Reklama

neděle 30. prosince 2018

Budoucnost veřejnoprávních médií tkví v jejich spojení


Radim Hreha
30. 12. 2018
V uplynulém roce pokračoval klesající trend důvěryhodnosti médií hlavního proudu, coby přirozený důsledek diverzifikace informačních zdrojů, v kombinaci s trvalým vzestupem mediální gramotnosti obyvatel. Alternativní média totiž vnesla jasno i do oblastí, která mainstream účelově a trvale zkresloval obdobně, jako kdysi totalitní média. Díky názorově pestrému spektru alternativních webů tak konečně dochází ke komfortní realizaci práva občanů na informace beze zbytku.


Mediální evoluci nedokázala zastavit ani homogenizace zdrojů virtuální reality z produkce veřejnoprávních médií, Bakalova impéria a dalších renomovaných manipulátorů v kombinaci s činností různých neziskovek, financovaných Bruselem, Sorosem, různými filantropy a v neposlední řadě vládou ČR.

Takový vývoj však nedává spát mediální lobby, která je za polistopadové ignorování práva veřejnosti na komplexní informace, zodpovědná. Lobby, která je nasátá na miliardy generované koncesionářskými poplatky, které netransparentně a přednostně získávají pokrytečtí elitáři, alias Havlisté. Všichni se totiž prohlašují za svobodomyslnější občany, protože fanaticky velebí Václava Havla. V reálu se však děsí uplatňování jeho myšlenek, zejména ve vztahu ke svým názorovým oponentům, s nimiž nejsou ochotni vést věcný dialog. Kvůli udržení svých pozic a výhod, jsou schopni své kritiky znevažovat stejně, jako jejich totalitní předchůdci, kteří považovali nezávislé kritické myšlení za stejně „ošklivé,“ jako zmíněni intelektuálové.

Jedním z důsledků jejich působení je i „probuzení“ předlistopadového génia loci Kavčích hor, jehož odér je pro slabší charaktery návykový. Závislými se tak stávají nejen zaměstnanci České televize, nýbrž i jejich oblíbení hosté z diskusních pořadů. K těm patří především politici, kteří dokázali atributy demokracie zdiskreditovat natolik, že se vystavují podezření z úzké spolupráce s Putinem, jehož zájmem dle válečných štváčů je diskreditace „naší“ demokracie.

Zářným příkladem je Miroslav Kalousek, jehož přesvědčivému rozhořčení evokovanému kandidaturou Petra Štěpánka do vysílací rady, sekundovala družina spolubojovníku na Malostranském náměstí. Ti se stejně, jako on obávají nezávislých a erudovaných osobností v orgánu, jenž je spoluodpovědný za stav veřejnoprávních medií, skrze která minoritní skupina šibalů vnucuje široké veřejnosti svůj pohled na svět.

Dokonce i pohled v duchu padesátých lét minulého století, kdy obdobně „společensky odpovědní“ nadšenci podepisovali petice požadující trest smrti, pro spoluobčany kritického myšlení. Tenkrát si říkali soudruzi, což v rodné řeči Soros bácse zní jako Elftárs (Elvtárs - "soudruh"). Inu retro má své kouzlo a Sorosovi loutkovodiči ho mají zřejmě v genech. Tito šprýmaři se snaží i nadále udržet své pozice v upadajícím průmyslu brainwashingu. Sic přicházejí o efektivnost produkce své virtuální reality, ve hře zůstává kontrola neprůhledného čerpání obrovských veřejnoprávních zdrojů.

V roce 2019 se proto můžeme těšit na další ataky vůči alternativním médiím. Termín ve stylu Fake News - dezinformační média, bude i nadále zaklínadlem všech konspirátorů a manipulátorů, kteří absenci nadhledu a kreativity nahrazují pevným ideologicko-politickým přesvědčením. V opačném případě by totiž pochopili, že rovněž reprezentují dezinformační platformy, protože pojem nedezinformační média představuje nedostižný ideál, k němuž se lze přiblížit pouze permanentním sledováním různých informačních zdrojů.

