Reklama

pondělí 3. prosince 2018

Americký žurnalista: Proč je pro Spojené státy důležitá Kerčská úžina?

Patrick J. Buchanan
Patrick J. Buchanan
3. 12. 2018  TheAmericanConservativePrvníZprávy
Známý americký publicista Patrick J. Buchanan se v článku pro The American Conservative zamýšlí nad tím proč Američané, respektive američtí stratégové do všech územních sporů „musí strkat nos“.


V článku se Buchanan vrátil ke krizi v Kerčské úžině a ptá se jestli byl provokatér Vladimir Putin nebo Petro Porošenko. Jedno je ale jisté, že tento konflikt „umožnil“ americkému prezidentovi nesetkat se v Buenos Aires s ruským prezidentem.

Publicista připomíná, že s návratem Krymu k Rusku se obě strany Kerčské úžiny staly ruským územím. Azovské moře se stalo virtuálním ruským jezerem, jehož přístup je řízen Ruskem, stejně jako přístup do Černého moře je řízen Tureckem. Ukrajinské lodě, včetně válečných lodí, musí předem žádat ruské úřady o povolení k proplutí pod krymským mostem do Azovského moře a dále k hlavnímu přístavu Mariupol.

Co vezly ukrajinské lodě? Atomové miny na likvidaci Kerčského mostu?

Moskva tvrdí, že Ukrajina úmyslně porušila nová pravidla tranzitu, které Kyjev zná, a vytvořil tak úmyslně incident.

„Incident v Černém moři byl provokací organizovanými ze strany Ukrajiny a možná i prezidentem Porošenkem, jehož rating klesá ... takže potřeboval něco udělat, " tvrdí Moskva.

Maxim Eristavi z Atlantské rady, se v tom shoduje: "Porošenko chce bodovat ve své volební kampani. Hraje s kartou hlavního velitele, létá ve vojenské uniformě a snaží se budit dojem, že má vše pod kontrolou. "

Americká velvyslankyně Nikki Haleyová nicméně obvinila Rusko z "protiprávních jednání" proti ukrajinským lodím a incident označila za "arogantní akt, který mezinárodní společenství nikdy nepřijme".

„Dalo se předpokládat, že naši intervencionalisté odsoudí ruskou "agresi" a budou požadovat, abychom podpořili naše ukrajinské "spojence" a poslali vojenskou pomoc,“ zdůraznil Buchanan.

Proč je pro americké podnikání důležitá Kerčská úžina?

Proč američtí stratégové chtějí, abychom konfrontovali Rusko kvůli Krymskému poloostrovu, v němž stojí palác Livadia, který byl poslední letní rezidencí cara Mikuláše II.?

Pokud Ukrajina měla právo se v roce 1991 zbavit se Ruska, proč Krym, Doněck a Lugansk nemají právo se zbavit Kyjeva?

Proč se necháváme vtáhnout do všech územních sporů? O ostrovy v Jihočínském moři, o Jižní Kurily, a zda má Podněstří právo odtrhnout se od Moldavska, zda Jižní Osetie a Abcházie mají právo se zbavit Gruzie, když se Gruzie zbavila Ruska?

Potřebují Američané pečovat o tyto spory? Jsme opravdu ochotni riskovat válku s Ruskem nebo Čínou? Končí článek Patrick J. Buchanan.


(rp,prvnizpravy.cz,americanconservative,foto:arch.)

13 komentářů :

 1. AMERIKA PRÝ PROHRÁVA BOJ S NEOMARXISMEM A ČEKÁ JI ROZKLAD

  Nyni už i vidime,že je řizena prý ukrajinským presidentem,kterému padaji preference a jeho moc má skončit,
  V posledni chvili chce poručit nejen USA,ALE I EU,aby za něho který zničil na sračky svou armádu bojovali a platili mu jeho devastováni brzy celého světa!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínejte, že Porošenko (Waldtman) je synek z dobré židovské rodiny a neocon... je tedy článkem řetězu globalizační zločinecké organizace Deep state v USA... Je jedním z viditelných panáků, jako třeba významnější Soros...

