Reklama

sobota 1. prosince 2018

Čína odmítla dovážet ropu a plyn z USA!

- kou -
1. 12. 2018 ria.ru a PrvníZprávy
V říjnu Čína snížila dovoz ropy a zkapalněného zemního plynu ze Spojených států na nulu - to jsou údaje generální správy celních orgánů Číny. 
Zásoby ruské ropy zároveň dosáhly maxima. Jak se ukázalo, největší světový dovozce uhlovodíků uzavřel svůj trh pro Američany, uvedl materiál RIA Novosti.

Důležitý trh
Potenciální úbytky ze ztráty čínského trhu se pro Američany odhadují na miliardy dolarů ročně.

V loňském roce Peking dovezl ze zahraničí zhruba 3,6 milionu tun zkapalněného plynu, takže se Spojené státy staly druhým dodavatelem tohoto typu paliva do Číny (4,8 milionu tun), čímž se Katar dostal na třetí místo (2,7 milionu tun).

Podle odhadů Thomson Reuters minulý rok dodávky LNG do Číny přinesly americkým vývozcům miliardu dolarů měsíčně.

V roce 2018 se vývozy LNG USA do Říše středu neustále snižovaly a v srpnu dosáhly milionů tun (oproti 2,1 milionu v tomtéž období roku 2017). Ve stejné době Čína celkově zvýšila dovoz plynu o 17%, a pokud jde o ropu, v říjnu Peking dovezl rekordních 9,7 milionu barelů denně. Hlavními dodavateli černého zlata v zemi byli Rusko a Saúdská Arábie, u zkapalněného plynu - Austrálie (v říjnu 2,27 milionu tun), Katar (960 tisíc tun) a Malajsie (496 tisíc tun).

Vše, jak jste chtěli

Říjnové zastavení dovozu LNG a ropy ze Spojených států je důsledkem obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem. Navzdory vzájemnému navýšení cel, americké společnosti i nadále zvyšovaly dodávky pohonných hmot do Číny.

S důvěrou v odborná ujištění, že obchodní válka nebude mít vliv na trh s energií, zvýšila Trumpova administrativa tlak na Peking. V září Washington uložil 25procentní daň na více než tři sta druhů čínského zboží.

Duowei News: Rozzuřená Čína vzkázala USA – ponesete si následky!

Číňané rovněž reagovali zvýšením dovozních sazeb. A na rozdíl od očekávání washingtonských analytiků, neignorovali dodávky paliv. Největší rafinérská společnost v Asii, čínský Sinopec přestal nakupovat černé zlato v USA a na LNG uložil desetiprocentní daň.

Náměstek čínského ministra Wang Shouwen poté varoval, že Washington bude čelit „obtížím" při zásobování zkapalněným plynem. A nežertoval: o měsíc později Peking zcela odmítl kupovat americký LNG.

Připraveni zajít dál

Američtí analytici a tržní hráči uznali, že je ohroženo několik miliardových projektů.

„Činnosti Pekingu způsobí, že americké firmy si sednou na mělčinu,“ řekl Andy Calia, vedoucí LNG Canada. Podle něj dovozní cla výrazně snížila konkurenceschopnost amerického LNG.

Ztráta čínského trhu bude pro americké výrobce těžkou ranou, protože Čína je nejslibnějším kupujícím zkapalněného zemního plynu na světě. Jen v loňském roce se spotřeba LNG v Číně zvýšila o 14,8% na 238,6 miliard kubických metrů. Očekává se, že v roce 2020 se toto číslo zvýší na 270 miliard. V roce 2017 představovalo přibližně 15% vývozu LNG do Říše středu.

Kromě toho je Čína druhým největším spotřebitelem americké ropy (po Kanadě). V květnu tedy za den Peking dovezl ze Spojených států 427 000 barelů černého zlata.

Hledání alternativních trhů pro vývozce paliv v USA bude velmi obtížné. Zvláště pokud mluvíme o LNG, Japonsko ani Jižní Korea nebudou schopny výrazně zvýšit nákupy.


Ropa z Ruska a Íránu

Američtí ropní pracovníci mají také na co myslet. V květnu v Pekingu doporučil, aby státní rafinérie ropy koupily ve Spojených státech více ropy za účelem diverzifikace dodávek. Ale obchodní válka všechno změnila. Společnost Sinopec, která vlastní přibližně 40 čínských ropných rafinérií a petrochemických podniků, PetroChina a Zhenhua Oil, stejně jako nezávislé rafinérie, pozastavily nákup americké ropy.

