Reklama

pátek 14. prosince 2018

Co bude s ruskou ekonomikou v příštím roce?

Michail Děljagin
14. 12. 2018  překlad Outsidermedia
Možný propad cen ropy nemůže vážně ovlivnit postupný rozvoj zemí.
Daňové zatížení v příštím roce díky sazbám HDP a celním sazbám na ropné produkty rozehřejí inflaci o skromné jedno procento, takže ukazatel přece jen nepřekročí prognózovaný práh 4 – 5 %. Takže ukazatel významně neovlivní růst cen potravin a benzinu. Ačkoli, podle mínění analytiků, za jistých podmínek mohou být plány vlády, byť nevýznamně, korigovány. O své prognózy k ekonomické situaci v zemi v příštím roce se 10. prosince v tiskovém středisku (ruských) „Parlamentních novin“ podělili přední ruští experti.

Státní rozpočet v žádném případě neutrpí
V posledních letech pozorovaný růst těžby břidličné ropy v USA a dalších západních zemích, dle vedoucího katedry fondových trhů a finančního inženýringu Ruské akademie národního hospodářství Konstantina Koriščenka, cenu PHM neovlivní. V daleko větší míře ovlivní světový finanční systém a průmyslové oblasti, a tím i ruskou ekonomiku závislou na vnějších vlivech, ovlivní snížení tempa rozvoje Číny jako hlavního spotřebitele surovin.

Podle Korniščenkova názoru prognózovaná cena ropy, zakotvená dnes ve federálním rozpočtu, umožňuje naplnit státní pokladnu a současně zajistit exportérům rentabilitu. 
„V každém případě, dokonce i při té nejnepříjemnější zahraničně-ekonomické situaci, rozpočet neutrpí. Dokonce i tehdy, pokud cena ropy spadne na 40 %, se sotva kurs národní měny sníží ke 100 Rbl za dolar“, je přesvědčen expert.

Negativnímu vlivu cen ropy na ruskou ekonomiku v nejbližší době nevěří ani člen rozpočtového výboru Státní dumy Dmitrij Jurkov. Ten má za to, že vládní prognóza pro příští 3 roky vycházející z 50 dolarů za barel je přece jen pesimistický scénář sociálně-ekonomického rozvoje Ruska.

Současně vše svědčí o tom, že vývoj situace na trhu uhlovodíků je na úrovni 75 USD/barel. S přihlédnutím k nedávno přijatým rozhodnutí OPEC+ o omezení těžby o 1,2 milionu barelů denně jsou podobná tvrzení opodstatněnější.

Ruský ekonom Michail Děljagin má za to, že by se význam tržních mechanizmů vlivu na torbu cen surovin přeceňovat neměl. Ve střednědobé perspektivě – tak 2 – 3 roky – se cena ropy určuje ani ne tak pohybem na fondovém trhu, 
„jako její cena nákladová s přihlédnutím k apetitu nejvlivnějších korporací. Když ropa stála 140 USD, tak si jedna z hlavních světových energetických korporací Chevron brala úvěry na vyplacení dividend akcionářům“, poznamenal expert. "Velké světové korporace mohou zajistit úplnou bezztrátovost s přihlédnutím ke všem chutím, které zahrnují do nákladů na těžbu“.

Podle jeho názoru by spravedlivou cenou bylo možné nazvat přinejmenším 50 USD za barel, kterou přece jen není míněn zisk. Proto se cena ropy v každém případě bude blížit k cílové hodnotě 60 USD.

Pro ruskou ekonomiku je takový kurz rovněž výhodný, přestože všechny ceny jsou ořezány, podle rozpočtového pravidla*) do hospodářství nepřijdou, ale směřují do Fondu národního blahobytu (FNB), jeho výše má dle odhadů ministerstva financí do konce roku 2023 vzrůst na 14 bilionů rublů. Přinejmenším 7 bilionů z toho může vláda v souladu se zmíněnými rozpočtovými normami vynaložit na realizaci národních projektů.

