Reklama

úterý 11. prosince 2018

Bezprostřední příčiny hněvu žlutých vest - DOPLNĚNO!

vlkp
11.11.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com/

Scházely jen žluté vesty…. DOPLNĚNO!!!
byl opakovaným shrnutím toho co, proč a jak ve Francii s tím, že to bylo viditelné ba hmatatelné pro ty co jsou dnes v ulicích, už v době kdy nadšeně hlasovali pro Macrona, kdyby se před tím, než mu bezhlavě a s nadšením, odevzdávali své hlasy. Kdyby se byli zajímali o to, co jim říká, co dokazatelně dosud předváděl a pokusili se domyslet souvislosti. Nicméně, ve většině svých článků se snažím být precizní a většinou mi jde přesně o definovaní bodu zvratu a bezprostřední příčiny zvratu. Což v případě Francie je pro mne mimo dosah. Z jazykových důvodů. A české informační kanály jsou, jak víme, velmi povrchní. Řekl bych – až záměrně povrchní. Aby občana nepřetěžovaly informacemi.


Přesto otázka proč a proč právě nyní zůstávala, stejně jako snaha nalézt správné vysvětlení. Kdo hledá najde. Já na webu Dfens-cz.com . V článku s názvem

Gilets jaunes

Dovolím si z něj podstatné části přetisknout, protože jde o skvělou práci zjevného insidera.
V důsledku vládního záměru zdanit fosilní paliva z důvodu ochrany klimatu a životního prostředí byla v roce 2018 zvýšena spotřební daň o 8 eurocentů na naftu a o 4 eurocenty na benzín. V kombinaci s aktuálním vývojem na trhu tedy ve Francii nastalo to, co známe i od nás, totiž že nafta je dražší než benzín. Další zvýšení daní nastane ve Francii od ledna 2019, tentokrát to bude o 6,4 eurocentu na naftu a 2.9 eurocentu za benzín. Celkem tedy jen vládními zásahy vzroste cena paliva asi o 3,50 Kč na litr. Z faktického hlediska se nic moc neděje, cena paliv nedosáhla žádného historického maxima a to ani absolutně, ani v přepočtu na průměrnou mzdu. Stalo se to, že lidem došla trpělivost.
Zvýšení ceny paliv musíme vnímat v kontextu dalších zlodějských daní francouzské vlády, která nastavila celý systém tak, aby spotřebitel preferoval dieselové motory. Při zakoupení nového auta zaplatí konečný zákazník daň (écotaxe additionelle), která je úměrná emisím CO2. Jako základní je brána hodnota 120 g/km, při těchto nebo nižších emisích je daň nulová. Při vyšších emisích silně progresivně roste, při 150 g/km už činí 2.300 EUR a při 185 g/km a více je to 10.000 EUR. Zde si můžete spočítat, kolik by to dělalo třeba pro vaše auto, pro moje to vychází například 2.010 EUR. Člověk by si řekl, moderní auto na benzín, s nepřímým vstřikem, co lepšího může bohyně Gaya chtít?Od ledna 2019 se prahová hodnota sníží na 117 g/km a počet penalizovaných vozidel tak vzroste ze současných 17% na odhadovaných 27%. Zastánci tohoto ekologického odrbávání veřejnosti argumentují ošklivými SUV a velkými buržoazními sedany.
Daní je celá řada. Všemu dominuje daň z registrace auta (Taxe sur les certificats d’immatriculation des véhicule), kdy se platí 45 EUR za jednoho tzv. fiskálního koně. Běžné osobní auto má asi deset fiskálních koní, počítá se to podle nějakého obskurního vzorce. Dále daň z vlastnictví auta, která dělá 160 EUR ročně flat rate pro soukromé osoby. Ještě horší je to u vozidel registrovaných na firmy (taxe sur les voitures de société), jeden známý mi uvedl příklad jeho firemní dodávky, ze které musí platit 5.662 EUR ročně.
Vláda tak vyrobila na občany dokonalou past. Nastavením fiskálních nástrojů nastolila preferenci dieselu a v okamžiku, kdy se tato technologie rozšířila, začali zvyšováním daní šroubovat nahoru cenu paliva. Dalším aspektem této daňové politiky je její nerovnoměrný dopad na populaci. Hlavním cílem tohoto daňového okrádání jsou občané, které potřebují dojíždět autem z venkova nebo příměstských oblastí do města a nemají žádnou jinou alternativu. Tedy kromě knížecích rad úředníků a rudozelených politiků, že si mají koupit auto na elektřinu, které (zatím) zdaněno není a na které beztak nemají peníze.
Samozřejmě že francouzská vláda prostředky vybrané z daní nepoužije na to, aby vtahovala CO2 z atmosféry zpátky do země. Vláda socialistické Francie potřebuje z něčeho financovat náklady na imigraci a přebujelou státní administrativu včetně pochybných megalomanských nápadů prezidenta Macrona. (Francouzská vláda samozřejmě není "socialistická", to si jen pravicově laděný autor ulevuje v rámci své ideologie - pozn. red. NR-vd)
Tím se dostáváme k dalšímu detailu, na který mě musel upozornit jeden místní, se kterým jsem měl možnost o tom mluvit. Protestující na francouzském území jsou bílá střední třída. Kromě toho vzniká pomalu propojení mezi daněmi z paliv, rostoucími životními náklady a tím, za co francouzský socialistický systém tyto peníze utrácí. (Ano, toto je relikt předchozích vlád francouzských socialistů - pozn. red.NR) Dalším čím dál více zřetelným vedlejším motivem je zbavit se Macrona. Prostě už mají toho zmrda dost a protest se tak stává politickým.
Vypadá to, že selhání francouzského státu zachází velmi hluboko. V tomto videu vidíme hasiče, jak se otočí ke svým nadřízeným zády a odejdou. V tomto videu si policisté sundavají přilby, aby dali najevo demonstrantům, že proti nim nechtějí zasahovat. To by se v Čechách nestalo, tady si stát kupuje loajalitu uniformovaných složek účinněji. Je také zjevné, že se eurozmrd nedá zadarmo, na tomto videu byl například zachycen sniper s pozorovatelem na jedné ze střech.
Doplněk z nedělního podvečera:

Nepočítal jsem s tím, že tenhle článek budu ještě doplňovat. Proč taky? Je převzatý. Jenže na jeho text reagoval nick Vodoplast a poslal mi link na další článek, popisující, co konkrétně naštvalo Francouze ohledně používání jejich automobilů v poslední době.

A stejně jako ten předchozí text i ten další potvrzuje jednu věc – řeči o zavedení daně, která by omezila uhlíkové emise a tím se přispělo k záchraně klimatu jsou jen bohapusté kecy. Jak jsem Macronovi podsouval už před půldruhým rokem – aby nějak sanoval francouzský, věčně schodkový rozpočet, přišel se zvýšením daní. Sáhnout ještě hlouběji do kapes obyčejných Frantíků. Odstranil, respektive velmi omezil daň z luxusu, kde jeho předchůdce Holland vybíral 5 miliard eur ročně, tím, že posunul práh pro výběr takové daně velmi značně vzhůru a nyní Francie inkasuje pouhou miliardu. To musel kompenzovat jinde. Například tím, že rychlostní limit na francouzských silnicích snížil na 80 km/h…. Neumím si to představit. Takhle věčně se ploužit ve frontě…. Asi bych.. No nic bych, Macron věděl jak na to. Doslova oblepil Francii automatickými radary a začal kasírovat ve velkém. Ten výpadek příjmů od bohatých je přece třeba nabagrovat jinde! Takže žluté vesty. Ale to si přečtete sami na úryvcích z článku

