Reklama

neděle 9. prosince 2018

Bezpečnostní informační výklad dějin

Jan Palička
Jan Palička
10. 12. 2018  ZdrojCz
Tak jako každý rok vydala Bezpečnostní informační služba pravidelnou výroční zprávu, v níž shrnuje situaci za uplynulý rok a vyhodnocuje různá bezpečnostní rizika, která naší zemi hrozí. Na sociálních sítích se o výroční zprávě BIS živě diskutuje. Velký ohlas přitom vyvolala poměrně nenápadná poznámka pod čarou, v níž se konstatuje, že moderní dějiny a literatura jsou na českých školách vyučovány podle sovětského modelu. Je tomu skutečně tak?


Bezpečnostní informační služba v uplynulých dnech zveřejnila výroční zprávu o své činnosti za rok 2017. Zájemci se tak mohou doprodrobna dočíst nejen o vlastní činnosti zpravodajské služby, ale hlavně o jejím hodnocení bezpečnostní situace v Česku a možných hrozbách, které naši národní bezpečnost mohou narušit. Mezi největší rizika pak podle BIS (stejně jako v letech předchozích) patří vliv cizích států, zejména pak Ruska a Číny. Vedle očekávaných metod, jak ona pověstná „hybridní válka" ze strany východních mocností probíhá, tedy například vydáváním zpravodajců za diplomaty nebo šířením různých dezinformací na internetu, se čtenář mohl ze zprávy BIS dozvědět i něco, co nejspíše nečekal.

Děti v muzeu pozorují sovětskou propagandu. Je snad tato propaganda šířena i ve výuce?

Nenápadná pasáž, která rozvířila na sociálních sítích vášnivé debaty, se nenachází ani ve vlastním textu zprávy, jedná se o jednu z poznámek pod čarou, tudíž by mohla pozornosti běžného čtenáře uniknout. Můžeme se zde dočíst doslova následující: 
„Sovětský svaz prohrál studenou válku, ale sovětskou propagandu nikdo neporazil a její kontinuální vliv nenarušil. Moderní dějiny prezentované ve školách jsou de facto sovětskou verzí moderních dějin a proruským panslovanstvím je do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka, resp. literatury (národní obrození). Trvající vliv sovětské propagandy a fakt, že Rusové ovládají moderní dějiny (Orwell: Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá současnost, ovládá minulost.), tvoří základ pro současné ruské vlivové operace všeho druhu a tedy i hybridní strategie."

Skutečně je tomu tak, že ruská propaganda je v Česku tak hluboce zakořeněna, že se ji učí i děti ve školách? Podobné obavy by asi byly na místě někdy počátkem devadesátých let, kdy výuka probíhala ještě podle starých učebnic a celkově se jednalo o jistý didaktický freestyle, kde řada učitelů ještě moc netušila, co vlastně žákům říkat mohou a co musí. Ostatně nástěnné mapy v mnoha školních kabinetech dodnes zobrazují Sovětský svaz a Československo a tak by s trochou nadsázky šlo říct, že sovětský vliv ovládl kromě dějepisu a literatury i výuku zeměpisu. Ale zpět k tématu, skutečně během bezmála třiceti let demokracie nikdo z autorů učebnic a těch pracovníků ministerstva školství, kteří mají schvalování oněch učebnic v popisu práce, neodhalil, že se tu celou dobu pod rouškou vzdělávání šíří sovětská propaganda? Asi těžko...
Problém výuky moderních dějin v Česku je hlavně ten, že se k ní na mnoha školách žáci a studenti ani nedostanou. Ti, co mají větší štěstí končí někde u druhé světové války s tím, že ta je většinou zadána jako materiál na samostudium těsně před koncem školního roku. Z toho jde asi těžko vinit ruský vliv, ale spíše nesmyslně poskládané osnovy s důrazem na pravěk a středověk, díky čemuž výuku pozdějších kapitol historie pak leckdy ani objektivně v rámci hodinové dotace nelze stihnout. Smutně tak nezbývá konstatovat, že na podstatné části českých škol se neučí žádná sovětská verze moderních dějin, protože se zde prostě o moderních dějinách neučí vůbec.