Pokud nicméně dojde ke zhroucení ropných kotací, je Děljagin přesvědčen, že „vládě stejně zůstane dost rozpočtových rezerv, aby mohla rekonstruovat národní hospodářství“.

Na nezbytnosti nového ekonomického modelu trvá i prezident Asociace ruských bank Vladimír Kyjevskij. Ten se nepřiklání k navazování ruské měny na pohyby cen ropy a je přesvědčen – stejně jako Koriščenko – že stabilitu ruble ovlivňuje souhrn vnitřních i vnějších faktorů.


*) Rozpočtové pravidlo – finanční pravidlo uvalující dlouhodobé omezení na rozpočtovou politiku prostřednictvím kvantitativního omezení ukazatelů rozpočtu. Jeho cílem je snížení závislosti federálního rozpočtu a vnitřních ekonomických podmínek na cenách energetických nosičů. Konkrétně, dle stávajících podmínek, vše, co je nad 40 USD za barel je převáděno do západních cenných papírů. Dle vyjádření expertů i některých představitelů státu, toto tvrdé pravidlo významně brzdí hospodářský a sociální rozvoj Ruska a de facto podporuje hospodářství západních zemí – pozn.překl.Překlad: st.hroch 181212

67 komentářů :

 1. Tak to tedy ale pozor, ten článek říká něco jiného než naše a Anglosaská presstitutská média. V době kdy podle nich už Rusko téměř krachuje, ale asi to bude trochu jinak, to vypadá, že tu někdo a za naše peníze, docela nestydatě lže. Jak dlouho ještě? Asi to možná záleží na lidech, tedy voličích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to je zde řeč jen o ropě. V posledních několika letech výrazně roste příjem ruské pokladny z prodeje obilovin a rovněž z prodeje zbraňových systémů obranných, ale i útočných. Je jasné, že Západ je bezradný, protože tyto nárusty jsou v přímém rozporu se snahou ovlivnit ruskou ekonomiku sankcemi. Ruskému medvědovi opravdu poskytl Západ pravou medvědí službu !

   Vymazat
  2. Ta pravá medvědí služba, to je opravdu hřebíček na hlavičku.,Nějak, né že by se mi stýskalo, ochabl, až chcípl pan Radosta, asi fakt ty jeho srací kapky fungují a on teď rejžuje ve farmacii. Šťastnej člověk, asi bychom mohli závidět.

   Vymazat
  3. Co G-20 v Argentině v tichosti upekla...

   http://www.protiproud.cz/politika/4153-byt-ci-nebyt-uchovat-narodni-stat-nebo-pad-do-otroctvi-donedavna-konspiracni-teorie-nyni-prichazi-praxe-dvacitka-se-v-argentine-potichu-dohodla-opravdu-to-nikoho-nezajima.htm

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 2. Tak to je a velký obrat mají i v obchodě s Čínou ty dvě země nemůžou porazit.

  OdpovědětVymazat
 3. Přibližování k 1kg chleba/50 Kč a 1litr benzinu/50 Kč je přiznání,že jsme se ocitli ve stovkové měně !!!!,je to naše největší ostuda v celé histórii,to znamená,že jsme se konečně v tom našem snažení probojovali do srředověku,...je to Gavól-Klausovo vítězství,..sláva vám...vo.ové...!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Rusko čerpá do svého rozpočtu dvě třetiny z prodeje fos. paliv, další třetina je prodej zbraní, jinak tahle asijskomongolská banda nic neumí nic lepšího neprodá. ZOUFALCI.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čtvrtá třetina jsou jaderné elektrárny , pátá třetina je obilí a zemědělské produkty , atd. !!

   Vymazat
  2. Nezapominejte na pirohy, valenky a rubasky.