   Vymazat
  2. 13:58: Vy jste možná nepostřehl tu ironii, která zaznívá od prvního komentátora - 13:17 - ve stylu Cynické svině. Možná by nám pan David mohl dát nějakého vysvětlení, proč tenhle komentátor i Cynická svině používají sprostých slov. Dle mého názoru jsou oba případ pro psychiatra.

   Vymazat
  3. A 0:22!
   Prosím Vás usilovně o vysvětlení několika dotazů, v kterých mám jasno.
   1) co to jsou sprostá slova a proč existují?
   2) proč je užívání (s)prostých slov tzv. nekorektní?
   3) proč jsou někteří lidé absolutně slušní a korektní?
   Mé dotazy prosím zvažte, promyslete a odpovězte v kontextu filosofie, psychologie a sociologie. Za Vaši snahu Vám předem velmi děkuji a doufám, že spolu posuneme lidskou komunikaci od falše (manipulace, lhaní, prefabrikace, podsouvání, dehonestace) ke skutečnému sdílení informací (pravdy, faktů, názorů, postojů). Pokud nerozumíte mým dotazům a mým prosbám, laskavě mi sdělte v čem je problém. Za vstřícnost, ochotu a poctivost předem děkuji!
   Ďurko Trulko alias Somár Sprostý

   Vymazat
 2. Nepřipojit Krym k Rusku,tak Rusko ztratilo Kerčskou úžinu a také přístup ke svému území z Azovského moře.Problémy by nastaly i v Černém moři,že by se těžko dostávalo i pře Dardanely,Bospor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A hlavně by vše tohle měly pod kontrolou USA.

   Vymazat
 3. USA se bojí rozpadu , nebo ohrožení impéria. Proto by nejraději obsadila celý svět a komandovala loutkové vlády.Jelcinovo Rusko už byl kolos na hlinených nohách.Putin vrátil Rusko do protiváhy USA.Rudá armáda je na špičce.Naši Švejci poslouchají,cizí velení,jsme jen žoldnéři.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic ve zlém. Myslím, že Rusové jsou kolos na hliněných nohou od doby vzníku Ruského imperia. Pokud se nemýlím, ale nevím to přesně, takový obraz o Rusku šířil Západ a především jeho předvoj, země supermanů - Britanie, která se označila jako Velká. Kdo vysoko léta, ještě níže padá. Kde je Britanie dnes a kde bude v blízké budoucnosti? dnes a kde budou v blízké budoucnosti? Prý je zemí již nevratně islamizovanou. Jen je třeba čekat až muslimáků v tomto státě přibude geometrickou řadou, díky porodností islamských žen.

   Vymazat
  2. 16:33, přestaň tapetovat ty kraviny. Pořád dokola imbecilní blud bez hlavy a paty. Dej si raději pivo a sleduj Večerníčka, tomu možná porozumíš.

   Vymazat
  3. A 17:29!
   Naši vojáci nejsou ani žoldáci, jsou to prostě švejkové!
   Ďuro Trulo

   Vymazat
  4. 19:28 Taková je ralita, rudoprde! Jen poušť osídlená "bílými negry", jak přesně předpověděl Žid Bronštejn - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   Vymazat
 4. Jen neustále touha usa po světovládě tam nemají co dělat ani do ničeho kecat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rudocancy! Sám náš osvoboditel velký generál George Patton po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ A Ben Klassen k tomu napsal ve své knize Na kraji krvavé rasové války: "Mnoho realistických vojáků, jako generál Patton a jiní prozíraví bílí vůdci prohlásili, že jsme měli jedinečnou možnost zničit komunismus. Mohli jsme to skoncovat už v roce 1945 a vydat se přímo na Moskvu abychom vyčistili to hnízdo hadů. Avšak Židé kteří byli u moci si to nepřáli. Tajně zabili lidi jako byl Patton a umlčeli jiné navždy. Naplno začali s propagandou a rozšírili ideu, že "posvátnou rolí Ameriky je přebudovat rozpadlý svět", který oni pomáhali předtím zničit."

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.