I kdyby dnešní učebnice v pasážích o druhé polovině 20. století (tak jako učebnice před rokem 1989) přetékaly ruskou propagandou, Sovětský svaz by byl vykreslen jako ztělesnění dobra a ochránce míru a zlí imperialisté z USA by byli horší než Hitler, k žákům a studentům by se to nejspíše vinou špatně nastaveného systému výuku dějepisu vůbec nedostalo. Vliv učitelů vychovaných za socialismu rovněž nebude nijak významný. Doba starých učitelek, které vykládají to samé posledních padesát let už rovněž pominula, jelikož tyto nepříliš populární dámy většinou buď odešly do důchodu nebo již zcela zanechaly profesní kariéry a zesnuly. Mnoho dnešních kantorů dokonce komunismus zažilo jen jako malé děti a tak jim asi těžko lze vytýkat ovlivnění dobovou propagandou, které by se významnějším způsobem promítlo do toho, jak učí.Ještě podivnější je výtka BIS namířená směrem k výuce literatury, konkrétně národního obrození. Kritizované „zasažení panslovanstvím" v realitě probíhá zhruba tak, že se panslavismus vedle o něco novějšího austroslavismu představí jako jeden z už tehdy nepříliš úspěšných obrozeneckých proudů. Národní obrození obecně není pro pubertální studenty nikterak populární kapitolou a domnívat se, že někdo ze studentů podlehne podprahové propagandě a začne adorovat Rusko, protože se ve škole dozví, že František Ladislav Čelakovský napsal Ohlas písní ruských, je více než naivní. Ostatně i samotná znalost toho, že Čelakovský něco takového napsal, se většinou ze studentské hlavy vytratí bezprostředně po maturitě.


- - -

41 komentářů :

 1. Co když nám chtěli vzkázat, že by se měly děti v dějepise učit, že Rudá armáda Evropu neosvobozovala, ale obsazovala. Myslím na slavný výrok ukrajinského Jaceňuka, u nás známého Praseňuka, který jisté kruhy u nás inspiroval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože dodnes potlačovaná pravda je například ta, že do 5. května 45 tu byl klid, než antievropské živly vybudili to tzv. Pražské květnové povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou krvelačných mongoloidních hord zvaných Rudá armáda. Bohužel v konečném důsledku to takový velký rozdíl nebyl, protože několik let po válce vyšlo najevo, že v amerických zajateckých táborech našlo smrt přes milion německých vojáků. Po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 generál G. Patton, náš osvoboditel, své paní: „Z Berlína jsem byl smutný. Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám (namísto Sovětů).“
   Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“
   Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“
   Němci svoje zločiny veřejně přiznávají už přes 70 let a stydí se za ně, očišťuje příští generace, protože jsou si vědomi zločinů svých předků. To, že Rusové svoje zločiny zapírají, případně svalují vše na Džugašviliho stalina, vychovávají mladé generace k zatvrzelosti a neupřímnosti.

   Smazat
 2. Jenom naprostý idiot může obhajovat činnost která naprosto nepatří do povinností BIS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi to bude prvni pripad KDY SPIONI a Jejich agentury VLADY CHTEJI URCOVAT CO SE BUDE VYUCOVAT DETICKAM.
   Mam na mysli tu "silu" propagandy ,prave ty sovetsko komunisticky , ktera nas dostala do let 68 a 89.
   Herky a Jerky a jak jsme vedeli dobre co chceme
   a hlavne co nechceme..
   Nemyslim si ,ze by to tak bylo naplanovano ...
   Tady muzeme videt ty hodnoty i nasi pritomne propagandy pod velenim ideologie. Nedari se to.
   A zvolili jsme Zemana...
   Nedilne soucasti nasi historie pak nejsou vhodne aby se z nich delala "Sekana" dle toho co antispioni urci , nebo co se jim libi. Meli tedy se od ranneho mladi zabyvat pedagogickou vedou a potom se snazit ovlivnist jeji zdravy vyvoj. Hledat spiony mezi detmi ve skolach asi neni to za co musi byt placeni...
   Na misto nahaneni spionu a agentu vsech mocnosti a vcetne mafii i te Neapolske. Pedagogove se take jeste nesnazi honit diversanty po kopcuich nasi krasne vlasti..Ale co neni muze byt..