Nicméně Rusko zůstává největším dodavatelem ropy do Číny. V průběhu roku se dovoz zvýšil o 58% na 7,347 milionů tun (1,73 milionů barelů denně), což je historický rekord.

Zdá se, že se naplní nejhorší obavy západních analytiků. Rusko je již klíčovým hráčem na čínském trhu s ropou a poté, co Peking odmítne dovážet ze Spojených států, dodá Čínské lidové republice ještě více černého zlata, konstatoval Bloomberg.


- - -

60 komentářů :

 1. Hmmm. Ale co je to vám, Rusákům platné, když cena ropy, vašeho hlavního exportního artiklu, spadla o třetinu!!! z 86 na 59 dolarů za barel za poslední 2 měsíce.

  https://www.kurzy.cz/komodity/ropa-brent-graf-vyvoje-ceny/nr_index.asp?A=5&idk=38&od=1.9.2018&curr=USD&default_curr=USD&unit=&lg=1

  https://www.kurzy.cz/zpravy/475224-ropa-zaziva-nejhorsi-mesic-za-deset-let/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.05
   Běž s tím potěšit američany, woe!

   Smazat
  2. 15:05
   Cena mají výkyvy pořád, to není nic stabilního, a kdybys nebyl idiot, tak bys pochopil, že velké navýšení prodeje se jim právě hodí. Ale pro mě za mě dál vztekle kopej nožičkama a pokoušej se hledat v Rusku problémy. :)

   Tidehunter

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Ale neříkej, ty hnědý debile 15:17.

   Smazat
  5. 16:29
   "...Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu..."
   Hm,hm a tito zaostalí mužici byli schopni porazit Napoleona , porazit a zahnat hitlerovská vojska až do Berlína ? A potom o něco později vyslat jako první na světě člověka do vesmíru ??? Opravdu divné .

   Smazat
  6. pro 16:29
   Tento text(ne-li stejný) už jsem nedávno někde četl. Tak chceš-li pomlouvat, buď alespoň vždy originální.

   Opakovaný vtip už není vtipem.
   Nebo se řídíš tím, že opakovaná lež se nakonec stává pravdou?

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 15:17 My jsme nejen rudí dědečkové, ale i babičky ty malý, hnědý blbečku. Vysvětli nám, proč bychom se měli trápit kvůli tomu, že má Washington s Pekingem problémy? Naopak. Když se dva perou, třetí se směje. :-)

   Smazat
  9. Rusko je ziskové už při ceně 20 USD za barel. Vše nad 30 USD je výborné. Idiotská politika Američanů v ropných oblastech žene cenu nahoru. A OPEC je schopen ji regulovat pouze ve spolupráci s Ruskem. To jste si nevšiml? A dále. Sankce odstartovaly rozvoj odvětví, která v Rusku skomírala, protože si produkty mohlo koupit za petrodolary - především zemědělství. A tak to roste o 12%ročně a Rusko oznámilo soběstačnost v základních potravinách a rybách. A je největším vývozcem pšenice. Za zemědělské produkty dostane víc než za ropu. A poslední dobou roste i vědecký výzkum a zbrojní průmysl. A tendence je růst. Pomalý, ale jistý (1,8% ročně). Při prakticky nulové zadluženosti a rostoucí nezávislosti na dolaru. Taky výsledek americké politiky.

   Smazat
  10. No jo, ale Rusové jsou konkurenceschopni při velmi nízké cené ropy, což USA není schopna. Při hodnotě pod 60 dolarů nebudou otevírat USA firmy další vrty. A to je to, proč si Putin se SA princem plácnul. Nevím, zda je to pro nás dobré. Ale vím jedno, USA ztrácejí ekonomický vliv ve světě. A poserte se trollové.

   Smazat
  11. 16:57 Asi budeš zklamanej. Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn!

   Smazat
  12. A s tím vesmírem taky bacha! Za tím též stál ten vychytralý a lstivý Azijec Stalin, kterej vyjebal s Amíkama! Totiž program půjčky a pronájmu umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím. V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Smazat
 2. Cina ani ropu ani plyn nikdy z USA nedovazela, vy rudy volove:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak se vám podařilo utrpět takový imbecilní dojem, pablbe?
   https://www.eia.gov/dnav/ng/ng_move_poe2_dcu_NUS-NCH_m.htm

   Smazat
  2. homosexuální smajlíkové blbe 15:16, tak tímhle ses totálně odrovnal, tvá neznalost je přímo výsledek inkluze.