   Vymazat
  3. Ano máš pravdu, jaderný reaktor známe, třeba Černobyl, děkuji nechci, dále obilí prodané výrazně pod cenu. Rusko podtrhlo všechny vývozce a co tam máš dale, třeba nějaká techika do domácnosti, zahradní technika , auta, co nic pusto prázdno, tak příště nemel.

   Vymazat
  4. Kousave holici strojky Mockba:-)

   Vymazat
  5. nechápu tedy proč by se rusové měli zabývat výrobou kuchyňských robotů a holicích strojků, když to vše všichni a zalevno kupujeme z číny. Kup si robota z júesej a zaplatíš za šmejd 3x tolik, pokud jej seženeš. Rusové umí zbraně, kosmický program, obilí,JE,a poskytmou bezpečnou infrastrukturu dopravní. Časem toho bude jistě víc. Tak nemudruj

   Vymazat
  6. Čím se asi tak může blýsknout naše domovina?. Co v našich domácnostech je české, možná manželky.

   Vymazat
  7. podle Wericha... ten dělá to a ten zas tohle, a všichni dohromady uděláme moc. Moudrá slova

   Vymazat
  8. Bezpecna doprav ni infrastruktura? Vyjedes 20km za Moskvu do nejake derevne a je tam rozblacena cesta, po ktere muzes jezdit pouze jejich zigulem. A ty chces tohle "importovat" k nam?-)))

   Vymazat
  9. 9.52 Pane IGNORE, Černobýl je o UKRAJINĚ je na UKRAJINĚ, byl provozován UKRAJINSKÝMI MISTRY ODBORNÍKY - VYNÁLEZCI KOLA A SLUNCE... to Slunce se jim naštěstí, i pro vás, nerozzářilo... Porošenko tomu ještě neführeroval.

   Vymazat
  10. 8:48 neumět se držet fakt a ještě k tomu nadávat do "asijskomongojských band" není jen hloupé. Svědčí o, když ne jen nulové, tak spíš záporně mravní i intelektuální úrovni autora.

   Vymazat
  11. Zoufalci ! Amici kdyby nekupili motory do raket ,tak ani nevyletí do vesmíru !!!

   Vymazat
  12. 7:54 Myslím že je kupěj leda na smeťáku, maj dávno lepší technologie, od příštího roku s Capriem kolem světa za 8 hodin! - https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2679695-raketoplan-spaceshiptwo-uspel-v-pokusnem-letu-na-hranici-vesmiru-bude-tam-nosit-turisty

   Vymazat
  13. 14:07 Lžete Černobyl v té době Ruský Tak jako Ukrajina. To je stejné jako napsat, že 2SV vyvololo Rakousko, když Hitler pocházel z Rakous. 8:56 To místním proruskejm hlupákum nevysvětlíte, ti budou do nekonečna mlet svoji mantru, že na Rusa nikdo nemá. Tupci

   Vymazat
  14. 9:43 Prosím napište kde koupím Ruský zemědělský produkt. Velice si nějaký " rád koupím "CHICHCOHIOO

   Vymazat
  15. 8.48 - přikládej si pravidelně obklady na čelo a můžeš i do rozkroku, aby případné děti netrpěli tvou "přirozeností"

   Vymazat
  16. 11:11 SOUDRUHU DOUČ SE ČEŠTINU - DĚTI NETRPĚLI YYYYYYYYYYYYY - POTOM NĚKOHO POUČUJ HŇUPE.

   Vymazat
  17. 9,50 V Praze je více prodejen s Ruskými produkty.