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Ale ještě tu stále musí existovat naděje na kontru, ne? Já sám bych byl ochoten naučit Bureše zpaměti vypovídat před kontrarevolučním tribunálem o tom jak "vešel v styk s agentem cizí nepřátelské mocnosti Protopiácusem, aby prováděl podvratnou činnost proti republice a zemím tábora Svobody a demokracie!". A zaručuju že by sám pro sebe a svou anoferťáckou protistátní spikleneckou bandu požadoval trest smrti!

   Smazat
  4. Ty vemínko 10. prosince 2018 8:41

   Kolikrát tento svůj kompilát ze svejma kámošema a haksnama na stole v čele s KKK, zde budeš stále protáčet.

   Vynechal si, já to ti připomenu, že tvůj fotr byl vysoce postavenej lampasák, komunista, kterého se bála i celá brněnská VB. Když střílel na jejich náměstí do hodinek na své ruce.

   Pouze odvádíš pozornost si jednoduše blb (Janda).

   Tady seš ty i tvoji kámoši ze školky, tatínkovo minilampasáčku

   https://www.boyfriendtv.com/videos/220182/patrik-jakl-erotic-solo/

   Smazat
  5. 9:52 Von ale nebyl v Brně, blbečku, v Brně jsem byl já - na vojně. Tos nepochopil. Pak mě převeleli - to zařídil fotřík - do Chomutova na brigádu PVO, jenže já se vožral už v Praze, kde jsem měl přestupovat a dorazil na brigádu pozdě a tak mě za trest nějaká bolševická svině mizerná šoupla do |Planý u Mariánek na hlásku, kapišto?
   A Janda seš ty, buzerant jako byl ten co mi v Praze vykouřil čuráka a ještě mi za to zaplatil, abych měl na autobus domů, protože to toho Chomutova jsem jel na vojenskej cesťák a páč k tomu převelení došlo nečekaně ze dne na den, tak jsem neměl dost vlastních financí a to málo co jsem sebou vez jsem nechal v nádražní putyce. Těma mě profutrovali kámoši až u nás ve Sklárně, kde jsme řádili do rána a nechali si hulit od jiných kurev!

   Smazat
  6. Ale k věci, nevím kterej prapyčus smazal i ty další věci. Totiž tu je příčina proč sem chodím! Nevíra že tolik let po nepovedené kontře se tu roztahuje nepopravenej bolšán lŽIDavid a jeho podlý četnický přískoč lŽIDvořák! Jako kluci jsme takovej póvl popravovali s lehkostí sobě vlastní! Naše parta bdivovala kluky ze an Babila 20 hodin! Jak prpichovali rudejm xilům v Miláně duše u kol a občas nějakýmu dali přes hubu za rohem. Někdo je udal, přijel komisař ve fiátku s dvěma dalšíma fízlama na náměstí a na ně, co tam prej vyváděj a oni ať jim políbí prdeééél! A pak se jejich vůdce postavil před auto a kluci okolo něj, emkli se pažema a on začal počítat: "Ein-zwei, ein-zwei, ein-zwei!" a oni začali dělat čapí kroky a pak se dali na pochod okolo fízláckýho auita a on zakřičel "My chceme fašismúúúús!!". A policajti znechuceně odjeli. A my s klukama snili, že jednou tohle u nás pude udělat na esenbáky! No a kde sme dneska, ty vole? Jen setu roztahuje rudej xindl a žvaní ty svý komoušský sračky! Takhle si představuješ debolševizaci, co? My né! My chceme Ukrajinůůů - Právyj sektor na vás! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  7. Zoufalče 10. prosince 2018 17:18


   Dnes 14:42

   Komu:
   VERA-JOUROVA-CONTACT@ec.europa.eu

   Přeposílám Bezpečnostní Informační Služba, zpravodajská služba České republiky, jelikož jste zde Jakubem Jandou jmenovaní, konkrétně: " V letech 2016 – 2017 byl pověřen českými bezpečnostními a zpravodajskými institucemi, aby konzultoval kapitolu “Vliv cizích mocností” v rámci Auditu národní bezpečnosti, kterou provedla česká vláda, kde se podílel na politickém posunu v této oblasti, jmenováni se svou spoluprací!" (porno-deviant koordinoval BIS a ještě se tím chlubí světu na webu EH?) Stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání , ohledně pořadu, Newsroom ČT24, 9. 12. 2018, PhDr. Luboš ROSÍ šéfredaktor tohoto "pořadu" na ČT, europoslankyně Mgr. Věra Jourová hostem a součástí těchto EVROPSKÝCH HODNOT - gay porno protagonista Jakub Janda, to mají být ty fota hoďboty EU, viz. foto dole, to se ani trochu nestydíte, není Vám to celé trapné? ****** ******, *****.