Namítnete-li, že to není nic nového, ale jak z toho ven, odpověď je nasnadě. Chce to nové politiky, kteří budou mít kuráž k transformaci veřejnoprávních médií v jeden subjekt. Zaměstnancům budovy zpravodajství ČT totiž už není pomoci. Objekt je potřeba nechat zprivatizovat stejně, jako stanici ČRo Plus. Přednostně by měli dostat příležitost samotní zaměstnanci. Obě média totiž disponují nezanedbatelným počtem příznivců, kteří je jistě rádi finančně podpoří. To nemluvě o církvích, různých neziskovkách včetně Havlistů rozesetých ve Sněmovně i Senátu. Zbytek ČT je nutno spojit s Českým rozhlasem obdobně, jak to udělali na Slovensku s tím rozdílem, že členství v Radě Českého rozhlasu a televize by bylo bezplatné. Samotný zákon o nové instituci by mnoho úsilí nevyžadoval. Zákony o Českém rozhlase a České televizi totiž nemají chybu. Ta je zakleta v příslušných kontrolních orgánech, v jejichž řadách mají většinu právě Havlisté, kterým jsou zájmy široké veřejnosti „ukradené.“

Pozn. autora: psáno pro Parlamentní listy a Novou republiku

57 komentářů :

 1. JAKÝSI KNÍŽE ŘEKL,ŽE MEDIA PATŘÍ TĚM,KTEŘI V NICH PRACUJI

  neni tedy jasné proč tedy musime vlastně platit poplatky a vláda nechce tu deklarovanou privatizaci udělat do jejich konce!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To kní-že je BOLŠEVIK. V. I. LENIN prohlašoval, jakož i Gottwald, že půda patří těm, KTEŘÍ NA NÍ PRACUJÍ (bylo to v době počínající mechanizace, tedy v době manuálního zemědělství.

   Půda i média nejvíc vynáší, když jsou řádně prohnojena mrvou a kejdou. Sedláci a podruzi - družstevníci hnojili... chovali dobytek. Dnešní "farmáři" nejspíš mrvu a kejdu dodávají veřejnoprávním a sorosovským médiím... a půda trpí.

   Smazat
  2. Půda patří Bohu jenž ji delegoval na Říši a panovníka, jimž byla zcizena bolševickou lůzou! Proto já jako neznámý jedinec jsem povstal proti bolševismu a zahájil boj s tímto rudým kolosem a ten neskončím, dokud tento jev nezmizí ze života Čechů!!! Pouze pokud napneme-li veškeré úsilí, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali zem od Boha do úžívání darem, nýbrž si ji museli za cenu nesmírných obětí vybojovat v krvavém zápase se svými úhlavními nepřáteli!

   Smazat
  3. 17.05 Katolická církev učí, že bez Boží vůle nespadne nikomu ani vlásek... Bůh holt vaše zpronevěřilé panovníky poslal na smetiště a dal šanci lidem (podle vás lůze). Zpychlé, rozmlsané lidi Bůh ztrestal slepotou, aby odvrhli dobré bydlo a umožnili vám jejich Národ ožebračit a rozkrást jeho Otčinu a pyšnit se nějakým bojem, který by bez Boží (z)vůle byl neúčinným.

   Smazat
  4. Vy čtyři pitomci, na jak dlouho máte vycházky?

   Smazat
  5. Ad 19:06 dobře to znáš,nejsi náhodou vrátný z onoho zařížení na Praze 8 ?

   Smazat
 2. Velmi bych rozlišoval na jedné straně "alternativní média" a na druhé "dezinformační žumpy" plné konspiračních nesmyslů, nenávisti vůči západní demokracii a obdivu diktátorů a totalitních režimů po celém světě.

  Ke kvalitním alternativním médiím bych zařadil Parlamentní listy.
  Dezinforační žumpa měla v počátku podobu jen zvedavec.org. Později se přidaly AC24, Aeronet apod a v poslední době, bohužel i Nová Republika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:00 Mohl byste nám, zaostalejším diskutujícím, ilustrovat několika příklady z roku 2018, proč bychom měli milovat tzv. "západní demokracii"? Děkuji.

   Smazat
  2. 15:19

   Poodstupte si, podívejte se na vaši otázku z dálky, zamyslete se a pak mi napište čím se vlastně lišíte od islamisty nebo fašisty. Podle té vaší otázky bych vás nedokázal rozlišit.