   Smazat
 3. 15.16 - Nikomu do "rudých volů" nenadávej, koukni se do zrcadla. Pak nasaď sankce na své projevy. Respektuj toho, kdo projevil názor, třeba i chybný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On si dnes oblékl své rudo a bílo pruhované spodky hvězdama dopředu místo dozadu, tak mu to myslí hnědou. To víte, když se mu polámalo houpací křeslo a ze židle si nedokáže dát nohy v bagančatech na maminčin božihodový ubrus na stole - není ve své americké pohodě. Vždyť už pábí o vyvražděných rudých bratrech Indiánech...

   Smazat
 4. Hlavně že cena ropy spadla na polovinu ale koncové ceny jsou treba v Česku nad 33 kaček za litr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KPH jsou v koloniálních Čechách vždy cca dvojnásobné, než v americké metropoli. Za co by, křesťansky, zbrojili pro zničující válku na našem území?

   Smazat
 5. Jednpu je to obilí podruhé plyn a pak ropa. Jenže, když padne cena komodity třeba o 15% na trhu, tak koncový zákazník platí stejně ale těžař (Rusko) přichází o miliardy dolarů ročně. 15:32 klidně si ty tři kačky za litr připlatim hlavně, když to sráží ekonomiku Ruska na kolena. A že Rusko drží Evropu v šachu a ono to bude obráceně co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:55
   Jen plaťte, to je velice užitečná činnost.
   (v případě zájmu vám rád sdělím číslo mého účtu)
   Každopádně Rusko na prodeji vydělává VŽDY. Různí se jen rychlost bohatnutí. A co víc, s Čínou - největším obchodním partnerem, zavádí platbu v národních měnách namísto dolaru. To se američanům moc nelíbí, ale co s tím nadělají.
   Když totéž zavedl Hussein nebo Kaddáfí, s tím se ještě dalo něco dělat. Ale Čína s Ruskem? Sakra, toje problém :-)

   Smazat
  2. 17:37 ano platím ale VY ač to asi nevíte platíte také. Žvaníte o alternativní měně ale určitě Čína ma raději dolary a normální Rus než rubl vezme zase jen dolar. Lži a přáni, konspirace je krédo blbů vašeho ražení, protože vy jste jen otrok svých bludů.

   Smazat
  3. 19:04

   Jistěže platím(proč bych to neměl vědět? opravdu myslíte, že je to něco objevného?), ale rozhodně ne, narozdíl od vás, s nadšením.
   Nevím jestli má Čína raději dolary(určitě však ne ty, které drží v míře větší než bezpečné jako dluhopisy), ale to obchodování v národních měnách Číně nikdo nevnucoval, zcela dobrovolně se na tom s Ruskem(a snad i jinými státy), dohodli.
   Jistěže nejen Rus, ale každý myslící člověk vezme raději více peněz než méně. To považujete také za svůj objev? Gratuluji, vaši rodiče na vás musí být pyšní!
   Já také raději vezmu 1 dolar než 1 korunu, 1 euro než 1 dolar, 1 libru než 1 euro, 1 Kuvajtský dinár než 1 libru. To snad dá rozum. Ale pokud mi někdo nabídne platbu za něco v mé měně nebo v dolaru, pochopitelně raději přijmu korunu než dolar. A obyčejný Rus nebo kterýkoli jiný pracující člověk ve většině zemí to bude mít také tak. To snad dá rozum(ne váš).
   Lichotí mi, když se takový velemozek o mě vyjadřuje jako o blbci.

   Smazat
 6. Rusko a Čína je stále "soběstačnější" a méně závislé na USA a to povede k dalšímu "propadu" USD! Kolem ropy a její ceny se dějí "světová" kouzla a někdy si připadám jak na houpačce, kdy cena není ani tak ovlivněna spotřebou a těžbou, ale politickými tahanicemi!! To potom není kapitalismus, ale "korporátní finanční feudalismus"!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Čínský chanát přijde na řadu později.
   Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA (i bez Trumpa) jako v obou světových válkách ?
   Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 7. Anonymní1. prosince 2018 15:16
  Cina ani ropu ani plyn nikdy z USA nedovazela, vy rudy volove:-)
  ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
  To je idiot, to se fakt nevidí, ještě blbější naž analytik z Evropských hodnot. Ještě větší blbec než jsme doufali. Tady to máš, vygume:

  https://oilprice.com/Latest-Energy-News/World-News/Trade-War-Totally-Stopped-US-Crude-Oil-Shipments-To-China.html

  OdpovědětSmazat
 8. 16:29
  Ubožák, šupák, zamindrákované poslední ho.no u plotu. Táhni na iDěs strašit mezi tobě rovné.