Francouzi ve velkém demolují radary u silnic, stát už připravili o miliardy z pokut
Původní příčinou protestů byl plán na zvýšení zdanění pohonných hmot, s jehož pomocí chtěla země dostat do rozpočtu navíc 4 miliardy Eur (cca 103,85 mld. Kč) ročně. Tento záměr byl pod tíhou demonstrací ve středu stažen, protesty organizované tzv. hnutím žlutých vest ale pokračují dále ve jménu odporu proti rostoucím životním nákladům i prezidentovi Emmanuelu Macronovi.
Ve stínu této situace je ovšem přehlížen trochu jiný boj, který Francouzi vedou už několik měsíců. V létě totiž byla na tamních silnicích snížena nejvyšší povolená rychlost na 80 km/h, což mnozí řidiči vnímají jen jako další krok, jak pomoci státnímu rozpočtu. A automatické radary u silnic proto likvidují bezprecedentním tempem.
Někdy jsou posprejovány a tím „oslepeny,” jindy bývají fyzicky poničeny. Nezřídka byly zapáleny a v několika případech byla dokonce použita výbušnina C4. Úřady uvádí, že jen od léta bylo poškozením či zničením vyřazeno z provozu neskutečných 870 radarů, z čehož 130 připadá na poslední týdny. Vandalům za poškození radarů hrozí pokuta až 3 750 Eur (97 400 Kč) plus veřejně prospěšné práce, při úplném zničení pak dokonce pokuta 75 tisíc Eur (1,95 mil. Kč) a až pětiletý pobyt za mřížemi. Zatčen a obviněn ovšem prozatím nikdo nebyl, takže se demoluje dál.
Nejhůře je na tom region Puy-de-Dôme, kde lidé postavili „mimo službu“ hned 21 z celkových 22 rychlostních kamer, tedy 95 procent. V Dordogne jde o 80 %, v Haute-Loire o 67% a v Oise o 60 %. To je opravdu masivní oslabení celého systému, devastací byla způsobena škoda za 4 miliony Eur (104 mil. Kč). Mnohem více ale stát bolí výpadek příjmů generovaných těmito radary, který je za letošní rok o 15 procent níže vůči loňskému roku, i když po snížení povolené rychlosti Francie počítala s opakem. Pokud se situace do konce roku nezlepší, meziročně se nedobrovolný příspěvek řidičů do státní kasy zhorší o 150 milionů Eur (3,9 miliardy Kč)
Česká media informují tak, jak informují. Podstata problému je jednoduchá – systémový a systematický podvod na lidi. Nic více, nic méně. Macron udělal jen to, co udělat musel. Voliči na to mohli a měli přijít. Nebyli by dnes zaskočeni.
- - -


43 komentářů :

 1. Ve Štrasburku, ve Francii byli postřílení lidi a na ČT 24 Moravec nás školil spolu s generálem Pavlem a Romancovem co jsou to desinformace, které šíří na nás Rusko z cílem nás přesvědčit, že nežijeme v demokratickém západním ráji. Takže ten ne teroristický útok ve Štrasbugu je opět projev demokracie a žijeme v ráji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik lidí v Evropě bude muset být muslimy pozabíjeno aby si Evropani řekli, že je nejvyšší čas uznat islám jako nenávistnou ideologii na úrovni fašismu, která má za cíl nás, bezvěrce pozabíjet. V Japonsku to už dávno pochopili a Islám zakázali. Naše televize říká o jednom mrtvém a zahraniční televize říkají o čtyřech mrtvých. Naše televize opět bude říkat, že se nic neděje, vše je v pořádku a ministr zahraničí Petříček nám bude říkat, že nejvyšší nebezpečí je Rusko a kdo říká opak je Putinův agent. Už je těch lži víc než dost.