   Smazat
  3. 15:32 poodstoupil jsem a myslím si o vás totéž, protože vy vlastně předpokládáte, že stačí se nacházet v západní demokracii a že to je nejvyšší hodnota bez ohledu na to, že tato demokracie ani nedodržuje svoje vlastní právní normy a standardně ve světě uplatňuje politiku dvojího metru. Vy si prostě lebedíte v diktatuře, aneb, kdo nejde s námi je proti nám. Tak, teď ještě ty pozitivní příklady :-)

   Smazat
  4. Českému národu by mělo stačit Bakalovo mediální impérium, ostatní média jsou nadbytečná!

   Smazat
  5. 15:50
   Západní demokracie je nejlepší systém, který má jistě své nedostatky, které lze odstraňovat a zlepšovat.
   Zlepšením ovšem není její zbourání a zničení a nahrazení jí,... čím vlastně? Předlistopadem? Kubou? Venezuelou? KLDR?
   Tím se nijak nelišíte od těch islamistů, jejichž cílem je taky zničit naši demokracii. To, že nejste schopen najít jeden jediný důvod proč byste ji neměl nenávidět a chcete ho po mě, o vás říká vše.

   Smazat
  6. 16:18 Kecy levičácké lůzy! Jakákoliv demokracie je levicová a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Však si vemte, kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každou rudou onucí musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval nějaký kooptovaný komunistický podlidi, aby se uráčili se podřídit vůli génia! Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi. Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  7. Už jsme se tě ty bzuku ptali,jestli jsi zdědil po fotrovi dva blesky!

   Smazat
  8. 15:00 Tak rozlišvat můžete, jak je ctěná libost. Tak blbý názor ovšem není pro nikoho vhodný.

   Smazat
  9. Lepšolid(16:58) použil výraz podlidi (untermensch), je zcela jasné odkud vítr vane. Je to přímý útok na evropské tradice humanity, demokracie, křesťanství. Jestli tyto tradice nebudeme bránit, tak brzy tu uvítáme banderovce a můžeme na svobodu zapomenout.

   Smazat
  10. 20:48 To nepoužil žádný "lepšolid", ale pan Stoddard a jeho definice na tebe rudá užgryndaná tlamo sedí jak samovar na ruskou prdel! :-)))))))

   Smazat
  11. 16:57 Vy buď předpokládáte, že ty vaše hlody nikdo nečte, nebo jste sklerotický, nebo očekáváte sklerózu u ostatních. Proč sem dáváte ty svoje žvásty znovu? Když to nemělo ohlas poprvé, očekáváte, že po druhé budete úspěšný? Stačí přečíst dvě věty a ... konečná.

   Smazat
  12. 28:48 strčte si ten užgryndaný hantec za klobouk. Bavte se s ním doma a na veřejnosti s ním neotravujte.

   Smazat
  13. 19:20 Používám metody vašich židofských propagandistů, tak dobře popsané panem Geobbelsem (aby mu posléze titíž propagandisté podsunuli jejich autorství - sic!).

   Smazat
  14. Děti to mají popletené, jestli má bílý muž plnit své dějinné poslání, předpokládá to automaticky existenoci nebílého asi i nemuže. Tak snad Bílou velrybu. Že jste děti, se pozná - neumíte češtinu.

   Smazat
  15. 18:59 Není bílý jako bílý! Alfred Rosenberg o tom ve svém díle Mýtus 20. století hovoří takto:

   „V mužích, kteří stojí první v řadách boje za novou Evropu, je základ nové budoucí šlechty. Ukazuje se s vnitřní nutností, že tito muži z 80 % vykazují i vnější nordický typ.“

   Nemuž to být nemůže! O tom Alfred dále píše:

   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“

   Smazat
 3. ale no - a to preto, že máte iný názor než tí čo tu prispievajú ?

  OdpovědětSmazat
 4. 15:00 Pepku Vyskoči, mohl byste uvést další "dezinformační žumpu", rád bych si rozšířil obzory. Ty, co jste jmenoval, mně jsou již známé a pravidelně je sleduji. Z nich se mně jeví jako opravdová špička Aeronet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůbec vám vaše mediální preference nemíním nijak rozmlouvat.

   Smazat
  2. 15:24 na NR mně vadí kolísavá úroveň a příliš široký záběr a vyšší četnost článků. Aeronet se zabývá klíčovými věcmi, které jinde obvykle nejsou publikovány. Dnes třeba publikuje český překlad Globálního kompaktu OSN pro uprchlíky.