   Jakub JANDA Česko-Evropské porno hodnoty?:

   https://pornfile.cz/hledej?q=Evropské+hodnoty+reprezentuje+tento+ředitel+deviant+J.J.mkv.avi++++++.porno


   Odpovědět

   Smazat
  8. Překouřile 10. prosince 2018 17:18, to je také tvoje, neustále točená zhovadilost, co.

   Anonymní 26. července 2018 1:19
   Já ti to řeknu asi tak: tohle celý vo tý "republice" je blamáž! Realita je taková, že židobolševik david sní o tom, že se stane rudým komisařem jako jeho příbuzní v Rusku před 100 lety! A že to on a jemu podobná svoloč by rozhodovala koho ovládat a koho rovnou "mazat"! Tak to je. Jenže my se jim tu postavíme jináč! My jsme poučený z dějin! Totiž kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s jeho předchůdci tak jak s nimi jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak by ani žádná nebyla! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do kotle lokomotivy hned po prvním zatčení, bylo by po problému a navíc jako bonus by zlevnila i přeprava na Transsibiřské magistrále ...

   Smazat
  9. 8:48 Tady je ovšem problém s tím obsahem toho pojmu "tábor Svobody a demokracie"! To co dnes představuje Západ nemá NIC společnýho s našimi dětskými sny a představami, které nám ostatně ponejvíce vytvořila komunistická rudá propaganda. My se těšili na buď již nebo dokonce možná ani nikdy neexistující svět! Pamatuji že jsme fandili kresleným "záporákům" na poslední stránce Dikobrazu! Že jsme doslova řvali při předvádění sécnek z filmů s hvězdičkou jakými byly R.A.S. o francouzských paragánech v Alžírsku, či Pahorek s Seanem Connerym, či Štvanci s Malcolmem McDowellem, u filmu San Babilo 24 hodin apod., kde ukazovali jak na Západě tvrdě bez slitování postupují vůči rudé slotě i různým žluťákům, negrům apod. A taky jsme děsně fandili záporákům ze seriálu 30 případů majora Zemana jakým byl "střelec" nadporučík Bláha, agent Arnold Hackel z Bílých linek, major SS Korenz v Chile atd. atd. A pak přišel tzv. Listopad a sny jsou v prdeli, byli jsme podvedeni! Pana Sládka zadupali, nic se nezměnilo, jedinou nadějí proto je právě hnutí Pravý sektor, který je ryzí a říká to o čem jsme jako děcka snili!

   Smazat
  10. 20:07 Souhlas. Rozbřesk Nové Evropy se zrodil v Kyjevě! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 3. Zemanova čtyřicetiminutovka pro RTV !

  Videozáznam rozhovoru je ZDE:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Prezident-Zeman-poskytl-ruske-televizi-40minutovy-rozhovor-ktery-zrejme-otrese-vudci-v-EU-562650
  Rozhovor prezidenta republiky pro NTV - Pražský hrad
  hrad.cz

  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastizrádce Zeman! Volá Jakub Janda po rozhovoru v ruské TV

   09.12.2018 21:07

   Prezident Miloš Zeman poskytl obsáhlé interview ruské televizi. Ve čtyřicetiminutovém rozhovoru mimo jiné konstatoval, že západní protiruské sankce nefungují a že Evropské unii chybí nějaký silný lídr podobný ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi či prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi. Netrvalo dlouho a rozhovor okomentovali analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda či poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.
   Ďuro Trulo

   Smazat
  2. Ďro trulo 23:20
   Jandu nakopat do maskáčů - osobně bych se rád zúčastnil.............Oni si pořád myslí, že to myslíme z legrace. NEMYSLÍME!!!,
   Válkychtivý termobuzerant křičí Vlastizrádce?
   Hanees

   Smazat
  3. Á, anál-itik Jakub Janda! No to je zase řachanda!