  OdpovědětSmazat
 9. Jednomu po přečtení některých příspěvků nezbývá, než jen s votevřenou hubou zírat na ty květy moudrosti pražských kavárenských povalečů. Kdo nefandí Clinton-Obamo-Šórošoš-Merkel bolševickému gangu je "rudej". To je tedy síla. Bolšáni denně demonstrující zhoufovaný v telefonní budce na Václaváku definují svobodu jako systém zákazů a nařízen. Za pokřiku jejich myšlenkových roztleskávačů se tahle chamraď hrdě hlásí k tomu, že je lepší se s někým mýlit, než mít pravdu, čímž dokazují, že nemají s naším národem zcela nic společného. My máme Husa, Žižku, Masaryka, oni Frantu Josefa, Ádu, Urválka, Brežněva – hlavně zradit ten proradný národ, který jimi opovrhuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pražáci: https://www.youtube.com/watch?v=t9FsIS5Cvas

   Smazat
  2. Shrnuto v jedné minutě.

   Smazat
 10. Pozoruhodné, představitelé dvou států, rozhodujících o světovém ropném trhu se zřejmě radují. Na úkor Trumpa, zachmuřeně přecházejícího v pozadí...?
  https://cz.sputniknews.com/videoklub/201812018594599-g20-putin-bin-salman-uvitani/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Salman se Putina asi zeptal: "Taky tam u vás problémy s novinářema řešíte tak jak u nás v SA?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. 17:05 A ono bylo a je tomu někde jinak ? Historie by "mohla vyprávět". A nejenom o novinářích...

   Smazat
 11. Ti Usáci jsou vážně pitomci. Oni snad opravdu věřili ve svou "výjimečnost", že jim nikdo nemůže naordinovat medicínu, jakou oni cpou jiným. Není jim pomoci.
  USA jsou reálně zbankrotovaným státem již nejméně 10 let, opírajíc se jen silou zbraní o své vazaly, kteří však na tom většinou také už nejsou zrovna dobře. Poslušnost jim vypovídá stále více zemí a vynucovat si ji můžou ve stále omezenější míře.
  Nevidím to s nimi dobře. Bohužel však ani s námi, protože až oni půjdou ke dnu, stáhnou nás s sebou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zasloužíme si něco jiného, než abychom šli ke dnu společně se západní ideologií, ke které se dnes hlásí zejména mezi mladými stále více lidí??? Zapomněli jsme, kým byli naši předkové a odkud přišli! Oni nepřišli ze západu, ale z východu, a to z území, kde se dnes rozkládá Rusko! Tím, že na Rusko pliveme, podřezáváme si pod sebou větev. Jsou to naši příbuzní. Chováme se jako bohatá smetánka za dob Rakouska-Uherska, která se styděla za svůj český původ, pročež mezi sebou hovořila německy. A co my dneska? Nejraději bychom Anglo-Sasům nelezli do prdele, ale zapomínáme, že naše mentalita je východní, východní, východní.... Na ten náš západní vlezprdelizmus jednou dojedou naši potomci. Bohužel.

   Smazat
  2. 20:01
   Pro mě nejsou Čechy jen gubernátoři dosazení sem ke správě panství Západu.
   Je zde i většina lidí, která nikomu nikam neleze a žije si svůj život tak, jak podmínky dovolují.

   Smazat
 12. 17:27 máš pravdu ale stejně tak je na tom Rusko protože velké státy mají velké ego.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:37

   Jsem dalek tomu, nasazovat komukoli svatozář. Nejsem oddán žádnému režimu a nevěřím lidem starším 4 let. Ale v této problematice je kauzalita zřejmá. USA vyrábějí problémy a snaží se škodit co jim slábnoucí síly stačí, Rusko na to reaguje. Nad očekávání efektivně, nutno přiznat.

   V tuto chvíli na USA působí jejich ego škodlivě, pro Rusko je naopak povzbuzující.

   Smazat
 13. Promažte to tady od toho blba!