   Vymazat
 5. Moc tomu nerozumím. My máme dluhy, ale jsme na tom lépe, než ti, co mají dluhy podstatně nižší. My nemáme téměř žádné suroviny, ale jsme na tom lépe než ti, co jich mají tolik, že nám je mohou prodávat. MY máme zbrojní rozpočet bilion USD, ale ohrožuje nás ten, kdo má zbrojní rozpočet v desítkách miliard USD. My se přisouváme k hranicím druhého, ale in nás ohrožuje tím, že je nám blíž. My rozháníme demonstrace vodními děly, plastovými náboji, slznými granáty, zatýkáme demonstranty po tisících, ale opozici potlačuje ten, kdo jich zatkne několik desítek. My zkládáme vojenské posádky na území cizích států bez jejich svolení, ale mezinrodní právo porušuje ten, kdo je tam se souhalsem legitimní vlády. MY se vzdáváme naší kultury, ale kulturní barbar je ten, kdo si svou kulturu ochraňuje. .... Mohl by mi nějaký sluníčkář napsat, kde dělém chybu, když neumím pochopit tuto "logiku" naší propagandy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (09:00):
   Sice píšete, že tomu nerozumíte, je však zřejmé, že se mýlíte! Rozumíte tomu však dokonale! ...
   --
   Jen, prosím, raději nepiště MY, když máte na mysli euroatlantské militanty. Jsou to ONI.
   ----
   Re (09:05):
   Toto snad máte i za diskusi? ....

   Vymazat
  2. Nadávajícího blbce z pražské kavárenské žumpy (09:05) jsem smazal. Prosím p.t. diskutující, aby na podobné idioty nereagovali.

   Vymazat
  3. Ad Václav - Vaše výzva se neminula účinkem, iniciovala další chytráky, aby začali kejhat. Tomu nelze zabránit, jsme přece v demokrácii a svobodě.

   Vymazat
  4. Počkej do 2020 ,to se budeme mít výborně !

   Vymazat
 6. Oboustranné sankce nesplnily očekávání.Ještě je brzo na celé zhodnocení, ale už teď je jasně vidět, že v RF úplně nové podniky nastartovaly ve velké míře vnitřní produkci všeho zboží, které je sankcemi postiženo. RF se stala mimo jiné největším světovým exportérem obilovin v absolutních množstvích a na vzestupu je potravinářský průmysl a výroba a zpracování masa. Dovoz drůbeže byl nahrazen vlastní výrobou /skončil export drůbeže z USA do RF / a přijde doba , kdy budou muset mezinárodní trhy čelit i silnému exportnímu tlaku ruských výrobců potravin a dalších komodit. Nechci řici, že všechny ekonomické změny v RF jdou na vrub sankcí, ale byly do značné míry tím zásadním impulsem.Pro naše některé podniky je to dost smutný příběh, protože se na ruský trh i po zrušení sankcí nevrátí. Spíše lze očekávat, že se přes třetí země objeví na už tak silně obsazeném trhu s potravinami ruští výrobci, kterým nebude možno čelit ani cenou a ani kvalitou a západní výrobci budou vytlačeni. Světovou ekonomiku a obchod nelze "křivit" nějakými cly a sankcemi!To se vždy vymstí a pozná to brzo i prezident Trump, kterého si Číňani obrovskými i vysoce sofistikovanými výrobami "utáhnou" na vařené nudli!! Čína má kapacity a zdroje a přechází na robotizaci a budou dříve na trhu a západ opět "ostrouhá"! Také spojení Ruska s Čínou v ekonomické oblasti pro "výrobu" na západě není nic moc dobrého. A "Hedvábná cesta" bude ten poslední hřebík do rakve některých výrob na západě a také u nás! Nadřazovat politiku nad ekonomiku se nevyplácí! Nevím, co budeme vyrábět, až si Číňani osvojí výrobu automobilů a komponentů!

  OdpovědětVymazat
 7. 10:08 Pane, pohádky a srandu umíte psát dobře. Moc jsem se zasmál, zvláště slovum " silný Ruský export " prosím a čeho dřevěných talířu, lžic, matrjošek, onucí píšte dál jako sranda dobré, jako fakt blábol a fantazie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohl byste sdělit, kdy poletí Čech do vesmíru a na čem. Zaostalý Rus je tam v jednom kuse, ani pomalu nesleze dolů. Dokonce, když chce, tak prodá nějaký ten raketový motor amíkům. Od té doby co jim zemřel von Braun, tak jsou totiž jaksi v konečníku.