   Smazat
  2. Krizový postup po teroristickém útoku:
   1) veřejně odsoudit na sociálních sítích
   2) vyslechnout jalové projevy politiků EU
   3) na chodník namalovat slzu a srdíčko
   4) nasvítit památky v barvách postiženého státu
   5) zorganizovat pochod na odpor proti terorismu 

   6) útočníka označit jako psychicky nemocného,
frustrovaného ...
   7) zdůraznit, že islám ani migrace nemají s útokem nic 
společného 

   8) prohlásit, že musíme být jednotní a nevzdáme se
   9) vyčkat na další teroristický útok, pak postupovat 
od bodu 1.,
   10)zúčastněným se o tom pod trestem zakáže mluvit a zveřejňovat fotky a videa
   11. Označit všechny ty kteří budou kritizovat výše uvedené opatření za Putinové agenty.
   Natahejme si sem muslimy a oni se nám odvděčí tak, jak se odvděčili Francii, Bruselu, Anglii, atd. Toto naši vítači a sluníčkáři chtějí???Nadarmo se neříká: Kdo chce kam, pomožme mu tam! Nejlepší obranou proti něčemu podobnému je prevence. Správně ve vánočním poselství v roce 2015 podotkl náš pan prezident Zeman, tedy Putinův agent: "Tato země je naše. Tato země není a ani nemůže být pro všechny".

   Smazat
  3. Je už naprosto jasné, že Rusko se usiluje o vyvolání chaosu násilným způsobem. Demonstrace, útoky a nyní střelba ve Strasbourgu to jednoznačně dokazují.

   Smazat
  4. Já jsem přesvědčen, že za útokem stojí ruské tajné služby. Nikdo jiný by nemohl udělat takovou zrůdnost. Stejně tak za těmi protesty stojí ruští agenti, to už dávno bylo rozklíčováno. V Paříži a Toulouse u těch agresorů, co ničili majetek je zřetelně slyšet ruština. Byli vysláni Kremlem.

   Smazat
  5. 6,33
   A toho arabáše vraždícho ve Štrasburgu poslali taky Rusové viď,ty pornoJandovo chvostoskoku?!:-))))))

   Smazat
  6. Ta ruština v Paříži je charakteristická pro ukrajinského nářečí! :-o)

   Smazat
  7. 6:33 takové zrůdnosti jsou schopné pouze západní tajné služby. Dnes už si nemusí samy špinit ruce, za pět let si vychovaly zdatné přeborníky, jsou z Banderostánu a zcela volně se pohybují po celé Evropě

   Smazat
  8. 6:33 Učivo že ZŠ. Ironie je taková forma vyjádření, kdy autor říká pravý opak toho, co myslí.
   Smazat
  9. Pro 0.36 Jako 12 bod je zákaz demonstrací, aby se bezpečnostní složky mohly věnovat pronásledování muslima, který Francouze ve Štrasburgu kulturně obohatil střelbou a kulturně pozabíjel nevěřící Evropské psy, kteří nejsou muslimové. Proto se veškeré demonstrace domácím Francouzům zakazují. To se nejspíš využije a zakáže se žlutým vestám jakékoliv demonstrace proti zvyšování životních nákladů včetně pohonných hmot.

   Smazat
 2. Tak zvolili si hajzly co je chtějí vyždímat do mrtě. Pokud odstraní macrona bude to dobře i pro naši zem.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak milionářská superdaň ve výši 75% byl od počátku ekonomický nesmysl, který jenom zapříčinil masivní úprk bohatých pryč z Francie. Vzpomeňme na přítele Putina, Depardieua, který přesídlil do Ruska. Francie na tom ve výsledku jen prodělala.

  https://byznys.ihned.cz/c1-63360560-nejbohatsi-francouzi-se-raduji-hollandova-milionarska-superdan-konci

  A abych uvedl tady ty čísla do správných souvislostí, tak výdaje francouzského státního rozpočtu jsou cca 1400 miliard euro, z toho výdaje ne sociální stát jsou 700 miliard euro. Schodek je 85 miliard euro. Z toho je jasně vidět, že nějaká milionářská daň nebo daň z luxusu v řádu jednotek miliard naprosto nic neřeší a je jen vějičkou pro socialistické, ekonomické negramoty.