   Smazat
  3. 15:24 u tebe je každý Pepek, když má jiný názor. 15:00 má pravdu. Úroveň NR nemá cenu rozebírat, protože redakce má tlustou tužku.

   Smazat
  4. AE News pracují skutečně na vysoké úrovni a mají informace předem, které se obvykle po "akci" ukáží jako pravdivé. Jak to ten chlap VK dělá bůch suď

   Smazat
  5. 17:18

   Jakýkoli údaj na Aeronetu, který se dá reálně a objektivně ověřit, se ukáže jako falešný, nebo vyloženě lživý. Například naposledy mnou vyvrácené tvrzení
   "Huawei představuje pro americký Apple obrovské ohrožení v pozici prodejů ve světě, které katastrofálně propadají, především po smrti Stevea Jobse"
   Naprostý opak je pravdou.

   Už to, že VK, celá redakce a celý Aeronet jsou anonymní a skrývají se, hovoří za vše.

   Smazat
 5. U NR mi nevadí jednotlivé články ale diskuze kde se se svými názory prezentuje 10 až 15 procent naprostých hlupáku. Redakce nové republiky neustále deklaruje že přispěvatelé kteří nedodržují základní pravidla slušnosti bude bez milosti mazat ale ve skutečnosti nic s tím nedělá

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:04 ale dělá. Sprosté příspěvky toleruje jen těm, co podporují tu jejich internacionální rovnost mezi národy a božskou úctu těm, jak tady bylo zvykem.

   Smazat
  2. 17:04 Já se domnívám, že NR maže jen zaměstnance ministerstva vnitra a debily.

   Smazat
  3. 18:39 - děkuji za váš názor podložený zkušeností. Je to tak. Snažím se mazat jen placené trolly a elfy a pak sprosťáky, nácky, debily a rasisty.

   Smazat
  4. 19:14 To si se úplně dočista posral ty debile! Když si pustíš tato slova (jestli neumíš ukrajinsky, jsou tam ruský titulky!) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují základní ideje NR převedené na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!

   A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík! Chceš měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak sám tvůj šéfik David přiznal, jeho příslušníkem se může stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže, idiote! Jeden negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi to nevíš, jsi větší kretén než se zdálo ...

   Smazat
  5. 20:44 Ty užgryndanče užgryndanej. Jak dlouho tu hodláš takhle žgryndat? Jdi domů, žgryndej si tam v pohodě celou noc. A jako novoroční předsevzetí si můžeš dát, že budeš chodit žgryndat jen na servery, kde tě rádi přivítají. Tady svým žgryndovaním díru do světa neuděláš.

   Smazat
  6. Pardon, v 19:48 jsem asi byl už lízlej! To je pro užgryndanýho lŽIDvořáa samozřejmě, tudíž čas 19:14 ...

   Smazat
  7. Pardon - lŽIDvořáka!!! Ještě teď jsem vožralej, ten Bojaryšnikov, to je svinstvo!

   Smazat
 6. pokud vím tak maže jen elfy kteří bez vlastního názoru diskuzi jen rozbíjejí

  OdpovědětSmazat
 7. Jestliže totalitní média v minulosti zkreslovala skutečnosti, jak to, že autor neoznačuje současná média jako totalitní? V čem je rozdíl? Snad v to, že ta současná zkreslují a lžou mnohem více.

  OdpovědětSmazat
 8. Budoucnost veřejnoprávních médií tkví v jejich zrušení !!!

  OdpovědětSmazat
 9. Zrovna dnes jsem odpoledne na čro2 poslouchal, jak na Štědrý den měla čt nejsledovanější pohádku Kouzelník Žito a jak udělala dobře, že ji dala. O kritice a výkonu herců ani slůvko. O výlevech strůjkyně pohádky ani muk. Ostatně jakákoliv kritika je stejně nepřípustná už jenom proto, že hlavní roli hrál oficiální homosexuál a tudíž jej v dnešním neomarxistickém ovzduší jako herce nelze pochopitelně veřejně ani v nejmenším kritizovat. Byl by to rasismus a xenofobie. Dobrý, no. Co ale tito lidé budou dále předvádět? Prohlási sami sebe za bolševiky?(pochopitelně jsem hned přeladil...)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napříč všemi médii a kritikami byla pohádka označena za velmi slabou. O čem to tu blábolíte?