   Už aby se zbláznil. Podle Jandy je vlastizrada, když někdo řekně něco, co není schváleno v Bruselu, ale co je pravda. Vím stoptocentně, že Zeman není vlastizrádce, ale vím také přesně, že Jakub Janda je idiot (což je psychiatrická diagnóza). Další podobné duchovní exkrementy hlavně z (anti)Demokratického bloku budou dozajista následovat, takže ČT zase bude jančit, připravme se. Danny

   Smazat
  4. Jando nejlépe uděláš když se budeš věnovat tomu co mistrně ovládáš neboli masturbaci - drž se svého kopyta!

   https://www.boyfriendtv.com/videos/220182/patrik-jakl-erotic-solo/

   Leo

   Smazat
  5. https://pornfile.cz/hledej?q=Evropské+hodnoty+reprezentuje+tento+ředitel+deviant+J.J.mkv.avi++++++.porno

   Smazat
  6. Každopádně je ten Janda buzen, ale je aspoň na chlapy! To tehnle fýra místního ansámblu užgryndaných čechomužiků - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
 4. V ČT byl boj proti nepravdám , pochopil jsem z toho, že pan Janda je příznivcem cenzury. Jedné jsme se zbavili v roce 1989 a nyní pod jinou záminkou se znova připravuje k zavedení. Q

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On evidentně ztrácí sebekontrolu což značí dvě věci...za 1) je hodně hloupý...a za 2) je si jistý v kramflecích, což znamená že za ním někdo stojí, někdo mocný a pravděpodobně z Bruselu. A svou hloupost dokazuje navíc tím, že si myslí, že je nedoktnutelný. Ale každý normální člověk ví, že doba se mění, systémy se mění, lidé se mění. Zkrátka tím chci říct...pane Janda, lituju vás už teď, protože až uzraje správný čas tak si pro vás přijdeme. A věřte mi že lid nezapomíná.

   Podle mě Janda udělá za prachy cokoliv. Na českém národě je odstrašující, že etalonem jeho morálky a myšlení je bývalý pornoherec snad i homouš či onanista Janda. Úplná hrůza je ale to, že je koordinátorem ,nebo vlastně čím ve vztahu k orgánu MV ČR? Co na to Hamáček? Ten je vlastně rád, že je rád. Už ví,že mu ZVONÍ HRANA i celé ČSSD! To jsem si vypůjčil od E.Hemingwae.

   Smazat
  2. To je jednoduché, celý Brusel je, podle toho, co prosazují, jedna velká banda úchyláků. No, takže Janda tam zřejmě poskytuje své kvalitní služby za příslušnou ochranu. A pro Jandu si nikdo nepůjde, je to tak odporná kreatura, že by se normální člověk štítil pošpinit si s ním jakoukoli zbraň. Ale třeba si to nakonec hodí sám, když se mu vytvoří vhodné podmínky.

   Smazat
 5. Jsme Slované a středo Evropané a nějaké pindy s tím nic nemohou udělat. Většina národa válku nechce o politických slouhách nemá cenu mluvit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nakonec vždy zjistíme, že demokratické volby dopadly dobře.

   Smazat
  2. Jsme především kelto-germáni a války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky s barbarskými kmeny na vzdálených hranicích říše, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Smazat
 6. Na PL je odpověď europoslance Zavadila známému propagátoru radaru Klvaňovi

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ruska-se-ti-lide-neboji-drazdi-je-migrace-a-politici-Zapadu-zaskocil-Zahradil-Tomase-Klvanu-Ten-odvetil-Jestli-se-vetsina-Cechu-Ruska-neboji-562666
  ================================
  ...
  Europoslanec ODS Jan Zahradil Klvaňovi odpověděl podstatně obsáhleji. „Tomáši, toto tvé lamentování je zajímavé v tom, jak prokazuje, že tvoje ‚bublina‘ (nevím, jak jinak to nazvat) se nesrovnala s mentálním posunem ve společnosti za posledních 30 let,“ začal Zahradil.
  Obratem dodal, že jistá část společnosti už nestojí o vyrovnávání se s komunistickou minulostí. Tito lidé už jsou unavení veškerou ideologií. Proto těmto lidem nevadí, že byl současný český premiér Andrej Babiš (ANO) komunistou a agentem komunistické Státní bezpečnosti.
  „Dokonce část ‚šedé zóny‘ (třeba bývalých řadových členů KSČ, kterých byl milion a půl) bere jeho nástup jako částečnou rehabilitaci sebe sama. Třicet let se jim omlacovalo o hlavu, že kolaborovali s totalitním režimem, teď mají premiéra ze svých vlastních řad,“ konstatoval Zahradil.
  ...
  =============================