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. "Ale je tu ještě jedna zásadní věc. Československo, tedy Česko, přeřekl jsem se, promiňte, ten stát je již dlouho rozdělen. Tam mají prezidenta Miloše Zemana a ministra zahraničí, kteří říkají zcela rozdílné věci. Miloš Zeman vychází ze státních zájmů Česka, z národních zájmů Česka. A jaké zájmy hájí ministr zahraničí?
  Ve vládě již to jeho prohlášení komentovali: „Víte, je to ještě mladý chlapec, který nemá zkušenosti, který nic neví o řízení.“
  (Pjakin, 26.11.2018)
  Pánové, to promiňte, ale proč jste ho tedy do té funkce jmenovali? Uvědomujete si, že se takto se svou nezkušeností může dožvanit až do toho, že se najednou ocitnete s někým ve válce?"

  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-26-11-2018/

  Uvědomuje si to ale u nás vůbec někdo, když prezident ČR hovoří, v případě ministra zahraničí, jen o "ponížení" velvyslanectví v Budapešti, Římě, apod.... ?!

  OdpovědětSmazat
 16. pokud pozorujete světovou politiku,musí vám svítat v makovicích.Nadvláda amíka končí západ má mrtvici,neokoni západu šílí a střílí se do vlastních nohou.Vojenskokorporátní masinérie má velkej problém.Kam dát tu munici a kde začít válku?jak smažeme náš dluh slavná ameriko,kde tu válku vytvoříme?Nová doba ekonomického uspořádání je tu,konec jedné měny ,nástup nové.Jenom tady v té zaprděné zemičce(jak řekl opilec Havel)máme toho idiota Kalouska,to jsme to dopracovali volové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:43
   Dluh je již dávno nesplatitelný, na pořádnou válku sami nemají a vazalům se do ní nechce.
   Přetěžká situace.
   Do toho natlakované vnitřní problémy hrozící přerůst v občanskou válku. Nevím jestli se s tím dá ještě něco vymyslet.

   Smazat
 17. 19:53 Otázka : Jste "blbec" nebo "debil"... ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tobě se líbí,jak to odporný, primitivní a sprostý hovado na diskuzích nadává "rusoprdů" a podobně sprostě ostatním diskutujícím? Co je to za odporného prasáka? Proč něco takového vůbec dřepí u počítače? Proč něco takového leze diskutovat? Proč to má neustálou potřebu sprostě nadávat a urážet? To, co předvádí, mají být "názory?" Při tom, co píše, si v podstatě verbálně gruntuje svůj hnusný, úchylný, oplzlý a zahnojený pajšl, nejspíš mu rozkoší nad tím, co všechno si dnes může dovolit, tečou sliny z huby, a zažívá orgazmus, kterej nejspíš už jinak dávno ani nezná. Kdyby něco podobného blil někde v hospodě, vyrazili by mu ostatní všechny zuby z jeho páchnoucí držky - ale na diskuzích si může dovolit všechno, tak se vodvázal. A proč jsi mi položil otázku, jestli jsem blbec nebo debil? Jsem jenom slušně vychovanej kluk, a jako takovej nepřestávam zírat, co si dneska dovolí smečky humusu dřepící u počítačů, protože to nic jinýho, než humus není. Anebo ty opravdu chceš tvrdit, že ten hnus na diskuzích jsou "názory"?

   Smazat
  2. 20:26 Ve sutečnosti to teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni!

   Smazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to meleš za kraviny? Když si někdo nechce nechat od šmejdů zničit stát, tak je komunista?

   Smazat
 19. No, a co. Čína nebude odebírat zkapalněný plyn od USA? EU potřebuje skoro 500 miliard kubíků ročně. Tak holt bude odebírat více zkapalněného plynu z USA. Trochu se to prodraží, ale spotřebitel to zaplatí, co jiného mu zbyde, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Návrat ke kamnům a spalování všeho co hoří.

   Smazat
 20. Čím dříve usa padne tím líp na Čínu + Rusko nemají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Čínský chanát přijde na řadu později.
   Blbou Evropu budou muset zachraňovat opět USA (i bez Trumpa) jako v obou světových válkách ?
   Čína bude jejich hlavním spojencem ? Blbí čecháčkové budou jenom čumět na drát.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 21. Už aby Američtí fašisté nic neprodali !!!! ať si to strčí někam !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím že tady je více rozumných názorů a ti hlupáci co sem choděj prudit, nezmění nic a ty jejich zoufalé proklamace jsou typu, přání otcem myšlenky. Doslova řičím smíchy, když vidím jak si Čína maže Ušáky na chleba a jelikož jsem jak říkáte rudý dědeček, (což se mi mimochodem líbí) dobře pamatuji, jak Čína v šedesátých letech, bezmocně na provokační přelety Ušáckých letadel nad Čínou jen vydávala 851 a 852 a 853 ... vážné, varování. Neměla je totiž čím sestřelit, teď si tam už Ušáci netroufnou a Čína si je pomaličku a jistě začíná vychutnávat. Jo jo jak se říká žádný strom neroste do nebe. Aottj.