   Vymazat
  2. Napřed zajeď , pobuď s dobrými lidmi a potom mudruj

   Vymazat
  3. 10:37 Je vidět, že o kosmonautice nevíte zhola nic, jan papouškujete fráze. Ruská kosm. naposledy vypustila do vesmíru výzkumnou družici v roce 1984!!!!!!, lehce dohledatelné. Pokud by USA, nedotovaly rus ISS ze 70%, tak dávno nefunguje. A co říkáte dvoum několik let jezdicím vozítkum po Marsu a před několika dny dosednutí další výzkumné laboratoře a dalších výz. družic, které nemají s rusem nic společného. Ještě dodám, v dnešní době je už dále než Rus Čína a Indie plus Japonsko.Tak se něco doučte, ať nejste za hlupáka.

   Vymazat
  4. 10.23 Inu, Rusko vám nemůže prodat víc, než na co máte... nejenom finančně. Měňte si své milované onuce častěji...

   Vymazat
  5. S tím ruským exportem to není jenom tak, že by neměli něco konkurenceschopného na prodej, ale zde fungují i jiná pravidla. Těmto pravidlům praví demokraté a ekonomičtí znalci, jako třeba 10:23, říkají vyspělost a zdravá konkurence, motor rozvoje.

   Například minulý týden přišel na jakýsi parlamentní výbor Slovenské republiky americký velvyslanec a PŘIKÁZAL, že Slováci MUSÍ kupovat palivo od Westinghouse. Přitom pro VVER 440 dodávala palivo výhradně firma TVEL a nikdy s ním nebyly problémy. Obzvlášť pro 440 neměla tato firma konkurenci. Nemluvě o tom, že WH bude o 10 - 20% dražší, a to nepočítám další předražené "služby", ke kterým se Slováci v rámci nákupu zavázali, a které u ruského TVELu nebyly, nikdo netuší, jak se bude palivo WH v reaktorech chovat. Možná to bude ruské palivo, jen s přidanou marží pro Slovenské elektrárny. Dukovany už kdysi zkoušely náhradu za TVEL, podobně jako Temelín, ale nikdy na WH nepřešly. Teď BUDOU MUSET také.

   Stejně tak se Slovenská republika zavázala odkoupit do r.2022 14 postarších stíhaček F16, ačkoliv jsem slyšel o názorech, že by bylo vhodnější oslovit evropského výrobce, anebo se spojit do společného obranného bloku s ČR. Cena toho šrotu je asi čtyřikrát nižší než "služby" s tím spojené.

   A taktéž další zcela transparentní projekt, kdy Česku podle všeho bude zřetelně doporučeno, že přece jen je bezpodmínečně nutné dostavbu j.elektráren realizovat, konkrétně firmou Westinghouse/Toshiba, aby se mohla financovat její revitalizace.

   Tomu říkám spravedlivá soutěž a nezasahování do vnitřních záležitostí. Ale my to pro tyto nadnárodní korporace zcela bezpochyby velmi rádi uděláme, i kdybychom měli prodat vlastní děti do otroctví.

   Takže tak s těmi onucemi. Jak jednoduché.

   Vymazat
  6. To toho 10:23 skutečně tak málo víte o technice?

   Vymazat
 8. Jde to ztuha,ale jde to dopředu,pohnout tak velkou zemí a občanstvem,není na jeden rok,ale na deset let.Je tam kde investovat,co západ ztratil,proto se tlačí do Ruska.Jestli na západě poklesne prodej prodej všech motor.vozidel,poklesne i výroba,ale vyskočí nezaměstnanost,tak půjdeme s prosikem za Putinem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se hlavne nezastavuj a uz vubec se nevracej:-)

   Vymazat
 9. Je příznačné, jak se na NR hojněji ozývají protiruské, ale o to silněji pro euroatlantické názory. Podle mého, je to význakem skutečnosti, že tito euromilci začínají silně trpět vnitřním pnutím, kdy se jejich svět, s výdobytky západní demokrácie a svobody, nějak hroutí a pohybuje se z krachu do krachu, viz Francie, Ukrajina, Afganistan, Sýrie, Libye..,Trumpovo impérium. Ale to nic, propaganda, CIA, MI6, filmová a mediální produkce, určitě udrží západní společnost ve skvělé, politicky korektní formě! Hurá!

