. Dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: doplnit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu ?

   Smazat
 6. A teď tu pohádku o HRDINNÝM HAVLOVI......NIKDY NEUDÁVAL,NEKOLABOROVAL,NELHAL,MAKAL,NEPIL,NEKURVIL SE,NEZAPRODAL NÁS NEJVĚTŠÍM VRAHŮM A OKUPANTŮM SVĚTA!!!!!!!!
  Drž HUBU ty pohadráková slátanina,jsi trapnej!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel? Hele, to mi něco říká, hele nebyl to náááhodou ten vandrák chrchlavej v ošuntělejchch džínách, vytahaným svetru, co tobě a podobnejm rudejm čurákům udělal pořádnej rejhanec přes plány? Protože tvůj zajebanej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách se přeci dost hřál přízní velkejch rudejch soudruhů a tak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil tenhle votrapa kulisáckej s flaškou v ruce a bylo po pyči pytel! Viď že mám pravdu .. :D:D:D

   Smazat
 7. Lorenc byl odsouzen, odseděl si trest a je nutné se na něj dívat jako na nevinného. Nebyl žádným tribunálem odsouzen k trestu smrti, jako výše zmínění, protože to nebyl žádný ideolog a neprováděl žádné genocidy. Byl to policajt, který v 1984 nastoupil k STB, takže měl těžko něco společného s vazbou Havla, mlácení mániček a jinými věcmi. A upřímně, raději si vyslechnu Lorence, než třeba starého mladého Rumla.

  OdpovědětSmazat
 8. Nesnáším krvavé výlevy pomatenců jak zprava, tak zleva. K 12:09 si dovolím nesouhlasit s poznámkou o mlátičkách já nevím mám jen podezření, že STBák měl k pendrekům blíž, než tramvaják, pošťák či účetní. Naopak souhlasím, s názorem, že někteří synové se nepovedli. Jejich otcové měli totiž úroveň.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. StB nebyla organizačně nadřazena Pohotovostnímu pluku, který mlátil. Ten patřil pod Policii čili Veřejnou bezpečnost, která s StB moc společného neměla.

   Smazat
  2. Dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: doplnit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu-babišismu?

   Smazat
 9. Anonymní 14:27
  To je fakt VB neměla nic společného s STB.
  VB chodila v uniformě,STB v civilu.
  Když STB něco zjistila,musela to předat VB.

  OdpovědětSmazat
 10. Čarnogurského neuznávám a jestli si Lorenc nahrabal v Pentě, to nevím.
  Chtělo by to, aby na takové přednášce byla širší veřejnost a mohla klást nepříjemné otázky, protože čas běží, pamětníci umírají a nám zůstanou pro budoucnost jenom ty havloidní kecy, jak jsme šťastní v té nové démonkracii.
  Ex-generál Lorenc mluví celkem autenticky, ale škoda, že nepopsal i to divadlo s obživlým studentem Šmídem, co tehdy ( a jestli vůbec) něco nařizovala Moskva, apod.

  Já to vidím tak, že za všechno opravdu můžou komunisti, jak ti zabedněnci, kteří "nepřekročili svůj stín", tak ti, co chytli nový vítr a přeběhli do jiných stran, aby si nahrabali, ale hlavně ti, kteří ten listopad špatně naplánovali, špatně zorganizovali a místo, aby sundali staré , tupé komouše, tak sundali fungující reálný socialismus, který bylo nutné a možné reformovat prvky tržního hospodářství, viz. třetí cesta, atd.
  Radostně a vesele, s příslibem, že nebudou perzekuováni, ale naopak si taky trochu mohou nahrabat, předali havloidům, cizákům a prospěchářům nezadlužený a bohatý, bezpečný stát s ohromným potenciálem.
  A co dělají komunisté dnes ?? Škoda slov.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.