  Hloupí, negramotní, socialističtí Francouzi by chtěli chodit do důchodu v 55 letech když se dožívají 80, ale daním které tento rozhazovačný sociální stát musí nějak financovat se násilím brání a paralyzují jakékoli změny.
  Francii není pomoci.
  Moc jim přeju aby byly předčasné volby a vybrali si toho šíleného komouše Melenchona. Dal bych mu jedno volební období po kterém by už komouše nikdo nikde nikdy v Evropě nevolil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:40 Je vidět, že kapitalisti nikdy nemají dost a nějaká milionářská daň nic neřeší. Pro kapitalisty je nejlepší systém ten otrokářský, ale ten taky nevyhovuje, protože kapitalismus se zmítá pořád v jednom a tom samém marazmu hlásajícím, že trh vyřeší všechno a tedy i to, že kapitalista za nejnižší ceny vyrobí a za nejvyšší ceny prodá, těm co jim vyplácí nejnižší možné mzdy a protože mu ty výrobky nikdo nekupuje, protože nemá za co, tak to nakonec vyřeší válkou ve které kapitalismus pozabíjí miliony lidí v zájmu demokracie.

   Smazat
 4. Poslouchal jsem pořad na ČT Sorošvizi a nechápu, proč se snaží Babiš dokázat, že nebyl u STB. Já ho volím a doufám, že u STB byl. Hlavně že nemá nic společného s Fialou a Kalouskem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš nebyl mezi těmi, jejichž doklady o spolupráci byly skartovány. Kdyby tam bylo něco kompromitujícího, dávno by to politická konkurence použila a nenechávala by jej vyhrávat volby.

   Smazat
  2. 0:34 Jestli byl Babiš u STB? To jako že byl tak zaměstnán, jako třeba řídící důstojník, nějakých "spolupracovníků"? Co snad není problém dokázat? Nebo byl spolupracovník, ale to není OPRAVDU eSTèBák!!!!

   Smazat
  3. 9:31 Ale vždyť ta věc je úplně zřejmá! Tak jako si nevolnická lumpenproletářská čecholůza dotlačila žvanila Miloše na lumpenhrad, tak si dokoulela opičáka Bureše do strakovlády jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku!

   Smazat
  4. 9,52
   Nech si ty PAUKOSRAČKY pro toho toho gerontoautora těch hovadi!!!!!!!!!

   Smazat
  5. 9:52 Zřejmé je jenom to, že jsi ubožák,ba přímo vůl.
   V.J.Horák

   Smazat
  6. Jsme rádi porno-buzerante Jando 9:52, že jsi zahájil svou službu, vyhoněním svých "mouder" a obohatil jsi nás tady svým intelektuálním výronem.

   Smazat
  7. 8:37 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tenhle tvůj fýra - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
 5. nutně bude klesat životní úroveň Evropanů, když souhlasí s migrací ze zemí,kde např.ženy nikdy nepracovali a kdy se nedá očekávat ani zapojení negramotných mužů do výrobního procesu.Systém migrantů je založen na plození dětí, aby postupně ovládli celý svět.Francouzi si musí zvykat na to, že auto bude luxus

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Migranti pochází ze zemí, kde není občanská národní společnost, ale kmenová (klanová). Tu se tady snaží také zavést s tím, že budou čerpat výhody obou. Mají na to legitimní právo.

   Smazat
  2. stejně jako legitimní právo migrovat, posvěceno globálními pakty. Nechápu, proč se Francouzi bouří, když si mají pokojně zvykat.

   Smazat
 6. Štrasbuk:
  ...Minister ďalej oznámil, že miestne úrady v Štrasburgu zakážu demonštrácie, aby sa bezpečnostné sily mohli sústreďovať na pátranie po mužovi podozrivom zo streleckého útoku ..." - ajaj, protiteroristické opatření - zákaz demonstrací

  OdpovědětSmazat
 7. Zdroj že kterého čerpáte je demagogický a lživý. Je ten samý, který při ruském útoku na Ukrajinu tvrdil, že se jedná o občanskou válku. Je to sprostá lež, stejně jako tenhle výmysl. Kreml se primitivnim způsobem usiluje vyvolat nestabilitu tak jako v mnoha případech předtím. Zde jsou důkazy z Francie.