  OdpovědětVymazat
 10. kolik tun zlata se třpití v české Národní Bance ? - a dluh ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Wole, nic se tam netrpiti, protoze jsi hotentot a pravopis ti nic nerika:-)

   Vymazat
 11. Á pan Radosta se probral. Už jsem myslel, že se nezasměju. Článek o ekonomice. Jako mnoho dalších. Ale doporučuji všimnout si pojmu "Fond národního blahobytu". Část daní je shromažďován do jednoho fondu a z něho se financují národní (státní) programy. Přispět musí všechny firmy ty největší a nejbofatší nejvíce. Jinak si mohou sbalit fidlátka. Samozřejmě se to řadě "odborníků" a "ekonomů" jako je pan Gajdar a spol. nelíbí. Rádi by se vrátli do doby, kdy Rusko pod vedením amerických poradců rozdávali na stojato. Ale už mají utrum. Volby nemají šanci vyhrát, tak si alespoň hrají na disidenty. Nemají takové možnosti spotřeby jako my. To je pravda. Ale nemají takové dluhy. A tak memusí skákat, jak jiní pískají. Ale oni mají jiný žebříček hodnot. Neměří bohatství podle počtu aut, štěstí podle velikosti bankovního konta... Takže je nemáme na co nalákat a za co chytit. To my jsme nebyli schopni uhájit ani důchodový fond. A tak se klepemem, aby nám EU nezkrouhla dotace. Bez dotací nejsme schopni postavit ani kilometr dálnice, ani metr kanalizace. U kdejaké meze v poslední vesničce stojí cedulka, že byla postavena s pomocí (když ne rovnou za) dotace peněz EU. A tak, sice později a tajně, ale le jistě přijmeme dohody z Marákéše, Istambulskou smlouvu, změníme si Ústavu podle "doporučení" EU, že manželství je pro každého, že rodina je spolek nějakých lidí, pohlaví je sociální konstrukt.... Ale nacpeme si břicha a budeme se promenovat v triku Boss a hrát si na pány.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty se muzes promenadovat v rubasce, nalitej samohonkou a s papyrosem v ruce:-)

   Vymazat
  2. Pro 12:13 Rusové běhají v ruce s PAPIROSKOU. S papyrusem v ruce běhali staří Egypťané. Ty yntelygente.:))))

   Vymazat
  3. Ty mne muzes taky vykourit, rudy dedecku.

   Vymazat
  4. 12:28 -na to máš přece Jandu mladý pruhovaný blbínku,s hvězdama na prdeli.

   Vymazat
  5. 19:04 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj fýra - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   je na chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Vymazat
 12. Uz se tesim, az tady zase budou rudi dedeckove knourat, jak je ten kapitalismus nespravedlivy a nemaji ani na samohonku, pokud tedy nepocitame jejich domaci "samohonku" u pecka:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepku žlučáku, tím rudým dědečkem máš na mysli tvého fotra, který, když přišel domů ožralý z bolševické schůze, tě vždycky zmlátil tak, že z tebe vymlátil jakýkoliv zbytek rozumu a soudnost?