   Smazat
  2. Pohádku jsem nedokoukal. Špatná. Zelenka je buzík, nic proti tomu, ale když se mu jeho buzíctví míchá do řemesla a obsazuje hlavní role lidmi, kteří mu dělají dobře v poklopci, byď jako herci stojí za hov.o, tak je to chyba. A je mi jedno, že pase Bohdalovou.

   K čemu je námi placená dramaturgie ČT, když nebyla schopna rozpoznat chyby ve scénáři, zmotaninu motivů, špatný casting, atd. Proč to máme platit, nota bene vedle lhářů a manipulátorů ve Zpravodajství ČT? ČT = vyhozené peníze!

   MM

   Smazat
 10. O dnešním odpoledním vysílání na Čro 2.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak musím upřesnit - nebyla to ČRoPraha, ale jedna z regionálních ČRo.

   Smazat
 11. ČT a ČRo je banda pod vedením debilů a hajzlů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ČT a ČRo musíme vrátit národu (české společnosti)!!!!

   Smazat
 12. No jo „demokratická" diktatura z kavčích hor uvidíme co se bude dít po eu volbách.

  OdpovědětSmazat
 13. Neznám žádné veřejnoprávní medium, help me!

  OdpovědětSmazat
 14. Já tu žumpu čro a čt neplatím...a už to dělá hodně lidí, protože jsem ve své hospůdce kouknul na teletext čt a tam je napsáno. Každý rok se nám snížuje výběr z vypalného...takže co teď. Jinak jsem zastánce zakodování pozemního vysilání čt a rozhlasu...kdo chce lepší lidi poslouchat má možnost si to zaplatit...

  OdpovědětSmazat
 15. Jsou jen dvě řešení změny ve vedení čro a hlavně čt:
  1.demokraticky změnou ze strany poslanecké sněmovny a oni na to páky mají,ale asi nemají odvahu-něco na ně ví.
  2.pomocí střelných zbrani fyzická likvidace alespoň jednoho z vedení čt a ostatní se poserou strachy a hned budou vědět, co je objektivní zpravodajství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím, abyste nenaváděli k násilí a terorizmu.

   Smazat
  2. Děkuji za upozornění a budu to respektovat,gauneři ve vedení čro a hlavně čt jinému než silovému řešení nerozumí jsou příliš zaslepeni mocí a možností šířit svou pravdu-lež beztrestně jsou to prostě hajzlové.

   Smazat
  3. Pane Dvořáku znáte legální reálný způsob jak odstranit z vedení čt a čro gaunery Dvořáka Petra,Šámala,Fridricha a další a tím zastavit šíření lží,polopravd,tendenčních zpráv ?Pokud ano uveďte ho.Pacholci ve vedení Čt se nám občanům beztrestně vysmívají a to snad většina občanů nechce nebo ano ?
   Jarda

   Smazat
 16. Včera se tu mj. diskutovalo o Aeronetu, tak doporučuji prostudovat jeho včerejší článek. Bude vám hned jasnější některé celosvětově probíhající jevy. Opět jenom jeden článek denně, ale stojí za to, jinde nenajdete! Počtěte si: https://aeronet.cz/news/globalni-valka-o-preziti-termonuklearni-vykon-nasi-hvezdy-vzroste-do-roku-2060-o-vice-jak-50-a-na-marsu-roztavaji-polarni-ledovce-velke-casti-anglie-a-ruska-se-ocitnou-pod-vodou/

  OdpovědětSmazat
 17. Vrátím se k ČT, kdyby to šlo, tak poplatky za televizi rozdělím na 5 rovných dílů,
  1/5 pošlu Primě,
  1/5 Soukupovu Barrandovu
  1/5 Nově
  1/5 Praze
  1/5 ČT2
  Každý televizní divák by měl mít právo odměnit ty které poslouchá a neplatit ty druhé. U ČT mám problém, líbí se mi dokumenty na ČT2, ale nechci financovat Topinkovou a Takáče. Není to nic proti kapitalizmu, chci jen platit za službu, kterou užívám. Je to demokratické, opak když mne někdo pod hrozbou soudu nutí platit za to co nechci,jde o teror a s demokracii to nemá nic společného. Úpisy by se mohly samozřejmě třeba jednou za rok měnit. Ať se toho ujme nějaký právník a bude vyhráno.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.