  https://nazory.aktualne.cz/komentare/ruska-hybridni-snehova-koule-se-vali-francii-a-evropou/r~9e105958fd3011e8a7f60cc47ab5f122/

  Francouzi se mají skvěle jako nikdy předtím a dobře to vědí. Nikdy by neprotestovali, což koneckonců ukazují nízké počty "demonstrantů" v ulicích, z nichž je drtivá většina pravicových extremistických radikálů a zločinců. Ale většina jsou Rusové, kteří se zgrupuji přez sociální sítě. A teď ten útok ve Strasbourgu. Už je také zřejmé, že stali za všemi útoky v minulosti, které se tvářily jako islamisticke.
  Rusko už rozvrátilo Blízký východ, totálně zdemolovalo Irak, Lybii a Sýrii, pak se zaměřilo na Ukrajinu, destabilizuje Latinskou Ameriku, viz Venezuela, a teď se přesouvá do Evropy. Podporuje džihád. Oni financují ISIL. Ti hajzlové se snaží vyvolat světovou ekonomickou krizí a s ní spojenou válku. Jeden z mála, kdo na to jasně poukazuje je Petr Pavel.
  Rusáci prostě nedají pokoj než jim někdo pořádně nerozbije hubu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jediná odpověď je smích

   Smazat
  2. 7:03 - doporučuju ti omejvat si přirození vlažnou vodou - to by mohlo pomoct -pokud ne tak vařící - to sice taky nepomůže ale aspoň se nenamnožíš - hovad je na světě dost i bez tebe - ...

   Smazat
  3. Nenadávejte tomu komikovi. Ještě nějakou chvíli bude procvičovat svůj sarkazmus a nakonec vznikne v soutěžích "na sotjáka".

   (Ovšem, jestli nejde o Jakuba Jandu, který si udělá stojáka kdykoliv před kamerou).

   Smazat
  4. Beru to jako ironie - protože vážně by to mohlo brát jedině něco tak pitomého jako je "análytik" z Evropských hodnot.

   Smazat
  5. Blbovi ze 7:03
   MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší srací kapky, nyní
   i u DrMax. Pro tebe za zvýhodněnou cenu.
   Pozor ! Vtírat jen do řiti, neužívat tlamou. Budeš pak
   srát hubou jako teď !

   Smazat
  6. Tak nějak mi připomínáte toho pověstného amerického chytrolína, co v padesátých letech s výkřikem Rusové jdou vyskočil z okna mrakodrapu. Ale nic si z toho nedělejte, pan David vám jistě pomůže, je psychiatr.

   Smazat
  7. 7:03 Pozor mimořádné hlášení: Došlo k útěku hospitalizovaného pacienta, při styku múže dojít ke
   kontrakci jejíž projevem je zvracení! Psychiatrické
   uzavřené oddělení Bohnice!

   Smazat
  8. 10:27 To ty si zesranej putleroffskejma hovnama i bez laxativ od toho škaredýho mozolu, kterej ti místo hlavy vyrašil z rachitickýho trupiska až k děravým fuseklím na smrdutých haxnách čouhajících z laciných východoněmeckých polobotek, cos zdědil po svým udavačkým fotroj, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Smazat
 8. Macron už kapituloval. Ale je to jenom dočasné upokojení. Časem se opět ekonomická situace Francie zhorší a vše začne nanovo.
  https://www.epshark.cz/clanek/1395/macronova-predbezna-kapitulace

  OdpovědětSmazat
 9. To se může stát jen u nás, že mnozí hýkají nadšení když jim pravicová vláda zvyšuje daně a zavádí nové poplatky aby vyinkasovala více peněz a mohla více rozkrást. Ani megazlodějna církevní restituce je nevyžene do ulic.