   Vymazat
  2. 13:50 Klidne napis jeste dalsi prihody z tveho detstvi, at vime, jak te to rude svinstvo v tve rodine formovalo:-)

   Vymazat
 13. Uz jsem prisel na to, proc jsou rudi dedeckove tak agresivni. Ja byt kazde rano po tahu samohonkou pokousany holicim strojkem Mockba, tak se taky nebudu citit ve sve kuzi:-)

  OdpovědětVymazat
 14. 12,15 Jseš blbej nebo navedenej. Kapitalismus není nespravedlivý je zločinný zdegenerovaný zvrhlý a parazitický.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Kapitalismus je liberály velebený společenský hodnotový systém, který teoreticky na vrchol hodnotové pyramidy staví ekonomickou výkonnost. Prakticky představuje kapitalismus takřka bezuzdnou honbu za bohatstvím. Hrdinou kapitalismu je zbohatlík, který se z chudáka vlastním úsilím vyšvihl na milionáře, jehož prostřednictvím liberálové (buržoazní levice) demonstrují onu kýženou „rovnost šancí“. Skutečná pravice vždy zaujímala vůči kapitalismu stejně jako k liberalismu rozhodný odpor, přirozeně však z poněkud odlišných důvodů nežli radikální levice.

   Vymazat
  3. 14:05 A ty jseš zdegenerovanej,BLB

   Vymazat
 15. Jen kroutím hlavou,jak několik, možná jen jeden dement s několika adresami úspěšně likviduje jakoukoliv diskuzi hloupými příspěvky. A většina z nás se s ním hádá a reaguje jako malé děti, a o to jim (mu) jde zejména. Proč se probůh na tyhle chudáky nevykašleme, to by byl jejich konec. Jan Vok Michálkovice

  OdpovědětVymazat
 16. Nechápu tu kapitalistickou ekonomiku. Miliony let nám svítí na Zeměkouli slunce, tedy vysílá nesmírné množství energie, totéž fouká nevyužitý vítr a my v době nebývalého technického pokroku či vymožeností neumíme využít tuto levnou energii pro užitek celého světa, místo toho vymýšlíme smrtící zbraně, těžce dolujeme palivo pro atomové elektrárny, místo toho abychom vymýšleli co nejefektivnější technologie k využití energie, která k nám přichází z vesmíru zcela zdarma. Zatím svět dokázal soustředit nesmírné množství energie v malém prostoru ve formě atomové či vodíkové bomby, ale nikoliv ke prospěchu lidstva, ale pro zabíjení lidí ne k jejich prospěchu. Jsou sice vymyšlené fotovoltaické články, které slouží k přeměně sluneční energii v elektrickou, ale z toho mají zatím prospěch solární baroni a my, obyčejní lidé, na to my doplácíme. Kdy se to změní. Kdy pošleme solární podvodníky tam kam patří.

  OdpovědětVymazat
 17. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 15. prosince 2:35.


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 18. Putinismus je předstupeň komunismu!
  A babišismus je předstupněm putinismu.

  Soudruh a soukmenovec Михаил Геннадьевич Делягин má pravdu přímo LENINSKOU:
  Klesající ceny nerostných surovin nemohou ovlivnit nestále rostoucí ruský blahobyt ANI NÁHODOU!
  Ano, pokles cen ropy a plynu umožní našim starším ruským bratřím žít ještě lépe a radostněji: Za příslovečně tuhé ruské zimy si budou moci doma přitopit ještě levněji než dřív.
  Což při tradičně nizoučkých cenách energie v SSSR a Velikém Rusku znamená, že Rusové budou topit, vařit, ba i vodu na mytí ohřívat prakticky ZDARMA.

  Jak je to možné?
  Jednoduše: Když je Slovanská veleříše vedena největším žijícím leninistou – ať už se dotyčný génius jmenuje Veliký Stalin, L. I. Brežněv nebo Veliký Putin, BJJP - tak je možné ÚPLNĚ VŠECHNO.

  Ano, Veliké Rusko je zemí, v níž zítra znamená již včera, či spíš předevčírem.

  Ach, kde jsme dnes mohli být my Češi, nebýt Prohraného Listopadu!
  Ano, kdyby nebylo okupace naší vlasti silami NATO a EU, tak jsme si dnes žili jako prasata v žitě, jako Rusové, Číňani, Severokorejci!