  Tak rehabilitace obvykle následuje po perzekuci. To jsou věci, které se dozvídám. Také jsem "bývalý" a ve své kariéře setkal jsem se s nepochopitelnou neproniknutelnou a neviditelnou zdí. Něco mi dovolili a něco upřeli. Asi to nebylo samo sebou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když můj otec v sedmdesátých letech odmítl okupaci vojsky Varšavské smlouvy a neodsoudil dva tisíce slov s odůvodněním, že to nečetl, přišel o práci, a ač velice dobře kvalifikovaný inženýr pracující do té doby ve špičkovém výzkumu (optoelektronika byla tehdy v plenkách), dlouho žádnou nemohl najít. Nakonec našel ve výzkumném ústavu v Běchovicích a byl tam vlastně až do revoluce. Sice jako řadový inženýr, na žádný postup už nemohl pomýšlet, ale pracoval ve svém oboru a rodinu uživil, i když peněz bylo o dost míň, než před tím. No a definitivně přišel o práci celkem krátce po revoluci -dostal infarkt, jak se někdy padesátníkům s mizernou životosprávou (byl silný kuřák) stává, když se po uzdravení chtěl vrátit, už nebylo kam. Místo bylo zrušeno. Byla jsem celoživotní antikomunistka, asi už od chvíle, kdy jsem v šesti letech viděla film o útoku na Zimní palác, nebyla jsem ani Jiskřička, ani Pionýrka (a ani v 68 Skautka, protože to vedli stejní lidé, jako před tím toho Pionýra) Když to teď zpětně hodnotím, mám pocit, že na ideologii nezáleží. Je to jenom zástěrka, jak pod záštitou jakéhosi budoucího "dobra" mohou ti, co jsou u moci, buzerovat, šikanovat a okrádat ty, kteří u moci nejsou, se zvláštním zřetelem na ty, kteří se jim jakýmkoliv způsobem staví na odpor. Mám se dnes asi o dost líp, než bych se měla, kdyby tu ten režim zůstal. Ale mám dost obavy, že je to vykoupeno tím, že se má hodně lidí o dost hůř, dokonce tak, že už z jejich situace prakticky není východisko, jen to jedno poslední. A to mě trápí, protože se ze společnosti pomalu vytrácí obyčejná lidskost.

   Smazat
  2. 14:13 Lidskost je projev "morálky otroků", tmu nesmí opravdový Nadčlověk podléhat a on je smyslem Země! Soucit si zaslouží zvířátka, neb jsou v tom nevinně, nikdy ale podlidé! To kteří se snaží házet klacky velkým mužům do cesty aby zmařili jejich vůli k moci, k civilizaci a uvrhli svět do průměrnosti a malosti! A proto já jako neznámý jedinec jsem povstal proti bolševismu a zahájil boj s tímto rudým kolosem a ten neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali tuto zem darem, nýbrž si ji museli za cenu nesmírných obětí vybojovat!

   Smazat
  3. Anonymní 10. prosince 2018 14:13

   " S nějakou lidskostí, jděte dneska do prdele! " ...?!

   S tímto výše vyjádřením prosím nesouhlasím, jen konstatuji máte pravdu. A pokud sleduji dnešní malé, rozmazlené zmetky (jak říká J. Krampol), co téměř kopají své babičky do hyždí, nahrne se mi okamžitě i Krampolovi, tlak krve do hlavy a abych ochránil cévky v hlavě, mažu pryč do klidu!

   Dnešní děti nám teprve ukáží, zlatá vyjímka je jehla v kupce sena, máme se naco těšit, manželka pracuje na střední škole a obědy zdarma, by jim PLOŠNĚ nedala (!) obědvají v mekáčích i když mají školní oběd zaplacený! Obědvat ve ŠKOLNÍ jídelně, dnes není pro mnohé CÓÓL ...