  OdpovědětSmazat
 10. Ty slavný anonyme6:33 nejspíš tam byl i Putin!Z kolika pramenů-spolehlivých/ne ČT/ to máš potvrzeno?Jinak, je to radio Jerevan nebo zprávy JPP/nejspíš na pavlači/,že by Myrka Němcová?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má to od gurua objektivity a nestrannosti (jinak fanatického rusobijce, klauna ) M. Fendrycha .....cha chááá ten je TAK blbej, až je to směšné:-)

   Smazat
 11. Na žluté vesty u nás nedozrála doba. Ale příští hospodářská krize kapitalismu může přinést změny i v Evropě docela zásadní. Západ se před hospodářskou krizí velice ochránil anexi zemí "východního bloku", ale nyní není co moc už anektovat. Kapitál má tedy na vybranou: světovou válku a nebo krizi kapitalismu. Jenže jedno i druhé bude pádem kapitálu a konečným vítězstvím občanů. Krize i válka - aspoň těch, co ji přežijí - a že bude kapitál bezohledně masakrovat celé národy, tím si můžeme být jisti - vyústí ve světovou revoluci!

  OdpovědětSmazat
 12. Vtip zdanění je v tom, že jsou postiženi především majitelé starších vozidel a tedy lidé s nižšími výdělky a důchodci. Bohatí, co obměňují vozidla po 4-5 letech jsou vysmátí, jak dolní třída solí prachy do státní kasy, ze které kapitál pak bere dotace, subvence, daňové úlevy pro sebe!

  OdpovědětSmazat
 13. noviczech
  ...povím vám něco trochu o Německu: asi před deseti lety mělo příjem na daních 430 miliard euro.Za letošní rok to bude více jak 830 miliard euro. Státní úředníci neplatí do důchodové kasy a mají 71% z hrubého platu důchod. Pracující platí do důchodové kasy a dostanou nyní 48% z hrubého platu. Později 42%. Inflace stoupá rapidně, zvýšení platů probíhá, ale daleko pomaleji. Radary přibývají také. Práci musíte přijmout, jinak není podpora a když je nízká mzda, jdete na sociál pro doplatek.Vzniká zde sociální, diktátorský režim s otrockými platy. Kde je potřeba peněz, (přírodní živly apod.), se platí ze společného a pak schází pro obyčejné. Jen ale přemýšlejte, kam tečou během deseti let dvakrát větší státní příjmy...?
  ...můj názor: schází nám čestní a poctiví lidé všude, ne jen ve vedoucích místech a velmi silné tresty, včetně trestu smrti za úmyslné vraždy.Tento systém je prohnilý!

  OdpovědětSmazat
 14. Teď asi všechny poštvu proti sobě, ale když čtu zdejší výlevy, tak mám pocit, že inteligentní dědici Karla IV,
  Komenského, Smetany, Dvořáka, TGM, Čapka... byli odsunuti někam na Sibiř a zde zůstal póvl, geneticky ovlivněn okupačními vojsky. Já se snad nebojím migrantů, ale svých spoluobčanů, kteří pod prapory "vlastenectví" skrývají jen nenávist se závistí, loupeže, pomluvy a vzájemné bonzování. Vyvyšují se nad ostatní, pokládají se za střed Evropy a přitom se sami dobrovolně snížili na banánovou úroveň. Vždyť náš poslední respektováný ministr byl Jan Masaryk. Od té doby jsme dobrovolně přijali roli gubernie (dnes kolonie) a naši představitelé jsou jen místodržící, kteří plní přání imperia. Pavlačové hašteření o koryta nedává nadějí dospět do stavu slušného, demokratického a respektovaného státu.

  OdpovědětSmazat
 15. Však taky ten český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejkovští modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jako vůči Západu).
  Začal s tím úlisný agent a rozvraceč EU - kleptoman Klaus a jeho poskoci hájkové, zahradilové a insemínové. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ten ale ještě nestihl lézt zároveň do řiti i Číńanům. Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu nebo z ruské Berjozky.
  Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle a ješitně vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Děti se mu rovněž moc nevyvedly. Pravda vyděsí !!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.