  Kéž se naše vlast konečně PLNĚ vrátí do bratrsky mocného objetí Velikého Ruska!
  Kéž se konečně propojí ekonomiky našich bratrských zemí, aby se náš babišismus obohatil o prvky leninsky vyspělejšího putinismu!

  Co vlastně musíme udělat my ujařmení pracující, aby se k nám vrátily šťastné časy míru a socialismu, a s nimi nepřemožitelná Armáda Ruské federace?
  Musíme si volit naše osvědčené národní Vůdce Miloše a Babiše, znovu a znovu – a oni nás už bezpečně dovedou zpět na cestu ke šťastným zítřkům; o tom žádná.

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. MÁŠ LI BOL, VEM RADOSTOL ! Nejlepší srací kapky pro
   ústní podání.
   Následek, viz výše.

   Vymazat
  2. 21:07 To ty si zesranej putleroffskejma hovnama i bez laxativ od toho škaredýho mozolu, kterej ti místo hlavy vyrašil z rachitickýho trupiska až k děravým fuseklím na smrdutých haxnách čouhajících z laciných východoněmeckých polobotek, cos zdědil po svým udavačkým fotroj, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Vymazat
 19. Pane Dvořáku, já vím, že na takové dotazy nereagujete, ale co kdyby. Proč jste vymazal příspěvek: Anonymní15. prosince 2018 19:15:
  "8:55 lepší argument k věcné diskuzi, než obsedanci "zlatým rublem", o kterém není vedena řeč, nemáte? Trapně a docela dlouho se zcela nenápaditě opakujete" A proč onen z 8:55 zmizel bez hlášky o vymazání? Není to hloupé?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. DVOŘÁKU TAKOVÉ HOVADO JAKO TY SE HNED NEVIDÍ POUZE PROPAGACE NÁZORU Z KREMLU JINÉ MAŽEŠ NIKDY NIC LIDEM ZLÉHO NEPŘEJI ALE TOBĚ TY ESTBÁKU PŘEJI AŤ CHCÍPNEŠ CO NEJDŘÍVE PRORUSKEJ PARCHANTE.

   Vymazat
 20. Nechápu ty západní demokraty u EUNATO, že by tak rádi Rusko
  zničili.
  Neuvědomují si zřejmě, že západ, EUNATO potřebuje nutně
  nepřítele.
  Představme si si svět jen pod palcem USANATO. Byla by to
  vlastně jedna rodina. A v takové, pokud není koho pomlouvat,
  se hned najde vnitřní rozpor. Už teď pozorujeme těžce skrývanou "jednotu" mezi malou Britanií a Německou EU.
  Angličani dobře vědí, kam Německo opět kráčí, a přes všechny ty úsměvy a polibky na těch jejich věčných sumitech je vidět
  strach z německého područí. Francie je totiž už plně pod německým vlivem, jako většina těch přívěsků, kde se potácí i
  to naše polokoloniální česko.
  Pozoruji ti i ve sportu. Vystrnadit ruské sportovce ze všeho.
  Osobně se Rusku divím, že neodejdou sami. Jak sleduji biatlon, tak jakmile přijedou Rusové do Rakouska, hned je
  policie odváží k výslechu, aby opět nastoupili na tratě.
  K čemu to slouží. Výkyvy ve výkonostech takových Ukrajinců,
  ukazují na manipulace a jejich užívaní podpůrných prostředků,
  kdy dostávají pravděpodobně avízo, aby s tím na chvíli přestali. Rusové ti se bojí, dát si kávu.
  I v této sportovní oblasti je chtějí přimět k úplnému odstupu.
  Možná, že kdyby to udělali, brzy by se ukázalo jak jsou na tom všichni, v té protiruské lize. Brzy by se začli žrát mezi
  sebou, jak to dokázali i ti naši slavní reprezentanti.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.