Reklama

pátek 14. prosince 2018

A P P E L L - Tisková zpráva: 215 / 1412-2018 Kurdské společnosti v Německu: Zabraňte nové Erdoganově válce proti Kurdům!

14. 12. 2018 kurdische-gemeinde.de
prezidentu USA Donaldu Trumpovi,
kancléřce Angele Merkel,
generálnímu tajemníkovi NATO Jensi Stoltenbergovi,
předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi,

Zabraňte nové Erdoganově válce proti Kurdům!
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil novou vojenskou ofenzívu v kurdských oblastech v severovýchodní Sýrii, která má začít během několika dnů. S plánovaným útokem se může opakovat tragédie kantonu Afrin, který byl terčem nelegální turecké válečné agrese na začátku roku!


Tisíce lidí pak muselo utéci z Afrînu, který Turci stále okupují. Bylo mnoho mrtvých a vyhnaných.

Erdogan hovoří o rozšíření turecké vojenské přítomnosti v tzv. Nárazníkové zóně také východně od Eufratu. My Kurdové považujeme tento projekt za hrozbu demokratického řešení pro Sýrii a pro Kurdy. Jedná se o invazivní politiku, která usiluje o vyřešení kurdské otázky likvidací a zničením.

Loňský rok byl pro kurdské obyvatelstvo v severní Sýrii temný a tragický rok: relativně stabilní oblasti, které přijaly více než sto tisíc válečných uprchlíků v posledních letech,se v roce 2018 samy staly místem etnických čistek.

Proto vás vyzýváme, abyste zastavili tento teroristický útok vašeho partnera v NATO proti kurdskému lidu! Zabraňte vzniku stovek tisíc uprchlíků!. Stůjte po boku Kurdů, kteří bojovali proti ISIS v západním Kurdistánu (Rojava) spolu s americkou armádou a obhajovali naše společné hodnoty. Nyní můžeme spolupracovat na mírovém řešení v Sýrii!

7 komentářů :

 1. Njn Kurdíci, neměli jste si vybrat ŠPATNOU STRANU!(Zk.u.r.v.meričana).
  Teda pokud jste nebyli vybráni... :-)
  Žádný Kurdistán odtržený ze Sýrie NEBUDE!
  Nevoněl vám Asad, amícké prachy ano.
  Nu což, naběhne doga sultán Erdogan!

  OdpovědětSmazat
 2. Přesně tak kopali za špatnou stranu a teď to odskáčou.

  OdpovědětSmazat
 3. Jo, Turci vás pobijou a můžete si ta to sami, Turci jsou v pohodě. Nějak jste si nevšimli, že Turek útočí na Sýrii. milí trollové. A těžko dobyté území předá Asadovi.

  OdpovědětSmazat
 4. proč si Kurdové nestěžovali, když Američané sváželi džihádisty z celého světa do Sýrie? Když šlo o zabíjení Syřanů kamarády od Američanů, tak Kurdové drželi hubu. Tak, Kurdové z Německa, hajdy zpět do vlasti, obléci si uniformu a jít pomoci svým kamarádům, snad, když Američané dokázali svézt tenkrát desetitisíce džihádistů ze světa do Sýrie, tak dokáží nyní svést i ty Kurdy, žold bere na sebe Soros. Že se Kurdové dožadují zrovna NATO o pomoc. Když NATO zabíjelo Srby, tak Kurdové drželi taktéž hubu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A za druhou světovou Kurdové náhodou nemůžou? Takový Putin pro chudé duchem, koukám....:D

   Smazat
 5. To se obrátili na ty pravé!

  OdpovědětSmazat
 6. Problém je to složitý. Kurdům bych jejich stát, nebo alespoň velkou autonomii přála, málo kdo se za to tak rve, jako právě Kurdové a v tom mají moji úctu a obdiv. Problém je ale v tom, z pohledu Sýrie a okolních zemí, proč USA Kurdy v této oblasti podporují. Je to ne kvůli přesvědčení o právu národů na sebeurčení, ale protože se tam dočasně nasáčkují na věčné časy a budou škodit nejenom Sýrii... Třeba Kosovo budiž toho zářným příkladem, taky takový hezký americký projekt, ze kterého jsou Srbové čím dál víc nadšení. To ví i Asad a na to jako vlastenec nemůže kývnout. Turek je sam. taky špatně, o tom žádná, Rusko vycouvalo po dohodě s Tureckem i Asadem, nechce se vměšovat a zároveň požadavky Kurdů odporují jeho původnímu cíli, proč do Sýrie šli pomáhat - na žádost syrského vedení, ne Kurdů, ne Američanů.. Genocida je sam. špatně, ale tak mají svého spojence - USA, může jim proti Turkovi pomáhat i v této oblasti. Nebo mu na základny, vliv a drancování ty dva kantony stačí? Pro Asada a většinu Syřanů je ten, kdo chce rozbít jejich stát, nepřítel a i jejich pohled chápu. Pro Kurdy veliké sousto, chatrný spojenec, který si tak jako tak vybere svou daň a posedlý a silný nepřítel v zádech, Erdogan. Takový je ten náš svět...J.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.