   Smazat
  2. 18:11 Skřeky putleroffských rudoprdů zůstanou vždy jen skřekama, nikdy se nestanou něčím co by jen vzdáleně připomínalo "názor" páč platí že jaký pán - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   taký i plyn co mu z lítá z lejnolíhně!:-)))

   Smazat
  3. Ty jsi tak trošičku hloupý, viď, drahý anonymní soudruhu a soukmenovče, autore příspěvku z 11:36.
   Nu ano, kdybys nebyl hloupý, tak by sis dokázal vzpomenout na leninsky pravdivá slova Nesmrtelného Lenina: „Kapitalisti sami nám prodají provaz, na kterém je my pověsíme!“

   Ano, USáci, ve své NEKONEČNÉ lakotě, prodávají Čínské lidové republice energetické suroviny, jež KSČ používá pro ještě rychlejší a radostnější rozvoj ČLR.
   USáci tyto STRATEGICKÉ suroviny prodávají tak levně, že ani státy Perského zálivu nemohou jejich cenám konkurovat.

   Jaký bude výsledek?
   No to je přece jasné jako facka, jako úder služebním obuškem do rozšklebené tlamy třídního / národního nepřítele, pěkně přivázaného k židli v naší výslechové místnosti: USA budou brzy bez energie, zato ČLR, KLDR a hlavně Veliké Rusko budou energií přímo PŘEKYPOVAT!

   Tím se NEOBYČEJNĚ přiblíží ten krásný den, kdy budeme – KONEČNĚ – opět svobodní a přepevně spojeni s našimi staršími ruskými bratry, na věčné časy a nikdy jinak.
   Jasné, drahý anonymní soudruhu a soukmenovče?!

   Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


   P. Radosta

   Smazat
 22. Porážka hanebných USA je PLNĚ POTVRZENA!

  Zde je více: USA odkládají platnost zvýšeného cla na SUPERKVALITNÍ produkty ČLR.
  Na revanš ČLR obnoví odběr nekvalitního USáckého zboží, včetně energetických surovin.
  Navíc Čínská lidová republika omezí (možná!) vývoz Fentanylu do USA a ostatních zemí kapitalismu a demokracie.


  Na samé podstatě věci to nic nemění:
  • ČLR je stále vedena moudrou KSČ (Komunistickou stranou Číny) k ještě rozvinutějšímu marxismu-leninismu-maoismu-siťinpchingismu. Čili ke KOMUNISMU.
  • Zato USA a ostatní země Euroameriky se zmítají v periodické, neustále se prohlubující hospodářsko-politicko-sociální krizi, krizi typické pro kapitalismus a demokracii.
  • Dovoz LNG z USA je pro ČLR levnější i po zavedení zvýšeného cla, neboť státy Perského zálivu nabízejí LNG poněkud předražené.

  Jaké z toho všeho plyne poučení?
  Že nás naši národní Vůdcové Miloš a Babiš vedou správným směrem: Ze zahnívajícího močálu NATO a EU zpět do kvetoucí, vonící Varšavské smlouvy a RVHP.

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POZOR – ВНИМАНИЕ !!

   Výše uvedený příspěvek jsem vložil již POTŘETÍ, neboť ten původní (z 2. prosince 2018 11:22) i jeho další uveřejnění zdejší smradlavé cenzorské hovado tupě smazalo.


   Jak dlouho ještě zneužívati budeš naší trpělivosti, cenzorský smrade?!
   Myslíš si snad, že tě necháme běžet, v brzkém budoucnu, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace?

   Jestli jsi opravdu tak hloupý, tak věz, že tě NENECHÁME uprchnout, že si tě chytíme, my komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, za pomoci ruských soudruhů a soukmenovců z KGB/FSB.
   A pak s tebou naložíme typicky slovansky humánně, po husitsku, po leninsku, po putinsku, na místě.
   Pohov!

   Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám nepřemožitelná Armáda Ruské federace vrátí co nejdříve!


   P. Radosta

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.