   Ramón

   Smazat
  4. Vemeno 10. prosince 2018 17:25

   Začni svůj boj PODPISEM, podpantofláku!

   Ramón

   Smazat
 7. Zvlášť odsouzeníhodné jsou útoky na Babiše ve věci kontaktů na tajné služby. Podle materiálů, které si lidi přeposílali na internet, Babiš se neúčastnil ničeho nečestného. Za každého režimu se kontroluje hospodaření s penězi a nedovoluje se přikrádat. Asi si u nás někdo myslí, že bylo čestné podrývat minulý režim krádežemi do vlastní kapsy. Je čas se Babišovi omluvit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevolnická lumpenproletářská čecholůza, která si dokoulela žvanila Miloše na lumpenhrad a opičáka Bureše do strakovlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku, si včera ještě dovalila prasnici Tomicovou do finále Superstár! Sádelnatej buzík Ramón se svým zdegenerovaným kámošem přemřelou Krampolem jí tam určitě pomáhal dokutálet taky - vráně k vráně!

   Smazat
  2. Zhrzená tuctová, anonymní, "PRAVICOVÁ" LOPATO (pokud TA je k mání!) 10. prosince 2018 21:27, smrděl si na vojně tatínka aparátčíka dva roky? Já jen rok, jaký rozdíl ve vzdělání to asi způsobil, ty - bedno, stále čumíš na bednu k ho√nu, skáčeš z diskuze na diskuzi z Novinek na NR a zpět a "chvástáš se idiocií?". Ty víš, že si úplně k HO√NU a to tě sžírá, jak Lepra, lemro líná!


   Anonymní 9. prosince 2018 18:04
   Hele vy Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, babiše, besta, olezlého dvořáka, zbořila, robejška, vyvadila, pavlíčka, bašty, kotrby, petránka, eichlera, kollera, haase, paroubka, mana, šilhavého žantovského, foldyny, schneidera, krejčíka, jírovce, tomského, lhoťana, procházkové, spencerové, konečníkové, lorencové, syrečka a mongoloida pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, reprezentovaní Parlamentními žvásty, kteří se na ulici či v socce hned poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení a gentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele, kdy už konečně začnete prchat do ráje Chujlostánu?

   To jsou skřeky zoufalého Iveciena z Teplic, říkající si Piloun nebo Štofi ...

   Ramón

   Smazat
  3. 23:18 Omyl ty sádelnatá rudá buzno z Pardubic! Pan Ing. Bořivoj Pauk je rozený Brünner! - https://plus.google.com/102483489539857983790

   Smazat
 8. Kdybych tu napsal, co mám na jazyku, tak BIS má práci na kolik dní, a přesto respektuji volby, jak dopadli. Není ústa lidí mezi sebou, nemajetní se musí smířit s tím, že budou nemajetní a bohaté nemá nikdo rád, ani ti bohatí mezi sebou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohatí se musí smířit s tím, že nakonec půjdou s holou řití - do rakve.

   Smazat
 9. Jo jo, i mezi činovníky BIS je mnoho znalců George Orwella. Kteří "správně" pochopili a vyložili si mj. i jeho varování před přepisováním historie. To když G. O. napsal: „Minulost byla vymazána, vymazání bylo zapomenuto, lež se stala pravdou.“
  „Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost.“
  ---
  A protože ti z BIS asi tuší, že metoda přepisování historie je pro přeformátování myšlení lidu obecného docela účinnou, tak radí také i konat.
  Vymazat a přeformátovat. A ne, že ne!! ... to i sám G. Orwell (E. A. Blair) by z nich měl učiněnou "radost"!

  OdpovědětSmazat
 10. Bývalí stáťáci určitě žasnou jak si ta BIS může "zařádit". Možná, že do osnov nakonec propašují sdělení, že vůdce bojoval za sjednocenou Evropu a podporoval migraci.

  OdpovědětSmazat
 11. Kdyby ta naše nová éstébéé zvaná pis, aspoň naznačila kolik těch agentů kágébéé pochytali a co s nich vyždímali, kolik škody naděli, udělali bááác.
  To čím se chválí, může vybájit každy, i na piss.

  OdpovědětSmazat
 12. dejiny sú to na čom sa ľudia dohodnú - Napoleon

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.