Reklama

pondělí 3. prosince 2018

Babiš jako terč nepřátelského převzetí

Erik Best
3. 12. 2018   EB
Václav Klaus se minulý měsíc na akci UniCredit Bank postaral o několikero zdvižených obočí, když kritizoval tuzemské banky se zahraničními vlastníky za to, že jsou příliš opatrné a nedostatečně dynamizující. Jiná obočí zvedl fakt, že UniCredit Bank pozvala jako jednoho z VIP hostů prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzu. Ten totiž jako vládní úředník nominovaný ČSSD za premiéra Bohuslava Sobotky patřil k nejhlasitějším kritikům Andreje Babiše. Prouza se ze své nové pozice k Babišovi příliš nevyjadřoval až do včerejška, kdy v Otázkách Václava Moravce prohlásil, že Babiš má dvě možnosti, jak řešit svůj střet zájmů: přestat být premiérem nebo přestat být konečným příjemcem výhod z Agrofertu. Tím vtahuje SOCR do politického ringu. Agrofert měl na konci roku 2017 od UniCredit Bank úvěry ve výši 3 miliard Kč, od dalších nepřímých bankovních členů SOCR to bylo 10 miliard Kč. Nabízí se otázka, jestli Prouza jen neví, kdy mlčet, nebo jestli jej využívají některé ze zahraničí vlastněné banky k tomu, aby situaci dynamizovaly.

15 komentářů :

 1. Bylo by zajimavé zjisťovat,zda má pan Babuš vůbec nějaké penize nebo je bankrot na steroidech dluhů?
  Neměl by náhodou usilovat dát do pořádku vadný exekučni zákon dřive než na něho udeři exekutor?

  Ví to někdo drazi lidovi komentátoři?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano paní bubušová. nebylo vám na pavlači chladno ?

   Smazat
  2. E.Best přeceňuje vliv Prouzy, ale nemá ho rád, tak jako vždy bojoval proti Sobotkovi, pro kterého Prouza pracoval. Ale banky u kterých je Agrofert zadlužen zbystřily samozřejmě pozornost - kdyby mělo Česko vracet 2 mld.Kč na dotacích, tak by je musel zaplatit Agrofert a ne daňoví poplatníci.

   Smazat
  3. Málokdo z velkých podnikatelů podniká za své peníze. Téměř vždy potřebujete k dalšímu rozvoji investice a ty zabezpečují banky. Pokud dokážete své peníze zhodnotit a podnikání rozvíjet, jste pro banky vítaným klientem. Vzhledem k Babišově minulosti je velmi pravděpodobné, že ho bankéři padnout nenechají, i kdyby měl vracet miliardy EU. I když je zde precedentní případ bývalého miliardáře Fischera, kterého nevydařené nákupy letadel přivedly až na dno. Ten ale nebyl premiér :-)

   Smazat
 2. Prouza ? Přihlouple se stále usmívající dareba !!

  OdpovědětSmazat
 3. Kdo má zájem si něco přečíst o Babišovi -tak prosím.--https://www.sinagl.cz/domaci-zpravodajstvi/8557-medialni-hon-na-premiera-babise-a-pokus-o-jeho-likvidaci-pokracuje-hyenskymi-metodami.html

  OdpovědětSmazat
 4. Vypadá to, že Zeman jakož i Klaus a jejich poskoci (Duka), včetně některých "chartistů" (slizký Kavan, Hoffman, Tubera, Bělohrádek a spol.), i rusofilních agentů-externistů (Best), patří do skupiny uměle vytvořené skupiny "disidentů" vypěstovaných předem estébáckou elitou za účelem přechodu od reálného socializmu k oligarchickému komunizmu, a to dlouhodobě. Sám jsem byl StB váben do skupiny pro změnu režimu jako student už v roce 1965 při své zahraniční studijní cestě do Rakouska, kde jsem měl získávat vhodné vlivné demokraty s kontakty v NATO apod. Také výběr jejich podivných zaměstnavatelů (povýtce virtuálních a s podezřelým založením) tomu odpovídá, jakož i celý jejich až nápadně a okatě protirežimní životopis. Už se stačili téměř úplně odkopat, ostatně kdo jsou dnes jejich oddaní voliči včetně KSČM a proč ???
  Nic reálného, vědeckého či jinak hodnotného po nich nezůstalo (leda snad ukradnuté chilské pero nebo šílený nápad na bezvodý kanál Balt - Orient).
  Zakomplexovaný a úskočný agent KGB, huhňavý Hovnoňuch Pružinskij se obklopil (kromě nenápadných českých postkomunistických oligarchů a spoluagentů robejšků) stejnými zamindrákovanými mrzáčky, jako je sám, aby se mezi nimi jeho zakomplexovaný inkludovaný syn lépe ztratil. Viz jakl, hájek, zahradil, weigl, haas, knížák a spol. a někteří další jeho pohrobci s čípkovitou hlavičkou (mach, macek, lenert, bartoš či štěpánek). Havlovo "Odcházení" je trefné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to tu blááábolíš? Tos chytil v kavárně slovní hnaćku?

   Smazat
  2. cenzore, když mne budeš mazat, budeš tady tady mít samé trotly jako je 7:15 a budeš mazat deku s Jandou.
   doslova
   šalom

   Smazat
  3. To chce klid a kapky RADOSTOL.

   Smazat
 5. Někdo brzo ráno vstal nevyspalý a pak to takhle dopadlo.

  OdpovědětSmazat
 6. Na Babiše nemají a oni vládnout nebudou aspoň je vidět jaký jsou odpad.

  OdpovědětSmazat
 7. Babiš jako prostředek převzetí.
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/soucasna-opozice-se-dostala-do-pozice-kolaborantu-a-saboteru-ceska/
  šalom
  PS cenzore shoříš v pekle

  OdpovědětSmazat
 8. Někde byla zpráva,že Babiš má nevyplaceno 25 mld.dividend.
  Určitě jsou v některé bance,která mu nakupuje korunové dluhopisy,nebo teď nově vydávající.Když má půjčky,tak se mu snižuje čistý zisk při zdanění,také dobrý fígl.

  OdpovědětSmazat
 9. Vytváření bouří ve sklenici vody, tak se dají nazvat snahy chudáků z opozice. K vytvoření takové bouře se jim hodí i kanálie jako Slonková a Kubík a jim podobní ubožáci. Jenomže je to jako s tím úslovím o hovnu, "Z hovna bič neupleteš a když upleteš, tak s ním nezapráskáš", ještě bych dodal že se akorát od hovna zapráskáš sám a stejně to nakonec je jenom bouře ve sklenici vody. A o ničem jiném to není a nebude.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.